Shopify vs Squarespace

Shopify vs Squarespace


Porównując Shopify i Squarespace, musisz wyraźnie zrozumieć, czy chcesz zbudować stronę internetową, czy sklep cyfrowy. Czy potrzebujesz dobrej reprezentacji internetowej lub platformy umożliwiającej sprzedaż produktów online.

Aby dowiedzieć się, który kreator witryn będzie działał najlepiej dla Twojej firmy, najpierw musisz określić swoje bieżące potrzeby i czy planujesz rozwinąć swoją biz w przyszłości, ponieważ pomimo wspólnego celu – aby pomóc Ci wprowadzić firmę do sieci – Shopify a Squarespace ma różne rynki użytkowników, podejścia i cele.

Szybki Snpashot:

ShopifyShopify – to platforma eCommerce zaprojektowana specjalnie do uruchamiania sklepów internetowych. Rozwiązanie to jest profesjonalnym narzędziem do tworzenia solidnego rynku, a także zarządzania sprzedażą i produktami. Shopify oferuje świetne możliwości integracji. Oferuje różnorodne aplikacje i usługi do obsługi zakupów, promocji, marketingu itp. Shopify.com

SquarespaceSquarespace został początkowo stworzony jako narzędzie do budowania stron zorientowanych na treść, a nie sklepów cyfrowych. Mówiąc „strony internetowe”, mamy na myśli blogi, portfele, wizytówki itp. System dobrze służy do osiągania tych celów dzięki wystarczająco bogatemu zestawowi funkcji. Jednak nie wygląda tak profesjonalnie pod względem funkcjonalności eCommerce, która została dodana stosunkowo niedawno. squarespace.com

Aby dowiedzieć się, który z nich najlepiej pasuje do twoich potrzeb sprzedażowych, umożliwimy dogłębne badanie Squarespace vs Shopify, aby podkreślić niektóre kluczowe czynniki i funkcje oferowane przez obie platformy.

1. Łatwość użycia

 • Shopify. Shopify dołożyło starań, aby połączyć funkcjonalność eCommerce z łatwością użytkowania. Chociaż jego interfejs może wydawać się nieco bardziej skomplikowany niż w przypadku twórców witryn opartych na treści, nie zajmie to więcej niż kilka godzin, aby dowiedzieć się, jak działa system.

  Należy pamiętać, że system został początkowo stworzony jako rozwiązanie do tworzenia sklepów internetowych. Z drugiej strony, nadal ma funkcję przeciągania i upuszczania do edycji stron oprócz prostego edytora treści. Co więcej, maniacy techniczni i koderzy mogą uzyskać dostęp do CSS platformy lub pracować z niestandardowym językiem kodowania Liquid. Zapewnia lepszą elastyczność i możliwości dostosowywania.

  Prosty edytor treści

  Shopify ma prosty pulpit nawigacyjny umożliwiający pracę z zawartością. Wszystko, czego potrzebujesz, to wybrać stronę, którą chcesz edytować. Proces ten jest podobny do pracy z MS Word lub Dokumentami Google. Trudno ci będzie to zrobić. Dodatkowe ustawienia deski rozdzielczej obejmują narzędzia do dodawania logo, zmiany domyślnych kolorów i czcionek, pokazywania lub ukrywania elementów itp.

  Shopify Post na blogu

  Gotowe do użycia środowisko pracy

  Użytkownicy nie powinni martwić się o złożoność Shopify. Otrzymają gotową do użycia cyfrową strukturę sklepu zamiast budować każdą sekcję krok po kroku. Wystarczy zmodyfikować już istniejące sekcje lub elementy, gdy rdzeń twojego przyszłego sklepu już działa.

  Gotowe szablony

  Tworzenie z Shopify nie wymaga umiejętności kodowania ani projektowania stron internetowych. Możesz wybierać z kolekcji szablonów z automatycznie reagującym projektem. Oznacza to, że szablony będą działać równie dobrze na komputerach i wersjach mobilnych.

  Zintegrowane funkcje eCommerce

  Użytkownicy nie są zmuszeni do samodzielnego przetwarzania danych dotyczących płatności. Platforma zajmie się Twoim systemem płatności internetowych. Ponadto będziesz korzystać z wbudowanego modułu katalogu produktów bez konieczności ręcznego zarządzania wszystkimi produktami.

  Shopify Product Editor

 • Squarespace. Squarespace może od początku wyglądać trochę łatwiej. W sumie ma praktycznie podobny interfejs z pulpitem nawigacyjnym, ze wszystkimi narzędziami do edycji po lewej stronie i obszarami do edycji po prawej stronie. Kluczową różnicą jest to, że Squarespace jest w 100% narzędziem do tworzenia stron internetowych WYSIWYG z następującymi funkcjami:

  Przeciągnij i upuść narzędzia budowlane

  Oznacza to, że możesz łatwo usuwać i ponownie zamawiać sekcje i elementy na stronie. Z drugiej strony, podczas próby przeciągania i upuszczania obrazów mogą pojawić się pewne problemy. Samo najechanie myszką na ekran interfejsu nie wystarczy. Jedynym sposobem przesyłania treści multimedialnych jest dostęp do edytora stylów platformy.

  Edytor strony Squarespace

  Edytor stylów

  Zapewnia narzędzia do dostosowywania różnych elementów. Użytkownicy mogą zmieniać rozmiar bloków, umieszczać je tam, gdzie jest to potrzebne, a także wybierać gotowe style i struktury stron. Edytor ma wbudowane pokrycie dla różnych typów stron, w tym stron docelowych, blogów, galerii, stron wydarzeń lub indeksów itp. Wystarczy wybrać potrzebny typ i dodać odpowiednią treść.

Shopify vs Squarespace: obie platformy są dość łatwe w użyciu, chociaż użytkownicy mogą napotkać niewielkie trudności podczas korzystania z interfejsu. Jednak Shopify zapewnia szerszą gamę niestandardowych rozwiązań edycyjnych do budowy sklepu internetowego i zarządzania nim.

2. Zestaw funkcji i elastyczność

 • Shopify. Shopify to platforma zorientowana na eCommerce z szerszym zestawem funkcji w zakresie tworzenia sklepu internetowego. Oferuje wiele przydatnych narzędzi nie tylko do zarządzania sprzedażą i produktami, ale także umożliwiających szybki proces płatności, skuteczne strategie marketingowe, promocje produktów i wiele innych. Oto, co możesz uzyskać dzięki Shopify:

  • Zarządzanie produktem – Systemy ułatwiają dodawanie nowych produktów, zarządzanie grupami produktów itp. Użytkownicy mogą korzystać z gotowego modułu katalogu produktów. Wystarczy dodać zdjęcia produktów, opis i ceny. Ponadto możesz tworzyć własne kategorie produktów. Zautomatyzowane obliczanie podatku VAT w UE z pewnością będzie ogromnym plusem, aby zaoszczędzić czas i spełnić wymagania MOSS dotyczące VAT.
  • Strona produktu Shopify

  • Shopify App Store – Platforma ma swój własny rynek eCommerce z szeregiem dodatków i widżetów dla twojego przyszłego sklepu internetowego. Wybór aplikacji obejmuje rozwiązania do analizy, raportowania, przetwarzania płatności, programów lojalnościowych, marketingu w mediach społecznościowych itp.
  • Elastyczność i integracje – Oprócz sklepu z aplikacjami system może integrować się z szeregiem usług stron trzecich. Dobre rozwiązanie dla tych, którzy pragną rozszerzonej funkcjonalności strony internetowej dzięki Zoho, Zendesk, QuickBooks lub innym możliwościom integracji.
  • Shopify Xero Integration

  • Handel zewnętrzny – Shopify pozwala generować przychody nie tylko za pośrednictwem strony internetowej. Firma wprowadziła system punktów sprzedaży dla fizycznie zlokalizowanych sklepów. Jednocześnie ułatwia przekształcenie strony na Facebooku w internetową platformę handlową bez konieczności budowania strony internetowej.
  • Zaawansowane funkcje raportowania – Będziesz mieć oko na wszystkie kluczowe statystyki sprzedaży i wyniki. System określa najbardziej udane kanały ruchu i przychodów.
  • Shopify Augmented Reality – Funkcja Shopify AR pozwala klientom korzystać z realistycznych i realistycznych wrażeń podczas oglądania produktu. Technologia AR oparta na technologii 3D Warehouse zapewnia prawdziwe wyczucie rozmiaru, koloru, jakości lub innych istotnych cech produktu. Każdy produkt jest dostępny jako model 3D.

  Powinniśmy również wspomnieć o funkcjach promocyjnych i premiowych, które mogą zwiększyć lojalność klientów.

 • Squarespace. Squarespace to narzędzie do tworzenia witryn w większym stopniu oparte na treści. Oznacza to, że oferuje szereg funkcji pozwalających na stworzenie solidnego portfolio lub bloga, ale nie sklep cyfrowy, choć nadal ma zestaw możliwości eCommerce. Platforma nie ma własnego sklepu z aplikacjami, a funkcjonalność integracji wygląda na nieco ograniczoną. Oto niektóre podstawowe funkcje dostarczane przez Squarespace:

  • Podstawowa kolekcja widżetów – Brak niestandardowego sklepu z aplikacjami staje się oczywisty, gdy zaczniesz budować witrynę internetową. Platforma ma tylko podstawowe aplikacje, które obejmują galerie, przyciski mediów społecznościowych, formularze kontaktowe itp. Dobra wiadomość dla kawiarni i restauracji – platforma ma pewne funkcje eCommerce do spożywania posiłków poza domem.
  • Analityka – Nie musisz instalować narzędzi analitycznych do śledzenia statystyk strony. Squarespace ma wbudowaną aplikację Metrics. Inną opcją jest integracja Google Analytics.
  • Funkcjonalność eCommerce – Może się przydać, gdy trzeba zintegrować koszyk lub niektóre z dostępnych opcji płatności oprócz certyfikatu SSL. Ta funkcjonalność umożliwia tworzenie klikalnych obrazów produktów, które przenoszą użytkowników na stronę produktu, która może zawierać filmy, ceny, zdjęcia lub inne ważne informacje. System pozwala użytkownikom dodać do 100 pozycji.
  • ECommerce Squarespace

  • Opcje płatności – Wyglądają na bardzo ograniczone w porównaniu do Shopify. System wykorzystuje tylko Stripe do przetwarzania płatności dokonanych za pośrednictwem MasterCard lub Visa.

  Squarespace oferuje pewne możliwości promocyjne w obliczu kodów promocyjnych, kuponów, rabatów itp.

Shopify vs Squarespace: Shopify wygląda oczywiście na lepszą opcję dla projektów eCommerce. Bogata w funkcje platforma jest bardziej elastyczna pod względem zarządzania produktem, opcji płatności lub integracji. Squarespace jest nadal opartym na treści kreatorem stron internetowych z kilkoma niewielkimi opcjami sprzedaży, które nie wystarczą dla dużego sklepu internetowego z dalszym rozszerzeniem.

3. Wzory

Tabela porównawcza projektu

ShopifySquarespace
Liczba tematów:5390+
Import motywów:&# x2714; TAK✘ NIE
Edytor wizualny:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Zmiana motywu:&# x2714; TAK✘ NIE
Zoptymalizowany pod kątem urządzeń mobilnych:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Edytor kodu CSS:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
 • Shopify. Shopify pozwala budować profesjonalnie wyglądające sklepy internetowe przy użyciu darmowych i płatnych szablonów. Wybór darmowych motywów jest dość ograniczony. Z drugiej strony nadal wyglądają raczej przyjemnie i są przyjazne dla użytkownika. Kolekcja zawiera około 10 darmowych szablonów, które mogą nie wyglądać wystarczająco dla wymagających użytkowników. W tym miejscu dostęp do CSS / HTML może się przydać, gdy trzeba wdrożyć unikalny styl strony. Jednak tylko technicy zajmą się procesem edycji.

  Jeśli chodzi o płatne szablony, wybór obejmuje nieco ponad 60 motywów, które wyglądają bardzo profesjonalnie i modnie. Są one podzielone na kategorie, aby sprostać różnym typom sklepów ze względu na ich rozmiary. Nawiasem mówiąc, wszystkie z nich są przyjazne dla urządzeń mobilnych. Jedynym problemem jest to, że będziesz musiał dodać około 190 USD do swojego budżetu, co może być fortuną dla jednego szablonu.

 • Squarespace. Szablony Squarespace wyglądają wspaniale. Są profesjonalnie zaprojektowane. Zakres tematów obejmuje ponad 90 opcji, chociaż większość z nich odnosi się głównie do witryn opartych na treści, takich jak portfele i blogi. System oferuje możliwości edycji CSS i HTML za pośrednictwem platformy programistycznej. Jest on jednak dostępny tylko z abonamentem premium.

  Edytor stron do sprawdzania systemu może działać dobrze, gdy trzeba zabrać klientów na inny szablon lub stronę produktu. Kreator stron tytułowych przyda się również do tworzenia chwytliwych stron docelowych z oszałamiającymi obrazami i innymi rodzajami treści. Użytkownicy mogą wybierać spośród 29 gotowych układów stron tytułowych dostępnych do dostosowania.

Shopify vs Squarespace: Squarespace ma wspaniały design, a wybór motywów Shopify wygląda na nieco ograniczony. Płatne szablony są nieco drogie. Jednak dostęp do CSS / HTML może być dobrym rozwiązaniem tego problemu.

4. Obsługa klienta

 • Shopify. Shopify oferuje różnorodną obsługę klienta dostępną za pośrednictwem kilku kanałów. Na początek zostaną zaoferowane interaktywne samouczki i przewodniki, które podkreślają wszystkie kluczowe kroki budowania witryny od podstaw. Ponadto klienci mogą tworzyć własne wątki na forum Shopify i omawiać problem z innymi użytkownikami Shopify.

  Jeśli to nie wystarczy, możesz wybrać inne kanały, aby skontaktować się z zespołem pomocy technicznej za pośrednictwem:

  • Funkcja czatu na żywo.
  • Telefon.
 • Squarespace. Squarespace jest także dobrą platformą pod względem obsługi klienta. Posiada system biletowy do rozwiązywania problemów za pośrednictwem poczty elektronicznej. Materiały szkoleniowe zawierają wiele materiałów, w tym przewodniki wideo, artykuły i posty na blogach, które mogą być bardzo przydatne. Dodatkowe sposoby skontaktowania się z zespołem pomocy technicznej to całodobowy czat na żywo.

Squarespace vs Shopify: na obu platformach prawie nie brakuje środków do skontaktowania się z zespołem wsparcia.

5. Polityka cenowa

 • Shopify. Shopify ma cztery główne plany w zależności od przyszłego rozmiaru sklepu cyfrowego. Możesz wybrać najbardziej odpowiedni wariant, aby uruchomić mały sklep internetowy na Facebooku za pomocą planu Lite za jedyne 9 USD miesięcznie lub skorzystać z rozszerzonego eCommerce oferowanego przez plan Advanced Shopify za 299 USD miesięcznie:

  • Lite kosztuje 9 USD miesięcznie.
  • Podstawowe Shopify kosztujący 29 USD ze wszystkimi podstawowymi funkcjami do uruchomienia nowego sklepu cyfrowego.
  • Plan Shopify kosztuje 79 USD miesięcznie z nieograniczonymi, profesjonalnymi raportami i innymi funkcjami dla rozwijających się projektów.
  • Zaawansowane Shopify Kosztujący 299 USD miesięcznie z zaawansowanymi funkcjami skalowania projektów eCommerce.
 • ShopifySquarespace
  Plany cenowe:&# 10004; Lite (9 USD / mies);
  &# 10004; Basic Shopify (29 USD miesięcznie);
  &# 10004; Shopify (79 USD / mies);
  &# 10004; Zaawansowane Shopify (299 USD miesięcznie).
  &# 10004; Podstawowy(26 USD miesięcznie);
  &# 10004; Zaawansowane (40 USD / mies).
  Funkcje:&# 10004; Nieograniczona liczba produktów;
  &# 10004; Darmowy certyfikat SSL;
  &# 10004; Profesjonalne raporty;
  &# 10004; Opuszczony odzysk wózka;
  &# 10004; Zaawansowany konstruktor raportów;
  &# 10004; Wysyłka przewoźnika w czasie rzeczywistym.
  &# 10004; Potężny system blogowania;
  &# 10004; Nieograniczona liczba produktów;
  &# 10004; Witryna zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych;
  &# 10004; Obsługa klienta 24/7;
  &# 10004; Kredyt Google AdWords w wysokości 100 USD.
  Najlepszy dla:&# 10004; Mikro-startupy;
  &# 10004; Mały biznes;
  &# 10004; Sklepy lokalne;
  &# 10004; Rynki.
  &# 10004; Mały i prosty sklep;
  &# 10004; Średniej wielkości sklep internetowy.
 • Squarespace. Squarespace dostarcza również cztery różne pakiety z ceną od 12 USD miesięcznie za abonament osobisty z niektórymi podstawowymi funkcjami do 40 USD miesięcznie za abonament Advanced Online Store:

  • Plan osobisty za 12 USD / mc (niezbyt dobre dla eCommerce).
  • Plan biznesowy za 18 USD / miesiąc (dobre dla małych sklepów cyfrowych).
  • Podstawowy sklep internetowy za 26 USD miesięcznie (dobre na rozpoczęcie projektów eCommerce).
  • Zaawansowany sklep internetowy za 40 USD (dobre dla średnich i większych sklepów cyfrowych).

Shopify vs Squarespace: chociaż Shopify planuje droższe, oferują więcej funkcji eCommerce, aby zbudować solidny sklep internetowy. Co więcej, plany muszą spełniać różne wymagania, co czyni je bardziej elastycznymi w porównaniu do planów Squarespace.

Dolna linia

Wybór platformy dla projektu eCommerce jest bardzo ważny. Musisz być w 100% pewien, że otrzymujesz wszystkie niezbędne narzędzia do obsługi procesu zarządzania sklepem, zapewniające użytkownikom lepsze wrażenia zakupowe.

Ogólnie rzecz biorąc, Squarespace jest bardziej wszechstronnym narzędziem do tworzenia witryn niż platforma eCommerce, więc jeśli masz witrynę internetową zbudowaną przez Squarespace i masz kilka koszulek do sprzedaży online, Squarespace Commerce z pewnością sobie z tym poradzi. Ale jeśli planujesz stworzyć bogaty w funkcje sklep, potrzebujesz czegoś mocniejszego, takiego jak Shopify.

ShopifyShopify jest bardziej zorientowanym na eCommerce narzędziem do tworzenia stron internetowych z wieloma możliwościami integracji, własnym sklepem z aplikacjami, darmowymi i płatnymi szablonami, świetnymi możliwościami dostosowywania itp. Co ważniejsze, zapewnia wszechstronny edytor, świetne narzędzia promocyjne i marketingowe do rozwijania działalności do funkcji analitycznych i raportowania.
Shopify.com

SquarespaceSquarespace jest nadal opartym na treści kreatorem stron internetowych z kilkoma ostatnio dodanymi dodatkowymi funkcjami eCommerce. Oferuje instrumenty do budowy głównie małych witryn internetowych. Dobrze jest też wyświetlać produkty lub usługi, ale nie jest dobre do tworzenia solidnego rynku online. squarespace.com

Budowanie sklepów cyfrowych to bardziej funkcjonalność i wygoda dla klientów niż stylowy wygląd. Z tego powodu musisz wybrać platformy, które są bardziej zorientowane na biznes z wystarczającą liczbą narzędzi do obsługi sprzedaży. Z tego punktu widzenia Shopify wygląda na lepszą opcję.

Przegląd Tabela porównawcza (z punktu widzenia eCommerce)

ShopifySquarespace
Łatwość użycia:Shopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs Squarespace
Funkcje:Shopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs Squarespace
Wzory:Shopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs Squarespace
Obsługa klienta:Shopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs Squarespace
Cennik:Shopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs Squarespace
Ogólny wynik:Shopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs SquarespaceShopify vs Squarespace

Wypróbuj Shopify teraz

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map