Adobe Portfolio vs Squarespace

Adobe Portfolio vs Squarespace


Adobe Portfolio i Squarespace to dwie dobrze rozpoznawalne platformy do tworzenia witryn internetowych popularne wśród użytkowników na całym świecie.

Obie są od dłuższego czasu w niszy i zyskały sobie markę dzięki łatwości użytkowania i zakresowi funkcji umożliwiających tworzenie różnych typów witryn. Pomimo pewnych wspólnych cech obie platformy służą innym celom.

Szybka migawka:

Portfolio AdobeAdobe Portfolio – to narzędzie do tworzenia witryn zaprojektowane głównie do tworzenia chwytliwych portfeli. Został on początkowo wprowadzony, aby pomóc fotografom ustalić ich publiczną twarz w Internecie. Oprogramowanie oferuje kilka podstawowych funkcji do tworzenia dynamicznych galerii zdjęć, stron tytułowych fotografów i nie tylko. Portfolio AdobeAdobe Portfolio – to narzędzie do tworzenia witryn zaprojektowane głównie do tworzenia chwytliwych portfeli. Został on początkowo wprowadzony, aby pomóc fotografom ustalić ich publiczną twarz w Internecie. Oprogramowanie oferuje kilka podstawowych funkcji do tworzenia dynamicznych galerii zdjęć, stron tytułowych fotografów i nie tylko.

SquarespaceSquarespace – jest bardziej uniwersalnym narzędziem do tworzenia stron internetowych. Uruchomiony w 2014 roku jako system zarządzania treścią SaaS, oferuje intuicyjny edytor WYSIWYG, wybór dostosowywanych i responsywnych szablonów, intuicyjny interfejs i wiele innych. Chociaż początkowo został uruchomiony jako kreator stron internetowych oparty na treści, dziś umożliwia użytkownikom tworzenie stron tytułowych, profesjonalnych portfolio, małych sklepów cyfrowych itp.. SquarespaceSquarespace – jest bardziej uniwersalnym narzędziem do tworzenia stron internetowych. Uruchomiony w 2014 roku jako system zarządzania treścią SaaS, oferuje intuicyjny edytor WYSIWYG, wybór dostosowywanych i responsywnych szablonów, intuicyjny interfejs i wiele innych. Chociaż początkowo został uruchomiony jako kreator stron internetowych oparty na treści, dziś umożliwia użytkownikom tworzenie stron tytułowych, profesjonalnych portfolio, małych sklepów cyfrowych itp..

Naszym dzisiejszym hukiem nie jest porównanie dwóch platform, ale pokazanie, w jaki sposób każda z nich może pomóc w określonych sytuacjach. Podczas gdy Adobe Portfolio służy swojemu głównemu celowi, aby umożliwić użytkownikom tworzenie portfolio fotografów, Squarespace zapewnia nieco więcej swobody w zakresie typów witryn.

1. Łatwość użycia

Obie platformy twierdzą, że mają prosty proces tworzenia witryny. Obie platformy nie wymagają specjalnej wiedzy ani umiejętności kodowania. Innymi słowy, możesz utwórz stronę od podstaw bez znajomości HTML / CSS. Jednak portfolio Adobe może wyglądać nieco mylące dla początkujących, szczególnie od samego początku, podczas gdy Squarespace uprościł proces dzięki intuicyjnej funkcji WYSIWYG. Zanim zagłębimy się w szczegóły techniczne, rzućmy okiem na proces logowania.

Dołączanie do

Na tym etapie obie platformy mają dosłownie tę samą procedurę. Na przykład Adobe Portfolio poprosi najpierw o wybranie typu strony internetowej. Może to być portfolio do tworzenia dynamicznych galerii i prezentacji swoich prac, a także strona tytułowa przedstawiająca się publiczności online. Squarespace ustanawia takie samo podejście. System poprosi o wskazanie celów projektu (sprzedaż produktów, promocja usług itp.) Przed procesem rejestracji, aby umożliwić Ci wybór zestawu odpowiednich szablonów na początek.

Jedyną różnicą jest to, że Squarespace oferuje więcej opcji w zakresie układów. Jednocześnie możesz po prostu pominąć pierwszy etap i przejść do listy wszystkich dostępnych motywów, aby wybrać ten, który Ci się podoba. Z drugiej strony Adobe Portfolio można zintegrować z Google Cloud, co działa dobrze, gdy trzeba zaktualizować już istniejące zdjęcia i treści.

Ostatnim etapem jest zalogowanie się i rozpoczęcie procesu dostosowywania. Po raz kolejny obie platformy stosują to samo podejście, pozwalając zalogować się przy użyciu kont społecznościowych lub google lub po prostu podać nazwę użytkownika i hasło. Tutaj jesteś na desce rozdzielczej z wybranym układem.

Czytaj także: Przegląd portfolio Adobe.

Edycja szablonów

Po pomyślnym zalogowaniu się znajdziesz się w pulpicie nawigacyjnym z wybranym szablonem. Po raz kolejny Adobe Portfolio i Squarespace prawie się nie różnią na tym etapie. Mają nawet pasek narzędzi ze wszystkimi funkcjami w tym samym miejscu (na lewym pasku bocznym). Jednak Squarespace jest wyposażony w edytor „przeciągnij i upuść”, podczas gdy Adobe Portfolio różni się nieco od tradycyjnego edytora WYSIWYG.

Edytor portfolio Adobe Edytor portfolio Adobe

Korzystanie ze Squarespace byłoby łatwiejsze dla początkujących. Mogą łatwo zmienić istniejącą strukturę strony układu lub zaprojektować własną. Przenoszenie lub wymiana bloków i elementów jest bardzo prosta. Możesz je zmienić, a także wybrać pasek narzędzi, aby dodać pliki multimedialne lub inne elementy. Tutaj mamy Edytor stylów z zaawansowanymi ustawieniami nie tylko do przenoszenia lub dodawania nowych elementów, ale także do zmiany ich rozmiaru, zmiany czcionek i kolorów i nie tylko. Nawiasem mówiąc, możesz zignorować gotowe szablony i wdrożyć własny projekt z pustego miejsca za pomocą niestandardowych sekcji.

Edytor strony Squarespace Edytor strony Squarespace

Platforma Adobe ma nieco inną funkcję dostosowywania, chociaż jej gotowe do użycia szablony są również wyposażone w szereg podstawowych sekcji i stron, które można zmienić lub dostosować. Platforma nie ma typowego edytora przeciągania i upuszczania. To sprawia, że ​​proces jest nieco trudniejszy. Co więcej, niektóre funkcje są mylące, np. Tworzenie nowej strony od zera, która nie będzie zawierała żadnych elementów ani sekcji z oryginalnego układu. Ale ogólne wrażenie jest takie, że nadal jest dość łatwy w użyciu.

Czytaj także: Przegląd Squarespace.

Adobe Portfolio vs Squarespace: Squarespace zajmie Ci mniej czasu na stworzenie strony internetowej od zera. Jednak ogólny proces tworzenia witryny wygląda prawie tak samo, z pewnymi niewielkimi różnicami, co sprawia, że ​​Adobe Editor jest nieco bardziej skomplikowany.

2. Funkcje i elastyczność

Błędem byłoby porównywanie przez nas portfolio Adobe i Squarespace jako dwóch jednakowych twórców stron internetowych pod względem funkcji i elastyczności. Jak już powiedzieliśmy wcześniej, służą one innym celom. Podkreślimy jednak niektóre kluczowe różnice.

Zarządzanie domeną i hostingiem

Zarządzanie witryną to pierwsza rzecz, o której musimy wspomnieć. Squarespace to kompleksowe rozwiązanie, co oznacza, że ​​system zajmie się Twoją domeną i hostingiem. Nie musisz szukać najlepiej dopasowanego rozwiązania serwerowego. Po prostu wybierz plan w zależności od celów i uzyskaj pełny zestaw funkcji, niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć sklep cyfrowy, czy witrynę małej firmy.

Ustawienia domeny Adobe Portfolio Ustawienia domeny Adobe Portfolio

Sytuacja w Adobe Portfolio jest bardziej skomplikowana. Nie ma własnego rozwiązania hostingowego ani domeny. Użytkownicy będą musieli ręcznie zarejestrować i hostować swoje nazwy domen. Dobrą wiadomością jest to, że platforma współpracuje z Namecheap, który będzie hostował Twoją witrynę w przypadku zakupu domeny za pośrednictwem Adobe Portfolio. Zła wiadomość jest taka, że ​​będziesz musiał ręcznie obsłużyć wszystkie ustawienia, od wskazania wymaganych adresów IP do modyfikacji rekordów DNS. Początkujący nie docenią takiego podejścia.

Czytaj także: Co to jest nazwa domeny i jak działają domeny.

Ustawienia SEO

Obie platformy pozwalają użytkownikom dbać o łatwość SEO ich witryn. Oczywiście nigdy nie należy ich porównywać z platformami bardziej zorientowanymi na SEO WordPress, na przykład, mimo że nadal oferują pewne podstawowe funkcje optymalizacji. Squarespace ma dość przejrzystą konfigurację strony z polami na tytuły i opisy meta. Bezproblemowa integracja z mediami społecznościowymi będzie również dobrą zaletą dla początkujących. We wszystkich przypadkach, nie są wymagane żadne kodowania ani specjalne umiejętności.

Ustawienia SEO Squarespace Ustawienia SEO Squarespace

Portfolio Adobe ułatwia także zwiększenie SEO witryny. Użytkownicy mogą używać pulpitu nawigacyjnego do przesyłania ulubionych stron w celu lepszego rozpoznania, integracji narzędzi analitycznych oraz edycji tytułów i opisów ze szczególnym uwzględnieniem słów kluczowych. Po raz kolejny żadne specjalne nie byłyby konieczne.

Widżety i dodatki

Squarespace wygląda nieco bardziej wszechstronnie pod względem dodatków i widżetów. Jest tak jednak tylko dlatego, że Adobe Portfolio koncentruje się głównie na tworzeniu dynamicznych galerii i kolekcji obrazów o różnych stylach. To tutaj platforma z pewnością wygrywa. Użytkownicy mają szansę stworzyć dosłownie tyle galerii, ile potrzebują. Specjalne narzędzia ułatwiają ich sortowanie według kategorii w celu łatwego umieszczenia na liście.

Co więcej, system zadba o wygląd twoich galerii dzięki funkcji automatycznego zmieniania rozmiaru. System zoptymalizuje Twoje zdjęcia oraz miejsce na dysku i zsynchronizuje Twoje galerie z Adobe Cloud. Nie ma problemu, jeśli masz już projekt i chcesz zaimportować wszystkie obrazy do nowej witryny. Adobe Portfolio można zintegrować z Photoshop Lightbox, Behance lub Adobe Stock, aby umożliwić aktualizację projektu za pomocą kilku kliknięć.

Tutaj jednak kończą się korzyści z Adobe Portfolio. W rzeczywistości nic nie przynosi, z wyjątkiem funkcji tworzenia galerii i optymalizacji. Z drugiej strony Squarespace ma wybór dodatków, które obejmują przyciski udostępniania społecznościowego, zintegrowane analizy i dane, formularze kontaktowe i wiele innych. Jednocześnie powinniśmy pamiętać o niektórych podstawowych funkcjach eCommerce dostarczanych przez Squarespace.

Funkcjonalność eCommerce

Bez względu na to, jak dziwnie to brzmi, ale Adobe Portfolio nie może zaoferować nic związanego z funkcjonalnością eCommerce, dlaczego jest to trochę dziwne, biorąc pod uwagę funkcje tworzenia strony tytułowej. Co powinien zrobić fotograf, jeśli chce nie tylko zaprezentować swoje prace, ale także sprzedać usługi online? Squarespace wygląda tutaj na lepszą opcję.

ECommerce Squarespace ECommerce Squarespace

System pozwala także budować profesjonalne portfele z podstawowymi funkcjami sprzedaży, a także małe sklepy cyfrowe. Użytkownicy mogą sprzedawać do 100 produktów, a także zintegrować niektóre z najpopularniejszych opcji płatności, takie jak PayPal lub Stripe. Platforma ma prosty system edycji zarządzania produktami, w którym możesz zmieniać opisy produktów lub ustawiać nowe, edytować, ceny itp.

Czytaj także: Alternatywy Squarespace.

Adobe Portfolio vs Squarespace: Adobe Portfolio pozwala ustalić obecność w Internecie, ale nie sprzedać usług online. Brak funkcji eCommerce jest przynajmniej dużym brakiem. To tutaj Squarespace wygląda bardziej elastycznie.

3. Projekt

Tabela porównawcza projektu

Portfolio AdobeSquarespace
Liczba tematów:12105
Motywy niestandardowe:&# x2714; TAK✘ NIE
Koszt motywów:WolnyWolny
Edytor wizualny:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Elastyczny projekt:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Edycja kodu CSS:&# x2714; TAK&# x2714; TAK

Portfolio Adobe z pewnością nie ma elastyczności w zakresie projektowania. Oferuje około 12 różnych szablonów. Wyglądają całkiem nieźle i reagują mobilnie. Jednak system nie oferuje wielu funkcji projektowania i dostosowywania na stronie. Musisz pracować z tym, co dostajesz, zmieniając style i rozmiary galerii.

Squarespace ma szerszy wybór tematów. Użytkownicy mogą wybierać spośród około 90 różnych szablonów, które działają płynnie w wersjach komputerowych, a także na różnych typach urządzeń mobilnych. Ogólny wygląd szablonów wygląda dobrze.

Są one podzielone na kategorie w celu szybszego wyszukiwania. Dostęp do HTML / CSS strony to kolejny ogromny plus na korzyść Squarespace. Chociaż będzie to działało dla doświadczonych programistów, mogą modyfikować stronę i styl w zależności od potrzeb. Upewnij się, że masz dostęp do platformy programistycznej ze swoim planem. Powinniśmy również wspomnieć o narzędziu do tworzenia stron tytułowych Squarespace z 29 gotowymi motywami.

Czytaj także: Przykłady witryn Squarespace.

Adobe Portfolio vs Squarespace: Squarespace oferuje szerszy wybór szablonów oprócz niestandardowego narzędzia do tworzenia stron tytułowych i dostępu do HTML / CSS.

4. Obsługa klienta

W ramach Creative Cloud, Adobe Portfolio udało się zdobyć ogromną społeczność użytkowników i obserwujących, którzy omawiają różne problemy techniczne i inne na licznych forach i setkach wątków. Squarespace nie ma tak dużej społeczności, chociaż obie platformy oferują ogólnie ten sam sposób skontaktowania się z zespołem wsparcia:

 • System sprzedaży biletów – obaj twórcy stron internetowych oferują tradycyjny sposób wysyłania wiadomości e-mail z roszczeniem lub problemem. Jednak zespół wsparcia Squarespace szybciej reaguje.
 • Samouczki i przewodniki – podczas gdy Adobe Portfolio ma ogromne Centrum pomocy z mnóstwem artykułów i poradników, Squarespace oferuje bardziej kompleksowe podejście do udostępniania przydatnych samouczków wideo, postów na blogu i innych przydatne źródła informacji.

Co ważniejsze, Squarespace ma funkcję czatu na żywo do natychmiastowego kontaktu, a Adobe Portfolio nie.

Adobe Portfolio vs Squarespace: Squarespace oferuje użytkownikom więcej sposobów na szybkie rozwiązanie ich problemów. Brak funkcji czatu na żywo nie jest istotny dla użytkowników Adobe Portfolio, chociaż może być bardzo użyteczny.

5. Polityka cenowa

Kluczową różnicą między platformami pod względem cen jest fakt, że Adobe Portfolio jest bezpłatny dla wszystkich subskrybentów Adobe Creative Cloud. Jeśli nie ma Cię na liście użytkowników usług, sytuacja będzie taka sama jak dla użytkowników Squarespace. Oba systemy oferują kilka pakietów do wyboru w zależności od celów i wymaganej funkcjonalności.

Ceny Squarespace wahają się od 12 USD za abonament osobisty (dobry dla blogów i portfeli) do 40 USD miesięcznie z kilkoma pakietami eCommerce pf:

 • Plan biznesowy w małym cyfrowym sklepie, który sprzedaje kilka przedmiotów, kosztuje 18 USD miesięcznie.
 • Podstawowy sklep internetowy dla rozwijającego się sklepu cyfrowego kosztującego 26 USD miesięcznie.
 • Zaawansowany sklep internetowy dla dużych projektów eCommerce sprzedających setki produktów.

Jeśli chodzi o plany Creative Cloud, są one następujące:

 • Rozpoczną się plany – 9,99 USD za wszystkie popularne produkty, w tym Photoshop CC, Lightroom CC i Lightroom Classic CC.
 • Plan zaawansowany – 19,99 USD miesięcznie ze wszystkimi produktami Adobe i 1 TB przestrzeni dyskowej.
 • Kompletny plan Creative Cloud – 52,99 USD / miesiąc z nieograniczonym dostępem do pełnego zestawu narzędzi i funkcji Adobe.

Adobe Portfolio vs Squarespace: Plany Adobe Portfolio mogą pasować do profesjonalnych projektantów, którzy mogą w pełni wykorzystać inne produkty Adobe, takie jak Photoshop. Jeśli nie potrzebujesz ich i po prostu chcesz zbudować w pełni funkcjonalną stronę internetową, Squarespace jest lepszą opcją.

Wniosek

Nasza dzisiejsza recenzja po raz kolejny udowadnia, że ​​wybór narzędzia do tworzenia witryn spełniającego Twoje cele jest pierwszym i najważniejszym krokiem. Ważne jest, aby jasno zrozumieć swoje cele, a także wcześniejsze cele projektu. Gdy uzyskasz pełny obraz, wybór nie będzie trudny. Potrzebujesz profesjonalnego portfolio lub strony internetowej o ponadprzeciętnej funkcjonalności?

Portfolio AdobeAdobe Portfolio – jest dobry, jeśli chodzi o strony tytułowe lub portfolio kreatywnych fotografów. Co więcej, może to być dobry pomysł, jeśli planujesz również korzystać z innych produktów Adobe. Platforma jako odrębny twórca stron internetowych nie ma możliwości wykraczania poza dynamiczne galerie i kolekcje obrazów. Portfolio AdobeAdobe Portfolio – jest dobry, jeśli chodzi o strony tytułowe lub portfolio kreatywnych fotografów. Co więcej, może to być dobry pomysł, jeśli planujesz również korzystać z innych produktów Adobe. Platforma jako odrębny twórca stron internetowych nie ma możliwości wykraczania poza dynamiczne galerie i kolekcje obrazów.

SquarespaceSquarespace – to bardziej elastyczne oprogramowanie, które pozwala nie tylko ustalić swoją obecność w Internecie, ale także sprzedawać online. To kompleksowe rozwiązanie oferuje szerszą opcję szablonów, więcej funkcji dostosowywania witryny oraz funkcjonalność eCommerce. SquarespaceSquarespace – to bardziej elastyczne oprogramowanie, które pozwala nie tylko ustalić swoją obecność w Internecie, ale także sprzedawać online. To kompleksowe rozwiązanie oferuje szerszą opcję szablonów, więcej funkcji dostosowywania witryny oraz funkcjonalność eCommerce.

Zawsze powinieneś szukać możliwości rozwoju projektów i wybierać platformy, które rezerwują więcej miejsca na rozwój biznesu online.

Adobe Portfolio vs Squarespace: Tabela porównawcza

Portfolio AdobeSquarespace
1. Łatwość8 z 108 z 10
2. Funkcje7 z 109 z 10
3. Projekt8 z 1010 z 10
4. Wsparcie9 z 109 z 10
5. Ceny9 z 108 z 10
Ogólnie:8.2 z 108,8 z 10
Spróbuj teraz Spróbuj teraz
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map