Duda vs WordPress

Duda vs WordPress


Profesjonalne tworzenie stron internetowych bardzo się rozwinęło w ostatnich latach, odsłaniając nieograniczone możliwości tworzenia stron internetowych początkującym i profesjonalistom w projektowaniu stron internetowych. Duda i WordPress to platformy, które zyskały popularność w swoich niszach.

Każdy z tych systemów ma wiele do zaoferowania, a każdy z nich oferuje wiele narzędzi, funkcji i indywidualne podejście do procesu tworzenia strony internetowej. Systemy umożliwiają rozpoczęcie, a następnie zarządzanie wysokiej jakości projektami, w tym stronami biznesowymi, portfelami, sklepami internetowymi, stronami docelowymi i innymi.

Szybka migawka:

DudaDuda – to narzędzie do tworzenia witryn dla majsterkowiczów, które ma wygodny edytor „przeciągnij i upuść”, wiele funkcji dostosowywania projektu i wiele niepowtarzalnych parametrów. System jest dobrym wyborem dla użytkowników o zróżnicowanym tle projektowania stron internetowych. Strony internetowe utworzone za pomocą Dudy mają nowoczesny wygląd i dopracowaną funkcjonalność. DudaDuda – to narzędzie do tworzenia witryn dla majsterkowiczów, które ma wygodny edytor „przeciągnij i upuść”, wiele funkcji dostosowywania projektu i wiele niepowtarzalnych parametrów. System jest dobrym wyborem dla użytkowników o zróżnicowanym tle projektowania stron internetowych. Strony internetowe utworzone za pomocą Dudy mają nowoczesny wygląd i dopracowaną funkcjonalność.

WordPressWordPress – jest oczywistym liderem w niszach profesjonalnego projektowania stron internetowych. Jest to system zarządzania treścią, który zyskał uznanie milionów programistów internetowych na całym świecie. Przyczyny tak dużej popularności to potężne opcje integracji, wyjątkowe narzędzia do dostosowywania projektu oraz dostępność funkcji, których inne systemy nie mogą zaoferować. WordPress

Obie platformy do tworzenia stron internetowych zasługują na szczególną uwagę, a każda z nich ma zestaw funkcji, które wyróżniają je z tłumu. Ale który z nich można uznać za lidera porównania i lepszy wybór dla większości użytkowników? Która z usług jest w stanie zaspokoić szerokie spektrum potrzeb użytkowników? Właśnie tego się dowiemy od razu. Zacznijmy.

1. Łatwość użycia

 • Duda. Trudno nazwać Dudę złożonym twórcą stron internetowych, ale jeśli spojrzysz na pulpit, prawdopodobnie zdziwi Cię bogaty wybór sekcji, narzędzi i elementów, które tam zobaczysz. Nowicjusz z pewnością będzie musiał się przyzwyczaić do tej struktury, ale i tak to nie potrwa długo.

  Rejestracja w Duda jest również łatwa i szybka – wystarczy podać ogólne informacje, o które prosi system, i uzyskać dostęp do panelu sterowania. Mimo że system ma 30-dniowy okres próbny, nie musisz podawać danych karty kredytowej. To kolejna premia, którą użytkownicy doceniają w związku z tą usługą.

  edytor duda

  Po zakończeniu procesu rejestracji zostaniesz poproszony o wybranie szablonu i przejście do jego dostosowywania. Tutaj możesz napotkać pierwsze problemy. Chodzi o to, że Duda nie zapewnia jedynie funkcji przeciągania i upuszczania. Jego główna funkcjonalność sprowadza się do edycji kodu HTML / CSS, co ostatecznie gwarantuje znakomity wynik. Jeśli brakuje Ci umiejętności kodowania, proces projektowania stron internetowych może być nieco skomplikowany i czasochłonny. Nie jest to jednak wada, ponieważ edycja kodu zapewnia godny i jedyny w swoim rodzaju wynik.

  Wreszcie narzędzie do tworzenia witryn Duda oferuje tryb programisty (użytkownik może osobiście eksplorować środowisko kodowania przed wprowadzeniem zmian), samodzielny program do tworzenia widżetów (tutaj możesz tworzyć własne aplikacje) i Kreator stron mobilnych (rozszerzenie, które zapewnia całodobowy dostęp do systemu). Dlatego Duda to wygodny i bogaty w funkcje kreator stron internetowych, który wymaga czasu i umiejętności, aby odkryć i wykorzystać go z korzyścią.

 • Przejdź do recenzji Duda.

 • WordPress. Jako CMS, WordPress początkowo sugeruje potrzebę eksploracji i masteringu systemu. Platforma jest bardziej skomplikowana w porównaniu ze standardowymi programami do tworzenia witryn, w tym Dudą, ale nie oznacza to, że nie będziesz w stanie z nią pracować, jeśli jesteś początkującym. Jeśli naprawdę tego chcesz tworzyć w pełni funkcjonalne projekty, będziesz mógł uruchomić je za pomocą WordPress po wstępnych przygotowaniach.

  edytor WordPress

  WordPress oferuje prosty i szybki proces rejestracji. Musisz jednak znaleźć odpowiedni hosting i najpierw zainstaluj system. To również nie zajmuje dużo czasu. Zaraz potem zostaniesz przekierowany do pulpitu nawigacyjnego z dużą ilością sekcji i kart przeznaczonych do szczegółowej eksploracji. Co więcej, musisz pomyśl o wyborze nazwy domeny ponieważ system nie zapewnia zintegrowanych rozwiązań. Ponadto korzystanie z WordPress polega na poznawaniu niuansów procesów integracji wtyczek / szablonów. Zajmuje to również wiele wysiłku i czasu, nie wspominając już o konieczności kodowania świadomości.

 • Przejdź do recenzji WordPress.

Duda vs WordPress: Jako twórca stron internetowych Duda wygląda nieco prostiej niż WordPress. Jednak nadal wymaga nakładu czasu i wysiłku na właściwe zastosowanie. Z kolei WordPress to CMS, który oczywiście wymaga trochę czasu na eksplorację, ale szybko przyzwyczaisz się do systemu podczas pracy z nim.

Zwycięzca w kategoriiZwycięzcą jest:→ Wypróbuj ZA DARMO

2. Funkcje i elastyczność

 • Duda. Kreator stron internetowych oferuje wszechstronny i imponujący zestaw funkcji wystarczających do tworzenia, zarządzania, aktualizowania i promowania wysokiej jakości projektów. Nie ma ograniczeń co do liczby stron, które możesz utworzyć dla każdej witryny – to Ty decydujesz. To samo dotyczy liczby stron internetowych utworzonych na jednym koncie. Oto krótki przegląd funkcji oferowanych przez Duda:

  • eCommerce – Możesz używać Dudy do tworzenia pełnych funkcji sklepów internetowych, które będą równie dobrze dostępne na urządzeniach mobilnych i stacjonarnych. Kreator stron internetowych oferuje wiele projektów eCommerce, które mają imponujący układ strony produktu, zintegrowany koszyk, opcję konfiguracji wysyłania biuletynu, wszechstronne rozwiązania płatnicze i inne niezbędne funkcje eCommerce.
  • duda-ecommerce

  • Blogowanie – Podobnie, Duda pozwala na stworzenie funkcjonalnego responsywnego bloga. Możliwe jest dodawanie i edytowanie treści, stron blogów, wybieranie ich stylów i układów, przeglądanie statystyk, a nawet przypisywanie praw dostępu do witryny kilku współautorom. Możesz wybrać jeden z dwóch trybów edycji – Tryb układu, aby indywidualnie skonfigurować strukturę bloga, i Tryb postu, aby dodać zawartość. Upraszcza to proces tworzenia bloga i jego dalsze zarządzanie.
  • Blog Duda

  • Obsługa wielu języków – Platforma pozwala wybrać jeden z wielu języków, aby założyć stronę internetową. Jeśli korzystasz z kodu, możesz dodatkowo uzyskać dostęp do kodów stron internetowych, aby wprowadzić bardziej szczegółowe ustawienia dla każdego używanego języka.
  • Narzędzie InSite – Narzędzie umożliwia projektantom stron internetowych dodawanie spersonalizowanych i unikalnych treści w celu dalszego wyboru odpowiedniej grupy docelowej zainteresowanej. Wybór użytkowników do kierowania zależy od różnych czynników, w tym lokalizacji, pory dnia, używanych urządzeń itp. Ponadto narzędzie pozwala wyświetlać różne komunikaty w wyskakujących oknach przeznaczonych dla użytkowników przeglądających Twoją witrynę.
  • Integracje – Duda zapewnia szerokie opcje integracji, umożliwiające dodawanie przycisków sieci społecznościowych do projektu, publikowanie linków do kont mediów społecznościowych, integrowanie kanałów społecznościowych itp. Możesz także dodawać popularne widżety, aby kontaktować się z odbiorcami za pomocą Formularzy Kontaktowych, Rezerwacji OpenTable , vCita, komentarze Disqus, mapy i widżety z wieloma lokalizacjami należą do najpopularniejszych elementów.
  • Zastrzyk kodu – Zaawansowani technicznie użytkownicy skorzystają z trybu dewelopera, który zapewnia dostęp do kodów stron internetowych i umożliwia wstrzykiwanie własnych kodów, aby nadać projektowi całkowicie spersonalizowany wygląd i wydajność.
 • WordPress. CMS typu open source zapewnia doskonały zestaw zaawansowanych funkcji, które mogą nadać Twojemu projektowi całkowicie spersonalizowany wygląd i wysoką wydajność. Jego integracja i opcje dostosowywania projektu są naprawdę wspaniałe i znacznie przekraczają możliwości oferowane przez inne popularne narzędzia do tworzenia stron internetowych. Zobacz teraz niektóre zalety WordPress.

  Duda vs WordPress

  • Blogowanie – WordPress został początkowo stworzony z myślą o blogowaniu. Dzięki temu jego funkcje blogowania przekroczą Twoje oczekiwania. System pozwala tworzyć i aktualizować w pełni funkcjonalne blogi z dużą ilością dostosowywanych postów, funkcją planowania artykułów, narzędzi do zarządzania blogami i promocji oraz wiele innych korzyści.
  • Integracja – CMS jest znany z niesamowitej rozszerzalności. Zawiera wiele darmowych wtyczek i motywów, ale w sieci dostępne są również tysiące płatnych i bezpłatnych integracji. Opracowane przez zewnętrznych projektantów specjalnie dla WordPress, pozwalają skutecznie zwiększyć funkcjonalność Twojej witryny i ulepszyć jej wygląd. Upewnij się, że otrzymujesz te wtyczki i motywy od zaufanych ekspertów.
  • Redaktor Gutenberg – Ostatnia aktualizacja WordPress wprowadziła zaawansowanego edytora Gutenberga, który zrewolucjonizował podejście do tworzenia stron internetowych za pomocą CMS. Nie ma już potrzeby pracy ze starym edytorem HTML / tekstowym w WordPress – nowy edytor Gutenberg jest oparty na blokach, a zatem pozwala tworzyć własny układ strony z bloków treści dostępnych w systemie. Pod tym względem proces przypomina procedurę współpracy ze standardowymi twórcami stron internetowych.
  • Hosting – WordPress nie ma zintegrowanego hostingu. Użytkownicy muszą wybrać własnych dostawców w oparciu o ich specjalne wymagania. Jednak CMS zadbał o wygodę użytkowników, zalecając im wybór Bluehost. Jest to zaufany host, który obejmuje przystępność cenową (najtańszy abonament kosztuje tylko 2,95 USD miesięcznie) i rozbudowany zestaw funkcji.
 • Przejdź do WordPress Alternatives.

Duda vs WordPress: WordPress wydaje się być bardziej funkcjonalnym i bogatym w funkcje wyborem. CMS sprawdzi się doskonale przy złożonych projektach, a Duda będzie dobrym rozwiązaniem dla prostych stron internetowych, które nie wymagają głębokiej elastyczności i zaawansowanych ustawień.

Zwycięzca w kategoriiZwycięzcą jest:Spróbuj za darmo

3. Projekt

 • Duda. Kreator stron internetowych oferuje obecnie ponad 100 szablonów jakości, które są bezpłatne i domyślnie responsywne. Kolekcja systemu jest regularnie aktualizowana o nowe wysokiej klasy projekty. Są one uporządkowane według branż, aby uprościć i przyspieszyć wybór użytkowników. Opcja filtru wyszukiwania jest również dostępna tutaj dla szybkiego i łatwego dostępu do szablonu.

  Duda vs WordPress

  Motywy Duda są wszechstronne, nowoczesne i dość imponujące. Możliwe jest całkowite zmodyfikowanie ich wyglądu za pomocą wstrzykiwania kodu włączonego w trybie programisty. W przypadku, gdy nie możesz znaleźć szablonu, który absolutnie odpowiada Twoim potrzebom, Duda oferuje możliwość wyboru pustego motywu i dostosowania go od podstaw.

  Gdy tylko wybierzesz szablon, będziesz mógł wyświetlić podgląd motywu, aby upewnić się, że dokonałeś właściwego wyboru. Tryb podglądu pozwala zobaczyć sposób wyświetlania projektu na urządzeniach mobilnych i stacjonarnych. Nie martw się, jeśli uważasz, że wybrany szablon nie pokrywa twoich potrzeb związanych z projektowaniem stron internetowych – Duda pozwala przełączać projekty podczas procesu tworzenia stron internetowych, bez względu na to, na jakim etapie jesteś.

 • WordPress. Kolekcja szablonów WordPress jest jedną z najobszerniejszych i najbogatszych we współczesną niszę programistyczną. Wynika to z faktu, że CMS nie oferuje domyślnie wbudowanych motywów, ale umożliwia także integrację projektów zewnętrznych. W sieci są setki, jeśli nie tysiące. Te motywy zostały opracowane specjalnie dla WordPress przez innych projektantów stron internetowych i możesz znaleźć prawie każdy motyw, który pasuje do Twoich potrzeb i ukierunkowania projektu.

  Duda vs WordPress

  Możesz wybierać spośród darmowych i płatnych szablonów WordPress. Te ostatnie są bezpieczniejsze, ponieważ darmowe motywy czasem stanowią przyjemność dla twojego projektu, zawierające złośliwe oprogramowanie i złośliwe kody. Co więcej, niektóre szablony stały się niezgodne z systemem po wprowadzeniu edytora Gutenberga. Najlepszym sposobem na uniknięcie tego jest sprawdzenie z wyprzedzeniem wszystkich parametrów szablonu i jego optymalizacji dla najnowszej wersji WordPress lub użycie uniwersalnego motywu Twenty Nineteen, który WordPress wydał wraz z edytorem Gutenberga. Ten ostatni zawiera wiele ustawień dostosowywania projektu, których można użyć, aby nadać wybranemu motywowi wymagany wygląd i funkcjonalność.

Duda vs WordPress. WordPress jest niezaprzeczalnym liderem pod względem wyboru szablonu. Podczas gdy kolekcja projektów Duda obejmuje około stu motywów, WordPress może pochwalić się tysiącami szablonów. CMS jest również na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o dostosowywanie projektu – jego zaawansowany edytor Gutenberg pozwala nadać projektowi wyrafinowany wygląd. Oba systemy zapewniają jednak dostęp do kodu, co znacznie zwiększa możliwości dostosowywania szablonu.

Zwycięzca w kategoriiZwycięzcą jest:Spróbuj za darmo

4. Obsługa klienta

 • Duda. Pomimo prostoty systemu zapewnia on wysokiej jakości pomoc w zakresie obsługi klienta. Wraz z samouczkami krok po kroku dostępnymi w bazie wiedzy, kreator stron internetowych umożliwia korzystanie z usługi sprzedaży biletów, oglądanie seminariów internetowych, które zawierają szczegółowe filmy i przewodniki na temat korzystania z systemu.

  Centrum pomocy Dudy obejmuje najbardziej rozpowszechnione tematy, którymi interesuje się większość użytkowników. W tym miejscu znajdziesz wiele pytań i odpowiedzi na nie w osobnych sekcjach i kategoriach. Wygodna opcja filtra wyszukiwania pomaga skrócić czas wyszukiwania, co również jest przydatną opcją. Duda ma również blog z przydatnymi artykułami i czat na żywo, który pozwala użytkownikom uzyskać natychmiastowe odpowiedzi na ich pilne pytania.

 • WordPress. W WordPress nie ma oficjalnej pomocy technicznej, ale system może się pochwalić niezwykle rozległą społecznością użytkowników na całym świecie. Istnieją tysiące samouczków, podręczników, zasobów wideo i tekstowych, przewodników oraz blogów, forów i kanałów, na których można znaleźć wyczerpujące informacje na temat platformy.

  Pomimo tak różnorodnych źródeł WordPress, czasami nie jest to wystarczające, szczególnie dla początkujących. W rezultacie nadal stoją przed koniecznością samodzielnego odkrywania CMS, aby poznać jego niuanse i szczególne cechy. Nie jest to łatwe zadanie, więc jeśli nie masz pewności co do tworzenia projektów w CMS, możesz zamiast tego rozważyć wybór narzędzia do tworzenia witryn.

Duda vs WordPress. Duda ma bardziej dostępną i informacyjną obsługę klienta. Oprócz Centrum pomocy i obszernej bazy wiedzy system oferuje także wsparcie na żywo, co jest naprawdę niezaprzeczalną zaletą. Z kolei WordPress obfituje w samouczki online, ale nie ma oficjalnej obsługi klienta.

Zwycięzca w kategoriiZwycięzcą jest:→ Wypróbuj ZA DARMO

5. Polityka cenowa

 • Duda. Kreator stron internetowych ma bezpłatny okres próbny, który trwa 30 dni. Następnie użytkownicy będą musieli przejść na jedną z płatnych subskrypcji. Są tu 3 z nich, a mianowicie:

  • Basic (14 USD / mies) – zawiera 1 stronę internetową, bezpłatny certyfikat SSL i wsparcie przez e-mail;
  • Zespół (22 USD miesięcznie) – zawiera warunki planu podstawowego oraz wsparcie na żywo i możliwość współpracy z 4 członkami;
  • Agencja (74 USD / mies) – zawiera warunki planu zespołu plus 8 stron internetowych, opcję eksportu stron internetowych i niestandardowy branding.

  Ponadto kreator stron internetowych oferuje samodzielne dodatki eCommerce przeznaczone dla użytkowników chętnych do uruchamiania sklepów internetowych. Ceny dodatków są wymienione poniżej:

  • 10 produktów sklep – za darmo;
  • Sklep z 100 produktami – 7,25 USD / mc;
  • Sklep z produktami 2500 – 19,25 USD / mc.

  I to nie wszystko. Duda ma również doskonały plan White Label dla przedsiębiorców i agencji internetowych, którzy zamierzają korzystać z funkcji systemu pod własną marką. Rozwiązanie obejmuje kilka ofert, takich jak wielopoziomowa zniżka, dedykowany menedżer konta, nieograniczony dostęp do interfejsu API & Zaawansowane wsparcie itp. Koszt każdej opcji jest omawiany niezależnie z administratorami systemu.

 • WordPress. CMS jest bezpłatny – dotyczy to jego pobierania, instalacji i standardowego zestawu funkcji. Musisz jednak zainwestować w hosting, nazwę domeny i płatne rozszerzenia. Zatem standardowa nazwa domeny .com kosztuje około 10–15 USD rocznie, a okres przedłużenia wynosi 5-15 USD więcej w zależności od systemu, z którym masz do czynienia. WordPress sugeruje również potrzebę zakupu wtyczek i szablonów potrzebnych do zwiększenia wydajności witryny. Koszt tych rozszerzeń różni się w zależności od ich parametrów.

  Mówiąc o wyborze zaufanego dostawcy hostingu, zależy to od usługi, którą wybierzesz. Istnieje wiele dostępnych hostów, ale sam WordPress zaleca używanie >Bluehost. Jest to jeden z najbardziej renomowanych dostawców hostingu, który obejmuje wiele zalet, bogaty zestaw funkcji i przystępne ceny. Najtańszy plan Bluehost obejmujący możliwość rozpoczęcia jednego projektu z nieograniczonym ruchem, 50 GB miejsca na dysku i bezpłatny certyfikat SSL, kosztuje tylko 3,95 USD / mc. To naprawdę więcej niż hojna oferta.

Duda vs WordPress. Porównując systemy pod względem cenowym, należy zauważyć, że Duda oferuje ustalone ceny, a koszt korzystania z WordPress może się różnić w zależności od potrzeb – plan hostingu, nazwa domeny, a także liczba wtyczek i motywów wybranych dla integracja.

Zwycięzca w kategoriiZwycięzcą jest:Spróbuj za darmo

Dolna linia

Duda i WordPress to dwa narzędzia do tworzenia stron internetowych, które wykorzystują różne podejścia do procesu tworzenia stron internetowych. Podczas gdy Duda jest narzędziem do tworzenia stron internetowych, które oferuje standardowy zestaw funkcji, WordPress to znany system zarządzania treścią, który oferuje wiele korzyści i swobodę dostosowywania projektu.

DudaDuda – to kreator stron internetowych typu „przeciągnij i upuść” w chmurze, który umożliwia tworzenie responsywnych stron internetowych i oferuje bogaty zestaw funkcji, który pokrywa wiele potrzeb związanych z projektowaniem stron internetowych. Duda działa dobrze dla projektantów stron internetowych i ekspertów w dziedzinie kodowania, którzy mogą korzystać z zaawansowanej funkcji dostępu do kodu podczas pracy nad swoimi projektami. DudaDuda – to kreator stron internetowych typu „przeciągnij i upuść” w chmurze, który umożliwia tworzenie responsywnych stron internetowych i oferuje bogaty zestaw funkcji, który pokrywa wiele potrzeb związanych z projektowaniem stron internetowych. Duda działa dobrze dla projektantów stron internetowych i ekspertów w dziedzinie kodowania, którzy mogą korzystać z zaawansowanej funkcji dostępu do kodu podczas pracy nad swoimi projektami.

WordPressWordPress – to CMS, który zdobył popularność wśród milionów użytkowników na całym świecie. Oferując potężne opcje integracji wtyczek, nieograniczony wybór szablonów, wszechstronną edycję strony i zaawansowane narzędzia do dostosowywania, system zdecydowanie zasługuje na najlepsze recenzje. WordPress

Decyzja dotycząca wyboru najlepszego narzędzia do tworzenia stron internetowych powinna nadal opierać się na potrzebach, umiejętnościach i wynikach projektowania stron internetowych, które chcesz wykorzystać w dłuższej perspektywie. Duda będzie godnym wyborem dla prostych stron internetowych, ponieważ nie wymaga wiele wysiłku i czasu na eksplorację. Brakuje mu jednak elastyczności i głębi ustawień dostosowywania projektu. WordPress jest bardziej preferowanym rozwiązaniem, jeśli planujesz zaprojektować w pełni funkcjonalną stronę internetową. Ma nieograniczoną funkcjonalność, tysiące motywów, wtyczek i dodatków, ale wymaga również pewnego tła do projektowania stron internetowych, aby uzyskać wysoki wynik końcowy.

Przegląd Tabela porównawcza

DudaWordPress
Łatwość użycia:Duda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPress
Funkcje:Duda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPress
Wzory:Duda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPress
Obsługa klienta:Duda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPress
Cennik:Duda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPress
Ogólny wynik:Duda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPressDuda vs WordPress

Zwycięzca w kategoriiOgólnym zwycięzcą jest:Spróbuj za darmo

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map