Mobirise vs Webflow

Mobirise vs Webflow


Mobirise i Webflow to dwa narzędzia do tworzenia witryn internetowych, które umożliwiają tworzenie witryn biznesowych i osobistych. Znajdują się na liście najbardziej renomowanych i pełnych funkcji programów do tworzenia stron internetowych, które świetnie sprawdzają się dla początkujących i ekspertów internetowych.

Systemy te różnią się jednak funkcjonalnością i podejściem do projektowania stron internetowych.

Szybka migawka:

MobiriseMobirise – jest bezpłatny kreator stron offline, który wymaga pobrania i instalacji. Platforma ma głównie na celu rozwój stron docelowych i witryn promocyjnych, ale możliwe jest również rozpoczęcie z nią innych projektów. MobiriseMobirise – jest bezpłatny kreator stron offline, który wymaga pobrania i instalacji. Platforma ma głównie na celu rozwój stron docelowych i witryn promocyjnych, ale możliwe jest również rozpoczęcie z nią innych projektów.

Przepływ stronWebflow – to popularny internetowy kreator stron internetowych, który obejmuje funkcje CMS i kreatora stron internetowych. System jest przeznaczony dla profesjonalnych programistów i agencji internetowych, a nie dla nowicjuszy. Wymaga to dokładnego podejścia do projektowania stron internetowych i znajomości umiejętności kodowania. Przepływ stron

Oba narzędzia do tworzenia witryn mają wiele funkcji i są wysokiej jakości, ale który z nich jest nadal wart uwagi użytkowników? Aby się tego dowiedzieć, warto porównać najlepsze Mobirise i Przykłady stron internetowych w celu dalszego przeglądu i omówienia każdego konstruktora witryny w szczegółach. Czytaj dalej, aby odkryć fakty kryjące się za tymi systemami teraz.

1. Łatwość użycia

 • Mobirise. Kreator stron internetowych jest jednym z najprostszych narzędzi do tworzenia stron internetowych dostępnych we współczesnej niszy projektowania stron internetowych. Oferuje prosty, wygodny i bezproblemowy proces rejestracji, ale przed rozpoczęciem pracy przygotuj się do pobrania i zainstalowania systemu. Jest to jednak bardzo proste i rozpoczęcie pracy zajmuje kilka minut.

  Po procesie rejestracji nastąpi przekierowanie do pulpitu nawigacyjnego, który jest intuicyjny, prosty i łatwy w użyciu. Interfejs usługi jest również atrakcyjny i zrozumiały, bez względu na to, jakie masz doświadczenie w projektowaniu stron internetowych.

  Redaktor mobirise

  Mobirise jest wyposażony w edytor „przeciągnij i upuść”, który pozwala zobaczyć proces tworzenia strony internetowej w akcji. Podsumowując, tworzenie struktury i układu witryny może zająć około 15 minut. Następnie musisz wypełnić projekt treściami zgodnymi z bieżącymi potrzebami i oczekiwaniami.

 • Przepływ stron. System został stworzony z myślą o wymaganiach profesjonalnych projektantów stron internetowych. Spójrz na Porównanie Webydo vs Webflow, aby zobaczyć, że jest to jedna z cech wspólnych dla obu platform. Oprogramowanie jest oparte na sieci, ale jest bardziej skomplikowane i oferuje zaawansowane podejście do projektowania stron internetowych, które wymaga znajomości umiejętności kodowania. System oferuje jednak szybki i prosty proces rejestracji, który można wykonać tylko w kilku krokach.

  Edytor Webflow

  Gdy jednak przejdziesz do deski rozdzielczej, przekonasz się, że jest to dość niezwykłe i nie tak łatwe do zrozumienia od samego początku. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy projektantem stron internetowych, nadal będziesz potrzebować czasu, aby przyzwyczaić się do panelu sterowania systemu. Obfituje w narzędzia, sekcje, kategorie i elementy potrzebne do założenia strony internetowej. Dostępny jest również zaawansowany edytor HTML, który pozwala korzystać z zaawansowanych opcji dostosowywania projektu do tworzenia układu strony.

  To samo dotyczy interfejsu systemu. Nie jest to wcale intuicyjne i łatwe – przed przystąpieniem do procesu tworzenia witryny trzeba się wiele nauczyć i odkryć. Interfejs ma jednak logiczną strukturę, co nieco upraszcza zadanie.

Mobirise vs Webflow. Jeśli chodzi o łatwość użycia, Mobirise zdecydowanie zajmuje pierwsze miejsce. System jest przeznaczony dla początkujących i nie zajmuje dużo czasu, aby się do niego przyzwyczaić. Jest intuicyjny, prosty i wygodny. Z kolei przepływ stron internetowych może wyglądać na nieco przesycony narzędziami, kategoriami i elementami do projektowania stron internetowych, ale gdy przyzwyczaisz się do panelu sterowania, uzyskasz większą swobodę działania, pracując nad dalszym rozwojem projektu.

2. Zestaw funkcji i elastyczność

 • Mobirise. Kreator stron internetowych jest nastawiony głównie na rozwój witryn biznesowych, stron docelowych, stron promon i portfeli, ale nie oznacza to, że nie można za jego pomocą tworzyć innych typów projektów. Pulpit nawigacyjny systemu jest łatwy i jest wyposażony w edytor WYSIWYG, który sprawia, że ​​proces tworzenia strony internetowej jest bezproblemowy i wygodny.

  Jednym z głównych wyróżników systemu jest to, że oprogramowanie można pobrać. Oznacza to, że wymaga to pobrania i instalacji, a także hostingu i wyboru domeny. Ten ostatni fakt może być nieco skomplikowany dla początkujących, ale jest wielu dostawców hostingu oferujących swoje usługi po rozsądnych kosztach.

  Edytor motywów Mobirise

  Mobirise umożliwia tworzenie stron internetowych z bloków treści lub modułów tworzących strukturę strony. Te bloki są dostępne bezpośrednio w panelu sterowania usługi i możesz wybrać te, które działają świetnie dla twojego projektu i mogą znacznie zwiększyć jego wydajność. Bloki dzielą się na kategorie w zależności od dostarczanej funkcjonalności. Należą do nich suwaki i galerie, stopki i nagłówki, artykuły, referencje, tabele cen, formularze, mapy, media i wiele innych. Możesz wybrać dowolny z tych bloków, a następnie przeciągnąć je na stronę, aby utworzyć jego strukturę i układ. Pamiętaj jednak, że będziesz musiał zastąpić zawartość demo własną treścią, aby uzyskać pożądany efekt.

  Kolejną atrakcją narzędzia do tworzenia witryn jest jego funkcja AMP. Kreator stron internetowych Accelerated Mobile Pages to narzędzie typu open source, które pozwala zwiększyć wydajność witryn mobilnych, które są wyświetlane i działają doskonale na wszystkich urządzeniach i platformach. Kreator stron internetowych AMP zapewnia płynne i szybkie ładowanie projektu na urządzenia mobilne i stacjonarne, skuteczną promocję SEO, dostępność szablonów itp. Co ważne, nie wymaga żadnych umiejętności kodowania, co oznacza, że ​​proces korzystania z niego jest szybki i super łatwy dla wszystkich.

  Rozszerzenia Mobirise

  Wreszcie, Mobirise zawiera kilka bezpłatnych rozszerzeń, które mogą mieć pozytywny wpływ na wydajność Twojej witryny. Należą do nich komentarze na Facebooku, menu rozwijane, Soundcloud, alert cookie, kanał na Twitterze, Google Analytics itp. Ich skuteczna aplikacja umożliwia włączanie komentarzy na stronie internetowej, dostosowywanie ustawień statystyk, dodawanie wyskakujących menu itp. W ten sposób Mobirise oferuje wyróżniającą się funkcjonalność, która jest idealna dla budowanie witryn mobilnych i stacjonarnych.

 • Przepływ stron. Kreator stron internetowych jest podobny do CMS pod względem funkcjonalności, choć nadal jest nieco prostszy niż większość innych znanych Alternatywy przepływu internetowego. Jest to platforma przeznaczona dla programistów, której zestaw funkcji wystarcza do tworzenia nawet skomplikowanych projektów. System jest wyposażony w funkcję edycji HTML / CSS, zaawansowane narzędzia do dostosowywania projektu, potężne opcje integracji i blogowania.

  Podczas pracy z narzędziem do tworzenia stron internetowych możesz zintegrować niestandardowe kody HTML ze stopką i nagłówkiem projektu oraz włączyć funkcję współpracy zespołu podczas instalacji narzędzia Zapier. Czy ukończysz Przepływ sieciowy a Squarespace porównanie lub po prostu chcesz przeanalizować aspekt eCommerce systemu osobno, w końcu dojdziesz do wniosku, że kreator stron internetowych ma również potężną funkcjonalność eCommerce, która umożliwia uruchomienie sklepów internetowych o wysokiej wydajności. Kodowanie nie jest potrzebne do rozpoczęcia projektów eCommerce w systemie, ale jeśli masz umiejętności programistyczne, możesz ich użyć do edycji kodów stron internetowych.

  E-commerce Webflow

  Dzięki Webflow możesz dostosowywać zintegrowany koszyk i zarządzać nim, tworzyć i aktualizować listy produktów, kategorie i kolekcje. W rzeczywistości możesz tworzyć i sprzedawać produkty fizyczne i cyfrowe, a także oferować kody kuponów i promocje. Co ciekawe, system ostatnio umożliwił właścicielom sklepów internetowych przechwytywanie informacji o klientach przesłanych podczas realizacji transakcji. System oferuje również wygodne opcje wysyłki i płatności, aby zapewnić swobodę wyboru.

  Webflow umożliwia także tworzenie atrakcyjnych i całkowicie wciągających galerii Lightbox ze zdjęć i filmów z CMS i eCommerce. Istnieje również możliwość zintegrowania systemów Lottie i After Effects, które umożliwiają sterowanie odtwarzaniem animacji wektorowych poprzez zastosowanie interakcji systemowych. Jest to jedna z funkcji, która sprawia, że ​​Twoja witryna jest jednocześnie atrakcyjna, interaktywna, atrakcyjna wizualnie, profesjonalna i funkcjonalna.

Mobirise vs Webflow. Kiedy dotyczy aspektu funkcjonalności, Przepływ sieciowy a WordPress porównanie może ci się przydać, ponieważ systemy mają coś wspólnego. Mimo że Webflow przypomina CMS pod względem struktury i podejścia do projektowania stron internetowych, zdecydowanie przewyższa konkurencję w porównaniu z Mobirise. Kreator stron internetowych zawiera złożone funkcje i narzędzia do dostosowywania projektu, wydajny silnik eCommerce, integrację Lightbox, Zapier i After Effects, a także inne zaawansowane funkcje. Zestaw funkcji Mobirise jest nieco ograniczony, ale warto też na niego zwrócić uwagę.

3. Wzory

Tabela porównawcza projektu

MobirisePrzepływ stron
Liczba tematów:32200
Import motywów:✘ NIE&# x2714; TAK
Edytor wizualny:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Edycja kodu CSS:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Elastyczny projekt:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
 • Mobirise. Kreator stron internetowych nie oferuje standardowych szablonów, w przeciwieństwie do wielu typowych systemów. Nie ma tutaj wstępnie zaprojektowanych motywów, ale system oferuje kolekcję gotowych, dostosowywanych bloków treści, które użytkownicy mogą wybrać w zależności od swoich potrzeb. Te bloki są również znane jako motywy i są dostępne w wersji bezpłatnej i płatnej. Eliminuje to potrzebę tworzenia od podstaw bardziej skomplikowanych szablonów.

  Obecnie kolekcja szablonów Mobirise przekracza 1500 bloków / elementów. Ponadto usługa oferuje ponad 150 stron demonstracyjnych i 50 motywów, których można użyć do stworzenia pożądanego układu strony. Niektóre z nich to: obrazy i filmy, CTA, mapy Google, suwaki, liczniki, nagłówki, stopki, formularze danych, informacje pełnoekranowe, tabele cenowe, galerie lightbox, harmonogramy, referencje, artykuły, bloki społecznościowe i wiele innych. Niezależnie od tego, jaki blok wybierzesz, będzie on elastyczny i łatwy do dostosowania. Szablony Mobirise to nie tylko jakość, ale także oparta na technologii Bootstrap 4. Dzięki temu nowicjusze mogą tworzyć od podstaw unikalne projekty.

 • Przepływ stron. Kolekcja szablonów systemu jest bogata i imponująca. Obecnie narzędzie do tworzenia witryn obejmuje ponad 200 wysokiej jakości projektów, a liczba ta rośnie z każdym rokiem. Nie wszystkie szablony są płatne – możesz wybierać spośród około 30 motywów oferowanych za darmo. Koszt płatnych projektów wynosi od 24 do 79 USD w zależności od rodzaju szablonu, niszy, do której należy i złożoności. Pamiętaj, że różnica między wzorami standardowymi i premium nie jest tak oczywista – wszystkie szablony są warte uwagi.

  Szablony przepływu stron

  Możliwe jest wybranie kilku wersji szablonów dla każdej strony witryny, w tym O nas, Kontakty, Recenzje, Usługi i wiele innych. Opcja podglądu umożliwia szczegółowe zobaczenie szablonu przed dokonaniem wyboru. Wreszcie jest puste płótno, które możesz wybrać i dostosować od zera, aby uzyskać absolutnie unikalny i spersonalizowany projekt, który pasuje do specjalizacji Twojej witryny.

Mobirise vs Webflow. Jeśli chodzi o aspekt projektowania, Webflow ma również znacznie więcej do zaoferowania. Podczas gdy Mobirise nie ma standardowej kolekcji szablonów i wymaga użycia gotowych bloków treści, Webflow oferuje imponujący zestaw projektów, które można w pełni dostosować, reagować i profesjonalnie.

4. Obsługa klienta

 • Mobirise. Oprogramowanie oferuje kilka opcji obsługi klienta. Należą do nich samouczki wideo, poczta e-mail, sekcja pomocy i fora użytkowników, które są dość pouczające i pomocne, szczególnie dla początkujących. Istnieje wiele gałęzi tematycznych i sekcji, w których użytkownicy mogą znaleźć informacje, którymi są zainteresowani, dołączyć do dyskusji i poprosić o pomoc stron trzecich w celu rozwiązania ich problemów systemowych. Ponadto kreator stron internetowych oferuje wygodną opcję filtrowania wyszukiwania, która pomaga skrócić czas potrzebny użytkownikowi na znalezienie wymaganych informacji.

 • Przepływ stron. Kreator stron internetowych oferuje również szerokie możliwości obsługi klienta. Mimo że system jest bardziej zorientowany na potrzeby i umiejętności ekspertów internetowych, nadal zwraca dużą uwagę na aspekt edukacyjny. To sprawia, że ​​sekcja obsługi klienta jest pouczająca i przydatna dla wszystkich. Uniwersytet Webflow jest najlepszym miejscem dla użytkowników szukających informacji o systemie.

  Czy chcesz odkryć jak przejść z Webflow do WordPress lub potrzebujesz innych danych, na pewno znajdziesz tutaj odpowiedzi. Są one zawarte w samouczkach wideo, wielu instrukcjach i innych wysokiej jakości materiałach dostępnych w bazie wiedzy systemu. Co więcej, użytkownicy mogą uzyskać dostęp do bloga i forum, aby wyszukiwać tam wymagane informacje. Pomoc przez e-mail i czat na żywo są dostępne 24/7, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać natychmiastową pomoc online na czas.

Mobirise vs Webflow. Obaj twórcy stron internetowych oferują wystarczające opcje obsługi klienta. Webflow jednak nieco przewyższa Mobirise pod względem rozwiązań wspomagających użytkownika. Oprócz potężnej bazy wiedzy i centrum pomocy, system jest wyposażony w całodobowy czat na żywo i obsługę poczty e-mail, które pomagają użytkownikowi uzyskać pilną pomoc przy tworzeniu strony internetowej.

5. Polityka cenowa

MobirisePrzepływ stron
Opcje cenowe:&# x2714; Bezpłatne pobieranie i instalacja;
&# x2714; Suwak WOW (29 USD);
&# x2714; Koszyk PayPal (29 USD);
&# x2714; Ikony (19 USD);
&# x2714; Edytor kodu (69 USD);
&# x2714; Zestaw All-in-One (129 USD).
&# x2714; Plany strony:
Stronie internetowej

(Podstawowe 12 USD / mc, CMS 16 USD / mc,
Biznes 36 USD / mies
) i
eCommerce
(Standardowo 29 USD miesięcznie, plus 74 USD miesięcznie,
Zaawansowane 212 USD / mies
);
&# x2714; Plany kont: indywidualne
(Bezpłatnie 0 / mies., Lite 16 USD / mies,
Za 35 USD miesięcznie
) i Zespół
(Zespół 29 USD / mies,
Enterprise 74 USD / mies
).
Funkcje:&# x2714; Płatne przedłużenia;
&# x2714; Wymaga hostingu i nazwy domeny.
&# x2714; Bezpłatny plan;
&# x2714; CMS;
&# x2714; Nieograniczony hosting;
&# x2714; Rozwiązanie do fakturowania klienta.
 • Mobirise. Jako oprogramowanie oparte na trybie offline, Mobirise jest całkowicie darmowe do pobrania i zainstalowania. Wystarczy zarejestrować się w systemie, aby uzyskać dostęp do jego funkcjonalności. Przygotuj się jednak na zainwestowanie w nazwę domeny i hosting. Ponadto możesz uznać za konieczne uzyskanie niektórych rozszerzeń systemu, aby zwiększyć wydajność witryny. Niektóre z nich są następujące: WOW Slider (29 USD), Koszyk PayPal (29 USD), Ikony (19 USD), Edytor kodu (69 USD), Zestaw All-in-One (129 USD) i wiele więcej.

 • Przepływ stron. Polityka cenowa to kolejna atrakcja twórcy strony. Wix vs Webflow porównanie, na przykład, ujawnia fakt, że można korzystać z systemu całkowicie za darmo. Pamiętaj jednak, że w tym przypadku Twoje działania związane z projektowaniem stron internetowych będą nadal ograniczone przez subdomenę usługi, dostępność banera reklamowego, brak funkcji eksportowania kodu itp. Bezpłatny plan nigdy nie wygasa i działa dobrze w celu ulepszenia Twojej witryny umiejętności projektowania, a także do eksploracji systemu.

  Jeśli chodzi o płatne subskrypcje, Webflow ma dość szeroki zakres opcji. System oferuje plany „Witryna” i „Konto”, które z kolei są również podzielone na kilka innych grup. Plany witryn obejmują zatem witrynę internetową (Podstawowy, CMS, biznesowy) i eCommerce (Standard, Plus, Zaawansowane) subskrypcje. Plany kont obejmują indywidualne (Bezpłatny, Lite, Pro) i zespół (Team, Enterprise) subskrypcje. Co więcej, system oferuje freelancerom rozwiązanie do rozliczeń z klientami, które umożliwia im korzystanie z narzędzia do tworzenia witryn bez żadnych kosztów. Ta usługa oznacza, że ​​użytkownik nie będzie musiał płacić za pracę z twórcą witryny, ale będzie musiał omówić koszty korzystania z narzędzia bezpośrednio z klientem.

Mobirise vs Webflow. Jeśli chodzi o koszty, Webflow oferuje znacznie szersze możliwości w porównaniu do Mobirise. Kreator stron internetowych ma bezpłatny, nigdy nie wygasający plan, ale daje także imponującą swobodę wyboru, jeśli chodzi o aktualizację do płatnych subskrypcji. Te ostatnie obejmują dwie grupy planów, które są odpowiednio podzielone na mniejsze grupy na podstawie podanych warunków i opcji.

Dolna linia

Czy chodzi o wybór między Adobe Muse i Webflow lub Mobirise i Webflow, użytkownicy mogą być nieco zdezorientowani. Wynika to z faktu, że platformy są pełne funkcji i obejmują szerokie spektrum potrzeb w zakresie projektowania stron internetowych. Jednak Mobirise i Webflow stosują różne podejścia do procesu tworzenia stron internetowych. Oto dlaczego.

MobiriseMobirise – to bezpłatne oprogramowanie offline, które należy pobrać i zainstalować przed przystąpieniem do procesu projektowania stron internetowych. Kreator stron został uruchomiony z myślą o potrzebach i umiejętnościach początkujących i nie wymaga żadnych umiejętności kodowania, aby rozpocząć. MobiriseMobirise – to bezpłatne oprogramowanie offline, które należy pobrać i zainstalować przed przystąpieniem do procesu projektowania stron internetowych. Kreator stron został uruchomiony z myślą o potrzebach i umiejętnościach początkujących i nie wymaga żadnych umiejętności kodowania, aby rozpocząć.

Przepływ stronWebflow – to w pełni funkcjonalny internetowy kreator stron internetowych, którego specjalizacja i złożoność koncentruje się wokół wymagań ekspertów ds. Projektowania stron internetowych. Kreator stron internetowych oferuje bogaty wybór szablonów, potężne opcje integracji i edycji kodu, wiele narzędzi do edycji stron internetowych i inne zaawansowane funkcje, które są idealne dla profesjonalistów i agencji projektowych. Przepływ stron

Która usługa jest nadal lepszym wyborem i dla kogo? Po przeanalizowaniu wszystkich funkcji i aspektów obu twórców stron internetowych doszliśmy do wniosku, że Webflow zdecydowanie znajduje się na szczycie listy. System ma wiele do zaoferowania profesjonalistom, ale może być również opanowany przez tych użytkowników, którzy nie mają bogatego doświadczenia w projektowaniu stron internetowych, ale chcą uruchomić godny projekt.

Mobirise vs Webflow: Tabela porównawcza

MobirisePrzepływ stron
1. Łatwość8 z 108 z 10
2. Funkcje8 z 109 z 10
3. Projekt9 z 109 z 10
4. Wsparcie9 z 1010 z 10
5. Ceny10 z 1010 z 10
Ogólnie:8,8 z 109.2 z 10
Spróbuj teraz Spróbuj teraz
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map