SiteBuilder vs Wix

Sitebuilder.com vs Wix


Jeśli chodzi o tworzenie stron internetowych, wydaje się, że Wix nie ma żadnych konkurentów. Usługa cieszy się popularnością na całym świecie i prawie nie jest projektantem stron internetowych (nawet nowicjuszem), który nie słyszał o platformie ani nie używał jej do uruchamiania wysokiej jakości, profesjonalnych i funkcjonalnych stron internetowych.

Wix poradzi sobie z prawie każdym zadaniem tworzenia stron WWW. Jaki sens ma porównanie z prostszym rozwiązaniem do tworzenia stron internetowych, takim jak SiteBuilder?

Szybka migawka:

SiteBuilder.comSiteBuilder – to kreator stron internetowych, który korzysta z Narzędzie sztucznej inteligencji podczas procesu tworzenia strony internetowej. System został stworzony głównie z myślą o potrzebach, umiejętnościach i oczekiwaniach początkujących. W ten sposób oferuje zintegrowane rozwiązanie hostingowe, a także możliwość wyboru nazwy domeny dla każdego nowego projektu. Kreator stron internetowych doskonale nadaje się do tworzenia projektów opartych na treści, witryn małych firm, a nawet sklepów internetowych. SiteBuilder.com

WixWix – to popularny na świecie kreator stron internetowych, który słusznie uważany jest za niezaprzeczalnego lidera niszy do tworzenia stron internetowych. System w ogóle nie ma konkurentów ze względu na zaawansowaną funkcjonalność, wyjątkowe podejście do projektowania stron internetowych i niezliczone opcje dostosowywania projektu, które ujawnia docelowym odbiorcom. Prawie nie ma projektanta stron internetowych, który nie słyszał o platformie ani nie używał jej do uruchamiania profesjonalnych, wysokiej jakości i funkcjonalnych projektów. Wix.com

Oba narzędzia do tworzenia witryn wydają się być dobrym wyborem do tworzenia witryn, ale czy są jakieś funkcje, które sprawiają, że któreś z nich ma przewagę nad konkurentem? Jakie są główne funkcje tych systemów i jak wpływają one na proces tworzenia stron internetowych w dłuższej perspektywie? Przeczytaj porównanie, aby znaleźć odpowiedzi na te i inne pytania.

1. Łatwość użycia

 • SiteBuilder. Program budujący witryny to narzędzie do tworzenia witryn typu „przeciągnij i upuść”, które zapewnia szybkie, łatwe i skuteczne tworzenie witryn internetowych w celu uruchamiania różnych typów witryn. Nie trzeba posiadać umiejętności kodowania ani umiejętności projektowania stron internetowych, aby opanować system i rozpocząć z nim budowanie projektów. Platforma oferuje przejrzysty i zrozumiały interfejs, który prawie eliminuje potrzebę szukania i integrowania wymaganych elementów na stronach internetowych.

  Edytor konstruktora witryn

  Jedną z niezaprzeczalnych zalet kreatora stron internetowych, która również przyczynia się do łatwości tworzenia stron internetowych, jest narzędzie sztucznej inteligencji, na którym opiera się platforma. Oznacza to, że system wykonuje większość prac związanych z projektowaniem stron internetowych w oparciu o dostępne informacje. Żadne niuanse technologiczne ani dodatkowa eksploracja systemu nie są potrzebne, aby maksymalnie wykorzystać pracę z SiteBuilder.

  Proces rejestracji jest również prosty i szybki. Musisz zarejestrować się w systemie na oficjalnej stronie internetowej firmy na jeden z dwóch sposobów – podając swój adres e-mail i hasło lub korzystając z kont Google / Facebook. Niezależnie od wybranej opcji, procedura rejestracji zajmie kilka minut.

  Po zakończeniu pierwszego kroku nastąpi przekierowanie do panelu sterowania, gdzie możesz rozpocząć pracę nad tworzeniem witryny. Przygotuj się na odpowiedź na pytania, które zadaje asystent oparty na sztucznej inteligencji, a następnie przejdź do dostosowywania witryny. Jeśli jest coś, czego nie jesteś pewien, wygodny tryb „Podgląd” pomoże Ci zobaczyć, jak Twoja strona wygląda na obecnym etapie rozwoju. Umożliwia to dokonanie wymaganych edycji przed opublikowaniem projektu.

  Wybierz nazwę witryny Site Builder

 • Wix. Kreator stron internetowych jest godnym wyborem dla użytkowników, którzy zamierzają uruchamiać profesjonalne strony internetowe po przystępnych cenach i przy minimalnych umiejętnościach kodowania. System zapewnia niezrównane wrażenia z projektowania stron internetowych, ponieważ jest wyposażony w wysokiej klasy edytor WYSIWYG, który pozwala zobaczyć wszystkie zmiany, które wprowadzasz na stronie internetowej w trybie czasu rzeczywistego.

  Wix Standard Editor

  Wix oferuje intuicyjny i zrozumiały pulpit nawigacyjny. Łatwo się do tego przyzwyczaić, nawet jeśli dopiero zaczynasz przygodę z kodowaniem. System ma również rozbudowany App Market z wieloma aplikacjami i widżetami, które pomagają w tworzeniu struktury witryny. Wszystkie elementy i rozszerzenia, które zintegrujesz z projektem, są w pełni konfigurowalne. Umożliwia to tworzenie układu i projektu strony internetowej zgodnie z rzeczywistymi wymaganiami i potrzebami, a także z myślą o niszowej specjalizacji witryny. Podsumowując, zapamiętanie wszystkich elementów i opcji dostępnych w systemie zajmie około 3-5 dni, aby w pełni wykorzystać możliwości tworzenia stron internetowych.

  Jak system przeciągnij i upuść, Wix umożliwia wybieranie i umieszczanie elementów strony w wymaganych częściach strony. W ten sposób otrzymasz indywidualny projekt strony internetowej, który idealnie spełni twoje oczekiwania. Takie podejście do projektowania stron internetowych znane jest jako „pozycjonowanie bezwzględne” i jest to jedna z cech odróżniających Wix od innych popularnych twórców stron internetowych.

SiteBuilder vs Wix. Jeśli chodzi o łatwość użycia, oba systemy można badać i opanowywać w ciągu kilku dni. SiteBuilder oraz Wix mogą być dobrym wyborem dla wszystkich kategorii użytkowników, niezależnie od ich doświadczenia. Oba systemy wymagają pewnego wysiłku, aby je dobrze opanować, ale to tylko kwestia czasu. Jedyną rzeczą, która może dać uprzywilejowanie Wix, jest przyjazny interfejs użytkownika z przydatnymi wskazówkami i zaawansowanym samouczkiem wideo, który stanowi dodatkowy bonus dla twórcy witryny.

2. Zestaw funkcji i elastyczność

 • SiteBuilder. Kreator stron internetowych doskonale nadaje się do tworzenia wszelkiego rodzaju stron internetowych, od prostych projektów jednostronicowych po złożone sklepy internetowe. Proces edycji witryny nie zajmuje dużo czasu, ponieważ każda strona składa się z kilku sekcji, które można edytować i dostosowywać za pomocą zintegrowanego zestawu narzędzi systemu. Od Ciebie zależy, czy wybierzesz i dodasz dowolną liczbę elementów, stron i sekcji, aby zapewnić swojej witrynie doskonałą wydajność i ładny wygląd.

  Dostosowywanie strony w programie budującym witryny

  Jedną z głównych zalet tego systemu jest jego potężna funkcjonalność blogowania. Jeśli potrzebujesz połączyć blog z gotową witryną, SiteBuilder pozwala to zrobić z łatwością. Podaj tytuł swojego bloga, wybierz szablon i zarządzaj ustawieniami. To wszystko – Twój blog jest gotowy do publikacji. Ta funkcja jest całkowicie darmowa.

  Kreator stron internetowych oferuje rozbudowane opcje integracji. Można wybierać i aktywować widżety i aplikacje dostępne w jego kolekcji. Te dodatki są podzielone na kategorie w zależności od tematów, do których należą. Jest to potrzebne, aby uprościć wyszukiwanie użytkowników. Widżetów jest wiele i możesz wybierać spośród aplikacji społecznościowych, biznesowych i odliczających, stylów galerii, osi czasu, przycisków CTA i wielu innych.

  Nie ma zintegrowanego opcja wsparcia wielojęzycznego tutaj, co jest jedną z wad systemu. Usługa pozwala jednak na tworzenie stron internetowych, które są gotowe na urządzenia mobilne od samego początku, dzięki czemu można je przeglądać na dowolnych urządzeniach mobilnych.

  Kolejną cechą wyróżniającą system z tłumu jest zintegrowany silnik eCommerce. System pozwala sprzedawać produkty fizyczne i cyfrowe online, korzystając z jednej z dwóch opcji. Możesz albo dodać produkty bezpośrednio do stron internetowych, albo dodać do projektu sklep z pełnym wyposażeniem.

  Ponadto SiteBuilder oferuje możliwość korzystania z bezpłatnego narzędzia Logo Maker. Jest to intuicyjny instrument do projektowania stron internetowych, który pozwala tworzyć i przesyłać własne unikalne logo do projektu w krótkim czasie. Proces tworzenia logo jest prosty, szybki i wygodny dla wszystkich. Wystarczy wykonać kroki oferowane przez system i obserwować wynik.

  Kreator logo Sitebuilder

 • Wix. Jest to system „wszystko w jednym”, który pozwala na uruchomienie niemal wszystkich potrzebnych typów witryn, w tym forów, witryn biznesowych, portfeli, stron docelowych, blogów, a nawet sklepów internetowych. Niesamowita wszechstronność funkcji i narzędzi sprawia, że ​​platforma jest jednym z najlepszych rozwiązań dla początkujących i doświadczonych projektantów stron internetowych.

  Kreator stron internetowych obfituje w bezpłatne i płatne widżety, aplikacje dostępne w Wix App Market oraz elementy, które można ustawić w dowolnej kolejności, aby zapewnić swojej witrynie maksymalną wydajność i atrakcyjną prezentację. Witryny Wix składają się z bloków elementów, a każdy blok ma elastyczne ustawienia.

  Edytor Wix

  Doświadczeni projektanci stron internetowych również będą pod wrażeniem różnorodnych opcji projektowych oferowanych przez system, ponieważ pozwala on na integrację kodu, dzięki czemu Twoja witryna będzie wyróżniać się z tłumu. Możliwe jest zsynchronizowanie witryny Wix z wieloma popularnymi usługami, aby zwiększyć jej wydajność. Co więcej, kreator stron internetowych oferuje zaawansowane funkcje blogowania i eCommerce. W razie potrzeby możesz skonfigurować parametry SEO swojej witryny, favicon, przekierowań i granic witryny bezpośrednio w systemie.

  Osobną uwagę należy zwrócić na zaawansowana funkcja Wix ADI, który umożliwia tworzenie stron internetowych w trybie automatycznym z wykorzystaniem informacji przesłanych przez użytkownika. Nawet jeśli nie jesteś ekspertem od projektowania stron internetowych, sztuczna inteligencja projektowania pomoże ci stworzyć od podstaw w pełni funkcjonalną stronę internetową. Nie ma innego narzędzia do tworzenia witryn, które może pochwalić się tym samym narzędziem.

  Wix wyróżnia się również z tłumu dzięki funkcjom projektantów, które umożliwiają rozpoczęcie profesjonalnych projektów. Prawdziwe zalety kreatora stron internetowych to Krukowaty i Wspiąć się przybory. Corvid by Wix to zaawansowana otwarta platforma programistyczna służąca do uruchamiania i dostosowywania profesjonalnych aplikacji internetowych bez znajomości programowania i projektowania stron internetowych. Z kolei Ascend by Wix to kompleksowe rozwiązanie biznesowe, które obejmuje około 20 produktów skutecznych w profesjonalnej promocji biznesowej.

SiteBuilder vs Wix. Jeśli chodzi o zestaw funkcji, Wix nie ma żadnych rywali – tak szeroka, wszechstronna i potężna funkcjonalność Wix. Za pomocą tego systemu możesz rozwiązać prawie każde zadanie związane z tworzeniem stron internetowych, uruchamiając różne typy stron internetowych o doskonałej wydajności i atrakcyjnym wizualnie. SiteBuilder ma również wiele do zaoferowania – jego zestaw funkcji i elastyczność umożliwiają użytkownikom rozpoczynanie profesjonalnych i atrakcyjnych wizualnie projektów bez specjalnych umiejętności.

3. Wzory

SiteBuilderWix
Liczba tematów:0500+
Zmiana motywu:✘ NIE✘ NIE
Edytor wizualny:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Edytor kodu:✘ NIE&# x2714; TAK
Zoptymalizowany pod kątem urządzeń mobilnych:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
 • SiteBuilder. Kreator stron internetowych nie ma standardowej kolekcji szablonów w porównaniu do innych systemów. Zamiast tego generuje układ strony na podstawie typu projektu i niszy, do której należy.

  Wszystkie kompozycje SiteBuilder domyślnie reagują, co oznacza, że ​​wyświetlają się doskonale na wszystkich urządzeniach mobilnych i stacjonarnych. Jeśli nie masz pewności, jak Twój projekt będzie wyglądał na tablecie, smartfonie lub komputerze, możesz obejrzeć jego wersję zapoznawczą, aby móc wprowadzić wymagane zmiany na czas.

  Kreator stron internetowych oferuje wiele narzędzi do dostosowywania projektu i funkcji potrzebnych do nadania wybranemu układowi i spersonalizowanemu wyglądowi szablonu. Do Ciebie należy wybór wymaganej palety kolorów, tła, ustawień stylu czcionki i innych powiązanych parametrów. Co więcej, możesz nadać swojemu projektowi dodatkową personalizację poprzez przesyłanie galerii zdjęć, logo i innych niezbędnych elementów strony internetowej oraz zarządzanie nimi. Wreszcie możesz użyć umiejętności kodowania HTML (Jeśli w ogóle), aby edytować projekt nagłówka i stopki. Będzie to również bonus dla Twojej witryny. Pamiętaj, że nie możesz zmienić szablonu w trakcie tworzenia witryny bez utraty przesłanej treści.

  Układy strony programu budującego witryny

 • Wix. System oferuje jedną z najbardziej wszechstronnych i obszernych kolekcji wysokiej jakości profesjonalnych wzorów. Obecnie dostępnych jest ponad 550 dostosowywanych motywów, a eksperci od systemu nadal pracują nad opracowywaniem nowych projektów. Wszystkie z nich reagują domyślnie i naprawdę wyróżniają się z tłumu dzięki ich oszałamiającemu urokowi i przestrzeganiu najlepszych standardów branżowych. Istnieje również możliwość wybrania całkowicie pustego szablonu w celu dalszego dostosowania go od zera.

  Szablony Wix

  Wszystkie szablony Wix są również podzielone na kategorie niszowe, aby uprościć wyszukiwanie użytkowników. Niezależnie od tego, jaki szablon wybierzesz, będziesz mógł dostosować jego projekt poprzez dodawanie bloków, widżetów, efektów, aplikacji, tła, czcionek itp. I zarządzanie nimi..

  Mobilną wersję motywu można nawet ręcznie dostosować, aby zapewnić wysokiej jakości wygląd i idealne dostosowanie witryny do różnych ekranów mobilnych. Jedyną wadą jest to, że nie można zmieniać szablonu w ruchu, ponieważ stosuje podejście „absolutnego pozycjonowania” stosowane przez system. Bądź więc ostrożny przy dokonywaniu wyboru.

SiteBuilder vs Wix. Jeśli chodzi o porównanie projektów, mamy wyraźnego lidera – Wix. Jakość i profesjonalny wygląd motywów oferowanych przez system z pewnością zachwyci każdego, kto uzyska do nich dostęp. SiteBuilder jest nieco w tyle za Wix pod względem wzornictwa. Mimo że oferuje całkiem niezły wybór szablonów i kategorii niszowych, ich jakość jest daleka od tej oferowanej przez motywy Wix. Jednocześnie istnieje jedna cecha wspólna dla obu platform: nie zezwalają na zmianę szablonów w trakcie tworzenia witryny. Jest to poważna wada, która wymaga rozważenia i poprawy.

4. Obsługa klienta

 • SiteBuilder. System może pochwalić się niezawodną obsługą klienta. Ich baza wiedzy obejmuje ogólną stronę pomocy technicznej, poradniki, górną sekcję FAQ, stronę Pierwsze kroki prezentującą podstawy korzystania z systemu oraz sekcję Kontakt. Ten ostatni zapewnia możliwość skontaktowania się z zespołem obsługi klienta za pośrednictwem poczty elektronicznej, telefonu lub czatu na żywo, który jest dostępny 24/7. Wreszcie istnieje możliwość wpisania pytania bezpośrednio na stronie internetowej i oczekiwania na odpowiedź. Taka wszechstronność opcji pozwala rozwiązać problemy niemal natychmiast.

  Pomoc na czacie w programie Site Builder

 • Wix. Centrum obsługi klienta jest również potężne i zawiera różne opcje. Oprócz standardowych opcji pomocy dla użytkowników, takich jak na przykład często zadawane pytania, ma kanał YouTube i forum, które przyczyniają się do komunikacji między użytkownikami i programistami systemu.

  Platforma ma również opcję inteligentnego wyszukiwania, która umożliwia znalezienie odpowiedzi na różne pytania, które mogą mieć użytkownicy. Jeśli z jakiegoś powodu nie udało Ci się rozwiązać problemu, Wix oferuje system zgłoszeń, który pozwala złagodzić twoje obawy. Nawet początkujący nie będzie miał problemu z opanowaniem deski rozdzielczej systemu, ponieważ wszystkie edytowalne elementy zawierają monity i wskazówki dotyczące ich prawidłowego zastosowania. Innymi słowy, Wix pozwala nauczyć się systemu podczas pracy nad rozwojem strony internetowej. To kolejna funkcja, która wyróżnia twórcę strony z tłumu.

SiteBuilder vs Wix. Obaj twórcy stron internetowych oferują niezawodne usługi obsługi klienta, które umożliwiają rozwiązanie prawie wszystkich problemów, które mają użytkownicy. Dostarczają wystarczających informacji o sposobie korzystania z usług, aby jak najlepiej wykorzystać ich wydajność. Jednak Wix nieco przewyższa SiteBuilder, oferując samouczki wideo i forum społeczności. Pomaga to rozwiązać problemy od samego początku, bez szukania odpowiedzi przez długi czas i odwracając uwagę od procesu projektowania stron internetowych.

5. Polityka cenowa

 • SiteBuilder. Kreator stron jest od samego początku darmowy. Pozwala to testować funkcjonalność systemu tak długo, jak potrzebujesz, tworząc nieograniczoną liczbę witryn w subdomenie. Jeśli jednak chcesz zapewnić niezawodną obecność w Internecie, musisz uaktualnić do jednego z płatnych planów oferowanych przez system, a mianowicie Pro (4 USD / mies), Premium (4,80 USD / mc) i eCommerce (7,20 USD / mc).

  Plany budowania witryn i ceny

  System pozwala zaoszczędzić nawet do 60%, jeśli zdecydujesz się na roczną subskrypcję od samego początku. Ponadto otrzymasz bezpłatną nazwę domeny i hosting z dowolnym planem, który zdecydujesz się uzyskać przez rok.

 • Wix polityka cenowa różni się od polityki oferowanej przez SiteBuilder. System zapewnia również niekończący się bezpłatny plan, który pozwala testować jego funkcje i ćwiczyć umiejętności tak długo, jak potrzebujesz. Użytkownicy, którzy planują uruchomić w pełni funkcjonalne strony internetowe, mogą wybierać między dwiema grupami planów ukierunkowanych na różne projekty stron internetowych i potrzeby biznesowe. Należą do nich subskrypcje Standard oraz Business / eCommerce.

  Witryna cenowa Wix

  Standardowe plany Wix obejmują: Combo (13 USD / mies), Bez limitu (17 USD miesięcznie), Pro (22 USD miesięcznie) i VIP (39 USD miesięcznie), podczas gdy subskrypcja eCommerce obejmuje Business Basic (23 USD miesięcznie), Business Unlimited (27 USD miesięcznie), Business VIP (49 USD / mies) i Enterprise (500 USD / mies). Niezależnie od tego, jaką subskrypcję Wix wybierzesz, będzie ona zawierała funkcję akceptacji płatności online, różnorodne metody płatności do wyboru, zwiększoną przestrzeń dyskową, brak reklam Wix, niestandardowe połączenie nazwy domeny i inne kluczowe funkcje. Plany Wix są również w 100% wolne od prowizji, co jest kolejną zaletą docenianą przez większość użytkowników.

  Cennik Wix

  Jeśli w wybranym abonamencie coś Ci się nie podoba, system oferuje pełny zwrot pieniędzy w ciągu 14 dni od daty płatności. Po anulowaniu planu wrócisz do bezpłatnego planu bez utraty zawartości. Wix jest jednym z tych twórców stron, którzy dbają o poziom zadowolenia klientów. System często wprowadza rabaty i oferty specjalne, które pozwalają Ci zaoszczędzić, wybierając odpowiednią subskrypcję.

Wix vs SiteBuilder. Porównując płatne plany oferowane przez systemy, możemy stwierdzić, że Wix ma bardziej umiarkowane zasady cenowe, oferując bardziej zaawansowane funkcje przy tym koszcie. System oferuje również szerszy wybór subskrypcji, zapewniając swobodę działania i różnorodność opcji dostosowywania projektu. Jest to zdecydowanie godna inwestycja w jakość, bezpieczeństwo i niezawodność.

Dolna linia

Dokonując wyboru między SiteBuilder a Wix, ważne jest, aby skupić się na bieżących potrzebach związanych z projektowaniem stron internetowych i osiągnąć zamierzony efekt w dłuższej perspektywie. Wix zawsze był i pozostaje niezaprzeczalnym liderem nowoczesnego rynku projektowania stron internetowych, który obejmuje najważniejsze funkcje potrzebne do tworzenia wysokiej jakości i stylowych stron internetowych o doskonałej wydajności. Są to bogaty zestaw funkcji, zaawansowane narzędzia do projektowania stron internetowych, bogaty wybór szablonów, przystępny koszt, obsługa wielu języków, elastyczne ustawienia SEO i wiele innych.

Z kolei SiteBuilder nieco wyprzedza Wix pod względem funkcjonalności i podejścia projektowego, ale jest tańszy w porównaniu do konkurenta. Ostateczny wybór zależy od posiadanych wymagań i preferencji.

SiteBuilder vs Wix: Tabela porównawcza

SiteBuilder.comWix
1. Łatwość8 z 1010 z 10
2. Funkcje8 z 1010 z 10
3. Projekt8 z 109 z 10
4. Wsparcie9 z 1010 z 10
5. Ceny8 z 1010 z 10
Ogólnie:8.2 z 1010,0 z 10
Spróbuj teraz Spróbuj teraz
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map