Jimdo vs WordPress

Tworzenie strony internetowej jest tak łatwe lub skomplikowane, jak chce użytkownik. Mógłbyś majstrować przy ustawieniach za pomocą całkowicie wolnego od kodu kreatora stron internetowych przez setki godzin i założyć witrynę za pomocą profesjonalnego CMS przez noc. Wszystko zależy od tego, jak głęboko chcesz dostosować swoją witrynę.


Łatwy w użyciu, WordPress i Jimdo dać użytkownikom możliwość stworzenia strony internetowej w stosunkowo szybki sposób. Ale pomimo wspólnego celu, każda platforma ma swoje własne podejście do procesu tworzenia strony internetowej, ma swoje zalety i wady pod względem ceny, funkcji, skalowalności, a także wsparcia technicznego. Tutaj odkryję główne podobieństwa między Jimdo i WordPress i pokażę kluczowe różnice między tymi popularnymi systemami.

Należy pamiętać, że w tej recenzji WordPress vs Jimdo mówimy o wersji hostowanej przez CMS, WordPress.org, a nie jej odpowiedniku .com.

1. Łatwość użycia

 • Jimdo. Będąc usługą internetową przeznaczoną dla niekodujących programów, Jimdo jest bardzo łatwy w użyciu. Będziesz dużo przeciągać i upuszczać w trybie What-You-See-Is-What-You-Get. Konstruktor jest całkowicie pozbawiony kodu, chyba że zdecydujesz się użyć wbudowanego edytora szablonów HTML / CSS.

  Jimdo Editor

  Chociaż edytor Jimdo wygląda dość spójnie, chcielibyśmy, aby miał osobne obszary do edycji treści i ustawień strony internetowej (nazwy domen, rozliczenia, SEO, współpracownicy itp.), Jak w Wix i Weebly. W obecnej wersji wszystko jest scalone w jedną stronę za pomocą zwijanego paska narzędzi.

  Jimdo Blog Post

 • WordPress. Chociaż WordPress jest jednym z najłatwiejszych dostępnych systemów zarządzania treścią, niekodujący może mieć trudności z skonfigurowaniem swojej pierwszej witryny za pomocą WordPress.

  Podczas gdy z Jimdo otrzymujesz wszystko, czego możesz potrzebować dla swojej witryny pod tym samym dachem (hosting, szablony stron, biblioteka aplikacji innych firm i możliwość zakupu nazwy domeny), w WordPress musisz samodzielnie założyć konto hostingowe, a także móc zainstalować WordPress, znaleźć lub kupić (jeśli jest płatny) i zainstalować motyw strony internetowej, nie mówiąc nic o wtyczkach, kwestiach bezpieczeństwa i bieżącej konserwacji strony.

  Edytor WordPress

  CMS pozwala na głębsze dostosowanie niż Jimdo, więc nic dziwnego, że jest bardziej skomplikowane.

Jimdo vs WordPress. Jimdo nie wymaga szkolenia i będzie idealny dla początkujących, a WordPress ma lekką krzywą uczenia się. Na szczęście istnieją dziesiątki tysięcy samouczków na temat konfigurowania i konfigurowania strony internetowej WordPress, więc nie jesteś sam.

2. Zestaw funkcji i elastyczność

 • Jimdo. Jimdo jest przeznaczony do tworzenia witryn biznesowych, portfeli, blogów i prostych sklepów internetowych. Ma własny silnik blogowania, system eCommerce i zbiór widżetów innych firm, które można dodać do witryny za pomocą elementu Widget / HTML. Należą do nich między innymi MailChimp, Linkedin, Yelp, Fotomoto, Disqus i kalendarz Google.

  Jimdo eCommerce

  Jimdo pozwala użytkownikom tworzyć nowe strony internetowe i zarządzać nimi za pomocą aplikacji na iOS lub Androida. Za pomocą aplikacji mobilnych możesz edytować swoją stronę internetową prawie jak na komputerze. Ale ta funkcja jest bardziej odpowiednia do dodawania nowych postów lub pobierania obrazów dla skomplikowanych manipulacji mobilny edytor jest niewygodny.

  Dla wszystkich użytkowników, którzy nie znają się na technologii, szukając prostego rozwiązania do tworzenia stron internetowych, Jimdo chętnie wprowadza najnowszą aktualizację systemu – Delfin. To Narzędzie do tworzenia stron internetowych AI umożliwia szybkie i bezproblemowe zaprojektowanie prostej, ale atrakcyjnej strony internetowej. Odpowiadając na kilka prostych pytań dotyczących szczegółów Twojej firmy, podajesz wystarczającą ilość informacji, których system potrzebuje do stworzenia spersonalizowanej strony internetowej zoptymalizowanej pod kątem urządzeń mobilnych, aby spełnić Twoją niszową specjalizację i osobiste preferencje.

  Jimdo Dolphin Editor

  Strony zaprojektowane z Dolphin, zawierają zdjęcia, teksty i inne treści, które nadają im przyzwoity wygląd i ładną funkcjonalność. Połączenie kont mediów społecznościowych pozwala na integrację zdjęć z Instagrama, Facebooka i innych sieci społecznościowych, aby nadać swojej stronie przyzwoity, elegancki i osobisty wygląd.

 • WordPress. WordPress jest super konfigurowalny. Użytkownicy mogą tworzyć witryny zgodnie z ich dokładnymi specyfikacjami za pomocą szeregu wtyczek – niewielkich elementów oprogramowania, które podłączasz do swojej witryny w celu rozszerzenia jej funkcjonalności. Zaawansowani technicznie użytkownicy mogą tworzyć własne aplikacje i wtyczki, co oznacza, że ​​mogą skalować i ulepszać swoją stronę internetową wraz z rozwojem firmy, czy to blog, strona z wiadomościami czy sklep jubilerski.

  Wtyczki WordPress

Jimdo vs WordPress. Każda platforma robi dokładnie to, czego od niej oczekujesz: Jimdo pomaga nietechnicznym technikom tworzyć proste strony, po prostu przeciągając i upuszczając elementy na stronie, a WordPress, jako system open source, pozwala na większą personalizację.

3. Wzory

JimdoWordPress
Liczba tematów:16dziesięć tysięcy+
Import motywów:✘ NIE&# x2714; TAK
Edytor wizualny:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Zmiana motywu:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Zoptymalizowany pod kątem urządzeń mobilnych:&# x2714; TAK&# x2714; TAK NIE
 • Jimdo. Jimdo ma przyzwoitą kolekcję responsywnych szablonów. Można je dostosować w trybie WYSIWYG lub za pomocą zaawansowanego edytora HTML / CSS. Możesz zmieniać szablony bez utraty treści.

 • WordPress. Istnieją tysiące motywów WordPress, zarówno darmowych, jak i płatnych. Niektóre obsługują edycję metodą przeciągnij i upuść, inne można dostosować tylko za pomocą kodu. Motywy WordPress można również przełączać.

Jimdo vs WordPress. Szablony Jimdo nie wymagają instalacji – możesz zmienić obecny motyw za pomocą kilku kliknięć. WordPress oferuje większy wybór, ale zmiana motywu wymaga więcej czasu i doświadczenia.

4. Obsługa klienta

 • Jimdo. Istnieje sekcja FAQ i obszerna baza wiedzy, która odpowiada na wiele typowych pytań. Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, możesz porozmawiać z jednym z ekspertów Jimdo online lub wysłać wiadomość e-mail.

 • WordPress. WordPress ma ogromną społeczność. Znajdziesz wiele wysokiej jakości blogów, kanałów YouTube i forów poświęconych WordPress. Na oficjalnej stronie znajduje się również wiele informacji. Jednak nie ma oficjalnego personelu pomocniczego.

WordPress vs Jimdo. Jimdo jest tutaj lepszy niż WordPress, ponieważ ma mniej klientów, dzięki czemu może obsługiwać ich przez czat na żywo i e-mail, podczas gdy WordPress nie ma e-maila ani numeru telefonu do pomocy. Na szczęście istnieje ogromna społeczność użytkowników WordPress, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami za darmo.

5. Polityka cenowa

 • Jimdo. Możesz zachować swoją witrynę Jimdo tak długo, jak potrzebujesz, ale uaktualniając ją do jednej z płatnych subskrypcji, możesz podłączyć domenę niestandardową, uzyskać dostęp do zaawansowanych funkcji eCommerce i pozbyć się reklamy.

  JimdoWordPress
  Opcje cenowe:&# x2714; Pro (7,50 USD / mies);
  &# x2714; Biznes (20 USD / mies).
  &# x2714; Instalacja(wolny);
  &# x2714; Szablon (50 USD naraz);
  &# x2714; Hosting (od 10 $ / mies);
  &# x2714; Wtyczki (od 50 $).
  Funkcje:&# x2714; Elastyczny projekt;
  &# x2714; Narzędzia SEO;
  &# x2714; Nieograniczone miejsce na dysku i dysku;
  &# x2714; Silny eCommerce.
  &# x2714; Bezpłatny start;
  &# x2714; Ogromne opcje modyfikacji;
  &# x2714; Liczne wtyczki.
 • WordPress. CMS jest bezpłatny. Musisz tylko zapłacić miesięczna opłata za hosting. W zależności od dostawcy to się obejdzie 5- $ 12 $ / miesiąc. Ponadto może być konieczne zapłać za motyw premium lub wtyczka.

Jimdo vs WordPress. Podczas gdy WordPress wygląda taniej w krótkim okresie, Jimdo oferuje lepsze opcje cenowe w długim okresie. Jeśli potrzebujesz witryny, która działa poprawnie 24 godziny i 7 dni w tygodniu, Jimdo jest bardziej zalecane, ponieważ witryny i serwery użytkowników są przez cały dzień pod kontrolą pomocy technicznej.

Wniosek

Który z nich jest lepszy: Jimdo lub WordPress? Naszym zdaniem Jimdo byłby lepszy niż WordPress, gdy potrzebujesz kompletnej strony internetowej bez poważnych umiejętności HTML / CSS.

WordPress.org daje wszystkim użytkownikom swobodę tworzenia unikalnej witryny, którą można skalować w czasie, podczas gdy Jimdo zapewnia prostotę robienia tego szybko i moc dostosowywania tej witryny w całkowicie wolny od kodu sposób.

Przegląd Tabela porównawcza

JimdoWordPress
Łatwość użycia:Jimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPress
Funkcje:Jimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPress
Wzory:Jimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPress
Obsługa klienta:Jimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPress
Cennik:Jimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPress
Ogólny wynik:Jimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPressJimdo vs WordPress

Utwórz stronę internetową za pomocą Jimdo

 Jest wolne

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map