Etsy vs Shopify

etsy-vs-shopify


Etsy i Shopify okazały się przyzwoitymi rozwiązaniami eCommerce pod względem funkcjonalności i użyteczności. Usługi umożliwiają tworzenie sklepów internetowych, ale wykorzystują zupełnie inne podejścia do realizacji tego zadania.

Jakie cechy je odróżniają? Najwyższy czas przyjrzeć się teraz Shopify vs Etsy, aby pomóc Ci wybrać ten, który najlepiej spełni Twoje potrzeby w zakresie tworzenia stron internetowych.

Szybka migawka:

EtsyEtsy – to globalny rynek, który został stworzony z myślą o potrzebach i wymaganiach rzemieślników. Pozwala sprzedawać unikatowe ręcznie robione przedmioty i umożliwia budowanie sklepów internetowych w celu powiększenia bazy klientów. Usługa ma obecnie ponad 323 miliony nabywców na całym świecie, którzy zamierzają uzyskać unikalne produkty dla majsterkowiczów po rozsądnych kosztach. etsy.com

ShopifyShopify to oprogramowanie eCommerce, które zyskało światową popularność dzięki bogatemu zestawowi funkcji, bogactwu opcji projektowania stron internetowych, wysokiej jakości szablonów eCommerce i narzędziom niszowym. Firma współpracuje z renomowanymi klientami, takimi jak Wikipedia, Tesla Motors, Google, Mozilla itp. Pozwala budować małe i duże sklepy internetowe w celu prezentacji i sprzedaży różnych rodzajów produktów cyfrowych i fizycznych. Shopify.com

Obie usługi są warte uwagi użytkowników, którzy chcą wprowadzić swoje firmy do sieci, zwiększyć liczbę klientów i wygenerować zysk. Ale który z nich będzie liderem w tym porównaniu? Jakie rozwiązanie eCommerce może zapewnić najwyższą funkcjonalność, aby zaspokoić różne potrzeby związane z tworzeniem stron internetowych? Przeanalizujmy od razu usługi i ich funkcje, aby pomóc Ci podjąć bezstronną decyzję.

1. Łatwość użycia

 • Etsy. Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem, który po raz pierwszy próbuje założyć sklep internetowy, czy biegły użytkownik ma świadomość niuansów projektowania stron internetowych, zbudowanie witryny eCommerce za pomocą Etsy nie spowoduje żadnych problemów. Musisz podać swoje dane osobowe, wypełnić pola zawierające informacje o sklepie internetowym, określić język i parametry lokalizacji, dostosować parametry SEO, informacje dotyczące płatności i wysyłki i rozpocząć dostosowywanie.

  Etsy Marketplace View

  Wszystkie sklepy Etsy są zbudowane według tej samej zasady, co upraszcza zadanie dla wszystkich kategorii użytkowników. Możesz tworzyć nieograniczoną liczbę ofert, ale każda z nich będzie aktywna tylko przez 4 miesiące. Jeśli chcesz, możesz go później zaktualizować.

  Sprawdź wszystkie przesłane informacje, ponieważ każdy z nich ma poważny wpływ na ostateczny wynik sprzedaży. Jeśli nie wypełnisz wszystkich wymaganych pól lub nie docenisz znaczenia wykonania wszystkich kroków związanych z procedurą tworzenia sklepu internetowego, ostateczne wyniki wyszukiwania mogą nie spełniać twoich pierwotnych oczekiwań.

  Lista produktów w Etsy

 • Shopify. Jest to najprostsze i najwygodniejsze w użyciu oprogramowanie eCommerce. Niezależnie od dużej liczby przydatnych funkcji, narzędzi i funkcji, platforma stwarza przyjemne wrażenie od pierwszego momentu, gdy zaczniesz z niej korzystać.

  Pulpit nawigacyjny Shopify jest wyposażony w pulpit, który tworzy lekkie i intuicyjne wrażenie. Jest tak przyjazny dla użytkownika, że ​​nie można się tutaj zgubić. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami kreatora, aby stworzyć i dostosować przyzwoity sklep internetowy do systemu.

  Shopify Dashboard

  Usługa działa dobrze dla wszystkich, którzy chcą sprzedawać produkty cyfrowe i fizyczne, niezależnie od specjalizacji biznesowej i poziomu wiedzy specjalistycznej.
  Możliwe jest zarządzanie sklepem internetowym Shopify i aktualizowanie go w drodze, korzystając z posiadanych urządzeń. Ze względu na dostępność bezpłatnych aplikacji Shopify na Androida i iOS jest to łatwe i szybkie.

Etsy vs Shopify. Uruchomienie sklepu internetowego z obydwoma systemami wcale nie będzie trudne. Jednak Shopify wyróżnia się łatwością obsługi, zapewniając większą elastyczność i głębsze opcje dostosowywania. Shopify ma logicznie skonstruowany panel sterowania, a ilość ustawień prawie nie ma wpływu na złożoność opanowania systemu.

2. Zestaw funkcji i elastyczność

 • Etsy. Usługa nie jest podobna do popularnych twórców stron internetowych eCommerce. Ma określone parametry rynkowe i reguły handlu, które skupiają się wokół głównej specyfikacji platformy – sprzedaży ręcznie robionych produktów. Nie będziesz mógł tutaj sprzedawać żadnych innych fizycznych ani cyfrowych produktów – pamiętaj o tym. Tak więc funkcjonalność systemu sprowadza się do tego właśnie celu.

  Jak dodać produkt do Etsy

  Interfejs systemu jest podzielony na 2 części, a mianowicie konto użytkownika i zaplecze sklepu internetowego. Połączenie ze sklepem internetowym staje się możliwe po podaniu danych osobowych i szczegółów płatności. Usługa umożliwia dodawanie produktów do sprzedaży w ramach jednej platformy transakcyjnej. Ten schemat można porównać do ogromnego centrum handlowego, które obejmuje dużą liczbę sklepów jednocześnie. Wszystkie są zjednoczone jedyną domeną etsy-dot-com.

  Pulpit nawigacyjny zawiera ustawienia dla aukcji (tak nazywane są tutaj pozycje handlowe), rozmów, zamówień, podglądu statystyk i marketingu.

  Preferencje sklepu Etsy

  Możesz także wypełnić informacje o sklepie internetowym i zezwolić usługom zewnętrznym na synchronizację informacji o Twoich produktach, aby były dostępne w powszechnie dostępnych źródłach (Zakupy Google, Bing, Shopstyle, Polyvore, Facebook). Możliwe jest także połączenie Google Analytics ze sklepem internetowym, przesyłanie wielu ofert z CSV lub dodawanie danych zamówienia do pliku. Możesz także skonfigurować politykę prywatności, uwierzytelnianie dwuskładnikowe, wybrać język i region, skonfigurować dostarczanie powiadomień itp.

 • Shopify. Oprogramowanie eCommerce wyróżnia się funkcjonalnością, oferując szeroki zakres funkcji w celu zaspokojenia różnorodnych potrzeb marketingowych i zakupowych użytkowników.

  Zapewnia potężne opcje synchronizacji (możesz zsynchronizować swoje konto Shopify z aplikacjami innych firm, takimi jak Xero lub Quickbooks), integracja z Amazon Marketplace, silnik blogów, opcje recenzji produktów, funkcja podglądu na żywo, aby śledzić wydajność sklepu internetowego w czasie rzeczywistym tryb, integracja kodów sklepowych, zaawansowana funkcja Augmented Reality, import / eksport plików CSV, odzyskiwanie porzuconych kas, obsługa wielojęzyczna i wielokanałowa (Shopify współpracuje z Facebookiem, eBay, Instagramem itp.).

  Shopify Product Editor

  Możesz podłączyć certyfikat SSL i skorzystać z funkcji ochrony przed oszustwami, aby zapewnić bezpieczeństwo transakcji na stronie i informacji klientów.

  Shopify oferuje również rozszerzone opcje marketingowe. W związku z tym oferuje oprogramowanie POS (punkt sprzedaży), aplikację mobilną Shopify Ping, rabaty Kup jeden, Kup jeden (BOGO), funkcję UPS Shopify Shipping, jednoetapową procedurę dynamicznej realizacji transakcji, Shopify App Store z wieloma niszowymi ofertami widżety i rozszerzenia, rozbudowane opcje sprzedaży detalicznej, zaawansowany czytnik Tap and Chip Reader, który pozwala klientom dokonywać szybkich płatności za pomocą Google Play i aplikacji Apple Pay itp.

Etsy vs Shopify. Jeśli chodzi o funkcjonalność, Shopify nie ma żadnych rywali. Zestaw funkcji Etsy obejmuje około 20% opcji oferowanych przez Shopify, co tłumaczy się wąską specjalizacją platformy. Shopify to znacznie poważniejsze oprogramowanie eCommerce, którego funkcjonalność wystarczy, aby zrealizować potencjał sklepów internetowych o różnych niszach i rozmiarach. Korzystając z zaawansowanych funkcji eCommerce i marketingu ofert Shopify, zyskasz pełną kontrolę nad swoim projektem.

3. Wzory

EtsyShopify
Liczba tematów:Brak tematów70
Darmowe motywy&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Płatne motywy Koszt:140-180 USD
Elastyczny projekt&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Sortuj według branży:✘ NIE&# x2714; TAK
Edycja kodu CSS:✘ NIE&# x2714; TAK
 • Etsy. Platforma nie może pochwalić się imponującymi opcjami projektowania. Wszystkie utworzone za jej pomocą witryny mają prawie taki sam wygląd i nie różnią się od siebie zbytnio.

  Systemowi brakuje również opcji dostosowywania projektu – jedyne rzeczy, które możesz tutaj zmienić, to tła, logo firmy, paleta kolorów, układ itp.

  Etsy nie oferuje wyboru szablonów ani opcji edycji kodu CSS. Parametry dostosowywania projektu są dość ograniczone i najczęściej sprowadzają się do zmiany tylko głównych cech. Nie będzie można przesłać własnego układu, zmienić projektu ani dostosować żadnych innych parametrów tutaj.

  Możesz trzymać się dostępnych opcji dostosowywania projektu, które nie pozostawiają wiele miejsca na kreatywność. W rezultacie możesz uruchomić standardowy projekt, który różni się od innych sklepów internetowych informacjami o sklepie, tite, banerem nagłówka, zdjęciami i opisami produktów, a także ikoną.

  Otrzymasz również możliwość opublikowania linków na kontach na Twitterze i Facebooku, aby Twoi klienci mogli zobaczyć je w Twoim profilu. Możliwe jest również skonfigurowanie zasad sklepu, a mianowicie informacji o wysyłce, opcjach płatności, zwrotach i wymianie, polityce prywatności itp. To wszystko.

 • Shopify. Oprogramowanie eCommerce oferuje obecnie płatne szablony, ale można również korzystać z 10 bezpłatnych motywów dostarczanych przez system. Koszt płatnych motywów waha się od 140 USD do 180 USD w zależności od głównych cech projektu. Wszystkie szablony cechują się wysoką jakością i oferują szerokie możliwości dostosowywania projektu. Płatne próbki są bardziej wszechstronne, kreatywne i atrakcyjne wizualnie i możesz nadać każdemu z nich wymagany wygląd.

  Możliwe jest edytowanie nagłówka, stopki i dowolnych innych bloków, z których składa się Twoja witryna, konfigurowanie pokazów slajdów, czcionek, schematów kolorów i innych elementów. Opcja edycji kodu szablonu jest również dostępna tutaj. System umożliwia zmianę wybranego motywu na dowolnym etapie procesu projektowania stron internetowych bez utraty przesłanej treści. Dlatego Shopify wydaje się być bardzo potężnym systemem pod względem jakości i ustawień projektowych.

Etsy vs Shopify. Mówiąc o aspekcie projektowym, Shopify jest wyraźnym liderem w porównaniu. Chociaż Etsy nie oferuje wyboru szablonów i bogatych opcji dostosowywania projektu, Shopify zapewnia imponującą ich gamę. Nie ma tu nic do porównania – tak potężne opcje edycji projektu Shopify. Pod tym względem Etsy pozostaje w tyle.

4. Obsługa klienta

 • Etsy. System zapewnia dostęp do sekcji „Społeczność i pomoc” znajdującej się w panelu sklepu internetowego. Tutaj możesz skontaktować się z zespołem pomocy technicznej, przeczytać wiele artykułów i zapoznać się z ogólnymi tematami oraz tematami pomocy dla sprzedawców. To wystarczy, aby znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez użytkowników.

  Jeśli nadal pozostają jakieś pytania lub wątpliwości, możesz przejść do sekcji forum społeczności, aby rozwiązać problemy tutaj. Opcja filtra wyszukiwania skróci całkowity czas wyszukiwania.

 • Shopify. Opcje obsługi klienta Oferty Shopify są zdecydowanie warte kosztu subskrypcji. Użytkownicy mogą przeglądać ogromne forum zawierające tysiące tematów, aby poradzić sobie ze wszystkimi swoimi problemami i czytać informacje zwrotne od innych użytkowników. Znajdziesz tu również wiele poradników, pomocnych artykułów, rekomendacji i wskazówek.

  Shopify jest również dumny ze swojej funkcji czatu na żywo z Shopify Guru. Tutaj dostępna jest także pomoc przez e-mail. Co więcej, platforma ma własny kanał YouTube, na którym można spotkać wiele filmów edukacyjnych.

Shopify vs Etsy. Etsy pozostaje w tyle za Shopify pod względem obsługi klienta, chociaż obie usługi oferują przyzwoity poziom wsparcia technicznego. Shopify zapewnia większą liczbę materiałów edukacyjnych (tekst i wideo), kanał YouTube, duże forum społeczności, a także czat na żywo.

5. Polityka cenowa

 • Etsy. Podejście do kształtowania cen oferowane przez system opiera się na różnych czynnikach w porównaniu do Shopify. Nie spotkasz tu żadnych planów, prób ani subskrypcji. Koszt opublikowania 1 wpisu wynosi 0,20 USD, płatność jest ważna przez 4 miesiące. Liczba produktów (ofert), które możesz dodać, jest nieograniczona. Co więcej, Etsy pobiera stałą prowizję w wysokości 3,5% od kosztu każdego sprzedanego produktu. Prowizja nie pokrywa jednak kosztów dostawy.

  Opłaty prowizyjne za sprzedawane produkty należy płacić ręcznie pierwszego dnia każdego miesiąca. Otrzymasz powiadomienie i rachunek, który powinieneś zapłacić do 15 dnia miesiąca. W przeciwnym razie sklep internetowy może zostać zamknięty. Innymi słowy, pieniądze nie zostaną automatycznie odjęte z twoich kont. Wszystkie transakcje wymagane do przedłużenia aukcji i zapłaty prowizji będą musiały zostać wykonane ręcznie.

  EstyShopify
  Plany cenowe:&# x2714; 0,2 USD za produkt przez 4 miesiące;
  &# x2714; 3,5% opłaty za sprzedaż.
  &# x2714; Lite (9 USD / mies);
  &# x2714; Basic Shopify (29 USD miesięcznie);
  Shopify (79 USD / mies);
  Zaawansowane Shopify (299 USD miesięcznie).
  Funkcje:&# x2714; Rynek światowy;
  &# x2714; Łatwe zarządzanie produktem;
  &# x2714; Nieograniczone produkty.
  &# x2714; Potężny CRM;
  &# x2714; Pełna personalizacja sklepu;
  &# x2714; Darmowy certyfikat SSL.
 • Shopify. System oferuje 14-dniowy bezpłatny okres próbny, po którym użytkownik musi wybrać jeden z 4 płatnych planów. Koszt opłaconych subskrypcji zaczyna się od 9 USD / mies dla najtańszej subskrypcji i idzie do 299 USD miesięcznie za najdroższy plan.

  Różnica między planami polega na zestawie narzędzi marketingowych, zaawansowanych raportów sprzedaży i wysokości opłaty transakcyjnej. Usługa oferuje możliwość otrzymania zwrotu pieniędzy w ciągu 14 dni po opłaceniu rachunku. Shopify pobiera opłaty prowizyjne, które wynoszą od 0,5% do 2% w zależności od wybranego planu (im bardziej zaawansowany jest plan, tym niższa okazuje się prowizja, do 0).

Etsy vs Shopify. Biorąc pod uwagę aspekt funkcjonalności, możemy stwierdzić, że bardziej opłacalne jest utworzenie sklepu internetowego za pomocą Shopify. Oprócz bezpłatnego okresu próbnego, system oferuje cztery plany, które są po stałych kosztach, a także pobiera opłaty prowizyjne, które można obliczyć z góry.

Koszt korzystania z Etsy będzie zależeć od liczby ofert, które prześlesz. Im większy jest twój sklep internetowy, tym wyższa będzie cena. Za każdy sprzedany produkt pobierana jest prowizja, która również przyczynia się do ostatecznej ceny.

Dolna linia

Shopify i Esty to dwaj przyzwoici twórcy stron internetowych eCommerce, z których każdy różni się podejściem do projektowania stron internetowych, grupą docelową, funkcjonalnością i czynnikami kształtującymi cenę. Podczas gdy Etsy koncentruje się głównie na rozwoju sklepów internetowych z ręcznie robionymi produktami, Shopify zapewnia szersze opcje projektowania stron internetowych, umożliwiając projektowanie małych sklepów internetowych, a nawet hipermarketów. Po porównaniu obu usług możemy polecić Shopify jako najlepsze rozwiązanie do tworzenia stron internetowych eCommerce.

EtsyEtsy to światowy rynek unikatowych ręcznie robionych produktów, który pozwala zbudować standardowy sklep internetowy z dużą ilością ofert produktów oferowanych do sprzedaży. Trudno jest jednak dostać się na szczyt rankingu w wyszukiwarkach z powodu ostrej konkurencji. etsy.com

ShopifyShopify to znane na całym świecie oprogramowanie eCommerce, którego użycie pozwala tworzyć małe i duże sklepy internetowe. System oferuje potężny zestaw funkcji, mnóstwo narzędzi do dostosowywania projektu i rozsądną politykę cenową, aby Twoje przedsięwzięcie internetowe odniosło sukces. Shopify.com

Zasadniczo Etsy nie może zaoferować sprzedawcom poważnych perspektyw, niezależnie od tego, na ile dająca się wyrazić demokracja i atrakcyjność wizualna dla klienta. Ten wariant może działać dobrze dla początkujących lub użytkowników, którzy już wyróżnili się pod względem platformy. Oczywiście rozsądniej jest promować sklep internetowy utworzony za pomocą Shopify, cokolwiek to jest. To poważna sprawa i właściwe podejście. Etsy to przyjemna platforma dla amatorów. Nasz wybór to Shopify.

Przegląd Tabela porównawcza

EstyShopify
Łatwość użycia:Etsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs Shopify
Funkcje:Etsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs Shopify
Wzory:Etsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs Shopify
Obsługa klienta:Etsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs Shopify
Cennik:Etsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs Shopify
Ogólny wynik:Etsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs ShopifyEtsy vs Shopify

Wypróbuj Shopify teraz

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map