Webflow vs Squarespace

Webflow vs Squarespace


Pokud jde o profesionální vývoj webových stránek, jsou Webflow a Squarespace považovány za dva tvůrce webových stránek, kteří cílí na profesionály v oblasti webového designu a umožňují zahájit plně vybavené projekty.

Služby fungují skvěle pro vývoj komplikovaných rozsáhlých webových stránek na míru a přicházejí s výkonnou funkčností a více nástroji pro webový design potřebnými pro zahájení profesionálních projektů..

Stručný snímek:

WebflowWebflow – je tvůrce webových stránek, který zmocňuje profesionály v oblasti webového designu (jak webových agentur, tak nezávislých návrhářů nebo nezávislých) k vytváření vizuálně atraktivních webových stránek. Přestože tvůrce webových stránek nenabízí více šablon, stále přichází s pěkným modulem elektronického obchodování a umožňuje vytvářet exkluzivní projekty od nuly. Webflow.com

Čtvercový prostorSquarespace – je profesionální služba pro vytváření webových stránek, jejíž nabídka možností a funkcí je více než dostatečná pro vytváření kvalitních projektů. Tvůrce webových stránek je jednou z nejstarších služeb, která se zaměřuje hlavně na kreativní a nezávislé profesionály v oblasti webdizajnu, online maloobchodníky, blogery a malé podniky. Systém je dodáván s řadou funkcí, které fungují stejně dobře pro ne-kodéry i pro specialisty HTML / CSS. squarespace.com

Která služba je zřetelným lídrem? Nebo je v současné době nemožné definovat systém, který převládá nad jeho konkurentem? Oba tvůrci webových stránek se zaměřují téměř na stejné místo a na stejné publikum, ale každá služba má svůj jedinečný soubor funkcí a důsledky. Nyní je nejvyšší čas to objasnit v tomto srovnání Squarespace vs. Webflow.

1. Snadné použití

 • Webflow. Když začnete službu používat, zpočátku získáte přístup k její hlavní desce. To je, když si uvědomíte, že systém není zaměřen na amatéry, ale hlavně se zaměřuje na ty uživatele, kteří již pracovali s návrhově zaměřeným softwarem.

  Webflow Editor

  Rozhraní systému vypadá poněkud komplikovaně a drtivě pro uživatele s nulovými schopnostmi kódování, ale systém není zaměřen na tuto kategorii uživatelů. Do jisté míry to bylo připomíná Adobe Muse struktura.

  Webflow Blog Editor

  Weboví návrháři se znalostmi specializovanými na výklenky si na to rychle zvyknou. Rozhraní pro úpravy webových stránek je dodáváno s několika panely nástrojů, možnostmi úprav HTML / CSS a náhledem webových stránek, což umožňuje řídit způsob vytváření webových stránek.

 • Čtvercový prostor. Tvůrce webových stránek je o něco jednodušší než Webflow, protože nemusíte být profesionální weboví designéři, abyste mohli webové stránky s touto službou spouštět. Je orientována hlavně na koncového uživatele, a proto má tenčí křivku učení.

  Editor čtverců

  Při práci se systémem nemusíte investovat mnoho času, abyste získali kvalitní projekt, a nemusíte se učit základy kódování. Jednou z nesporných výhod tvůrce webových stránek je jeho soudržnost. Systém nabízí celou sadu funkcí potřebných ke spuštění, přizpůsobení, publikování a správě webových stránek. Je také možné získat zde hosting a název domény, což je další výhoda pro uživatele, kteří nemají čas hledat je jinde.

Webflow vs Squarespace. Oba tvůrci webových stránek jsou profesionální a umožňují vytváření kvalitních webových stránek. Webflow se však zdá komplikovanější než Squarespace a díky tomu je platforma slušnou volbou pro profesionály webového designu.

2. Sada funkcí a flexibilita

 • Webflow. Tvůrce webových stránek se může pochlubit pokročilou sadou funkcí, která dokonce přijde k vývoji nejsložitějších úkolů. Jeho možnosti úprav CSS / HTML v kombinaci s výkonnými nástroji pro přizpůsobení designu umožňují využít špičkový výsledek.

  Editor kódu webového toku

  Systém umožňuje přidat vlastní HTML do záhlaví a zápatí a integrovat se službou Zapier, aby bylo možné zahájit spolupráci na projektu a automatizovat dokončení mnoha úkolů.

  Webflow do jisté míry není podobný hlavní soutěžící. Postavuje se jako elektronický obchod, blogovací platforma a vizuální CMS. Zároveň je systém poměrně flexibilní a nabízí více příležitostí pro webový design. Poskytuje následující funkce:

  • přizpůsobitelné formuláře;
  • rozbalovací menu;
  • Možnost vkládání HTML / CSS;
  • Karusely a jezdce HTML / CSS;
  • karty;
  • integrace jezdce na pozadí a videa;
  • interaktivní mapy Google;
  • možnost sociálního sdílení;
  • Komponenty Lightbox;
  • vlastní typografie;
  • vlastní animace a interakce;
  • responzivní navigace na webových stránkách atd.

  Webflow umožňuje vytvářet mobilní weby optimalizované pro mobilní zařízení, které budou zobrazeny na jakémkoli zařízení. To pomáhá budovat a udržovat publikum.

  Jedním z nepopiratelných vrcholů systému je možnost exportovat webový kód, který jste vygenerovali při práci na projektu. Tuto možnost můžete použít k dalšímu přenosu webu na jinou platformu nebo k jeho exportu vývojáři pro rozšířené přizpůsobení. Existuje několik tvůrců webových stránek, kteří demonstrují takovou mobilitu a flexibilitu, a to je to, co dělá Webflow vyniknout z davu.

  Aktiva webového toku

  Tvůrce webových stránek si zaslouží zvláštní pozornost díky integrovanému motoru elektronického obchodování. Jeho používáním budete moci navrhovat, škálovat a prodávat své online obchody bez ohledu na jejich velikost a složitost. To nevyžaduje žádné kódování vůbec, zatímco výsledek, který využijete, převýší vaše očekávání. Systém vám dává na starosti proces vytváření internetového obchodu, takže můžete zvládnout všechny nuance, abyste vytvořili design, který jste původně vytvořili.

  Webflow se efektivně integruje do výkonných služeb elektronického obchodování třetích stran, jmenovitě Zapier, MailChimp, ShipStation, QuickBooks a dalších. Umožňuje vytvářet a aktualizovat galerie produktů – stačí přidat požadované množství produktu a zadat jejich hlavní vlastnosti.

  Chcete-li zvýšit výkon svého internetového obchodu, můžete také sledovat jeho statistiky díky integrovaným analytickým a sledovacím nástrojům inventáře, nastavit údaje o přepravě, platbách a daních, aplikovat efekty paralaxy a přidávat do projektu animace, vytvářet propagační akce a speciální nabídky pro první čas a loajální klienti atd. Nezapomeňte, že všechny webové stránky elektronického obchodování Webflow jsou přátelské k SEO. To znamená, že váš projekt má dobré šance na to, aby se ve vyhledávačích umístil vysoko, a tak zvýšil provoz.

  Další výhodou tvůrce webových stránek je možnost, která umožňuje změnit rozvržení webové stránky. Tato možnost není k dispozici v mnoha dalších službách, ale má výrazný dopad na přizpůsobení šablony. Pokud chcete svému webu poskytnout stylový interaktivní design, umožňuje Webflow integrovat špičkové funkce návrhu pohybu.

  Tvůrce webových stránek je známý také svými možnostmi bílého označování. Uživatelé systému jej mohou používat pod svými značkami (stejně jako Webydo – známá značková služba SaaS), která buduje důvěru zákazníků a zvyšuje výkonnost podniku.

 • Čtvercový prostor. Tvůrce webových stránek je ve srovnání s Webflow flexibilnější. Je to proto, že se používá nejen k návrhu špičkových webových stránek, ale také k tomu, aby byly plně funkční. Tvůrce webových stránek přichází s integrovaným nákupním košem, automatickým zveřejňováním obsahu pro vybrané služby atd. Níže jsou uvedeny funkce, díky kterým je platforma slušnou volbou pro každého:

  • bohatá sbírka vlastních widgetů a aplikací;
  • více nástrojů pro přizpůsobení designu;
  • možnost importu / exportu produktu / obsahu;
  • příležitost pro týmovou spolupráci (systém poskytuje přístup k různým úrovním správy webových stránek, jako je Správce, Editor obsahu, Fakturace, Reporting, Moderátor komentářů, Důvěryhodný komentátor a Správce obchodu);
  • synchronizace s externími službami (Dropbox, automatické publikování na sociálních sítích atd.).

  Program Squarespace přichází s výkonným modulem pro blogování. Podporuje možnost rozvrhování příspěvků, integrované hodnocení Google Author Rank, možnosti zobrazení příspěvků, podporu více autorů, označování geo, přizpůsobení URL atd..

  Přidat obsah do čtvercového prostoru

  Tvůrce webových stránek je také známý svými vlastnostmi elektronického obchodování. Poskytuje příležitost k prodeji fyzických a digitálních produktů, úpravě přepravních / platebních údajů, integraci s ShipStation a Stripe, podpoře PayPal atd. A co víc, je možné přizpůsobit e-maily s potvrzením objednávky, přidat několik správců internetového obchodu, vytvářet kupony, exportovat data atd.

Webflow vs Squarespace. Webflow je zaměřen především na profesionální webdery a nabízí rozsáhlejší sadu funkcí a výkonnější možnosti přizpůsobení designu. Má sadu specifických funkcí zaměřených na design, které vývojářům pomáhají spouštět slušné webové stránky pro klienty.

Náměstí je zase více orientováno na koncového uživatele. Jeho funkce a funkce jsou flexibilnější, intuitivnější a praktičtější, aby vyhovovaly potřebám nezkušených uživatelů.

3. Vzory

 • Webflow. Tvůrce webových stránek má docela pěknou sbírku šablon. K dnešnímu dni přesahuje jejich počet 180 profesionálních témat, z nichž všechny mají citlivý design.

  Tabulka porovnání návrhů

  WebflowČtvercový prostor
  Počet témat:200105
  Vlastní motivy:&# x2714; ANO✘ NE
  Cena motivů:Volný, uvolnitVolný, uvolnit
  Vizuální editor:&# x2714; ANO&# x2714; ANO
  Citlivý design:&# x2714; ANO&# x2714; ANO
  Úpravy kódu CSS:&# x2714; ANO&# x2714; ANO

  Šablony jsou bezplatné a placené a je na vás, abyste vybrali ty, které odpovídají vašim současným finančním schopnostem a potřebám webového designu. Náklady na placená témata se pohybují mezi 19 a 79 USD, což naprosto odpovídá jejich kvalitě.

  Šablony webového toku jsou seřazeny podle odvětví. To je užitečné, pokud jde o výběr šablon specifických pro nika. Pokud se vám nepodaří najít šablonu v kolekci, můžete si vytvořit vlastní motiv od nuly výběrem prázdného plátna.

  Přizpůsobení šablony je možné pomocí možností úprav HTML / CSS / JavaScript. nicméně, na rozdíl od populárního WordPress není třeba manuálně upravovat kódy – stačí spustit web, rozvrhnout obsah a sledovat, jak systém automaticky generuje jasný sémantický kód. Pokud si přejete, můžete tento kód upravit sami výběrem a uspořádáním bloků. Můžete také vybrat typografii, náhled a přizpůsobit rozvržení webových stránek pro mobilní prohlížení, nastavit obrázky na pozadí a videa, překrýt radiální a lineární přechody CSS atd..

  K dispozici je také příležitost navrhnout, nahrát a nastavit vlastní favicon, vytvořit záložní verzi vašeho webu. Mějte však na paměti, že není možné přepínat šablony na cestách. Při výběru vhodného tématu proto buďte pozorní.

 • Čtvercový prostor. Systém je známý svými vizuálně přitažlivými špičkovými šablonami, které jsou považovány za jeden z nejlepších průmyslových vzorků. Tvůrce webových stránek v současné době nabízí přes 105 šablon pro standardní webové stránky a přes tucet témat pro internetové obchody.

  Šablony jsou také svou povahou citlivé a optimalizované pro mobilní prohlížení. Pro snadné vyhledávání jsou rozděleny do tematických kategorií. Pokud chcete pomocí kódovacích dovedností vylepšit vzhled svého webu, můžete to udělat kdykoli, bez ohledu na vybranou šablonu..

  Na rozdíl od Webflow, Squarespace umožňuje vybrat jinou šablonu během procesu webového designu. Zároveň nebudete moci navrhnout jedinečný web od začátku, i když nabízené šablony nevyhovují vašim požadavkům.

Webflow vs Squarespace. Pokud jde o design, každý systém má své klady a zápory. Galerie šablon Webflow je ve srovnání s Squarespace rozsáhlejší a profesionální. Nástroje pro přizpůsobení designu služby jsou také pokročilejší, což má vliv na kvalitu a funkčnost hotových projektů. Systém však neumožňuje přepínání tématu uprostřed procesu návrhu.

4. Zákaznická podpora

 • Webflow. Jako uživatelsky orientovaný systém nabízí tvůrce webových stránek slušnou znalostní základnu. Existuje zde ohromující a informativní centrum nápovědy, které zahrnuje více možností zákaznické podpory.

  Můžete si prohlédnout a prozkoumat užitečné video a textové návody, články s postupy, uživatelské tipy a doporučení, jak co nejlépe využít práci s tvůrcem webových stránek. Pokud v centru nápovědy něco, čemu nerozumíte a nemůžete najít, můžete kontaktovat tým zákaznické podpory e-mailem.

 • Čtvercový prostor. Tvůrce webových stránek se může pochlubit rozsáhlou znalostní základnou složenou z několika videonávodů, živého chatu, osobních seminářů, e-mailové podpory. K dispozici je také informativní komunitní fórum, kde můžete klást otázky o systému a prohlížet si informace poskytnuté ostatními uživateli.

Squarespace vs Webflow. Obě služby si zaslouží zvláštní pozornost, pokud jde o zákaznickou podporu. Přestože Webflow nemá živý chat, rozsah jeho možností podpory je stále poměrně široký. Co je zajímavé, můžete své projekty Webflow sdílet s komunitou několika kliknutími, což ostatním uživatelům umožní vidět vaše projekty, aniž by jim provedly jakékoli úpravy..

5. Cenová politika

 • Webflow. Webflow je zpočátku zdarma pro každého. Zahájení vytváření webových stránek se systémem není nijak omezeno zkušebním obdobím ani dodatečnými poplatky. Pokud však jde o publikování projektu, musíte za hosting zaplatit. Cena bude záviset na počtu webů, které chcete vytvořit. Pokud jde o placené opce, ceny se pohybují mezi 16 a 35 $. Plány Pro a Team nabízejí neomezené možnosti hostování webových stránek, funkci bílého štítku a další výhody.

  WebflowČtvercový prostor
  Možnosti cen:&# x2714; Lite (16 $ / měsíc);
  &# x2714; Pro (35 $ ​​/ měsíc);
  &# x2714; Tým (35 $ ​​/ měsíc na uživatele).
  &# x2714; Osobní ($ 12 / mo);
  &# x2714; Obchodní (18 $ / měsíc);
  &# x2714; Základní obchod (26 $ / měsíc);
  &# x2714; Pokročilý obchod (40 $).
  Funkce:&# x2714; Plán zdarma;
  &# x2714; CMS;
  &# x2714; Neomezený hosting;
  &# x2714; Bílý štítek.
  &# x2714; Silný elektronický obchod;
  &# x2714; Editor CSS;
  &# x2714; Importovat do WordPress.
 • Čtvercový prostor. Platforma nemá bezplatnou verzi, ale stále nabízí 14denní bezplatnou zkušební verzi, která otestuje všechny funkce, které systém nabízí. Osobní a obchodní plány se obvykle používají k vytváření standardních webových stránek, zatímco základní a pokročilé plány fungují nejlépe pro spuštění online obchodů.

Webflow vs Squarespace. Tvůrci webových stránek se liší cenovou politikou. Webflow umožňuje budování webových stránek zcela zdarma, zatímco Squarespace takovou možnost nemá. Squarespace zase nabízí samostatné plány pro standardní a eCommerce webové stránky. Jejich vlastnosti a výsledky, které můžete využít, vyhovují různým požadavkům a potřebám, což umožňuje zvolit nejlepší plán jednodušším a efektivnějším způsobem.

Sečteno a podtrženo

Webflow a Squarespace jsou slušní zástupci profesionálních tvůrců webových stránek. Oba systémy se mohou pochlubit výkonnými sadami funkcí a pokročilými možnostmi přizpůsobení designu. Webové stránky vytvořené s těmito službami vypadají profesionálně a zajišťují vysokou kvalitu. Proto je definice vůdce srovnání pro převládající počet uživatelů poměrně komplikovaná. Který z nich je tedy v tomto ohledu vítězem? Jaké služby mohou poskytnout lepší návratnost investic?

WebflowWebflow je tvůrce webových stránek, který má co nabídnout profesionálním webovým designérům. Toto je platforma, která se zpočátku umísťuje jako vizuální CMS zaměřený na zkušené webové designéry a agentury. Tito klienti se zaměřují především na vývoj komplikovaných projektů (včetně webových stránek eCommerce) a potřebují službu, která splní tyto specifické požadavky. Webflow může těmto potřebám vyhovovat. Webflow.com

Čtvercový prostorSquarespace je webový tvůrce, který je vybaven vlastním eCommerce motorem a má samostatné plány pro internetové obchody. Tvůrce webových stránek zajišťuje komparativní snadnost použití, ale stále funguje nejlépe pro webmastery. Systém však za Webflowem trochu zaostává, pokud jde o funkčnost, sadu funkcí a možnosti přizpůsobení designu. squarespace.com

Celkově tedy můžete oba systémy vyzkoušet a vybrat si podle svých potřeb. Než si vyberete ten, zvažte všechny klady a zápory každé platformy, jakož i orientaci na systém a publikum, na které cílí. To vám nakonec pomůže se správným výběrem.

Přehled srovnávací tabulky

WebflowČtvercový prostor
Snadnost použití:Webflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs Squarespace
Funkce:Webflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs Squarespace
Vzory:Webflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs Squarespace
Zákaznická podpora:Webflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs Squarespace
Ceny:Webflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs Squarespace
Celkové skóre:Webflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs SquarespaceWebflow vs Squarespace

Vyzkoušejte Webflow Now

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map