Format vs Squarespace

Format vs Squarespace


Format i Squarespace to dwa znane konstruktory witryn, które zyskały światową popularność dzięki swojej wyróżniającej się funkcjonalności i zaawansowanym opcjom dostosowywania projektu.

Każdy z tych systemów może służyć do uruchamiania i zarządzania portfolio stron internetowych przeznaczonych dla artystów, modeli, fotografów i innych przedstawicieli zawodów kreatywnych.

Szybka migawka:

FormatFormat – to wyspecjalizowany kreator stron internetowych z portfolio, który przejawia się jako wiarygodna i kompletna platforma do uruchamiania i zarządzania wszelkiego rodzaju projektami portfelowymi. Ze względu na bogactwo funkcji niszowych okazuje się być świetnym wyborem dla artystów, modeli, fotografów i wszystkich innych użytkowników, którzy realizują pomysł, aby zaprezentować swoje prace online. Format

SquarespaceSquarespace – to wszechstronny kreator stron internetowych, który służy szerokiej gamie celów, w tym tworzeniu stron portfolio. System jest wyposażony w wygodny edytor WYSIWYG, responsywne motywy i zestaw narzędzi do dostosowywania projektu, aby nadać im spersonalizowany wygląd. SquarespaceSquarespace – to wszechstronny kreator stron internetowych, który służy szerokiej gamie celów, w tym tworzeniu stron portfolio. System jest wyposażony w wygodny edytor WYSIWYG, responsywne motywy i zestaw narzędzi do dostosowywania projektu, aby nadać im spersonalizowany wygląd.

Obie platformy są warte uwagi osób chętnych do uruchomienia portfolio stron internetowych, a każda z nich ma coś do zaoferowania dla określonego projektu. Podczas gdy Format jest systemem bardziej ukierunkowanym na niszę, Squarespace oferuje szersze możliwości i swobodę działania, jeśli chodzi o tworzenie stron internetowych. Najwyższy czas przyjrzeć się szczegółowym funkcjom każdej usługi, aby dowiedzieć się, co dokładnie ma na magazynie.

1. Łatwość użycia

Oba narzędzia do tworzenia witryn nie są trudne do opanowania i używania. Nie musisz być projektantem stron internetowych i nie musisz posiadać umiejętności kodowania do pracy z którąkolwiek z tych platform. Zamiast tego możesz łatwo założyć witrynę portfela od zera, postępując zgodnie z wytycznymi i wskazówkami generowanymi przez systemy.

Należy jednak wspomnieć, że Squarespace jest nieco bardziej rozbudowanym narzędziem do tworzenia stron internetowych dlatego opanowanie wszystkich niuansów może zająć więcej czasu. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli chodzi o początkujących.

Proces rejestracji

Proces rejestracji jest podobny w obu systemach. Oprócz ogólnych informacji o koncie, Format i Squarespace poprosi cię o podanie dodatkowych danych, takich jak rodzaj projektu, który planujesz uruchomić, twoje umiejętności projektowania stron internetowych, cel rozwoju strony internetowej itp. Format zapyta również, czy zamierzasz się połączyć sklep internetowy do swojej witryny portfela w celu sprzedaży swoich usług / produktów online. Dodatkowo na pulpicie zobaczysz 6-etapową listę kontrolną, której możesz użyć w celu uproszczenia procesu rejestracji.

Zaraz potem zostaniesz poproszony o wybranie szablonu, który lepiej pasuje do twoich celów w zakresie projektowania stron internetowych. Pracując ze Squarespace, przygotuj się na wybór spośród wielu układów szablonów oferowanych przez system, chociaż można pominąć ten krok i przejść do procesu wyboru projektu i procesu dostosowywania. Z kolei Format przekieruje Cię do pulpitu nawigacyjnego, gdzie będziesz mógł rozpocząć edycję projektu bez żadnych dodatkowych działań.

Edycja szablonów

Po zakończeniu procesu rejestracji uzyskasz dostęp do pulpitu nawigacyjnego. Zarówno Format, jak i Squarespace mają podobne struktury deski rozdzielczej, z paskami narzędzi znajdującymi się na lewym pasku bocznym.

Edytor formatu

Edytor formatu

Nadal istnieje jedna zauważalna różnica między platformami. Squarespace pochodzi z intuicyjny edytor przeciągnij i upuść która pozwala wybierać i dostosowywać elementy strony na stronie. Istnieje również zintegrowany edytor stylów, który zapewnia głębsze opcje dostosowywania projektu. Oprócz standardowej możliwości dodawania i przenoszenia wybranych elementów będziesz mógł także zmieniać tło, kolory i czcionki, zmieniać rozmiar i przycinać obrazy oraz wykonywać wiele innych kroków.

Edytor Squarespace

Edytor Squarespace

Format zapewnia dostęp do trzech sekcji – Strony, Projekt i Ustawienia dla dodatkowej wygody. Każda z tych sekcji ma własne ustawienia i elementy, które możesz wybrać, aby wykonać określoną akcję. To może być dobry początek dla początkujących.

Format vs Squarespace: Format jest nieco prostszym narzędziem do tworzenia stron internetowych ze względu na ukierunkowanie na portfolio i mniejszy zestaw funkcji. System może wydawać się prymitywny dla doświadczonych projektantów stron internetowych, ale jest również przyjazny dla użytkownika i wygodny. Squarespace ma łatwy pulpit nawigacyjny, ale jest też bardziej obciążony funkcjami, a zatem opanowanie go zajmuje więcej czasu.

2. Funkcje i elastyczność

Fakt, że Format jest wyspecjalizowanym producentem stron internetowych z portfolio, sugeruje silną niszową koncentrację systemu. Oznacza to, że jego zestaw funkcji jest początkowo ukierunkowany na tworzenie stron portfolio, natomiast Squarespace ma bardziej uniwersalny charakter, który można zastosować do wszystkich typów stron internetowych. To sprawia, że ​​porównanie funkcjonalności systemów jest dość interesującym przedsięwzięciem.

Zarządzanie domeną i hostingiem

Format i Squarespace prawie nie różnią się pod względem zarządzania witryną, ponieważ oba systemy są wyposażone w zintegrowane opcje hostingu i nazw domen. Formaty nie mają bezpłatnego abonamentu, co oznacza, że ​​wszystkie strony internetowe uruchomione z usługą automatycznie uzyskają darmowe nazwy domen i będą hostowane na serwerach systemowych.

To samo dotyczy Squarespace. Jako wszechstronny kreator stron internetowych, system zapewnia również dostęp do wbudowanego hostingu i opcji połączenia z domeną. Dzięki temu nie musisz marnować wysiłku i czasu na szukanie najbardziej odpowiedniego rozwiązania serwerowego, które zaspokoi potrzeby Twojej witryny. Musisz zbadać opcje subskrypcji oferowane przez kreatora stron internetowych i wybrać tę, która będzie najlepiej pasować do twoich potrzeb w zakresie projektowania stron internetowych.

Ustawienia SEO

Format i Squarespace to przyjazne dla SEO platformy, które przywiązują dużą wagę do promocji witryny w wyszukiwarkach. Format oferuje możliwość dostosowania szczegółowych ustawień SEO dostępnych w osobnej sekcji SEO na pulpicie nawigacyjnym. Ta sekcja jest podzielona na zawartość i globalne ustawienia SEO, które umożliwiają dokładne skonfigurowanie wymaganych parametrów w celu lepszej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Wśród niezbędnych pól, które musisz wypełnić, warto wskazać tytuł strony SEO, opisy stron internetowych, tytuł strony głównej, metatagi / słowa kluczowe itp. Kreator stron internetowych automatycznie generuje mapę witryny twojego projektu i podaje skalę procentową , co pozwala zobaczyć, jak dobrze Twoja witryna jest zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek. Kreator stron internetowych zapewnia natychmiastową synchronizację konta na Instagramie z portfelem, co pozwala na szybkie przesyłanie zdjęć na oba konta.

Ustawienia SEO Squarespace

Ustawienia SEO Squarespace

Jeśli chodzi o Squarespace, pozwala również na wypełnianie pól SEO opisami witryn / stron internetowych i metatagami. Kreator stron internetowych zapewnia łatwą i szybką integrację z mediami społecznościowymi, co przyczynia się do lepszej promocji stron internetowych w wyszukiwarkach.

Widżety i dodatki

Format nieco odbiega od Squarespace pod względem wyboru widżetów. Kreator stron internetowych nie ma dodatków możliwych do zintegrowania, chociaż możliwe jest dodawanie widżetów innych firm poprzez wstrzykiwanie kodu. Deweloperzy systemów przywiązują dużą wagę do prywatności treści, a tym samym umożliwiają dostosowanie praw dostępu klienta, zabezpieczają przesłane zdjęcia, zabezpieczają informacje zwrotne od poszczególnych klientów w odpowiedniej sekcji sprawdzania poprawności klienta dostępnej na pulpicie nawigacyjnym. Możliwe jest również tworzenie i aktualizowanie galerii proofing klienta bezpośrednio z Adobe Lightroom tutaj. Kolejną atrakcją formatu jest zintegrowany silnik blogowania, który umożliwia podłączenie bloga do twojego portfolio. Tutaj możesz dodawać posty oraz prezentacje wideo i fotograficzne.

Formatowanie silnika blogowania

Formatowanie silnika blogowania

Squarespace zapewnia więcej możliwości integracji widgetów. Kreator stron internetowych oferuje szeroki wybór dodatków, które użytkownicy mogą wybierać i integrować ze swoimi projektami w celu poprawy ich funkcjonalności. Należą do nich narzędzia i dane analityczne, przyciski udostępniania społecznościowego, formularze kontaktowe, Mapy Google i wiele innych.

Funkcjonalność eCommerce

eCommerce jest jedną z niezaprzeczalnych zalet formatu. Kreator stron internetowych umożliwia utworzenie i połączenie sklepu internetowego w celu sprzedaży niektórych usług / produktów. Platforma oferuje wszechstronne opcje płatności, wysyłki i waluty. Pozwala również na konfigurację pozycji magazynowych, parametrów SEO, powiadomień klientów i specjalnych cech sklepu internetowego. Początkowo będziesz mógł przesyłać tylko 3 produkty, ale możesz uaktualnić do jednego z płatnych planów, aby uzyskać nieograniczoną możliwość przesyłania produktów. System umożliwia także tworzenie rabatów, zamówień klientów i ogólnych ustawień sklepu internetowego oraz zarządzanie nimi w odpowiedniej sekcji witryny.

Sformatuj eCommerce

Sformatuj eCommerce

Squarespace zajmuje również wysokie miejsce pod względem opcji eCommerce. Kreator stron internetowych umożliwia tworzenie profesjonalnych portfolio stron internetowych ze zintegrowanymi sklepami internetowymi, w których można sprzedawać swoje produkty / usługi. Dozwolone jest sprzedawanie do 100 produktów, korzystanie z kilku popularnych opcji płatności, zarządzanie zamówieniami, listami produktów, cenami i innymi powiązanymi parametrami tutaj.

ECommerce Squarespace

ECommerce Squarespace

Format vs Squarespace: Zarówno Format, jak i Squarespace oferują zaawansowane funkcje i elastyczność ustawień. Systemy są wyposażone w zintegrowane silniki eCommerce, wysokiej klasy hosting i opcje zarządzania domeną, a także godne perspektywy SEO.

3. Projekt

Tabela porównawcza projektu

FormatSquarespace
Liczba tematów:23105
Motywy niestandardowe:&# x2714; TAK✘ NIE
Koszt motywów:Darmowe i premiumWolny
Edytor wizualny:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Elastyczny projekt:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Edycja kodu CSS:&# x2714; TAK&# x2714; TAK

Szablony formatów są profesjonalne, bezpłatne i responsywne, ale wybór jest tutaj dość ograniczony. System może obecnie zaoferować tylko 23 projekty, które są jednak dostępne w kilku układach i wariantach kolorystycznych, co zapewnia wszechstronność wyboru. Wszystkie projekty dzielą się na 6 typów (pełny ekran, pokaz slajdów, kafelki, pionowy, poziomy i Premium).

Opcja podglądu pozwala zobaczyć projekt, który wybierzesz, zanim faktycznie to zrobisz. Jest to wygodne i przydatne dla większości użytkowników. Godne uwagi są również opcje dostosowywania projektu. Będziesz mógł wgrać tytuł i logo portfolio, ustawić tła, czcionki i style, link do profili sieci społecznościowych, spersonalizować ulubioną stronę internetową i nazwę domeny. Tutaj dostępna jest również opcja edycji kodu, która pozwala tworzyć unikalne projekty portfeli.

Squarespace zajmuje również wysokie miejsce pod względem wzornictwa szablonów. System może się pochwalić bogatą galerią wzorów złożoną ze 105 motywów, a liczba ta stale rośnie. Szablony są również responsywne i można je łatwo dostosować do ekranów urządzeń mobilnych i komputerów stacjonarnych. Jakość wykonania jest również całkiem niezła. Squarespace to kategorie dotyczące nisz, do których należą. Jeśli chcesz uzyskać unikalny projekt strony, możesz edytować kody stron – system również to umożliwia. Naprawdę niezaprzeczalną zaletą narzędzia do tworzenia stron internetowych jest jego zintegrowany program do tworzenia stron tytułowych, który zawiera 29 gotowych szablonów, które można dostosować, aby tworzyć jedyne w swoim rodzaju portfele.

Szablony Squarespace

Szablony Squarespace

Format vs Squarespace: Jakość szablonów jest na dobrym poziomie w obu twórcach stron internetowych. Format oferuje więcej wariantów układu i kolorów, a Squarespace oferuje szerszy wybór szablonów i Kreatora stron tytułowych. Oba systemy umożliwiają tworzenie responsywnych stron internetowych i pozwalają na edycję kodu.

4. Obsługa klienta

Format obsługi klienta oparty jest na współczynniku lokalizacji, który będzie dostępny w różnych częściach świata 24/7. Można skontaktować się z zespołem pomocy technicznej za pośrednictwem czatu na żywo lub e-maila. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o systemie i poszukać ogólnych informacji, przejdź do Centrum pomocy, które oferuje wiele postów, samouczków i wskazówek.

Squarespace oferuje również czat na żywo przez całą dobę i obsługę poczty e-mail realizowaną w formie systemu biletowego. Istnieje również obszerne Centrum pomocy z samouczkami wideo, pouczającymi postami na blogu, przewodnikami i innymi zasobami, które upraszczają proces poznawania systemu.

Format vs Squarespace: Nie można zdefiniować lidera tej części porównawczej, ponieważ zarówno Format, jak i Squarespace mają wysokiej jakości i niezawodne opcje obsługi klienta. Systemy mają czaty na żywo, wsparcie e-mail i centra pomocy z wieloma zasobami informacyjnymi, które użytkownicy mogą przeglądać w razie potrzeby.

5. Polityka cenowa

Format oferuje 14-dniowy bezpłatny okres próbny, który wystarczy, aby zdecydować, czy system spełni twoje wymagania i potrzeby. Po zakończeniu okresu próbnego otrzymasz propozycję uaktualnienia do jednej z płatnych subskrypcji, które zapewniają dostęp do zaawansowanych funkcji i narzędzi. Kreator stron internetowych ma obecnie 3 plany, a mianowicie:

Formatuj ceny

Formatuj ceny

 • Entuzjasta, 6 USD miesięcznie (jeśli rozliczane co roku) – 100 zdjęć, 3 produkty sklepowe, 15 stron;
 • Zawodowiec, 12 USD miesięcznie (jeśli rozliczane co roku) – 1000 zdjęć, 20 produktów sklepowych, nieograniczona liczba stron i postów na blogu, 5000 zdjęć sprawdzających, darmowa domena, niestandardowa edycja kodu;
 • bez limitu, 25 USD miesięcznie (jeśli rozliczane co roku) – nieograniczona liczba zdjęć, nieograniczona liczba produktów sklepowych, nieograniczona liczba stron i postów na blogu, nieograniczona liczba zdjęć próbnych, darmowe domeny i motywy premium, niestandardowa edycja kodu.

Jeśli zdecydujesz się płacić miesięcznie, przygotuj się na zapłacenie około 30% więcej za wybraną subskrypcję. Istnieje 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy i możliwość uzyskania 30-minutowej pomocy na skonfigurowanie witryny od Eksperta systemu za 50 USD.

Jeśli chodzi o Squarespace, kreator stron internetowych oferuje możliwość przetestowania systemu za darmo. Następnie otrzymasz propozycję otrzymania płatnej subskrypcji odpowiadającej Twoim potrzebom w zakresie projektowania stron internetowych. Obecnie jest ich 4 tutaj:

Ceny Squarespace

Ceny Squarespace

 • Osobiste (12 USD / mc, jeśli rozliczane co roku) – bezpłatna domena niestandardowa, bezpieczeństwo SSL, funkcje SEO, nieograniczona przepustowość i pamięć, 2 współpracowników, obsługa klienta 24/7, wskaźniki strony internetowej;
 • Biznes (18 USD / mc, jeśli rozliczane co roku) – nielimitowani współpracownicy, profesjonalna poczta e-mail od Google, bloki premium i integracje, dostosowanie projektu CSS / JavaScript, zaawansowana analityka strony internetowej, w pełni zintegrowany eCommerce, 3% opłaty transakcyjnej itp .;
 • Podstawowy handel (26 USD miesięcznie, jeśli rozliczane są co roku) – konta klientów, funkcja kasy, potężna analityka eCommerce, synchronizacja z Instagramem itp .;
 • Zaawansowany handel (40 USD / mc, jeśli rozliczane co roku) – odzyskiwanie porzuconych koszyków, karty upominkowe, zaawansowana wysyłka i rabaty, interfejsy API do zamówień i zapasów, etykiety ograniczonej dostępności itp.

Format vs Squarespace: Format cenowy jest tańszy w porównaniu do Squarespace. Jednocześnie Squarespace oferuje bardziej zaawansowane funkcje, które są absolutnie warte swojej ceny. Wybór powinien zależeć od rodzaju projektu, który zamierzasz uruchomić, funkcji, które chcesz, aby miał on mieć oraz rezultatu, który masz nadzieję uzyskać na dłuższą metę.

Dolna linia

Kiedy wpadniesz na pomysł, aby założyć stronę internetową, powinieneś jasno zrozumieć swoje cele i wymagania. To jedyny pewny sposób wybierz odpowiedniego kreatora stron internetowych które absolutnie będą pasować do Twojej wizji procesu tworzenia witryny. Gdy tylko zdecydujesz, jakiego rodzaju witryny potrzebujesz, łatwiej będzie Ci dokonać właściwego wyboru narzędzia do tworzenia stron internetowych.

FormatFormat – to wyspecjalizowany kreator stron internetowych z portfolio, który doskonale sprawdza się w przypadku kreacji, modeli, artystów, projektantów i fotografów. Zestaw funkcji systemu jest ukierunkowany wyłącznie na rozwój i promocję portfela, a Format naprawdę wyróżnia się tym. Format

SquarespaceSquarespace – to wszechstronny kreator stron internetowych, który obejmuje szerokie spektrum potrzeb w zakresie projektowania stron internetowych. Jest dobry do tworzenia małych sklepów internetowych, witryn biznesowych i projektów portfolio. System jest nowoczesny i zawiera wiele funkcji i można go używać do zaawansowanych zadań projektowania stron internetowych. SquarespaceSquarespace – to wszechstronny kreator stron internetowych, który obejmuje szerokie spektrum potrzeb w zakresie projektowania stron internetowych. Jest dobry do tworzenia małych sklepów internetowych, witryn biznesowych i projektów portfolio. System jest nowoczesny i zawiera wiele funkcji i można go używać do zaawansowanych zadań projektowania stron internetowych.

Który z tych konstruktorów witryn – Format lub Squarespace – najlepiej spełni Twoje potrzeby? Jeśli zamierzasz stworzyć w pełni funkcjonalne portfolio, Format jest zdecydowanie platformą, do której należy się wybrać, ale jeśli potrzebujesz bardziej skomplikowanej i zaawansowanej strony internetowej z silnymi integracjami, Squarespace może być bardziej preferowanym rozwiązaniem.

Format vs Squarespace: Tabela porównawcza

FormatSquarespace
1. Łatwość8 z 109 z 10
2. Funkcje8 z 109 z 10
3. Projekt8 z 109 z 10
4. Wsparcie9 z 1010 z 10
5. Ceny9 z 109 z 10
Ogólnie:8.4 z 109.2 z 10
Spróbuj teraz Spróbuj teraz
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map