Ucraft vs Squarespace

Ucraft i Squarespace to dwa popularne i dość wydajne narzędzia do tworzenia witryn internetowych, które są głównie wykorzystywane do komercyjnych celów tworzenia stron internetowych. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz uruchomić witrynę internetową firmy, stronę docelową, portfolio, sklep internetowy lub inny typ witryny, systemy pomogą ci wykonać zadanie na przyzwoitym poziomie.


Ucraft to dobry wybór dla użytkowników o różnym poziomie wiedzy i umiejętności. Squarespace jest znacznie starszy niż Ucraft (został uruchomiony około 15 lat temu) i jest skierowany głównie do sprzedawców internetowych, małych i dużych firm oraz twórców, którzy planują zbudować niezawodną obecność w Internecie. Umożliwia także uruchamianie witryn eCommerce.

Niezależnie od powierzchownego podobieństwa platform, są one dość wszechstronne i każda z nich ma wiele do zaoferowania docelowym odbiorcom. Pytanie brzmi: która usługa najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i która z nich oferuje szerszy zestaw funkcji? Aby się tego dowiedzieć, warto szczegółowo przeanalizować obie platformy. Właśnie to teraz zrobimy.

1. Łatwość użycia

 • Ucraft. Ucraft jest łatwy do eksploracji i opanowania. Podczas korzystania z narzędzia do tworzenia witryn nie napotkasz poważnych problemów. Proces rejestracji jest prosty i szybki, podobnie jak sama procedura projektowania stron internetowych. Wykonując proste kroki, możesz uzyskać w pełni funkcjonalną stronę internetową, nawet jeśli Twoje umiejętności projektowania stron internetowych pozostawiają wiele do życzenia.

  Edytor Ucraft

  Twórcy kreatora stron internetowych zadbali o potrzeby początkujących, dzieląc wszystkie funkcje na kilka kategorii. Ich cel i przeznaczenie są oczywiste z ich tytułów. Możesz łatwo przyzwyczaić się do deski rozdzielczej i interfejsu systemu, nawet jeśli odwiedzasz go po raz pierwszy. Kreator stron ma stylowy i nowoczesny wygląd, który robi pozytywne wrażenie na użytkownikach.

 • Squarespace. Squarespace zapewnia łatwość użytkowania i pozwala na projektowanie stron internetowych w płynny i bezproblemowy sposób. Interfejs może wydawać się nieco skomplikowany dla początkujących, ale przyzwyczaisz się do niego w krótkim czasie. To samo dotyczy deski rozdzielczej, która jest mniej intuicyjna i zrozumiała niż w Ucraft. Menu Squarespace jest jednak przyjazne dla użytkownika i proste. Zawiera kilka sekcji, z których każda zapewnia wybór konkretnych opcji.

  Edytor Squarespace

Ucraft vs Squarespace. Oba systemy mają logiczną strukturę, są intuicyjne i wygodne. Pozwalają budować różne typy stron internetowych, wykorzystując szeroki zestaw funkcji i opcje dostosowywania projektu.

Ucraft jest nieco prostszy i bardziej zrozumiały dla użytkowników bez doświadczenia i umiejętności projektowania stron internetowych. Właściwe opanowanie Squarespace wymaga więcej czasu. To sprawia, że ​​jest to lepszy wybór dla bardziej doświadczonych użytkowników, którzy potrzebują szybkiego i pewnego rezultatu. Jednocześnie usługa oferuje potężną bazę wiedzy dla użytkowników, którzy nie mają umiejętności i chcą ją dobrze zbadać we własnym zakresie.

2. Zestaw funkcji i elastyczność

 • Ucraft. Ucraft jest wyposażony w edytor stron typu „przeciągnij i upuść”, który pozwala kontrolować każdy etap procesu tworzenia strony internetowej. To sprawia, że ​​usługa jest przyjemnym narzędziem dla użytkowników o zróżnicowanym tle projektowania stron internetowych. Oprócz tworzenia stron internetowych platforma umożliwia także uruchomienie kilku wersji językowych strony internetowej dzięki oferowanemu przez nią wielojęzycznemu narzędziu. Kolejną atrakcją narzędzia do tworzenia witryn jest potężne platformy eCommerce i blogi. Pierwszy pozwala na uruchamianie i promowanie sklepów internetowych, a drugi pozwala zbudować w pełni funkcjonalny i atrakcyjny blog.

  ECommerce Ucraft

  Kreator stron internetowych wyróżnił się również jako usługa służąca do projektowania atrakcyjnych wizualnie stron internetowych, które od samego początku przyciągają uwagę użytkowników. Pochodzi z zestawem narzędzi i opcji projektanta. Narzędzia obejmują opcje zestawu interfejsu użytkownika, dostosowanie typografii i opracowanie układu. Mogą znacznie poprawić wygląd strony internetowej.

  Ucraft Logo Maker to kolejna funkcja, która przyczynia się do popularności systemu. Korzystając z niego, możesz stworzyć logo firmy-zabójcy z zestawu ikon. Możliwe jest również przesłanie własnego logo i dostosowanie go w razie potrzeby.

  Strony Ucraft

  Jedną z głównych atrakcji Ucraft jest darmowy twórca strony docelowej, która pomaga szybko i bez wysiłku uruchomić wysokiej jakości stronę docelową. Jeśli planujesz dodać sekcję wiadomości lub blog do swojej witryny, aplikacja Ucraft Articles pomoże Ci szybko ukończyć zadanie.

  Biała etykieta

  Kreator stron internetowych oferuje Program White Label każdemu użytkownikowi, który planuje korzystać z systemu pod inną marką. Korzystając z niego, możesz uruchamiać i hostować nieograniczoną liczbę stron internetowych, korzystając z wielu zalet systemu. Najpopularniejsze z nich to:

  • korzystanie z narzędzia do tworzenia witryn typu „przeciągnij i upuść”
  • Hosting Google Cloud
  • ponad 15 usług dla skutecznej integracji stron trzecich
  • reszta API
  • sprzedawca domen
  • wiele bram płatniczych
  • dedykowany menedżer konta
  • indywidualny pulpit administratora.

  Funkcja White Label jest skierowana głównie do freelancerów, przedsiębiorców i agencji zajmujących się projektowaniem stron internetowych, którzy zamierzają założyć własną firmę zajmującą się tworzeniem stron internetowych.

 • Squarespace. Squarespace to także w pełni funkcjonalny kreator stron internetowych, który umożliwia uruchamianie prostych i skomplikowanych projektów. Może się pochwalić bogatym zestawem aplikacji na Androida i iOS, które znacznie zwiększają opcje projektowania stron internetowych. Należą do nich zaawansowane mechanizmy blogowania i eCommerce, portfolio, wskaźniki i inne. Aplikacje dodają funkcjonalność do dowolnej witryny utworzonej za pomocą systemu.

  Wśród działań, które możesz tutaj wykonać, warto wspomnieć o możliwości pisania i publikowania postów, tworzenia list produktów i zarządzania nimi, konfigurowania opcji wysyłki i płatności, personalizacji kont użytkowników. Będziesz także mógł korzystać z zestawu narzędzi do śledzenia zapasów, kuponów, przesyłania produktów fizycznych i cyfrowych, trybu ekspresowej kasy, odzyskiwania porzuconej kasy, korzystania z wielu rodzajów walut, integracji PayPal i Stripe itp..

  Blog Squarespace

  System oferuje zaawansowane narzędzie do tworzenia formularzy z wieloma opcjami i polami potrzebnymi do utworzenia wybranej przez Ciebie formy online. Budowa witryny internetowej przystosowanej do urządzeń mobilnych nie stanowi problemu w Squarespace. Oferuje możliwość wyboru spośród wielu skalowalnych zintegrowanych obrazów, które z łatwością dostosują się zarówno do ekranów stacjonarnych, jak i mobilnych. Wśród innych funkcji, które wyróżniają twórcę strony z tłumu, warto wspomnieć o możliwości dodania kilku autorów, przeniesienia nowo utworzonego bloga na inną stronę, skorzystania z opcji eksportu / importu itp..

  Squarespace zbudował relacje partnerskie z wieloma znanymi na świecie firmami. Najpopularniejsze z nich to Etsy, Disqus, BookingBug, PayPal, Typekit, MailChimp i inne. System jest również przyjazny SEO. Oferuje zestaw zintegrowanych narzędzi do lepszej i bardziej efektywnej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek internetowych. Niektóre z tych narzędzi obejmują automatyczne generowanie map witryn, wyraźne znaczniki HTML, certyfikację SSL, przyjazne adresy URL stron internetowych, metatagi, zbieranie statystyk Google i inne funkcje potrzebne do promowania witryny i generowania ruchu.

Ucraft vs Squarespace. Jeśli chodzi o zestaw funkcji, oba systemy mają wiele do zaoferowania. Ucraft wyróżnia się z tłumu dzięki Narzędziom do projektowania, Logo Maker, Artykuły i opcji White Label.

Z kolei Squarespace może pochwalić się silniejszym silnikiem eCommerce, który oferuje szeroki zakres opcji wymaganych do uruchomienia i zarządzania udanym sklepem internetowym. Ma również znanych na całym świecie partnerów, takich jak BookingBug, Etsy, PayPal, Disqus, Typekit, MailChimp itp. Integracja z tymi usługami nie może jedynie zwiększyć wydajności i popularności strony internetowej. Poza tym obaj twórcy stron internetowych umożliwiają uruchamianie blogów i są przyjazne wyszukiwarkom.

3. Wzory

 • Ucraft. Projekty Ucraft są niezwykłe i profesjonalne. Podsumowując, system oferuje 73 szablony, które są posortowane według gałęzi dla wygody i łatwości użytkowania. Niezależnie od tego, czy planujesz uruchomić blog, stronę docelową, witrynę biznesową, portfolio lub inny typ witryny, z pewnością znajdziesz odpowiedni motyw z prostym dostosowaniem.

  Szablony Ucraft

  Szablony Ucraft cechują się wysoką jakością, doskonałym designem i formatami pełnoekranowymi. Domyślnie reagują. Oznacza to, że twoja strona automatycznie dostosuje się zarówno do ekranów stacjonarnych, jak i mobilnych. Szablony zawierają niszowe treści, które możesz zastąpić własnymi. Bez względu na szablon, którego szukasz, możesz użyć opcji podglądu, aby zobaczyć go szczegółowo i przeczytać jego opis. Jeśli oczekujesz wyższego stopnia dostosowania projektu, narzędzia Ucraft Designer są zawsze pod ręką.

 • Squarespace. Wzory Squarespace są również spektakularne i warte uwagi. Zostały one utworzone przez programistów systemu, a zatem oferują wysoką jakość i opcje dostosowywania. Kreator stron internetowych oferuje obecnie 67 szablonów, które są łatwe w nawigacji, przeglądaniu i dostosowywaniu. Motywy również należą do kategorii branżowych i można z nich korzystać bezpłatnie. Każdy motyw ma responsywny wygląd, przejrzysty układ, bogatą galerię zdjęć, wyrafinowane czcionki i style.

  Szablony Squarespace

  Jeśli uważasz, że szablon z jakiegoś powodu nie pasuje do specyfikacji Twojej firmy, możesz go zmienić bez utraty zawartości. To zdecydowanie korzyść. Użytkownicy z umiejętnościami projektowania stron internetowych mogą również skorzystać z opcji edycji CSS, aby nadać swoim witrynom spersonalizowany wygląd.

Ucraft vs Squarespace. Wybór szablonów jest imponujący w obu programach do tworzenia witryn. Charakteryzują się wysoką jakością, są wyposażone w wiele narzędzi dostosowywania projektu i domyślnie reagują. Obie usługi oferują opcję podglądu, dzięki czemu łatwiej jest zobaczyć, jak będzie wyglądać Twoja witryna na komputerach i urządzeniach mobilnych.

Ucraft ma jednak bardziej ograniczony wybór szablonów w porównaniu do Squarespace. Jednocześnie są bardziej przyjazne dla użytkownika i łatwiej je dostosować. Kodowanie nie jest potrzebne do projektowania stron internetowych z Ucraft. Squarespace pozwala jednak na pracę z kodami CSS, aby zapewnić bardziej spersonalizowany wynik. Tak więc, jeśli jesteś początkującym, który stawia na prostotę i przyzwoitą jakość strony internetowej, Ucraft działa lepiej dla Ciebie. Jeśli jesteś projektantem stron internetowych, który wie, jak pracować z kodami, możesz rozważyć użycie Squarespace.

4. Obsługa klienta

 • Ucraft. Baza wiedzy Ucraft jest bogata i zawiera wiele informacji. Jest to miejsce, w którym nowo zarejestrowani użytkownicy mogą znaleźć odpowiedzi na swoje pytania i rozwiązać problemy, które napotykają nieoczekiwanie podczas pracy z systemem. Każdy element deski rozdzielczej zawiera szczegółowy opis dla wygody użytkownika i oszczędności czasu.

  Zespół pomocy technicznej obejmuje czat na żywo, wsparcie techniczne, sekcję FAQ i blog. Tutaj możesz przeczytać artykuły informacyjne, samouczki i posty, zawierające przydatne wskazówki na temat korzystania z funkcji systemu.

 • Squarespace. Obsługa klienta Squarespace jest profesjonalna i cenna. Niezależnie od problemów z projektowaniem stron internetowych, które napotkasz podczas pracy nad projektem, skutecznie je rozwiążesz, korzystając z sekcji wsparcia. System oferuje całodobową pomoc e-mail i czat na żywo. Ponieważ społeczność Squarespace jest dość rozległa, zawsze są gotowi podzielić się swoimi zaleceniami i wskazówkami w Q&Część ta jest również dostępna na stronie internetowej i jest regularnie aktualizowana. Użytkownicy abonamentu Premium mają również dostęp do pouczających samouczków, instrukcji i innych źródeł, które dostarczają wyczerpujących informacji na temat użytkowania systemu.

Ucraft vs Squarespace. Zarówno Ucraft, jak i Squarespace mają wysokiej jakości obsługę klienta, która pomaga rozwiązać różne problemy związane z systemem. Mają profesjonalną pomoc na czacie na żywo, wsparcie techniczne, blog, wiele samouczków i podręczników. Można również odwiedzić sekcję FAQ, aby uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania.

Squarespace oferuje abonentom Planu Premium bardziej rozszerzone usługi wsparcia klienta. Jeśli chodzi o pozostałe opcje, platformy są prawie równe, oferując przyzwoite usługi wsparcia wszystkim kategoriom użytkowników.

5. Porównanie cen

 • Ucraft. Kreator stron internetowych oferuje obecnie jeden abonament bezpłatny i pięć abonamentów płatnych. Bezpłatny plan strony docelowej umożliwia zbudowanie prostej, ale funkcjonalnej i łatwej do przeglądania strony docelowej bez żadnych kosztów. Pochodzi z niestandardową domeną i bezpłatnym hostingiem. To fajna oferta dla początkujących, którzy chcą zaistnieć w Internecie.

  Płatne opcje obejmują Plan witryny (8 USD / mies.), Plan eCommerce (16 USD / mc), Plan Pro (39 USD / mc) i Nieograniczony abonament (76 USD / mc). Każdy z nich ma określone funkcje i bonusy. Jeśli potrzebujesz planu do użytku osobistego, to plan witryny jest tym, czego potrzebujesz. Inne płatne rozwiązania sprawdzają się najlepiej na potrzeby handlu elektronicznego, przez co są droższe. Nawiasem mówiąc, jeśli zdecydujesz się na roczną subskrypcję, system zaoferuje ci 20% zniżki.

  Ceny Ucraft

  Dostępny jest również bezpłatny 14-dniowy okres próbny, który umożliwia przetestowanie całego zestawu funkcji dowolnego planu bez żadnych kosztów. Co więcej, Ucraft ma zaawansowane rozwiązanie White Label, które obejmuje również dwa plany, a mianowicie pakiet standardowy (działa dobrze dla indywidualnych projektantów stron internetowych) oraz platformę Self-Hosted (najlepszy wybór dla dostawców hostingu w chmurze i dużych firm zajmujących się projektowaniem stron internetowych) , którego koszt stanowi odpowiednio 5600 USD i 22000 USD rocznie.

 • Squarespace. Squarespace nie oferuje bezpłatnego abonamentu, ale ma również 14-dniowy bezpłatny okres próbny, który zapewnia dostęp do wszystkich funkcji zaawansowanych planów. Jeśli chodzi o płatne subskrypcje, są tutaj dwa z nich. Należą do nich strony internetowe (osobiste i biznesowe) oraz sklepy internetowe (podstawowe i zaawansowane). Koszt pierwszej oferty wynosi odpowiednio 16 USD / mc i 26 USD / mc. Drugie płatne rozwiązanie kosztuje 30 USD / mc i 46 USD / mc.

  Ceny w sklepie internetowym SquareSpace

  Jeśli masz pewność, że będziesz nadal korzystać z wybranego planu, możesz zapłacić za cały rok, aby uzyskać zniżkę (odpowiednio 12–18 USD i 26–40 USD plus bezpłatną nazwę domeny na jeden rok). Wybór zależy od powagi twoich intencji projektowych. Im bardziej skomplikowane projekty, tym bardziej zaawansowany plan musisz wybrać.

Ucraft vs Squarespace. Jeśli chodzi o porównanie opcji cenowych, Ucraft oferuje większą swobodę wyboru. Ma bezpłatny plan i pięć płatnych opcji. Wybierając wymagane rozwiązanie, możesz projektować małe i duże projekty (od prostych stron docelowych i witryn eCommerce). Dla profesjonalnych projektantów stron internetowych system ma również wydajne rozwiązanie White Label, które ma wiele zalet.

Squarespace umożliwia także tworzenie różnych stron internetowych i może pochwalić się zaawansowaną ofertą eCommerce. Zakres planów jest tu jednak nieco ograniczony, a ceny są wyższe. Oba systemy mają roczne rabaty i bezpłatne okresy próbne, które trwają 14 dni.

Dolna linia

Gdy tylko zdecydujesz się na uruchomienie strony internetowej do użytku osobistego lub biznesowego, wybór odpowiedniej platformy staje się koniecznością. Lista twórców stron internetowych, których możesz użyć do tego celu, jest dość długa, ale są systemy, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Ucraft i Squarespace to usługi, które zajmują wysokie pozycje na tej liście. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, które użytkownicy muszą wziąć pod uwagę przy podejmowaniu ostatecznego wyboru.

 • Ucraft pozwala budować małe i duże witryny internetowe, portfele, sklepy internetowe i strony docelowe. Dostarczane są z responsywnymi szablonami niszowymi, których wybór jest obecnie nieco ograniczony. Ograniczenie to jest jednak kompensowane przez potężne zintegrowane narzędzia do dostosowywania projektu. System nie wymaga żadnych umiejętności kodowania i jest łatwy w nawigacji, co jest zaletą dla początkujących. Istnieje edytor logo, darmowy twórca strony docelowej i całkiem duży wybór konfigurowalnych widżetów. Właściciele dużych firm powinni również rozważyć możliwość skorzystania z narzędzia White Label oferowanego przez system.
 • Z kolei Squarespace jest przyzwoitym wyborem dla profesjonalistów zajmujących się projektowaniem stron internetowych, sprzedawców internetowych i reklam, ponieważ oferuje bogaty zestaw narzędzi do projektowania stron internetowych. Kreator stron internetowych jest bardzo elastyczny i pozwala na integrację własnych skryptów lub edycję kodu strony. Platforma jest nieco skomplikowana dla niedoświadczonych użytkowników, ale tworzone przez nią strony internetowe mają profesjonalny wygląd i zaawansowaną wydajność. Jest również nieco droższy w porównaniu do Ucraft.

Który kreator stron internetowych jest liderem porównania? Trudno jest odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ każda usługa ma swoje zalety i wady. W każdym razie zawsze warto przetestować funkcje każdego systemu, który Cię interesuje. Jest to pewny sposób na decyzję, który z nich będzie dla Ciebie najlepszy.

Utwórz stronę internetową teraz

 Jest wolne

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map