Weebly vs Webs

Weebly vs Webs


Weebly i sieci to zaufane, niezawodne i funkcjonalne platformy do publikowania stron internetowych, które obejmują szerokie spektrum potrzeb użytkowników w zakresie projektowania stron internetowych. Twórcy stron internetowych mają szeroki wachlarz funkcji, a każdy z nich jest skierowany do określonej grupy użytkowników.

Sieci mają jednak dłuższą historię. Uruchomiony w 2001 roku, od ponad 18 lat obsługuje miliony stron internetowych. Weebly jest nieco młodszy – został założony w 2006 roku, ale liczba uruchomionych z nim projektów znacznie przewyższa liczbę stron internetowych tworzonych za pomocą stron internetowych. Na dzień dzisiejszy liczba stron internetowych zbudowanych za pomocą stron internetowych stanowi 145 tys., A liczba stron zaprojektowanych za pomocą Weebly przekracza 903 tys..

Szybka migawka:

WeeblyWeebly – to wiarygodny i funkcjonalny narzędzie do tworzenia witryn dla majsterkowiczów, które zyskało ogromną popularność wśród milionów użytkowników na całym świecie. Uruchomiony początkowo w celach blogowych, system koncentruje się na eCommerce, dzięki czemu staje się doskonałym miejscem dla użytkowników chcących założyć i zarządzać wszelkiego rodzaju sklepami internetowymi. weebly.com

SieciSieci – to kreator stron internetowych w chmurze, który pomaga opracowywać i zarządzać stronami małych firm, a także innymi współczesnymi projektami dla organizacji non-profit i komercyjnych. System jest jednak nieco przestarzały – wystarczy spojrzeć na jego pulpit nawigacyjny i szablony, aby upewnić się, że pozostaje w tyle za współczesnymi usługami tworzenia stron internetowych. Webs.com

Jaki system może pokonać swojego konkurenta pod względem funkcjonalności, dostosowania projektu i łatwości użytkowania? Które z nich ma przewagę, co czyni go godnym wyborem dla grupy docelowej? Najwyższy czas porównać Weebly i sieci z tych punktów widzenia, które naszym zdaniem są najważniejsze dla podjęcia świadomej decyzji. Zacznijmy od razu.

1. Łatwość użycia

 • Weebly. Szybka, intuicyjna, prosta i łatwa w nawigacji, Weebly to dobry wybór dla wszystkich kategorii użytkowników, niezależnie od ich doświadczenia w projektowaniu stron internetowych i poziomu biegłości w kodowaniu. Nawet jeśli jesteś początkującym użytkownikiem, nie będzie Ci trudno opanować system, ponieważ zawiera on szczegółowy i szczegółowy przewodnik uruchamiania, który pomaga poznać wszystkie niuanse korzystania z usługi.

  Weebly Editor

  Kreator stron internetowych ma przejrzysty interfejs z mnóstwem wskazówek i podpowiedzi, które pomagają nauczyć się podstaw pracy z usługą. Weebly jest wyposażony w zrozumiały pulpit nawigacyjny, w którym wszystkie elementy są na swoich miejscach, aby zapewnić szybki i łatwy dostęp do wymaganych sekcji, w tym zamówień w sklepie internetowym, komentarzy na blogu, statystyk witryny itp..

  Powinieneś także wiedzieć, że Weebly ma strukturę „modelu pudełkowego”. Oznacza to, że każda zawartość przeciągana i upuszczana na stronę zostanie automatycznie umieszczona w niektórych wstępnie zaprojektowanych polach (pojemniki), aby utworzyć odpowiednią strukturę projektu. Takie podejście pozwala również na bezproblemowy i prosty proces zmiany szablonu, który nie spowoduje utraty zawartości. Nie wymaga się od Ciebie umiejętności programistycznych podczas pracy z Weebly, ponieważ system pozwala projektować wysokiej jakości strony internetowe i sklepy internetowe w prosty i intuicyjny sposób. Będziesz także mieć możliwość wyboru spośród kilkudziesięciu widgetów i aplikacji, które można dodatkowo zintegrować z dowolnym szablonem.

 • Sieci. Sieci są również dość intuicyjne, choć nie są łatwe w użyciu. Interfejs kreatora stron internetowych jest nieco przestarzały w porównaniu z tym nowoczesnym wyglądem Weebly. Przyzwyczajenie się do deski rozdzielczej i panelu sterowania systemu zajmuje dużo czasu, zwłaszcza jeśli pracujesz z nim po raz pierwszy. Dobrą wiadomością jest to, że Webs jest wyposażony w edytor WYSIWYG, który umożliwia oglądanie i kontrolowanie wszystkich etapów procesu tworzenia stron internetowych w akcji.

  Edytor stron internetowych

  Webs działa zgodnie z zasadą edycji „przeciągnij i upuść”, która pozwala wybierać i układać wymagane elementy w dowolnej kolejności. Niezależnie od wybranych modułów, system pozwoli Ci przenosić je po stronie za pomocą kilku kliknięć. Oprócz wyboru i pozycjonowania elementów, będziesz mógł aktywować i skonfigurować jego ustawienia, klikając dwukrotnie.

  Interfejs narzędzia do tworzenia witryn składa się z dwóch obszarów, w tym pulpitu nawigacyjnego i samego narzędzia do tworzenia witryn, w których faktycznie pracujesz nad rozwojem witryny i jej dalszym zarządzaniem. Jeśli chcesz dowiedzieć się o statusie i parametrach swojego projektu, przejdź do sekcji Pulpit nawigacyjny, gdzie znajdziesz kilka kart, a mianowicie Statystyki, Domeny & E-mail, ustawienia, Webs Premium, SEO Booster, urządzenia mobilne i wiele innych.

Weebly vs Webs. Kreatory stron internetowych nie są trudne do opanowania i używania, ponieważ każdy z nich jest dość intuicyjny. Oba są wyposażone w edytory „przeciągnij i upuść” i zapewniają wygodne środowisko do tworzenia stron internetowych WYSIWYG, aby zapewnić maksymalną łatwość użytkowania. Weebly jest jednak prostszy w użyciu dla wszystkich, ponieważ jego struktura „model pudełkowy” pozwala stworzyć najlepszą strukturę strony i jej układ, co pozwala uniknąć wielu frustrujących scenariuszy.

2. Zestaw funkcji i elastyczność

 • Weebly. Weebly jest pełen funkcji. Posiada potężny silnik eCommerce, platformę blogową, funkcjonalność członkowską, białe etykiety dla agencji, a nawet osobną wersję Weebly dla edukacji. Infrastruktura Weebly jest imponująca. Użytkownicy mogą tworzyć nowe i edytować istniejące witryny za pomocą Weebly na Androida i iOS.

  Funkcje Weebly

  Po połączeniu konstruktora strony z Square w 2018 roku Weebly stał się godnym przedstawicielem niszy eCommerce. System oferuje możliwość budowania sklepów internetowych o zróżnicowanej funkcjonalności i opcjach eCommerce, takich jak zintegrowany koszyk, elastyczne opcje wysyłki i dostawy, narzędzia do zarządzania wieloma zapasami, opcje śledzenia zamówień, kody kuponów, możliwość dodawania towarów fizycznych / cyfrowych, filtrowanego produktu wyszukiwanie, funkcja marketingu e-mailowego itp. Istnieje również możliwość przesyłania produktów z plików CSV i wykorzystania zalet IFTTT w celu zmniejszenia szybkości tworzenia sklepu internetowego i jego dalszej promocji.

  Kolejną zaletą narzędzia do tworzenia witryn jest zintegrowane App Center z obszerną kolekcją widżetów i dodatków, które można zintegrować z projektem w celu zwiększenia jego wydajności i wyglądu.

 • Sieci. Sieci są również bogate w funkcje. Po włączeniu trybu społecznościowego użytkownicy mogą dołączać do witryny jako członkowie i uczestniczyć w forach oraz innych działaniach wymagających rejestracji i zatwierdzenia.

  Sieci społecznościowe

  Podobnie jak Weebly, ma własny silnik blogów i eCommerce, chociaż ten drugi nie jest tak potężny. Kreator stron internetowych umożliwia podłączenie małego i średniego sklepu internetowego do swojej witryny w celu dalszego dodawania katalogu produktów i zarządzania nimi, przesyłania opisów, dostosowywania wielu konfiguracji produktów, dodawania zdjęć i innych elementów multimedialnych, przypisywania statusów produktów i ich kategorii itp. Jeśli jesteś użytkownikiem planu premium, system pozwoli ci uzyskać dostęp do sekcji śledzenia zapasów, w której będziesz mógł zarządzać i kontrolować zapasy produktów bezpośrednio na pulpicie nawigacyjnym. Jeśli chodzi o funkcjonalność blogowania, Webs pozwala na dodanie bloga do twojego projektu w prawie krótkim czasie. Możesz dalej dodawać i edytować posty, dostosowywać ustawienia bloga i inne powiązane parametry.

  Kreator stron internetowych umożliwia aktywną interakcję użytkownika. Oznacza to, że możesz zintegrować konta społecznościowe z projektem, aby przyciągnąć uwagę użytkowników i informować ich o aktualizacjach biznesowych, wydarzeniach, nowościach i innych informacjach.

  Kolejną atrakcją narzędzia do tworzenia witryn jest funkcja list lokalnych, która pozwala Twojej firmie zostać zauważona przez lokalnych mieszkańców poprzez dodanie jej do najbardziej rozpowszechnionych lokalnych list katalogów. Musisz podać dane swojej firmy, kontakty, ogólne informacje, które będą dostępne w wynikach wyszukiwania. System ogólnie umożliwia zarejestrowanie Twojej firmy w ponad 100 lokalnych lokalnych katalogach jednocześnie w czasie krótszym niż 10 minut i bez wysiłku.

  Inne godne uwagi funkcje narzędzia do tworzenia witryn to galerie zdjęć i filmów, zaawansowane narzędzia analityczne, dopasowanie funkcji produktu, narzędzie do newslettera, SEO Booster i wiele innych.

Weebly vs Webs. Weebly oferuje zaawansowany zestaw funkcji, który można zobaczyć na pierwszy rzut oka. Dotyczy to zwłaszcza aspektu eCommerce. Chociaż sieci mają również kilka unikalnych funkcji, takich jak Traffic Booster i wykazy lokalne, zdecydowanie pozostaje w tyle za Weebly pod względem funkcjonalności i elastyczności.

Lokalny wpis w sieci

3. Wzory

Tabela porównawcza projektu

WeeblySieci
Liczba tematów:55750
Motywy niestandardowe:&# x2714; TAK✘ NIE
Koszt motywów:WolnyWolny
Edytor wizualny:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Zmiana motywu:&# x2714; TAK✘ NIE
Edycja kodu CSS:&# x2714; TAK✘ NIE
 • Weebly. Motywy Weebly są naprawdę piękne. Większość z nich ma zapierające dech w piersiach tła na pełnym ekranie, nowoczesne układy i wyrafinowane czcionki. Są zarówno minimalistyczne, jak i odważne wzory. Każdy motyw ma kilka odmian kolorów. Motywy można zmienić w dowolnym momencie.

  Dostosowywanie projektu nie ogranicza się tylko do edycji czcionek, tła i układu, ale obejmuje również zaawansowane opcje: możesz modyfikować motywy Weebly za pomocą wbudowanego edytora HTML / CSS, a nawet eksportować motyw.

  Jeśli używasz jednego z nowych motywów Weebly, nie musisz się martwić mobilnym wyglądem swojej witryny. Weebly produkuje teraz tylko responsywne projekty. Dla tych, którzy używają starych motywów, jest wbudowany edytor mobilny. Jeśli chcesz wyjść poza to, co jest oferowane w oficjalnej bibliotece, możesz kupić niestandardowy motyw Weebly lub zatrudnić profesjonalistę, aby go zaprojektował.

  Szablony Weebly

  Istnieją agencje i indywidualni projektanci, którzy tworzą motywy specjalnie dla tego narzędzia do tworzenia witryn. Ponadto istnieje możliwość przesłania własnego motywu, jeśli którakolwiek z dostępnych opcji spełni twoje potrzeby w zakresie projektowania stron internetowych.

 • Sieci. Kolekcja szablonów Webs obejmuje obecnie ponad 750 darmowych i gotowych na urządzenia mobilne projektów premium z 20 branż. Biorąc pod uwagę bogaty asortyment wzorów, opcja filtru wyszukiwania, którą zapewnia kreator stron, okazuje się być bardzo przydatna i oszczędza czas. Jednak jakość motywów jest przeciętna. Wyglądają na bardzo przestarzałe, co nie dziwi, biorąc pod uwagę czas ich rozwoju (około 5-10 lat temu). To samo dotyczy opcji dostosowywania projektu – nie należy oczekiwać swobody działania podczas pracy nad tworzeniem witryny.

  Szablony stron internetowych

  Szablony stron internetowych są zgrabne, ale ich czcionki i układ treści są przestarzałe. Dobrą wiadomością jest to, że możesz zmienić motyw w dowolnym momencie, aż znajdziesz właściwy – treść zostanie automatycznie sformatowana do nowego szablonu. Możesz także zmienić układ każdej strony: istnieje 6 wersji układu treści + 6 widżetów kolumn, które można przeciągnąć na stronę z „doku”.

  Webs Mobile

  Kreator stron internetowych nie udostępnia żadnych zaawansowanych edytorów HTML / CSS, więc możesz tworzyć witryny przy użyciu dostarczonych widżetów, bloków treści i opcji dostosowywania. Możesz jednak łatwo dodawać, usuwać i zmieniać kolejność elementów swojej witryny tutaj, obserwując wygląd gotowego projektu na urządzeniach mobilnych.

Weebly vs Webs. Mówiąc o aspekcie projektowym, Weebly jest wyraźnym zwycięzcą. Nawet zwykłe spojrzenie pokazuje, że jego szablony są piękniejsze i nowocześniejsze. Ponadto oferują znacznie głębsze opcje dostosowywania, które są nieocenione dla tych, którzy chcą stworzyć naprawdę wyjątkową, spersonalizowaną stronę internetową.

4. Obsługa klienta

 • Weebly. Weebly oferuje obszerne Centrum pomocy, e-mail, telefon i czat na żywo dostępne dla każdego. Istnieje wiele samouczków wideo, które obejmują różne aspekty konstruktora Weebly. Weebly jest również dość aktywny w mediach społecznościowych. Co więcej, kreator stron internetowych oferuje wiele wyskakujących okienek i wskazówek, które można znaleźć w panelu sterowania i upraszcza proces tworzenia stron internetowych, szczególnie dla początkujących użytkowników.

 • Słaba cena

 • Sieci. Opcje obsługi klienta przez Internet są bardzo wszechstronne i zawierają wiele informacji. Niezależnie od pytania lub problemu, jakie napotkasz podczas pracy z systemem, na pewno będziesz w stanie rozwiązać je tutaj. Zaraz po zakończeniu procesu rejestracji otrzymasz kompleksowe wideo na temat podstaw korzystania z systemu. Inne opcje pomocy technicznej są dostępne w sekcji Pomoc pulpitu nawigacyjnego. Należą do nich interaktywny wyskakujący asystent czatu oparty na NanoRep, w którym możesz wpisać swoje pytanie i czekać na odpowiedź, która nie będzie czekać. Dodatkowo uzyskasz dostęp do samouczków wideo, bazy wiedzy, sekcji FAQ. Abonenci abonamentu Premium mają również dostęp do wsparcia przez e-mail, telefonu i czatu na żywo.

 • Ceny stron internetowych

Weebly vs Webs. Obaj twórcy stron internetowych oferują wystarczającą liczbę opcji pomocy technicznej, aby umożliwić użytkownikom opanowanie systemów w szybki i wygodny sposób. Jednak w przeciwieństwie do stron internetowych Weebly oferuje bezpłatną czat na żywo, e-mail i wsparcie telefoniczne. Jest to znacząca zaleta dla wszystkich użytkowników systemu.

5. Polityka cenowa

 • Weebly. Weebly to usługa freemium. Możesz używać jego podstawowej wersji za darmo tak długo, jak potrzebujesz. Warto zauważyć, że Weebly umieszcza naprawdę małe reklamy na swoich bezpłatnych stronach – znajdują się w stopce i nie są tak naprawdę zauważalne. Darmowe witryny wymagają korzystania z subdomeny Weebly.

  Najniższa płatna wersja Weebly to 8 USD / miesiąc, co naprawdę nie jest wcale dużo za hosting. Za tę cenę możesz podłączyć własną domenę, publikować nieograniczoną liczbę stron, usuwać reklamy, sprzedawać do 10 produktów i korzystać z własnego favicon. Plany Pro, Business i Performance odblokowują możliwości członkostwa i rozszerzają inne funkcje.

 • Sieci. Podobnie jak Weebly, Webs również stosuje model freemium i oferuje trzy konta premium. Pakiety stron internetowych (Starter, Enhanced i Pro) wahają się od 5,99 USD / mc do 22,99 USD / mc (z wyłączeniem ofert sprzedaży). Te pakiety pochodzą z bezpłatnych nazw domen. Kreator stron internetowych oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy tym użytkownikom, którzy wykupili subskrypcję premium, ale z jakiegoś powodu zostali niezadowoleni z jej warunków lub funkcjonalności.

Weebly vs Webs. Plany sieci są nieco tańsze niż plany Weebly (5,99 USD miesięcznie vs 8 USD miesięcznie i 22,99 USD miesięcznie vs 25 USD miesięcznie), ale podstawowy plan Weebly ma znacznie więcej dostępnych opcji. Poza tym nie ma ograniczeń dotyczących miejsca do przechowywania, a także zapewnia dostęp do większej liczby funkcji i narzędzi, które są obowiązkowe dla profesjonalnej strony internetowej.

Dolna linia

Wybór między Weebly a sieciami nie będzie zbyt skomplikowany, jeśli wiesz, czego dokładnie oczekujesz w procesie projektowania stron internetowych i jakie wyniki chcesz osiągnąć w dłuższej perspektywie. Oba narzędzia do tworzenia witryn są dostępne i oba mają określoną grupę docelową.

WeeblyWeebly – jest jednym z najpopularniejszych systemów w niszach do projektowania stron internetowych i na pewno jest wart uwagi. Kreator stron internetowych koncentruje się na eCommerce, co pozwala na uruchamianie małych i dużych sklepów internetowych. Platforma jest niedroga i zawiera wiele funkcji, dzięki czemu możesz projektować wysokiej jakości projekty z zaawansowaną wydajnością. weebly.com

SieciSieci – to narzędzie do tworzenia witryn w chmurze, które koncentruje się głównie na tworzeniu witryn dla małych firm. System jest wyposażony w zestaw funkcji, które dobrze sprawdzają się w opracowywaniu i dalszym zarządzaniu projektami dla przedsiębiorców. Brakuje mu jednak elastyczności i jest zdecydowanie przestarzały, co przejawia się w asortymencie i jakości szablonów, zestawie funkcji i swobodzie dostosowywania projektu. Webs.com

Wybierając między Weebly a sieciami, powinieneś najpierw wziąć pod uwagę parametry projektu, który planujesz opracować. Jeśli potrzebujesz bogatej w funkcje strony internetowej z wysokiej jakości responsywnymi szablonami i zaawansowanym edytorem, to Weebly to zdecydowanie system do wyboru. Kreator stron internetowych zajmuje wysokie miejsce pod względem tworzenia witryn eCommerce, a także obfituje w narzędzia i funkcje, które mogą przenieść Twój projekt na zupełnie nowy poziom.

Weebly vs Webs: Tabela porównawcza

WeeblySieci
1. Łatwość9 z 109 z 10
2. Funkcje9 z 107 z 10
3. Projekt9 z 106 z 10
4. Wsparcie10 z 107 z 10
5. Ceny10 z 108 z 10
Ogólnie:9,4 z 107,0 z 10
Spróbuj teraz Spróbuj teraz
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map