Squarespace vs Godaddy Website Builder

Squarespace vs Godaddy Website Builder


Podczas gdy sprawdzone platformy do tworzenia stron internetowych ewoluują, rozpoznawalne firmy hostingowe szukają także okazji, by wskoczyć do niszy i zaoferować swoim klientom kompleksowe rozwiązanie do tworzenia stron internetowych w dowolnym momencie.

To tutaj Squarespace i Godaddy spotykają się twarzą w twarz, aby określić najlepsze rozwiązanie dla początkujących, którzy szukają łatwych i szybkich sposobów na przejście do sieci.

Szybka migawka:

SquarespaceSquarespace jest znanym oprogramowaniem do tworzenia stron internetowych, które istnieje na rynku od 2004 roku. CMS oparty na SaaS zyskał uznanie dzięki łatwo dostosowywanym szablonom, intuicyjnemu edytorowi WYSIWYG, responsywnemu projektowi mobilnemu i kilku innym funkcjom. Mimo że został wydany głównie jako narzędzie do budowania witryn opartych na treści, oferuje podstawowe funkcje eCommerce oprócz usług hostingu i rejestracji domen. squarespace.comSquarespace jest znanym oprogramowaniem do tworzenia stron internetowych, które istnieje na rynku od 2004 roku. CMS oparty na SaaS zyskał uznanie dzięki łatwo dostosowywanym szablonom, intuicyjnemu edytorowi WYSIWYG, responsywnemu projektowi mobilnemu i kilku innym funkcjom. Mimo że został wydany głównie jako narzędzie do budowania witryn opartych na treści, oferuje podstawowe funkcje eCommerce oprócz usług hostingu i rejestracji domen.

Idź TatoGoDaddy stał się jednym z najpopularniejszych dostawców hostingu. Dostarcza swoje usługi od 1997 roku. Dziś klienci mogą uzyskać dostęp do niestandardowego narzędzia do tworzenia witryn, które pozwala tworzyć profesjonalne strony internetowe w mniej niż godzinę. Niektóre główne funkcje obejmują prostą integrację strony trzeciej, niestandardowe szablony, szeroki wybór zdjęć stockowych itp. squarespace.comGoDaddy stał się jednym z najpopularniejszych dostawców hostingu. Dostarcza swoje usługi od 1997 roku. Dziś klienci mogą uzyskać dostęp do niestandardowego narzędzia do tworzenia witryn, które pozwala tworzyć profesjonalne strony internetowe w mniej niż godzinę. Niektóre główne funkcje obejmują prostą integrację strony trzeciej, niestandardowe szablony, szeroki wybór zdjęć stockowych itp.

W dzisiejszej bitwie Squarespace vs Godaddy mamy wyróżnić niektóre z głównych zalet i wad oraz określić, który z dwóch twórców stron internetowych jest lepszy i dlaczego.

1. Łatwość użycia

 • Squarespace obiecuje szybki i łatwy proces budowania strony internetowej. Został zaprojektowany dla początkujących bez wiedzy technicznej. Tutaj mamy standardowy edytor przeciągnij i upuść. Kiedy mówimy „standardy”, nie mamy na myśli czegoś złego. Od samego początku wygląda dość prosto ze wszystkimi niezbędnymi instrumentami na lewym pasku bocznym. Jeśli chcesz wybrać konkretną sekcję do dostosowania, wybierz tę z listy na prawym pasku bocznym. Oto, co czyni Squarespace tak łatwym dla początkujących:

  • 100% WYSIWYG Oprogramowanie budowlane – użytkownicy mogą dowolnie tworzyć dowolną strukturę strony. Przenoszenie elementów i bloków jest bardzo łatwe. Możesz dowolnie zmieniać ich kolejność, zamieniać lub zmieniać kolejność za pomocą zaledwie kilku ruchów, chociaż przesyłanie zdjęć wygląda nieco dziwnie jak na platformę „przeciągnij i upuść”. Musisz uzyskiwać dostęp do Edytora stylów za każdym razem, gdy chcesz dodać nowy plik multimedialny. Na początku może to wyglądać trochę niewygodnie. Ale przyzwyczaisz się do tego za kilka godzin.
  • Edytor Squarespace

  • Edytor stylów – narzędzie zostało zaprojektowane tak, abyś mógł jak najlepiej dostosować stronę internetową. Ustawienia ułatwiają nie tylko zmianę kolejności elementów, ale także zmianę ich rozmiaru, dodawanie nowych sekcji itp. Użytkownicy mogą wybrać, czy chcą utworzyć nową stronę z pustego miejsca, czy też dostosować dowolny z dostępnych układów.
 • Idź Tato twierdzi również, że pomaga początkującym w tworzeniu witryn w mniej niż 60 minut. Cóż, oprogramowanie jest proste i jednoznaczne. Ale w tym przypadku „bezpośredni” bardziej przypomina wadę. Systemowi brakuje funkcji dostosowywania. Użytkownicy są zobowiązani do przestrzegania automatycznych monitów od początku do etapu „publikowania witryny”. Godaddy nie zapewnia wystarczającej przestrzeni do manewrów.

  Edytor strony

  Kluczowym problemem dotyczącym narzędzia do tworzenia witryn jest to, że nie ma on funkcji przeciągania i upuszczania, co jest nieco dziwne. Z drugiej strony przesyłanie zdjęć i zdjęć jest łatwe, a także zmiana kolejności niektórych elementów na stronie. Edytor jest dostępny zarówno w wersji stacjonarnej, jak i mobilnej, aby dostosować witrynę w podróży za pomocą smartfona lub tabletu. Wybierz z listy nowych elementów lub bloków i dodaj je do swojej strony. Zła wiadomość jest taka, że ​​nie będzie można zmienić ich pierwotnego projektu.

  Edytor GoDaddy

  Otwarty na kodowanie

  Kodowanie HTML i JavaScript może być dobrym rozwiązaniem problemu ograniczonej swobody dostosowywania. Będzie to jednak wymagać wiedzy technicznej i umiejętności, które nie są dla początkujących. Pomocne mogą być również dodatkowe narzędzia, takie jak edytor formularzy kontaktowych. Jednak zawierają one również bloki i sekcje o wstępnie ustawionym projekcie.

Squarespace vs Godaddy: Oba narzędzia do tworzenia witryn są świetne dla początkujących pod względem łatwości użytkowania. Godaddy oferuje prosty proces budowy, bez szans na pomyłkę. Jednak brak swobody dostosowywania i funkcja przeciągania i upuszczania sprawiają, że Squarespace jest lepszym rozwiązaniem z większą elastycznością w prowadzeniu potrzebnej struktury strony.

2. Zestaw funkcji i elastyczność

 • Squarespace od lat znana jest jako dobra platforma do tworzenia witryn opartych na treści. Jest znany wśród blogerów i użytkowników, którzy potrzebują dobrej witryny dla małych firm lub profesjonalne portfolio. Platforma może się sprawdzić, jeśli potrzebujesz uruchomić mały sklep cyfrowy i potrzebujesz przynajmniej podstawowej funkcjonalności eCommerce, umożliwiającej użytkownikom sprzedaż do 100 produktów. Nie należy się wiele spodziewać, choć dobrze jest zacząć od sklepu internetowego. Oto, co otrzymujesz dzięki Squarespace:

  • eCommerce – funkcja zapewnia kilka standardowych opcji po wyjęciu z pudełka. Możesz zintegrować koszyk, niektóre z głównych systemów płatności, w tym PayPal i Stripe, tworzyć zdjęcia produktów, które można kliknąć, aby klienci mogli je powiększyć, dodawać filmy i opisy na stronie produktu itp. Platforma zawiera pewne dodatki eCommerce przeznaczone do lokali gastronomicznych i kawiarnie. Zwróć uwagę, że wszystkie wymienione narzędzia są dostępne w biznesplanie (18 USD / miesiąc) i wyżej.
  • ECommerce Squarespace

  • Widżety i dodatki – system oferuje listę typowych dodatków. Obejmują one niektóre galerie, podstawowe formularze kontaktowe i przyciski udostępniania w sieci społecznościowej itd. Wybór dodatków jest dość słaby w porównaniu do hugerów App Markets. Możesz potrzebować więcej aplikacji i możliwości integracji.
  • Zintegrowane wskaźniki – Squarespace zawiera już wbudowaną aplikację Metrics do monitorowania ruchu w witrynie. Ponadto użytkownicy mają szansę zintegrować witrynę z Google Analytics.
  • Analiza Squarespace

 • Idź Tato nie może zaoferować dużej elastyczności. Jak wspomnieliśmy wcześniej, obecnie oferuje on prosty proces budowy, nie pozostawiając wiele miejsca na kreatywność. Jednak użytkownicy nadal będą mieli dostęp do podstawowego wyboru dodatków, aby strona była nieco bardziej wciągająca.

  • eCommerce – dobrze słyszałeś! Godaddy ma możliwości eCommerce. Są one jednak dostępne w sklepie internetowym online w cenie 29 USD miesięcznie. Użytkownicy mogą dostosowywać stronę produktu, zmieniać jej czcionki lub kolory, dostosowywać ustawienia wysyłki i podatków, integrować zapasy dostawy (na przykład UPS), wysyłać spersonalizowane oferty, promocje i e-maile.
  • E-commerce GoDaddy

  • Kreator SEO – prosta funkcja pomaga początkującym rozpocząć od podstawowych ustawień optymalizacji SEO. It6 pokazuje, jak edytować tytuły i opisy meta. Zła wiadomość jest taka, że ​​sam twórca witryny ma niezwykłe miejsce, w którym nie jest przyjazny dla SEO. Wyszukiwarki mogą tego nie docenić.
  • Funkcja blogowania – powinniśmy ostrzec was, abyście nie oczekiwali od tego wiele. Chociaż funkcja ta umożliwia tworzenie oddzielnych blogów z artykułami i obrazami, brakuje jej nawet podstawowej funkcji tworzenia tagów lub integracji kanału RSS. Brak dostępnych ustawień SEO w celu optymalizacji postów na blogu.
  • Silnik blogów GoDaddy

Squarespace vs Godaddy: obie platformy mogą się pochwalić bogatym zestawem funkcji. Nie mają niestandardowego portalu z widżetami, zaawansowanych ustawień SEO itp. Nadal mają podstawowe funkcje eCommerce. To właśnie tutaj Squarespace może być lepszą opcją, biorąc pod uwagę funkcjonalność eCommerce dostępną w tańszych planach.

3. Projekt

Tabela porównawcza projektu

SquarespaceIdź Tato
Liczba tematów:90+305
Import motywów:✘ NIE✘ NIE
Edytor wizualny:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Zmiana motywu:&# x2714; TAK✘ NIE
Responsywna strona internetowa:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
 • Squarespace oferuje wybór motywów dostosowanych do urządzeń mobilnych, które wyglądają niesamowicie. Profesjonalnie zaprojektowane wyglądać stylowo i nowocześnie śledzenie najnowszych trendów w projektowaniu stron internetowych. Użytkownicy mogą wybierać spośród ponad 90 dostępnych szablonów posortowanych według kategorii.

  Jeśli masz wystarczającą wiedzę na temat programowania, możesz wdrożyć dowolny projekt lub zmodyfikować gotowe szablony zgodnie z własnymi potrzebami. Wszystko, czego potrzebujesz, to dostęp do platformy programisty z dostępem do CSS i HTML motywów. Zwróć uwagę, że dostęp do platformy jest dostępny tylko dla użytkowników abonamentu Premium.

  Oprogramowanie ma narzędzie do tworzenia stron tytułowych. Jest to świetna opcja dla użytkowników, którzy muszą tworzyć atrakcyjne strony docelowe lub witryny jednostronicowe. Ta funkcja zawiera 29 gotowych układów, które możesz dowolnie modyfikować lub dostosowywać.

 • Idź Tato nie ma ogromnego wyboru motywów. Obecnie oferuje około 20 szablonów bez narzędzi do ich modyfikacji. Nie ma edytora stylów do pracy z kolorami lub czcionkami motywu. Nie będziesz także mógł zmieniać stylów ani tła. Wszystko, co możesz, to usunąć niektóre elementy na stronie lub dodać nowe. Otóż ​​to. Niewielka elastyczność projektowania. Jeśli chodzi o szablony, wyglądają całkiem nieźle. Działają płynnie na komputerach i urządzeniach mobilnych.

Squarespace vs Godaddy: Squarespace oferuje więcej motywów oprócz dostępu do HTML i CSS w ramach platformy programistów. Godaddy nie oferuje narzędzi do zaawansowanego dostosowywania. Możesz zmienić tylko ogólny styl i niektóre kolory motywu.

4. Obsługa klienta

 • Squarespace zapewnia klientom kilka sposobów pozostawania w kontakcie. Zazwyczaj obejmują one:

  • System sprzedaży biletów – po prostu przejdź do strony kontaktowej i prześlij list.
  • Materiały szkoleniowe – tutaj mamy przewodniki wideo i artykuły na różne tematy. Użytkownicy znajdą również szereg postów na blogu, które mogą się przydać.
  • Czat na żywo – jest dostępny przez całą dobę.
 • Idź Tato został początkowo uruchomiony jako dostawca hostingu i rejestr domen. Innymi słowy, platforma ma doskonałą obsługę klienta, cenną za pośrednictwem kilku głównych kanałów:

  • Ogromna baza wiedzy – tutaj znajdziesz mnóstwo artykułów i poradników, aby odpowiedzieć na każde pytanie.
  • Forum – Forum Godaddy to świetne miejsce do rozwiązywania różnych problemów i proszenia o porady doświadczonych użytkowników.
  • Wsparcie telefoniczne – dostępny na całym świecie.
  • Bezpłatne menedżerowie kontaktów.

Godaddy vs Squarespace: obie usługi mają świetne zespoły wsparcia z wystarczającą ilością materiałów pisemnych i przewodników, aby ukończyć każdy etap od rozpoczęcia pracy z publikacją witryny.

5. Polityka cenowa

 • Squarespace użytkownicy mogą wybierać spośród 4 głównych pakietów w zależności od typu witryny, którą muszą utworzyć:

  • Plan osobisty jest przeznaczony dla blogów, witryn dla małych firm i innych projektów opartych na treści. Cena wynosi 12 USD miesięcznie.
  • Plan biznesowy jest dobry dla małych sklepów internetowych z jednym lub kilkoma produktami do sprzedaży online. Cena wynosi 18 USD miesięcznie.
  • Podstawowy plan sklepu internetowego jest dobry na rozpoczęcie działalności w rozwijającym się biznesie online. Cena wynosi 26 USD miesięcznie.
  • Zaawansowany plan sklepu internetowego jest dla rozwijających się sklepów cyfrowych. Jest dobry dla średnich i dużych projektów. Cena wynosi 40 USD miesięcznie.
 • Idź Tato ma również 4 główne plany do wyboru. Są to:

  • Plan osobisty kosztuje 5,99 USD / miesiąc bez specjalnych funkcji (hosting + tylko SSL).
  • Biznes kosztuje 9,99 USD miesięcznie z SEO Wizard i podstawowymi funkcjami eCommerce.
  • Business Plus kosztujący 14,99 USD miesięcznie z narzędziami e-mail marketingu i linkami do udostępniania społecznościowego.
  • online Sklep kosztuje 29,99 USD / miesiąc z różnymi integracjami opcji płatności dla sklepów cyfrowych.

Squarespace vs Godaddy: podczas gdy Godaddy może na początku wyglądać na tańszą opcję, Squarespace oferuje więcej funkcji za niższą cenę. Na przykład utworzenie sklepu internetowego kosztuje tylko 1 USD miesięcznie, a Godaddy pobiera 29 USD miesięcznie.

Dolna linia

Wybór pomiędzy Squarespace a Godaddy będzie polegał głównie na twoich celach i oczekiwaniach. Czy planujesz stworzyć prostą witrynę lub portfolio dla małych firm? A może szukasz okazji do przejścia przez Internet z rozwijającym się projektem eCommerce? Chociaż oba systemy służą praktycznie tym samym celom, istnieją pewne oczywiste różnice.

SquarespaceSquarespace jest znanym oprogramowaniem do tworzenia stron internetowych, które istnieje na rynku od 2004 roku. CMS oparty na SaaS zyskał uznanie dzięki łatwo dostosowywanym szablonom, intuicyjnemu edytorowi WYSIWYG, responsywnemu projektowi mobilnemu i kilku innym funkcjom. Mimo że został wydany głównie jako narzędzie do budowania witryn opartych na treści, oferuje podstawowe funkcje eCommerce oprócz usług hostingu i rejestracji domen. squarespace.comSquarespace jest znanym oprogramowaniem do tworzenia stron internetowych, które istnieje na rynku od 2004 roku. CMS oparty na SaaS zyskał uznanie dzięki łatwo dostosowywanym szablonom, intuicyjnemu edytorowi WYSIWYG, responsywnemu projektowi mobilnemu i kilku innym funkcjom. Mimo że został wydany głównie jako narzędzie do budowania witryn opartych na treści, oferuje podstawowe funkcje eCommerce oprócz usług hostingu i rejestracji domen.

Idź TatoGoDaddy sprawdzi się w przypadku małych i małych projektów. Z pewnością wymaga to poprawy swobody dostosowywania i narzędzi do modyfikowania ograniczonego wyboru motywów. Z drugiej strony może być nadal tanią opcją dla początkujących bez rezygnacji z oczekiwań. squarespace.comGoDaddy sprawdzi się w przypadku małych i małych projektów. Z pewnością wymaga to poprawy swobody dostosowywania i narzędzi do modyfikowania ograniczonego wyboru motywów. Z drugiej strony może być nadal tanią opcją dla początkujących bez rezygnacji z oczekiwań.

Podsumowując, Squarespace może być lepszym rozwiązaniem na wypadek, gdybyś chciał stworzyć stronę internetową inną niż typowa. Jest również wyposażony w bogatszy zestaw funkcji w porównaniu z Godaddy, który jest dobry do szybkiego wdrożenia bez specjalnych wymagań dla projektu.

Przegląd Tabela porównawcza

SquarespaceIdź Tato
Łatwość użycia:Squarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website Builder
Funkcje:Squarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website Builder
Wzory:Squarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website Builder
Obsługa klienta:Squarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website Builder
Cennik:Squarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website Builder
Ogólny wynik:Squarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website BuilderSquarespace vs Godaddy Website Builder
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map