Bluehost vs Godaddy

Bluehost vs GoDaddy


Bluehost i GoDaddy są dwoma najpopularniejszymi dostawcami hostingu. Obie platformy obsługują miliony witryn na żywo w różnych niszach. Od prostych blogów po sklepy cyfrowe – dostawcy hostingu obsługują różne projekty zbudowane przy użyciu różnego rodzaju oprogramowania i Platformy CMS.

Jednocześnie oferują zoptymalizowane pod kątem WP rozwiązania serwerowe, które wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na ich rosnącą liczbę WordPress popularność.

Szybka migawka:

BluehostBluehost – jest rekomendowanym przez WordPress dostawcą hostingu, który obsługuje ponad 2 000 000 domen. Dla użytkowników oznacza to wyższą wydajność, wydajne rozwiązania serwerowe i mnóstwo dodatkowych korzyści dla witryn opartych na WP. System przejmuje pełną kontrolę nad witrynami WordPress, w tym aktualizacjami zabezpieczeń, integracją itp. Wszystko, czego potrzebujesz, to edytowanie treści i rozwój firmy za pomocą dostępnych narzędzi. Bluehost.com

Idź TatoGoDaddy – jest znanym rejestratorem domen i dostawcą hostingu. Platforma twierdzi, że oprócz wszystkich pakietów zoptymalizowanych pod kątem WP zapewnia nieograniczoną przepustowość dla każdego ze swoich planów. GoDaddy oferuje rozszerzone gwarancje zwrotu pieniędzy, oprócz automatycznego skanowania, kopii zapasowych, bezpłatnych domen i niektórych innych funkcji, za które użytkownicy powinni zapłacić. GoDaddy.comGoDaddy – jest znanym rejestratorem domen i dostawcą hostingu. Platforma twierdzi, że oprócz wszystkich pakietów zoptymalizowanych pod kątem WP zapewnia nieograniczoną przepustowość dla każdego ze swoich planów. GoDaddy oferuje rozszerzone gwarancje zwrotu pieniędzy, oprócz automatycznego skanowania, kopii zapasowych, bezpłatnych domen i niektórych innych funkcji, za które użytkownicy powinni zapłacić.

Pomimo faktu, że obaj dostawcy hostingu służą tym samym celom WordPress, Bluehost jest lepszą opcją w wielu kwestiach. Zapewnia lepszą wydajność, łatwość obsługi i szybszą obsługę klienta. Przyjrzyjmy się szczegółowo, co sprawia, że ​​jest to lepsza opcja dla witryn opartych na WP niż GoDaddy.

1. Funkcje hostingowe

Bluehost. Jak już powiedzieliśmy wcześniej, Bluehost jest dostawcą hostingu rekomendowanym przez WP. Oznacza to, że dostarcza dosłownie wszystko, co może być potrzebne do zarządzania, edytowania lub promowania witryny WordPress, zapewniając jej stabilność i bezpieczeństwo. Oprócz lepszych możliwości zarządzania treścią i dostosowywania treści możesz skorzystać z integracji lub kopii zapasowych jednym kliknięciem.

Panel sterowania Bluehost

Zobacz podstawowe funkcje Bluehost:

 • W pełni funkcjonalne plany WP – Bluehost oferuje wybór planów zoptymalizowanych pod kątem WordPress. Obejmują one 3 pakiety wejściowe dla projektów o różnym stopniu złożoności, a także osobnych WooCommerce zestawy do sklepów cyfrowych, a także plan WP Pro z zaawansowaną funkcjonalnością eCommerce.
 • Integracja WP jednym kliknięciem – bezpłatna funkcja, która jest zawarta w każdym planie Bluehost. Nie trzeba ręcznie obsługiwać instalacji WordPress. System zajmie się tym za pomocą najnowszej wersji WP. Fakt ten wykorzystuje problemy ze złożonością, na które mogą natknąć się początkujący użytkownicy korzystający z CMS po raz pierwszy.
 • 1 rok darmowej domeny – każdy subskrybent Bluehost otrzymuje bezpłatną domenę na 1 rok pomimo wybranego przez siebie planu. Pamiętaj jednak, aby sprawdzić ceny odnowienia, aby dotrzymać budżetu.
 • Wtyczki i aplikacje – Bluehost rezerwuje wystarczająco dużo miejsca na dostosowanie strony za pomocą tysięcy wtyczek WordPress. Platforma zapewnia pełny dostęp do niestandardowego App Market dzięki setkom skryptów, dodatków lub wtyczek dostępnych dla bezproblemowej instalacji.
 • Automatyczne aktualizacje – ponownie nie ma potrzeby ręcznego zarządzania wszystkimi zasobami witryny. System automatycznie zaktualizuje wszystkie zainstalowane wtyczki, a także samą wersję WP. Cotygodniowe i miesięczne kopie zapasowe są również częścią każdego planu Bluehost.
 • eCommerce i SEO – większość pakietów zawiera już zainstalowaną wtyczkę WooCommerce, aby rozpocząć sprzedaż produktów online. Mimo że jest wyposażony w podstawową funkcjonalność, nadal możesz włączyć rozszerzenia premium, a także wybrać osobny plan WooCommerce. Co więcej, platforma ma własną pulę ekspertów SEO, którzy są gotowi pomóc Ci uczynić twoją stronę bardziej przyjazną SEO dla wyższych rang.

Idź Tato. Dostawca hostingu opracował zestaw funkcji, które świetnie sprawdzają się w witrynach WordPress. Ponadto oferuje prawie idealny czas pracy bez przestojów i ogólną wydajność. Użytkownicy mogą wybierać spośród różnych pakietów zgodnych zarówno z systemem Windows, jak i Linux. Każdy plan oferuje wystarczającą elastyczność w zakresie zarządzania witryną i kontroli.

Panel sterowania GoDaddy

Oto niektóre funkcje GoDaddy, o których należy wspomnieć:

 • Migracja strony internetowej – dobra funkcja dla tych, którzy mają już istniejącą stronę internetową i chcą przenieść się na inny hosting i CMS. Podstawowym minusem jest to, że system oferuje użytkownikom ręczne wykonanie procedury, chociaż wykonanie kroków migracji nie będzie trudnym zadaniem.
 • WordPress Auto Updater – GoDaddy ma zautomatyzowany system, który zajmuje się aktualizacjami systemu. Ma to na celu zapewnienie, że Twoja strona internetowa zawsze używa najnowszej wersji oprogramowania dla zapewnienia stabilności i bezpieczeństwa działania. Zła wiadomość jest taka, że ​​nie odnosi się do wtyczek WP. Nadal będziesz musiał zarządzać nimi ręcznie.
 • Kopie zapasowe i przywracanie – system twierdzi, że zapewnia codzienne kopie zapasowe plików oprócz przywracania jednym kliknięciem na wypadek awarii strony internetowej z jakiegokolwiek powodu. Użytkownicy docenią środowisko testowe GoDaddy, które pozwala wypróbować różne funkcje przed podjęciem ostatecznej decyzji.
 • Łatwość użycia – subskrybenci mogą wybierać między niestandardowym cPanel GoDaddy a tradycyjnym pulpitem WordPress. Drugi wariant jest lepszą opcją, ponieważ w panelu niestandardowym nie ma opcji automatycznej aktualizacji (Bluehost ma to).

Bluehost vs GoDaddy: Bluehost wygląda na bardziej elastyczne rozwiązanie ze wszystkimi funkcjami w jednym. Oferuje szerszy wybór planu, wbudowane funkcje, a także własny App Marketplace. GoDaddy wydaje się być nieco ograniczony pod względem funkcjonalności i wszechstronności. Co więcej, Bluehost jest lepszy dla początkujących, podczas gdy GoDaddy może w pewnym momencie wymagać ręcznego zarządzania witryną.

2. Wydajność

Bluehost. Dostawca hostingu znalazł się w pierwszej piątce platform o najwyższej wydajności. Z biegiem lat ewoluował pod względem szybkości i czasu działania strony internetowej, aby zapewnić płynne i stabilne działanie pomimo skoków i skoków ruchu lub spadających serwerów. Platforma wykorzystuje centra mocy AMD z wdrożoną technologią segregacji procesorów.

 • Szybkość działania – chociaż nie znajdziesz hostingu ze 100% wydajnością, Bluehost jest bardzo blisko tego znaku. Platforma zawiera 99,9%, co jest bardzo dobre w porównaniu ze średnimi statystykami.
 • Szybkość witryny – system pokazuje wyniki ponadprzeciętne pod względem prędkości obciążenia wiekowego. Najnowsze testy wykazały 424 ms. W rezultacie Bluehost znajduje się w pierwszej piątce dostawców hostingu o najwyższej szybkości strony.
 • Centra danych – platforma zapewnia szybką reakcję serwera pomimo lokalizacji użytkowników dzięki wielu centrom danych zlokalizowanym w różnych częściach świata. Obejmują one serwery znajdujące się w USA, Azji i Europie.

Idź Tato. System twierdzi, że jest jednym z najbardziej stabilnych rozwiązań serwerowych. Gwarantuje 99,99% czasu sprawności. Jednak często nie zapewnia tak wysokiej wydajności. Najnowsze testy wykryły krytyczne spadki do 94,7%. Innymi słowy, Bluehost może być lepszą opcją na wypadek znacznego wzrostu ruchu. Jeśli chodzi o wydajność GoDaddy, wygląda ona następująco:

 • Szybkość działania – pomimo niektórych możliwych krytycznych upadków ogólny wskaźnik czasu sprawności wynosi 99,98%, co jest lepsze niż średnie statystyki.
 • Szybkość witryny – GoDaddy nie jest tak szybki jak Bluehost. Jego średnia prędkość wynosi około 517 ms. To nie jest tak źle i wciąż nieco wyżej niż większość dostawców hostingu. Z drugiej strony, dlaczego warto liczyć na mniej, jeśli istnieje lepsza alternatywa?
 • Centra danych – dostawca usług hostingowych nie ma wielu centrów danych zlokalizowanych na całym świecie. Ma swoją główną stronę serwera w Teksasie w USA, a także kilka witryn dzierżawionych w Stanach Zjednoczonych.

Bluehost vs GoDaddy: Bluehost to lepsza opcja pod względem wydajności i szybkości. Ma lepszy czas pracy i szybkość strony. Ponadto użytkownicy mogą napotkać wiele negatywnych recenzji związanych z awarią i awariami GoDaddy.

3. Bezpieczeństwo

Bluehost. Użytkownicy mogą liczyć na wszelkie niezbędne środki bezpieczeństwa, aby chronić swoje projekty przed oszustwami i wszelkiego rodzaju złośliwym oprogramowaniem. Platforma wykorzystuje kilka zestawów zabezpieczeń oprócz oddzielnego pakietu antyspamowego, który obejmuje:

 • Ekspert ds. Spamu;
 • Młot Spamowy;
 • Apache SpamAssassin.

Niektóre plany WordPress obejmują również technologię tworzenia kopii zapasowych CodeGuard. Jest on jednak dostępny tylko dla użytkowników premium, podczas gdy zautomatyzowane aktualizacje systemu i wtyczek są dostarczane z każdym planem. Dodatkowe środki bezpieczeństwa obejmują integrację z CloudFare, narzędzia do tworzenia czarnych list IP, ograniczania dostępu do strony internetowej, blokowania dostępu SSH itp.

Idź Tato. Witryny WordPress często korzystają z usług i wtyczek stron trzecich, co zwiększa szansę na uzyskanie złośliwego lub szkodliwego kodu do Twojej witryny. GoDaddy korzysta z kilku metod wykrywania i eliminowania złośliwego oprogramowania, a także zapobiegania potencjalnemu zagrożeniu. Użytkownicy mogą korzystać z:

 • Całodobowy monitoring systemu – chodzi o wykrycie i wyeliminowanie wszystkich potencjalnych zagrożeń, zanim wyrządzą one szkodę stronie.
 • GoDaddy Bots – indeksują Twoją witrynę, aby zapobiec fałszywemu ruchowi i spamowi.
 • Automatyczne aktualizacje systemu – jak już wcześniej wspomnieliśmy, system automatycznie aktualizuje twoją wersję WP. Nie dotyczy to jednak aktualizacji wtyczek, z wyjątkiem wbudowanych.
 • Skanowanie wtyczek – chociaż nie ma aktualizacji wtyczek, system ma specjalne narzędzia, które skanują każdy dodatek, aby sprawdzić, czy jest możliwe zagrożenie cyfrowe.

Bluehost vs GoDaddy: obie platformy wykonują dobrą robotę pod względem bezpieczeństwa. Jednak GoDaddy nie ma niektórych podstawowych funkcji, które ma Bluehost dzięki zaawansowanej ochronie antyspamowej, automatycznym aktualizacjom wtyczek itp..

4. Obsługa klienta

Bluehost. Poziom wiedzy specjalistycznej w zakresie obsługi klienta określa wiarygodność dostawcy hostingu. Im więcej sposobów na nawiązanie kontaktu, tym lepiej. Bluehost oferuje kilka sposobów skontaktowania się ze specjalistami ds. Wsparcia. Z reguły odpowiedź otrzymasz w ciągu 3 minut, co jest jednym z najszybciej reagujących zespołów wsparcia. Aby skontaktować się z pomocą techniczną, użytkownicy mogą wybrać:

 • Funkcja czatu na żywo:
 • Skontaktuj się z pomocą telefoniczną;
 • Użyj typowego formularza sprzedaży e-mail.

Oficjalna strona internetowa jest pełna przydatnych informacji, podczas gdy użytkownicy mogą natknąć się na mnóstwo przewodników wideo i samouczków w Internecie.

Idź Tato. Użytkownicy mogą skontaktować się z zespołem pomocy technicznej bezpośrednio przez telefon. Czat na żywo to kolejna świetna funkcja umożliwiająca natychmiastowe nawiązanie kontaktu. Jednocześnie użytkownicy mogą korzystać z ogromnej bazy wiedzy dostępnej na oficjalnej stronie internetowej. Tutaj możesz znaleźć różne artykuły na temat rozpoczynania działalności lub dostrajania konta.

Wszystkie przewodniki obejmują różne tematy dla początkujących i profesjonalnych programistów. Pomimo szybkiej reakcji niektórzy użytkownicy twierdzą, że obsługa klienta GoDaddy nie ma specjalistycznej wiedzy w przypadku problemów technicznych. Wysyłają typowe instrukcje, które czasem nie działają.

Bluehost vs GoDaddy: Zespół pomocy technicznej Bluehost wygląda nieco bardziej profesjonalnie, mając te same sposoby na pozostanie w kontakcie. Odpowiedzi na wsparcie GoDaddy są czasem mylące lub bezużyteczne.

5. Polityka cenowa

Bluehost. Dostawca hostingu oferuje trzy ogólne plany WordPress oraz 2 zaawansowane pakiety dla eCommerce. Ogólne zestawy zoptymalizowane pod kątem WP są następujące:

 • Podstawowe koszty 2,95 USD miesięcznie za 1 stronę internetową z bezpłatnym SSL i domeną oprócz 50 GB przestrzeni dyskowej.
 • Plus koszty 5,45 USD dla nieograniczonej liczby stron internetowych z bezpłatnym SSL i domeną oprócz nieograniczonej przepustowości i przestrzeni dyskowej.
 • Choice Plus kosztuje 5,45 USD wszystkie funkcje z poprzednich planów + aktualizacja CodeGuard.
 • Pro kosztuje 13,95 USD z dedykowanym adresem IP.

Ceny Bluehost

Wszystkie plany zawierają automatyczne aktualizacje i bezproblemową integrację WP. Jeśli chcesz sprzedawać produkty za pomocą sklepu internetowego WordPress, możesz wybierać spośród osobnych pakietów WooCommerce i WP Pro. Plan WooCommerce kosztuje od 6,32 USD do 11,78 USD miesięcznie z preinstalowanymi motywami witryn sklepowych i nieograniczonym miejscem do przechowywania nieograniczonej liczby sklepów. WP Pro waha się od 18,15 $ do 45,45 $ miesięcznie dla skalowalnych projektów eCommerce, które wymagają zaawansowanych funkcji.

Idź Tato. System ma 4 główne plany dotyczące witryn WordPress. Wszystkie mają 45-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, oprócz gotowych szablonów dla początkujących, bezpłatnej migracji, całodobowej pomocy technicznej i automatycznych aktualizacji. Plany są następujące:

 • Podstawowe koszty 6,99 USD miesięcznie na jedną stronę internetową o pojemności 10 GB.
 • Koszty Deluxe 9,99 USD z automatycznymi kopiami zapasowymi i do 15 GB przestrzeni dyskowej.
 • Ostateczne koszty 12,99 USD dla maksymalnie 2 witryn z 30 GB przestrzeni dyskowej.
 • Koszty Pro5 + 29,99 USD dla maksymalnie 50 stron internetowych i 200 GB przestrzeni dyskowej.

Ceny GoDaddy

Bluehost vs GoDaddy: kolejna runda dla Bluehost. Platforma wydaje się być bardziej wszechstronną i opłacalną platformą z pewnymi bardziej elastycznymi ofertami planów w porównaniu ze standardowymi planami GoDaddy.

Dolna linia

Pomimo faktu, że GoDaddy oferuje różnorodne produkty i środki, aby zapewnić bezpieczeństwo i stabilność witryny, Bluehost wydaje się lepszą alternatywą. Jest wyposażony w lepiej działające rozwiązanie serwerowe pod względem szybkości i czasu pracy. Ma tańsze plany korzystania z większej liczby funkcji. Wygląda na to, że jest bardziej zoptymalizowany pod kątem WordPress, chociaż GoDaddy jest nadal godnym dostawcą hostingu.

BluehostBluehost – jest rozpoznawalnym na świecie dostawcą hostingu z zestawem rozwiązań serwerowych na każdą potrzebę. Niezależnie od tego, czy chcesz prowadzić małego bloga, czy rozwinąć korporacyjny projekt online, zawsze możesz liczyć na wszechstronne plany z mnóstwem wspaniałych funkcji do tworzenia i ulepszania witryn WordPress dowolnego typu. Bluehost.com

Idź TatoGoDaddy – jest mniej elastycznym rozwiązaniem, chociaż nadal posiada wszystkie niezbędne funkcje sprawdzonego dostawcy hostingu. Brakuje niektórych podstawowych możliwości, a jego plany są nieco droższe. Nie ma oddzielnych opcji hostingu eCommerce, podczas gdy korzystanie z systemu może być nieco mylące dla początkujących. GoDaddy.comGoDaddy – jest mniej elastycznym rozwiązaniem, chociaż nadal posiada wszystkie niezbędne funkcje sprawdzonego dostawcy hostingu. Brakuje niektórych podstawowych możliwości, a jego plany są nieco droższe. Nie ma oddzielnych opcji hostingu eCommerce, podczas gdy korzystanie z systemu może być nieco mylące dla początkujących.

W rezultacie Bluehost jest ogólnym zwycięzcą doskonałym dla profesjonalistów i początkujących, dzięki czemu zarządzanie witryną WordPress jest łatwe i skuteczne.

Bluehost vs GoDaddy: Tabela porównawcza

BluehostIdź Tato
1. Łatwość10 z 1010 z 10
2. Funkcje10 z 109 z 10
3. Projekt10 z 108 z 10
4. Wsparcie10 z 109 z 10
5. Ceny10 z 1010 z 9
Ogólnie:10 z 109,0 z 10
Spróbuj teraz Spróbuj teraz
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map