Adobe Muse vs WordPress

Adobe Muse vs WordPress


Adobe Muse i WordPress to dwa popularne narzędzia do tworzenia witryn zaprojektowane w tym samym celu, którym jest umożliwienie ludziom tworzenia profesjonalnych witryn od podstaw. Obie platformy są jednak przeciwstawne, jeśli chodzi o oferowane przez nich miękkie narzędzia do tworzenia stron internetowych.

Ustalają różne podejścia, jeśli chodzi o łatwość użycia, elastyczność, projektowanie itp. Jednocześnie oba narzędzia wymagają różnych poziomów wiedzy technicznej.

Szybka migawka:

Adobe MuseAdobe Muse jest narzędziem do projektowania stron internetowych na komputery stacjonarne i Mac. Jest idealny dla oddanych i doświadczonych profesjonalistów, którzy chcą pracować bez kodu. System, uruchomiony pod sztandarem Adobe, umożliwia tworzenie wysoce profesjonalnych i jednocześnie wiążących funkcjonalnych stron internetowych. Co więcej, platforma jest dobra dla programistów, którzy wymagają współpracy z programistami, aby pracować jako zespół. Kluczowym problemem związanym z programem Adobe Muse jest to, że nie jest on już obsługiwany. Użytkownicy Creative Cloud nie będą już mieć dostępu do obsługi CC po maju 2020 r. Adobe MuseAdobe Muse jest narzędziem do projektowania stron internetowych na komputery stacjonarne i Mac. Jest idealny dla oddanych i doświadczonych profesjonalistów, którzy chcą pracować bez kodu. System, uruchomiony pod sztandarem Adobe, umożliwia tworzenie wysoce profesjonalnych i jednocześnie wiążących funkcjonalnych stron internetowych. Co więcej, platforma jest dobra dla programistów, którzy wymagają współpracy z programistami, aby pracować jako zespół. Kluczowym problemem związanym z programem Adobe Muse jest to, że nie jest on już obsługiwany. Użytkownicy Creative Cloud nie będą już mieć dostępu do obsługi CC po maju 2020 r.

WordPressWordPress to najpopularniejszy na świecie instrument do budowania stron internetowych, który ułatwia tworzenie dowolnego typu witryn dla użytkowników bez wiedzy technicznej. Chociaż opanowanie go może trochę potrwać, praca w intuicyjnym panelu będzie niezwykle prosta. Ponadto użytkownicy będą mieli nieograniczoną swobodę dostosowywania lub integracji dzięki nieograniczonym widżetom, wtyczkom lub usługom zewnętrznym, z którymi mogą bezproblemowo łączyć się. WordPress

WordPress nadal będzie lepszym wyborem, ponieważ Adobe Muse nie będzie już zapewniać aktualizacji systemu ani pomocy technicznej. Z drugiej strony ci, którzy już mają platformę, mogą z niej nadal korzystać. Jednocześnie jest nadal dostępny do pobrania. Z tego powodu jesteśmy tutaj, aby porównać i skontrastować dwóch dobrze rozpoznawalnych twórców stron internetowych.

1. Łatwość użycia

 • Adobe Muse. Podobnie jak pozostałe produkty tego dewelopera, Muse nie jest takie proste. To profesjonalne narzędzie, które początkowo będzie zrozumiałe dla użytkowników, którzy pracowali już w Photoshopie lub Illustratorze na poziomie zaawansowanym. Nie jest tajemnicą, że wszystkie programy Adobe mają podobny interfejs, który różni się zestawem narzędzi do wykonania głównego zadania.

  Użytkownicy, którzy są świadomi niuansów interfejsu, z łatwością go opanują, a nowicjusze będą musieli poświęcić trochę czasu, aby prawidłowo go używać. Nie jest łatwo zrozumieć, jak należy go używać bez wstępnego przygotowania.

  Adobe Muse Editor

  Jeśli jesteś projektantem, poczujesz się tu komfortowo. Muse w pewnym stopniu przypomina Photoshop, w którym możesz rysować układy strony. Na szczęście produkt jest już popularny i obecnie można znaleźć mnóstwo samouczków online.

  Będziesz potrzebował około miesiąca, aby nauczyć się systemu od zera i poznać szeroką gamę oferowanych przez niego opcji.

  Będziesz jednak mógł utworzyć stronę internetową w ciągu kilku dni korzystania z usługi. Warto jednak wspomnieć, że Muse nie jest zwykle używany do tworzenia prostych stron internetowych. Istnieją inne systemy przeznaczone do tego celu.

  Z programu Adobe Muse powinni korzystać ci, którzy chcą tworzyć potężne projekty i mają wystarczająco dużo czasu na opanowanie systemu. Dlatego podkreślamy, że powierzchowna eksploracja systemu nie wystarczy, aby zrealizować potencjał tego potężnego oprogramowania. W większości przypadków do osiągnięcia celu potrzeba około miesiąca.

  Ogólnie, dość łatwo przyzwyczaić się do Muse. Interfejs wydaje się skomplikowany tylko na pierwszy rzut oka. Ma logiczną strukturę. Raz odkryłeś wszystkie niuanse, nie zapomnisz ich. Jest to podobne do jazdy na rowerze. Produkt przeznaczony jest do regularnego stosowania.

  Opanowanie programu Muse po prostu przy tworzeniu witryny promocyjnej nie ma sensu. Jest to potencjalna platforma dla projektantów stron internetowych, którzy chcą uzyskać przychód.

 • WordPress. Rozpoznawalny CMS ewoluował z czasem. Udoskonalił swój system edycji treści, ułatwiając tworzenie nowych stron, artykułów, kategorii itp. Oczywiście nie jest to tak proste jak korzystanie z platformy WYSIWYG, ponieważ początkujący mogą potrzebować trochę czasu, aby zrozumieć, jak działa system. Ale kiedy poznasz podstawowe problemy, radzenie sobie z panelem sterowania WordPress będzie bułką z masłem.

  WP dla początkujących

  Pulpit nawigacyjny zawiera wszystkie niezbędne narzędzia znajdujące się na lewym pasku bocznym. Tutaj mamy wszystko, od ustawień ogólnych po wyglądy, wtyczki itp. Złą wiadomością jest to, że będziesz musiał samodzielnie dodawać, ustawiać i aktualizować wszystkie wtyczki. Dobra wiadomość jest taka, że ​​proces jest w 100% bezproblemowy. System automatycznie przypomni Ci o wszystkich nowych dostępnych aktualizacjach. Tworzenie stron jest również bardzo proste dzięki zaktualizowanemu edytorowi treści, który oferuje wiele elementów na stronie do dodania. Możesz wstawiać filmy, umieszczać tag „czytaj więcej”, wstawiać obrazy, teksty, nagłówki i więcej. WordPress jest wyposażony w szybką i łatwą edycję bezpośrednią.

  Edytor stron WordPress

  WP dla profesjonalistów

  Oprócz podstawowych funkcji i narzędzi do edycji szablonów, CMS oferuje zaawansowany dostęp do stron internetowych CSS / HTML. Profesjonalni koderzy lub projektanci stron internetowych nie muszą jeszcze dostosowywać motywów ani układów. Mogą wykorzystać swoje umiejętności kodowania do stworzenia dowolnego stylu strony internetowej lub projektu, którego potrzebują.

  Edytor kodu WordPress

Adobe Muse vs WordPress: WordPress wygląda na bardziej uniwersalny pod względem łatwości użycia. Jest odpowiedni zarówno dla doświadczonych użytkowników, jak i początkujących, podczas gdy Adobe Muse jest bardziej skoncentrowany na profesjonalnych projektantach. Co więcej, praca z Adobe Muse wymaga dodatkowego pobrania, podczas gdy WordPress to system CMS umożliwiający tworzenie stron internetowych bez dodatkowego oprogramowania.

2. Funkcje i elastyczność

 • Adobe Muse. Oprogramowanie jest reprezentowane przez interfejs, w którym można narysować układ strony, wstawić obrazy, teksty, przyciski, menu, dodać wszechstronne efekty itp. Po zakończeniu projektu możesz zapisać jego kod na komputerze lub przesłać go do hostingu za pośrednictwem wbudowany kanał FTP od samego początku.

  Muse skutecznie ujawnia się podczas pracy nad tworzeniem stron docelowych, ale możesz także tworzyć witryny i portfolio promocyjne. W związku z tym umożliwia tworzenie małych jedno- i wielostronicowych stron internetowych o indywidualnym designie.

  Widżety Adobe Muse

  Osobliwością tego systemu jest to, że nie ma tu żadnego pulpitu online. Wszystkie zmiany projektu należy wprowadzić w programie, aktualizacja strony przez FTP później. Nie jest to jednak takie trudne.

  Ta sama zasada obowiązuje podczas pracy z pulpitem przeglądarki, ale jeśli chodzi o Muse, punkt kontrolny będzie znajdować się poza przeglądarką. Korzyścią jest jednak to, że będziesz mógł zapisać swoje projekty w dowolnej chmurze lub przesłać je na bezpłatny hosting. Oznacza to, że możesz dużo ćwiczyć bez płacenia za hosting i domenę.

  Warto wspomnieć, że będziesz w stanie tworzyć responsywne strony internetowe oraz te, które mają stałą szerokość. Opcje promocji internetowej są standardowe – meta-tagi, tytuły, przyciski sieci społecznościowych, tworzenie sitemap.xml i konfiguracja Google Analytics do zbierania statystyk.

  Adobe Muse Sitemap Editor

  Możesz również tworzyć małe sklepy internetowe za pomocą Muse – system domyślnie obsługuje transakcje PayPal. Dodatkowe widżety przyczynią się do atrakcyjnego wyglądu frontów sklepowych.

  Nie zalecamy jednak używania tego oprogramowania do tworzenia platform handlu elektronicznego z dwóch prostych powodów: musisz zrobić wszystko ręcznie i nie ma opcji dynamicznej aktualizacji treści. Jest to skomplikowane i niewygodne.

  Podsumowując, opcje Muse są wystarczające, aby stworzyć imponujące projekty stron internetowych. W połączeniu z Photoshopem lokalny edytor przyczynia się do atrakcyjności wizualnej każdego projektu, niezależnie od jego poziomu złożoności. Musisz tylko nauczyć się go używać.

 • WordPress. Sama platforma CMS nie oferuje określonych funkcji. Jest to jednak oprogramowanie typu open source, co oznacza, że ​​możesz dowolnie integrować dowolną usługę innej firmy, używać dowolnego motywu lub wtyczki kompatybilnych z WP. Najważniejsze cechy są następujące:

  • Niekończący się wybór dodatków – po prostu przejdź do sekcji „Wtyczki” na pulpicie nawigacyjnym WP i wyszukaj potrzebny widget. Lista wtyczek jest nieograniczona. Tutaj masz formularze kontaktowe, narzędzia e-mail marketingu, systemy antyspamowe, instrumenty analityczne, wtyczki optymalizacji SEO, galerie i wiele innych. Z reguły instalacja wtyczek jest bardzo prosta, choć nadal trzeba ręcznie obsługiwać ich aktualizacje.
  • Bezproblemowa integracja – niezależnie od tego, czy potrzebujesz zintegrować Google Analytics, czy połączyć swoją stronę internetową z kontem MailChimp, musisz wykonać kilka łatwych etapów.
  • WooCommerce – Strony internetowe WordPress mają wbudowaną podstawową funkcję eCommerce, z której można korzystać bezpłatnie. Oczywiście darmowy pakiet nie pozwoli ci stworzyć rozwijającego się sklepu cyfrowego. Jednocześnie możesz założyć prosty sklep bez specjalnych technicznych sztuczek.
  • WooCommerce - witryna sklepowa

  • Strony przyjazne SEO – dostępne wtyczki pozwalają podnieść pozycję strony w SEO, tworząc artykuły, meta tytuły i opisy przyjazne dla SEO. System pozwala wskazać specjalne atrybuty obrazu, edytować adresy URL, tworzyć tytuł i opis SEO witryny, wskazywać kluczowe słowa kluczowe, tworzyć czytelne teksty i więcej.

Adobe Muse vs WordPress: Adobe Muse jest bardziej skoncentrowany na dostarczaniu narzędzi do projektowania stron internetowych do tworzenia elementów i sekcji. WordPress wygląda bardziej wszechstronnie, jeśli chodzi o dostosowywanie i aplikacje, które mogą sprawić, że strona będzie wyglądać bardziej przyjaźnie dla użytkownika i zaangażować, a także promować swój projekt online.

3. Projekt

 • Adobe Muse. To oprogramowanie jest w zasadzie zaawansowanym edytorem graficznym, którego należy używać do tworzenia układów stron internetowych. To dobry wybór do projektowania szablonów od zera (patrz przykłady muz).

  Możesz wybrać rozmiar strony internetowej, oznaczyć ją, dodać dowolne elementy (podpisy, przyciski, zakładki, bloki tekstowe, formularze, menu, suwaki, wideo, efekty itp.) I dostosować je do swoich potrzeb. Tutaj nie ma żadnych ograniczeń. Ci z was, którzy pracowali w Photoshopie, zrozumieją, co mamy na myśli.

  Oprócz tworzenia indywidualnych projektów, możesz pobrać dowolną ich liczbę z sieci. Istnieje wiele dostępnych układów. Większość z nich jest darmowa. Mogą z nich korzystać nowicjusze Muse. W ten sposób będziesz w stanie zrozumieć strukturę szablonów i nauczyć się z nimi pracować.

  Motywy Adobe Muse

  Podsumowując, lepiej jest tworzyć szablony samodzielnie. Jeśli chcesz zostać projektantem stron internetowych, nie ma sensu korzystać z gotowych projektów. Muse umożliwia tworzenie układów o różnych poziomach złożoności. Im lepiej opanujesz jego funkcje, tym bardziej imponujący będzie wynik i zysk.

  Użytkownicy, którzy zarabiają, tworząc wspaniałe witryny klienckie, są zobowiązani do opanowania tego systemu. Dlatego powinieneś skupić się na badaniu wszystkich opcji Muse. Wynik nadejdzie w odpowiednim czasie.

 • WordPress. Podczas gdy Adobe Muse jest narzędziem do tworzenia stron internetowych dla samych projektantów, WordPress wygląda bardziej przyziemnie z tego punktu widzenia. Z jednej strony zapewnia nieskończony wybór motywów dla każdego typu strony. Kategorie szablonów obejmują blogowanie, eCommerce, małe firmy, profesjonalne portfele, strony jednostronicowe itp. Wybór jest naprawdę ogromny.

  Z drugiej strony większość szablonów wygląda tak samo. Mają typową strukturę z tymi samymi układami, sekcjami lub elementami. Szablony Premium mogą być dobrym rozwiązaniem problemu. Wyglądają bardziej nowocześnie i stylowo. Płatne układy wyglądają lepiej niż darmowy motyw, chociaż cena waha się od 28 do 200 USD, a nawet więcej. Dobrą wiadomością jest to, że zarówno darmowe, jak i płatne motywy są dostosowane do urządzeń mobilnych.

Adobe Muse vs WordPress: Profesjonalnie zaprojektowane docenią Adobe Muse, które rozważa najbardziej zaawansowane narzędzia do projektowania, które pozwalają rysować stronę internetową od zera za pomocą unikalnych przycisków, elementów lub sekcji. Z drugiej strony szablony WordPress są zgodne z najnowszymi trendami w projektowaniu stron internetowych, a Adobe Muse nie jest już obsługiwany. Oznacza to brak aktualizacji i ulepszonych narzędzi. Bardzo prawdopodobne jest, że witryna oparta na programie Muse jest nieaktualna.

4. Obsługa klienta

 • Adobe Muse. Adobe oferuje oficjalne wsparcie techniczne i nieformalne wsparcie społeczności użytkowników. Samouczki i instrukcje są łatwo dostępne online. Zasadniczo nie ma problemów z tym oprogramowaniem. Wystarczy go opanować, aby w pełni wykorzystać jego funkcje.

 • WordPress. Platforma typu open source nie ma typowej obsługi klienta pod warunkiem, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni. Użytkownicy nie powinni oczekiwać, że funkcje czatu na żywo lub numery telefonów natychmiast rozwiążą problemy techniczne lub inne. Nie ma też systemu sprzedaży biletów ani wsparcia przez e-mail.

Z drugiej strony tysiące filmów z YouTube opisuje każdy etap tworzenia strony internetowej za pomocą WordPress, od rozpoczęcia po instalację i aktualizację różnych wtyczek. Co więcej, możesz natknąć się na dość żywe fora zorientowane na WP, na których doświadczeni profesjonaliści pomagają początkującym lub po prostu dyskutują na różne tematy. Będąc jedną z najdłużej działających platform do tworzenia witryn internetowych na rynku, WordPress oferuje setki aktywnych społeczności dostępnych online.

Adobe Muse vs WordPress: WordPress tutaj jest niewątpliwym zwycięzcą, ponieważ Adobe Muse nie jest już obsługiwany. Użytkownicy będą pozostawieni sami od 202 maja.

5. Polityka cenowa

 • Adobe Muse. Program jest zawarty w pakiecie Creative Cloud i jest oferowany w ramach płatnej subskrypcji. Możesz kupić cały pakiet lub Muse osobno. Roczny plan kosztuje 179,88 USD, a miesięczna płatność 14,99 USD.

  Oprogramowanie oferuje również comiesięczną wersję próbną, która pozwala całkowicie za darmo przetestować system. Mówiąc o koszcie, powinniśmy również wspomnieć o domenie i wydatkach na hosting (odpowiednio 5- USD 10 USD / rok i 12 USD rocznie). Po zakupie programu Muse możesz utworzyć nieograniczoną liczbę stron internetowych.

 • Adobe MuseWordPress
  Opcje cenowe:&# x2714; Abonament roczny, płatny co miesiąc (14,99 USD / mies);
  &# x2714; Plan roczny,
  opłacony z góry (179,88 USD rocznie);
  &# x2714; Abonament miesięczny (24,99 USD / mc).
  ✓ CMS (0 USD);
  Hosting i domena ((2,95 USD / mc));
  ✓ Płatne wtyczki (od 10 $ / mies);
  ✓ Płatne motywy (od 25 $).
  Funkcje:✓ Darmowe aktualizacje;
  ✓ Czcionki premium;
  ✓ 20 Gb pamięci w chmurze.
  ✓ Darmowy w użyciu;
  ✓ Tysiące tematów;
  ✓ Uniwersalne wtyczki;
  ✓ Społeczność forum.
 • WordPress. Korzystanie z platformy jest w 100% darmowe. To sprawia, że ​​większość początkujących jest tak szczęśliwa. Jednak po głębszym zanurzeniu się w proces budowy zdasz sobie sprawę, że WordPress nadal wymaga minimalnych kosztów. Przede wszystkim będziesz potrzebować hostingu dla swojej witryny. To tutaj Bluehost będzie najlepszym wyborem. Zapewnia zoptymalizowane rozwiązania serwerowe WP, darmowe motywy, płynną integrację z pulpitem użytkownika WordPress oraz mnóstwo innych funkcji do hostowania i modyfikowania witryn opartych na WP.

  Po drugie, możesz mieć ochotę na wyróżnienie się. Szablony premium kosztują od 28 do 200 USD. Ostatnie, ale nie mniej ważne, wtyczki premium i subskrypcje usług również będą kosztować kilka dodatkowych dolarów.

Adobe Muse vs WordPress: Pomimo wszystkich dodatkowych kosztów WordPress wygląda na bardziej opłacalne rozwiązanie w porównaniu do Adobe Muse, zwłaszcza jeśli tworzysz długoletni projekt od lat.

Wniosek

Wybór narzędzia do tworzenia witryn zależy od różnych czynników. Jakiego rodzaju strony potrzebujesz? Jakie cele to będzie służyć? Kim są twoje kupujące osobowości? Podczas gdy Adobe Muse jest lepszy dla profesjonalnych projektantów stron internetowych, którzy mogą chcieć tworzyć strony internetowe dla swoich klientów, WordPress służy głównie celom poszczególnych właścicieli witryn, niezależnie od tego, czy obejmują reprezentację biznesową online, czy eCommerce.

Adobe MuseAdobe Muse to profesjonalne narzędzie do projektowania stron internetowych dla doświadczonych profesjonalistów, którzy mogą potrzebować witryny do celów własnych lub klientów. Oferuje wybór kompleksowych narzędzi, stylów i instrumentów do projektowania, aby dostosować każdą sekcję, której potrzebujesz. Zła wiadomość jest taka, że ​​platforma nie jest już obsługiwana. Jest nadal dostępny do pobrania, ale bez przyszłych aktualizacji ani ulepszeń. Innymi słowy, użytkownicy nigdy nie otrzymają aktualnych narzędzi do budowania stron internetowych w celu tworzenia modnych witryn. Adobe MuseAdobe Muse to profesjonalne narzędzie do projektowania stron internetowych dla doświadczonych profesjonalistów, którzy mogą potrzebować witryny do celów własnych lub klientów. Oferuje wybór kompleksowych narzędzi, stylów i instrumentów do projektowania, aby dostosować każdą sekcję, której potrzebujesz. Zła wiadomość jest taka, że ​​platforma nie jest już obsługiwana. Jest nadal dostępny do pobrania, ale bez przyszłych aktualizacji ani ulepszeń. Innymi słowy, użytkownicy nigdy nie otrzymają aktualnych narzędzi do budowania stron internetowych w celu tworzenia modnych witryn.

WordPressWordPress to nieśmiertelna platforma CMS, która istnieje na rynku od dłuższego czasu. Nigdy nie przestaje się rozwijać i oferuje regularne ulepszenia edycji treści, kilka nowych wtyczek, aktualne motywy dostosowane do urządzeń mobilnych oraz elastyczność w zakresie kodowania CSS / HTML lub rozwiązań hostingowych. WordPress

Podsumowując, jasne jest, że WordPress jest lepszą opcją, podczas gdy Adobe Muse kończy długi spacer po arenie tworzenia stron internetowych. Wydajność była dobra, ale się skończyła. Z drugiej strony WordPress jest nadal w ruchu.

Przegląd Tabela porównawcza

Adobe MuseWordPress
Łatwość użycia:Adobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPress
Funkcje:Adobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPress
Wzory:Adobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPress
Obsługa klienta:Adobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPress
Cennik:Adobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPress
Ogólny wynik:Adobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPressAdobe Muse vs WordPress

Wypróbuj WordPress teraz

Jest wolne

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map