Duda vs Squarespace

duda vs squarespace


Pierwsze pytanie, które przychodzi Ci do głowy, jeśli chodzi o tworzenie stron internetowych, dotyczy wyboru odpowiedniego narzędzia do tworzenia stron internetowych. Współczesny rynek projektowania stron internetowych obfituje w systemy tworzenia stron internetowych, które różnią się zestawem funkcji, funkcjonalnością, specjalizacją niszową i innymi ważnymi parametrami.

Duda i Squarespace trudno nazwać najpopularniejszymi usługami, ale na pewno mają wiele do zaoferowania. Oba systemy umożliwiają uruchamianie i zarządzanie wysokiej jakości stronami internetowymi, ale wykorzystują różne podejścia do procesu tworzenia stron internetowych.

Szybka migawka:

DudaDuda – to narzędzie do tworzenia witryn typu „przeciągnij i upuść”, które zawiera zestaw narzędzi do dostosowywania projektu i funkcji potrzebnych do pomyślnego uruchomienia projektu strony internetowej. System zapewnia płynny i wygodny proces tworzenia stron internetowych, będąc dobrym wyborem dla początkujących i ekspertów od projektowania stron internetowych. Można go wybrać do projektowania stron internetowych do użytku biznesowego i osobistego. Duda.co

SquarespaceSquarespace – to kreator stron internetowych w chmurze, który zawiera również edytor „przeciągnij i upuść” oraz zestaw narzędzi wymaganych do właściwego dostosowania projektu. Usługa jest początkowo dobrym wyborem dla portfeli, blogów i małych witryn eCommerce, ale można ją również zastosować do projektowania innych typów projektów. squarespace.com

Która usługa jest lepszym wyborem? Który z nich oferuje bardziej charakterystyczne i bogate w funkcje plany i czy te systemy mogą być dla siebie przyjemną alternatywą? Aby odpowiedzieć na pytania, najpierw warto szczegółowo przeanalizować i przeanalizować Squarespace vs Duda, aby porównać ich główne usługi i funkcje. W każdym razie ostateczny wybór będzie nadal zależeć od twoich umiejętności, celów i budżetu, ale powinieneś być świadomy funkcji, które ci twórcy witryn mają do zaoferowania.

1. Łatwość użycia

 • Duda. Kreator stron internetowych nie jest trudny w użyciu, ale potrzeba czasu, aby poznać i opanować jego główne narzędzia. Proces rejestracji jest łatwy i szybki. Gdy tylko to zrobisz, nastąpi przekierowanie do kolekcji szablonów, aby wybrać odpowiedni projekt. Aby nie pomylić się z wyborem, będziesz mieć możliwość podglądu szablonu przed wyborem.

  Edytor strony Duda

  System jest wyposażony w intuicyjny i logicznie skonstruowany edytor „przeciągnij i upuść”, który zapewnia płynną i łatwą nawigację. Nie musisz kopiować i wklejać wymaganych elementów (tekstów, obrazów lub plików multimedialnych) – wszystko odbywa się w trybie automatycznym. Po prostu wybierz element, który chcesz zintegrować i upuść go na stronie internetowej, aby utworzyć układ.

  Jeśli jesteś pierwszym użytkownikiem, system zaoferuje Ci obejrzenie części wprowadzającej przed przystąpieniem do procesu tworzenia strony internetowej. Jest to kolejna funkcja, która przyczynia się do łatwości korzystania z usługi.

 • Squarespace. Platforma początkowo była dość skomplikowana ze względu na wiele elementów opartych na UX. Po ostatniej aktualizacji większość złożonych funkcji i elementów została wyeliminowana, dzięki czemu program do tworzenia witryn jest przyjazną i prostą usługą dopasowaną do umiejętności początkujących i profesjonalistów. Nie oznacza to jednak, że Squarespace jest niezwykle łatwy w użyciu. Do opanowania usługi potrzebna jest niewielka krzywa uczenia się, ale po zrozumieniu logiki systemu będziesz w stanie osiągnąć doskonały wynik.

  Edytor strony internetowej Squarespace

  Squarespace jest wyposażony w edytor strony WYSIWYG, który pozwala śledzić i kontrolować wszystkie zmiany wprowadzane na stronie. Jednocześnie kreator stron internetowych nie jest tak intuicyjny w porównaniu z Dudą. Jednym z najbardziej rozczarowujących aspektów jest brak ostatecznej opcji podglądu strony. Innymi słowy, nie zobaczysz wyniku swojej pracy, dopóki nie opublikujesz witryny. Nie jest to wygodne, szczególnie dla początkujących, którzy muszą zadbać o to, aby wszystko zrobili dobrze przed pokazaniem użytkownikom gotowego projektu.

  Jest jeszcze jeden kłopotliwy aspekt Squarespace. To jest jego Edytor stylów, do którego musisz się przyzwyczaić. Są w tym pewne niuanse, które mogą nieco komplikować proces tworzenia strony internetowej. Dlatego niektóre szablony mają ustalone pozycje dla niektórych elementów, co uniemożliwia ich zmianę.

Duda vs Squarespace. Jak widać z tej części porównania, Duda jest prostszy i bardziej intuicyjny dla początkujących użytkowników. Jego interfejs jest bardziej logiczny, aby zrozumieć go niedoświadczeni projektanci stron internetowych. Squarespace z kolei wygląda na bardziej zaawansowany i stylowy, ale nadal wymaga więcej czasu na opanowanie edytora. Pamiętaj o tym aspekcie i przygotuj się do obejrzenia samouczka wideo przed rozpoczęciem pracy z narzędziem do tworzenia witryn.

2. Zestaw funkcji i elastyczność

 • Duda. Kreator stron internetowych oferuje bogaty zestaw funkcji, który umożliwia uruchamianie i dostosowywanie stron internetowych, niezależnie od niszy, na której się koncentrujesz. Usługa nie nakłada żadnych ograniczeń dotyczących liczby stron internetowych, stron lub widżetów, które zamierzasz utworzyć. System jest wyposażony w wydajny silnik eCommerce, który pozwala tworzyć w pełni funkcjonalne sklepy internetowe. Od Ciebie zależy, czy wybierzesz odpowiedni szablon eCommerce dla swojej witryny sklepowej, wybierzesz układ strony produktu, a także załadujesz i dostosujesz wymaganą liczbę produktów.

  Funkcje Duda eCommerce

  Istnieje również wiele funkcji eCommerce, narzędzi integracji reklam, które możesz wybrać, aby urozmaicić wygląd i wydajność swojego sklepu internetowego. Platforma blogowa jest również dostępna na stronie internetowej, pozwalając webmasterom dodawać elastyczne, bogate w funkcje, responsywne i w pełni konfigurowalne blogi.

  Funkcje Duda obsługa wielu języków, umożliwiając wybór między ponad 55 językami w celu stworzenia wielojęzycznej strony internetowej. Kolejną atrakcją usługi jest narzędzie InSite Tool, które umożliwia właścicielom witryn tworzenie spersonalizowanych treści skierowanych do określonej grupy docelowej na podstawie liczby parametrów (lokalizacja, pora dnia, urządzenia używane do przeglądania stron internetowych itp.). Treść jest dostarczana w postaci wyskakujących okienek, które pojawiają się na stronie internetowej, gdy użytkownik uzyskuje do niej dostęp.

  Obsługa wielojęzyczności Duda

  Platforma znana jest również z szerokich możliwości integracji. System pozwala wybierać i integrować elementy mediów społecznościowych i widżety, aby ogólnie zwiększyć współczynnik zaangażowania klientów i wydajność witryny. Co więcej, twórca witryny wyróżnia się z tłumu dzięki narzędziom marketingowym, które pomagają zwiększyć współczynnik konwersji klientów. Należą do nich widżety typu „kliknij, aby połączyć” i „kliknij, aby wysłać e-mailem”, widżety konwersji klienta, mapy, generator kodu kuponu, widżet PayPal i inne. Dostępna jest również integracja Google Analytics, która pomaga śledzić parametry wydajności witryny i wykrywać problemy, które mogą uniemożliwić osiągnięcie celów związanych z projektowaniem stron internetowych.

  Dla profesjonalistów zajmujących się projektowaniem stron internetowych Duda udostępnia funkcję trybu programisty, która zapewnia dostęp do edycji kodu i umożliwia dostosowanie wybranych szablonów poprzez wstrzyknięcie kodu. Poza tym kreator stron internetowych zachęca programistów do współpracy podczas pracy nad rozwojem projektu. System umożliwia członkom zespołu tworzenie oddzielnych sekcji i dostęp do wspólnego pulpitu nawigacyjnego, aby umożliwić programistom maksymalne wykorzystanie współpracy zespołu.

  Duda Code Editor

  Co więcej, funkcja komentowania jest również włączona tutaj, aby umożliwić Twoim klientom pozostawienie komentarzy i specjalnych notatek w trybie czasu rzeczywistego podczas procesu tworzenia strony internetowej. Duda oferuje również potężny Narzędzie White Label, co pozwala wykorzystać cały zestaw funkcji platformy pod marką klienta do tworzenia naprawdę wyjątkowych i imponujących projektów.

 • Squarespace. Kreator stron internetowych jest bogaty w funkcje i funkcjonalny. Jest wyposażony w wiele wbudowanych elementów, które przyczyniają się do jego wydajności i zapewniają użytkownikom dobry wybór narzędzi i opcji potrzebnych do uruchomienia i zarządzania godną stroną internetową. Mimo że system nie pozwala na integrację stron trzecich, ma własne widżety i dodatki, które są bardzo skuteczne, jeśli chodzi o rozwój portfeli, sklepów internetowych i witryn biznesowych.

  Squarespace ma specjalne widżety do galerii zdjęć, przyciski mediów społecznościowych, a nawet narzędzia eCommerce do kawiarni i restauracji. Możliwe jest zintegrowanie na przykład narzędzi do śledzenia statystyk, takich jak Google Analytics. Istnieje również tutaj Kreator formularzy kontaktowych, który pozwala użytkownikom tworzyć i integrować logicznie ustrukturyzowane i atrakcyjne formularze kontaktowe.

  Squarespace jest znany z szerokiego zakresu eCommerce i blogowania. Kreator stron internetowych umożliwia uruchamianie sklepów internetowych i blogów z certyfikatem SSL i zarządzanie nimi. Zapewnia atrakcyjny wygląd produktów, tworzenie galerii zdjęć lightbox, dodanie około 100 odmian produktów, kilka opcji płatności i wysyłki, narzędzie do marketingu e-mailowego oraz programy lojalnościowe.

  Sklep internetowy Squarespace

  System jest również wyposażony w wygodny menedżer zdjęć, który pozwala dostosować parametry zdjęć, które zamierzasz przesłać na stronę internetową. Jeśli chodzi o funkcjonalność blogowania, kreator stron internetowych umożliwia uruchamianie i zarządzanie w pełni funkcjonalnymi blogami, konfigurowanie tagów geolokalizacji, włączanie komentarzy i blogów, kanałów RSS i innych zalet.

  Platforma umożliwia także integrację z mediami społecznościowymi i osadzanie map Google. Aby informować odbiorców docelowych o najnowszych zmianach i nadchodzących wydarzeniach, możliwe jest zintegrowanie kalendarza internetowego z witryną, niezależnie od jej ukierunkowania i specjalizacji niszowej. Poręczny Logo Maker pozwala zaprojektować logo firmy, aby dodatkowo dodać je do nowo utworzonej witryny. Powinno to pomóc zwiększyć widoczność i rozpoznawalność Twojej marki.

  Projektowanie logo Squarespace

  Podobnie jak Duda, Squarespace ma funkcję, która pozwala dodawać wielu współpracowników do projektu, który jest w fazie rozwoju. W ten sposób możesz przypisać członków zespołu, którzy będą mieli wspólne prawa dostępu do strony internetowej, aby tam wprowadzać zmiany. Włączona jest tu również funkcja systemu komentowania, aby w razie potrzeby użytkownicy mogli komentować posty na blogu i inne treści.

Duda vs Squarespace. Jeśli chodzi o zestaw funkcji, obaj twórcy witryn zajmują wysokie pozycje. Systemy świetnie sprawdzają się przy opracowywaniu niektórych projektów. Dlatego Squarespace jest bardziej zorientowany na portfele i strony internetowe eCommerce, podczas gdy Duda jest dobrym wyborem dla projektów biznesowych i osobistych. Jednak Squarespace nieco przewyższa konkurencję pod względem funkcjonalności. Dzięki rozbudowanym opcjom integracji, eCommerce i silnikom blogów, zaawansowanym parametrom edycji obrazu i innym zaawansowanym funkcjom, twórca witryny ma więcej do zaoferowania użytkownikom.

3. Wzory

Tabela porównawcza projektu

DudaSquarespace
Liczba tematów:100105
Motywy niestandardowe:&# x2714; TAK✘ NIE
Koszt motywów:WolnyWolny
Edytor wizualny:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Elastyczny projekt:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Edycja kodu CSS:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
 • Duda. Kreator stron internetowych ma bogatą kolekcję szablonów, która obejmuje ponad 100 projektów. Galeria jest regularnie aktualizowana, aby zawierała zaawansowane i nowoczesne szablony, które można w pełni dostosowywać i domyślnie reagować.

  Aby uprościć wybór użytkowników, programiści posortowali szablon według kategorii tematycznych i włączyli opcję filtra wyszukiwania, która pomaga skrócić czas wyszukiwania. Oprócz szablonów niszowych istnieje również możliwość wybrania pustego motywu i dostosowania go od zera za pomocą obszernego zestawu parametrów dostosowywania projektu, w które wyposażony jest Duda.

  Możesz przejrzeć szablony Dudy przed przejściem do procesu dostosowywania, aby zobaczyć, jak będą wyświetlane na urządzeniach mobilnych i stacjonarnych. Jeśli użytkownik nie jest zadowolony, system udostępnia opcję przełączania szablonów, która umożliwia zmianę szablonu w trakcie procesu projektowania stron internetowych.

  Sam proces dostosowywania projektu jest szybki i raczej prosty. Dzięki funkcji „przeciągnij i upuść” użytkownicy będą wyraźnie widzieć cały proces w akcji, będąc w stanie indywidualnie dostosować pozycje wybranych elementów. Użytkownicy posiadający umiejętności kodowania mogą przejść do trybu programisty, aby skorzystać z zalet wstrzykiwania kodu.

 • Squarespace. W przeciwieństwie do Dudy, Squarespace ma bardziej ograniczony wybór szablonów. Obecnie system pozwala wybierać spośród ponad 40 tematów. Jednak twórca strony internetowej koncentruje się na jakości swoich projektów, a nie na ich ilości. W rezultacie szablony Squarespace są bardziej stylowe, nowoczesne, konfigurowalne i profesjonalne. Są one domyślnie zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych i odnoszą się do różnych nisz, takich jak blogi, profesjonalne portfolio, sklepy internetowe, witryny ślubne i ślubne, projekty kawiarni i restauracji i wiele innych.

  Wzory Squarespace

  Najważniejszym elementem systemu jest program Cover Page Builder, który pozwala projektantowi stron internetowych tworzyć imponujące i atrakcyjne wizualnie strony tytułowe do swoich projektów. Istnieje około 30 wzorów stron tytułowych do wyboru i wiele ustawień na początek (kolory, czcionki, tła, pliki multimedialne itp.). Subskrybenci Business Planu mogą korzystać z funkcji edycji HTML / CSS w celu edycji projektów stron internetowych i nadania im spersonalizowanego wyglądu.

  Podczas pracy nad tworzeniem stron internetowych możesz przełączać szablony na dowolnym etapie procesu. W razie potrzeby możesz również dostosować kilka projektów jednocześnie. Ponadto kreator stron internetowych oferuje szeroki bezpłatny wybór wysokiej jakości czcionek z kolekcji Typekit, dostęp do biblioteki czcionek Google, funkcję integracji tła wideo i inne zaawansowane narzędzia do dostosowywania projektu.

Duda vs Squarespace. Duda oferuje więcej szablonów w porównaniu do Squarespace, ale wciąż pozostaje w tyle za systemem ze względu na zakres dostępnych opcji dostosowywania projektu. Szablony Squarespace są bardziej profesjonalne, a system pozostawia znacznie więcej miejsca na kreatywność i dostosowanie projektu. Jest to główna cecha, która sprawia, że ​​Squarespace jest liderem w tej części porównania.

4. Obsługa klienta

 • Duda. Kreator stron internetowych jest dość intuicyjny i prosty, ale nadal oferuje miłą obsługę klienta. System oferuje informacyjną bazę wiedzy, która obejmuje wiele samouczków i poradników napisanych w zrozumiałym języku. Istnieje również możliwość skorzystania z usługi biletowej i uzyskania dostępu do potężnych Centrum pomocy, gdzie można znaleźć odpowiedzi na większość pytań systemowych uporządkowanych według tematów, których dotyczą.

  Co więcej, kreator stron internetowych oferuje przewodniki wideo, jak najlepiej wykorzystać blog Dudy, wiele materiałów marketingowych zajmujących się najbardziej rozpowszechnionymi problemami. Jeśli nadal nie możesz rozwiązać napotkanego problemu, skontaktuj się z zespołem obsługi klienta za pośrednictwem czatu na żywo.

 • Squarespace. Platforma jest również bogata w opcje obsługi klienta. Oferuje wiele samouczków, forum społeczności dla użytkowników chętnych do omawiania palących problemów z innymi użytkownikami systemu, którzy mogą dzielić się swoimi cennymi doświadczeniami osobistymi. Kreator stron internetowych zapewnia również wsparcie na czacie na żywo, które jest dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby pomóc użytkownikom rozwiązać ich problemy o każdej porze dnia. Przyczynia się to do szybszego i bardziej efektywnego procesu tworzenia stron internetowych.

  Dodatkowo Squarespace oferuje wsparcie przez e-mail, w sekcji Zasoby samouczka z dużą ilością filmów i artykułów. Charakterystyczną cechą usługi są warsztaty jeden na jeden, które odbywają się w oficjalnych biurach obsługi klienta z siedzibą w Nowym Jorku.

Squarespace vs Duda. Obaj twórcy witryn zajmują wysokie miejsca pod względem obsługi klienta. Oferują wiele samouczków, wskazówek wideo i instrukcji krok po kroku, aby pomóc użytkownikom w pełni wykorzystać proces projektowania stron internetowych. Obie zapewniają wsparcie na czacie na żywo i blogi. Jednak Squarespace dodatkowo inicjuje warsztaty jeden na jeden, co zwiększa jego wiarygodność.

5. Polityka cenowa

 • Duda. Kreator stron internetowych nie jest tani, ale koszt planów zależy od udostępnionego zestawu funkcji. System ma bezpłatny 30-dniowy okres próbny i trzy płatne subskrypcje. Są to plany podstawowe (14 USD / mc), zespołowe (22 USD) i agencyjne (74 USD / mc). Głównymi czynnikami wpływającymi na koszty planów są liczba projektów, które mogą opracować użytkownicy, asortyment produktów, możliwość współpracy w zespole, narzędzia promocji i marketingu internetowego, opcje zarządzania klientami itp..

  Dodatkowo Duda oferuje płatne dodatki eCommerce tym użytkownikom, którzy zamierzają projektować sklepy internetowe. Wreszcie platforma zawiera potężne rozwiązanie White Label, które doskonale sprawdza się w przypadku profesjonalistów i agencji zajmujących się projektowaniem stron internetowych. Istnieją również specjalne oferty dla użytkowników, którzy pracują nad rozwojem wielu projektów. Dla tej kategorii użytkowników system zapewnia dedykowanego menedżera konta, nieograniczony dostęp do interfejsu API & Zaawansowane wsparcie, wielopoziomowe ceny promocyjne. Koszt tych ofert należy omawiać indywidualnie z menedżerami Duda.

 • DudaSquarespace
  Opcje cenowe:&# x2714; Basic (14 USD / mies);
  &# x2714; Zespół (22 USD miesięcznie);
  &# x2714; Agencja (74 USD / mies).
  &# x2714; Osobiste (12 USD miesięcznie);
  &# x2714; Biznes (18 USD / mies);
  &# x2714; Sklep podstawowy (26 USD miesięcznie);
  &# x2714; Sklep zaawansowany (40 USD).
  Funkcje:&# x2714; Obsługa wielu języków;
  &# x2714; Praca zespołowa;
  &# x2714; Wiele stron internetowych;
  &# x2714; Biała etykieta.
  &# x2714; eCommerce i blogi;
  &# x2714; Edytor kodu;
  &# x2714; Import blogów WordPress.
 • Squarespace. System nie ma żadnych bezpłatnych planów, ale oferuje 14-dniowy bezpłatny okres próbny w celu przetestowania podstawowego zestawu funkcji. Płatne subskrypcje obejmują plany standardowych stron internetowych i projektów eCommerce. W zależności od preferencji i celów związanych z projektowaniem stron internetowych możesz wybrać jedną z czterech płatnych subskrypcji.

  Są to plany osobiste (12 USD / mc), biznesowe (18 USD / mc), Basic Store (26 USD / mc) i Advanced Store (40 USD / mc). Wszystkie subskrypcje są dostarczane z certyfikatami SSL, nieograniczoną przestrzenią dyskową i przepustowością, całodobową obsługą klienta i bezpłatną opcją połączenia nazwy domeny. Dodatkowe funkcje mają bezpośredni wpływ na koszt planów, więc bądź ostrożny przy wyborze.

Duda vs Squarespace. Polityka cenowa obu twórców stron jest dość podobna. Koszt planów jest powyżej średniej, ale systemy mają wiele do zaoferowania użytkownikom w oparciu o ich rzeczywiste potrzeby. Squarespace ma jednak osobne plany dla stron standardowych i eCommerce, co rozszerza wybór użytkownika.

Dolna linia

Od samego początku trudno jest stwierdzić, która usługa jest pełniejsza – Duda lub Squarespace. Oba narzędzia do tworzenia witryn mają rozbudowaną funkcjonalność, która pokrywa większość wymagań, potrzeb i oczekiwań użytkowników. Zakres narzędzi do dostosowywania projektu i opcji wyboru szablonu również jest powyżej średniej. Pozwala to na efektywny rozwój różnych rodzajów stron internetowych.

DudaDudais to kreator stron internetowych w chmurze, który oferuje imponujące opcje dostosowywania projektu, edytor „przeciągnij i upuść” oraz bogaty wybór dostosowywanych motywów jakości. System jest zgodny z potrzebami profesjonalistów i nowicjuszy, oferując rozsądne plany cenowe z wyróżniającymi się funkcjami. Duda.co

SquarespaceSquarespace to zaawansowany współczesny kreator stron internetowych, który przyciąga uwagę użytkowników dzięki profesjonalnej kolekcji szablonów, mnogości funkcji dostosowywania projektu i wolności twórczej. Usługa jest dobrym wyborem do tworzenia profesjonalnych portfolio, blogów, niszowych stron internetowych i projektów dla twórców lub artystów. squarespace.com

Jeśli chodzi o wybór najlepszej platformy, ostateczny wybór powinien zależeć od twoich rzeczywistych potrzeb, przedsięwzięć związanych z projektowaniem stron internetowych, budżetu, umiejętności, gotowości do eksploracji platformy i rezultatów, których możesz się spodziewać na dłuższą metę. Jeśli szukasz prostszego, ale funkcjonalnego narzędzia do tworzenia stron internetowych, to Duda to dobry wybór. Jeśli jednak nie boisz się eksperymentować i inwestować swój wysiłek i czas w złożony, w pełni wyposażony projekt, Squarespace jest zdecydowanie najlepszą platformą do współpracy.

Przegląd Tabela porównawcza

DudaSquarespace
Łatwość użycia:Duda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs Squarespace
Funkcje:Duda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs Squarespace
Wzory:Duda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs Squarespace
Obsługa klienta:Duda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs Squarespace
Cennik:Duda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs Squarespace
Ogólny wynik:Duda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs SquarespaceDuda vs Squarespace

Wypróbuj Duda teraz

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map