Dreamweaver vs Webflow

Dreamweaver vs Webflow


Dreamweaver i Webflow to narzędzia do tworzenia stron internetowych, które umożliwiają tworzenie imponujących, atrakcyjnych wizualnie i funkcjonalnych projektów.

Systemy różnią się jednak zestawem funkcji i podejściem do projektowania stron internetowych, co może mieć wpływ na złożoność procesu tworzenia stron internetowych i skutkować korzyściami w dłuższej perspektywie.

Szybka migawka:

Adobe DreamweaverAdobe Dreamweaver – jest kreator stron offline, który ma na celu tworzenie, zarządzanie i publikowanie pełnych funkcji stron internetowych i aplikacji offline. System jest dostarczany jako część usługi Creative Cloud, która zapewnia dostęp do wielu innych funkcji i narzędzi oferowanych przez platformę. Adobe Dreamweaver

Przepływ stronWebflow – jest jednym z najlepszych twórców stron internetowych, który jest dość bogaty w funkcje i skomplikowany dla początkujących. Dlatego system koncentruje się głównie na potrzebach, umiejętnościach i wymaganiach ekspertów internetowych, zapewniając dostęp do niezliczonych opcji dostosowywania projektu. Pod tym względem można go porównać do CMS jak WordPress lub jego wtyczka – Elementor ponieważ przyzwyczajenie się do pulpitu systemu wymaga czasu i wysiłku. Przepływ stron

Który system – Dreamweaver lub Webflow – jest liderem w porównaniu? Które z nich oferuje bardziej wszechstronną i potężną funkcjonalność, a które z nich przemawiają do przeważającej liczby użytkowników? Aby uzyskać odpowiedzi na te i inne pytania, opracowaliśmy obiektywne porównanie obu platform, które może pomóc w zidentyfikowaniu zwycięzcy.

1. Łatwość użycia

 • Dreamweaver. Jako oprogramowanie offline Dreamweaver wymaga pobrania i instalacji, ale jest to prawdopodobnie najłatwiejsza rzecz, jaką możesz zrobić podczas pracy z systemem. Po prostu zarejestruj się na platformie Adobe lub zaloguj się na istniejące konto (jeśli je masz), aby rozpocząć. Platforma nie jest dość skomplikowana do opanowania, ale nieco różni się od standardowych kreatorów stron internetowych. Odpowiednio, potrzeba trochę wysiłku i czasu, aby opanować niuanse pracy z systemem.

  Adobe Dreamweaver Editor

  Gdy tylko zakończysz procedurę rejestracji, system poprosi cię o określenie poziomu biegłości w projektowaniu stron internetowych, a także liczby użytkowników, którzy będą pracować nad projektem. Jedną z niezaprzeczalnych zalet systemu jest możliwość tworzenia projektów indywidualnych i zespołowych, co jest prawdziwą zaletą dla agencji projektowania stron internetowych które są zaangażowane w tworzenie niestandardowych projektów.

  Pulpit nawigacyjny Dreamweaver jest całkiem zrozumiały i intuicyjny, a wiele narzędzi i funkcji jest w zasięgu ręki. Musisz wybrać szablon, który odpowiada specjalizacji projektu i przejść do jego dostosowywania. System oferuje możliwość zapisania projektu, aby kontynuować pracę nad nim w razie potrzeby.

 • Przepływ stron. Kreator stron internetowych nie jest najprostszym systemem, jaki można znaleźć w sieci. Mimo że oferuje szybki i dość łatwy proces rejestracji, deska rozdzielcza i panel sterowania są nadal skomplikowane i przesycone narzędziami i funkcjami, które mogą wydawać się trudne dla początkujących. Przyzwyczajenie się do platformy i jej parametrów wymaga czasu i wysiłku.

  Edytor Webflow

  Nic dziwnego, że kreator stron internetowych jest przeznaczony głównie dla profesjonalnych projektantów stron internetowych. Podczas pracy z Webflow powinieneś być gotowy do wykorzystania swojej wiedzy na temat kodowania, ponieważ system pozwala tworzyć spersonalizowane projekty za pomocą edycji kodu HTML.

Dreamweaver vs Webflow. Systemy różnią się pod względem złożoności i wymaganego poziomu biegłości w projektowaniu stron internetowych. Jednak Webflow wydaje się być znacznie prostszym rozwiązaniem w porównaniu do Dreamweaver. Mimo że jego pulpit wygląda nieco przytłaczająco ze względu na różnorodność ustawień i narzędzi, nadal można utworzyć witrynę internetową bez wiersza kodu. Tego samego nie można powiedzieć o Dreamweaver.

2. Zestaw funkcji i elastyczność

 • Dreamweaver. Oprogramowanie jest bogate w funkcje i funkcjonalne, co pozwala tworzyć z nim wszelkiego rodzaju projekty. Zapewnia dostęp do wielu narzędzi dostosowywania projektu, które różnią się obszarem zastosowania i poziomem złożoności. Początkujący będą musieli poświęcić trochę czasu i wysiłku na ich eksplorację, a biegli programiści przekonają się, że jest elastyczny i bogaty w funkcje, aby rozpocząć pracę na swoich stronach internetowych i aplikacjach offline. Pamiętaj, że Dreamweaver wymaga znajomości języków programowania, zwłaszcza jeśli zamierzasz tworzyć z nim profesjonalne projekty.

  Adobe Dreamweaver Code Editor

  System jest wyposażony w wygodną opcję podglądu, która pozwala zobaczyć wynik trwającej pracy i kontrolować wszystkie wprowadzane zmiany na czas. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do zaawansowanego zintegrowanego edytora kodów, w którym będą mogli pracować z wieloma popularnymi kodami, takimi jak CSS, HTML, PHP, JavaScript i wiele innych. Dobrą wiadomością jest to, że sam proces pracy z kodami w programie Dreamweaver staje się prosty dzięki automatycznemu narzędziu uzupełniania kodu, które zawiera system. Narzędzie zapisuje wszystkie kody po dodaniu ich do projektu. Jest to miła zaleta dla osób niekodujących, które właśnie badają system i główne niuanse związane z jego obsługą. Niezależnie od strony internetowej lub aplikacji uruchamianej za pomocą systemu, będzie ona dostępna zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i stacjonarnych, niezależnie od rozdzielczości ekranu i rozmiarów.

  O ile Dreamweaver jest częścią pakietu narzędzi Adobe, doskonale integruje się z innymi produktami Adobe. To kolejna zaleta oprogramowania, które pozwala użytkownikom uzyskać dostęp do obszernej biblioteki Creative Cloud Library i Adobe Stock Marketplace. Wśród produktów, które można tu znaleźć i zintegrować, można wymienić Premiere Pro CC, After Effects CC, Illustrator CC, InDesign CC, Dimension CC i Animate CC, Photoshop CC i wiele innych. Ponadto system pozwala wybrać i zintegrować niektóre popularne systemy i narzędzia innych firm, takie jak Bitbucket, Business Catalyst, GitHub itp..

  Inne ważne funkcje Dreamweaver obejmują podświetlanie i sprawdzanie składni, dostępność usługi Marketplace Typekit, podgląd przeglądania w czasie rzeczywistym, obsługę wielu języków (Języki angielski, polski, holenderski, szwedzki i turecki), zintegrowane wsparcie certyfikatów i CMS, aby wymienić tylko kilka.

 • Przepływ stron. Poprzednie recenzje Webflow (możesz je przeczytać tutaj i tutaj) wskazali, że system zapewnia dostęp do niezliczonych funkcji i narzędzi, które wyróżniają go z tłumu. Mimo że kreator stron internetowych jest nieco przesycony narzędziami i funkcjami deski rozdzielczej, wciąż ma wiele do zaoferowania docelowym odbiorcom. W ten sposób kreator stron internetowych jest wyposażony w potężny edytor HTML / CSS, który pozwala tworzyć wysokiej klasy spersonalizowane projekty, zaawansowane blogowanie, eCommerce i opcje integracji.

  E-commerce Webflow

  Webflow umożliwia tworzenie małych i średnich sklepów internetowych, w których można sprzedawać zarówno produkty fizyczne, jak i cyfrowe. Funkcjonalność tych stron internetowych w porównaniu z tymi utworzonymi w wyspecjalizowanych twórcach stron internetowych takich jak Shopify, jest ograniczony z powodu ograniczeń eCommerce, z którymi pochodzi system. Wśród najbardziej rozpowszechnionych funkcji, z których możesz skorzystać, warto wspomnieć o integracji koszyka na zakupy, tworzeniu i aktualizowaniu galerii produktów, realizacji rabatów, a także dostosowaniu ustawień płatności i wysyłki. Zbieranie informacji o użytkowniku to kolejna funkcja, która przyczynia się do rozwoju i promocji sklepów internetowych utworzonych za pomocą Webflow.

  Kreator stron internetowych wyróżnia się także opcjami integracji. System umożliwia wybieranie i korzystanie z korzyści zapewnianych przez usługi stron trzecich, takie jak Zapier, Lottie, After Effects, Lightbox i wiele innych. Funkcje te pozwalają tworzyć atrakcyjne galerie wideo i fotograficzne, zwiększać wydajność i design projektu, zwiększać zaangażowanie klientów itp.

Dreamweaver vs Webflow. Gdy dotyczy aspektu funkcjonalności, Webflow można uznać za wyraźnego lidera w porównaniu. Webflow oferuje wysokiej klasy blogowanie, e-commerce i opcje integracji, które mają pozytywny wpływ na generowanie użytkowników i wskaźniki retencji. Jednak fakt, że Webflow jest podobny do CMS, umożliwia przełącz się na WordPress w dowolnym momencie, jeśli jest coś, z czego nie jesteś zadowolony.

3. Wzory

Tabela porównawcza projektu

DreamweaverPrzepływ stron
Liczba tematów:0200
Import motywów:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Edytor wizualny:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Edycja kodu CSS:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Elastyczny projekt:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
 • Dreamweaver. Oprogramowanie umożliwia uruchamianie różnego rodzaju projektów, w tym blogów, stron docelowych, witryn biznesowych, sklepów internetowych, portfeli itp.. Nie oferuje jednak zintegrowanej kolekcji szablonów do wyboru. Zamiast tego istnieje możliwość pobrania i zainstalowania motywów z zasobów zewnętrznych w celu dalszego dostosowania ich od zera.

  Te projekty są bezpłatne i płatne i możesz wybrać najbardziej odpowiednią opcję w odniesieniu do budżetu i potrzeb. W kontaktach z zewnętrznymi programistami należy jednak sprawdzić wiarygodność projektanta, aby uzyskać naprawdę bezpieczny i wysokiej jakości szablon.

  Oprócz integracji zewnętrznych projektów, Dreamweaver pozwala wybierać i wykorzystywać szablon stworzony dla Joomla, WordPress i Drupal. Możliwe jest także samodzielne utworzenie responsywnego układu strony dla komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych dzięki systemowi opartemu na siatce, z którego korzysta oprogramowanie.

 • Przepływ stron. Kolekcja szablonów Webflow jest bogata i wszechstronna, co przejawia się w dostępnych przykłady. Użytkownicy mogą teraz wybierać spośród ponad 200 motywów, które mają profesjonalny wygląd i można je dostosować do własnych upodobań. Zespół Webflow pracuje również nad tworzeniem nowych nowoczesnych szablonów, których liczba stale rośnie.

  Szablony przepływu internetowego

  Kreator stron internetowych zapewnia dostęp do darmowych i premium szablonów, chociaż nie ma między nimi dużej różnicy, z wyjątkiem aspektu kosztów. Obecnie liczba darmowych motywów stanowi 30 wzorów. Płatne szablony są liczne, a ich koszt waha się między 24 a 79 USD na każdy motyw. Co ważne, Webflow ma opcję podglądu, która pozwala poznać wszystkie szczegóły każdego szablonu przed jego wybraniem. Ogromną zaletą jest możliwość wybrania pustego szablonu, który można dostosować od zera, aby nadać mu spersonalizowany wygląd.

Dreamweaver vs Webflow. Liczba szablonów Webflow jest większa i istnieje możliwość wybrania pustego motywu, aby łatwo rozpocząć. Kreator stron internetowych oferuje bezpłatne i płatne projekty oraz dodatkowe narzędzia do dostosowywania projektów, które pozwalają nadać stronie spersonalizowany wygląd. Jeśli chodzi o Dreamweaver, w ogóle nie ma gotowych szablonów. Możesz użyć niestandardowego szablonu Adobe, aby dostosować je do swoich potrzeb lub uruchomić własny szablon od zera.

4. Obsługa klienta

 • Dreamweaver. System ma kilka opcji obsługi klienta, których można użyć do rozwiązania problemów związanych z systemem. Centrum informacyjne zawiera wiele wskazówek, samouczków i podręczników, w których można znaleźć wymagane odpowiedzi na swoje pytania. Wystarczy wpisać zapytanie w polu filtru wyszukiwania, a system automatycznie wygeneruje najbardziej odpowiednie wyniki.

  Fora społecznościowe jest kolejnym cennym źródłem informacji, które można przeglądać w celu poznania drobnych niuansów systemowych. To miejsce, w którym wszyscy użytkownicy Dreamweaver mogą inicjować dyskusje, eksplorować wiele tematów, dzielić się wiedzą na temat pracy z systemem i znajdować ciekawe pomysły. Ponadto Adobe oferuje wsparcie na żywo, a także pomoc w postaci biletów i telefonu, jeśli to konieczne.

 • Przepływ stron. Obsługa klienta konstruktora witryny jest na najwyższym poziomie. Jest cenny Baza wiedzy obejmujący wiele samouczków tekstowych i wideo, które są bardzo przydatne dla początkujących. Blog informacyjny i forum to także źródła informacji o interesujących Cię systemach. Co więcej, zespół obsługi klienta Webflow udziela indywidualnej pomocy użytkownikom, którzy nie zdołali znaleźć odpowiedzi na pytania i potrzebują pomocy osobistej aby kontynuować pracę z systemem. W takich sytuacjach czat na żywo i e-mail są zawsze pod ręką.

  Podobnie jak inne Produkty Adobe oraz popularne profesjonalne platformy do projektowania stron internetowych, Webflow przywiązuje dużą wagę do edukacji początkujących użytkowników, którzy chcą opanować cały zestaw funkcji systemu. Dla tych kategorii użytkowników Webflow University jest idealnym miejscem do rozpoczęcia edukacji. Tutaj mogą odkryć wszystkie niuanse kreatora stron internetowych i potencjalne zalety aplikacji.

Dreamweaver vs Webflow. Oba systemy oferują niezawodne i różnorodne opcje obsługi klienta. Przywiązują dużą wagę do potrzeb i umiejętności początkujących i profesjonalistów w zakresie projektowania stron internetowych, oferując opcje wsparcia online i indywidualne. Jednak przepływ stron internetowych nieco przewyższa program Dreamweaver pod względem pomocy użytkownika. Kreator stron internetowych zapewnia wszechstronne opcje wsparcia, które upraszczają proces tworzenia stron internetowych dla wszystkich.

5. Polityka cenowa

Przepływ stronDreamweaver
Opcje cenowe:&# x2714; Plany strony:
Stronie internetowej
(Podstawowe 12 USD / mc, CMS 16 USD / mc,
Biznes 36 USD / mies
) i
eCommerce (Standardowo 29 USD miesięcznie, plus 74 USD miesięcznie, Zaawansowane 212 USD miesięcznie);
&# x2714; Plany kont:
Indywidualny
(Bezpłatnie 0 / mies., Lite 16 USD / mies,
Za 35 USD miesięcznie
) i
Zespół (Zespół 29 USD / mies., Enterprise 74 USD / mies).
&# x2714; Indywidualny plan: 29,99 USD / mc za 1 stronę internetową (239,88 USD rocznie z roczną subskrypcją);
&# x2714; Plan biznesowy: 29,99 USD / miesiąc (359,88 USD rocznie z roczną subskrypcją);
&# x2714; Plany dla szkół i uniwersytetów: (14,99 USD / mc / użytkownika);
Funkcje:&# x2714; Bezpłatny plan;
&# x2714; CMS;
&# x2714; Nieograniczony hosting;
&# x2714; Rozwiązanie do rozliczeń z klientami.
&# x2714; Kreator stron internetowych z portfolio osobistym;
&# x2714; Czcionki premium;
&# x2714; Narzędzia mediów społecznościowych;
&# x2714; 100 GB przestrzeni dyskowej w chmurze.
 • Dreamweaver. Platforma jest dostępna do pobrania, ale nie oferuje całkowicie bezpłatnego abonamentu. Zamiast tego istnieje możliwość bezpłatnego przetestowania zestawu funkcji podczas bezpłatnej wersji próbnej, która trwa 7 dni. Jest to konieczne dla każdego użytkownika, który planuje dalsze korzystanie z systemu.

  Mówiąc o płatnych subskrypcjach, Dreamweaver oferuje kilka planów osobistych i biznesowych, które oferują szeroki zakres funkcji dostosowanych do różnorodnych potrzeb użytkowników. Dodatkowo system oferuje indywidualne plany dla placówek edukacyjnych, w tym szkoły i uniwersytety.

 • Przepływ stron. Jeśli chodzi o politykę cenową, Webflow podąża za modelem freemium, co czyni go podobnym do Wix lub Mobirise. Oferuje bezpłatny plan, który nigdy nie wygasa, oraz kilka płatnych subskrypcji. Bezpłatny plan może być przydatny do testowania tylko zestawu funkcji platformy, ale aby uzyskać dostęp do jego zaawansowanych funkcji i uruchomić bogatą w funkcje witrynę, warto uaktualnić do jednej z płatnych subskrypcji.

  Webflow oferuje szerokie i wszechstronne podejście do ustalania cen. Zapewnia dwie grupy planów, które obejmują bardziej szczegółowe subskrypcje, aby zapewnić swobodę wyboru w zależności od potrzeb i preferencji użytkowników w zakresie projektowania stron internetowych. Duże grupy subskrypcji obejmują witrynę i abonament. Każdy z nich z kolei należy do mniejszych grup subskrypcji. Plany witryn są zatem reprezentowane przez subskrypcje witryn internetowych i eCommerce, podczas gdy plany kont obejmują subskrypcje indywidualne i zespołowe. Ale to nie wszystko: każda z tych grup planów obejmuje kilka opcji cenowych, które odpowiadają różnym potrzebom użytkowników. Co więcej, Webflow oferuje zaawansowane rozwiązanie do rozliczeń z klientami, które pozwala freelancerom omawiać opcje płatności bezpośrednio z klientami zamiast płacić za korzystanie z systemu.

Webflow vs Dreamweaver. Jeśli chodzi o cenę, Webflow ma również pierwszeństwo przed Dreamweaver. Kreator stron internetowych oferuje więcej planów, które są dostępne w przystępnych cenach i zapewniają wszechstronne warunki i usługi. Umożliwia to użytkownikom wybranie bardziej preferowanej opcji, która najlepiej odpowiada ich potrzebom w zakresie projektowania stron internetowych. Dreamweaver nie może zapewnić tych samych alternatywnych cen.

Dolna linia

Dreamweaver i Webflow to zupełnie różne usługi, które służą do uruchamiania i zarządzania różnego rodzaju projektami. Jednak systemy wykorzystują różnorodne podejścia do procesu projektowania stron internetowych i wyróżniają się znacznymi różnicami, które mogą wpływać na wybór użytkowników.

Adobe DreamweaverAdobe Dreamweaver – to potężne oprogramowanie offline, które wymaga pobrania i instalacji. Jest on zawarty w pakiecie serwisowym Creative Cloud i umożliwia tworzenie, publikowanie i edytowanie profesjonalnych projektów, w tym stron internetowych i aplikacji. System nie ma jeszcze bezpłatnego planu, ale oferuje 7-dniowy okres próbny, który pozwala przetestować jego zestaw funkcji na korzyść. Adobe Dreamweaver

Przepływ stronWebflow – to narzędzie do tworzenia stron internetowych, które jest przeznaczone dla profesjonalnych programistów i pozwala tworzyć bogate w funkcje projekty do użytku osobistego i biznesowego. Usługa jest dość skomplikowana i wymaga opanowania, a następnie prawidłowego wykorzystania nakładów czasu / wysiłku. Kreator stron internetowych oferuje rozbudowane opcje dostosowywania projektu, eCommerce, blogowanie i funkcje integracji. Przepływ stron

Jeśli chodzi o wybranie narzędzia do budowania stron internetowych, aby rozpocząć z nim projekt, początkowo sensowne jest przeanalizowanie i wzięcie pod uwagę twoich aspiracji związanych z projektowaniem stron internetowych oraz rodzaju projektu, którego realizacji oczekujesz na dłuższą metę. Po przejrzeniu obu systemów projektowania stron internetowych możemy stwierdzić, że Webflow jest niezaprzeczalnym liderem porównania ze wszystkich punktów widzenia.

Adobe Dreamweaver vs Webflow: Tabela porównawcza

Adobe DreamweaverPrzepływ stron
1. Łatwość8 z 109 z 10
2. Funkcje7 z 109 z 10
3. Projekt8 z 109 z 10
4. Wsparcie10 z 109 z 10
5. Ceny9 z 109 z 10
Ogólnie:8.2 z 109.2 z 10
Spróbuj teraz Spróbuj teraz
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map