Weebly vs Shopify

Weebly vs Shopify


Jeśli chodzi o budowanie funkcjonalnych i atrakcyjnych witryn eCommerce, wybór najbardziej odpowiedniego narzędzia do tworzenia witryn okazuje się być prawdziwym wyzwaniem.

Dotyczy to szczególnie początkujących, którym brakuje informacji o najpopularniejszych platformach do budowania stron internetowych i ich głównych cechach. Weebly i Shopify to dwa kreatory stron internetowych, które umożliwiają uruchamianie sklepów internetowych wysokiej jakości i zarządzanie nimi.

Szybka migawka:

WeeblyWeebly – jest znanym przedstawicielem niszy eCommerce do projektowania stron internetowych, która zyskała światową popularność dzięki szerokiemu wyborowi funkcji, elastyczności i rozsądnej polityce cenowej. Założenie platformy sięga 2006 roku. Od tego czasu przeszła ona poważne transformacje, aby stać się godnym narzędziem do tworzenia stron internetowych eCommerce. weebly.com

ShopifyShopify – to znane na całym świecie oprogramowanie eCommerce, które jest obecnie uważane za lidera branży. Platforma może się pochwalić bogatym i wydajnym zestawem funkcji, wysokiej jakości szablonami handlu elektronicznego, narzędziami dostosowywania oraz licznymi integracjami. Korzystając z usługi, możesz skutecznie uruchamiać i zarządzać małymi i dużymi sklepami internetowymi, różniącymi się parametrami i funkcjami. Shopify.com

Postanowiliśmy ułatwić ci decyzję i przygotowaliśmy to porównanie Shopify vs Weebly. Skoncentrujemy się na głównych funkcjach tych twórców stron internetowych z punktu widzenia eCommerce, aby pokazać, że obie platformy są warte Twojej uwagi. Zacznijmy teraz.

1. Łatwość użycia

 • Weebly. Dzięki szczegółowemu i pouczającemu przewodnikowi uruchomienia, Weebly jest dobrym wyborem dla tych użytkowników, którzy zamierzają przejść na tę platformę z innej. Jest wyposażony w zrozumiały pulpit, który zapewnia szybki dostęp do wymaganych informacji, w tym statystyk strony internetowej, komentarzy na blogu, zamówień w sklepie, przydatnych wskazówek itp..

  Weebly Editor

  Najważniejszą cechą platformy jest to, że korzysta ona z „modelu pudełkowego”, co oznacza, że ​​cała zawartość, którą dodasz do strony, spada do określonych kontenerów (pudełek) podczas przeciągania i upuszczania na stronę. Dzięki takiemu podejściu nie będziesz mieć problemów z przenoszeniem potrzebnych treści z jednego motywu do drugiego.

  Żadne umiejętności programistyczne i doświadczenie nie są potrzebne do stworzenia potężnej witryny eCommerce z Weebly. Po prostu wybierz motyw, który najbardziej odpowiada Twojej firmie i dostosuj go do własnych upodobań. Wybieraj spośród dziesiątek aplikacji i widżetów (takich jak pokazy slajdów, galerie zdjęć, pliki audio i wideo, mapy, pola wyszukiwania itp.), Które można łatwo zintegrować z dowolnym szablonem Weebly. Liczba elementów, które możesz dodać do strony jest nieograniczona.

  Pulpit nawigacyjny Weebly

 • Shopify. Jeśli chodzi o Shopify, po prostu nie będziesz w stanie coś zepsuć. Jest to jedna z funkcji, które sprawiają, że ten konstruktor witryn jest dobrym wyborem dla każdego użytkownika, niezależnie od jego doświadczenia i wiedzy w zakresie tworzenia stron internetowych. Po zarejestrowaniu się na platformie postępuj zgodnie z wytycznymi, aby przejść przez wszystkie etapy procesu tworzenia stron internetowych z łatwością i wygodą.

  Shopify Dashboard

  Po dostosowaniu wszystkich wymaganych ustawień sklepu internetowego możesz ulepszyć jego projekt za pomocą edytora Shopify Storefront. Upraszcza to w szczególności proces budowy sklepu internetowego, dzieląc ekran na dwie części: jedną, w której dokonacie zmian, i drugą, w której zmiany zostaną odzwierciedlone.

  Kolejną zaletą Shopify jest to, że pochodzi z bezpłatnych aplikacji na iOS i Androida które umożliwiają zarządzanie witryną eCommerce w drodze. Wszystkie zmiany wprowadzone na urządzeniu mobilnym są automatycznie synchronizowane ze sklepem internetowym i Shopify POS.

Weebly vs Shopify. Pod względem użyteczności Weebly jest nieco prostszy niż Shopify. Dzięki temu narzędziu do tworzenia witryn nie trzeba poświęcać dużo czasu na opanowanie niuansów procesu tworzenia stron internetowych. Po prostu wybierz szablon i dostosuj go do swoich potrzeb, korzystając z intuicyjnego interfejsu i prostych narzędzi do projektowania stron internetowych, które są zawsze pod ręką.

2. Zestaw funkcji i elastyczność

 • Weebly. Kreator stron internetowych oferuje skuteczne połączenie elastyczności i funkcjonalności. Posiada szeroki zestaw funkcji eCommerce, z których każdy może skorzystać, aby uruchomić, a następnie z powodzeniem zarządzać porządnym sklepem internetowym. Koncentracja eCommerce na kreatorze stron internetowych stała się jeszcze bardziej wyraźna po przejęciu systemu przez Square w 2018 roku.

  ECommerce Weebly

  Weebly oferuje teraz wiele funkcji specyficznych dla nisz, takich jak zintegrowany koszyk, śledzenie zamówień i zapasów, elastyczne opcje wysyłki, zarządzanie zapasami, kody kuponów, towary fizyczne / cyfrowe, filtrowane wyszukiwanie produktów, sklep mobilny, prosty i wygodny proces przesyłania i zarządzania produktami itp.

  Możesz łatwo przesyłać produkty z plików CSV, aby przyspieszyć proces kompilacji katalogu. Weebly korzysta z zalet IFTTT, oferując użytkownikom dobrą okazję do połączenia różnych produktów i aplikacji w celu opracowania automatycznych zdarzeń i zadań. Jest to bardzo wygodne, jeśli chodzi o promowanie swoich produktów lub usług za pośrednictwem sieci społecznościowych lub innych zasobów.

  System oferuje również przydatną funkcję e-mail marketingu, która pomoże Ci powiadamiać klientów o wszystkich wydarzeniach związanych ze sklepem internetowym, nowościach, aktualizacjach, promocjach i innych ważnych rzeczach.

  Weebly App Center

  Centrum aplikacji Weebly dynamicznie się rozwija, oferując kolekcję usług i aplikacji, z których każdą można zintegrować ze sklepem internetowym za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Aplikacje służące do tworzenia unikalnych treści, w tym czat na żywo, PinPoll i Call-Out-Box.

 • Shopify. Oprogramowanie eCommerce zdecydowanie zajmuje wysokie miejsce pod względem funkcjonalności. Kreator stron internetowych może być wykorzystywany zarówno do tworzenia i zarządzania sklepami internetowymi, jak i do sprzedawania produktów w sklepach detalicznych. Bez względu na wybraną opcję nie będziesz rozczarowany oferowaną elastycznością i zestawem funkcji.

  Dzięki oprogramowaniu POS właściciele sklepów internetowych korzystają z wielu korzyści, takich jak możliwość korzystania z zewnętrznych terminali kart, tworzenie bezpiecznych kont dla wielu pracowników, przyjmowanie zamówień w trybie offline, integracja z innymi programami Shopify itp. Opcje te umożliwiają ulepszone zarządzanie przedsiębiorstwem.

  Shopify punkt sprzedaży

  Shopify wyróżnia się z tłumu dzięki szerokim możliwościom synchronizacji i integracji. Funkcje pozwalają zwiększyć wydajność sklepu internetowego, wykorzystując funkcje sugerowane przez inne systemy. W ten sposób możliwe jest zsynchronizowanie konta Shopify z kontem w Amazon, aby poszerzyć bazę klientów i zwiększyć wielkość sprzedaży. To samo dotyczy innych popularnych usług zewnętrznych, takich jak Xero, Quickbooks itp.

  Aby utrzymać zaangażowanie klientów w proces zakupów, Shopify wprowadziło niedawno zaawansowane narzędzie rzeczywistości rozszerzonej. Umożliwia klientom przeglądanie interesujących ich produktów pod różnymi kątami.

  Bezpieczeństwo i poufność informacji i płatności klientów to kolejny przedmiot obaw Shopify. Twórcy systemu podjęli specjalne środki w celu ochrony każdego sklepu internetowego przed nieautoryzowanym dostępem stron trzecich i nieuczciwymi działaniami. Aby zwiększyć bezpieczeństwo swojej witryny, możesz skorzystać z niedawno zaimplementowanej funkcji ochrony przed oszustwami lub podłączyć certyfikat SSL do sklepu internetowego.

  Oprogramowanie zapewnia szerokie opcje obsługi wielokanałowej. Stworzył relacje partnerskie z sieciami społecznościowymi i innymi usługami, w których można skutecznie wyświetlać i promować swoje produkty fizyczne i cyfrowe.

Weebly vs Shopify. Shopify jest zdecydowanie liderem porównania. System zapewnia potężny, gotowy do użycia zestaw funkcji, rozbudowane narzędzia do dostosowywania projektu, opcje marketingowe, funkcje zaangażowania klienta, przyzwoite parametry dostosowania SEO. Sprawia, że ​​kierujesz procesem zarządzania i kontroli sklepu internetowego, co ma duże znaczenie dla każdego sumiennego przedsiębiorcy.

3. Wzory

Tabela porównawcza projektu

WeeblyShopify
Liczba tematów:5553
Koszt motywu:Wolny0– 180 USD
Import motywów:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Zmiana motywu:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Zoptymalizowany pod kątem urządzeń mobilnych:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Edytor kodu CSS:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
 • Weebly. Jeśli chodzi o projektowanie, Weebly oferuje 3 opcje w zależności od umiejętności tworzenia stron internetowych, doświadczenia i potrzeb użytkowników. W ten sposób można użyć gotowych szablonów, dostosować wybrany motyw lub utworzyć i zintegrować szablon osobisty.

  O ile programiści Weebly starają się nadążyć za czasem, platforma oferuje szeroki wybór nowych responsywnych szablonów, które sprawią, że Twój sklep eCommerce będzie dobrze zoptymalizowany do przeglądania na urządzeniach mobilnych. Istnieje również możliwość przesłania własnego szablonu – tego, który sam stworzyłeś, lub tego, który kupiłeś od zewnętrznych projektantów.

  Nie oznacza to jednak, że nie będziesz mógł używać starych motywów podczas tworzenia elastycznych projektów eCommerce. W tym celu Weebly ma zintegrowany edytor mobilny, który nada Twojemu sklepowi mobilnemu wygląd i funkcjonalność. Niezależnie od trybu używanego podczas edycji witryny (komputer stacjonarny lub telefon komórkowy) wszystkie zmiany są automatycznie synchronizowane.

 • Shopify. System zapewnia całkiem niezły wybór szablonów eCommerce. Są one dostępne w wersjach bezpłatnych i płatnych, z płatnymi projektami o lepszej jakości i głębszymi opcjami dostosowywania. Na dzień dzisiejszy istnieje 10 darmowych szablonów i 51 płatnych motywów, które użytkownicy mogą przeglądać. Koszt płatnych projektów zaczyna się od 140 USD w zależności od stopnia dostosowania i implikowanej złożoności projektu. Aby ułatwić wyszukiwanie i oszczędność czasu, szablony dzielą się na kategorie tematyczne. To Ty wybierasz interesujący Cię szablon, aby dodatkowo przyznać mu przyzwoity urok, korzystając z narzędzi do dostosowywania projektu.

  Dlatego Shopify korzysta z zaawansowanych Płynne narzędzie abyś mógł w pełni dostosować swój sklep internetowy. Narzędzie będzie doskonałym rozwiązaniem dla początkujących i specjalistów od projektowania stron internetowych, którzy mają pomysł, aby zaimponować swoim partnerom biznesowym i klientom. Prezentuje doskonałe możliwości dostosowywania projektu, zapewniając dostęp do wielu narzędzi, poradników, porad technicznych, płynnych zasobów językowych i innych.

  Oprócz zintegrowanych szablonów systemowych Shopify umożliwia dodatkowo wybór motywów opracowanych przez popularnych projektantów, takich jak Pixel Union, Happy Cog i Clearleft (bezpłatny i płatny). Jeśli masz odpowiednie umiejętności edytowania HTML / CSS, możesz wybrać projekt, który Ci się podoba i uczynić go wyjątkowym, korzystając ze swojej wiedzy programistycznej.

Weebly vs Shopify. Mówiąc o aspekcie projektowym, Shopify okazuje się bardziej preferowaną opcją. System daje możliwość wykorzystania umiejętności edycji kodu w celu stworzenia wyjątkowych, wyjątkowych projektów. Zapewnia wciągające wrażenia z projektowania stron internetowych, zapewniając dostęp do wielu opcji dostosowywania projektu, szablonów wysokiej jakości i zaawansowanych narzędzi Liquid.

4. Obsługa klienta

 • Weebly. Użytkownicy mogą korzystać z różnych usług wsparcia klienta od Weebly. Jakikolwiek problem napotkasz, na pewno otrzymasz profesjonalną pomoc ze strony zespołu Weebly.

  W ten sposób możesz skorzystać z cennych wskazówek i wyskakujących okienek w panelu sterowania, wypróbować pomoc telefoniczną / e-mail / czat na żywo lub skontaktować się z Centrum pomocy Weebly. Możliwe jest również skontaktowanie się z zespołem obsługi klienta usługi za pośrednictwem kont sieci społecznościowych platformy na Facebooku lub Twitterze.

 • Shopify. Opcje obsługi klienta oferowane przez twórcę strony są zdecydowanie warte inwestycji subskrypcyjnych. Platforma ma pouczające forum z wieloma tematami, sekcjami, wskazówkami, wskazówkami itp. Możliwe jest również skontaktowanie się z Shopify Guru za pośrednictwem czatu na żywo lub e-maila.

  Dla tych użytkowników, którzy chcą się tylko pobawić i porozmawiać, Shopify oferuje osobną sekcję forum poza tematem. Co więcej, oprogramowanie ma własny kanał YouTube z wieloma edukacyjnymi filmami i samouczkami.

Shopify vs Weebly. Zarówno Weebly, jak i Shopify oferują niezawodne opcje obsługi klienta, ale Shopify zapewnia dostęp do większej różnorodności rozwiązań. Użytkownicy mają szansę skontaktować się z zespołem obsługi klienta o każdej porze dnia, przeglądać poradniki, skontaktować się z Shopify Guru, oglądać filmy z YouTube na kanale systemu i wejść na spektakularne forum społeczności, aby znajdź odpowiedzi na ich pytania.

5. Polityka cenowa

 • Weebly. Jeśli chodzi o ceny, Weebly ma różne oferty dostosowane do wszelkich potrzeb i budżetu. Platforma oferuje bezpłatny nieograniczony abonament i 4 płatne abonamenty (Starter, Pro, Business, Performance). Jeśli wybierzesz bezpłatną wersję narzędzia do tworzenia witryn, nie będziesz się nudzić reklamami systemowymi.

  Zamiast tego w stopce witryny znajduje się mały link Weebly. Koszt płatnych planów zaczyna się od 8 USD / mc za najtańszy Plan startowy bez reklam i osiąga 38 USD / mc za zaawansowany Plan wydajności, który działa najlepiej dla właścicieli firm.

 • WeeblyShopify
  Opcje cenowe:✓ Starter (8 USD / mies);
  ✓ Pro (12 USD miesięcznie);
  ✓ Biznes (25 USD / mies);
  ✓ Wydajność (38 USD / mies).
  ✓ Lite (9 USD / mies);
  ✓ Podstawowe Shopify (29 USD miesięcznie);
  ✓ Shopify (79 USD / mies);
  ✓ Zaawansowane Shopify (299 USD miesięcznie).
  Funkcje:✓ Darmowy plan;
  ✓ Przeciągnij&Drop Editor;
  ✓ Opcje członkostwa;
  ✓ Sklep internetowy;
  ✓ Kampanie e-mail marketingowe.
  ✓ Nieograniczona liczba produktów;
  ✓ Darmowy certyfikat SSL;
  ✓ Profesjonalne raporty;
  ✓ Porzucone odzyskiwanie koszyka;
  ✓ Zaawansowany konstruktor raportów;
  ✓ Wysyłka przewoźnika w czasie rzeczywistym.
 • Shopify. Oprogramowanie umożliwia przetestowanie jego potężnych funkcji podczas 14-dniowego okresu próbnego, który jest przyznawany bezpłatnie. Gdy tylko będziesz gotowy do uaktualnienia płatnego abonamentu i zaczniesz pracować nad rozwojem sklepu internetowego, będziesz mógł wybrać jedną z czterech płatnych subskrypcji. Są to: Light, Basic Shopify, Shopify i Advanced Shopify. Koszt planów zaczyna się od 9 USD miesięcznie i osiąga 299 USD miesięcznie. Różnica między płatnymi subskrypcjami dotyczy głównie narzędzi i funkcji, które oferują.

  Usługa zapewnia 14-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy wszystkim użytkownikom, którzy są niezadowoleni z systemu lub warunków, które oferuje z jakiegoś powodu. Pamiętaj, że Shopify pobiera prowizje od transakcji finansowych dokonanych w systemie.

  Procent zależy od zastosowanego planu. Zazwyczaj waha się między 0,5% a 2%, ale może być obniżony nawet do 0% w planie zaawansowanym, w zależności od warunków.

Weebly vs Shopify. Weebly i Shopify oferują atrakcyjne polityki cenowe, które różnią się w zależności od potrzeb, celów biznesowych i budżetów użytkowników. Shopify ma jednak bardziej rozbudowane plany, które zaspokajają większość potrzeb użytkowników. Zakres cen jest tutaj również dość szeroki, co pozwala użytkownikom wybrać subskrypcję, która najbardziej odpowiada ich budżetowi.

Dolna linia

Więc jaką opcję powinieneś wybrać – Weebly czy Shopify? Zależy to od specjalizacji firmy i potrzeb w zakresie tworzenia stron internetowych. Chodzi o to, że obie platformy są w pełni funkcjonalne, elastyczne i funkcjonalne, ale każda z nich służy do spełnienia różnych wymagań.

Podczas gdy Weebly skupia się głównie na rozwoju małych i średnich sklepów internetowych i oferuje do tego bardziej ograniczony zestaw funkcji, Shopify zapewnia dostęp do ogromnej gamy funkcji eCommerce do uruchamiania małych i średnich sklepów internetowych oraz hipermarketów.

Po przejrzeniu obu systemów możemy teraz stwierdzić, że Shopify jest najlepszym wyborem dla przedsiębiorców, którzy mają długoterminowe cele i ambitne aspiracje.

WeeblyWeebly jest jednym z najstarszych przedstawicieli rynku eCommerce, który jest dobrym wyborem do budowy małych i średnich sklepów internetowych. System ma umiarkowaną cenę i to sprawia, że ​​jest popularny wśród właścicieli firm. Za około 38 USD miesięcznie otrzymasz w pełni funkcjonalny sklep internetowy z możliwością dodawania nieograniczonej ilości produktów, brakiem opłat transakcyjnych, możliwością generowania kodów kuponów i wbudowanym koszykiem na własną nazwę domeny. weebly.com

ShopifyShopify to renomowane i najbardziej zaufane oprogramowanie eCommerce, które może zaspokoić szerokie spektrum potrzeb eCommerce do tworzenia stron internetowych. System wyróżnia się z tłumu dzięki wyraźnemu ukierunkowaniu na eCommerce, wysokiej jakości szablonom, głębokim narzędziom do dostosowywania projektu i rozsądnej polityce cenowej. Platforma jest niezwykle elastyczna, co czyni ją najlepszym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy zamierzają prowadzić potężny sklep internetowy z wieloma niszowymi funkcjami i funkcjami. Shopify.com

Biorąc to pod uwagę, twój ostateczny wybór powinien opierać się na twoich bieżących potrzebach biznesowych i budżecie. Jeśli jesteś gotowy zainwestować w potężny projekt eCommerce z elastycznymi ustawieniami projektowymi, przystępną polityką cenową i imponującym zestawem funkcji branżowych, to Shopify jest zdecydowanie platformą do użycia.

Przegląd Tabela porównawcza

WeeblyShopify
Łatwość użycia:Weebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs Shopify
Funkcje:Weebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs Shopify
Wzory:Weebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs Shopify
Obsługa klienta:Weebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs Shopify
Cennik:Weebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs Shopify
Ogólny wynik:Weebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs ShopifyWeebly vs Shopify

Wypróbuj Shopify teraz

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map