Hostinger vs Siteground

hostinger vs siteground


Te dwa podmioty świadczące usługi hostingowe pochodzą z Europy są bardzo popularne z właścicielami stron internetowych. Hostinger wyrobił sobie markę dzięki przystępnym cenom, a SiteGround oferuje pakiet świetnych funkcji i dodatków, dzięki czemu jest nieco bardziej elastyczny.

Chociaż mają ten sam cel, obie firmy stosują inne podejście do świadczenia usług hostingowych.

Szybka migawka:

HostingerHostinger jest głównie popularny ze względu na przystępne pakiety i niskie ceny. Platforma obsługuje obecnie tysiące stron internetowych na całym świecie. System ma przyzwoity zespół wsparcia i dobry wskaźnik wydajności. Hostinger.com

SiteGroundSiteGround jest nieco bardziej doświadczonym dostawcą hostingu, który działa na rynku od 14 lat. Platforma obsługuje ponad 2 000 000 witryn i oferuje szereg funkcji i dodatków w stosunkowo niskiej cenie. Świetny czas dostępności i bezpieczeństwo sprawiają, że ta firma jest bardzo popularna wśród użytkowników. SiteGround.com

To porównanie SiteGround vs Hostinger ma na celu podkreślenie podstawowych różnic, a także możliwych trafień i braków dwóch popularnych firm hostingowych. Kropkujmy I i przecinajmy t.

1. Funkcje hostingowe

 • Hostinger. Hostinger jest głównie usługą budżetową pod względem wspólne rozwiązania. Użytkownicy nie powinni oczekiwać zbyt wiele od tej wartości. Nie ma żadnych rozszerzonych funkcji, chociaż podstawowy pakiet jest wystarczająco dobry, aby zaspokoić podstawowe potrzeby witryny. Oto niektóre funkcje, które użytkownicy mogą docenić:

  • Łatwość użycia – świetna funkcja dla początkujących bez wiedzy technicznej. Platforma oferuje niestandardowy panel sterowania, który jest bardziej przyjazny dla użytkownika w porównaniu do tradycyjnych pulpitów nawigacyjnych. Po zalogowaniu zobaczysz na ekranie głównym wszystkie ustawienia i instrumenty. Są łatwo dostępne, a proces konfiguracji jest prosty.
  • Panel Hostingera

  • Darmowe opcje – chociaż Hostinger jest platformą budżetową, oferuje również kilka bezpłatnych funkcji, w tym certyfikaty SSL i opcje marketingowe. Mogą wydawać się dość proste, a złą wiadomością jest to, że musisz przejść do planu biznesowego lub Premium, aby uzyskać do nich dostęp.
  • Niestandardowy kreator stron internetowych – intuicyjny kreator stron internetowych typu „przeciągnij i upuść” to dobre rozwiązanie dla osób, które nie są technikami, dla których praca z systemem CMS jest trudna. Narzędzie jest dostępne za darmo.
  • Hosting zoptymalizowany pod kątem WP – platforma jest dobrym pomysłem dla tych, którzy planują uruchomić blog lub inny typ strony internetowej WordPress. Skorzystasz na zoptymalizowanych serwerach WP, gotowych do użycia wtyczkach i dodatkach, poprawie wydajności witryny dzięki wbudowanym wtyczkom buforującym WordPress.
 • SiteGround. SiteGround wydaje się mieć bogatsze opcje funkcji, które są kompatybilne ze wszystkimi głównymi platformami CMS, w tym WordPress. Innymi słowy, tutaj znajdziesz dosłownie wszystko, czego potrzebujesz do dostosowania strony, śledzenia, promocji lub analiz.

  Panel administracyjny Siteground

  • Darmowe bezpieczeństwo – SiteGround oferuje różne pakiety bezpieczeństwa z zestawem bezpłatnych funkcji. Obejmują one podstawowy pakiet z regularnym monitorowaniem, aktualizacjami i ochroną DDoS oraz rozszerzony pakiet z czarną listą adresów IP, SpamExperts, bezpłatny SSL itp.
  • eCommerce – platforma oferuje natychmiastowe rozwiązania eCommerce i aplikacje takie jak WooCommerce które są łatwe w instalacji. Nie ma potrzeby integracji innych usług. Pakiet zawiera do 18 gotowych do użycia aplikacji na Twoje potrzeby eCommerce.
  • WP Managed Hosting – funkcja zapewnia szybką i płynną pracę strony dzięki automatycznym aktualizacjom wtyczek, narzędziom buforowania, integracji SuperCaher i innym.
  • Darmowy kreator stron internetowych – możesz zacząć budować własną stronę internetową od zera za pomocą intuicyjnej platformy typu przeciągnij i upuść (Weebly-na podstawie).
  • Dodatkowe narzędzia WordPress – jeśli nadal chcesz trzymać się WordPress CMS, znajdziesz ogromny wybór narzędzi do dostosowania swojej witryny. Są łatwe do zastosowania bez specjalnych umiejętności.

Hostinger vs Siteground. Hostinger jest w stanie spełnić podstawowe wymagania użytkownika w przystępnej cenie. Ma kilka dobrych darmowych funkcji, chociaż nie są one dostępne z planem wejścia. Z tego punktu widzenia SiteGround wygląda na bardziej elastyczne rozwiązanie z szerszym wachlarzem funkcji dostosowywania stron internetowych, handlu elektronicznego, marketingu itp..

2. Wydajność

 • Hostinger. Hostinger wykonuje świetną robotę pod względem wydajności. Możemy jednak zaobserwować pewne niepowodzenia w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Na przykład, zgodnie z najnowszymi testami, średnia prędkość ładowania nieco spadła z 386 ms do 400 ms. Wskaźnik jest nadal bardzo dobry i wyższy niż średnia wydajność.

  Hostinger Perfomance

  Firma posiada różne centra danych w Stanach Zjednoczonych, Azji i Europie, co również jest świetne. Czas sprawności może być nieco lepszy. Z drugiej strony 99,98% jest nadal bardzo dobre, co sprawia, że ​​platforma ma dobry stosunek jakości do ceny.

 • SiteGround. SiteGround wygląda prawie bezbłędnie, jeśli chodzi o szybkość ładowania i czas pracy. Platforma nie korzysta z rozwiązań innych firm i zamiast tego wdraża własną technologię. Daje to 99,99% czasu sprawności, oprócz centrów danych zlokalizowanych w różnych miastach na całym świecie, w tym w Chicago, Singapurze, Amsterdamie, Londynie i wielu innych.

  Siteground Site Scanner

  Dostępność technologii SSD dla każdego planu SiteGround zapewnia jeszcze lepszą wydajność. Zwykłe dyski są 1000 razy wolniejsze, jeśli chodzi o operacje wejścia / wyjścia w witrynie. Szybkość ładowania wynosi 714 ms. To nie jest najwyższy. Jednak wciąż wystarczy, aby obsłużyć płynne działanie strony nawet przy szczytach i skokach ruchu.

Hostinger vs Siteground. SiteGround wygląda bardziej korzystnie pod względem szybkości działania i dodatkowych technologii, aby zapewnić stabilną wydajność pomimo lokalizacji. Jednocześnie obie platformy mają dobrą prędkość ładowania, a centra danych znajdują się w różnych częściach świata.

3. Bezpieczeństwo

 • Hostinger. Hostinger ma dobry pakiet bezpieczeństwa, który składa się głównie z typowych instrumentów. Jednocześnie oferuje rozszerzony wybór dodatkowych funkcji i możliwości integracji związanych z wykrywaniem i eliminacją złośliwego oprogramowania:

  • Możliwości integracji CloudFare i SpamAssassin.
  • Bezpłatne szyfrowanie SSL dla subskrybentów Business i Premium.
  • Cotygodniowe i codzienne aktualizacje w zależności od planu.
  • Narzędzie bezpieczeństwa BitNinja, które jest kompleksowym rozwiązaniem bezpieczeństwa ze wszystkimi funkcjami w pakiecie. Pakiet obejmuje ochronę przed oszustwami DDoS i XXS, a także środki zapobiegające wszelkim oszustwom.

  SiteGround. SiteGround korzysta z najnowszych technologii bezpieczeństwa do monitorowania złośliwego oprogramowania, tworzenia kopii zapasowych, ochrony przed atakami hakerów i innych. Systemowe filtrowanie zapory ogniowej w celu zabezpieczenia zarówno sprzętu, jak i oprogramowania przed DDoS i innymi atakami.

  Firma opracowała własne środki bezpieczeństwa. HackAlert jest jednym z nich. Skanuje system w poszukiwaniu potencjalnego złośliwego oprogramowania i przewiduje różne zagrożenia cyfrowe. Do walki ze złośliwymi bitami i hakerami platforma wykorzystuje system IDS / IPS.

Hostinger vs Siteground. głównym problemem związanym z zabezpieczeniami Hostinger jest to, że większość z nich nie jest dostępna w planie wejścia, co oznacza dodatkowe koszty. Jeśli chodzi o SiteGround, oferuje najnowsze, samodzielnie wykonane technologie, z których można korzystać bezpłatnie i zapewnić bezpieczeństwo naszej strony internetowej 24/7.

4. Obsługa klienta

 • Hostinger. Hostinger ma nieco dziwny system wsparcia. Chociaż oferuje kilka sposobów pozostawania w kontakcie, niektóre z nich są dostępne dla już zalogowanych użytkowników. Innymi słowy, potencjalni klienci nie mają możliwości korzystania z funkcji czatu na żywo i zadawania pytań.

  Z drugiej strony, zawsze możesz zdecydować się na tradycyjny system biletowy, chociaż odpowiedź może zająć trochę czasu. Jeśli chodzi o bazę wiedzy, jest dość bogata w mnóstwo samouczków wideo, przewodników i ogólnych informacji, które obejmują wszystkie możliwe problemy.

 • SiteGround. Zespół pomocy technicznej SiteGround jest nieco szybszy podczas sprawdzania roszczeń użytkowników. Jednocześnie dla wszystkich użytkowników dostępne są następujące narzędzia kontaktowe, bez względu na to, czy są zalogowani, czy nie:

  • Telefon do natychmiastowego kontaktu.
  • Czat na żywo, aby zadać pytanie online.
  • E-mail w postaci typowego systemu biletowego.
  • Bogata baza wiedzy z samouczkami i dokumentacją oraz regularne seminaria internetowe.

Siteground vs Hostinger. Obie platformy oferują właściwie takie same sposoby pozostawania w kontakcie. Jednak SiteGround nie ogranicza dostępu do użytkowników, którzy nie subskrybowali określonego planu.

5. Polityka cenowa

 • Hostinger. Hostinger oferuje trzy główne plany. Wszystkie są dość przystępne. To sprawia, że ​​platforma jest tak wyjątkowa. Klienci mają swobodę wyboru spośród następujących pakietów:

  • Pojedynczy plan od 0,80 USD miesięcznie przy 100 GB przepustowości. Pozwala zbudować tylko jedną stronę internetową i nie ma funkcji bezpieczeństwa.
  • Plan Premium od 2,15 USD miesięcznie z nieograniczoną przepustowością i liczbą stron internetowych. Cotygodniowe kopie zapasowe są dostępne wraz z planem.
  • Plan biznesowy zaczynając od 2,45 USD, oferując wszystkie korzyści z poprzednich planów, oprócz bezpłatnego protokołu SSL i codziennych kopii zapasowych.
 • SiteGround. SiteGround to także przystępne cenowo rozwiązanie hostingowe dla witryn bardziej złożonych lub wymagających pod względem funkcji i funkcjonalności.

  • Plan StartUp już od 3,96 USD miesięcznie jest dobre dla małych i średnich stron internetowych.
  • Plan GrowBig od 6,45 USD miesięcznie z 20 GB stron internetowych i nieograniczoną liczbą witryn, darmowym narzędziem do tworzenia witryn, wsparciem 24/7 itp.
  • Plan GoGeek od 11,95 USD miesięcznie z zaawansowaną obsługą priorytetową, bezpłatnym transferem stron internetowych, serwerami zgodnymi z PCI i innymi.

Hostinger vs Siteground. Hostinger jest tańszą opcją. Jednak jego plan wejścia nie wystarczy nawet na średnią stronę internetową. W tym miejscu rozwiązanie wejściowe SiteGround może być jeszcze lepszą opcją. Przynajmniej zawsze jest miejsce na rozszerzenie.

Dolna linia

Podsumowując, powinniśmy powiedzieć, że oba hosty są całkiem dobre, jeśli nie pragniesz rozszerzonych możliwości. Jednak SiteGround wydaje się być nieco bardziej elastyczny i wszechstronny pod względem środków bezpieczeństwa i dodatkowych funkcji. W przeciwieństwie do Hostinger, nie ogranicza swoich pakietów i rezerwuje trochę miejsca na dalszy rozwój strony.

HostingerHostinger szczyci się dobrą wydajnością w przystępnych cenach. Jednak wygląda to bardzo dziwnie, że większość jego funkcji nie jest dostępna w planie wejścia. To nie ma sensu; ponieważ w końcu nie ma sensu decydować się na pakiet wstępu. Niemniej jednak nadal może działać dobrze w przypadku niektórych małych projektów. Hostinger.com

SiteGroundSiteGround jest lepszą opcją dla skomplikowanych projektów. Zapewnia rozszerzoną funkcjonalność dzięki eCommerce i innym funkcjom oprócz ulepszonych środków bezpieczeństwa. Może to być dobre zarówno dla nowo utworzonych stron internetowych, jak i już istniejących projektów dzięki szybkiej migracji stron internetowych. SiteGround.com

Ostatecznie wybór hostingu zawsze zależy od typu witryny i celów. Nie trzeba przepłacać za tymczasowe mikrowitryny, a długotrwałe projekty mogą wymagać bardziej zaufanego wsparcia.

Przegląd Tabela porównawcza

HostingerSiteGround
Funkcje hostingu:Hostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs Siteground
Wydajność:Hostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs Siteground
Bezpieczeństwo:Hostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs Siteground
Obsługa klienta:Hostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs Siteground
Polityka cenowa:Hostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs Siteground
Ogólny wynik:Hostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs SitegroundHostinger vs Siteground

Wypróbuj SiteGround teraz

Howard Mój profil na Twitterze Mój profil na Facebooku e-mail Mój profil LinkedIn

o autorze

Jestem Howard Steele, założyciel i redaktor naczelny tej witryny. Dzięki ponad 10 latom tworzenia stron internetowych wiem, jak skomplikowane i męczące może być to zadanie dla osoby nie posiadającej IT. Nie możesz zdecydować, którą usługę wybrać? Poproś mnie o radę. Po prostu opisz potrzeby swojej witryny, a chętnie Ci pomogę.

Strona główna »Porównania» Hostinger vs Siteground

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map