Webnode vs WordPress

Webnode i WordPress to platformy do tworzenia stron internetowych, które już zdobyły reputację w swoich niszach. Służą one różnym celom, oferując szeroki zakres narzędzi, wykwintne funkcje projektowania stron internetowych i zaawansowane metody tworzenia stron internetowych.


 • Webnode to kreator stron internetowych w chmurze, który ma przyjazny dla użytkownika i intuicyjny interfejs. Galeria szablonów jest wszechstronna i imponująca. System służy głównie do tworzenia dwóch rodzajów stron internetowych – projektów osobistych / biznesowych oraz sklepów internetowych. Zestaw funkcji koncentruje się na tych głównych zadaniach, zapewniając szeroki wybór narzędzi do dostosowywania projektu.

 • WordPress nie wymaga wprowadzenia. Jest to CMS, który cieszy się popularnością na całym świecie i umożliwia rozwiązywanie różnych zadań związanych z tworzeniem stron internetowych. System nie jest łatwy do opanowania, jeśli jesteś początkującym. Przyzwyczajenie się do tego i nauczenie się, jak radzić sobie z zawiłościami procesu tworzenia stron internetowych, zajmuje dużo czasu.

Porównanie WordPress i Webnode nie wydaje się rozsądne na pierwszy rzut oka, ponieważ platformy różnią się między sobą podejściem do tworzenia stron internetowych, prostotą i zestawem funkcji. Nie oznacza to jednak, że nie można wybierać między tymi potężnymi opcjami. Dowiedzmy się więc, który system najlepiej sprawdza się przy realizacji prostych i skomplikowanych projektów stron internetowych i jakie kategorie użytkowników mogą być dla nich wygodniejsze.

1. Łatwość użycia

 • Webnode. Kreator stron internetowych na pierwszy rzut oka wygląda dość prosto i intuicyjnie. Kiedy zaczniesz go poznawać, upewnij się, że jest naprawdę wygodny i łatwy w użyciu. Nie ma znaczenia, jakie masz doświadczenie w projektowaniu stron internetowych – korzystanie z Webnode wcale nie będzie trudne. Wynik również spełni twoje oczekiwania.

  Edytor Webnode

  Pulpit nawigacyjny systemu jest zrozumiały i nie jest przeładowany opcjami. Edytor „przeciągnij i upuść” platformy umożliwia dodawanie i modyfikowanie wymaganych sekcji witryny, a także przesyłanie treści. Postępuj zgodnie ze wskazówkami generowanymi przez system, aby dowiedzieć się, jak edytować swoją witrynę.

  Webnode Dodaj stronę

 • WordPress. WordPress to CMS i jest to oprogramowanie typu open source. Zatem opanowanie go wcale nie jest łatwe. Istnieje wiele opcji do zbadania tutaj, nie wspominając o potencjalnym ryzyku, jakie możesz napotkać, budując stronę internetową z usługą.

  Edytor wizualny WordPress

  Jednocześnie biegli projektanci stron internetowych lubią pracować z WordPress, ponieważ umożliwia dostosowywanie szablonów przy użyciu ich wiedzy HTML / PHP do edytowania lub pisania nowych kodów stron internetowych. Istnieje również możliwość zintegrowania darmowych i płatnych wtyczek, aby uzyskać spersonalizowany projekt strony internetowej. W ten sposób doświadczeni projektanci stron internetowych mają tu więcej swobody i mogą wykorzystać swoją wiedzę do uruchamiania w pełni funkcjonalnych projektów.

Webnode vs WordPress. Oba systemy używają całkiem inne podejścia do procesu tworzenia strony internetowej. Webnode to klasyczny program do tworzenia stron internetowych bez kodu, ze standardowym pulpitem nawigacyjnym i różnorodnymi funkcjami projektowania stron internetowych. To sprawia, że ​​system jest dobrym początkiem dla początkujących. WordPress to bardziej skomplikowane narzędzie, które wymaga pewnego doświadczenia w programowaniu. Zapewnia większą swobodę wyboru i pozwala budować bardziej profesjonalne strony internetowe. Platforma działa najlepiej dla profesjonalnych projektantów stron internetowych.

2. Zestaw funkcji i elastyczność

 • Webnode. Kreator stron internetowych zawiera wiele funkcji potrzebnych do uruchomienia atrakcyjnej i funkcjonalnej strony internetowej. Gdy tylko zarejestrujesz się w usłudze, uzyskasz dostęp do pulpitu nawigacyjnego z wieloma narzędziami.

  Aby założyć i zarządzać przyzwoitą witryną, możesz tutaj dodawać i edytować sekcje lub strony, rejestrować nazwę domeny, edytować swój profil, przeglądać statystyki witryn, zapraszać współpracowników, zmieniać ustawienia witryn itp. , gdzie znajdziesz obszerne e-commerce i opcje blogowania, bogaty zestaw narzędzi do dostosowywania projektu, możliwość utworzenia tylu stron, ile sugeruje Twój projekt itp..

  ECommerce Webnode

  Webnode nie jest bogaty w aplikacje i widżety. Zamiast tego możesz dodawać różne bloki treści, aby urozmaicić jego wygląd i zwiększyć wydajność. Można tu założyć sklep internetowy, ale jego funkcjonalność może być dla Ciebie niewystarczająca, zwłaszcza jeśli zamierzasz stworzyć duży sklep. Możesz tutaj dodawać produkty i zarządzać nimi, dostosowywać ustawienia płatności i wysyłki, a także inne wymagane parametry.

  Jednocześnie Webnode nieco brakuje zestawu niezbędnych funkcji eCommerce, takich jak eksport / import produktów, opcja pozwalająca na tworzenie wariantów produktów i generowanie kodów kuponów itp. Może to być przeszkodą, jeśli masz długoterminowe plany.

  Co więcej, Webnode obsługuje ponad 20 języków, co pozwala na tworzenie wielojęzycznych stron internetowych. To kolejna zaleta usługi. Możesz także utworzyć kopię zapasową swojej witryny, aby móc ją przywrócić w razie potrzeby.

  Ustawienia Webnode

  Kreator stron internetowych ma ładne opcje SEO, które przyczyniają się do wyższej pozycji Twojego projektu w wyszukiwarkach. Aby zwiększyć pozycję witryny, możesz wypełnić metatagi, dostosować tytuły, adresy URL itp. System automatycznie generuje mapę witryny, eliminując konieczność samodzielnego robienia tego.

 • WordPress. Platforma oferuje zaawansowane funkcje i narzędzia do projektowania stron internetowych niezbędne do tworzenia różnych typów stron internetowych. Pamiętaj jednak, że WordPress jest początkowo znany jako platforma blogów. Aby uruchomić inne typy projektów w systemie, musisz użyć swoich umiejętności kodowania i zintegrować wiele wtyczek. Wymaga to dużo czasu i wysiłku, a także wymaga doświadczenia.

  Dostosowywanie strony internetowej WordPress

  CMS pozwala na integrację darmowych i płatnych wtyczek w celu zwiększenia funkcjonalności strony. Istnieje wiele z nich dostępnych w Internecie. Nowe wtyczki są opracowywane przez zewnętrznych projektantów stron internetowych. Jeśli korzystasz z takich wtyczek, warto wybrać te, które są płatne i kontaktować się z zaufanymi specjalistami.

  Wynika to z faktu, że zawsze istnieje ryzyko zintegrowania wtyczek ze złośliwym kodem z witryną, co może mieć negatywny wpływ na jej dalszą pracę, pozycje SEO, ruch i inne kluczowe parametry. Pamiętaj, że im więcej wtyczek zdecydujesz się zintegrować, tym częściej będziesz musiał dokonywać aktualizacji. To także zajmuje dużo czasu i wymaga szczególnej wiedzy niszowej.

  Będąc CMS, WordPress sugeruje, że powinieneś poszukać hostingu witryn na własną rękę. Możliwe jest hostowanie projektu w systemie, ale jest też okazja do porozumienia się z innym dostawcą hostingu. Oprócz tego możesz zintegrować swoje konto WordPress z usługą strony trzeciej, aby zapewnić dostęp do jego bazy danych. Jest to potrzebne, aby móc dalej pracować z konfiguracjami plików.

Webnode vs WordPress. Jeśli chodzi o zestaw funkcji i elastyczność, nie ma wątpliwości, że WordPress ma znacznie więcej opcji w porównaniu do Webnode. Jednak uruchomienie witryny za pomocą platformy wymaga czasu, wysiłku, umiejętności i doświadczenia. Musisz wiedzieć, jak poradzić sobie z integracją wtyczek i kodu, wybrać hosting i wprowadzić wymagane ustawienia strony. Innymi słowy, musisz stworzyć witrynę prawie od zera.

Jedyną zauważalną wadą WordPress jest zwiększone ryzyko spamu. Tego samego nie można powiedzieć o Webnode. Jest to standardowy kreator stron internetowych, który zawiera szablony i narzędzia do dostosowywania projektu w celu łatwiejszego tworzenia stron internetowych. Niektóre funkcje systemu są dość potężne, podczas gdy inne są oczywiście słabe. Niemniej jednak Webnode nadal jest prostszym rozwiązaniem dla początkujących.

3. Wzory

WebnodeWordPress
Liczba tematów:20010 tys
Darmowe motywy&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Płatne motywy Koszt:WolnyBezpłatnie do 299 USD
Elastyczny projekt&# x2714; TAK&# x2714; TAK NIE
Sortuj według branży:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Edycja kodu CSS:✘ NIE&# x2714; TAK
 • Webnode. Kolekcja szablonów systemu jest dość obszerna i obejmuje obecnie około 200 motywów. Ich jakość nie jest jednak na najwyższym poziomie. Szablony mają standardowy wygląd i są dość podobne, mierne, jeśli nawet nieaktualne. Dobrą wiadomością jest to, że są responsywne i można je dostosować za pomocą zestawu narzędzi, który oferuje system.

  Wygodna opcja podglądu pozwala zobaczyć trwające prace i wprowadzić zmiany przed publikacją. Pamiętaj, że system nie pozwala na zmianę szablonu podczas procesu projektowania stron internetowych. Wymaga to poważnego rozważenia przy dokonywaniu wyboru.

 • WordPress. WordPress ma darmowe i premium motywy pasujące do różnych nisz. Wszystkie z nich (w tym próbki premium) wyglądają jednak podobnie. Będąc programem typu open source, WordPress oferuje dostęp do plików CSS. Dzięki temu profesjonalni programiści mogą nadać swoim witrynom niepowtarzalny wygląd.

  Możesz zmienić styl, typografię, tytuły, parametry czcionki, kolory, tło i inne ustawienia. Niezależnie od tego, jakie masz pomysły i preferencje projektowe, WordPress pozwoli je zrealizować. Jeśli brakuje Ci tych umiejętności, opcje dostosowywania szablonu będą dość ograniczone.

Webnode vs WordPress. Jeśli chodzi o dostosowywanie projektu, WordPress jest wyraźnym liderem, ale tylko dla tych użytkowników, którzy mają wystarczające umiejętności kodowania. W przeciwnym razie stworzenie platformy będzie wyjątkowe. Opcje projektowania Webydo są bardziej ograniczone, ale sprostają potrzebom i umiejętnościom początkujących.

4. Obsługa klienta

 • Webnode. Kreator stron internetowych nie może się pochwalić potężną obsługą klienta. Nie chodzi tu o jakość świadczonych usług (jest na przyzwoitym poziomie), ale o listę dostępnych opcji. Podczas pracy z Webnode będziesz mieć dostęp tylko do baza wiedzy z dużą ilością artykułów i częstych pytań podzielonych na kategorie.

 • WordPress. Jako program typu open source WordPress nie oferuje żadnych usług obsługi klienta. Społeczność systemu jest jednak dość potężna i rozległa. Jest to jedyny wybór, aby uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania związane z usługą. Nie spiesz się, przeglądając fora WordPress lub tematy znalezione w oficjalna społeczność WordPress.

WordPress vs Webnode. Żaden z systemów nie oferuje wielu opcji obsługi klienta. Użytkownicy Webnode mogą uzyskać wystarczającą ilość informacji w bazie wiedzy, a fani WordPressa mogą dotrzeć do źródeł społeczności, aby uzyskać odpowiedzi na pytania.

5. Ceny

 • Webnode. System jest początkowo pozycjonowany jako darmowy kreator stron internetowych. Gdy zaczniesz go odkrywać, dowiesz się, że aby osiągnąć przyzwoity wynik i uzyskać dostęp do witryny internetowej, musisz uaktualnić do jednego z płatnych planów. Są to Plan Ograniczony, Plan Mini, Plan Standard i Plan Profi. Koszt planów waha się od 3,95 USD do 19,95 USD miesięcznie na podstawie podanych warunków.

  WebnodeWordPress
  Plany cenowe:&# x2714; Limited (3,95 USD / mies);
  &# x2714; Mini (5,95 USD / mies);
  &# x2714; Standard(11,95 USD / mc);
  &# x2714; Profi (19,95 USD / mc).
  &# x2714; Hosting (10 USD / mies);
  &# x2714; Wtyczki (20–50 USD / mc).
  Funkcje:&# x2714; Darmowy hosting;
  &# x2714; Kreator formularzy;
  &# x2714; Witryna w wielu językach;
  &# x2714; Członkostwo.
  &# x2714; Otwarte źródło;
  &# x2714; Silna społeczność;
  &# x2714; Głębokie dostosowanie.
 • WordPress. Platforma jest całkowicie bezpłatna dla każdego użytkownika. Jest to prawdą, jeśli dotyczy kosztu korzystania z usługi. Przygotuj się jednak na zainwestowanie większej ilości środków w hosting, szablony premium, wtyczki i rozszerzenia. Opłacanie za te opcje ma sens, jeśli chcesz zminimalizować potencjalne ryzyko i osiągnąć przyzwoity wynik.

Webnode vs WordPress. Ostateczny koszt budowy strony internetowej z dowolną z tych usług zależy od zakresu potrzebnych funkcji, posiadanych umiejętności i rezultatów, które masz nadzieję uzyskać na dłuższą metę. Witryny WordPress są zwykle droższe, ale są też w pełni funkcjonalne, a tym samym dają większe szanse na skuteczną promocję firmy.

Dolna linia

Po przeanalizowaniu obu platform do tworzenia stron internetowych zdaliśmy sobie sprawę, że są one zupełnie różne. Głównymi tego przyczynami są charakter systemów i podejście, jakie oferują w procesie tworzenia stron internetowych. Podczas gdy Webnode jest standardowym narzędziem do budowania stron internetowych, WordPress jest systemem CMS typu open-source.

Dzięki Webnode każdy użytkownik może uruchomić fajną stronę internetową do użytku osobistego lub biznesowego, ponieważ nie jest wymagana tutaj specjalna wiedza na temat kodowania. Jeśli chodzi o WordPress, sytuacja jest wręcz odwrotna. Platforma zapewnia większą elastyczność i bardziej zaawansowaną funkcjonalność. Aby jednak z niego skorzystać, musisz posiadać umiejętności i doświadczenie w projektowaniu stron internetowych.

Wniosek jest następujący: jeśli jesteś początkującym, Webnode jest bardziej rozsądnym rozwiązaniem. Jeśli jednak masz szczęście, że masz doświadczenie w projektowaniu stron internetowych i chcesz prowadzić profesjonalną stronę internetową, WordPress będzie dla Ciebie najlepszy. Powodzenia!

Przegląd Tabela porównawcza

WebnodeWordPress
Łatwość użycia:Webnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPress
Funkcje:Webnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPress
Wzory:Webnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPress
Obsługa klienta:Webnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPress
Cennik:Webnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPress
Ogólny wynik:Webnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPressWebnode vs WordPress

Utwórz stronę internetową za pomocą Webnode

Jest wolne

Howard Mój profil na Twitterze Mój profil na Facebooku e-mail Mój profil LinkedIn

o autorze

Jestem Howard Steele, założyciel i redaktor naczelny tej witryny. Dzięki ponad 10-letniemu tworzeniu stron internetowych wiem, jak skomplikowane i męczące może być to zadanie dla osoby niebędącej informatykiem. Nie możesz zdecydować, którą usługę wybrać? Poproś mnie o radę. Po prostu opisz potrzeby swojej witryny, a chętnie Ci pomogę.

Strona główna »Porównania» Webnode vs WordPress

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map