Tilda vs Wix

Tilda vs Wix


Proces tworzenia stron internetowych od podstaw z biegiem lat stało się łatwiejsze. Nie wymaga już zaplecza technicznego, ani zatrudnienia profesjonalnych zespołów programistycznych.

Platformy takie jak Tilda i Wix zostały zaprojektowane, aby pomóc właścicielom firm, freelancerom, blogerom i innym kategoriom użytkowników w tworzeniu profesjonalnych witryn od podstaw. Robią to jednak inaczej.

Szybka migawka:

TildaTilda to typowe oprogramowanie WYSIWYG z zestawem podstawowych funkcji. Uruchomiona w 2014 roku platforma została początkowo opracowana do tworzenia prostych stron, stron docelowych, portfeli lub blogów. Z biegiem lat ewoluowała i dodała pewne funkcje eCommerce, pozwalając użytkownikom nie tylko budować dobrą reprezentację online i promować, ale także zarabiać w Internecie na małych sklepach cyfrowych. Tilda

WixWix to prawdopodobnie największa nazwa w branży budowania stron internetowych. Oprogramowanie zyskało sobie uznanie dzięki rozszerzonej funkcjonalności, łatwości użytkowania i innowacyjnym technologiom opartym na sztucznej inteligencji wdrożonym do obsługi procesu budowy dla użytkownika. Wix to najlepsze rozwiązanie dla każdego rodzaju strony internetowej, od profesjonalnych blogów i portfeli po projekty eCommerce dowolnej wielkości. Wix.com

Chociaż oba narzędzia służą prawie tym samym celom, wybór jednego z nich może być mylący. Nasza recenzja pokaże najważniejsze różnice i korzyści, które sprawiają, że Wix jest numerem jeden pod względem elastyczności, ceny, łatwości użytkowania i innych problemów.

1. Łatwość użycia

 • Tilda. Rozpoczęcie pracy z Tildą jest bardzo łatwe. Użytkownicy muszą jedynie dokonać prostej rejestracji lub użyć konta społecznościowego lub Google do bezproblemowego logowania. Po zakończeniu etapu możesz rozpocząć proces budowania. System oferuje kilka gotowych układów lub możesz zacząć od pustej strony i stworzyć własną stronę internetową.

  Tilda jest dostarczana z edytorem WYSIWYG. Oznacza to, że nie musisz zajmować się kodowaniem. Po prostu wybierz blok lub element z deski rozdzielczej, naciskając mały krzyżyk między poszczególnymi sekcjami. Wszystkie bloki i elementy są podzielone na kategorie. Obejmują one nagłówki, bloki tekstowe, galerie, korzyści, sekcje o nas, formularze kontaktowe, kolumny, menu itp. Po wybraniu potrzebnego bloku możesz zmienić tekst w środku, zamienić zdjęcia lub obrazy i wprowadzić ustawienia zaawansowane, aby zmień kolor tła, wymiary, przyciski edycji i więcej.

  Edytor Tilda

  Edytor jest dość prosty. Z jednej strony jest łatwy w użyciu. Z drugiej strony jest to bardzo proste. Możesz edytować posiadane bloki bez szans na wdrożenie własnego projektu. Co więcej, funkcja edycji jest nieco ograniczona. Na przykład, jeśli sekcja ma wstępnie ustawioną czcionkę, nie będzie można jej zmienić. Twój tekst będzie wyświetlany taką samą czcionką, jak zalecana przez system.

  Tilda pozwala ci stworzyć nowy własny blok. Wystarczy wybrać Zero Block z listy i zaprojektować żądany element. Ustalenie, jak to działa, może zająć trochę czasu. Ponadto użytkownicy nie powinni spodziewać się tutaj dużej swobody projektowania stron internetowych. Platforma ma tryb podglądu. Z jednej strony przed publikacją dobrze jest zobaczyć, jak wygląda strona internetowa. Z drugiej strony będziesz musiał cały czas przełączać się między stroną edycji a podglądem.

  Edytor zerowego bloku

  Co więcej, po dokonaniu najmniejszej zmiany na jednej stronie, musisz ponownie opublikować wszystkie strony, aby zobaczyć te zmiany w gotowej witrynie. Innymi słowy, nie ma edycji bezpośredniej, która może wydawać się czasochłonna i irytująca.

 • Wix wygląda na lepszą opcję pod względem łatwości użytkowania. System jest wyposażony w zaawansowany edytor „przeciągnij i upuść” oraz pomyślnie wdrożone technologie oparte na sztucznej inteligencji Wix ADI. Jest to unikalne narzędzie, które w kilka minut tworzy stronę internetową dla użytkowników. Jednocześnie możesz zbudować witrynę z pustego miejsca za pomocą Wix Editor. Przyjrzyjmy się każdej ścieżce i zobaczmy, jak działają te instrumenty.

  System wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby proces budowy był szybki i łatwy. W rzeczywistości nie musisz podejmować żadnych kroków. Wystarczy odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań, aby opisać swoją firmę, witrynę internetową i funkcje, które chcesz zobaczyć. Wix ADI zajmie się resztą. Będzie oferował kilka gotowych układów w zależności od potrzeb i preferencji. Możesz dokonać drobnych zmian lub użyć narzędzia do generowania informacji ze strony na Facebooku i przygotować gotowy do publikacji projekt z odpowiednią treścią i bez tekstów zastępczych.

  Tilda vs Wix

  Jeśli nadal chcesz zaangażować się w proces budowy, ale nie posiadasz umiejętności technicznych, Edytor Wix załatwi sprawę. Uzyskasz dostęp do funkcja przeciągnij i upuść i wybierz, czy chcesz edytować gotowy szablon, czy utworzyć witrynę od podstaw:

  • Edycja szablonów – użytkownicy mogą wybrać motyw z setek układów i edytować każdy element lub sekcję w zależności od swoich preferencji. Możesz dodawać widżety, nowe bloki, zmieniać menu itp.
  • Formularz strony internetowej Pusty – zaimplementuj dowolną strukturę strony, tworząc ekskluzywne menu, dodając bloki i umieszczając je gdziekolwiek potrzebujesz. Co więcej, taka opcja zapewnia większą elastyczność w zakresie dodatków i integracji.

Tilda vs Wix: Wix jest oczywiście lepszą opcją pod względem użytkowania. Chociaż Tilda ma intuicyjny edytor WYSIWYG, nie może konkurować ze wszystkimi innowacjami i zaawansowanymi narzędziami dostarczonymi przez Wix. System zapewnia maksymalną swobodę edycji i zestaw kompleksowych narzędzi dostosowywania.

2. Funkcje i elastyczność

 • Tilda został początkowo uruchomiony jako jednostronicowy kreator stron internetowych. Oznacza to, że użytkownicy mogą cierpieć z powodu braku elastyczności, ilekroć będą musieli zbudować bardziej skomplikowany projekt. Na przykład system nie ma App Store, aby dodać nowy widżet. Jeśli chcesz połączyć usługi takie jak Google Analytics, będziesz musiał połączyć je ręcznie. Proces może zająć trochę czasu. Ponadto początkującym może być początkowo trudno.

  Z drugiej strony Tilda wygląda dobrze pod względem integracji z firmami zewnętrznymi, a niektóre dodatkowe opcje, które mogą być przydatne dla użytkowników:

  • Integracja – możesz połączyć swoją witrynę ze wszystkimi popularnymi usługami związanymi z powiększaniem grupy docelowej. System jest zgodny z głównymi usługami e-mail marketingu, w tym MailChimp, GetResponse, UniSender i kilkoma innymi. Jeśli musisz rozwinąć listę mailingową lub zebrać informacje o użytkownikach, oprogramowanie oferuje integrację ze Slack, Trello, Telegram, Arkuszami Google itp. Główną wadą jest to, że połączenie którejkolwiek z wymienionych usług wymaga ustawień ręcznych, co nie jest dobre dla początkujący. Musisz kontrolować ustawienia formularza kontaktowego i upewnić się, że podałeś właściwy adres e-mail lub usługę. Kolejną wielką wadą jest to, że zintegrowane usługi nie będą automatycznie włączane we wszystkich twoich formularzach.
  • SEO – Tilda ma podstawowe ustawienia SEO, aby poprawić ranking witryny. Poza optymalizacją strony głównej (meta tytuły, opisy i fokusowe słowa kluczowe) niektóre sekcje i bloki mają również ustawienia SEO, które obejmują głównie nagłówki H1… H4. To nie jest tak dużo, jak można się spodziewać, ale nadal można edytować adresy URL, tworzyć bardziej przyjazne dla SEO podglądy stron w wyszukiwarkach i mediach społecznościowych.
  • Tilda SEO

  • Blogowanie – chociaż Tilda ma funkcję blogowania, wygląda dość słabo. Możesz utworzyć sekcję blogów w swojej witrynie lub uruchomić osobny blog. Jednak szczerze mówiąc, system nie jest dobry do regularnego publikowania, podczas gdy formaty blogów zdecydowanie wymagają ulepszeń.

  Tilda posiada również podstawowe funkcje eCommerce. Możesz tworzyć strony produktów przy użyciu gotowych układów, a także edytować opisy produktów, ceny, zdjęcia itp. Jednak funkcja ta nie wygląda na ukończoną, ponieważ użytkownicy mogą mieć trudności ze zmianą walut. Co więcej, nie ma ustawień podatkowych lub wysyłkowych, narzędzi promocyjnych itp. Innymi słowy, funkcja ta nie ma absolutnie żadnego sensu i wygląda na bezużyteczną.

 • Wix to kompleksowe rozwiązanie. Oznacza to, że dostarcza dosłownie wszystko, czego możesz potrzebować od razu po wyjęciu z pudełka. Niekończący się wybór dodatków i aplikacji, rozszerzone możliwości blogowania, ulepszona funkcjonalność eCommerce dla małych, średnich i większych sklepów z cyfrowymi treściami – system jest w pełni wyposażony w niezbędne narzędzia do tworzenia stron internetowych:

  • App Market – Wix oferuje wybór dodatków i widżetów. Wybierz potrzebną pozycję z listy i dodaj ją do swojej strony jednym kliknięciem. Twórz profesjonalne blogi, dodawaj wspaniałe galerie zdjęć i suwaki, twórz formularze kontaktowe w celu maksymalnego pozyskiwania użytkowników, śledź ważne wydarzenia za pomocą kalendarzy online, integruj Google Analytics i inne usługi monitorowania.
  • Ustawienia SEO – Wix pozwala Ci zagłębić się w SEO witryny. Użytkownicy mają dostęp do adresów URL stron, aby je edytować i uczynić bardziej przyjaznymi dla SEO. Tworzenie zoptymalizowanych tytułów i opisów meta nie stanowi już problemu. System ma zautomatyzowaną usługę SEO Wizard, która oferuje gotowe strategie opracowane w celu podniesienia pozycji witryny.
  • Tilda vs Wix

  • eCommerce – platforma oferuje kompleksową funkcjonalność eCommerce z intuicyjnym narzędziem do zarządzania produktem. Użytkownicy mogą łatwo dodawać nowe produkty, edytować teksty, ustawiać ceny, ustawienia podatków i wysyłki, dodawać zdjęcia lub recenzje produktów wideo, optymalizować SEO strony produktu, korzystać ze specjalnych narzędzi promocyjnych w celu zwiększenia lojalności klientów itp..
  • Edytor sklepu Wix

  Co więcej, Wix ułatwia tworzenie lub edycję strony internetowej w drodze dzięki mobilnemu dostępowi.

Tilda vs Wix: po raz kolejny Wix jest oczywistym zwycięzcą dzięki lepszemu zestawowi funkcji eCommerce, bezszwowym widżetom i integracji dodatków, niestandardowemu App Market itp. Tilda wygląda dość kiepsko pod względem personalizacji i elastyczności.

3. Projekt

Tabela porównawcza projektu

TildaWix
Liczba tematów:100550
Import motywów:✘ NIE✘ NIE
Edytor wizualny:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Edytor AI:✘ NIE&# x2714; TAK
Zoptymalizowany pod kątem urządzeń mobilnych:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
 • Tilda oferuje około 100 szablonów. Są one podzielone na kilka kategorii, w tym Business, eCommerce, Events, Blogi i wiele innych. Głównym problemem wszystkich tych szablonów jest fakt, że są one układami jednostronicowymi. Co więcej, wszystkie wyglądają tak samo i dość prosto. Nie powinieneś oczekiwać dużo indywidualności. Wygląda na to, że wszystkie zostały opracowane przy użyciu tego samego układu.

  Pomimo tego, że wszystkie szablony są dostosowane do urządzeń mobilnych, wersja mobilna Twojej witryny może wyglądać inaczej niż się spodziewałeś. Na przykład, jeśli zdecydujesz się zmienić menu i dodać więcej sekcji, nagłówek witryny dla komórek może być wyświetlany w inny sposób, który nie ma nic wspólnego z obsługą na urządzeniach mobilnych.

  Jednocześnie nie ma trybu podglądu mobilnego. Dzięki temu nigdy nie będziesz w stanie sprawdzić, jak będzie wyglądać Twoja witryna na smartfonach lub tabletach podczas procesu edycji. Dobrą wiadomością jest to, że system oferuje pewne niewielkie funkcje projektowania stron internetowych, takie jak animacja bloków. Przynajmniej będziesz mieć szansę, aby elementy strony wyglądały na bardziej żywe i wciągające.

 • Wix oferuje wybór do 550 różnych elastycznych motywów. Oferuje największy wybór motywów w porównaniu do innych twórców stron tego typu. Tutaj możesz wybierać spośród gotowych blogów, witryn dla małych firm, stron docelowych, sklepów cyfrowych, profesjonalnych portfolio itp. Wszystkie szablony wyglądają stylowo i angażują.

  Każdy temat tematyczny zawiera odpowiednie dodatki lub aplikacje. Jednocześnie możesz wyświetlić podgląd strony na tabletach i smartfonach. Ponadto możesz edytować wersję mobilną za pomocą własnego urządzenia mobilnego bez zmiany wersji komputerowej.

 • Sprawdź prawdziwe przykłady witryn Wix.

Tilda vs Wix: gdy wszystkie szablony wyglądają tak samo, Tilda może prawie nie konkurować z Wix, który oferuje nowoczesne projektowanie stron internetowych, responsywne szablony edycji mobilnej i tryby podglądu oraz gotowe szablony z odpowiednimi widżetami i dodatkami.

4. Obsługa klienta

 • Tilda oferuje kilka sposobów na zwiększenie akceptacji użytkowników. Ogólne wrażenie jego zespołu wsparcia jest dziwne. Z jednej strony platforma ma ogromne Centrum pomocy z samouczkami wideo, artykułami i przewodnikami, które z pewnością mogą pomóc w różnych kwestiach.

  Z drugiej strony wydaje się, że zespół wsparcia nie jest tak wykwalifikowany, jak moglibyśmy się spodziewać. Chociaż istnieje funkcja czatu na żywo i system sprzedaży biletów, menedżerowie wsparcia zwykle oferują linki do artykułów, które można znaleźć w Centrum pomocy zamiast odpowiadać na pytania. Innymi słowy, nie ma sensu rozmawiać online, ponieważ będziesz musiał sprawdzić odpowiedź w odpowiednim poście.

 • Wix ma profesjonalny i doświadczony zespół wsparcia. Platforma oferuje również swoje niestandardowe Centrum pomocy z niekończącymi się informacjami na dowolny temat. Tutaj możesz znaleźć garść wskazówek, jak ustawić ustawienia SEO, edytować szablony, pracować z blogami itp.

  Platforma ma również swojego bloga z mnóstwem przydatnych artykułów i przewodników. Odwiedź lokalne forum, aby porozmawiać z bardziej doświadczonymi użytkownikami i poprosić o pomoc lub skontaktować się z zespołem pomocy technicznej Wix za pośrednictwem tradycyjnego systemu sprzedaży biletów.

Tilda vs Wix: Wsparcie Tilda może pomóc tylko w przypadku prostych pytań. W pozostałych przypadkach będziesz musiał sam poszukać odpowiedzi. Zespół wsparcia Wix wygląda na bardziej wszechstronnego i pomocnego.

5. Polityka cenowa

 • Tilda oferuje trzy główne plany, w tym bezpłatny pakiet. Jednak nie będziesz korzystać z bezpłatnego abonamentu, ponieważ nie ma on 90% wszystkich funkcji oferowanych przez oprogramowanie. Większość bloków jest wyłączona, podobnie jak funkcje integracji. Jeśli pragniesz większej elastyczności, będziesz musiał wybrać:

  • Koszt indywidualnego planu 10 USD miesięcznie z bezpłatną domeną i hostingiem oprócz wszystkich funkcji Tilda. Plan obejmuje tylko 1 stronę internetową.
  • Kalkulacja biznesplanu 20 USD za miesiąc z tymi samymi funkcjami, co w abonamencie osobistym. Jedyną różnicą jest to, że obejmuje do 5 stron internetowych.

  Cennik Tilda

  Jak widać, Tilda nie jest najbardziej opłacalną opcją.

 • Wix oferuje szerszy wybór pakietów. Ma również bezpłatny plan, który oferuje więcej opcji w porównaniu do pakietu zerowego Tilda. Jeśli jednak chcesz go maksymalnie wykorzystać, będziesz potrzebować jednego z planów Premium:

  Witryna cenowa Wix

  • Kombinacja – 13 USD miesięcznie idealne dla małych firm i blogów.
  • bez limitu – 17 USD / miesiąc z nieograniczoną pamięcią i przepustowością.
  • Zawodowiec – 22 USD miesięcznie dobre dla markowych stron internetowych szukających narzędzi promocyjnych.
  • VIP – 39 USD / miesiąc z wszystkimi funkcjami Pro + wsparcie VIP, zaawansowane analizy itp.

  Wix ma także osobną kategorię pakietów dla projektów eCommerce. Ceny wahają się od 23 USD miesięcznie dla małych sklepów internetowych do 500 USD dla dużych przedsiębiorstw.

  Cennik Wix

Tilda vs Wix: Tilda nie jest warta tych pieniędzy, podczas gdy Wix oferuje znacznie więcej funkcji i możliwości w stosunkowo niskich cenach.

Dolna linia

Naprawdę trudno jest porównać dwóch twórców stron z różnych lig. Tilda wciąż jest w lidze juniorów, podczas gdy Wix zasłynął już w Lidze Najwyższych najlepszych twórców stron internetowych. Obejmuje prowadzenie we wszystkich kategoriach i jest oczywiście lepszą opcją.

TildaTilda to typowy konstruktor stron WYSIWYG, który wydaje się być na etapie programowania. System jest dość surowy i na pewno brakuje mu podstawowych funkcji. Mimo że może mieć duży potencjał w przyszłości, dzisiaj zadziała tylko w przypadku stron jednostronicowych o prostej strukturze i podstawowym zestawie funkcji. Tilda

WixWix jest jednym z najlepszych twórców stron internetowych z zaawansowanymi technologiami i innowacyjnym podejściem do budowania. Oprogramowanie łączy narzędzia sieciowe oparte na sztucznej inteligencji z bogatym zestawem funkcji do tworzenia własnych stron internetowych przy minimalnym podejściu. Sprawdzi się w każdym projekcie, niezależnie od tego, czy potrzebujesz profesjonalnego portfolio, czy rozwijającego się sklepu internetowego dla przedsiębiorstwa. Wix.com

Po raz kolejny nasza recenzja pokazuje, że Wix jest poza konkurencją. Przynajmniej na razie.

TildaWix
Łatwość użycia:Tilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs Wix
Funkcje:Tilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs Wix
Wzory:Tilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs Wix
Obsługa klienta:Tilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs Wix
Cennik:Tilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs Wix
Ogólny wynik:Tilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs WixTilda vs Wix

Wypróbuj Wix teraz

 Jest wolne

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map