Webydo vs Wix

Podczas Wix Kreator stron internetowych istnieje od 2007 roku, kiedy to wszedł na rynek jako platforma Flash, Webydo właśnie zadebiutował w 2013 roku.


Przegląd Tabela porównawcza

WebydoWix
Łatwość użycia:4/55/5
Funkcje:5/55/5
Wzory:4/55/5
Wsparcie:5/55/5
Cennik:4/55/5
Ogólny wynik:4,6 / 55/5

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że obie platformy są bardzo podobne: obsługują edycję front-end, oferują hosting, gotowe szablony, łatwe do zintegrowania widżety i tak dalej.

Jeśli jednak zajrzysz głębiej, zobaczysz, że ci twórcy witryn są zupełnie inni, z których każdy oferuje unikalny zestaw funkcji i możliwości.

Krótka uwaga: aktualizując ten artykuł porównawczy, postanowiliśmy dodać to krótkie podsumowanie i tabelę porównawczą przeglądu Webydo vs Wix dla tych, którzy się spieszą i chcą tylko uzyskać szybką odpowiedź:

Webydo jest hostowanym, wolnym od kodu pakietem do projektowania stron internetowych, wyraźnie skierowanym do profesjonalnych projektantów i agencji. Wix to narzędzie do tworzenia witryn typu „przeciągnij i upuść”, przeznaczone dla początkujących odbiorców. Ale naprawdę powinieneś przeczytać długą odpowiedź �� .

# 1 Łatwość użycia

 • Wix. Wix jest bardzo łatwy. Po zakończeniu kreatora rejestracji nastąpi przekierowanie do konstruktora lub Wix ADI berło. Konstruktor obsługuje przeciąganie i upuszczanie oraz edycję bezpośrednią: po prostu wybierz element projektu lub widżet na pasku narzędzi, przeciągnij go na stronę i puść. Kliknij dwukrotnie element do dalszej edycji.

  Edytor Wix

  W Wix nie ma żadnych ograniczeń – możesz ustawić elementy w dowolnym miejscu na płótnie. Z jednej strony to naprawdę hojne. Z drugiej strony takie podejście może prowadzić do wielu niepożądanych scenariuszy.

  Pierwszy, z powodu braku „pól” układu dodanie nowego elementu, powiedzmy na górze strony, może być koszmarem. Musisz przesunąć wszystkie istniejące elementy w dół strony, jeden po drugim, aby zrobić miejsce dla nowego obiektu.

  druga, takie podejście uniemożliwia zamianę motywów – możesz bez końca modyfikować obecny projekt, ale nie możesz wrócić do katalogu szablonów, aby zmienić motyw. Jeśli istnieje pilna potrzeba przebudowy witryny za pomocą innego szablonu Wix – możesz ponownie utworzyć witrynę od początku, a następnie przetransportować konto Premium na tę stronę.

  Klient nie zawsze ma rację. Wielu twórców witryn stosuje pewne ograniczenia strukturalne, aby ich użytkownicy mogli uniknąć niepotrzebnej frustracji w przyszłości. Niektórzy nawet nie pozwalają użytkownikom wybierać indywidualnych kolorów – tylko palety kolorów – aby uniknąć niedopasowanych schematów kolorów i innych wpadek związanych z projektem.

 • Webydo. Podobnie jak Wix, Webydo pozwala użytkownikom dodawać elementy strony po prostu przeciągając je do obszaru roboczego, a także wprowadzać zmiany w przyjaznym dla użytkownika środowisku edycyjnym WYSIWYG. Jednak dalekie jest od bycia skierowanym do początkujących odbiorców.

  Redaktor Webydo

  System ma bardziej stromą krzywą uczenia się. Został zaprojektowany zgodnie z tradycją Photoshopa lub InDesign, co oznacza, że ​​jest pełen profesjonalnych, specyficznych dla projektu narzędzi.

  To właściwie kluczowa różnica. Webydo jest przeznaczony przede wszystkim dla profesjonalnych projektantów, którzy znają już złożone interfejsy. Po przejściu do panelu sterowania możesz wybrać między ProjektZadowolony, i Zapowiedź tryby.

  The Tryb projektowania pozwala budować projekt, podczas gdy tryb zawartości służy do edycji treści. To jest bardzo przydatne. Możesz przyznać swoim klientom dostęp do edycji treści bez konieczności otwierania Systemu zarządzania projektami. Co więcej, możesz uniemożliwić edycję niektórych elementów przez użytkowników CMS, zaznaczając odpowiednie pole wyboru. W Wix jest to niemożliwe.

Wix vs Webydo. Oba narzędzia do tworzenia witryn są doskonałe w tym, co robią: Wix oferuje super łatwy interfejs dla początkujących Webydo zapewnia w pełni załadowany projekt strony zestaw narzędzi dla tych, którzy wiedzą coś o projektowaniu.

# 2 Zestaw funkcji i elastyczność

 • Webydo. Zestaw funkcji Webydo reprezentuje potrzeby klienta docelowego, którym jest chęć tworzenia witryn bez kodu. Dlatego konstruktor działa głównie jako studio projektowania stron internetowych dla niezależnych projektantów i całych agencji, w których kreacje mogą rysować piękne strony internetowe i oglądać je w działaniu bez konieczności outsourcingu części kodującej.

  Tryb zawartości Webydo

  Z tego samego powodu oferują szereg unikalnych rozwiązań w zakresie zarządzania i budowania marki: Zbuduj swoją markę, Rachunek Mój klient, wielu współautorów i więcej.

  Brand Webydo

  Mówiąc o rozszerzalności, Webydo nie może się pochwalić wieloma aplikacjami i widżetami (z wyjątkiem aplikacji sklepowych). To bardziej statyczny kreator stron internetowych: rysujesz prototyp, a następnie eksportujesz jego kod i przekazujesz go programistom, jeśli konieczne będą modyfikacje niestandardowe.

  Blogowanie i eCommerce. System oferuje własne rozwiązanie eCommerce, w którym możesz łatwo dodać tyle produktów, ile potrzebujesz.

  Webydo eCommerce

  Aby dodawać wiadomości lub inne powtarzające się posty na swojej stronie, oferują tryb Blog. Ta funkcja pozwala utworzyć jednolity szablon dla wszystkich przyszłych postów (aby Twoi klienci mogli dodawać nowe wpisy we własnym zakresie).

  Blog Webydo

  Zobacz pełną listę funkcji w naszym dogłębnym Webydo przejrzeć.

 • Wix. Wix oferuje mniej funkcji związanych z projektowaniem, ale więcej aplikacji i widżetów, takich jak rezerwacja online, czat na żywo, kalendarz itp. Można je znaleźć w Wix App Market. Istnieją zarówno rozwiązania bezpłatne, jak i premium.

  Wix App Market

  Ponieważ Wix jest skierowany głównie do użytkowników końcowych, którzy najczęściej są właścicielami małych firm, ich zespół stale pracuje nad przygotowaniem gotowych rozwiązań „pod klucz” dla różnych branż. W związku z tym wydali już WixHotels&Restauracje.

  Restauracje Wix

  Dobra wiadomość jest taka, że ​​Wix ma swoją własną eCommerce i Blogowanie silniki. Nie są naprawdę imponujące, ale oferują wystarczającą liczbę funkcji, aby skonfigurować i prowadzić dobrze wyglądający sklep internetowy lub blog. Możesz zobaczyć przykłady blogi, portfele i eCommerce projektowanie na prawdziwych stronach opartych na Wix.

Webydo vs Wix. Webydo koncentruje się na dostarczaniu funkcji specyficznych dla projektu, takich jak na przykład przewijanie paralaksy bez kodu lub edytor inteligentnego stylu, podczas gdy Wix stale ulepsza arsenał widżetów biznesowych.

# 3 wzory

Tabela porównawcza projektu

WebydoWix
Liczba szablonów:32Setki
Motywy niestandardowe:&# x2714; TAK✘ NIE
Koszt motywu:WolnyWolny
Edytor wizualny:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Elastyczny projekt:&# x2714; TAK&# x2714; TAK NIE
Edycja kodu CSS:&# x2714; TAK✘ NIE
 • Wix. Dzięki Wix możesz rozpocząć tworzenie strony internetowej przy użyciu pustego układu lub jednego z ich pięknych projektów. Po prostu wybierz jeden i dostosuj go. Wybór jest ogromny.

  Jedynym minusem jest to, że użytkownicy nie mogą zmieniać szablonów.

  Wszystkie witryny oparte na Wix od samego początku są przyjazne dla urządzeń mobilnych. Jeśli nie podoba Ci się wersja mobilna generowana automatycznie przez Wix dla Twojej witryny, możesz ją zmodyfikować za pomocą tego samego interfejsu „przeciągnij i upuść”.

  Po prostu przełącz się na Edycja mobilna i zmień wygląd (bez wpływu na normalny widok witryny). Możesz także dodać funkcje tylko dla urządzeń mobilnych, takie jak Przycisk Powrót do góry, mobilny pasek akcji, pośród innych.

 • Webydo. Z Webydo masz trzy opcje: puste płótno, układ i gotowy projekt (istnieje do 30 motywów). Nie powinno to jednak stanowić problemu, ponieważ każdy element projektu można w 100% dostosować. Ponadto większość projektantów ma już własną wizję witryny i zaczyna się od pustego układu.

  Projektanci mogą łatwo zarządzać wszystkimi wersjami swojej witryny (mobilna, tablet i komputer) z jednego pulpitu nawigacyjnego, tworząc punkty przerwania dla różnych rozmiarów ekranu i urządzeń.

Wix vs Webydo. Obaj twórcy stron internetowych dają pełną swobodę dostosowywania pod względem projektu i zapewniają klientom profesjonalnie wyglądające motywy. Należy jednak pamiętać, że Webydo może być wygodniejszy dla profesjonalistów.

# 4 Obsługa klienta

 • Webydo. Wsparcie Webydo jest dostępne za pośrednictwem czatu na żywo bezpośrednio w panelu administracyjnym – uważamy to za bardzo wygodne. I to naprawdę działa! Odpowiedzi na nasze pytanie zajęło im niecała minuta (FYI: korzystaliśmy z darmowej wersji Webydo).

  Oprócz czatu istnieje tradycyjna usługa e-mail i baza wiedzy. Możesz także skontaktować się bezpośrednio z zespołem, zgłaszając błąd lub sugerując funkcję. Możesz także głosować na priorytetowe funkcje sugerowane przez innych użytkowników Webydo.

  Dla klientów w USA, w tym nowych, długoletnich i potencjalnych użytkowników, Webydo zapewnia wsparcie telefoniczne.

 • Wix. Wix obsługuje ponad 75 milionów stron internetowych, więc to nie przypadek, że mają tylko wsparcie przez e-mail. Istnieje również Centrum edukacyjne Wix.

Webydo vs Wix. Webydo wygrywa tutaj, ponieważ oferuje profesjonalną pomoc na żywo. Jednak biorąc pod uwagę łatwość obsługi edytora Wix, prawie nigdy nie potrzebujesz wsparcia na żywo.

# 5 Polityka cenowa

 • Wix. Wix oferuje 5 pakietów + bezpłatny abonament. Ich koszt jest różny (rozliczenie roczne / miesięczne). Rozważając aktualizację konta, pamiętaj o tym, że są one najbardziej podstawowe Połącz domenępakiet (4,50 USD / mies) nadal będziesz musiał wyświetlać reklamy Wix.

WebydoWix
Opcje cenowe:✓ Pro (90 USD / mies);
✓ Zespół (180 USD / mies);
✓ Agencja (480 USD / mies).
✓ Połącz domenę (4,50 USD / mies);
✓ Combo (8,50 USD / mies);
✓ Nieograniczony (12,50 USD / mies);
✓ eCommerce (16,50 USD / mc);
✓ VIP (24,50 USD / mies).
Funkcje:✓ Darmowy hosting;
✓ Biała etykieta;
✓ Fakturowanie klienta;
✓ Dedykowany menedżer konta.
✓ Darmowy plan;
✓ Setki darmowych motywów;
✓ Sklep internetowy;
✓ Nieograniczona przepustowość.
 • Webydo. Jest darmowa wersja i trzy płatne subskrypcje. Możesz także rozpocząć od bezpłatnego 7-dniowego okresu próbnego, który oferuje w pełni załadowane środowisko.

  Pro, zespół i agencja są wyposażone w funkcję eksportu witryny – po zakończeniu projektowania witryny można łatwo wyeksportować kod HTML i CSS witryny oraz hostować ją w innym miejscu.

Wix vs Webydo. Jeśli zdecydujesz się na użycie Webydo, oznacza to domyślnie, że będziesz tworzyć dziesiątki witryn, a na przykład plan „Pro” zostanie rozdzielony między wszystkie te 10 witryn, które zbudujesz. Uważamy więc, że oba narzędzia do tworzenia witryn są w rozsądnej cenie.

Wniosek

Zarówno zespoły Webydo, jak i Wix bardzo pasjonują się tym, co robią. Jedną z największych różnic między nimi jest grupa docelowa: Webydo promuje się jako profesjonalne narzędzie dla projektantów stron internetowych, podczas gdy Wix ma większe szanse na zaspokojenie potrzeb użytkownika końcowego.

To porównanie uwidacznia tylko kilka różnic, dlatego zachęcam do przetestowania obu platform samodzielnie (obie są dostępne bezpłatnie, więc ryzykujesz tylko swój czas i wysiłek):

Stwórz swoją stronę za pomocą

Webydo

LUB

Wix

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map