Bluehost vs Squarespace

Bluehost vs Squarespace


Porównanie Bluehost i Squarespace jest tym samym, co porównanie pomarańczy z jabłkami. Oba służą temu samemu celowi, jakim jest tworzenie stron internetowych różnego rodzaju, jednak z nieco innym podejściem.

Każda platforma jest wyposażona w szereg funkcji i instrumentów spełniających różne potrzeby witryny. Naszą misją jest zdefiniowanie wszystkich słabych i silnych problemów, aby wyróżnić najlepszą opcję uruchomienia strony internetowej.

Szybka migawka:

BluehostBluehost jest najbardziej rozpoznawalnym dostawcą hostingu, który obsługuje ponad 5 milionów witryn na całym świecie. Jednocześnie nie jest to tylko firma hostingowa. Platforma zalecana przez WordPress to dobry wybór dla wszystkich fanów stron internetowych opartych na WP z mnóstwem wtyczek, dodatków, widżetów i innych narzędzi dostosowywania. W tej recenzji rozważymy to jako witrynę opartą na WP + pakiet hostingowy. Bluehost.com

SquarespaceSquarespace – jest popularnym narzędziem do tworzenia stron internetowych przeznaczonym głównie dla nie-techników. Podobno jest przyzwoitym narzędziem, jeśli chodzi o tworzenie stron internetowych dowolnego typu od zera. Może być dobrym narzędziem do budowania i hostowania blogów, witryn eCommerce, portfeli itp. Chociaż początkowo został stworzony jako prosty edytor typu „przeciągnij i upuść”, wydawał się być złożonym narzędziem nawet dla początkujących. squarespace.com

Przyjrzyjmy się szczegółowo wszystkim funkcjom dostarczanym przez dwie różne platformy, aby zobaczyć, która z nich wygrywa. Uwaga: przeprowadziliśmy to badanie z punktu widzenia budowy witryny. Porównanie Squarespace vs Bluehost jako usługi hostingowej jest nielogiczne.

1. Łatwość użycia

 • Bluehost. Bluehost to łatwa w obsłudze platforma z własnym intuicyjnym cPanel. Tutaj masz wszystkie niezbędne instrumenty w jednym miejscu, w tym WP marketplace, narzędzia do zarządzania domenami, ustawienia zaawansowane i wiele więcej. Po zalogowaniu się, po prostu wpisz nazwę strony i slogan, aby rozpocząć tworzenie nowego projektu.

  Panel sterowania Bluehost

  Jeśli nie jesteś nowy w WordPress, możesz łatwo przejść do panelu sterowania WP za pomocą jednego kliknięcia. Zostanie przeniesiony do systemu zarządzania treścią WordPress, w którym możesz również zacząć budować stronę internetową od zera. CMS jest dość prosty w użyciu, nawet jeśli nie masz umiejętności kodowania. WordPress został niedawno zaktualizowany do 5.0 wersja wprowadzając nowe możliwości przeciągania i upuszczania w procesie edycji. Po prostu skopiuj i wklej zawartość na stronę i opublikuj ją. System edycji pozwala dodawać:

  • Obrazy i filmy.
  • Elementy formatowania i układu.
  • Wspólne bloki.
  • Widżety, skróty, kategorie, archiwa itp.

  Najnowsza aktualizacja sprawiła, że ​​WordPress jest znacznie łatwiejszy w użyciu, gdy Twoje strony wymagają dodatkowej personalizacji.

  Panel WordPress

 • Squarespace. Squarespace oferuje również lepszą użyteczność. Jednak, choć został zaprojektowany, aby pomóc początkującym i nie-technikom w tworzeniu strony internetowej od zera, okazało się to dość skomplikowane. Platforma może być dobrą opcją dla tych, którzy nie planują zatrudniać niestandardowych programistów lub samodzielnie zagłębiać się w proces kodowania. Główne funkcje użyteczności Squarespace obejmują:

  • Prosty edytor – użytkownicy mogą dodawać różne bloki i łatwo zarządzać zawartością dzięki narzędziu edycyjnemu WYSIWYG. Jednak za każdym razem, gdy zmienisz stronę lub sekcję, zostanie ona automatycznie zapisana. Nie ma trybu podglądu, aby zobaczyć, jak będzie wyglądać przyszła witryna przed opublikowaniem.
  • Funkcja przeciągnij i upuść – chociaż platforma twierdzi obecnie, że jest narzędziem w 100% typu „przeciągnij i upuść”, użytkownicy będą zaskoczeni, że nic się nie stanie, gdy najedziesz myszką z obrazem wideo nad szablonem. Najpierw musisz uzyskać dostęp do edytora stylów, a następnie przesłać pliki, które chcesz dodać.
  • Edytor stylów – jest sercem platformy, która pozwala użytkownikom przenosić różne bloki, przesyłać treści multimedialne, zmieniać rozmiar elementów i nie tylko.

  Edytor strony Squarespace

  Pomimo wszystkich twierdzeń, że jest doskonałym narzędziem do tworzenia witryn dla początkujących, zajmie im trochę czasu, aby dowiedzieć się, jak działa system.

Bluehost vs Squarespace. Chociaż Bluehost nie jest narzędziem do tworzenia witryn typu „przeciągnij i upuść”, jest łatwiejszy w użyciu pod względem edytora opartego na WP, nawet w porównaniu do panelu edycji Squarespace WYSIWYG.

2. Funkcje i elastyczność

 • Bluehost. Bluehost oczywiście wygrywa, jeśli chodzi o elastyczność. W odniesieniu do opartego na WP systemu CMS typu open source użytkownicy mogą korzystać z nieograniczonych możliwości dostosowywania swoich stron internetowych bez żadnych ograniczeń. Wszystko, czego możesz potrzebować, to podstawowa wiedza na temat kodowania. Ułatwi to wymyślenie dowolnej witryny, pomimo jej struktury, projektu lub złożoności. Wystarczy wejść na rynek Bluehost i uzyskać dostęp do:

  Rynek Bluehost

  • Niekończące się motywy WP do wyboru – tysiące motywów są dostępne w pakiecie Bluehost.
  • Aplikacje i narzędzia premium – rynek dostarcza setki aplikacji i dodatków po wyjęciu z pudełka.
  • Profesjonalne usługi – jest tu grupa profesjonalistów, którzy pomogą Ci zoptymalizować lub dostosować stronę internetową.
  • Usługi – Eksperci Bluehost dadzą Ci rękę, ilekroć będziesz musiał zainstalować wtyczki lub usługi na swoim pulpicie. Pomogą Ci w integracji usług płatniczych, instalacji Google Analytics, wdrożeniu formularza kontaktowego itp.

  Pamiętaj też o automatycznych aktualizacjach wtyczek i motywów. Bluehost udało się stworzyć zautomatyzowaną usługę tworzenia stron internetowych opartą na WP ze wszystkimi niezbędnymi instrumentami w jednym miejscu.

  Edytor stron WordPress

 • Zobacz też: Jak stworzyć stronę internetową za pomocą WordPress.

 • Squarespace. Squarespace okazało się również wystarczająco elastyczną platformą. Daje dość dobrych narzędzi i możliwości tworzenia stron internetowych. Możesz wybierać spośród dodatków i wbudowanych integracji, aby uczynić witrynę nieco bardziej funkcjonalną i niepowtarzalną.

  Edytor wizualny Squarespace

  Użytkownicy docenią zestaw funkcji, które są dobre dla różnych rodzajów stron internetowych. Są to:

  • Dodatki i aplikacje – Squarespace ułatwia dostosowywanie stron. Możesz wdrożyć widżety, aby tworzyć chwytliwe galerie, dostosowywać przyciski społecznościowe, tworzyć niestandardowe formularze kontaktowe, integrować narzędzia analityczne i monitorujące statystyki itp..
  • Blogowanie – świetna funkcja dla oddanych blogerów. Platforma pozwala nie tylko stworzyć solidnego bloga z komentarzami, trackbackami, kanałem RSS i ponownym rejestrowaniem, ale także publikować własne podcasty, włączyć tagowanie GEO lub iTunes i więcej.
  • eCommerce – gotowa do użycia funkcja Squarespace dla małych sklepów cyfrowych. Jest dostępny z wszystkimi planami platformy z pewnymi niewielkimi różnicami w zależności od ceny. Ta funkcja ułatwia integrację funkcji koszyka, dodawanie produktów i zarządzanie nimi, a także ich SKU, integrowanie opcji płatności, uruchamianie promocji i programów lojalnościowych itp..
  • SEO – Nie powinieneś oczekiwać wiele od tej konkretnej funkcji, szczególnie w porównaniu z możliwościami SEO WordPress. Otrzymasz podstawowe narzędzia do edycji tytułu i opisu, dzięki czemu będą bardziej przyjazne SEO.

  Chociaż Squarespace może wyglądać na elastyczną platformę, ma kilka istotnych wad, takich jak brak własnego App Store.

 • Zobacz też: Alternatywy Squarespace.

Bluehost vs Squarespace. Bluehost oferuje lepszą elastyczność w porównaniu do Squarespace. Ma własny rynek z tysiącami motywów WP, wtyczek i dodatków, które można łatwo zintegrować.

3. Projekt

Tabela porównawcza projektu

Bluehost
(WordPress)
Squarespace
Liczba tematów:10 tys67
Import motywów:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Edytor wizualny:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Zmiana motywu:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Zoptymalizowany pod kątem urządzeń mobilnych:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
 • Bluehost. Bluehost oferuje nieskończoną gamę motywów WordPress. Obejmują one zarówno bezpłatne, jak i płatne szablony stron internetowych dowolnego typu, niezależnie od tego, czy planujesz uruchomić mały sklep cyfrowy, profesjonalny blog, stronę małych firm lub cokolwiek innego. Jakość każdego szablonu może się różnić. Z drugiej strony możesz nawigować i przeglądać motywy przed wybraniem któregokolwiek z nich.

  Z reguły wszystkie motywy są dostosowane do urządzeń mobilnych. Działają równie dobrze na różnych typach urządzeń mobilnych (tablety, smartfony). Wystarczy wybrać kategorię lub temat odnoszący się do przyszłej specjalizacji witryny i przejrzeć wszystkie dostępne opcje.

  Dobrą wiadomością jest to, że możesz potrzebować trochę podstawowej wiedzy o HTML / CSS, aby dostosować swój motyw do wszystkiego, czego potrzebujesz, aby stworzyć witrynę internetową o unikalnym designie. Bluehost zastrzega sobie nieograniczone możliwości dostosowywania dla tych, którzy mają doświadczenie w programowaniu. Możesz zmieniać rozmiar bloków i elementów witryny, zmieniać typografię, kolor tła itp.

 • Squarespace. Squarespace oferuje użytkownikom wybór spośród ponad 40 różnych szablonów dostosowanych do urządzeń mobilnych. Liczba motywów wygląda na nieco ograniczoną w porównaniu do Bluehost. Platforma zapewnia jednak dostęp do plików HTML / CSS w celu dostosowania szablonu do własnych potrzeb. Oczywiście będzie to wymagało pewnej wiedzy i umiejętności programowania, co odsuwa platformę od bycia najlepszą opcją dla początkujących. Z drugiej strony możesz wybrać gotowe platformy z wielu kategorii, takich jak:

  • Tematy dla sklepów cyfrowych i witryn kawiarni / restauracji.
  • Blogi i profesjonalne portfolio.
  • Witryny ślubne i weselne.

  Wszystkie szablony wyglądają całkiem dobrze. Charakteryzują się profesjonalnym wyglądem, ponieważ większość z nich wygląda podobnie.

Bluehost vs Squarespace. Bluehost jest z pewnością lepszą opcją pod względem wzornictwa. Zapewnia szerszą gamę różnych motywów, podczas gdy obie platformy oferują dostęp do CSS i HTML w celu dostosowania stron i wdrożenia dowolnego pomysłu na projektowanie stron internetowych.

4. Obsługa klienta

 • Bluehost. Bluehost oferuje kilka sposobów skontaktowania się z zespołem pomocy technicznej. Oprócz podstawowych kanałów, takich jak czat na żywo, sprzedaż biletów lub telefon, użytkownicy docenią osobny zespół wsparcia WordPress. Zespół ekspertów jest zawsze gotowy do pomocy w każdej kwestii związanej z WP.

  Dodatkowa pomoc ma formę samouczków, poradników, artykułów itp. Ponadto możesz korzystać z usług Bluehost, aby uzyskać pomoc w dostosowywaniu strony internetowej, integracji narzędzi, optymalizacji itp..

 • Squarespace. Zespół wsparcia Squarespace jest dostępny za pośrednictwem czatu na żywo, który twierdzi, że jest dostępny przez całą dobę. Możesz również pozostać w kontakcie za pośrednictwem systemu sprzedaży biletów e-mail. Platforma ma własną bazę wiedzy, w tym samouczki wideo, artykuły i lokalne forum społeczności.

Squarespace vs Bluehost. Chociaż użytkownicy Squarespace nigdy nie odczują braku uwagi ze strony specjalizacji wsparcia, Bluehost ustanawia bardziej zróżnicowane i elastyczne podejście do obsługi klienta. Oprócz podstawowych opcji użytkownicy docenią profesjonalną pomoc WordPress i dodatkowe usługi związane z integracją, ustawieniami strony internetowej itp.

5. Ceny

 • Bluehost. Bluehost oferuje różnorodny wybór planów. Cena zależy od potrzebnego typu hostingu. Współużytkowane rozwiązania hostingowe dla witryny WordPress są następujące:

  Plany BluehostCena £funkcje
  Podstawowy plan2,95 USD / mcbezpłatne aktualizacje SSL i WordPress,
  nieograniczona przepustowość,
  50 GB przestrzeni dyskowej
  Plan Plus5,45 USD / mcnieograniczona liczba domen, przepustowość i przestrzeń dyskowa
  Choice Plus5,45 USD / mcwszystkie nieograniczone funkcje, prywatność domeny, ekspert antyspamowy

  Użytkownicy Bluehost mogą korzystać z rozszerzonej listy możliwości sieciowych dostarczanych przez Cloud, VPS lub dedykowane usługi hostingowe do bardziej skomplikowanych projektów.

 • Squarespace. Squarespace ma 14-dniową wersję próbną, aby sprawdzić, jak działa system. Jeśli Ci odpowiada, wybierz jeden z różnych planów:

  • Plan osobisty kosztuje 12 USD miesięcznie z bezpłatną domeną i do 20 stron. Dobry dla portfeli i blogów.
  • Plan biznesowy kosztuje 18 USD miesięcznie z nieograniczoną liczbą stron i Kredytem AdWords. Dobry dla małych sklepów cyfrowych.
  • Podstawowy sklep internetowy kosztuje 26 USD miesięcznie z nieograniczonymi produktami, pamięcią i przepustowością dla solidnego projektu eCommerce.
  • Zaawansowany sklep internetowy kosztuje 40 USD miesięcznie z drukowaniem etykiet, wysyłką w czasie rzeczywistym przez przewoźnika. Dobry dla zaawansowanych projektów eCommerce, które szukają wydatków.

Bluehost vs Squarespace. Bluehost jest oczywiście tańszym rozwiązaniem do tworzenia stron internetowych, które oferuje znacznie więcej funkcji. Z tego punktu widzenia Squarespace wygląda na bardziej ograniczoną platformę.

Dolna linia

Oczywiste jest, że Bluehost i Squarespace to zupełnie inne platformy. Z drugiej strony łączy je jedna kluczowa cecha. Oba mają na celu pomóc ludziom w tworzeniu solidnych stron internetowych. Z tego punktu widzenia Bluehost wygląda na bardziej elastyczne i opłacalne rozwiązanie.

BluehostBluehost zapewnia wszystko, czego możesz potrzebować do zbudowania strony internetowej w rozsądnej cenie. Oprócz różnych rozwiązań hostingowych użytkownicy skorzystają z prostego panelu edycji oraz niestandardowego pulpitu WordPress. Platforma oferuje szereg dodatków, widżetów i aplikacji do łatwego tworzenia profesjonalnej strony internetowej opartej na WP. Bluehost.com

SquarespaceSquarespace jest nadal narzędziem do tworzenia stron internetowych, co oznacza mniejszą elastyczność w zakresie tworzenia stron internetowych i dostosowywania. Z jednej strony może być dobrym rozwiązaniem dla początkujących, biorąc pod uwagę jego charakterystykę przeciągania i upuszczania. Z drugiej strony zdasz sobie sprawę, że po pewnym czasie potrzebujesz nieco więcej, szczególnie w tej cenie. squarespace.com

W rezultacie mamy Bluehost jako łatwą w obsłudze platformę ze 100% obsługą i integracją WordPress. Od teraz witryny oparte na WP nie będą już zależały od ceny hostingu i oddzielnych miejsc do przechowywania witryny. Bluehost jest rozwiązaniem typu „wszystko w jednym”, umożliwiającym tworzenie dowolnych projektów od strony internetowej i hostingu w jednym miejscu.

Przegląd Tabela porównawcza

BluehostSquarespace
Łatwość użycia:Bluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs Squarespace
Zestaw funkcji i elastyczność:Bluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs Squarespace
Wzory:Bluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs Squarespace
Obsługa klienta:Bluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs Squarespace
Polityka cenowa:Bluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs Squarespace
Ogólny wynik:Bluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs SquarespaceBluehost vs Squarespace

Wypróbuj Bluehost teraz

 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Howard Mój profil na Twitterze Mój profil na Facebooku e-mail Mój profil LinkedIn

o autorze

Jestem Howard Steele, założyciel i redaktor naczelny tej witryny. Dzięki ponad 10-letniemu tworzeniu stron internetowych wiem, jak skomplikowane i męczące może być to zadanie dla osoby niebędącej informatykiem. Nie możesz zdecydować, którą usługę wybrać? Poproś mnie o radę. Po prostu opisz potrzeby swojej witryny, a chętnie Ci pomogę.

Strona główna »Porównania» Bluehost vs Squarespace

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map