Squarespace vs WooCommerce

Squarespace vs WooCommerce


Proces budowy udanego sklepu internetowego dotyczy nie tylko banerów z wezwaniem do działania, opcji płatności lub metod wysyłki. Wymaga także połączenia kreatywności w zakresie projektowania, marketingu i promocji.

Tutaj przydatne mogą być Squarespace i WooCommerce. Po pierwsze, oba zapewniają podstawową funkcjonalność eCommerce. Po drugie, dostarczają wystarczającą liczbę dodatkowych zestawów, aby rozszerzyć działalność i rozwinąć internetowy sklep internetowy.

Szybka migawka:

SquarespaceSquarespace – to pełny cykl kreatora stron internetowych, który już zyskał uznanie dzięki swoim stylowym i bezbłędnie zaprojektowanym szablonom. Jednak użytkownicy powinni również wziąć pod uwagę fakt, że platforma ma ulepszoną funkcjonalność eCommerce zintegrowaną z każdym z jej tematów. Oprócz tego, że są stylowe i atrakcyjne, szablony Squarespace są wyposażone w zintegrowane narzędzia do zarządzania zapasami, zautomatyzowane kampanie marketingowe itp. SquarespaceSquarespace – to pełny cykl kreatora stron internetowych, który już zyskał uznanie dzięki swoim stylowym i bezbłędnie zaprojektowanym szablonom. Jednak użytkownicy powinni również wziąć pod uwagę fakt, że platforma ma ulepszoną funkcjonalność eCommerce zintegrowaną z każdym z jej tematów. Oprócz tego, że są stylowe i atrakcyjne, szablony Squarespace są wyposażone w zintegrowane narzędzia do zarządzania zapasami, zautomatyzowane kampanie marketingowe itp.

WooCommerceWooCommerce – to wtyczka do witryn WordPress, które chcą sprzedawać towary online. W przeciwieństwie do Squarespace, nie jest to platforma do tworzenia stron internetowych. WooCommerce to darmowa aplikacja opracowana z myślą o łatwym zarządzaniu produktami, uruchamianiu promocji i tworzeniu pełnych cykli sklepów internetowych. Wtyczka jest dość łatwa w instalacji i konfiguracji. Ponadto oferuje dodatkowe rozszerzenia, które możesz znaleźć beneficjenta. WooCommerceWooCommerce – to wtyczka do witryn WordPress, które chcą sprzedawać towary online. W przeciwieństwie do Squarespace, nie jest to platforma do tworzenia stron internetowych. WooCommerce to darmowa aplikacja opracowana z myślą o łatwym zarządzaniu produktami, uruchamianiu promocji i tworzeniu pełnych cykli sklepów internetowych. Wtyczka jest dość łatwa w instalacji i konfiguracji. Ponadto oferuje dodatkowe rozszerzenia, które możesz znaleźć beneficjenta.

Nasi dzisiejsi rywale są dobrze znani wśród użytkowników na całym świecie. Służą tym samym celom, jakim jest sprzedaż produktów online. Robią to jednak w zupełnie inny sposób. Porównanie ma na celu wyróżnienie kluczowych funkcji, które pozwolą Ci zdecydować, które z nich jest najlepiej dopasowane.

1. Łatwość użycia

Porównanie Squarespace i WooCommerce jest tym samym, co porównanie typowego narzędzia do tworzenia stron internetowych WordPress. Pierwszy jest zestawem typu „wszystko w jednym”, bez konieczności oddzielnej opieki nad domeną lub hostingu. Z tego powodu takie platformy wydają się najlepszym wyborem dla początkujących, którzy nie chcą pokonywać dodatkowych przeszkód technicznych.

Druga opcja jest nieco bardziej skomplikowana pod względem ustawień i zarządzania, chociaż zapewnia nieco większą elastyczność. Użytkownicy mają możliwość wyboru różne oferty hostingu lub przełączaj się między nimi w razie potrzeby. Co więcej, takie podejście oferuje nieco więcej pod względem wzornictwa. Ale przede wszystkim!

Pierwsze kroki

Jeśli nie masz umiejętności technicznych lub chcesz nauczyć się nowych problemów, Squarespace będzie lepszym rozwiązaniem. Chociaż jest to wszechstronny kreator stron internetowych, ma wszystkie funkcje zawarte w planie. Aby rozpocząć, musisz wykonać kilka prostych kroków:

 1. Wejdź na stronę Squarespace i naciśnij przycisk „Rozpocznij”.
 2. Wstaw cele projektu, aby wybrać z zalecanych szablonów lub pomiń krok, aby wybrać motyw, który Ci się podoba.
 3. Utwórz konto za pomocą konta Google lub społecznościowego. Innym sposobem jest podanie imienia i nazwiska, adresu e-mail i hasła.
 4. Edytuj szablon, wstaw blok produktu i dodaj produkty.
 5. Wybierz plan, połącz domenę i opublikuj sklep.

Kluczową zaletą Squarespace jest to, że nie polega on na aplikacjach innych firm, chociaż integracja bocznych widżetów jest nadal dostępna. Oznacza to, że wszystkie szablony mają już wbudowane funkcje, które nie wymagają dostrajania ani konfiguracji technicznej. Wystarczy dodać blok produktu do strony i zarządzać zapasami.

Sytuacja z WooCommerce jest zupełnie inna. Instalacja i aktywacja wtyczki zajmie Ci nie więcej niż minutę. Jednak system będzie działał tylko w połączeniu z całkowicie obsługiwaną witryną WordPress. Aby mieć ten, potrzebujesz:

 1. Zarejestruj nazwę domeny osobno.
 2. Znajdź rozwiązanie serwerowe spełniające potrzeby eCommerce pod względem wydajności.
 3. Zainstaluj WordPress CMS.
 4. Pobierz i skonfiguruj motyw dla swojej przyszłej witryny.
 5. Zainstaluj i aktywuj wtyczkę WooCommerce.

Wszystkie manipulacje należy wykonywać osobno. Co więcej, sama wtyczka może również wymagać wcześniejszego dostrojenia. Ale kiedy już go zainstalujesz, zarządzanie swoimi produktami i sprzedażą będzie bułką z masłem. Rzućmy okiem na narzędzia do edycji i zarządzania produktem dostępne w obu opcjach.

Ustawianie sklepu

Jak wspomnieliśmy wcześniej, szablony Squarespace są wyposażone we wbudowane widżety i funkcje eCommerce bez konieczności polegania na usługach innych firm. Platforma jest oficjalnym partnerem Stripe. Zawiera zintegrowane opcje płatności, narzędzia do zarządzania zapasami itp. Jednak możesz chcieć, aby twój przyszły sklep był bardziej ekskluzywny pod względem wzornictwa. Tutaj może pomóc edytor „przeciągnij i upuść”.

Edytor Squarespace

Edytor Squarespace

Intuicyjny interfejs WYSIWYG ułatwia przenoszenie elementów i bloków, plików multimedialnych, zdjęć produktów i filmów w celu maksymalnego zaangażowania klientów. Aby utworzyć nową stronę produktu, wystarczy kliknąć przycisk „Utwórz nową stronę” i wybrać blok produktu. Jest wyposażony w zintegrowaną technologię filtrów, która pozwala uporządkować wszystkie artykuły według ceny, koloru, materiałów itp.

Użytkownicy mogą również edytować opisy produktów, wskazywać rzeczywiste ceny, przesyłać zdjęcia, a nawet wskazywać konfiguracje pakietów. Blok ma podsumowanie przesyłki ze wszystkimi niezbędnymi wymiarami. System zarządzania zapasami zapewnia pełną kontrolę nad asortymentem produktów. Każdy element może być reprezentowany w wielu odmianach w zależności od koloru, ceny itp., Aby zapewnić najlepszą jakość obsługi.

WooCommerce to prosta wtyczka. Wystarczy aktywować go na pulpicie nawigacyjnym WordPress i przejść do ustawień wtyczki. Mamy świetne wiadomości dla początkujących. Rozszerzenie ma niestandardowego Kreatora instalacji, który poprowadzi Cię krok po kroku przez wszystkie ustawienia. Obejmują one kilka prostych kroków, w których wystarczy wpisać tylko niektóre szczegóły dotyczące przyszłego projektu.

Edytor WooCommerce

Edytor WooCommerce

Podczas procesu instalacji zostaniesz poproszony o wskazanie:

 • Preferowana waluta;
 • Opcje płatności;
 • Wymagania dotyczące wysyłki;
 • Stawki podatkowe itp.

WooCommerce przetworzy dostarczone dane i dostosuje wszystkie ustawienia do nowego sklepu cyfrowego. Wystarczy dodać produkty i zacząć je sprzedawać online. Narzędzia do edycji produktów są w rzeczywistości takie same jak WordPress CMS. Umożliwia łatwe dodawanie nowych opisów tekstowych, tworzenie nowych stron produktów, sortowanie ich według kategorii, edytowanie adresów URL, przesyłanie zdjęć i obrazów produktów, ustawianie atrybutów i więcej.

Na żywo

Podobnie jak każdy twórca stron internetowych, Squarespace ma tryb podglądu i przycisk „opublikuj”. Sprawdź ogólny wygląd witryny i naciśnij ten przycisk, aby uruchomić nowy sklep internetowy. Użytkownicy będą mieli również możliwość podglądu wyglądu swoich sklepów na urządzeniach mobilnych.

WooCommerce można zainstalować tylko na już opublikowanych stronach internetowych. Oznacza to, że musisz mieć działającą witrynę WordPress, aby zainstalować i aktywować wtyczkę. Nie są wymagane żadne dodatkowe działania.

Squarespace vs WooCommerce: oba rozwiązania są bardzo łatwe w użyciu. Jednak Squarespace to pełny cykl kreatora stron internetowych ze zintegrowanym edytorem treści i blokiem produktu z wbudowanymi funkcjami. WooCommerce wymaga już działającej strony WordPress z domeną i hostingiem, aby spełnić twoje potrzeby eCommerce. Wymaga to dodatkowych działań, które mogą zająć trochę czasu.

2. Funkcje i elastyczność

Obie platformy mają zestaw funkcji do sprzedaży produktów online, niezależnie od tego, czy prowadzisz mały sklep z 5 artykułami, czy też ogromny sklep z ponad 200 produktami. Kluczową różnicą jest to, że WooCommerce wymaga dodatkowych manipulacji w zakresie zarządzania produktem. Ponadto użytkownicy mogą potrzebować dodatkowych rozszerzeń, aby powiększyć.

Z tego punktu widzenia Squarespace wygląda łatwiej, biorąc pod uwagę jego zintegrowane funkcje. Obejmują one nie tylko zaawansowany system zarządzania zapasami i produktami, ale także automatyczne funkcje promocji i marketingu.

Zarządzanie produktem

Squarespace jest dostarczany z najlepszym menedżerem treści. Zapewnia pełną kontrolę nad każdym przedmiotem i jego ekwipunkiem. Wystarczy kliknąć produkt, który chcesz edytować, i zarządzać nim w całym sklepie. Tutaj możesz przesyłać nowe zdjęcia, sortować produkty według kategorii, aktualizować ceny, tworzyć nowe odmiany tego samego produktu, dodawać nowe itp..

Zarządzanie produktem Squarespace

Zarządzanie produktem Squarespace

System monitoruje poziom zapasów. Ma zintegrowany automatyczny system ostrzegania. Wysyła powiadomienia za każdym razem, gdy kończy się konkretna kategoria produktu. Kreator stron internetowych umożliwia sprzedaż nie tylko towarów fizycznych, ale także cyfrowych i opartych na usługach.

Dzięki WooCommerce będziesz w stanie poradzić sobie z niektórymi podstawowymi problemami. Użytkownicy mogą aktualizować informacje o produkcie, a także przesyłać nowe zdjęcia. Jeśli jednak musisz utworzyć nową kategorię lub stronę produktu, musisz to zrobić ręcznie. Może to wymagać pewnych podstawowych umiejętności technicznych lub doświadczenia w pracy z WordPress.

WooCommecre - dodawanie produktu

WooCommecre – dodawanie produktu

Metody Płatności

Squarespace ma już zintegrowane opcje płatności. Obejmują one Stripe, PayPal i Apple Pay. Ponadto platforma jest oficjalnym partnerem Stripe. Wystarczy załatwić ważne konto bankowe i otrzymywać płatności bezpośrednio przy każdym zakupie.

Jednocześnie nie trzeba dodawać dodatkowych widżetów do koszyka ani zatrudniać deweloperów, aby je dodać. Po prostu kliknij przycisk „Połącz z paskiem” i postępuj zgodnie z instrukcjami. WooCommerce można również zintegrować z PayPalem i Stripe, bez możliwości podłączenia innej opcji płatności.

Aplikacje i dodatki

Tutaj wygrywa WooCommerce w połączeniu z WordPress. Użytkownicy mogą korzystać z tysięcy różnych wtyczek i rozszerzeń. Rynek jest pełen różnych ofert promujących sklep, zwiększających rankingi SEO, pozyskiwających klientów itp. Jedynym problemem jest to, że trzeba będzie znaleźć, zainstalować, skonfigurować i zaktualizować każdą z nich ręcznie.

Rozszerzenia WooCommerce

Rozszerzenia WooCommerce

Squarespace nie ma rynku aplikacji. Polega głównie na zintegrowanych widżetach i usługach. Z drugiej strony platforma nadal oferuje funkcje integracji innych firm. Użytkownicy mogą łączyć różne galerie, usługi rezerwacji, bloki ścieżek audio i list odtwarzania itp. System jest zgodny z tak popularnymi nazwami branżowymi, jak SoundCloud, Zola, OpenTable itp..

Marketing i promocja

Użytkownicy Squarespace skorzystają z imponującej listy funkcji marketingowych i promocyjnych. Zawierają:

 • Bezpłatne kupony wysyłkowe;
 • Spersonalizowane oferty;
 • Przedmioty powyżej określonej kwoty;
 • Pop-upy reklamowe;
 • Paski promocyjne ogłoszeń.

Platforma ma zintegrowany automatyczny system e-mail. Dostajesz szansę zaprojektowania i wysłania listów z podziękowaniami, powiadomień, biuletynów, nowych nadchodzących itd. Na przykład klient kupuje coś ze sklepu, a system automatycznie wysyła list „Dziękuję za zakup”.

WooCommerce jest początkowo darmową wtyczką o ograniczonej funkcjonalności i zerowych funkcjach marketingowych. Ma jednak dodatkowe rozszerzenia marketingowe, które obejmują narzędzie do zwiększania sprzedaży na platformach mediów społecznościowych, inteligentne kupony, integrację z MailChimp, punktami WooCommerce i nagrodami itp. Zła wiadomość jest taka, że ​​te rozszerzenia będą cię kosztować do 150 USD, podczas gdy Squarespace ma jego funkcje promocyjne są już uwzględnione w planie.

Dodatkowe cechy

Kreator stron internetowych ma pakiet dodatkowych narzędzi, których nie ma WooCommerce. Użytkownicy Squarespace skorzystają z systemu konfiguracji podatku od sprzedaży, zintegrują opcje wysyłki według przewoźnika lub rodzaju, eksport zamówień CSV, szczegółowy przegląd raportów z analizami, statystykami sprzedaży, współczynnikami konwersji, liczbą odwiedzających, zamówieniami i więcej.

Analiza Squarespace

Analiza Squarespace

Dzięki WooCommerce będziesz potrzebować dodatkowych wtyczek, aby połączyć dowolne z wyżej wymienionych. Proces ten nie stanowi większego wyzwania, chociaż im więcej masz wtyczek, tym więcej czasu potrzebujesz na ich zarządzanie.

Squarespace vs WooCommerce: Squarespace to lepsza opcja z pełnym pakietem z już zintegrowanymi funkcjami eCommerce, od zarządzania zapasami do analiz i promocji. WooCommerce wymaga zainstalowania rozszerzeń i dodatkowych wtyczek.

3. Projekt

Squarespace zasłynął jako twórca stron internetowych z wyjątkowym wzornictwem szablonów. Wszystkie ponad 90 motywów wyglądają naprawdę świetnie. Jednak większość z nich odnosi się głównie do stron internetowych opartych na treści. Jeśli przejdziesz do sekcji sklepu cyfrowego, znajdziesz tylko kilka szablonów dla sklepów internetowych. Mimo tak ograniczonej opcji nadal wyglądają bardzo stylowo.

Szablony Squarespace

Szablony Squarespace

Dobrą wiadomością jest to, że platforma ma narzędzie do tworzenia stron tytułowych z maksymalnie 29 gotowymi układami. Narzędzie działa świetnie, gdy potrzebujesz utworzyć chwytliwą stronę docelową i zwiększyć ruch do potrzebnego produktu. Ponadto doświadczeni programiści i koderzy docenią dostęp do HTML / CSS w celu dostosowania dostępnych makiet stron internetowych. Zła wiadomość jest taka, że ​​tylko subskrybenci Premium mają możliwość edycji kodu źródłowego.

Kreator stron tytułowych Squarespace

Kreator stron tytułowych Squarespace

WooCommerce jest częścią strony WordPress. Jest kompatybilny ze wszystkimi szablonami WP dostępnymi w sieci. Ten fakt zapewnia nieograniczony wybór układów i motywów, w tym makiet sklepów cyfrowych. Wystarczy wybrać motyw z listy i zainstalować go na pulpicie nawigacyjnym / pobrać plik zip. Pamiętaj, że motywy WordPress wymagają ustawień ręcznych.

Jednocześnie doświadczeni programiści i programiści nigdy nie będą ograniczeni układem szablonu, ponieważ mają pełną swobodę dostosowywania dzięki kodowi open source. Zła wiadomość jest taka, że ​​nie wszystkie darmowe motywy WP są kompatybilne z wtyczką. Jest bardzo prawdopodobne, że będziesz szukać wśród szablonów premium, które mogą kosztować od 29 do 300 USD.

Squarespace vs WooCommerce: Squarespace nie ma pewnej wszechstronności pod względem szablonów. Użytkownicy WordPress mogą korzystać z szerszego wyboru motywów. Niemniej jednak szablony Squarespace wyglądają bardzo stylowo i nie wymagają dogłębnej personalizacji.

4. Obsługa klienta

Właściciele witryn mogą wybrać różne sposoby kontaktu z zespołem pomocy technicznej Squarespace. Oprócz tradycyjnych samouczków, przewodników i wskazówek, twórca witryny oferuje swojego bloga z wyborem przydatnych artykułów. Ponadto użytkownicy mogą kontaktować się bezpośrednio z menedżerami pomocy technicznej, korzystając z całodobowego czatu na żywo. Dostępny jest również tradycyjny system biletowy.

Jeśli masz jakiś problem z wtyczką, możesz przejść do oficjalnej strony WooCommerce.com. Ma kontakt i system sprzedaży biletów, aby skontaktować się z zespołem wsparcia. Wymaga to jednak dodatkowej rejestracji. W samej bezpłatnej wtyczce nie ma zespołu obsługi klienta. Użytkownicy mogą również znaleźć przydatne artykuły z lokalnego bloga, a także znaleźć nieskończone filmy na YouTube, fora i przewodniki w globalnej sieci.

Squarespace vs WooCommerce: Squarespace oferuje szybszy i prostszy sposób na nawiązanie kontaktu. WooCommerce wymaga dodatkowej rejestracji na oficjalnej stronie internetowej, chociaż liczne materiały są dostępne z bezpłatnym dostępem online.

5. Polityka cenowa

Squarespace oferuje 4 główne plany w zależności od potrzeb, a także wielkości sklepu internetowego. Użytkownicy zawsze będą mieli szansę na przejście na bardziej zaawansowany pakiet podczas rozwoju firmy. Plany są następujące:

 • Koszty abonamentu osobistego 12 USD / miesiąc dla projektów opartych na treści.
 • Koszty Biznesplanu 18 USD / miesiąc dla małych sklepów z kilkoma produktami.
 • Podstawowe koszty sklepu internetowego 26 USD / miesiąc dla nowych projektów eCommerce, które dopiero zaczynają.
 • Koszty zaawansowanego sklepu internetowego 40 USD / miesiąc dla skomplikowanych sklepów cyfrowych i rozwijającego się biznesu.

WooCommerce to darmowa wtyczka. Jednak jego darmowa wersja zawiera tylko funkcje podstawowe. Jeśli chcesz rozwinąć swoją działalność, potrzebujesz dodatkowych wtyczek i rozszerzeń. Na przykład integracja dodatku do produktu kosztuje 49 USD, a rezerwacja WooCommerce zaczyna się od 249 USD. Oznacza to, że ostateczna cena będzie zależeć od potrzebnej funkcjonalności.

Powinniśmy również rozważyć cenę motywów premium zgodnych z wtyczką. Zwykle kosztują około 30–50 USD. Ponadto będziesz musiał zapłacić za odnowienie domeny i hosting. W rezultacie w pełni obsługiwany sklep cyfrowy WP z ulepszoną funkcjonalnością WooCommerce może kosztować nawet 500 USD.

Squarespace vs WooCommerce: chociaż wtyczka WooCommerce jest początkowo darmowa, Squarespace wygląda na znacznie bardziej opłacalne rozwiązanie do budowy sklepu cyfrowego ze wszystkimi funkcjami eCommerce w pakiecie.

Dolna linia

Wybór pomiędzy Squarespace a WooCommerce będzie zależał od twoich celów. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz maksymalnej elastyczności dostosowywania i posiadasz wystarczające umiejętności techniczne, aby sobie z tym poradzić, czy potrzebujesz w pełni zapakowanego rozwiązania e-commerce ze wszystkimi funkcjami. Podsumujmy dzisiejszą recenzję.

SquarespaceSquarespace – to intuicyjny kreator stron internetowych z świetnie zaprojektowanymi, choć ograniczonymi szablonami eCommerce ze wszystkimi wbudowanymi narzędziami, które mogą być potrzebne do sprzedaży produktów online. Po prostu wybierasz odpowiedni plan, dodajesz treść i uruchamiasz swój cyfrowy sklep jednym kliknięciem, korzystając z zaimplementowanych instrumentów marketingowych i promocyjnych. SquarespaceSquarespace – to intuicyjny kreator stron internetowych z świetnie zaprojektowanymi, choć ograniczonymi szablonami eCommerce ze wszystkimi wbudowanymi narzędziami, które mogą być potrzebne do sprzedaży produktów online. Po prostu wybierasz odpowiedni plan, dodajesz treść i uruchamiasz swój cyfrowy sklep jednym kliknięciem, korzystając z zaimplementowanych instrumentów marketingowych i promocyjnych.

WooCommerceWooCommerce – jest przeznaczony dla fanów WordPress, którzy chcą w pełni wykorzystać swobodę dostosowywania i zarządzania. Początkowa wersja wtyczki ma tylko podstawową funkcjonalność. W przyszłości możesz potrzebować rozszerzeń, które nie są bezpłatne. Z drugiej strony, wtyczka dobrze spełnia swoje cele. WooCommerceWooCommerce – jest przeznaczony dla fanów WordPress, którzy chcą w pełni wykorzystać swobodę dostosowywania i zarządzania. Początkowa wersja wtyczki ma tylko podstawową funkcjonalność. W przyszłości możesz potrzebować rozszerzeń, które nie są bezpłatne. Z drugiej strony, wtyczka dobrze spełnia swoje cele.

Musisz zdecydować, czy dobrze jest mieć mały sklep cyfrowy z podstawową funkcjonalnością WooCommerce, ale nieograniczoną swobodą dostosowywania, czy potrzebujesz w pełni zapakowanego rozwiązania eCommerce. Squarespace jest bardziej opłacalną opcją, szczególnie jeśli chodzi o rozwój i promocję, podczas gdy WooCommerce będzie wymagało dodatkowych kosztów i dodatkowych manipulacji.

Squarespace vs WooCommerce: Tabela porównawcza

SquarespaceWooCommerce
1. Łatwość9 z 108 z 10
2. Funkcje9 z 1010 z 10
3. Projekt9 z 109 z 10
4. Wsparcie10 z 108 z 10
5. Ceny9 z 1010 z 10
Ogólnie:9.2 z 109,0 z 10
Spróbuj teraz Spróbuj teraz
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map