uCoz vs Wix

uCoz vs Wix


uCoz i Wix to dwa popularne i w pełni funkcjonalne narzędzia do tworzenia witryn internetowych, które cieszą się popularnością wśród milionów użytkowników na całym świecie.

Systemy wyróżniają się dzięki zaawansowanemu i współczesnemu podejściu do dostosowywania projektu, responsywnym szablonom i wszechstronności funkcji, które przyczyniają się do szybkiego i skutecznego procesu tworzenia stron internetowych.

Szybka migawka:

uCozuCoz – jest jednym z najstarszych wielozadaniowych twórców stron internetowych, który działa dobrze dla początkujących i ekspertów od projektowania stron internetowych. System ma strukturę modułową i umożliwia uruchamianie wysokiej jakości projektów od zera bez konieczności kodowania. uCoz.com

WixWix to popularny na całym świecie kreator stron internetowych, który nie wymaga żadnej prezentacji, ponieważ jest jednym z najlepszych przedstawicieli nisz projektowych. Platforma oferuje potężny zestaw funkcji, responsywne projekty i elastyczność tworzenia stron internetowych. Dzięki temu użytkownicy mogą rozpocząć profesjonalne projekty, które są warte czasu i wysiłku. Wix.com

uCoz i Wix zajmują wiodące pozycje w rankingu najlepszych twórców stron internetowych, ale każda usługa wykorzystuje indywidualne podejście do procesu tworzenia stron internetowych. Która z nich ma pierwszeństwo przed konkurentem i czy można dać pierwszeństwo jednej usłudze nad drugą? Dołącz do nas, odkrywając zalety i wady każdej platformy, aby podjąć świadomą decyzję.

1. Łatwość użycia

 • uCoz. Kreator stron internetowych to narzędzie wielofunkcyjne, co oznacza, że ​​można go używać do uruchamiania dosłownie wszystkich rodzajów stron internetowych. System ten jest jednak najczęściej wykorzystywany do rozwiązywania złożonych zadań związanych z projektowaniem stron internetowych, takich jak tworzenie w pełni funkcjonalnych forów, blogów, portali informacyjnych, projektów biznesowych, stron internetowych instytucji rządowych i edukacyjnych oraz sklepów internetowych. Nie oznacza to jednak, że z systemem nie można tworzyć prostszych projektów.

  uCoz

  uCoz umożliwia tworzenie portfeli, stron docelowych, witryn promocyjnych i innych podobnych projektów. Tak obszerny obszar zastosowania tłumaczy się przede wszystkim modułową strukturą systemu. Wybierając i integrując wszechstronne moduły, możesz łatwo osiągnąć swoje cele w zakresie projektowania stron internetowych, nadając swoim projektom wymaganą specjalizację.

  Sam proces rejestracji do usługi jest nie tylko szybki, ale także wygodny i prosty. Wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny lub użyć funkcji identyfikatora użytkownika, aby dołączyć do platformy. Po przesłaniu wszystkich wymaganych informacji nastąpi przekierowanie do kolekcji szablonów, gdzie musisz wybrać projekt, który będziesz dalej dostosowywać. Aby to zrobić, zostaniesz dodatkowo poproszony o zaznaczenie modułów, które chcesz zobaczyć na stronie internetowej. Wydaje się proste, prawda? W rzeczywistości uCoz jest naprawdę dość prosty, chociaż może zająć trochę czasu, aby przyzwyczaić się do pulpitu nawigacyjnego, struktury, funkcjonalności i podejścia do projektowania stron internetowych.

 • Wix. Jest to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych i najbardziej rozbudowanych narzędzi do tworzenia stron internetowych, który wyróżnia się z tłumu imponującą prostotą i wygodą. Jest to prawie idealna opcja dla kreatywnych ludzi i biznesmenów. System działa świetnie, jeśli chodzi o tworzenie małych, atrakcyjnych wizualnie i funkcjonalnych stron internetowych bez zbyt wielu stron. Są to blogi, portfele, witryny firmowe, strony docelowe, witryny promocyjne oraz longreads. Z platformą można również założyć małe i średnie sklepy internetowe, ale jeśli planujesz założyć duży sklep internetowy, warto szukać niszowy kreator stron internetowych.

  Wix Standard Editor

  Kreator stron internetowych spodoba się każdemu, kto chce uruchomić wspaniałe strony internetowe, które mogą wywrzeć wrażenie na użytkownikach. Wykorzystuje edytor „przeciągnij i upuść”, który obsługuje edycję bezpośrednią, zapewniając najlepszą jakość projektowania stron internetowych WYSIWYG. Wix to system przeciągnij i upuść, co pozwala na umieszczanie elementów strony w dowolnej części strony w celu stworzenia indywidualnego projektu strony.

  Platforma stosuje podejście „pozycjonowania bezwzględnego”, gdy witryna nie ma ustalonej struktury. Jest to dobre do edycji strony internetowej, ale nie pozwala na przełączanie szablonów podczas procesu tworzenia strony internetowej. Czasami nie jest to całkiem wygodne, szczególnie dla początkujących.

uCoz vs Wix. Wix zdecydowanie wyróżnia się z tłumu pod względem prostoty. Oferuje łatwy i zrozumiały proces rejestracji, a także intuicyjne i wygodne podejście do projektowania stron internetowych. Początkujący i profesjonaliści mogą równie dobrze opanować system i korzystać z niego bez żadnego kodowania.

2. Zestaw funkcji i elastyczność

 • uCoz. System jest w pełni funkcjonalny, co oznacza, że ​​oferuje zaawansowane funkcje. Jest to realizowane głównie przez integrację modułów, co ma pozytywny wpływ na sam proces projektowania stron internetowych, a także na gotowy projekt. Ta funkcja umożliwia tworzenie przejrzystego układu strony internetowej, a jej funkcjonalność będzie zależeć od liczby i rodzaju zintegrowanych widżetów.

  Panel sterowania uCoz

  Tutaj znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby założyć profesjonalną stronę internetową i nią zarządzać. Zestaw modułów jest tutaj obszerny. Należą do nich: katalog witryn, tablica ogłoszeń, FAQ, testy, sklep internetowy, wydawca mediów społecznościowych, edytor stron, forum, blog, katalog witryny, księga gości i katalog zdjęć, aby wymienić tylko kilka.

  Możesz znaleźć wymagany moduł lub ustawienia do wykonania swoich zadań. Dużo uwagi poświęca się tutaj promocji witryny. Istnieje osobny moduł SEO, który umożliwi konfigurowanie kampanii promocyjnych (kontekst, optymalizacja wewnętrzna, budowanie linków itp.). Każdy moduł ma swoje ustawienia i jest konfigurowany losowo: wszystko wygląda na scentralizowane, wygodne i bezproblemowe. Możesz użyć tyle narzędzi funkcjonalnych, ile potrzeba. Resztę można pozostawić nieaktywną, aby uprościć pracę.

  Funkcjonalność eCommerce uCoz jest na najwyższym poziomie i można ją zrealizować poprzez zintegrowanie odpowiedniego modułu uShop, który w rzeczywistości jest gotowym sklepem cyfrowym. Niezależnie od tego, czy planujesz założyć sklep internetowy, promować swoje towary lub usługi, oferować przedmioty na sprzedaż itp., Możesz to łatwo zrobić, korzystając z zaawansowanych funkcji eCommerce kreatora stron internetowych.

  Moduł uShop jest wyposażony w potężny system zarządzania produktami, który pozwala tworzyć i dostosowywać kategorie, importować / eksportować produkty oferowane na sprzedaż, dodawać opisy i parametry itp. Możliwe jest również zarządzanie zamówieniami klientów, śledzenie sprzedaży i wydajności sklepu internetowego, a także wybrać opcje płatności / wysyłki. Ponadto system oferuje możliwość skonfigurowania certyfikatu SSL na pulpicie nawigacyjnym, który stał się koniecznością dla platform handlowych (bezpieczeństwo danych osobowych użytkowników, efekt rankingu w wyszukiwarkach itp.).

  Podsumowując, uCoz bardziej przypomina CMS niż twórców stron internetowych pod względem formatu i oferowanych możliwości. To absolutnie uniwersalny system, który spełnia wszelkie potrzeby i umożliwia osiągnięcie dowolnego rezultatu. Jest dość prosty i ma głęboką istotę.

 • Wix. Ten najwyższej klasy kreator stron internetowych z edytorem wizualnym oferuje znacznie więcej opcji niż jakikolwiek inny produkt tej klasy. Obsługuje funkcję przeciągnij i upuść, a także kombinacje klawiszy skrótów. Możesz szybko przełączać się między elementami, dodawać je, edytować, kopiować, usuwać itp. Tak więc tutaj jest wszystko, czego możesz potrzebować podczas wykonywania dowolnego zadania.

  Edytor Wix

  Wix wyróżnia się z tłumu dzięki opcji edycji. Tak więc doświadczeni użytkownicy mogą edytować swoje strony za pomocą standardowego edytora Wix. Aby to zrobić, będą musieli wybrać jeden z dostępnych szablonów i dostosować go, korzystając z zestawu narzędzi, który oferuje system. Wszystkie wprowadzone zmiany są natychmiast wyświetlane w oknie podglądu pulpitu nawigacyjnego. Z kolei nowicjusze mogą korzystać z zaawansowane narzędzie Wix ADI. Jest to funkcja oparta na sztucznej inteligencji projektowania, która idealnie odpowiada potrzebom użytkowników, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w projektowaniu stron internetowych. Wix ADI automatycznie tworzy strony internetowe na podstawie informacji przesłanych przez użytkowników na jego żądanie.

  Wix oferuje także potężne funkcje blogowania i eCommerce. System pozwala tworzyć i aktualizować blogi oraz małe i średnie sklepy internetowe. Istnieją konkretne szablony, które możesz wybrać do zaprojektowania tej lub innej witryny, a także wiele zintegrowanych narzędzi i opcji dostosowywania projektu. Ponadto twórca witryny znany jest z kreatora SEO, który umożliwia konfigurowanie parametrów optymalizacji wyszukiwania. Aby podnieść pozycję SEO swojej witryny, możesz wypełnić i edytować metatagi dla wszystkich stron, udostępniać posty w sieciach społecznościowych, konfigurować przyjazne dla ludzi adresy URL, dodawać Mapy Google, integrować i kontrolować Google Analytics itp..

  App Market jest kolejną atrakcją kreatora stron internetowych. Jest to najlepsze miejsce docelowe dla każdego projektanta stron internetowych, który obecnie pracuje nad tworzeniem stron internetowych i chce zwiększyć wydajność witryny. Widżety i dodatki dostępne w systemie są bezpłatne i płatne, a Ty wybierasz te, które faktycznie pasują do twoich potrzeb i specjalizacji projektu, czy to strona internetowa restauracji, projekt biznesowy, portfolio, forum, czy nie.

  Oprócz początkujących, Wix ma również wiele do zaoferowania profesjonalistom z zakresu projektowania stron internetowych. Jego Funkcja Corvid umożliwia korzystanie z zaawansowanej otwartej platformy programistycznej do tworzenia profesjonalnych aplikacji internetowych bez żadnych umiejętności kodowania. Z kolei właściciele firm mogą uzyskać dostęp do Ascend by narzędzie Wix. Jest to kompleksowe rozwiązanie biznesowe, które obejmuje około 20 produktów potrzebnych do skutecznego i szybkiego rozwoju firmy.

uCos vs Wix. Jeśli chodzi o funkcjonalność, obaj twórcy witryn mają wiele do zaoferowania. Podczas gdy uCoz pozwala osiągnąć najwyższy wynik dzięki integracji modułów, Wix umożliwia korzystanie z bloków treści, opcji edycji, widżetów i dodatków App Market, narzędzi lub projektantów stron internetowych oraz wielu innych funkcji. Pod tym względem Wix wydaje się bardziej przekonujący niż uCoz.

3. Wzory

uCozWix
Liczba tematów:300+500+
Zmiana motywu:&# x2714; TAK✘ NIE
Edytor wizualny:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Edytor kodu:&# x2714; TAK✘ NIE
Zoptymalizowany pod kątem urządzeń mobilnych:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
 • uCoz. Kreator stron internetowych oferuje wiele szablonów. Jakość projektów systemów zintegrowanych nie jest na najwyższym poziomie, ale to nie jest problem. Ponadto kreator stron internetowych zapewnia dostęp do imponującego i rozległego rynku z jakością i profesjonalnymi układami i szablonami, które wyglądają naprawdę modnie i nowocześnie. Wszystkie projekty są posortowane według branż, do których należą, w tym żywności, sztuki, stron docelowych, motoryzacji, restauracji i wielu innych. Należy jednak wiedzieć, że te projekty są płatne, ale ich koszt jest minimalny – wynosi od 5 do 30 USD za szablon.

  uCoz vs Wix

  Aby nadać wybranym projektom spersonalizowany wygląd, uCoz umożliwia edycję kodu. Bez względu na sekcję witryny lub kategorię, którą zamierzasz ulepszyć, możesz uzyskać dostęp do jej kodu i dokonać wymaganych zmian. Co więcej, każdy moduł ma również edytowalne elementy i bloki, co samo w sobie jest zaletą.

 • Wix. System naprawdę zasługuje na szczególną uwagę ze względu na imponującą, wszechstronną i bogatą kolekcję szablonów. Eksperci są zgodni co do tego, że jest to zdecydowanie najbardziej oszałamiający zestaw projektów dostępnych we współczesnym przemyśle tworzenia stron internetowych. Na dzień dzisiejszy liczba zintegrowanych motywów przekracza 550 i rośnie z każdym rokiem.

  Wszystkie szablony Wix domyślnie reagują i można je w 100% dostosować. Projekty są podzielone na tematy w oparciu o obszary specjalizacji, do których należą. Oprócz tego możesz wybrać całkowicie pusty szablon, aby dostosować go od zera. Pamiętaj jednak, że powinieneś być bardzo ostrożny przy dokonywaniu wyboru, ponieważ Wix nie oferuje opcji przełączania szablonów ze względu na bezwzględną funkcję pozycjonowania opisaną powyżej.

  Szablony Wix

  Jeśli chodzi o aspekt projektowania, wiele uwagi poświęca się jakości szablonu i opcjom dostosowywania. Możesz tworzyć wspaniałe strony internetowe z dużą ilością elementów projektu. Szablony są edytowane za pomocą kilku kliknięć myszy. Po prostu wybierz dowolny element i przeciągnij go, aby uzyskać preferowany projekt.

  Wix oferuje wiele widżetów. Istnieją różne efekty, świetny edytor zdjęć, który umożliwia edycję zdjęć przed publikacją, wideo w tle, animację i opcje integracji kinograficznych, które mogą przenieść projekt witryny na zupełnie nowy poziom.

uCoz vs Wix. Szablony Wix są niesamowite, ale nie można ich zmieniać, a szablony uCoz można zmienić w dowolnym momencie. Co więcej, możesz nawet stworzyć swój własny, unikalny szablon i używać go w swojej witrynie. Kreator stron internetowych zapewnia maksymalną swobodę dostosowywania projektu, a zatem nie ma sobie równych.

4. Obsługa klienta

 • uCoz. uCoz ma silną, dynamiczną forum społecznościowe gdzie można znaleźć wsparcie, gdy jest ono najbardziej potrzebne. Istnieje również szczegółowa instrukcja – Tworzenie stron internetowych uCoz. Kreator stron internetowych ma również blog, na którym regularnie publikuje aktualizacje systemu i inne powiązane informacje. W pilnych przypadkach istnieje system biletowy, który jest dostępny w wariantach darmowym i płatnym. Przygotuj się, że skorzystanie z pomocy systemu biletowego może potrwać około 24 godzin. Kolejną wadą usługi wsparcia jest to, że system zdecydowanie nie ma czatu na żywo, a także pomocy telefonicznej, która umożliwia użytkownikom rozwiązanie pilnych problemów, które mogą napotkać.
 • Wix. Jeśli napotkasz jakiekolwiek trudności w korzystaniu z Wix, przejdź do ich Forum lub Centrum Wsparcia, które zawiera wiele przydatnych informacji: samouczki wideo, FAQ i inne linki. Możesz również skontaktować się z ich obsługą za pośrednictwem poczty elektronicznej. Kreator stron internetowych ma również przyjazny interfejs z dużą ilością wskazówek, znaków zapytania i podpowiedzi, które pomagają zrozumieć konsekwencje wszystkich elementów pulpitu nawigacyjnego.

uCoz vs Wix. W tej części porównania Wix ma więcej funkcji do zaoferowania. Opcje obsługi klienta są bardziej wszechstronne i pomocne. Kreator stron internetowych ma imponujące centrum edukacyjne zawierające mnóstwo przydatnych mediów, które pomagają początkującym rozpocząć bezstresowo. Użytkownicy mogą również skontaktować się z zespołem pomocy technicznej za pośrednictwem poczty e-mail, aby odpowiedzieć na pytania profesjonalistów z systemu.

5. Polityka cenowa

uCozWix
Opcje cenowe:&# x2714; Minimalny (2,99 USD / mc);
&# x2714; Basic (5,99 USD / mies);
&# x2714; Optymalny (7,99 USD / mies);
&# x2714; Maksymalna (15,99 USD / mies);
&# x2714; Sklep (9,99 USD / mies).
Standardowe plany:
&# x2714; Kombinacja (13 USD / mies);
&# x2714; Bez limitu (17 USD miesięcznie);
&# x2714; Pro (22 USD miesięcznie);
&# x2714; VIP (39 USD).

eCommerce / biznesplany:
&# x2714; Business Basic (23 USD miesięcznie);
&# x2714; Business Unlimited (27 USD miesięcznie);
&# x2714; Biznesowy VIP (49 USD / mies);
&# x2714; Enterprise (500 USD).

Funkcje:&# x2714; Jest wolne;
&# x2714; Narzędzia SEO;
&# x2714; Szablony mobilne;
&# x2714; Moduł sklepu internetowego.
&# x2714; Plany standardowe i biznesowe / eCommerce;
&# x2714; Ponad 500 profesjonalnych szablonów;
&# x2714; Silny eCommerce;
&# x2714; nieograniczona przepustowość.
 • uCoz. Kreator stron internetowych oferuje 4 plany, które zawierają wszechstronne funkcje dostosowane do potrzeb związanych z projektowaniem stron internetowych. System ma bezpłatną wersję z niestandardową domeną systemową, dodatkowymi reklamami i ograniczoną ilością miejsca na dysku (Tylko 400 MB). Działa dobrze do testowania tylko zestawu funkcji systemu, ale aby uzyskać dostęp do zaawansowanych funkcji, musisz uaktualnić do jednej z płatnych opcji. Obejmują one plany podstawowe, optymalne, maksymalne i plany sklepowe. Ten ostatni jest najlepszym wyborem do uruchamiania i zarządzania projektami eCommerce.

  uCoz usuwa baner reklamowy dla organizacji niekomercyjnych za darmo. Otrzymasz całą funkcjonalność, z wyjątkiem sklepu internetowego, bez żadnych pieniędzy i ograniczeń. Wystarczy napisać zapytanie do pomocy technicznej, aby skorzystać z tej korzyści.

 • Wix. Platforma oferuje osobne plany dla standardowych stron internetowych, a także dla eCommerce / projektów biznesowych. Umożliwia testowanie zintegrowanego zestawu funkcji przy użyciu bezpłatnego abonamentu, który nigdy nie wygasa, bez żadnych kosztów. Jednak decydując się na rozwój projektu, nie przejdziesz bez uaktualnienia do jednej z płatnych subskrypcji. Standardowe plany Wix obejmują Combo, Unlimited, Pro i VIP. Z kolei eCommerce / biznesplany obejmują Business Basic, Business Unlimited, Business VIP i Enterprise.

  Wszystkie plany Wix obejmują funkcję akceptacji płatności online, zwiększoną przestrzeń dyskową, różnorodność metod płatności, niestandardowe połączenie nazwy domeny, brak reklam Wix i inne kluczowe funkcje. Niezależnie od tego, jaki plan wybierzesz, będzie on w 100% wolny od prowizji, co również ma duże znaczenie dla właścicieli firm. Co ważne, kreator stron internetowych często wprowadza rabaty, bonusy i oferty specjalne, które pozwalają zaoszczędzić duże kwoty, jednocześnie wybierając subskrypcje Wix.

uCoz vs Wix. Pod względem cenowym warto zainwestować w obu twórców stron internetowych. uCoz umożliwia bezpłatne łączenie domen niestandardowych bez konieczności aktualizacji konta. Z kolei Wix oferuje szerszy zakres opcji cenowych. Pozwala wybrać plany standardowych stron internetowych i projektów biznesowych, umożliwiając wybranie najlepszej opcji z warunkami, które najbardziej pasują do twoich potrzeb projektowych.

Dolna linia

Zarówno uCoz, jak i Wix to renomowane, ugruntowane marki w branży wydawniczej. Kreatorzy stron internetowych umożliwiają uruchamianie i efektywne zarządzanie różnego rodzaju projektami, zapewniając proste, intuicyjne i funkcjonalne tworzenie stron internetowych.

uCozuCoz – to darmowy kreator stron internetowych, znany ze swojej modułowej struktury, szerokich opcji dostosowywania projektu, przystępności cenowej i wszechstronności zintegrowanych i zewnętrznych szablonów. System pozwala również na edycję kodu, co umożliwia tworzenie indywidualnego projektu strony internetowej. uCoz.com

WixWix jest najpopularniejszym i w pełni funkcjonalnym narzędziem do tworzenia witryn, który zyskał wielką niszową reputację dzięki niesamowitej kolekcji profesjonalnych responsywnych i konfigurowalnych szablonów, zaawansowanej edycji stron opartych na sztucznej inteligencji, bogatej aplikacji MArket i innych zaawansowanych funkcji, które wyróżniają ją spośród innych tłum. Wix.com

Który kreator stron internetowych można uznać za zwycięzcę porównania? Przegląd wykazał, że oba systemy są warte uwagi. Nic dziwnego, że znajdują się na liście najlepszych dostępnych narzędzi do tworzenia stron internetowych. Działają równie świetnie dla nowicjuszy i ekspertów internetowych. Wystarczy wziąć pod uwagę twój obecny projekt strony internetowej, aby wybrać kreatora witryn, który najbardziej do nich pasuje.

uCoz vs Wix: Tabela porównawcza

uCozWix
1. Łatwość8 z 1010 z 10
2. Funkcje10 z 1010 z 10
3. Projekt8 z 109 z 10
4. Wsparcie9 z 1010 z 10
5. Ceny10 z 1010 z 10
Ogólnie:9,0 z 1010,0 z 10
Spróbuj teraz Spróbuj teraz
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map