Bluehost vs SiteGround

bluehost vs siteground


Wybór najlepszego hostingu dla strony internetowej jest wyzwaniem. Który spełni wszystkie wymagania twojego projektu? Która firma hostingowa może zapewnić wystarczającą liczbę funkcji i specjalnych dodatków, aby zrealizować pomysł na Twoją stronę internetową?

SiteGround i Bluehost okazały się numerem 1 biorąc pod uwagę pakiet świetnych funkcji. Jesteśmy tutaj, aby dokonać przeglądu obu i wybrać najlepsze rozwiązanie hostingowe dla wszechstronnych potrzeb.

Szybka migawka:

BluehostBluehost – jest niekwestionowanym liderem, zalecane przez WordPress.org. Założona w 1996 roku firma może poszczycić się wieloletnim doświadczeniem. Obsługuje ponad 5 milionów witryn na całym świecie. Użytkownicy mogą korzystać z szeregu przydatnych funkcji, doskonałej obsługi klienta, bezbłędnej wydajności, bezpieczeństwa itp. Platforma oferuje kilka unikalnych opcji, takich jak dostosowywanie i wsparcie WordPress, a także liczne wtyczki skryptów i inne instrumenty, aby zapewnić doskonałą wydajność i szybkość działania. Bluehost.com

SiteGroundSiteGround – jest dumny z 14 lat bezbłędnego świadczenia usług hostingowych i zasilania ponad 1 800 000 domen. Platforma znana jest z wielokrotnie nagradzanego czasu pracy i bezpieczeństwa. Spełnia wymagania pomimo typu strony internetowej lub projektu. Może być dobrym wyborem dla małych projektów internetowych, takich jak blog lub portfolio, a także dla bardziej skomplikowanych sklepów internetowych i biznesowych. Użytkownicy mogą wybierać spośród wielu usług hostingowych. Obejmują one chmurę opartą na systemie Linux i rozwiązania serwerów współdzielonych. SiteGround.com

Obie firmy są liderami w niszy. Z drugiej strony Bluehost może nadal być lepszą opcją niż SiteGround, szczególnie dla tych, którzy pragną większej elastyczności i wszechstronności. Dowiedzmy się, kto zwycięży w naszym Porównanie SiteGround vs Bluehost.

1. Funkcje hostingowe

 • Bluehost zapewnia ogromny wybór funkcji dla różnych projektów o dowolnej wielkości. Oprócz szybkiego ładowania strony i długiego czasu sprawności może okazać się doskonałym wyborem dla początkujących, jak i doświadczonych techników, którzy pragną rozszerzonych możliwości zapewnianych przez dostęp do plików SSH i FTP. Podstawowe funkcje Bluehost są następujące:

  Panel sterowania Bluehost

  • Łatwość użycia – Początkujący docenią przyjazny dla użytkownika i intuicyjny panel sterowania. Znany również jako cPanel, ma wszystkie niezbędne narzędzia w jednym miejscu, łatwo dostępnym. Oznacza to brak skomplikowanych tabel lub elementów trudnych do zidentyfikowania.
  • Narzędzia dostosowywania – Szukasz nieskończonego wyboru skryptów, aplikacji lub wtyczek? Wszystko, czego potrzebujesz, to dostęp do rynku Bluehost z szeroką gamą aplikacji i dodatków do dostosowania swojej witryny.
  • Zestaw funkcji zorientowanych na WP – Natywne narzędzie ManageWP jest dostarczane jako niestandardowy panel sterowania WordPress z rozpoznawalnym pulpitem nawigacyjnym WP, który jest łatwy w użyciu.
  • Narzędzie ManageWP Bluehost

  • Funkcje SEO i eCommerce – Użytkownicy mogą korzystać z szeregu gotowych strategii SEO, a także konsultować się ze specjalistami Bluehost w sprawie optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Jeśli potrzebujesz solidnego sklepu internetowego, Bluehost oferuje niezbędne funkcje, takie jak bezpłatny certyfikat SSL, integracje stron trzecich z różnymi systemami, takimi jak Zen, Agora itp. Ponadto właściciele sklepów cyfrowych mogą uzyskać dostęp do ogromnej społeczności przedsiębiorców odnoszących największe sukcesy na świecie dzięki pomoc aplikacji Bluehost dla serwisów biznesowych.
 • Zobacz też: Recenzja Bluehost.

 • SiteGround jest również dobrym wyborem dla tych, którzy korzystają z różnych platform CMS. Jednocześnie jest również polecany przez WordPress.org, co oznacza wiele różnych narzędzi do budowania stron internetowych oprócz własnego darmowego narzędzia do tworzenia stron internetowych. Główne cechy to:

  Panel administracyjny Siteground

  • Migracja strony internetowej – Firma ułatwia przeniesienie już istniejącej witryny do nowego dostawcy hostingu. Usługa jest całkowicie bezpłatna. Jednak na pulpicie nawigacyjnym nie znajdziesz narzędzia do automatycznej migracji witryny. Usługa jest dostępna tylko za pośrednictwem obsługi klienta.
  • Narzędzia do budowania stron internetowych – SiteGround działa dobrze dla różnych typów CMS. Oferuje szeroką gamę narzędzi do dostosowywania WordPress, choć nie tak bardzo jak Bluehost. Jeśli chcesz zbudować projekt od zera bez specjalnych umiejętności, skorzystaj z prostego narzędzia budującego witryny SiteGround typu przeciągnij i upuść.
  • Funkcje eCommerce – SiteGround zapewnia pojedyncze rozwiązanie eCommerce z 18 wbudowanymi aplikacjami biznesowymi i narzędziami. Oznacza to, że nie musisz pakować stron z usługami stron trzecich i zmniejszać średnią prędkość ładowania witryny. Niestety te funkcje są dostępne tylko dla subskrybentów planu sprzedawcy.
  • Dodatkowe opcje – Certyfikaty SSL, ciągłe aktualizacje wtyczek, świetne środki bezpieczeństwa, narzędzia marketingowe i nieograniczona liczba kont e-mail również będą dobrym dodatkiem.
 • Zobacz też: Przegląd SiteGround.

Bluehost vs Siteground: obie platformy są wystarczająco elastyczne, aby obsługiwać różnego rodzaju projekty online. Oba są zalecane przez WordPress i wydają się być dobrym wyborem dla różnych typów CMS. Jednak Bluehost nadal wygląda bardziej obiecująco, jeśli chodzi o funkcje eCommerce i SEO, a także szerszy wybór aplikacji i dodatków opartych na WP.

2. Wydajność

 • Bluehost udowodnił, że robi wszystko, co w jego mocy, poprawiając poziom wydajności. Chociaż niektóre pytania dotyczące tego konkretnego problemu mogą pojawić się kilka lat temu, Bluehost umożliwił wszystko, aby zapewnić 100% bezpieczeństwo i szybkie działanie strony internetowej.

  • Ładowanie strony – Średnia stawka wzrosła na przestrzeni lat. Najnowsze testy w 2018 roku ujawniły 424ms, co jest piątym najlepszym wynikiem wśród wszystkich dostawców hostingu na świecie.
  • Wydajność Bluehost

  • Czas pracy – Szybkość działania jest bardzo bliska doskonałości. 99,99% umieściło dostawcę hostingu na pierwszej liście. Powinniśmy również wspomnieć o stałych aktualizacjach systemu i kopiach zapasowych. Bluehost automatycznie wykrywa i eliminuje wszystkie możliwe usterki.
  • CDF z obsługą CloudFlare – Bluehost jest wyposażony w skuteczną sieć dostarczania treści obsługiwaną przez CloudFare. Innymi słowy, wszystkie treści publikowane w witrynach są zoptymalizowane, aby szybciej dotrzeć do docelowych odbiorców.
  • Centra danych na całym świecie – firma posiada około 23 centrów danych zlokalizowanych w różnych częściach świata, w tym w Azji, Europie i Ameryce.
  • 1 i 1 centra danych

 • SiteGround jest znany ze swoich samodzielnie wykonanych rozwiązań serwerowych. Służą do zapewnienia bezbłędnego działania witryny nawet podczas krytycznych skoków ruchu.

  • Ładowanie strony – Średnia szybkość wynosi 714 ms. W rzeczywistości nie jest to najlepszy, choć nadal jest wystarczająco dobry, aby zapewnić dobre dostarczanie treści.
  • Czas pracy – Wskaźnik czasu sprawności jest bardzo dobry w przedstawianiu 99,99%.
  • Dyski SSD – Każdy plan dostarczany przez firmę jest wyposażony w technologie SSD. Zapewniają 1000 razy wyższą wydajność, jeśli chodzi o operacje wejściowe i wyjściowe w witrynie w porównaniu do zwykłych dysków.
  • Kilka centrów danych do wyboru – SiteGround obiecuje zapewnić centra danych jak najbliżej lokalizacji właściciela strony internetowej. Znajdują się one w różnych częściach świata, w tym w Londynie, Chicago, Singapurze i Amsterdamie, aby zapewnić maksymalny zasięg globalny.
  • Centra danych Siteground

Bluehost vs Siteground: Bluehost ma oczywiście wyższą prędkość ładowania strony. Ten czynnik może mieć kluczowe znaczenie dla ogólnej wydajności witryny i wrażeń użytkowników. Ponadto wygląda na to, że Bluehost ma więcej centrów danych i nieco lepszą infrastrukturę technologiczną.

3. Bezpieczeństwo

 • Bluehost jest najlepszą opcją, jeśli potrzebujesz zabezpieczonej strony internetowej. Otrzymasz całą masę podstawowych środków bezpieczeństwa cyfrowego, a także niektóre dodatki i funkcje najwyższej klasy. Powinniśmy podkreślić trójwarstwowy system bezpieczeństwa antyspamowy składający się z trzech głównych komponentów:

  • Ekspert ds. Spamu.
  • Spam Hammer.
  • Zabójca spamu Apache.

  Niektóre z nich oferują szeroki wachlarz dodatkowych środków i narzędzi, takich jak:

  • Czarna lista adresów IP i blokowanie dostępu do witryny.
  • Integracja z CloudFare.
  • Dostęp SSH.
  • Ochrona DDOS i więcej.
 • SiteGround wydaje się nie pozostawać w tyle za Bluehost, jeśli chodzi o opcje zabezpieczeń cyfrowych. Dostawca hostingu dokłada wszelkich starań, aby zapewnić 100% ochronę przed atakami DDOS, oprócz monitorowania złośliwego oprogramowania, szyfrowania SSL, ciągłych kopii zapasowych witryn i nie tylko. Podstawowe funkcje bezpieczeństwa obejmują:

  • HackAlert – Platforma posiada własny system skanowania w poszukiwaniu wczesnego ostrzegania przed złośliwym oprogramowaniem. Jego głównym zadaniem jest przewidywanie, eliminowanie i wykrywanie najmniejszego zagrożenia cyfrowego,
  • System IDS / IPS – SiteGround ma skuteczny system, który blokuje hakerów lub złośliwe boty.
  • Ochrona DDOS – Filtrowanie zapory chroni oprogramowanie i sprzęt użytkownika przed atakami DDOS. SiteGround korzysta z narzędzi, które określają liczbę nieudanych prób logowania, a także przekroczone połączenia z jednego zdalnego hosta.

Bluehost vs Siteground: z punktu widzenia bezpieczeństwa obaj dostawcy hostingu wyglądają bez zarzutu. Podążają za najnowszymi trendami technologicznymi, aby stworzyć bezpieczne i sprawne działanie strony internetowej.

4. Obsługa klienta

 • Bluehost ma grupę oddanych ekspertów, którzy mogą się z Tobą skontaktować w każdej sprawie. Są dostępne przez całą dobę. Jednocześnie platforma oferuje kilka natychmiastowych sposobów rozwiązania problemu. Zawierają:

  • Czat na żywo.
  • Telefon.

  Możesz skorzystać z wyżej wymienionych, gdy pilnie potrzebujesz rozwiązać problem. Firma ma również wsparcie przez e-mail, ale nie podano czasu odpowiedzi. Wykorzystuje prosty system biletowy. Wsparcie WordPress jest również dostępne dla tych, którzy mają witryny oparte na WP, oprócz poradników, artykułów i społeczności lokalnych użytkowników.

 • Siteground zespół pomocy technicznej stara się jak najszybciej sprawdzić roszczenia. Używają kilku sposobów interakcji z klientami.

  • Czat na żywo dla natychmiastowego rozwiązania.
  • Telefon do pilnych połączeń.
  • System sprzedaży biletów jest dostępny za pośrednictwem wiadomości e-mail. Średni czas reakcji wynosi 10 minut, co jest w porządku.

  Użytkownicy docenią także regularne seminaria internetowe, samouczki i inne dostępne źródła informacji.

Siteground vs Bluehost: po raz kolejny mamy remis. Obaj dostawcy hostingu ciężko pracują, aby zapewnić satysfakcję użytkowników dostarczaną przez wiele kanałów, aby zapewnić wyrafinowaną pomoc w każdej sprawie.

5. Polityka cenowa

 • Bluehost klienci mogą wybierać spośród 4 podstawowych planów. Wszystkie mają nieograniczoną przepustowość, aktualizacje WordPress i certyfikaty SSL. Podstawowe ceny planu są następujące:

  • Podstawowy plan – 2,95 USD miesięcznie.
  • Plan Plus – 5,45 USD miesięcznie.
  • Choice Plus – 5,45 USD miesięcznie.
  • Bądź profesjonalny – 13,95 USD miesięcznie.

  W przypadku bardziej skomplikowanych projektów właściciele witryn mogą wybrać:

  • Hosting w chmurze kosztuje od 6,95 USD do 15,95 USD w zależności od GB pamięci RAM i SSD.
  • Hosting VPS kosztuje od 19,99 USD do 59,99 USD z bezpłatnym szyfrowaniem SSL i przepustowością do 3 TB.
  • Hosting dedykowany od 79,99 USD do 119,99 USD. Cena abonamentu będzie zależeć od liczby używanych adresów IP, a także od specyfikacji twojego sprzętu.
  • Hosting dla sprzedawców systemu Linux od 10,99 USD do 25,49 USD z ofertami marketingowymi i nieograniczoną liczbą kont e-mail.
 • SiteGround wygląda mniej wszechstronnie, jeśli chodzi o jego plany. Firma oferuje trzy podstawowe pakiety hostingowe, które obejmują:

  • Uruchomienie – kosztuje 3,95 USD miesięcznie i jest dobrym wyborem dla małych i średnich stron internetowych.
  • GrowBig – kosztuje 6,45 USD miesięcznie i jest dobrą opcją dla tych, którzy chcą uruchomić kilka stron internetowych jednocześnie.
  • GoGeek – kosztuje 11,95 USD miesięcznie dla wielu witryn z pakietem funkcji premium i niezbędnych.
BluehostSiteGround
Plany cenowe:• Plan podstawowy 2,95 USD / mc
• Plus Plan 5,45 USD / mc
• Choice Plus 5,45 USD / mc
• StartUp 3,95 USD / mc
• GrowBig 6,45 USD / mc
• GoGeek 11,95 USD / mc
Funkcje:&# x2714; Nieograniczona przepustowość
&# x2714; Darmowe SSL
&# x2714; Do 200 USD na oferty marketingowe
&# x2714; Funkcje antyspamowe
&# x2714; Prywatność domeny
&# x2714; Kopia zapasowa witryny
&# x2714; Wiele stron internetowych
&# x2714; Do 30 GB przepustowości
&# x2714; Odpowiedni dla maksymalnie 100 000 odwiedzających miesięcznie
&# x2714; Funkcje podstawowe i premium
&# x2714; Darmowe SSL

Bluehost vs Siteground: Bluehost oferuje użytkownikom więcej możliwości, jeśli chodzi o swoje plany. Oprócz rozwiązań hostingu współdzielonego, oferuje dedykowane i oparte na chmurze usługi, które oferują lepsze możliwości hostingu stron internetowych.

Dolna linia

Bluehost i SiteGround z pewnością mogą spełnić wymagania każdego właściciela strony. Okazały się wystarczająco niezawodne i bezpieczne, aby pracować nad każdym projektem w globalnej sieci. Obie firmy hostingowe oprócz wieloletniego doświadczenia mają duże doświadczenie w tej niszy. Podsumowując, powinniśmy jednak polecić Bluehost jako najlepsze rozwiązanie hostingowe.

BluehostBluehost jest uznanym liderem w niszy dostawców hostingu. Oferuje doskonałą kombinację ceny do jakości. Za jedyne 2,95 USD miesięcznie możesz uruchomić własną stronę internetową o maksymalnych parametrach bezpieczeństwa i wydajności. Bluehost.com

SiteGroundSiteGround to zaufany hosting, który oferuje szeroki zakres usług w celu utrzymania Twojej witryny w najszybszy sposób. Wbudowany CDN zwiększy szybkość witryny, a tanie plany (od 3,95 USD / mc) pozwolą zaoszczędzić budżet. SiteGround.com

Bluehost wydaje się być nieco bardziej elastyczny, jeśli chodzi o funkcje. Jednocześnie hosting oferuje szeroki wybór planów cenowych i rozwiązań serwerowych dla każdego projektu, niezależnie od tego, czy chcesz uruchomić małą stronę internetową, czy duży i złożony projekt cyfrowy.

Przegląd Tabela porównawcza

BluehostSiteGround
Funkcje hostingu:Bluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGround
Wydajność:Bluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGround
Bezpieczeństwo:Bluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGround
Obsługa klienta:Bluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGround
Polityka cenowa:Bluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGround
Ogólny wynik:Bluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGroundBluehost vs SiteGround

Wypróbuj Bluehost teraz

 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Howard Mój profil na Twitterze Mój profil na Facebooku e-mail Mój profil LinkedIn

o autorze

Jestem Howard Steele, założyciel i redaktor naczelny tej witryny. Dzięki ponad 10-letniemu tworzeniu stron internetowych wiem, jak skomplikowane i męczące może być to zadanie dla osoby niebędącej informatykiem. Nie możesz zdecydować, którą usługę wybrać? Poproś mnie o radę. Po prostu opisz potrzeby swojej witryny, a chętnie Ci pomogę.

Strona główna »Porównania» Bluehost vs SiteGround

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map