Volusion vs Squarespace

Volusion ve Squarespace, dünya çapında onlarca milyon kullanıcı tarafından kullanılan iki popüler web oluşturma platformudur.


VolusionSquarespace
Kullanım kolaylığı:4/54/5
Özellikleri:5/54/5
Tasarımlar:4/54/5
Destek:5/55/5
Fiyatlandırma:4/54/5
Genel puanı:4,4 / 54.2 / 5

Volusion çevrimiçi mağaza oluşturmaya yöneliktir. Squarespace basit promosyon sitelerinden ve açılış sayfalarından güçlü bloglara kadar farklı web sitesi türlerinin geliştirilmesine olanak tanıyan evrensel bir web sitesi oluşturucusudur..

Volüzyona hakim olmak daha zordur, ancak daha kapsamlı e-Ticaret seçenekleri sunar. Squarespace, yeni başlayanlar için bile kullanımı daha kolaydır, ancak tam özellikli çevrimiçi mağazalar oluşturma seçenekleri de sunar.

Bu yazıda, çevrimiçi mağaza oluşturma – Squarespace veya Volusion söz konusu olduğunda hangi hizmetin en iyi çalıştığını tanımlayacağız. Bu karşılaştırmanın bu platformların e-ticaret özelliklerini gösterdiğini, ancak çok yönlü olmadığını unutmayın. Öyleyse başlayalım.

Kullanım kolaylığı

 • Volusion. Bu web sitesi oluşturucusuna kullanımı kolay demek zor. Kayıttan sonra oldukça anlaşılır görünüyor. Storefront’a eriştikten sonra, sihirbazı kullanarak şablonu seçin, şirket logosunu yükleyin, ürün ekleyin, gerekirse gelecekteki web sitenizin tasarımını ve menüsünü özelleştirin ve planı seçin (bu adım, denemenin kullanılabilirliği nedeniyle atlanabilir versiyon).

  Volusion Dashboard

  Ancak, bu adımlar bir acemi için oldukça zor olabilir. Burada ilk bakışta birçok seçenek, grafik ve ayar var. Onları düzgün bir şekilde idare etmek için birkaç güne ihtiyacınız olacak. Bu, özellikle düzinelerce ürün satmayı planlıyorsanız, Volusion ile çevrimiçi bir mağaza oluşturmayı zaman alıcı bir süreç haline getirebilir..

 • Squarespace. Platform çok daha basit: sadece tasarımı seçin (çevrimiçi mağazalar için ayrı bir şablon grubu var), kayıt olun, logo yükleyin, bir web sitesinin adı ve açıklaması ve….

  Web sitesi öğelerinin tasarımını ve konumunu açılan pencerede özelleştirebilir, ürün ve açıklamaları ekleyebilir, ödeme ve gönderim ayarlarını belirleyebilirsiniz. Süreç basit ve sezgisel.

  Squarespace Web Sitesi Editörü

  Gösterge tablosu öğeleri, kullanıcının gerekli ayarları nerede arayacağını anlamasına yardımcı olmak için gruplandırılır. Çevrimiçi mağaza oluşturmaya odaklandığımız sürece, öncelikle siparişleri yönetebileceğiniz, yeni ürünler ekleyebileceğiniz ve indirimler ayarlayabileceğiniz e-Ticaret ayarlarına erişeceksiniz..

Volusion vs Squarespace. Squarespace, kullanım kolaylığı açısından Volusion’dan daha iyi bir seçimdir. Sezgisel görsel düzenleyici ve anlaşılır ayarlar, çekici bir çevrimiçi mağazanın hızlı bir şekilde oluşturulmasını kolaylaştırır. Bunun yerine Volusion’a hakim olmak için çok zamana ihtiyacınız olacak.

Ancak, büyük bir çevrimiçi mağaza geliştirmeyi planlıyorsanız, Volusion kullanmak mantıklıdır. Özel araçların bolluğu, herhangi bir miktarda ürün için güçlü bir çevrimiçi hipermarket oluşturmayı mümkün kılar.

Özellik Kümesi ve Esneklik

 • Volusion. En büyük Volusion avantajı zengin miktarda e-Ticaret özelliğidir. Ayrıntılı ayarlar, her bir ürünü ayrı ayrı ayarlamayı, gönderim ayarlarını düzenlemeyi, tedarikçileri belirtmeyi ve stok ürünlerini yönetmeyi mümkün kılar.

  Volusion vs Squarespace

  Bunun dışında Volusion, web sitesi trafiğini izlemek ve satış endekslerini, en çok satan ürünleri ve yatırım getirisi gibi ekonomik endeksleri analiz etmek için kullanabileceğiniz güçlü analiz sistemi sunar.

  Anahtar Volüzyon Özellikleri

  • CRM – web sitesi satışlarını ürün satın alındığı andan ve müşteriye teslimine kadar takip etmeyi mümkün kılan sipariş yönetimi sistemi.
  • Direk nakliye – ürünlerinizi satmak için ortakları çekme fırsatı.
  • YG İzleme – geri ödeme yüzdesini gösteren YG aracının izlenmesi.
  • Yönetici Sosyal Yönetimi – çevrimiçi mağaza sosyal hesaplarını doğrudan kontrol panelinden yönetme seçeneği.
  • Facebook, Ebay ve Amazon’da satış – sosyal ağlar ve Amazon ve eBay gibi çevrimiçi mağazalar aracılığıyla satışları düzenlemek için kullanılan araç.
 • Squarespace. E-Ticaret web siteleri oluşturma sürecindeki en büyük Squarespace avantajlarından biri, bir müşteri için kolaylıklarıdır. Web sitesinin hem masaüstünde hem de herhangi bir mobil cihazda kullanımı kolay olacak.

  Squarespace e-Ticaret

  Bunun dışında, Squarespace güçlü bloglama işlevselliği ile birlikte gelir. Çekici bir blog, bir çevrimiçi mağaza için olmazsa olmaz olmasa da, kullanılabilirliği müşterilerin cazibesi ve web sitesinde tutulmaları için ekstra bir kaynaktır.

  Anahtar Kareler e-Ticaret Özellikleri

  • Ürün İthalatı – diğer hizmetlerden ürün ithal etme fırsatı: Shopify, Etsy, Big Cartel vb..
  • Hızlı Ödeme Modu – Web sitesi kaydı olmadan alışveriş yapma fırsatı. Bu seçenek, bir çevrimiçi mağaza yalnızca bir ürün sattığında çok uygundur.
  • Terk Edilmiş Checkout Kurtarma – terk edilmiş arabalarla ilgili e-posta mesajları. Bir müşteri alışveriş sepetine bir ürün eklediyse ancak hiçbir şey satın almadan bir web sitesinden ayrıldıysa bu kullanışlıdır.
  • Xero Entegrasyonu – XERO muhasebe raporları hazırlama fırsatı. Bu seçenek yalnızca ABD’deki kullanıcılar tarafından kullanılabilir.
  • Çoklu Para Birimleri – müşterilerin bulunduğu ülkenin para biriminde ürün satma fırsatı. Bugün itibariyle Squarespace 21 para birimini destekliyor.
  • Şerit ve PayPal. Stripe ve PayPal ile kareye entegrasyon, bir ürünü yalnızca kredi kartı veya PayPal hesabı kullanarak tek bir tıklamayla satın alma şansı verir.

Volüzyon ve Kareler. E-Ticaret özelliklerinin miktarı söz konusu olduğunda, Volusion özellikle Squarespace’i aşar. Tasarım ayarlarından başlayarak süper ayrıntılı vergi ve gönderim özelliklerine kadar her şeyi burada yönetebilirsiniz. Squarespace tasarıma önem veriyor – web siteleri burada daha çekici görünüyor.

Tasarımlar

Tasarım Karşılaştırma Tablosu

VolusionSquarespace
Tema Sayısı:4967
Tema Maliyeti:180 $Bedava
Görsel Editör:✔ EVET✔ EVET
Duyarlı tasarım:✔ EVET✔ EVET
Sektöre Göre Sırala:✔ EVET✔ EVET
CSS Kod Düzenleme:✔ EVET✔ EVET
 • Volusion. Volusion’da 11 tema ücretsiz olan 49 tema var. Premium tasarımların maliyeti bir tema için 180 $ ‘ı oluşturur. Volusion premium şablonları yalnızca renk düzeninde farklılık göstermez. Gerçekten eşsizler ve çok yönlü bir yapıya sahipler.

  İyi bir fayda, herhangi bir şablonun (ücretli bir şablon bile) özelleştirilebilir olmasıdır. Hem CSS hem de ilk HTML kodlarını düzenleyebilirsiniz, bu da Facebook pikseli gibi gerekli kod öğelerini web sitesine sorunsuz bir şekilde eklemeyi mümkün kılar.

 • Squarespace. Squarespace, kullanıcılar için 84 şablona sahiptir, ancak bunlardan yalnızca 14 tanesi çevrimiçi mağazalar oluşturmak için özel olarak geliştirilmiştir. Tüm şablonlar ücretsizdir ve bunları endüstriye göre sıralama fırsatı vardır.

  Kare Şablonlar

  Bunun dışında, kullanıcıların içeriği kaydederken seçilen şablonu değiştirmelerine izin veren bir seçenek var. Ancak, gerekliliği ticari bir proje açısından oldukça sorgulanabilir, çünkü çevrimiçi mağaza oluşturma süreci oldukça ciddidir ve bu veya bu tasarımın faydaları önceden düşünülmelidir..

Volusion vs Squarespace. Squarespace, web sitesi tasarımı açısından daha fazla avantaja sahiptir. Sistemle oluşturulan çevrimiçi mağazalar hem bilgisayar masaüstlerinde hem de akıllı telefonlarda daha çekici. Web sitesinde gezinme ve satın alma işlemleri için uygundurlar. “Hareket halindeyken” şablonu değiştirmeye izin veren bir seçenek vardır. Ücretli ve ücretsiz Volusion şablonları duyarlı tasarıma sahiptir ve benzersiz tasarım elde etmek için özelleştirilebilir.

Müşteri desteği

 • Volusion. En büyük Volusion avantajı, teknik destek uzmanları ve e-Ticaret danışmanlarından nitelikli yardım alabileceğiniz Canlı sohbettir. Kullanıcıların finansal, pazarlama ve ekonomik sorunlarını çözmelerine yardımcı olabilir, adım adım rehberlik edebilir ve şüpheli durumlarda en iyi seçim hakkında tavsiyelerde bulunabilirler..

  Dahası, Volusion teknik sorunları çözmek için güçlü bir Yardım merkezi ile birlikte gelir ve işlerine yeni başlayan girişimciler için tüm yararlı önerilerin sunulduğu Rehberler.

 • Squarespace. Bu web sitesi oluşturucunun müşteri desteği, kullanıcıların problemlerini çözmelerine yardımcı olan bilgi bankasının, video eğitimlerinin ve topluluk forumunun kullanılabilirliğini ima eder.

Volusion vs Squarespace. Volusion, teknik destek ile iletişim kolaylığı açısından Squarespace’i geçiyor. Volusion Live sohbetinden en başından itibaren buradan yardım alabilirsiniz. Sohbet penceresi her hizmet oturumu boyunca kullanılabilir olacak.

Fiyatlandırma politikası

 • Volusion. Volusion fiyatlandırma politikası, büyük rakibi Shopify’a kıyasla daha demokratik görünüyor.incelemeye bakın). Burada ayda 15 $ karşılığında 100 ürüne kadar bir çevrimiçi mağaza oluşturabilir ve yönetebilirsiniz. Sınırsız sayıda ürüne sahip bir çevrimiçi mağaza açmayı ve bireysel bir hesap yöneticisi almayı mümkün kılan en pahalı prim planı, bir kullanıcıya 135 $ / ay mal olacak (Shopify tarafından sunulan 279 $ / ay ile karşılaştırıldığında).

  Ücretli aboneliğin en iyi varyantları, çevrimiçi mağazaların düzinelerce ürünle yönetilmesini sağlayan Plus ve Pro planlarıdır (buna karşılık gelen 35 $ ve 75 $ / ay)..

Fiyat Karşılaştırma Tablosu

VolusionSquarespace
Fiyatlandırma Seçenekleri:&# 10004; Mini (15 $ / ay);
&# 10004; Artı (35 $ ​​/ ay);
&# 10004; Pro (75 $ / ay);
&# 10004; Ödül ($ 135 / mo).
&# 10004; Kişiye özel (12 $ / ay);
&# 10004; İşletme (18 $ / ay);
&# 10004; Temel mağaza ($ 26 / ay);
&# 10004; Gelişmiş Mağaza (40 $ / ay).
Özellikleri:&# 10004; 1Gb’den 135Gb Bant Genişliğine;
&# 10004; 100’den sınırsız ürüne;
&# 10004; Çevrimiçi Telefon Desteği;
&# 10004; Özel Hesap Yöneticisi.
&# 10004; Ücretsiz Özel Alan Adı;
&# 10004; SSL Bağlantısı;
&# 10004; 7/24 Destek;
&# 10004; Sınırsız Depolama ve Bant Genişliği;
&# 10004; Tamamen Duyarlı Web Sitesi.
 • Squarespace. Kare alan fiyatlandırma politikası, ticari web siteleri için Temel ve Gelişmiş (26 $ – 40 $ / ay) olmak üzere iki plan gerektirir. Her iki plan da sınırsız sayıda ürüne sahip çevrimiçi mağazalar oluşturmayı mümkün kılıyor. Temel fark, Peşin planın Terk Edilmiş Satın Alma İşlemini Kurtarma, Gerçek Zamanlı Kargo Gönderimi ve Otomatik İndirimleri desteklemesi.

Volusion vs Squarespace. Volusion ile büyük bir çevrimiçi mağaza açmanın maliyeti elde edilen sonuca değer. Dahası, Volusion ile küçük çevrimiçi mağazalar yaratmanın maliyeti, Squarespace’inkini aşar ve aylık 26 dolar / aylık 26 dolar. e-Ticaret seçenekleri özellikle burada hakim.

Sonuç

Volusion, bir web sitesi oluşturucu, CMS ve CRM sisteminin özelliklerini birleştiren güçlü bir araçtır. Sınırsız sayıda ürün satmak için bir çevrimiçi mağaza oluşturmak mümkündür. Volüzyonun ilk bakışta keşfedilmesi zordur, ancak kullanışlı arayüzü ve 7/24 desteği, web sitesi oluşturucusunda kolayca ustalaşmayı mümkün kılar.

Squarespace yeni başlayanlar için daha iyi çalışır, web sitesi kurma bilimini araştıran çevrimiçi işlerine yeni başlayanlar. Sezgisel arayüz, bir günden kısa bir sürede çevrimiçi bir mağaza oluşturmayı mümkün kılar. Ancak, büyük ticaret platformları başlatmak söz konusu olduğunda bu web sitesi oluşturucu iyi bir seçim değildir.

Bu nedenle, küçük bir çevrimiçi mağaza ile başlamayı büyük ölçekli bir projeye akılda tutmayı düşünüyor olsanız bile Volusion’ı kullanmanızı tavsiye ederim. Bu web sitesi oluşturucu ile, çevrimiçi mağaza gelişiminizin perspektifleri sınırsız.

Web Mağazası Oluşturun

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map