Duda vs Wix

Duda vs Wix


Tworzenie profesjonalnych stron internetowych do reprezentowania Twojej firmy w Internecie nie jest już wyzwaniem. Twórcy stron internetowych, tacy jak Duda i Wix, upraszczają proces programowania. Początkujący nie muszą już tracić czasu na opanowanie złożonych języków programowania i sztuczek związanych z projektowaniem stron internetowych.

Obie platformy okazały się kompleksowymi instrumentami do uruchomienia solidnego projektu internetowego dowolnego rodzaju, od witryny małych firm i portfele do małe i średnie sklepy cyfrowe.

Szybka migawka:

DudaDuda to fajny kreator stron internetowych ze wszystkimi podstawowymi funkcjami w pakiecie. Chociaż użytkownicy nie powinni oczekiwać zbyt wiele od swojej funkcjonalności, system ma wszechstronny edytor „przeciągnij i upuść”, wybór szablonów dostosowanych do urządzeń mobilnych i narzędzia dostosowywania do tworzenia stron, które wyglądają całkiem dobrze. Duda to rozwiązanie typu „wszystko w jednym”, co oznacza, że ​​nie musisz dbać o hosting domeny, bezpieczeństwo itp. DudaDuda to fajny kreator stron internetowych ze wszystkimi podstawowymi funkcjami w pakiecie. Chociaż użytkownicy nie powinni oczekiwać zbyt wiele od swojej funkcjonalności, system ma wszechstronny edytor „przeciągnij i upuść”, wybór szablonów dostosowanych do urządzeń mobilnych i narzędzia dostosowywania do tworzenia stron, które wyglądają całkiem dobrze. Duda to rozwiązanie typu „wszystko w jednym”, co oznacza, że ​​nie musisz dbać o hosting domeny, bezpieczeństwo itp.

WixWix to rozpoznawalny na całym świecie kreator stron internetowych, który ułatwia tworzenie doskonałych witryn w kilka minut. System wykorzystuje najnowsze technologie i koncepcje oparte na sztucznej inteligencji do uruchamiania ciekawych i przyjaznych dla użytkownika projektów. Zapewnia szeroki wybór opcji i funkcji od razu po wyjęciu z pudełka, umożliwiając tworzenie dosłownie dowolnego rodzaju projektów online, niezależnie od tego, czy jest to oszałamiające profesjonalne portfolio, czy sklep internetowy sprzedający wiele produktów online. Wix

Obie platformy są dostępne na rynku od dłuższego czasu. Podczas gdy Duda twierdzi, że zbudował ponad 12 milionów stron przy użyciu swojego oprogramowania, Wix może pochwalić się nawet 148 milionami aktywnych użytkowników na całym świecie. Najwyższy czas, abyśmy zdefiniowali oczywistego zwycięzcę!

1. Łatwość użycia

 • Duda. Platformę uruchomiono, aby zapewnić łatwość użytkowania. Oprócz ulepszonego narzędzia do tworzenia stron internetowych ma funkcję przeciągania i upuszczania. Jednak jego główna funkcjonalność polega na kodowaniu CSS i HTML. Z jednej strony nowicjusze mogą wybierać spośród typowych gotowych platform. Z drugiej strony nie będą w stanie w pełni dostosować stron bez co najmniej podstawowych umiejętności kodowania.

  Jeśli jesteś oddanym profesjonalistą, z pewnością docenisz następujące rzeczy:

  • Kreator niestandardowych widgetów – ponieważ Duda nie ma własnego rynku, co jest oczywiście ogromną wadą, nadal pozwala tworzyć własną aplikację. Dostęp do kodu witryny pozwala wdrażać narzędzia analityczne, tworzyć odliczania, efekty graficzne itp.
  • Duda Editor

  • Tryb dewelopera – wielka szansa dla doświadczonych techników na wejście do środowiska kodowania witryny i wprowadzenie wszystkich niezbędnych zmian i ulepszeń.
  • Kreator stron mobilnych – dobre przedłużenie dla tych, którzy są zawsze w drodze. Ta opcja umożliwia dostęp do pulpitu nawigacyjnego bezpośrednio z urządzenia mobilnego, a także wprowadzanie zmian w zależności od gadżetu, na który kierowana jest witryna.

  Duda jest daleki od bycia bardzo łatwym twórcą stron internetowych. Ponieważ wciąż wymaga to wiedzy technicznej. Jeśli zdecydujesz się na użycie niestandardowych szablonów, niektóre problemy mogą być nieco frustrujące. Na przykład każda sekcja zajmuje określone miejsce na stronie. Innymi słowy, nie ma szansy ich przenieść ani wymienić. Możesz jednak nadal zmieniać rozmiar, zmieniać kolory lub czcionki bez kodowania.

 • Wix. Główną misją twórcy strony jest zapewnienie bezproblemowego procesu budowania dla początkujących i osób, które nigdy wcześniej nie miały do ​​czynienia z tego typu oprogramowaniem, ale nadal chcą mieć profesjonalną reprezentację online. Od natychmiastowego procesu logowania po intuicyjny pulpit nawigacyjny i różne narzędzia do tworzenia witryn w pakiecie – profesjonalna strona będzie gotowy za kilka minut! Oto, co mamy:

  • Wix ADI – ultradźwiękowy zautomatyzowany system, który używa Artificial Intelligence do tworzenia stron internetowych dla Ciebie. Proces obejmuje kilka szybkich i prostych etapów. Podaj informacje o typie witryny, niszach biznesowych, preferencjach układu i przygotuj projekt w 100% do uruchomienia zawierający wszystkie niezbędne aplikacje, widżety, elementy i bloki. Algorytm wygeneruje odpowiednią treść przetwarzającą informacje ze strony na Facebooku. Nie musisz nawet pisać, chociaż nadal jest szansa na wprowadzenie wszystkich potrzebnych zmian.
  • Wix ADI Editor

  • Edytor Wix – opcja będzie działać świetnie dla tych, którzy nadal chcą brać udział w tworzeniu stron internetowych bez wiedzy technicznej. Użytkownicy mogą tworzyć witrynę bez dodawania nowych sekcji, elementów i widżetów lub korzystać z gotowego szablonu z kilkudziesięciu kategorii i modyfikować zgodnie z potrzebami. Edytor jest lepszą opcją, jeśli pragniesz większej elastyczności w zakresie dodatków.

  Edytor Wix

  Wix jest jedna z najłatwiejszych platform do tworzenia stron internetowych dostępny. Ułatwia uruchomienie profesjonalnej witryny w kilka minut bez przeceniania. Dlatego jest to najlepszy wybór wśród użytkowników bez absolutnie żadnych umiejętności technicznych.

Duda vs Wix: Wix jest oczywistym zwycięzcą w tej rundzie. Jest znacznie łatwiejszy w użyciu w porównaniu do Dudy, który wciąż wymaga pewnej wiedzy CSS lub HTML, nie tylko do tworzenia nowych elementów, ale także do dostosowywania istniejących, które są dostarczane z gotowymi szablonami.

2. Funkcje i elastyczność

 • Duda. Platforma może działać pod względem funkcji. Chociaż użytkownicy nie powinni oczekiwać wielu dodatków, Duda może nadal zapewniać zestaw przydatnych funkcji. Obejmują one solidną funkcję blogowania, integrację fragmentów kodu HTML / CSS, ustawienia SEO itp. Z drugiej strony oprogramowanie ma również pewne oczywiste błędy. Kluczowe funkcje obejmują:

  • Edytor kodu Dudy – funkcja jest przeznaczona głównie dla osób z doświadczeniem w kodowaniu HTML lub CSS. W przeciwnym razie, dlaczego miałbyś z niego korzystać? Edytor ułatwia tworzenie i integrowanie nowych widżetów i fragmentów w dowolnym miejscu na stronie. Nie byłoby to jednak konieczne, gdyby Duda miał własny App Market, niestety nie.
  • Funkcja blogowania – ta funkcja jest profesjonalnie wykonana. Możesz tworzyć piękne blogi przy użyciu gotowych szablonów, a także zarządzać postami, usuwać artykuły, integrować kanały RSS i udostępniać swoje najnowsze posty za pośrednictwem sieci społecznościowych. Użytkownicy mogą zdecydować się na gotowy motyw blogowania, a także utworzyć własny.
  • Blog Duda

  • SEO – Oprócz darmowego SSL, który jest dołączony do każdego planu Duda, Edytor kodu może być również przydatny dla profesjonalnych specjalistów SEO. Początkujący mogą korzystać ze zautomatyzowanego kreatora SEU do pracy z głównymi ustawieniami.
  • eCommerce – platforma oferuje różne układy stron produktu, które można dostosowywać. Prześlij zdjęcia, wpisz opisy, wskaż ceny itp. System obsługuje do 30 różnych opcji płatności, w tym takie renomowane nazwy, jak PayPal, Stripe i Authorize.net. System ma również niektóre narzędzia promocyjne, w tym kupony, e-mail marketing itp.
   Duda eCommerce

  Ogólny zestaw funkcji nie jest zły, chociaż brak niestandardowego App Market jest dość oczywisty.

 • Wix. Kreator stron internetowych jest dosłownie pełen funkcji. Oprócz technologii opartej na sztucznej inteligencji i edytora, Wix może pochwalić się ogromnym wolnym rynkiem z ponad 300 różnymi widżetami i dodatkami. Ponadto ma również świetną funkcję blogowania, możliwości eCommerce i wiele innych. Podstawowe funkcje obejmują:

  • Wix App Market – dostęp do prawdopodobnie najszerszego wyboru aplikacji i dodatków dostępnych za darmo. Twórz oszałamiające galerie zdjęć dla swoich blogów, dodawaj formularze kontaktowe, aby pozyskiwać więcej użytkowników i powiększaj listę mailingową, twórz kalendarze prezentujące wcześniejsze wydarzenia, integruj analizy w celu śledzenia ruchu i określania najbardziej udanych kanałów. Wszystkie widżety są całkowicie bezpłatne. Możesz dodać je na stronie jednym kliknięciem.
  • Wix Free App Market

  • SEO – Wix ułatwia tworzenie stron przyjaznych SEO. Możesz uzyskać dostęp do zaawansowanych ustawień, aby edytować niestandardowe adresy URL, tworzyć zoptymalizowane pod kątem SEO tytuły i opisy stron lub postów na blogu, uzyskać dostęp do trybu podglądu lub skorzystać z automatycznego kreatora SEO z pakietem kompleksowych taktyk SEO.
  • eCommerce – funkcja jest dostępna w planach premium. Został zaprojektowany specjalnie dla projektów związanych z e-commerce, w tym małych lub średnich sklepów cyfrowych. Ta funkcja ma prostego menedżera produktu, w którym możesz dodawać nowe produkty, magów, edytować opisy, dostosowywać ustawienia SEO strony produktu itp. Użytkownicy otrzymają również niezbędne narzędzia do ustawiania sekcji podatków i wysyłki, prowadzenia programów lojalnościowych i promocyjnych.
   Wix eCommerce
  • Dostęp mobilny – możesz kontrolować proces tworzenia strony internetowej 24/7. Wix zapewnia również dostęp do deski rozdzielczej za pośrednictwem urządzenia mobilnego. Platforma jest kompatybilna zarówno z systemem Android, jak i iOS.

Duda vs Wix: Wix wygląda bardziej wszechstronnie pod względem funkcji. Chociaż Duda ma wystarczającą funkcjonalność do tworzenia różnych typów witryn, nie ma własnego App Market. Oznacza to, że będziesz musiał utworzyć każdy widżet od zera. Czy to naprawdę jest tego warte? Prawdopodobnie nie.

3. Projekt

Tabela porównawcza projektu

DudaWix
Liczba tematów:90550
Import motywów:✘ NIE✘ NIE
Edytor wizualny:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Zmiana motywu:&# x2714; TAK✘ NIE
Zoptymalizowany pod kątem urządzeń mobilnych:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
 • Duda. Platforma oferuje obecnie ponad 90 różnych szablonów. Są one filtrowane według kategorii, dzięki czemu użytkownicy mogą wybierać spośród firm, stylu życia, portfolio, usług, układów jednostronicowych i innych. Wszystkie szablony są responsywne i wyglądają bardzo stylowo. Każdy motyw ma określony układ związany z określoną kategorią. Chociaż niektóre sekcje zawierają fikcyjne treści, możesz je edytować i wstawiać własne teksty.

  Wszystkie układy mają funkcję podglądu. Więc nie spiesz się, aby wybrać pierwszy, który ci się podoba. Skorzystaj z okazji i przejrzyj je przed edycją, chociaż nadal można zmienić szablon podczas procesu dostosowywania. System zapisuje wszystkie wersje, umożliwiając przywrócenie poprzedniej wersji witryny lub rozpoczęcie od zera.

  Oprogramowanie ma osobne narzędzie do tworzenia witryn mobilnych i czerpania jak największej liczby odbiorców mobilnych. Dostęp do edytora można uzyskać ze smartfona lub tabletu, aby dokonywać niezbędnych aktualizacji lub modyfikacji w podróży.

 • Wix. Użytkownicy mogą uzyskiwać dostęp do 550 różnych szablonów dostosowanych do urządzeń mobilnych związanych z dziesiątkami kategorii. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz bloga, witryny dla małych firm, sklepu internetowego lub portfolio, Wix ma je wszystkie w jednym miejscu. Praktycznie wszystkie motywy mają wbudowane aplikacje i niestandardowe widżety związane z Twoją niszą. Nie musisz dużo dostosowywać.

  Użytkownicy mogą wybierać spośród wielu stylów układu, a Wix Editor ułatwia przenoszenie bloków, zmianę rozmiaru sekcji, dodawanie nowych elementów do gotowych szablonów, edytowanie treści, przesyłanie zdjęć i filmów itp. Wstępnie ustawione projekty w połączeniu z funkcją przeciągania i- funkcjonalność upuszczania zapewnia wystarczającą swobodę projektowania, aby stworzyć dowolny styl.

Duda vs Wix: Wix oferuje szerszy wybór szablonów do wyboru. Są niezwykle łatwe do edycji lub modyfikacji podczas pracy z układami Dudy, mogą również wymagać pewnych umiejętności technicznych.

4. Obsługa klienta

 • Duda. Obsługa klienta tutaj jest nieco myląca. Z jednej strony użytkownicy mogą liczyć na ogromną bazę wiedzy znajdującą się w sekcji Centrum pomocy. Tutaj możesz znaleźć przewodniki i samouczki opisujące etapy pracy z narzędziem do tworzenia stron internetowych. Jednocześnie zawiera artykuły dotyczące problemów technicznych, materiały marketingowe, aktualności na temat najnowszych aktualizacji systemu itp.

  Ponadto programiści Duda regularnie organizują seminaria internetowe i spotkania, dzielą się historiami sukcesów itp. Portal dla deweloperów może również zawierać garść artykułów i opisów. Użytkownicy mogą wybrać tradycyjny system pocztowy, aby się z Tobą skontaktować. Odpowiedź zwykle zajmuje menedżerom wsparcia kilka godzin. Dostępna jest funkcja czatu na żywo. Jest on jednak dostępny tylko z planami zespołu i agencji.

 • Wix. Wix oferuje kompleksowe Centrum pomocy z rozszerzonym wyborem porad i samouczków na temat rozpoczynania pracy, edytowania szablonów, tworzenia treści zoptymalizowanych pod kątem SEO itp. Tutaj możesz zadawać pytania, przeglądać niezbędne materiały lub wybierać blog Wix z mnóstwem postów związane z marketingiem witryny, projektowaniem i innymi kluczowymi kwestiami. System ma tradycyjny system biletowy oprócz forum Wix.

Wix vs Duda: obie platformy mają solidną obsługę klienta. Użytkownikom nigdy nie będzie trudno znaleźć odpowiedzi na jakiekolwiek pytania. Jednak niektóre opcje Dudy są dostępne tylko w przypadku planów korporacyjnych, które są droższe.

5. Polityka cenowa

 • Duda. Użytkownicy mogą wypróbować oprogramowanie za darmo w ciągu 30 dni. Następnie będą musieli wybrać spośród 3 dostępnych pakietów. Zawierają:

  • Podstawowy plan kosztuje 14 USD miesięcznie za jedną stronę + hosting i wsparcie e-mail. Plan pozwala sprzedać do 10 produktów
  • Plan zespołu kosztuje 22 USD miesięcznie z wszystkimi podstawowymi funkcjami + wsparcie premium i funkcje współpracy zespołu.
  • Plan agencji kosztuje 74 USD miesięcznie z maksymalnie 8 witrynami, priorytetowym wsparciem i więcej.
 • DudaStrona internetowa WixWix eCommerce
  Opcje cenowe:&# x2714; Basic (14 USD / mies);
  &# x2714; Zespół (22 USD miesięcznie);
  &# x2714; Agencja (74 USD / mies).
  &# x2714; Kombinacja (13 USD / mies);
  &# x2714; Bez limitu (17 USD miesięcznie);
  &# x2714; Pro (22 USD miesięcznie);
  &# x2714; VIP (39 USD miesięcznie).
  &# x2714; Business Basic (23 USD miesięcznie);
  &# x2714; Business Unlimited (27 USD miesięcznie);
  &# x2714; Biznesowy VIP (49 USD / mies);
  &# x2714; Enterprise (500 USD / mies);
  .
  Funkcje:&# x2714; eCommerce;
  &# x2714; Praca zespołowa;
  &# x2714; Wiele witryn;
  &# x2714; Wsparcie premium.
  &# x2714; Funkcje rezerwacji online;
  &# x2714; Opcja członkostwa;
  &# x2714; Darmowy blog;
  &# x2714; Darmowe forum.
  &# 10004; Potężny eCommerce;
  &# x2714; Merketing e-mailowy;
  &# x2714; Import produktów;
  &# x2714; Wsparcie VIP.
 • Wix. System wydaje się być tańszym rozwiązaniem, szczególnie biorąc pod uwagę jego darmową wersję, chociaż z trudem spełni oczekiwania długo trwających i rozwijających się projektów internetowych. Ale wciąż jest dostępny. Plany premium Wix są następujące:

  • Kombinacja kosztuje 13 USD miesięcznie bez reklam Wix oprócz 2 GB przestrzeni dyskowej i 3 GB przepustowości. Dobra opcja dla witryn i portfeli dla małych firm.
  • bez limitu kosztuje 17 USD. I6t jest świetny dla freelancerów i przedsiębiorców. Pakiet zawiera nieograniczone narzędzia do przechowywania i promocji.
  • Zawodowiec utworzenie rozpoznawalnej marki online kosztuje 22 USD miesięcznie. Utwórz w pełni markową witrynę z logo firmy, aby się wyróżnić.
  • VIP kosztuje 39 USD miesięcznie z wszystkimi poprzednimi funkcjami oprócz wsparcia dla VIP-ów, analiz, priorytetowych odpowiedzi itp.

  Wix oferuje osobne pakiety dla projektów biznesowych i eCommerce. Są to:

  • Business Basic – za 23 USD miesięcznie zyskujesz wszystkie funkcje pakietu Witryny oprócz integracji eCommerce.
  • Business Unlimited – za 27 USD miesięcznie otrzymasz wszystkie funkcje eCommerce oprócz 10 godzin wideo, profesjonalne logo i pliki logo mediów społecznościowych.
  • Biznesowy VIP kosztuje 49 USD miesięcznie ze wszystkimi poprzednimi funkcjami, a także wsparcie VIP i priorytetową odpowiedź.
  • Przedsiębiorstwo kosztuje 500 USD miesięcznie dla firm chcących rozwijać swoją działalność i korzystać z indywidualnej obsługi.

  Do każdego z planów premium obowiązuje 14-dniowa polityka zwrotów.

Duda vs Wix: Wix oferuje szerszy zakres planu, pozwalając użytkownikom wybrać ten, którego potrzebują. Chociaż plany eCommerce wyglądają nieco drogo, możesz zaoszczędzić nawet do 45% w przypadku rocznej subskrypcji. Jednocześnie platforma regularnie oferuje zniżki do 50% oprócz bezpłatnego połączenia z domeną i nie tylko.

Wniosek

Zarówno Duda, jak i Wix służą temu samemu celowi, jakim jest tworzenie witryn przyjaznych dla urządzeń mobilnych i zoptymalizowanych pod kątem SEO. Podczas gdy Duda jest bardziej zorientowany na doświadczonych profesjonalistów z pewnym doświadczeniem technicznym i programistycznym, Wix jest bezproblemowym narzędziem do tworzenia witryn dla początkujących, freelancerów i przedsiębiorców bez znajomości HTML lub CSS. Obie platformy dobrze służą swoim użytkownikom, chociaż nasza opinia wyłoniła zwycięzcę.

DudaDuda to skomplikowane oprogramowanie do tworzenia stron internetowych, które wymaga znajomości kodowania. W przeciwnym razie dostosowanie strony internetowej stanie się wyzwaniem. Platforma jest dobra do tworzenia różnych typów witryn, w tym sklepów internetowych. Jednak z pewnością brakuje mu elastyczności w zakresie gotowych widżetów lub dodatków. DudaDuda to skomplikowane oprogramowanie do tworzenia stron internetowych, które wymaga znajomości kodowania. W przeciwnym razie dostosowanie strony internetowej stanie się wyzwaniem. Platforma jest dobra do tworzenia różnych typów witryn, w tym sklepów internetowych. Jednak z pewnością brakuje mu elastyczności w zakresie gotowych widżetów lub dodatków.

WixWix jest prawdopodobnie jednym z najłatwiejszych narzędzi do tworzenia stron od zera. Oprócz algorytmu opartego na sztucznej inteligencji i edytora Wix dla kreatywnych umysłów, oprogramowanie oferuje ogromny App Market ze wszystkimi potrzebnymi dodatkami. Szeroki wybór szablonów oferuje ponad 500 opcji dla różnych kategorii. Wix

Wix byłby lepszym rozwiązaniem, chyba że jesteś zbyt zaangażowany w kodowanie. Jest to szybsze i prostsze rozwiązanie umożliwiające szybkie przejście do trybu online z gotową witryną.

Przegląd Tabela porównawcza

DudaWix
Łatwość użycia:Duda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs Wix
Funkcje:Duda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs Wix
Wzory:Duda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs Wix
Obsługa klienta:Duda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs Wix
Cennik:Duda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs Wix
Ogólny wynik:Duda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs WixDuda vs Wix

Wypróbuj Wix teraz

 Jest wolne

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map