Weebly vs Squarespace

Weebly vs Squarespace


Niezależnie od tego, czy szukasz porządnego narzędzia do tworzenia stron internetowych, aby założyć witrynę eCommerce, czy potrzebujesz platformy do uruchomienia dowolnego innego rodzaju strony internetowej, możesz być zainteresowany wyborem między Weebly a Squarespace.

Jedno spojrzenie na próbki stron internetowych utworzonych za pomocą tych systemów daje wyobrażenie o tym, jak funkcjonalne, elastyczne i bogate w funkcje są te platformy. Niemożliwe jest zdefiniowanie lidera od samego początku i właśnie dlatego to porównanie przyda się milionom użytkowników na całym świecie poszukujących przyzwoitych alternatyw do tworzenia stron internetowych.

Szybki snapsot:

WeeblyWeebly – jest wybitnym przedstawicielem branży eCommerce, którą można również wykorzystać do uruchomienia innych typów projektów. System założony w 2006 roku zyskał światowe uznanie dzięki zaawansowanym narzędziom dostosowywania, zaawansowanemu zestawowi funkcji i rozsądnym opłatom. Kreator stron internetowych był początkowo używany jako standardowy kreator stron internetowych, ale przeszedł on znaczące zmiany, aby mógł być teraz wykorzystywany jako system budowania sklepów internetowych. weebly.com

SquarespaceSquarespace – jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i wygodnych twórców stron internetowych, który jest głównie zorientowany na potrzeby kreacji i oferuje bogaty zestaw funkcji, który jest więcej niż wystarczający, aby zaspokoić różnorodne potrzeby w zakresie projektowania stron internetowych. System działa równie dobrze dla początkujących i ekspertów od projektowania stron internetowych, którzy zamierzają tworzyć blogi, małe sklepy internetowe, profesjonalne portfele i witryny małych firm oraz zarządzać nimi. To świetny wybór, aby zaprezentować swoje produkty i usługi w najkorzystniejszym świetle. squarespace.com

Obaj twórcy witryn mają wiele do zaoferowania odbiorcom, na których są kierowani. Wszystkie tworzone z nimi strony wyglądają imponująco, jednak każda platforma ma swoje specjalne parametry i charakterystyczne cechy. Aby zdefiniować niewypowiedzianego lidera porównania, warto sprawdzić, co dokładnie ma każda usługa w magazynie. Dzisiaj stawiamy łeb w łeb Squarespace kontra Weebly, aby ponownie ocenić ich zalety i wady, biorąc pod uwagę ich najnowsze aktualizacje.

1. Łatwość użycia

 • Weebly. Nie ma nic skomplikowanego przy uruchamianiu stron internetowych za pomocą Weebly, bez względu na doświadczenie w projektowaniu stron internetowych i posiadaną wiedzę. System jest wyposażony w prosty, zrozumiały, logicznie skonstruowany, przyjazny dla użytkownika i dobrze zaprojektowany interfejs, który nie oznacza głębokiej krzywej uczenia się. Pulpit nawigacyjny usługi jest również przejrzysty i prosty, zapewniając szybki dostęp do wszystkich wymaganych informacji, takich jak statystyki witryny, zamówienia w sklepie, komentarze na blogu, przydatne wskazówki itp..

  Edytor stron Weebly

  Jedną z niezaprzeczalnych cech Weebly jest struktura „modelu pudełkowego”: cała zawartość, którą planujesz dodać do określonej strony internetowej, jest ściśle podzielona na kontenery lub pudełka. Aby utworzyć układ i strukturę strony internetowej, należy wybrać wymagane pola, przeciągnąć je i upuścić na stronę. W ten sposób uzyskasz dobrze zaprojektowaną stronę internetową z odpowiednio rozmieszczonymi polami zawartości bez żadnych problemów.

  Układ strony Weebly

  Podobnie, nie trzeba być ekspertem w dziedzinie kodowania, aby uruchomić i zarządzać stronami internetowymi za pomocą Weebly. Bez względu na to, czy łączysz nazwę domeny, zmieniasz dane dostępu do konta, czy dodajesz kolejny wpis na blogu, wszystko można zrobić za pomocą kilku kliknięć, nie jest wymagana złożona terminologia, znajomość kodowania ani zaawansowane interfejsy..

 • Squarespace. Od czasu ostatniej recenzji Squarespace, twórca strony uzyskał ulepszoną użyteczność pod względem opcji edycji. Nie ma już potrzeby przełączania między trybem podglądu i trybem menedżera witryny, aby wprowadzać i kontrolować zmiany.

  Zamiast tego platforma stała się narzędziem do tworzenia witryn WYSIWYG, które oferuje zaawansowaną funkcję „przeciągnij i upuść”, aby zapewnić wyjątkową łatwość użycia i sprawia, że ​​proces edycji strony internetowej jest znacznie prostszy niż wcześniej.

  Edytor wizualny Squarespace

  Squarespace ma imponujący pakiet aplikacji na iOS i trzy aplikacje na Androida. Aplikacje na iOS pozwalają pisać i edytować posty na blogu, zarządzać komentarzami, przeglądać statystyki, robić notatki, a także przesyłać swoje portfolio na urządzenie mobilne. Squarespace ma również aplikację Apple Watch. Umożliwia użytkownikom przeglądanie rozszerzonej wizualizacji każdej metryki witryny.

Weebly vs Squarespace. Systemy mają logicznie ustrukturyzowane interfejsy, jednak Weebly wydaje się być bardziej konfigurowalny: ma więcej możliwości wstępnej edycji strony za pomocą narzędzia „Układy strony”. Z kolei Squarespace jest nieco bardziej skomplikowany i wymaga czasu, aby przyzwyczaić się do swojego edytora, szczególnie w przypadku nietechnicznych korzystających z systemu po raz pierwszy.

2. Zestaw funkcji i elastyczność

 • Weebly. Kreator stron internetowych jest bogaty w funkcje i wszechstronny. Początkowo opracowany jako system typu „wszystko w jednym”, ostatnio zyskał silną pozycję w handlu elektronicznym. Stało się tak po przejęciu przez Square w 2018 r. Narzędzia do tworzenia stron internetowych. Na dzień dzisiejszy system oferuje imponujący zestaw funkcji standardowych i eCommerce, które można zastosować w każdym projekcie.

  Mówiąc o orientacji eCommerce systemu, jest on pełen funkcji specyficznych dla branży. Należą do nich elastyczne opcje wysyłki, zarządzanie zapasami, śledzenie zamówień i zapasów, zintegrowany koszyk, filtrowane wyszukiwanie produktów, sklep mobilny, kody kuponów, towary fizyczne / cyfrowe, prosty i wygodny proces przesyłania i zarządzania produktami oraz wiele więcej.

  ECommerce Weebly

  Import / eksport pliku CSV jest również dostępny tutaj, aby zwiększyć efektywność procesu kompilacji katalogu produktów. Na uwagę zasługuje również opcja e-mail marketingu. Pomaga informować klientów o wszystkich wydarzeniach biznesowych, aktualizacjach, nowościach, ofertach specjalnych i innych rzeczach, które większość klientów chciałaby wiedzieć z góry.

  Weebly ma potężne i szybko rozwijające się App Center. Chociaż nie można go porównać do Wix App Market (który jest obecnie uważany za jeden z najbardziej rozbudowanych i bogatych w funkcje kreatorów stron internetowych), wciąż istnieje wiele aplikacji, widżetów i rozszerzeń (takich jak Live Chat, Call-Out-Box, PinPoll itp.), które można zintegrować z witryną bezpłatnie lub za opłatą, aby zwiększyć jej wydajność. Odbywa się to za pomocą zaledwie kilku kliknięć, co nie stanowi problemu nawet dla początkujących.

  Weebly pozwala na zarządzanie witryną zespołu. W tym celu możesz dodawać użytkowników i dzielić ich na grupy, aby kontrolować strony, do których mają dostęp. Kreator stron internetowych zapewnia również wysoce dostosowywany silnik blogów z pełną kontrolą nad układem i strukturą postów, zaawansowane narzędzia do zarządzania komentarzami, zaplanowane publikowanie postów i inne funkcje.

  Weebly Blog Post Editor

  Ponadto Weebly współpracuje z IFTTT, aby umożliwić użytkownikom łączenie swoich ulubionych aplikacji i produktów. W szczególności możesz tworzyć tak zwane przepisy kulinarne. Na przykład, jeśli opublikujesz film na swoim koncie YouTube, Weebly automatycznie utworzy post na Twoim blogu. Możesz wybrać gotowy przepis lub stworzyć własny, łącząc różne działania i wyzwalacze.

 • Squarespace. Kreator stron internetowych jest w pełni funkcjonalny, elastyczny i zachęcający dla początkujących. Mimo to nie oferuje zintegrowanego sklepu z aplikacjami ani możliwości dodawania widżetów i innych aplikacji dostarczanych przez zewnętrznych projektantów. Jednak system ma bogatą kolekcję wbudowanych aplikacji i widżetów, które pomagają w pełni wykorzystać możliwości każdej witryny internetowej utworzonej za pomocą usługi. Niektóre z najbardziej popularnych i szeroko wdrażanych dodatków i aplikacji obejmują widżety do galerii zdjęć, przyciski mediów społecznościowych i narzędzia eCommerce do witryn kawiarni i restauracji.

  Dzięki Squarespace możesz efektywnie korzystać ze zintegrowanych narzędzi do zbierania statystyk, aby kontrolować statystyki swojej witryny i pozycje wyszukiwarek. Możesz wybrać i korzystać z aplikacji Squarespace Metrics lub zdecydować się na integrację Google Analytics w celu śledzenia wszystkich zmian statystyk.

  Twórcy stron internetowych wyróżniają się funkcjami eCommerce, ponieważ umożliwiają prezentację produktów fizycznych / cyfrowych w najbardziej korzystnym świetle poprzez uruchamianie sklepów internetowych i zarządzanie nimi. Możesz podłączyć certyfikat SSL do swojej witryny, aby podnieść jego poziom bezpieczeństwa, stworzyć kuszące okna pokazów, dodać / zaktualizować galerie zdjęć i filmów, skonfigurować i zaktualizować ceny produktów, dodać do 100 różnych SKU (odmian produktów), skonfigurować płatność parametry i szczegóły dostawy, wprowadzaj oferty specjalne i rabaty, aby zwiększyć współczynnik zaangażowania klientów.

  ECommerce Squarespace

  Podobnie jak Weebly, Squarespace ma własną potężną platformę blogów, która obsługuje zaplanowane publikowanie postów i zaawansowane zarządzanie komentarzami. Użytkownicy Squarespace mogą również udostępnić uczestnikom selektywny dostęp do panelu sterowania witryny.

  Możliwości SEO wyglądają nieco mniej rozbudowane w porównaniu z możliwościami oferowanymi przez Weebly Wix, na przykład. Istnieją standardowe pola, które można wypełnić, aby skonfigurować główne ustawienia stron produktów i sekcji blogów. Jednak w przeciwieństwie do innych systemów, Squarespace automatycznie używa nazwy produktu lub nagłówka postu jako tytułu SEO strony internetowej. W rezultacie nie możesz później samodzielnie tego zmienić. Jest to niewielka wada dla początkujących użytkowników systemu, którzy nie są świadomi takich niuansów.

Weebly vs Squarespace. Obaj twórcy stron internetowych oferują przyzwoite narzędzia do blogowania z elastycznymi systemami komentowania, natywnymi platformami eCommerce i niezawodnym hostingiem. Oba pozwalają dodawać wielu współpracowników o różnych poziomach dostępu. Weebly pozwala użytkownikom dostosowywać motywy za pomocą wbudowanego edytora HTML / CSS, a Squarespace pozwala zmieniać wszystko, od otwierającego tagu doctype do stopki. Weebly jest również bardziej skoncentrowany na eCommerce, oferując szerszy zestaw funkcji do tworzenia sklepów internetowych. Jest to jeden z głównych faktów, które czynią system liderem tego parametru porównania.

3. Wzory

Tabela porównawcza projektu

WeeblySquarespace
Liczba tematów:5567
Import motywów:&# x2714; TAK✘ NIE
Edytor wizualny:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Zmiana motywu:&# x2714; TAK✘ NIE
Zoptymalizowany pod kątem urządzeń mobilnych:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Edytor kodu CSS:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
 • Weebly. Kreator stron internetowych w szczególności upraszcza proces tworzenia stron internetowych dla użytkowników w oparciu o ich umiejętności kodowania, stopień świadomości projektowania stron internetowych i poziom profesjonalizmu. System pozwala im wybierać między trzema opcjami projektowania stron internetowych – dostosowywanie wstępnie zaprojektowanych motywów, stosowanie gotowych szablonów i integracja osobistych szablonów.

  Kreator stron internetowych oferuje ponad 55 szablonów dla wszystkich smaków: od ultranowoczesnego minimalisty do klasycznego i odważnego. Każdy szablon zawiera edytor motywów zaawansowanych, który oferuje pełną kontrolę HTML i CSS w celu głębszego dostosowania, więc nic nie jest poza twoim zasięgiem. Wszystkie typy szablonów Weebly są responsywne. Weebly ma wbudowany mobilny edytor, w którym użytkownicy mogą włączać i dostosowywać mobilny widok witryny.

  Jeśli chcesz wyjść poza to, co jest oferowane w oficjalnej bibliotece Weebly, możesz przesłać własny szablon lub zatrudnić programistę, aby utworzyć niestandardowy motyw dla swojej witryny. Istnieje również możliwość zakupu gotowego szablonu zaprojektowanego specjalnie dla Weebly – na szczęście istnieje wielu dostawców tworzących motywy Weebly. Rzeczywiście opcje dostosowywania projektu są liczne i wszechstronne.

 • Squarespace. Jedną z głównych zalet narzędzia do budowania witryn jest to, że przykłada większą wagę do jakości szablonów stron internetowych opracowanych w systemie niż do ich ilości.

  Obecnie dostępnych jest około 40 szablonów, ale możesz być w 100% pewien jakości i możliwości dostosowania każdego wybranego motywu. Szablony są przygotowane na urządzenia mobilne i mogą obejmować wszystkie obszary branżowe, w których się specjalizujesz. Należą do nich sklepy cyfrowe, blogi, profesjonalne portfolio, witryny ślubne, restauracje i kawiarnie itp..

  Korzystając ze Squarespace, możesz osobiście stworzyć unikalną stronę tytułową dla swojego projektu. Wystarczy wypełnić stronę wymaganymi blokami, edytować tło, obrazy, kolory, czcionki i inne pliki multimedialne, aby nadać stronie tytułowej wyjątkowy wygląd. Działa to szczególnie dobrze na stronach jednostronicowych.

  Czy znasz podstawy HTML / CSS? To może faktycznie pomóc w pełni wykorzystać proces projektowania witryny. Ta funkcja jest dostępna tylko w ramach biznesplanu i pozwala edytować projekt szablonu za pomocą narzędzi dostępnych na pulpicie nawigacyjnym. Opcja resetowania zapobiegnie potencjalnym problemom i błędom, przyczyniając się do wyjątkowego wyniku.

Weebly vs Squarespace. Oba narzędzia do tworzenia witryn są świetne pod względem projektowania, ale motywy Weebly wydają się bardziej zróżnicowane. System zapewnia również więcej opcji dostosowywania projektu. Motywy Squarespace wyglądają elegancko i stylowo, ale są nieco monotonne.

4. Obsługa klienta

 • Weebly. Weebly jest całkiem zrozumiały dla wszystkich, co na ogół nie stwarza problemów. Jeśli jednak masz, system zapewnia dostęp do bogatego Centrum pomocy, które zawiera odpowiedzi na najpopularniejsze pytania użytkowników.

  Dostępne są również przydatne wskazówki i poradniki, które pomogą Ci z łatwością zacząć. Panel sterowania Weebly zawiera objaśniające wyskakujące wskazówki i podpowiedzi, które pomagają zrozumieć konsekwencje tego lub innego elementu. Wreszcie, twórca strony ma wsparcie czatu na żywo, e-mail i wsparcie telefoniczne, co ma duże znaczenie dla wszystkich użytkowników bez wyjątku.

 • Squarespace. Platforma oferuje całodobową pomoc przez e-mail i czat na żywo w dni powszednie. Firma zapewnia również obszerną bazę wiedzy, na którą składają się szczegółowe przewodniki, filmy wideo, samouczki, artykuły i warsztaty. Jest też pytanie kierowane przez społeczność&Forum, na którym można łatwo znaleźć odpowiedzi na setki pytań i wziąć udział w dyskusjach.

Squarespace vs Weebly. Obaj twórcy stron dbają o swoich klientów i zapewniają różne rodzaje wsparcia. Należą do nich samouczki, często zadawane pytania, fora, centra baz wiedzy itp. Jednak Weebly wydaje się być systemem bardziej zorientowanym na klienta ze względu na opcje czatu na żywo, e-mail i telefon, a także informacyjną bazę wiedzy.

5. Polityka cenowa

 • Weebly. Polityka cenowa Weebly różni się nieco od większości standardowych producentów stron internetowych. Wynika to głównie z podejścia systemu do aspektu kształtowania się cen. System ma dwa typy planów opracowane dla zwykłych stron internetowych i sklepów internetowych.

  Tabela cen dla zwykłych stron internetowych obejmuje pięć planów, od bezpłatnej subskrypcji potrzebnej do przetestowania zestawu funkcji systemu i do 25 USD / mc (z jednorazową roczną płatnością) za najdroższy biznesplan. Mówiąc o sklepach internetowych, Weebly oferuje również 4 plany. Koszt planów zaczyna się od 8 USD / mc i osiąga 38 USD / mc (z jednorazową roczną płatnością) za wyłączny plan wydajności skierowany do doświadczonych przedsiębiorców.

 • WeeblySquarespace
  Opcje cenowe:&# 10004; Starter (8 USD / mies);
  &# 10004; Pro (12 USD miesięcznie);
  &# 10004; Biznes (25 USD / mies);
  &# 10004; Wydajność (38 USD / mies).
  &# 10004; Osobiste (12 USD miesięcznie);
  &# 10004; Biznes (18 USD / mies);
  &# 10004; Sklep podstawowy (26 USD miesięcznie);
  &# 10004; Sklep zaawansowany (40 USD / mies).
  Funkcje:&# 10004; Bezpłatny plan;
  &# 10004; Opcje członkostwa;
  &# 10004; Sklep internetowy;
  &# 10004; Kampanie e-mail marketingowe.
  &# 10004; Darmowa nazwa domeny;
  &# 10004; Certyfikat SSL;
  &# 10004; Wsparcie 24/7;
  &# 10004; Nieograniczone miejsce na dysku i przepustowość;
  &# 10004; Witryna dostosowana do urządzeń mobilnych.
 • Squarespace. W przeciwieństwie do większości renomowanych konkurentów, Squarespace nie stosuje modelu freemium. Nie ma żadnych bezpłatnych pakietów, ale oferuje bezpłatną 14-dniową wersję próbną, aby przyzwyczaić się do systemu i poznać jego zestaw funkcji.

  Aby zapisać się na okres próbny, nie są potrzebne dane karty kredytowej ani dane osobowe. Dodatkowo istnieją cztery płatne plany podzielone na dwie grupy z rocznymi subskrypcjami ze zniżkami. Ich ceny wahają się od 12 USD / mc do 40 USD / mc w zależności od ilości produktów, które zamierzasz sprzedawać i dodatków eCommerce.

Weebly vs Squarespace. Oczywistą zaletą Weebly jest to, że ma bezpłatny plan, który nigdy nie wygasa i pozwala opublikować prostą witrynę bez reklam pod własną nazwą domeny za jedyne 8 USD / mc, podczas gdy najtańsza wersja w pełni funkcjonalnej witryny Squarespace zaczyna się od 12 USD / mo. Weebly oferuje również osobne pakiety subskrypcji dla stron standardowych i witryn eCommerce. Jest to również doceniane przez wielu użytkowników.

Dolna linia

Który z nich jest lepszy – Weebly czy Squarespace? Obaj twórcy stron internetowych oferują szeroki zakres funkcji i narzędzi potrzebnych do rozwiązywania różnych zadań związanych z projektowaniem stron internetowych. Trudno nazwać którąkolwiek z tych usług oczywistym liderem od samego początku, ponieważ każdy system ma wiele do zaoferowania współczesnym użytkownikom i stosuje potężne zestawy funkcji do realizacji różnych zadań związanych z projektowaniem stron internetowych.

Szczegółowy przegląd i porównanie obu usług pomógł nam zdecydować, że Weebly nieco przewyższa Squarespace pod względem zestawu funkcji, opcji dostosowywania projektu internetowego i podejścia do kształtowania polityki cenowej.

WeeblyWeebly to kreator stron internetowych, którego zakres zastosowania wykracza daleko poza standardowe użytkowanie. System ten jest obecnie uważany za wysokiej jakości konstruktora witryn eCommerce, z zestawem funkcji zorientowanym na tę niszę. weebly.com

SquarespaceSquarespace to godny twórca stron internetowych, który początkowo działa dobrze dla przedstawicieli kreatywnych zawodów i właścicieli małych firm. Pozwala wyróżnić zalety produktów oferowanych w witrynach internetowych, pokazując ich zalety na plus. squarespace.com

Weebly wygląda korzystniej niż Squarespace dla tych, którzy chcą szybko i łatwo tworzyć strony internetowe. Uważamy, że lepiej byłoby zanotować Weebly, ponieważ daje on znacznie więcej możliwości dla Twojej przyszłej witryny. Jeśli nadal masz wątpliwości, poświęć czas na przetestowanie obu systemów, aby określić własnego zwycięzcę lub po prostu przetestuj Wix może to być idealna alternatywa dla każdego z tych twórców stron.

Przegląd Tabela porównawcza

WeeblySquarespace
Łatwość użycia:Weebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs Squarespace
Funkcje:Weebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs Squarespace
Wzory:Weebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs Squarespace
Obsługa klienta:Weebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs Squarespace
Cennik:Weebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs Squarespace
Ogólny wynik:Weebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs SquarespaceWeebly vs Squarespace

Wypróbuj Weebly teraz

Jest wolne

Howard Mój profil na Twitterze Mój profil na Facebooku e-mail Mój profil LinkedIn

o autorze

Jestem Howard Steele, założyciel i redaktor naczelny tej witryny. Dzięki ponad 10-letniemu tworzeniu stron internetowych wiem, jak skomplikowane i męczące może być to zadanie dla osoby niebędącej informatykiem. Nie możesz zdecydować, którą usługę wybrać? Poproś mnie o radę. Po prostu opisz potrzeby swojej witryny, a chętnie Ci pomogę.

Strona główna »Porównania» Weebly vs Squarespace

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map