Webflow vs Shopify

Webflow vs Shopify


Webflow i Shopify to zaufani i bogaci w funkcje twórcy stron internetowych, które już zyskały uznanie milionów użytkowników na całym świecie. Systemy są regularnie aktualizowane przez ich twórców, aby odpowiadały najnowszym trendom w projektowaniu stron internetowych.

Oba są równie wydajne, ale każda usługa ma swoją niszową specjalizację, dzięki czemu jest idealnym wyborem dla niektórych kategorii użytkowników.

Szybka migawka:

Przepływ stronWebflow – to narzędzie do tworzenia witryn dla majsterkowiczów, którego bogaty zestaw funkcji i elastyczność sprawiają, że jest podobny do współczesnych systemów zarządzania treścią jak WordPress. Kreator stron internetowych jest skierowany głównie do profesjonalnych projektantów stron internetowych i agencji, dlatego wymaga bardziej przemyślanego i inteligentnego podejścia do procesu tworzenia stron internetowych. Przepływ stron

ShopifyShopify – najlepsze oprogramowanie eCommerce, które obecnie wspiera miliony stron internetowych na całym świecie. Doskonale sprawdza się w rozwoju wszystkich rodzajów sklepów internetowych, niezależnie od ich złożoności, wielkości i ukierunkowania na branżę. System zawiera wiele widżetów, usług i aplikacji potrzebnych do udanych usług marketingowych i promocyjnych. ShopifyShopify – najlepsze oprogramowanie eCommerce, które obecnie wspiera miliony stron internetowych na całym świecie. Doskonale sprawdza się w rozwoju wszystkich rodzajów sklepów internetowych, niezależnie od ich złożoności, wielkości i ukierunkowania na branżę. System zawiera wiele widżetów, usług i aplikacji potrzebnych do udanych usług marketingowych i promocyjnych.

Obaj twórcy witryn mają wiele do zaoferowania docelowym odbiorcom, ponieważ są w pełni funkcjonalni i wiarygodni. Który z nich jest jednak lepszym wyborem? Który system można uznać za zwycięzcę porównania, czy oba są warte inwestycji? Aby odpowiedzieć na te i inne pytania systemowe, przeanalizowaliśmy Shopify i Webflow.

1. Łatwość użycia

 • Przepływ stron. Jak wspomniano w naszym poprzednie porównania, twórca strony początkowo jest skierowany do profesjonalnych programistów i agencji projektowych. To już oznacza, że ​​platforma nie jest łatwa do eksploracji i opanowania od samego początku. Mimo że system oferuje szybki i łatwy proces rejestracji, nadal zawiera mylący pulpit nawigacyjny i panel sterowania, który może wydawać się przesycony narzędziami i funkcjami.

  Edytor Webflow

  Jeśli nie masz wystarczających umiejętności programistycznych lub przynajmniej wstępnego doświadczenia w projektowaniu stron internetowych, na pewno będziesz potrzebować więcej czasu, aby przyzwyczaić się do interfejsu i struktury usługi. Gdy przejdziesz do panelu sterowania witryny, przekonasz się, że obfituje ona w sekcje, elementy i kategorie, a jej zestaw narzędzi zachwyci Cię wszechstronnością i różnorodnością. Ponadto kreator stron internetowych umożliwia wykorzystanie zaawansowanego edytora HTML do tworzenia spersonalizowanego projektu strony.

 • Shopify. Niezależnie od wysokiej funkcjonalności kreatora stron, Shopify nadal oferuje wyjątkową łatwość użytkowania. System jest wyposażony w bogaty pulpit, który jest dość łatwy do zrozumienia i przyzwyczajenia się. Shopify ma intuicyjny edytor „przeciągnij i upuść”, który przyczynia się do ułatwienia procesu tworzenia strony internetowej. Dzięki prostemu edytorowi treści procedura tworzenia stron internetowych jest znacznie uproszczona, a rozbudowane ustawienia pulpitu nawigacyjnego zapewniają dostęp do szerokiej gamy narzędzi, w tym logo, ustawień stylu i czcionek, wyboru elementów strony internetowej i innych opcji dostosowywania projektu.

  Shopify Dashboard

  Oprócz ustawień projektowych Shopify oferuje również szeroki wybór szablonów, których dostosowanie nie oznacza wcale umiejętności kodowania. Platforma oferuje również szereg zintegrowanych funkcji eCommerce, które pozwalają na głębokie i elastyczne dostosowanie projektu. W związku z tym funkcjonalność Shopify nie idzie na kompromis z łatwością użytkowania i właśnie to przemawia do większości użytkowników systemu.

Webflow vs Shopify. Jeśli chodzi o łatwość użycia, Webflow wydaje się być nieco bardziej skomplikowanym systemem. Deska rozdzielcza, panel sterowania i ogólny interfejs użytkownika wymagają więcej czasu na eksplorację, a także sugerują świadomość umiejętności kodowania. Z kolei Shopify jest łatwiejszy do opanowania, ale usługa nadal oferuje większy wybór narzędzi do edycji projektów potrzebnych do uruchomienia sklepu internetowego i zarządzania nim.

2. Zestaw funkcji i elastyczność

 • Przepływ stron. Jak wspomniano powyżej, narzędzie do tworzenia witryn przypomina CMS pod względem funkcjonalności, ale należy również wiedzieć, że jest on znacznie prostszy w porównaniu do wielu innych Alternatywy przepływu internetowego. Platforma początkowo koncentruje się na potrzebach projektantów stron internetowych, co odpowiednio implikuje, że jest wyposażona w zaawansowane narzędzia do dostosowywania projektu, edytor HTML / CSS, potężne opcje blogowania i integracji. W ten sposób Webflow umożliwia integrację niestandardowych kodów HTML z nagłówkiem i stopką witryny, nad którą pracujesz. System integruje się również z Zapier i innymi usługami, które mogą poprawić wydajność Twojej witryny.

  Opcje kodu przepływu w sieci

  Opcje eCommerce kreatora stron internetowych są również na najwyższym poziomie. System umożliwia uruchamianie i zarządzanie w pełni funkcjonalnymi sklepami internetowymi z zaawansowaną funkcjonalnością, ale projekty te nie będą realizowane na dużą skalę, ponieważ system nie jest przeznaczony wyłącznie do tworzenia stron internetowych eCommerce. Niezależnie od złożoności, Webflow nie oznacza użycia ani znajomości języków programowania.

  E-commerce Webflow

  Jak to umieściliśmy w naszym Webydo vs Webflow dla porównania, znajomość kodowania jest pożądana, jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać proces tworzenia witryny eCommerce. W ten sposób będziesz mógł zintegrować koszyk ze swoim sklepem internetowym, dodawać, aktualizować i zarządzać produktami, tworzyć galerie produktów i kolekcje, wydawać kody kuponów i rabaty itp. Nawiasem mówiąc, Webflow niedawno umożliwił zbieranie i przechowuj informacje przesłane przez klientów podczas realizacji transakcji. Będzie to przydatne do dalszej promocji i rozwoju witryny. Wreszcie, twórca strony internetowej wprowadza wygodne opcje płatności i wysyłki, aby zapewnić absolutną swobodę wyboru każdemu klientowi.

  Dzięki Webflow będziesz mógł tworzyć galerie Lightbox, używając wielu filmów i zdjęć, które wybierzesz do tego celu. Dodatkowo istnieje możliwość zintegrowania systemów AfterEffects i Lottie. Może to być przydatne, jeśli chodzi o sterowanie odtwarzaniem animacji wektorowych za pomocą interakcji systemowych. Takie podejście zapewnia, że ​​twoja strona będzie wyglądać bardziej angażująco, interaktywnie i profesjonalnie w porównaniu do tych tworzonych przez niszowych konkurentów.

 • Shopify. Jako Oprogramowanie zorientowane na eCommerce, Zestaw funkcji Shopify skupia się wyłącznie na rozwoju sklepów internetowych. System oferuje wiele narzędzi i funkcji, które mogą usprawnić Twoje strategie marketingowe, usługi płatnicze i wysyłkowe, funkcje sprzedaży i promocji itp.

  System jest wyposażony w zaawansowane opcje synchronizacji, ponieważ umożliwia integrację konta z usługami Quickbooks i Xero, a także z oprogramowaniem księgowym i innymi popularnymi systemami. Platforma zapewnia również zaawansowane opcje zarządzania produktami, możliwość integracji zewnętrznych i wbudowanych widżetów systemowych, dostęp do zewnętrznych rozwiązań handlowych, silnik blogów, zaawansowane funkcje raportowania i inne unikalne funkcje eCommerce.

  Konfiguracja sklepu Shopify

  Shopify App Store zapewnia dostęp do rynku, który zawiera zestaw potężnych widżetów i dodatków, które z pewnością dodadzą funkcjonalności do twojego sklepu internetowego. Kolejną atrakcją oprogramowania eCommerce jest jego Funkcja rzeczywistości rozszerzonej, która zapewnia wizualizację 3D produktów oferowanych do sprzedaży. Może to zdecydowanie zwiększyć popularność sklepu internetowego i pomóc w budowie bazy klientów, ponieważ użytkownicy będą mogli zobaczyć rzeczywiste zdjęcia produktów, którymi są zainteresowani.

  Kupuj kanały sprzedaży

  System jest również znany z opcji obsługi wielokanałowej, która pozwala skutecznie synchronizować konto z Amazon Marketplace, Facebook, eBay, Instagram i innymi popularnymi kanałami, które mogą pomóc zwiększyć sprzedaż i podnieść popularność sklepu internetowego na zupełnie nowy poziom . Inne funkcje, na które warto zwrócić uwagę, to certyfikacja SSL, odzyskiwanie porzuconej kasy, wprowadzenie kodu sklepu, ochrona przed oszustwami, wielojęzyczna obsługa, zaawansowane opcje zarządzania sklepem internetowym (profile klientów, konta klientów, grupy, możliwości dropshipping, szablony e-mail, szybka realizacja zamówień itp.).

  Funkcje marketingowe Shopify sprawiają, że system wyróżnia się z tłumu. Najpopularniejsze z nich to dostępność POS (Punkt sprzedaży), profile klientów, aplikacja mobilna Shopify Ping, rabaty Kup One – Get One, kasa dynamiczna, Shopify Tap and Chip Reader, zaawansowane funkcje sprzedaży detalicznej, funkcja UPS Shopify Shipping, analizy sklepu internetowego i wiele innych.

Webflow vs Shopify. Oba systemy zajmują wysokie miejsca pod względem funkcjonalności, elastyczności i zestawu funkcji. Jedyną różnicą jest to, że ich narzędzia i funkcje mają różne cele. Podczas gdy funkcje Shopify koncentrują się głównie na tworzeniu i zarządzaniu sklepem internetowym, Webflow to wszechstronne narzędzie używane do uruchamiania różnego rodzaju profesjonalnych projektów. Obie platformy świetnie sprawdzają się we własnych niszach i zasługują na szczególną uwagę.

3. Wzory

Tabela porównawcza projektu

Przepływ stronShopify
Liczba tematów:32200
Import motywów:✘ NIE&# x2714; TAK
Edytor wizualny:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Edycja kodu CSS:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Elastyczny projekt:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
 • Przepływ stron. Kreator stron internetowych oferuje całkiem niezłą kolekcję wysokiej jakości szablonów. Jedyne spojrzenie na najbardziej imponujące Przykłady przepływu w sieci daje jasną wizję i zrozumienie opcji dostosowywania projektu platformy. Obecnie kolekcja szablonów usługi obejmuje ponad 200 profesjonalnych motywów. Liczba ta stale rośnie dzięki wysiłkowi projektantów stron internetowych.

  Szablony przepływów internetowych są płatne i bezpłatne, chociaż liczba bezpłatnych motywów jest mniejsza niż w płatnych. Użytkownicy mogą wybrać około 30 darmowych projektów, a koszt płatnych szablonów zaczyna się od 24 USD, aby osiągnąć do 79 USD za motyw. Jednak eksperci podkreślają, że nie ma dużej różnicy między wzorami premium i standardowymi.

  System pozwala wybrać kilka wersji szablonów dla głównych stron witryny, w tym stronę główną, kontakty, recenzje, usługi / produkty itp. Webflow jest również wyposażony w opcję podglądu, która pozwala zobaczyć wszystkie szczegóły szablonu, który wybierzesz w szczegółach . Co więcej, istnieje możliwość wybrania absolutnie pustego płótna, aby stworzyć w 100% spersonalizowany projekt w odniesieniu do niszy, na której koncentruje się Twoja firma.

 • Shopify. Oprogramowanie zawiera kolekcję profesjonalnych i atrakcyjnych szablonów, które są również dostępne w wersji bezpłatnej i płatnej. Pamiętaj, że liczba darmowych motywów jest mniejsza niż płatnych – na dzień dzisiejszy istnieje około 10 darmowych motywów, ale ich jakość nie jest wystarczająca. Aby poprawić jakość szablonu, użytkownicy mogą zastosować umiejętności edytowania HTML / CSS, ale może to zrobić tylko eksperci od programowania. Mówiąc o płatnych projektach, Shopify oferuje ponad 60 wysokiej jakości motywów. Wszystkie są profesjonalne, atrakcyjne wizualnie i konfigurowalne. Dla wygody użytkownika wszystkie szablony są podzielone na kategorie na podstawie tematów, do których należą. Projekty Shopify są responsywne, ale ich koszt jest powyżej średniej. Pamiętaj o tym przy podejmowaniu ostatecznego wyboru.

Webflow vs Shopify. Systemy te są godnymi konkurentami pod względem opracowywania projektów i dostosowywania szablonów. Chociaż kolekcja szablonów Shopify nie jest tak obszerna i bogata w porównaniu z kolekcją Webflow, nadal jest wart uwagi ze względu na ich jakość i możliwości dostosowania. Jednak projekty Shopify są również droższe w porównaniu z projektami opracowanymi przez Webflow.

4. Obsługa klienta

 • Przepływ stron. Obsługa klienta konstruktora witryny jest na najwyższym poziomie. Niezależnie od profesjonalnego ukierunkowania systemu, nadal uważa czynnik edukacyjny za kluczowy dla każdego użytkownika. W tym celu usługa wprowadziła uniwersytet Webflow – miejsce, w którym użytkownicy mogą znaleźć wszystkie wymagane informacje związane z systemem. Nie ma znaczenia, czy utkniesz w przepływie sieci i czy chcesz przełącz się z tego lub są inne niuanse systemowe, którymi jesteś zainteresowany, uniwersytet Webflow jest zdecydowanie miejscem dostępowym.

  Istnieje wiele samouczków tekstowych i wideo, podręczników i innych pomocnych zasobów, z których można skorzystać, aby rozpocząć tworzenie stron internetowych z systemem. Blog i forum będą również pomocne dla użytkowników poszukujących informacji o kreatorze witryn. Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy ekspertów systemowych, Webflow chętnie zapewni czat na żywo i wsparcie e-mailowe 24/7.

 • Shopify. Oprogramowanie ma również wiele do zaoferowania w zakresie obsługi klienta. Istnieje kilka opcji do wyboru, aby znaleźć wymagane informacje o platformie. W ten sposób możesz przejrzeć przewodniki i samouczki dostępne w potężnej bazie wiedzy systemu. Istnieje również regularnie aktualizowane forum, na którym możesz przeglądać dostępne wątki, a nawet tworzyć własne, jeśli z jakiegoś powodu nie możesz znaleźć wymaganych informacji.

  Jeśli chodzi o pomoc indywidualną, Shopify umożliwia korzystanie z opcji telefonu, e-maila i czatu na żywo przez całą dobę. Podobnie jak Webflow, Shopify zapewnia dostęp do eCommerce University, gdzie znajdziesz wiele seminariów internetowych, eBooków, filmów i innych zasobów internetowych dostarczających informacji o oprogramowaniu.

Webflow vs Shopify. Obsługa klienta jest tym, w czym obie platformy są dobre. Webflow i Shopify oferują wszechstronne opcje wsparcia. Obejmują one samouczki z bazy wiedzy, pomoc indywidualną, a nawet dodatkowe rozwiązania edukacyjne (Webflow i Shopify University). Bez względu na to, jakiego systemu użyjesz, na pewno będziesz w stanie znaleźć potrzebną pomoc, gdy zajdzie taka potrzeba.

5. Polityka cenowa

Przepływ stronShopify
Opcje cenowe:&# x2714; Plany strony:
Stronie internetowej
(Podstawowe 12 USD / mc, CMS 16 USD / mc,
Biznes 36 USD / mies
) i
eCommerce (Standardowo 29 USD miesięcznie, plus 74 USD miesięcznie, Zaawansowane 212 USD miesięcznie);
&# x2714; Plany kont:
Indywidualny
(Bezpłatnie 0 / mies., Lite 16 USD / mies,
Za 35 USD miesięcznie
) i
Zespół (Zespół 29 USD / mies., Enterprise 74 USD / mies).
&# x2714; Lite (9 USD);
&# x2714; Podstawowe Shopify (29 USD);
&# x2714; Shopify (79 USD);
&# x2714; Zaawansowane Shopify (299 USD);
Funkcje:&# x2714; Bezpłatny plan;
&# x2714; CMS;
&# x2714; Nieograniczony hosting;
&# x2714; Rozwiązanie do rozliczeń z klientami.
&# x2714; Darmowy certyfikat SSL;
&# x2714; 14-dniowy bezpłatny okres próbny;
&# x2714; Brak opłat transakcyjnych;
&# x2714; Uwzględniono różnorodność terminów.
 • Przepływ stron. Kreator stron internetowych oferuje obecnie jedną z najbardziej wszechstronnych metod wyceny. Pod tym względem to można porównać z Wix. Czy porównujesz konstruktora strony z Adobe Muse lub z dowolnym innym systemem ta funkcja pozostanie jedną z głównych atrakcji platformy. Kreator stron internetowych ma całkowicie darmowy, nigdy nie wygasający plan, który jest jednak nieco ograniczony pod względem dostosowywania projektu i funkcjonalności projektu. Darmowy plan nie ma funkcji eksportowania kodu ani usuwania banerów, a ponadto pozwala budować stronę internetową tylko w subdomenie systemowej.

  Jeśli chodzi o płatne subskrypcje, Webflow ma dwie duże grupy planów (Plany strony i konta), które są dalej podzielone na małe grupy subskrypcji (Plany witryn, eCommerce, indywidualnych i zespołów, które są odpowiednio podzielone na bardziej szczegółowe grupy subskrypcji). Jedną z głównych zalet narzędzia do tworzenia witryn jest rozwiązanie do rozliczeń z klientami, które pozwala freelancerom korzystać z zestawu funkcji usługi, płacąc klientowi określoną sumę pieniędzy.

 • Shopify. Oprogramowanie oferuje cztery płatne subskrypcje w zależności od wielkości i złożoności potrzebnego sklepu internetowego. Użytkownicy mogą wybierać spośród subskrypcji Lite, Basic Shopify, Shopify i Advanced Shopify. Każdy z nich oferuje charakterystyczny zestaw funkcji wymaganych do ukończenia określonego projektu. Oprogramowanie nie ma żadnych bezpłatnych subskrypcji, ale umożliwia testowanie zestawu funkcji interesującego Cię planu przez 14 dni bez żadnych kosztów.

Webflow vs Shopify. Mówiąc o problemie kosztów, oba systemy oferują różnorodne opcje. Webflow ma więcej planów w porównaniu do Shopify, ale koszt korzystania z obu systemów jest nadal powyżej średniej. Jednak zestaw funkcji i funkcjonalność obu platform, a także wynik, który będziesz mógł wykorzystać na dłuższą metę, jest zdecydowanie wart inwestycji.

Dolna linia

Wybór najlepszej platformy do budowania stron internetowych powinien początkowo zależeć od celu, do którego dążysz i rezultatu, który chcesz wykorzystać w dłuższej perspektywie. Dotyczy to również wyboru między Webflow a Shopify. Systemy są funkcjonalne i mają wiele do zaoferowania. Jedynym istotnym rozróżnieniem jest główny nacisk na systemy i ich niszowa specjalizacja.

Przepływ stronWebflow – to w pełni funkcjonalny narzędzie do tworzenia witryn dla majsterkowiczów, które pozwala uruchamiać i zarządzać wszystkimi typami projektów. Kreator stron internetowych nie jest łatwy do opanowania, ponieważ jego funkcje i narzędzia są ukierunkowane głównie na potrzeby, umiejętności i wymagania profesjonalistów w zakresie projektowania stron. Przepływ stron

ShopifyShopify – to znane na całym świecie oprogramowanie eCommerce, które świetnie sprawdza się w rozwoju wyłącznie sklepów internetowych. Platforma zapewnia głębokie dostosowanie projektu i oferuje responsywne szablony, a także funkcje i narzędzia eCommerce, dzięki czemu jest doskonałym wyborem dla wszystkich kategorii użytkowników. ShopifyShopify – to znane na całym świecie oprogramowanie eCommerce, które świetnie sprawdza się w rozwoju wyłącznie sklepów internetowych. Platforma zapewnia głębokie dostosowanie projektu i oferuje responsywne szablony, a także funkcje i narzędzia eCommerce, dzięki czemu jest doskonałym wyborem dla wszystkich kategorii użytkowników.

Która usługa może zatem zajmować wiodącą pozycję? Zależy to od rezultatu, którego się spodziewasz. Chociaż Webflow jest usługą typu „wszystko w jednym”, która świetnie sprawdzi się we wszystkich typach projektów, Shopify zawsze był i jest niezaprzeczalnym liderem w niszach projektowania stron internetowych eCommerce.

Webflow vs Shopify: Tabela porównawcza

Przepływ stronShopify
1. Łatwość8 z 109 z 10
2. Funkcje9 z 1010 z 10
3. Projekt9 z 109 z 10
4. Wsparcie10 z 1010 z 10
5. Ceny10 z 1010 z 10
Ogólnie:9.2 z 109,6 z 10
Spróbuj teraz Spróbuj teraz
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map