Squarespace vs WordPress

Squarespace i WordPress jest dość trudną konfrontacją. Dlaczego? Po pierwsze, ponieważ obie usługi są bardzo renomowane i mają miliony aktywnych użytkowników. Po drugie, ponieważ ten pierwszy jest narzędziem do tworzenia stron internetowych, a drugi to platforma typu open source. To jak porównywanie siły bokserów należących do różnych kategorii wagowych.


Niemniej jednak pewnego dnia możesz zdecydować między tymi dwiema usługami do następnego projektu online. Który wybrać Squarespace lub WordPress? Przeczytaj tę recenzję, aby dowiedzieć się o zaletach i wadach tych rozwiązań do publikowania w Internecie.

Ważna uwaga: w tym przeglądzie przeanalizujemy wersję WordPress (WordPress.org), która jest bardziej popularna i skalowalna niż wersja internetowa, odpowiednik „.com”.

1. Łatwość użycia

 • Squarespace. Najnowsza wersja Squarespace jest znacznie łatwiejsza niż jej poprzednicy. Jego interfejs jest czystszy i mniej skomplikowany. Aby utworzyć witrynę, użytkownicy Squarespace niekoniecznie muszą umieć kodować. Jeśli nie chcesz dostać się pod maską, konstruktor jest całkowicie wolny od kodu.

  Edytor Squarespace

  W tym momencie kluczową przewagą Squarespace nad WordPress jest jego spójność: dostajesz wszystko, czego potrzebujesz do projektowania, dostosowywania, publikowania i utrzymywania strony internetowej w jednym miejscu, z całym ciężkim podnoszeniem wykonanym przez system (hosting, konserwacja itp.).

  Szablony Squarespace

 • WordPress. WordPress to dość intuicyjny CMS, ale wciąż ma niewielką krzywą uczenia się. Jeśli wiesz, czego potrzeba, aby uzyskać witrynę online, WordPress może być świetną opcją. Ale jeśli szukasz platformy typu „wszystko w jednym”, która obsługuje WYSIWYG i edycję metodą „przeciągnij i upuść”, lepiej wybierz narzędzie do tworzenia witryn.

  Edytor WordPress

Squarespace vs WordPress. Odpowiedź wydaje się oczywista. Oczywiście kreator stron jest łatwiejszy niż CMS typu open source. Podczas gdy Squarespace jest skierowany głównie do użytkownika końcowego, który nie ma pojęcia o tworzeniu stron internetowych, WordPress jest przeznaczony dla tych, którzy wiedzą coś o tworzeniu stron internetowych.

Squarespace zawiera bibliotekę motywów, gotowe do użycia widżety i hosting. Jest to bezpieczna, zarządzana platforma hostingowa, co oznacza, że ​​nie musisz nic robić w zakresie hostingu. Dzięki WordPress sam musisz kupić konto hostingowe i zarządzać nim.

Jest to zarówno wada, jak i zaleta. Jest to zaleta, ponieważ w WordPress masz pełną kontrolę nad swoją witryną i możesz przenieść ją do dowolnego innego dostawcy w dowolnym momencie. Jest to wada, ponieważ utrzymanie witryny jest złożonym procesem dla początkującego.

2. Zestaw funkcji i elastyczność

 • Squarespace. Squarespace to bogata w funkcje platforma wydawnicza. Oferuje przyzwoity wybór wewnętrznych aplikacji i widżetów, a także pozostawia wystarczająco dużo miejsca na dostosowanie. Moim zdaniem zapewnia wystarczającą liczbę narzędzi do zbudowania wysokiej jakości strony internetowej. Obejmują one:

  eCommerce. Squarespace daje możliwość sprzedaży zarówno dóbr materialnych, jak i cyfrowych, integrację ShipStation, obsługę Stripe i PayPal, konfigurowalne e-maile z potwierdzeniem zamówienia, możliwość dodawania kierowników sklepów, którzy będą kontrolować zapasy, ale nie resztę witryny, eksport danych, kupony, podatki i inne.

 • ECommerce Squarespace

  Blogowanie. Mechanizm blogowania Squarespace obsługuje zaplanowane posty, wbudowaną pozycję Google Author Rank, obsługę tagów, opcje wyświetlania postów, obsługę wielu autorów, tagowanie geograficzne, konfigurowalne adresy URL itp..

  Blog Squarespace

  Importowanie i eksportowanie. Możesz importować zawartość swojego bloga z WordPress, Blogger, Tumblr lub Posterous. Importuj produkty z BigCartel i Shopify. Możesz także wyeksportować zawartość Squarespace do WordPress.

  Wielu współautorów o różnych poziomach dostępu. Squarespace zapewnia poziomy dostępu: administrator, edytor treści, fakturowanie, raportowanie, moderator komentarzy, zaufany komentator i kierownik sklepu.

  Połączone usługi. Squarespace zapewnia synchronizację plików Dropbox, jednoczesne publikowanie (automatyczne posty na Twitterze, Facebooku lub Tumblr). Ponadto – możesz zaimportować swojego bloga z WP do Squarespace.

  Dla zaawansowanych użytkowników Squarespace oferuje platformę programistyczną, w której masz pełną kontrolę nad kodem, od otwierającego tagu doctype po stopkę. Poza tym wszystkie szablony są udostępniane za pomocą Git, co oznacza, że ​​możesz łatwo współpracować z zespołem i łatwo wycofywać zmiany.

 • WordPress. WordPress jest bardzo elastyczny. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz zbudować sklep internetowy, portfolio czy blog, WordPress może być właściwym wyborem. Dzięki rozszerzalności platformy możesz stworzyć prawie każdą możliwą do wyobrażenia stronę internetową.

  Panel WordPress

  Powinieneś jednak wiedzieć, że prawie każda nowa funkcja WordPress wymaga wtyczki, czy to pakietu SEO, wtyczki mediów społecznościowych czy systemu komentowania. Chociaż są one dość łatwe do zainstalowania i skonfigurowania, drugą stroną tej koncepcji jest to, że z czasem twoja strona internetowa gromadzi wiele wtyczek, które mogą się nakładać, a także sprawiają, że twoja strona WordPress jest cięższa.

WordPress vs Squarespace. Chociaż WordPress wydaje się bardziej elastyczny, nie nazwałbym go wyraźnym zwycięzcą. To zależy od twoich potrzeb. Nie daj się wciągnąć w mentalność „im więcej, tym lepiej”, chyba że naprawdę tego potrzebujesz.

Pamiętaj jednak, że jeśli Twoja witryna wykracza poza możliwości Squarepace i nie chcesz rejestrować się na platformie programisty, musisz przeprowadzić migrację witryny na bardziej skalowalną platformę.

3. Wzory

Tabela porównawcza projektu

SquarespaceWordPress
Liczba tematów:67Ponad 10 tys
Koszt motywów:Wolny25–299 USD
Edytor wizualny:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Elastyczny projekt:&# x2714; TAK&# x2714; TAK NIE
Sortuj według branży:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Edycja kodu CSS:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
 • Squarespace. Squarespace oferuje 105 pięknych szablonów dla stron internetowych i tylko 12 szablonów dla sklepów internetowych. Każdy projekt automatycznie zawiera wersję mobilną pasującą do ogólnego stylu motywu. Niestandardowy CSS można zastosować do dowolnego projektu szablonu.

  Możesz zmienić szablony Squarespace, ale ważne jest, aby pamiętać, że niektóre zmiany mogą nie zostać przeniesione na nowe szablony, dlatego zalecamy przetestowanie kilku szablonów przed ostatecznym wyborem.

 • WordPress. Istnieje wiele darmowych i płatnych motywów dla WordPressa. Jednak może zająć trochę czasu, aby nauczyć się ich dostosowywania. Najlepszym miejscem do znalezienia wysokiej jakości motywów WordPress jest oficjalny katalog motywów.

  Jeśli zdecydujesz się skorzystać z bezpłatnego motywu WordPess, upewnij się, że jest on wolny od złośliwego oprogramowania, podejrzanych linków i skryptów. Dostosowywanie motywów wymaga co najmniej podstawowej znajomości CSS i HTML. W niektórych przypadkach musisz znać język PHP w celu głębszego dostosowania.

Squarespace vs WordPress. Projekty Squarespace działają płynnie i nie wymagają instalacji. WordPress oferuje większy wybór motywów, ale ich jakość jest czasem dyskusyjna. Upewnij się, że otrzymałeś motyw WordPres od zaufanego dostawcy.

4. Obsługa klienta

 • Squarespace. Squarespace ma imponującą bazę wiedzy. Oferują także czat na żywo, wsparcie za pośrednictwem Forum społeczności i wsparcie przez e-mail.

  Squarespace organizuje również regularne warsztaty jeden na jeden, które odbywają się w siedzibie działu obsługi klienta w Nowym Jorku i Portland.

 • WordPress. Istnieją tysiące samouczków wideo, forów i innych zasobów oferujących szczegółowe wytyczne dotyczące tworzenia i obsługi stron internetowych opartych na WordPress. Ale nie ma numeru telefonu ani adresu e-mail, aby zadzwonić po pomoc.

WordPress vs Squarespace. Squarespace ma mniej klientów niż WordPress i mogą obsługiwać wszystkich za pośrednictwem czatu na żywo, poczty e-mail lub swojej dobrze ustrukturyzowanej bazy wiedzy, podczas gdy WordPress w ogóle nie ma personelu pomocniczego.

5. Polityka cenowa

 • Squarespace. W Squarespace nie ma darmowej wersji, ale możesz wypróbować ją bezpłatnie podczas 14-dniowej wersji próbnej. Oferują trzy pakiety w przypadku rocznej subskrypcji: strony internetowe (12-18 USD / miesięcznie) i sklepy internetowe (26- 40 USD / miesięcznie). Cena zależy od wielkości strony i okresu subskrypcji. Wszystkie roczne pakiety zawierają bezpłatną nazwę domeny.

  Jeśli chcesz zbudować prostą stronę z portfolio lub blog, najtańsza wersja Squarespace z pewnością sobie z tym poradzi. Aby uzyskać dostęp do platformy programisty, musisz subskrybować abonament profesjonalny lub biznesowy. Biznesplan przeznaczony jest dla sklepów internetowych. Obejmuje nieograniczoną liczbę produktów, zintegrowaną księgowość Xero i inne funkcje specyficzne dla eCommerce.

 • SquarespaceWordPress
  Opcje cenowe:&# 10004; Osobiste (12 USD miesięcznie);
  &# 10004; Biznes (18 USD / mies);
  &# 10004; Sklep podstawowy (26 USD miesięcznie);
  &# 10004; Sklep zaawansowany (40 USD / mies).
  &# 10004; CMS (wolny);
  &# 10004; Hosting (od 5 $ / mies);
  &# 10004; Wtyczki (od 10 $ / mies);
  Funkcje:&# 10004; Darmowa domena niestandardowa;
  &# 10004; Połączenie SSL;
  &# 10004; Wsparcie 24/7;
  &# 10004; Nieograniczone miejsce na dane i przepustowość;
  &# 10004; W pełni responsywna strona internetowa.
  &# 10004; Wolne od kosztów;
  &# 10004; Tysiące tematów;
  &# 10004; Liczne wtyczki;
  &# 10004; Silna społeczność.
 • WordPress. Jest wolne. Nadal jednak będziesz musiał zapłacić za hosting i nazwę swojej domeny. Poza tym możesz ponieść dodatkowe koszty (płatne szablony, wtyczki itp.). Jeśli nie masz doświadczenia w webmasterowaniu, możesz również zatrudnić programistę WordPress.

Squarespace vs WordPress. Plany Squarespace obejmują bezpłatny hosting z nieograniczoną przestrzenią dyskową i przepustowością. Koszt Squarespace może jednak wzrosnąć podczas tworzenia witryn komercyjnych. WordPress CMS jest technicznie bezpłatny, ale na dłuższą metę nadal będziesz musiał zapłacić za dodatkową funkcjonalność, wtyczki i hosting.

Wniosek

Wybór pomiędzy Squarespace a WordPress CMS jest kluczowym krokiem. Jeśli jesteś profesjonalistą, spodoba ci się elastyczność WordPress w najlepszym wydaniu. WordPress to pełny, skalowalny system zarządzania treścią, ale brakuje mu interfejsu wizualnego oferowanego przez współczesnych twórców stron internetowych DIY.

Jeśli nie masz pojęcia, jak znaleźć wiarygodnego dostawcę hostingu, zainstalować i skonfigurować motyw lub korzystać z wtyczek, lepiej wybierz Squarespace. Pomoże Ci skoncentrować się na tym, co naprawdę ważne – na twoim produkcie / usłudze, a nie na szczegółach technicznych.

Jednak pomimo wszystkich swoich zalet Squarespace ma swoje wady, które mogą doprowadzić Cię do bardziej przyjaznego dla użytkownika lub tańszego narzędzia do tworzenia witryn.

Przegląd Tabela porównawcza

SquarespaceWordPress
Łatwość użycia:Squarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPress
Funkcje:Squarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPress
Wzory:Squarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPress
Obsługa klienta:Squarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPress
Cennik:Squarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPress
Ogólny wynik:Squarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPressSquarespace vs WordPress

Stwórz swoją stronę za pomocą

Squarespace

LUB

WordPress

Jeśli wybierzesz Squarespace, użyj kodu promocyjnego SUPERB, aby uzyskać 10% zniżki

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map