Weebly vs WordPress

Weebly vs WordPress


Przed wyborem między Weebly a WordPress użytkownik powinien wyjaśnić wszystkie kluczowe różnice między dwoma popularnymi twórcami stron internetowych.

Jakie wyzwania się spodziewać? Czy są wystarczająco łatwe w użyciu? Jakie rodzaje stron internetowych możesz tworzyć za pomocą oprogramowania? Wybór określi sukces kolejnego projektu, a także metody rozwoju i promocji Twojej witryny.

Szybka migawka:

WeeblyWeebly – jest bardzo prostym i niedrogim narzędziem do tworzenia witryn typu „przeciągnij i upuść”. Według opinii użytkowników platforma jest niezwykle łatwa w użyciu. Proces budowy wymaga zerowego kodowania lub umiejętności technicznych. Co więcej, system zapewnia dostęp do swojego HTML / CSS, chociaż nie jest to platforma typu open source, co oznacza mniejszą swobodę dostosowywania w porównaniu do WordPress. Weebly.comWeebly – jest bardzo prostym i niedrogim narzędziem do tworzenia witryn typu „przeciągnij i upuść”. Według opinii użytkowników platforma jest niezwykle łatwa w użyciu. Proces budowy wymaga zerowego kodowania lub umiejętności technicznych. Co więcej, system zapewnia dostęp do swojego HTML / CSS, chociaż nie jest to platforma typu open source, co oznacza mniejszą swobodę dostosowywania w porównaniu do WordPress.

WordPressWordPress – jest najpopularniejszym systemem CMS typu open source na świecie, z milionami użytkowników i witrynami na żywo na całym świecie. Kluczową zaletą jest to, że użytkownicy mają całkowitą kontrolę nad projektem strony internetowej, dostosowywaniem, zarządzaniem i promocją. Nie ma funkcji przeciągnij i upuść, co oznacza, że ​​jest nieco bardziej skomplikowany w użyciu. W tym samym czasie niekończące się wtyczki załatwią sprawę. WordPress.org

Dwie platformy różnią się na wiele sposobów. Są wyposażone w różne narzędzia do edycji i dostosowywania. Oferują różne poziomy elastyczności. Jednak nadal mają jedną wspólną cechę. Weebly i WordPress pomagają użytkownikom tworzyć i uruchamiać profesjonalne witryny różnych typów. Który więc lepiej wybrać i dlaczego?

1. Jak popularne są Weebly i WordPress?

Twórcy stron są niezwykle popularni wśród różnych kategorii użytkowników. Obie są na arenie internetowej od jakiegoś czasu. Firma Weebly została założona w 2006 roku, a WordPress zadebiutowała w 2003 roku. Można je nazwać weteranami budowania stron internetowych, chociaż WP może pochwalić się większą liczbą stron internetowych. Rzućmy okiem na statystyki użytkowników.

Statystyki użytkowania Weebly

Przez prawie 15 lat działalności Weebly stał się niezwykle popularny. Chociaż od samego początku nie była znana wśród użytkowników, platforma przeżywała boom popularności od 2012 roku, kiedy twórcy witryn typu „przeciągnij i upuść” dokonali rewolucji w branży.

Statystyki użytkowania Weebly Strony internetowe na żywo Weebly. Źródło: https://trends.builtwith.com/cms/Weebly

Obecnie oprogramowanie ma 829 976 aktywnych stron internetowych na całym świecie według ostatnich badań analitycznych. Chociaż statystyki nie są tak przytłaczające, jak dane WordPress, wydaje się, że Weebly jest nieco niedoceniany, chociaż wciąż znajduje się na pierwszej liście największych firm branży budowania stron internetowych.

Czytaj także: Recenzja Weebly.

Statystyki użytkowania WordPress

WordPress jest od wielu lat najlepszym wyborem dla użytkowników na całym świecie. Platforma zadebiutowała w 2003 roku. Od tego czasu żaden z istniejących twórców stron internetowych nie miał szansy objąć wiodącej roli pod względem liczby użytkowników, a także witryn na żywo.

Kilka lat temu CMS miał kilka wzlotów i upadków, a ogromna liczba użytkowników spadła. Jednak WordPress powrócił na szczyt, oferując 24 808 989 stron internetowych na żywo. Oficjalne statystyki pochodzą z czerwca 2019 r., Co oznacza, że ​​liczba stron internetowych już wzrosła.

Liczba stron WordPress Strony internetowe na żywo WordPress. Źródło: https://trends.builtwith.com/cms/WordPress

Taka popularność nie jest zaskakująca, biorąc pod uwagę fakt, że obie platformy są początkowo darmowe i oferują zestaw świetnych funkcji od razu po wyjęciu z pudełka. Najwyższy czas przyjrzeć się aspektom, które określają tak dużą popularność Weebly i WordPress.

Czytaj także: Recenzja WordPress.

Weebly vs WordPress: Weebly ma jeszcze wiele do zrobienia pod względem popularności. Błędem byłoby dla nas porównywanie dwóch platform, ponieważ WordPress jest zwycięzcą bez pytania o miliony użytkowników i projektów na żywo.

2. Do czego służą strony Weebly i WordPress?

Weebly i WordPress są zaprojektowane do tworzenia stron internetowych różnych typów. Użytkownicy mogą swobodnie korzystać z platform, ilekroć będą musieli budować witryny dla małych firm, aby reprezentować swoje firmy lub firmy online, sklepy cyfrowe, aby sprzedawać produkty, blogi, portfele itp. Praktycznie nie ma ograniczeń pod względem rodzajów projektów.

Z drugiej strony podejście jest inne. Weebly to kompleksowe rozwiązanie. Oznacza to, że system zajmie się bieżącą konserwacją i wsparciem strony internetowej. Musisz tylko wybrać odpowiedni plan i uzyskać wszystkie funkcje w jednym zestawie.

Sytuacja z WordPress jest inna. Silnik open source jest głównie systemem zarządzania treścią, w którym można dodawać nowe treści, tworzyć sekcje lub kategorie. Aby mieć w pełni obsługiwany projekt, musisz również zadbać o hosting i rejestrację domen. Zadanie to nie będzie zastraszające, szczególnie jeśli korzystasz z dostawców hostingu zoptymalizowanych do WordPress, takich jak Bluehost. Zapewnia bezproblemową integrację z witryną WP i dba o aktualizacje, bezpieczeństwo i inne problemy techniczne.

Jak to wygląda w praktyce?

Na przykład musisz zbudować witrynę dla małych firm i nie wiesz, która platforma jest lepsza. Wybór będzie zależeć głównie od tego, czy chcesz kontrolować cały proces budowy, jak również zarządzać niektórymi problemami osobno za pomocą WordPress, czy skorzystać z pełnego cyklu rozwiązania do budowania stron internetowych w obliczu Weebly. Druga opcja pozwoli Ci zaoszczędzić więcej czasu i przyspieszy wdrożenie dzięki:

 • Gotowy do użycia Weebly szablony małych firm o przejrzystej strukturze i sekcjach, których możesz potrzebować.
 • App Center – Weebly ma własny rynek aplikacji, na którym możesz wybrać potrzebny dodatek i pobrać go ze strony internetowej. Na przykład dodanie formularzy kontaktowych i interakcji z potencjalnymi klientami zajmie Ci kilka sekund, a także dodanie kalendarzy do wyróżnienia specjalnych wydarzeń lub promocji.
 • Wbudowane instrumenty – większość motywów Weebly ma już zintegrowane widżety i bloki, które sprawdzają się w małych projektach biznesowych. Będziesz miał fabrycznie zainstalowany blok serwisowy, kontakt i informacje o nas itp.

Dzięki WordPress będziesz musiał zadbać o wiele dodatkowych rzeczy, od instalowania i ustawiania wtyczek, edytowania ogólnego wyglądu szablonu, ustawiania menu i kategorii itp. Proces ten nie jest bardzo trudny. Co więcej, wygląda interesująco, jeśli chcesz zanurzyć się głęboko w procesie edycji. Z drugiej strony Weebly pozwala zaoszczędzić więcej czasu, podczas gdy edycja bezpośrednia pozwala zobaczyć wszystkie zmiany, które wprowadzasz w czasie rzeczywistym i rozpocząć na żywo, naciskając przycisk.

Czytaj także: Jak stworzyć stronę internetową za pomocą WordPress.

Weebly vs WordPress: Weebly to bardziej elastyczny sposób na tworzenie różnych stron internetowych, w tym projektów eCommerce. Platforma oferuje gotowe układy ze wszystkimi odpowiednimi sekcjami, aplikacjami i blokami. Wszystko czego potrzebujesz to edycja treści i wdrożenie projektu. WordPress wymaga podjęcia dodatkowych działań. Ten fakt powoduje, że potrzeba więcej czasu na zbudowanie witryny od podstaw.

3. Ile czasu zajmuje zbudowanie strony internetowej za pomocą Weebly i WordPress?

Łatwość użycia to pierwsza rzecz, która określa niezbędny czas zbuduj stronę internetową od podstaw. W tym miejscu Weebly może być lepszą opcją, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę użytkowników bez umiejętności technicznych. Od tego momentu WordPress jest nieco bardziej skomplikowany, ponieważ wymaga pewnej krzywej uczenia się od samego początku podczas ustawiania szablonu i radzenia sobie z instalacją WordPress.

To samo dotyczy procesu edycji. Weebly ma prostą funkcję przeciągania i upuszczania. Deska rozdzielcza jest przejrzysta i intuicyjna. Wszystkie narzędzia do edycji znajdują się w jednym miejscu na lewym pasku bocznym z wyborem elementów i bloków, które można dodawać, przesuwać, zamieniać lub modyfikować. Powinniśmy również wspomnieć o bardzo łatwym edytorze treści i szybkiej nawigacji.

Weebly Editor Interfejs edytora Weebly

Poradzenie sobie z pulpitem WP po ​​raz pierwszy może być nieco trudne dla początkujących. Może zajść kilka godzin, aby dowiedzieć się, jak edytować wygląd motywu, pracować z czcionkami, dodawać i edytować zawartość, a także tworzyć nowe strony i sekcje. Zajmuje więcej czasu, nie wspominając o procesie rejestracji domeny i wybraniu odpowiedniego hostingu.

Kolejną wadą WordPressa jest to, że tak naprawdę nie ma edytora WYSIWYG. Oznacza to, że nie będziesz w stanie zmienić struktury strony, chyba że wiesz, jak kodować. Jako platforma CMS typu open source, WP zapewnia nieograniczoną swobodę modyfikacji i projektowania stron internetowych. Jednak nie spowoduje to, że proces ten będzie mniej czasochłonny.

Zobaczmy, ile czasu możesz potrzebować na każdym etapie tworzenia witryny.

Etap 1 – Pierwsze kroki

Weebly
WordPress

Na tym etapie Weebly nie wymaga podejmowania specjalnych działań. Musisz tylko podpisać. Użytkownicy mogą wybrać tradycyjny sposób wskazywania swoich e-maili i haseł lub zalogować się przy użyciu kont w mediach społecznościowych. Prawie nie będziesz potrzebować więcej niż 1-2 minuty zacząć korzystać z platformy „wszystko w jednym”.

Wypróbuj Weebly za darmo

WordPress może wymagać do kilka godzin w celu przygotowania się do procesu edycji. Ten czas jest niezbędny do:

 1. Rejestracja nazwy domeny.
 2. Wybór dostawcy hostingu.
 3. Wybór szablonu i pobranie.
 4. Instalacja i ustawienia WordPress.

Po pomyślnym zalogowaniu się i uzyskaniu układu witryny, nadszedł czas na edycję treści.

Etap 2 – edycja treści

Weebly
WordPress

Na tym etapie użytkownicy mają szansę sprawić, że wygląd strony internetowej nieco różni się od początkowego szablonu i zapewnić odrobinę ekskluzywności. Stwierdziliśmy już, że Weebly jest przeciągnij i upuść kreatora stron internetowych, co oznacza maksymalną prostotę dla użytkowników bez umiejętności kodowania. System pozwala zmienić wstępnie ustawioną strukturę strony za pomocą zestawu dostępnych narzędzi.

Proces składa się z kilku prostych etapów. Pierwszym etapem jest wybór szablonu w zależności od typu witryny. Następnie możesz wejść do deski rozdzielczej z przejrzystym interfejsem i wszystkimi instrumentami od lewej.

Po ustawieniu wszystkich sekcji tak, jak chcesz, ostatnim etapem jest przesłanie zdjęć i tekstów w udostępnionych miejscach oraz opublikowanie strony internetowej. Średni czas wymagany na tym etapie wynosi około 1-2 godzin.

Edycja za pomocą WordPress może potrwać do kilku dni. Nie jest to spowodowane złożonością platformy, ponieważ sam CMS jest dość prosty z przejrzystymi funkcjami i narzędziami do dodawania i edytowania treści. Kluczowym problemem związanym z motywami WP jest fakt, że nie zawierają one wstępnie zainstalowanych bloków ani aplikacji. Musisz dodać każdy nowy element ręcznie.

Chociaż dodawanie plików multimedialnych i tekstów jest bardzo łatwe, nowe elementy mogą wymagać dodatkowej instalacji i ustawień wtyczek. Z tego powodu lepiej jest wcześniej zidentyfikować główne narzędzia, które chcesz zobaczyć w swojej witrynie, niż przeglądać tysiące wtyczek. Takie podejście pozwoli Ci zaoszczędzić kilka godzin.

Wypróbuj WordPress teraz

Etap 3 – wdrożenie

Weebly
WordPress

Uruchomienie witryny internetowej wydaje się łatwym zadaniem. Cóż, tak jest w przypadku Weebly, podczas gdy witryna WP jest już aktywna po połączeniu domeny z hostingiem i zainstalowaniu szablonu.

Zła wiadomość jest taka, że ​​za każdym razem, gdy chcesz wprowadzić zmiany w witrynie WordPress, musisz ją ponownie opublikować, a także między stroną Wygląd a samą witryną na żywo.

Weebly ma wbudowaną edycję, co oznacza, że ​​wszystkie zmiany są zapisywane automatycznie. Możesz uruchomić ją tylko w przypadku, gdy jesteś całkowicie zadowolony z wyglądu witryny.

Etap 4 – bieżąca konserwacja

Weebly
WordPress

Opublikowanie strony to tylko 50% sukcesu. Musisz zapewnić jego dalsze sprawne działanie, bezpieczeństwo i inne kluczowe kwestie. Tutaj Weebly jest również lepszym rozwiązaniem. Jak powiedzieliśmy wcześniej, system jest zamkniętą platformą typu „wszystko w jednym”. Oznacza to, że zespół Weebly dba o wydajność witryny, stabilne działanie, bezpieczeństwo i wszystkie inne problemy techniczne. Projekty użytkowników są monitorowane w tle przez całą dobę przez zespół Weebly, aby upewnić się, że nic nie stoi w konflikcie z działaniem strony internetowej.

WordPress stara się również ułatwić proces utrzymania strony internetowej. System wysyła automatyczne powiadomienia o dostępnej nowej wersji oprogramowania. Aby go zaktualizować, wystarczy nacisnąć przycisk. To samo dotyczy motywów, wtyczek lub usług stron trzecich, z których możesz korzystać w witrynie.

Wypróbuj WordPress teraz

Kluczowym problemem jest to, że im więcej funkcji ma projekt, tym więcej działań użytkownik musi podjąć, aby projekt był aktualny. Wybierając Plan zoptymalizowany przez WP Bluehost może być dobrym rozwiązaniem tego problemu. Dostawca hostingu dba o aktualizacje i inne problemy techniczne w trybie automatycznym.

Podsumowując:

 • Weebly pozwala użytkownikom tworzyć i publikować witrynę od zera w ciągu 1-2 godzin.
 • Ustawienie WordPress może wymagać kilku dni, ale konieczna jest także dalsza konserwacja.

Weebly vs WordPress: Weebly jest znacznie szybszy, jeśli chodzi o tworzenie projektów od zera. Za kilka godzin będziesz mieć gotową stronę bez specjalnych umiejętności. WordPress jest bardziej czasochłonny, oprócz potrzeby dalszego wsparcia i konserwacji.

4. Funkcje dostosowywania i projektowania

WordPress to najlepsza opcja dla tych, którzy wymagają maksymalnej swobody dostosowywania. Jako platforma open source, zapewnia pełny dostęp do szablonów HTML, CSS lub PHP. Oznacza to, że możesz zmienić lub zmodyfikować dosłownie każdy posiadany element. Żaden z twórców witryn typu „przeciągnij i upuść” nie może się pochwalić taką elastycznością.

Motywy WordPress Motywy WordPress

Dobrą wiadomością dla użytkowników Weebly jest to, że platforma zapewnia również dostęp do swojego HTML / CSS. Należy zauważyć, że nie przydałby się początkującym i manekinom bez umiejętności technicznych, podczas gdy doświadczeni koderzy i programiści woleliby pracować z WP. Główną wadą jest to, że nikt nigdy nie zagwarantuje, jak niektóre funkcje strony internetowej lub zaimplementowane narzędzia będą działać. Ponadto Weebly nie jest platformą typu open source, co oznacza mniejszą swobodę w zakresie modyfikacji witryny.

Kolejną wadą jest to, że Weebly nie może się poszczycić ogromnym wyborem szablonów. Obecnie oferuje około 70 tematów, które spełniają eCommerce klientów, małe firmy i inne potrzeby. Niektóre układy obejmują również portfele i blogi. Jednocześnie platformy umożliwiają użytkownikom kupowanie motywów od zewnętrznych programistów i używanie ich razem z silnikiem do budowania stron internetowych Weebly.

Układ strony Weebly Układ strony Weebly

Mówimy, że platforma nie wnosi wiele dostosowań i modyfikacji. Z drugiej strony Weebly zapewnia większą swobodę w porównaniu z innymi twórcami witryn typu „przeciągnij i upuść” tego samego typu, zwłaszcza jeśli rozważamy możliwość przesyłania szablonów innych firm zgodnych z platformą.

Edycja HTML / CSS WordPress

Profesjonalni koderzy i programiści mogą w pełni wykorzystać CMS typu open source. Mają szansę na stworzenie dowolnego nowego elementu, funkcji lub funkcji na swoich stronach internetowych. Załóżmy, że masz szablon, który Ci się podoba, ale chcesz zobaczyć dodatkowy przycisk lub miejsce na baner gdzieś w strukturze strony. Masz wystarczające umiejętności techniczne i programistyczne, aby napisać nowy kod i zaimplementować go w edytorze WordPress. W takim przypadku musisz wykonać następujące czynności:

 1. Przejdź do sekcji Wygląd.
 2. Wejdź do edytora motywów.
 3. Mieć dodatkowe oprogramowanie (na przykład Notepad ++) do edycji, kopiowania i wklejania kodu.
 4. Nawiguj w obszarze, który chcesz zmodyfikować (musisz wybrać odpowiedni plik motywu).
 5. Wstaw nowy kod lub edytuj istniejący.
 6. Zapisz wszystkie zmiany i sprawdź, jak działa nowy element w opublikowanej witrynie.

Nie trzeba dodawać, że początkujący nigdy nie powinni samodzielnie edytować kodu. Ta opcja jest dostępna tylko dla doświadczonych profesjonalistów. Reszta może używać tylko różnych wtyczek, aby ich strony były bardziej funkcjonalne i angażujące.

Edytor kodu Weebly Edytor kodu Weebly

Jeśli nie bierze się pod uwagę aspektu technicznego, Weebly wygląda na bardziej elastyczne rozwiązanie, ponieważ edytor zapewnia wszystkie narzędzia w zestawie do pracy z czcionkami tekstowymi, zmiany stylu i kolorów, pracy z wymiarami elementu, zmiany rozmiaru lub usuwania bloków itp. Ustawienia zaawansowane pozwala wdrożyć dowolną strukturę bez faktycznego dostępu do kodu szablonu.

Weebly vs WordPress: WordPress jest z pewnością lepszą opcją, tylko jeśli wiesz, jak kodować. W przeciwnym razie dostęp do HTML / CSS nie ma sensu. Będziesz mógł pracować tylko z gotowym szablonem i jego funkcjami. To tutaj Weebly jest lepszym wyborem dla manekinów dzięki wstępnie zaprojektowanym układom. Nie wymagają dużej personalizacji.

5. Integracja, elastyczność i funkcje

Pomimo niesamowitych korzyści większość rozwiązań typu „wszystko w jednym” ma ogromny wspólny minus. Ich funkcje są podzielone zgodnie z planami. Z drugiej strony WordPress zapewnia każdemu użytkownikowi te same opcje i możliwości integracji usług stron trzecich lub instalowania wtyczek.

Podczas gdy Weebly jest dobrze znany dzięki zestawowi funkcji. Większość z nich jest dostępna tylko z planem Pro, co jest dość frustrujące. Co jeśli nie potrzebuję eCommerce, ale nadal chcę korzystać z funkcji blogowania i SEO? Czy naprawdę muszę uaktualnić swój plan? No tak. Po co oferować kilka planów z dwiema różnymi opcjami bazowymi bez żadnych funkcji? Wygląda dość dziwnie.

Ponieważ omówimy politykę cenową nieco dalej, będziemy rozmawiać głównie o funkcjonalności, którą zapewniają obie platformy.

Widżety i dodatki

Podobnie jak wielu sprawdzonych twórców stron internetowych, Weebly ma swoje własne Centrum aplikacji. To ogromny rynek z różnorodnymi aplikacjami, narzędziami, funkcjami i dodatkami do różnych celów. Są one sortowane według kategorii, a także recenzji i stawek użytkowników. Tutaj możesz wybierać z szeregu dynamicznych galerii, integrować pokazy slajdów i formularze kontaktowe, aby pozyskiwać użytkowników, łączyć przyciski udostępniania społecznościowego, wdrażać tabele i wykresy itp. Wszystkie mogą być zintegrowane jednym kliknięciem.

Dodatki Weebly Dodatki Weebly

WordPress jest bezkonkurencyjny pod względem wyboru wtyczek. System oferuje prawdopodobnie najszerszy wybór:

 • Narzędzia analityczne – widżety do śledzenia ruchu na stronie, określania najbardziej udanych kanałów itp.
 • Wtyczki promocyjne – instrumenty do promowania Twojej witryny poprzez tworzenie treści przyjaznych SEO i optymalizacji projektu.
 • Aplikacje do pozyskiwania użytkowników – liczne formularze kontaktowe, przechwytywanie banerów, wykresów, tabel, widżetów infograficznych, narzędzi marketingu e-mailowego, integracji z platformami marketingowymi itp.
 • Zwiększona interaktywność strony internetowej – przyciski udostępniania społecznościowego, kalendarze wydarzeń, usługi rezerwacji i wiele innych.

Niektóre z tych wtyczek są bezpłatne, a inne zapewniają pełny zestaw funkcji dopiero po aktywacji wersji premium. Niemniej użytkownicy WordPressa zawsze znajdą potrzebne narzędzie. Jedynym problemem jest to, że wszystkie widżety wymagają ręcznej instalacji, ustawień i aktywacji. Ponadto wspomniana wyżej bieżąca konserwacja powraca do działania, ponieważ musisz zadbać o aktualizacje wtyczek.

eCommerce

Weebly okazał się przyzwoitym narzędziem do tworzenia małych i średnich sklepów cyfrowych. Ma niestandardowy pakiet eCommerce z wystarczającą funkcjonalnością, aby z łatwością konfigurować i uruchamiać sklepy internetowe. Wszyscy użytkownicy otrzymują bezpłatny SSL, podczas gdy szablony eCommerce są już wyposażone w fabrycznie zainstalowane funkcje koszyka. Nie musisz nawet łączyć opcji płatności. Są już zainstalowane.

ECommerce Weebly ECommerce Weebly

Reszta narzędzi zaspokoi potrzeby dostosowywania strony produktu. Tutaj możesz edytować opisy lub zdjęcia, dodawać filmy wideo do reprezentowania swoich produktów, maksymalnie wykorzystywać instrumenty zarządzania zapasami, a także zintegrowane usługi wysyłki i kalkulacji podatków.

WordPress eCommerce WordPress eCommerce

Budowa sklepu cyfrowego za pomocą WordPressa jest nieco bardziej czasochłonna, ponieważ może być konieczne zainstalowanie i aktywowanie dodatkowych wtyczek eCommerce. WooCommerce to bezpłatne rozwiązanie dla sklepu internetowego dowolnej wielkości. Ponownie, jak każda inna wtyczka WP, wymaga ręcznej konfiguracji i ustawień. Ale kiedy ukończysz te etapy, otrzymasz najlepsze narzędzie do sprzedaży online, a także do promocji i sprzedaży Twojego sklepu cyfrowego. Zła wiadomość jest taka, że ​​WooCommerce może wymagać płatnych rozszerzeń, co czyni Weebly bardziej opłacalnym rozwiązaniem.

Czytaj także: Jak stworzyć witrynę e-commerce od podstaw.

Optymalizacja SEO

Chociaż nie powinieneś oczekiwać od Weebly wielu narzędzi do optymalizacji SEO, wciąż oferuje on nieco więcej niż przeciętny twórca witryn tego samego typu. Przede wszystkim użytkownicy mogą edytować podstawowe metatagi, tytuły i opisy.

Dobrą wiadomością jest to, że takie podejście jest stosowane do każdej strony witryny. Co więcej, możesz swobodnie edytować adresy URL, a także dodawać tekstowe teksty alternatywne SEO. Niewiele, ale nadal dobrze dla wyższych pozycji w wyszukiwarkach. Platforma ma jednak grupę niestandardowych specjalistów SEO, którzy są gotowi opracować indywidualną strategię, aby Twoja witryna znalazła się na szczycie.

Weebly SEO Weebly SEO

WordPress jest bardziej elastyczny pod względem SEO. Jest idealny do optymalizacji projektów opartych na treści i innych typów witryn. Kluczową korzyścią jest fakt, że jest to oprogramowanie typu open source. Możesz nie tylko używać wtyczek SEO do tworzenia dobrze zoptymalizowanych treści o wysokiej czytelności, ale także optymalizować kod, dzięki czemu strona działa szybciej. Możesz znaleźć tysiące stron WP, które znajdują się w pierwszej trójce w swoich niszach. Fakt ten dowodzi, że WordPress daje więcej możliwości w zakresie optymalizacji SEO.

Funkcje blogowania

Weebly wykonał świetną robotę dzięki funkcji blogowania. Wygląda całkiem fajnie, biorąc pod uwagę niektóre opcje, które obejmują planowanie postów, komentarze, udostępnianie w mediach społecznościowych itp. Jednak WordPress został początkowo uruchomiony jako platforma dla blogerów. System zarządzania treścią zapewnia wszystko, czego potrzebujesz do edycji i optymalizacji treści, dzięki czemu jest ona jak najbardziej przyjazna dla użytkownika. System ma potężny silnik, który idealnie nadaje się do witryn opartych na treści.

Edytor postów na blogu WordPress Edytor postów na blogu WordPress

Weebly vs WordPress: ci, którzy pragną prostoty i szybkiego wdrożenia, powinni wybrać Weebly z zestawami funkcji dla różnych projektów, w tym sklepów cyfrowych. Jeśli nie boisz się eksperymentować z wtyczkami i usługami innych firm przy większej mocy dostarczanej przez WordPress, CMS byłby lepszym wyborem. Z drugiej strony Weebly bierze pełną odpowiedzialność za swoje funkcje, podczas gdy zewnętrzni twórcy wtyczek zapewniają rozwiązywanie problemów głównie w przypadku posiadania konta premium.

6. Tematy i szablony

Tabela porównawcza szablonów

WeeblyWordPress
Liczba tematów:70Ponad 10 tys
Motywy niestandardowe:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Koszt motywów:Wolny25–299 USD
Edytor wizualny:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Elastyczny projekt:&# x2714; TAK&# x2714; TAK NIE
Edycja kodu CSS:&# x2714; TAK&# x2714; TAK

Zaczęliśmy omawiać niektóre funkcje projektowe i wspomnieliśmy o szablonach WordPress i Weebly. Zaletą obu platform jest dostępność opcji innych firm. Złą rzeczą jest to, że powinieneś być gotów zapłacić na wypadek, gdybyś pragnął ekskluzywnego układu, który wyróżni Twoją witrynę.

Błędem byłoby twierdzenie, że Weebly ma szeroki wybór tematów. Ma dość ograniczoną kolekcję szablonów, chociaż tutaj możesz znaleźć układy do różnych celów, od prostych blogów do sklepów cyfrowych i witryn małych firm. Użytkownicy mogą wybierać spośród około 70 różnych motywów reagujących na urządzenia mobilne i dobrze działających na różnych typach urządzeń mobilnych.

WordPress ma znacznie szerszy wybór darmowych motywów. Tysiące szablonów są podzielone na kategorie w zależności od celów Twojej witryny. Tutaj możesz znaleźć blogi, czasopisma, sklepy internetowe, układy do recenzji Amazon itp.

Szablony stron internetowych WordPress Szablony stron internetowych WordPress

Jedyną różnicą między Weebly a WP jest to, że Weebly dba o działanie szablonu, podczas gdy WordPress korzysta z produktów innych firm dostarczanych przez zespoły programistów i osoby prywatne. Może być konieczne osobne zarządzanie nimi w przypadku problemów technicznych lub ich problemów. Innymi słowy, sam CMS nie jest odpowiedzialny za działanie motywu.

Płatne szablony Weebly i WordPress

Chociaż bezpłatne szablony są bardzo popularne wśród użytkowników, jest bardzo prawdopodobne, że Twoja witryna będzie wyglądać tak samo jak miliony innych projektów tego samego typu. Oczywiście kodowanie i programowanie rozwiąże problem. Jeśli nie masz takich umiejętności, pomocne mogą być również szablony płatne i premium.

Weebly nie oferuje własnych niestandardowych płatnych motywów. Jednak niektóre zespoły programistów tworzą układy zgodne z Weebly. Możesz natknąć się na całkiem stylowe i aktualne alternatywy dla tradycyjnej kolekcji Weebly. Z drugiej strony cena zależy od dostarczonych szablonów. Każda firma może ustalić własne tagi cenowe. Ale średni koszt wynosi od 40 do 100 USD.

System jest wyposażony w funkcję importowania / eksportowania szablonów, co oznacza, że ​​możesz dowolnie zaprojektować układ i użyć go na swojej stronie Weebly. Jedynym sposobem na zdobycie szablonu jest przesłanie go do pliku ZIP. Sam proces jest dość prosty:

 1. Przejdź do sekcji Projektowanie na pulpicie nawigacyjnym.
 2. Wybierz opcję Zmień motyw.
 3. Kliknij przycisk Importuj motyw.
 4. Zastosuj motyw niestandardowy.

Jeśli zdecydujesz się użyć szablonów premium, upewnij się, że jest w 100% kompatybilny z narzędziem do tworzenia stron internetowych. W przeciwnym razie mogą wystąpić błędy techniczne. Co więcej, sam system nie ponosi odpowiedzialności za sposób wyświetlania lub działania motywów stron trzecich. Na przykład znalazłeś świetny motyw zewnętrzny dla bloga i zainstalowałeś go.

Motyw importu Weebly Import motywu Weebly

Wygląda świetnie w wersji na komputery, ale widok mobilny jest okropny z brakującymi nagłówkami i obrazami lub przeskakującymi. Problem jest dość powszechny. Z tego powodu zalecamy używanie niestandardowych elastycznych motywów Weebly, aby uniknąć problemów z widokiem witryny.

Sytuacja z motywami premium WordPress jest prawie taka sama. Jedyną różnicą jest to, że wybór układów jest przytłaczający. Użytkownicy mogą znaleźć naprawdę wyjątkowe i ekskluzywne projekty w rozsądnej cenie. Cena może wynosić od 20 do 300 USD za wysokiej klasy szablon WordPress.

Bez względu na to, czy zdecydujesz się uzyskać darmowy motyw, czy kupić premium, musisz zadbać o jego instalację i ustawienie. Proces może zająć trochę czasu, chociaż jest szybszy w porównaniu do Weebly. Użytkownicy WP mogą również przesłać motyw w pliku Zip lub zastosować go bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego. Jeśli wybierzesz zoptymalizowane dla WP rozwiązanie serwerowe Bluehost, skorzystasz z procesu automatycznej konfiguracji.

Weebly vs WordPress: Użytkownicy WordPress będą mieli większy wybór responsywnych szablonów, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę, że Weebly pozwala im również przesyłać motywy premium innych firm. Cena za płatne układy niewiele się różni.

7. Weebly Mobile vs WordPress Mobile

Coraz więcej właścicieli witryn wymaga ulepszonej funkcjonalności, która pozwoliłaby im edytować swoje witryny w ruchu. Dzisiaj nie stanowi to problemu, biorąc pod uwagę dostępność aplikacji WordPress i Weebly. Wydają się jednak dalekie od najlepszego rozwiązania do edycji mobilnej. Spójrzmy.

Weebly i WordPress Mobile Editor

Najważniejszym minusem mobilnego edytora Weebly jest fakt, że istnieje, ale nigdy nie pozwala użytkownikom na edycję wersji strony osobno. Innymi słowy, jeśli zmienisz coś w wersji mobilnej, zmiany zostaną zastosowane również w wersji na komputery.

Edytor mobilny Weebly Edytor mobilny Weebly

Podejście to wygląda bardzo dziwnie, chociaż pulpit nadal oferuje opcję Ustawienia mobilne. Z drugiej strony użytkownicy mogą wybrać aplikację mobilną, która umożliwia ukrywanie lub wyświetlanie niektórych elementów. Daje to pewną elastyczność, a także możliwość stosowania różnych wymiarów ekranu.

WordPress ma również własną aplikację. Nie zapewnia jednak dużej swobody dostosowywania. Nie można go używać do edycji, zmiany ani modyfikacji witryny w ruchu. Wszystkie działania powinny być wykonywane za pośrednictwem pulpitu w wersji na pulpicie. Jedyną rzeczą, którą możesz zrobić z aplikacją WP, jest zarządzanie zawartością, publikowanie nowych artykułów i śledzenie aktywności użytkowników.

Czytaj także: Jak stworzyć mobilną wersję dowolnej strony internetowej.

Weebly vs WordPress: Obie aplikacje nie oferują możliwości edycji w pełnym cyklu, chociaż Weebly wciąż ma mobilny edytor pozwalający użytkownikom na wprowadzanie zmian w ruchu. Aplikacja WordPress jest dobra do zarządzania treścią i monitorowania stron internetowych, co również może się przydać.

8. Marketing i promocja strony internetowej

Dostępność narzędzi marketingowych i promocyjnych może odegrać istotną rolę w pewnym momencie rozwoju firmy. Dobrze wiedzieć, że masz niezawodny zestaw marketingowy w ramach jednego zestawu z resztą funkcji. W tym miejscu Weebly może od samego początku wyglądać na lepszą opcję, biorąc pod uwagę pakiet All-in-One Promuj.

WordPress nie jest wszechstronnym narzędziem do tworzenia stron internetowych. Jak większość z was wie, jest to system CMS typu open source, bez wcześniej określonych pakietów. Oznacza to, że będziesz musiał samodzielnie szukać, instalować, ustawiać i aktywować każdą nową wtyczkę marketingową. Od tego momentu zautomatyzowane, wstępnie zapakowane rozwiązanie wygląda na lepszy pomysł. Jednak niektórzy użytkownicy nadal preferują elastyczność i swobodę zapewnianą przez WordPress.

Weebly Promote to osobna usługa marketingu e-mail dostarczana przez platformę. Oznacza to, że będziesz musiał za to zapłacić osobno. Użytkownicy mogą wybierać spośród trzech różnych planów, z których każdy kosztuje 8 USD, 25 USD i 75 USD miesięcznie. Możesz wybrać ten w zależności od celów biznesowych i wielkości kampanii. Rozwiązanie dotyczy głównie e-mail marketingu i umożliwia użytkownikom obsługę następujących elementów:

 • Rozwiń listę mailingową – system ułatwia tworzenie nowych list mailingowych i synchronizowanie ich z już istniejącymi kontaktami. Istnieje również funkcja importowania kontaktów.
 • Projektuj angażujące biuletyny – system ma proste narzędzie do tworzenia układów biuletynów, dodawania elementów, wstawiania adresów URL, edytowania tekstów itp.
 • Generuj raporty – Weebly promotor ma zintegrowany system analityczny, który zapewnia szczegółowe raporty na temat każdej kampanii z procentem otwarć, kliknięć itp..

Weebly Email Composer Kompozytor e-mail Weebly

Narzędzie działa tak samo jak MailChimp. Jedyną różnicą jest to, że MailChimp ma bezpłatny plan z nieograniczoną liczbą kampanii do uruchomienia.

Czy naprawdę byłbyś potrzebny, gdy WordPress ułatwia połączenie Twojej witryny z MailChimp, a także mnóstwem innych usług promocyjnych, które odnoszą się nie tylko do e-mail marketingu? Możesz wybierać z szerokiej gamy wtyczek, które pozwolą Ci promować Twoje treści, ustawiać zaawansowaną optymalizację SEO. Zbieraj kontakty i zdobywaj więcej klientów. Jedyną wadą jest to, że będziesz musiał samodzielnie zarządzać tymi usługami. Może to wymagać doświadczenia marketingowego.

Oto niektóre wtyczki WordPress, które mogą Ci się przydać:

 • Formularze Everest – prawdopodobnie najłatwiejszy konstruktor formularzy kontaktowych, jakiego kiedykolwiek używałeś. Wtyczka jest wyposażona w interfejs przeciągania i upuszczania, umożliwiający projektowanie własnych formularzy.
 • JetPack – darmowa wtyczka, która poprawia szybkość i bezpieczeństwo Twojej witryny. Nie musisz nawet obsługiwać konfiguracji. Wystarczy zainstalować i aktywować wtyczkę. Automatycznie zoptymalizuje twoją stronę.
 • Akismet – Rozwiązanie antyspamowe niezbędne na każdej stronie internetowej, pomimo niszy lub złożoności. Wtyczka chroni Twój projekt przed spamowaniem i oszustwami. Użytkownicy mogą wybrać wersję bezpłatną lub premium.

Podczas gdy darmowe wersje pochodzą głównie z podstawowego zestawu funkcji, abonenci premium będą korzystać z większości usług. Ceny wahają się od 5 do 200 USD miesięcznie w zależności od wtyczki.

Weebly vs WordPress: W WordPress chodzi o opcje. Przy tak wielu darmowych wtyczkach użytkownicy mogą nadal wybrać dobre rozwiązanie promocyjne i marketingowe na początek bez przepłacania. Niektóre podstawowe funkcje wtyczek byłyby wystarczające, podczas gdy rozwijające się firmy i przedsiębiorstwa nadal będą potrzebować czegoś więcej niż tylko narzędzia do marketingu e-mailowego zapewnianego przez Weebly.

9. Obsługa klienta

Szansa na skontaktowanie się z doświadczonymi profesjonalistami może odegrać kluczową rolę, gdy Twoja strona jest zamknięta. Od czasu do czasu mogą pojawiać się błędy techniczne, a początkujący będą wymagać profesjonalnej pomocy od samego początku.

Wydaje się, że Weebly jest bardziej zorientowany na klienta, podobnie jak wielu innych twórców witryn tego samego typu. Oprócz typowego, ale przydatnego Centrum pomocy z artykułami, poradnikami i samouczkami, platforma oferuje kilka sposobów skontaktowania się z zespołem pomocy technicznej. Zawierają:

 • Funkcja czatu na żywo.
 • Telefon.
 • System biletów e-mail.

Platforma twierdzi, że jej zespół wsparcia jest dostępny 24/7. To brzmi jak prawda, biorąc pod uwagę mnóstwo pozytywnych recenzji na różnych forach Co więcej, możesz zajrzeć na oficjalną stronę pomocy Weebly z problemami rozwiązanymi w czasie rzeczywistym.

Użytkownicy WordPress mogą polegać wyłącznie na informacjach, które są w stanie samodzielnie znaleźć. Z jednej strony WP jest jedną z najdłużej działających platform. Użytkownicy mogą znaleźć odpowiedzi na każde pytanie, a także filmy opisujące proces instalacji i konfiguracji wtyczek. Możesz przeglądać artykuły ze szczegółowym opisem instalacji, edycji lub publikowania nowej witryny. Co więcej, istnieją nieskończone fora zorientowane na WP i społeczności online z profesjonalistami zawsze gotowymi do pomocy.

Wsparcie WordPress Obsługa WordPress

WordPress vs Weebly: Weebly jest lepszy dla użytkowników, którzy wymagają stałej dostępności wsparcia. Z tego punktu widzenia WordPress wygląda bardziej jak platforma dla entuzjastów, którzy nie boją się ryzykować i samodzielnie zarządzać procesem. CMS to bardziej nauka i eksploracja.

10. Polityka cenowa

Na pierwszy rzut oka Weebly może wydawać się tanim narzędziem do tworzenia stron internetowych, głównie z powodu planu startowego kosztującego 5 USD. Ale jeśli przyjrzysz się bliżej zawartym funkcjom, zdasz sobie sprawę, że plan jest bezużyteczny, ponieważ pozwala tylko połączyć domenę. Aby mieć w pełni funkcjonalną stronę internetową z zestawem funkcji, musisz zapłacić od 12 USD za zestaw podstawowych funkcji. Oto lista wszystkich planów Weebly:

Ceny stron internetowych Weebly Ceny stron internetowych Weebly

 • Połączyć – 5 USD miesięcznie tylko z połączeniem domeny.
 • Starter – 8 USD za miesiąc bez reklam niestandardowych.
 • Pro – 12 USD miesięcznie z pewnymi funkcjami bezpieczeństwa, takimi jak ochrona strony hasłem, darmowy odtwarzacz wideo itp.
 • Biznes – 25 USD miesięcznie dla małych sklepów cyfrowych.
 • Business Pro – 38 USD miesięcznie z funkcjami premium eCommerce.

Ceny sklepów internetowych Weebly Ceny sklepów internetowych Weebly

WordPress to darmowy CMS. Proces budowy strony internetowej jest bezpłatny. Musisz jednak znaleźć miejsce do hostowania swojej przyszłej witryny, a także zarejestrować domenę osobno. Jeśli zdecydujesz się na Bluehost, nie będziesz musiał zajmować się tym osobno. System jest rozwiązaniem zoptymalizowanym pod kątem WP i oferuje rejestrację domen, integrację z CMS i inne funkcje w ramach swoich planów.

Ceny WordPress Koszt hostingu WordPress

Ile kosztuje zbudowanie strony internetowej za pomocą Weebly i WP?

Ostateczna cena będzie zależeć głównie od złożoności strony internetowej i funkcji, które chcesz mieć. Na przykład budowa pełnego sklepu cyfrowego wymaga więcej pieniędzy i czasu. Projekt jest bardziej elastyczny w porównaniu z prostą witryną dla małych firm. Aby zrozumieć rzeczywisty budżet, przyjrzyjmy się, ile będzie kosztowało zbudowanie witryny firmy za pomocą Weebly i WordPress.

Koszty budowy witryny firmy Weebly dla małych firm

Pierwszym etapem jest wybranie planu. Pakiet Pro będzie dobrze pasował do Twojego małego projektu biznesowego. Pochodzi z:

 • Darmowa domena i hosting;
 • Podstawowe funkcje bezpieczeństwa;
 • Darmowy odtwarzacz wideo.

Za 12 USD użytkownik otrzymuje zestaw narzędzi początkowych do stworzenia witryny małej firmy. Gdy zdecydujesz się promować swoją firmę, będziesz potrzebować promocji Weebly, która nie jest uwzględniona w planie. Występuje w trzech osobnych pakietach:

 • Budować – 8 USD miesięcznie z maksymalnie 2500 e-maili miesięcznie.
 • Rosnąć – 25 USD miesięcznie z maksymalnie 50 000 e-maili miesięcznie.
 • Przyspiesz – 75 USD z maksymalnie 250 000 miesięcznych wiadomości e-mail.

W zależności od celów biznesowych w pełni funkcjonalna witryna firmy Weebly może kosztować do 100 USD miesięcznie, nie wspominając o płatnych szablonach, jeśli nie będziesz zadowolony z niestandardowych motywów.

Koszt budowy witryny WordPress dla małych firm

Jak powiedzieliśmy wcześniej, same CM są wolne. Aby rozpocząć, wystarczy zapłacić za rozwiązanie serwerowe i rejestrację domeny. Cena może się różnić w zależności od dostawcy hostingu. Może wynosić od 5 do 10 USD.

Dobrym pomysłem jest wybranie rozwiązania zoptymalizowanego pod kątem Bluehost WP z kilkoma planami kosztującymi od 3,58 USD do 5,39 USD miesięcznie. W tej cenie otrzymasz bezpłatną domenę, nieograniczony dysk SSD i przepustowość, bezproblemową integrację WordPress, automatyczne kopie zapasowe, aktualizacje i więcej.

WordPress ma szeroki wybór bezpłatnych szablonów dla witryn małych firm. Być może nie będziesz musiał wybierać płatnych motywów. Niektóre z potrzebnych wtyczek są również dostępne przy zerowym koszcie. Na przykład możesz połączyć swoje konto MailChimp z witryną bez żadnych opłat. Dostajesz to samo narzędzie marketingowe, co Weebly Promote, ale tylko za darmo.

Możesz także potrzebować dodatkowych wtyczek. Jednak nie będą one kosztować więcej niż 5 USD 50 USD miesięcznie. W rezultacie. Mamy w pełni zapełnioną stronę WP dla małych firm w wysokości około 10-30 USD miesięcznie z możliwością przełączania wtyczek od czasu do czasu i wybierania tańszych alternatyw.

Czytaj także: Ile kosztuje zbudowanie strony internetowej.

Weebly vs WordPress: WordPress to bardziej elastyczne rozwiązanie do tworzenia stron internetowych, jeśli chodzi o ceny. Użytkownik może wybrać tańszą wtyczkę i bardziej funkcjonalne rozwiązania hostingowe. Weebly to wszechstronny kreator stron internetowych. Oznacza to, że musisz trzymać się wybranego planu i korzystać z oferowanych przez niego funkcji.

Wniosek

Wybór między Weebly a WordPress będzie zależeć w dużej mierze od twojego doświadczenia i pochodzenia. Początkujący z zerowymi umiejętnościami technicznymi docenią szybkość i łatwość zapewnianą przez Weebly podczas tworzenia nowej witryny od podstaw. Doświadczonym użytkownikom spodoba się swoboda dostosowywania zapewniana przez WordPress.

WeeblyWeebly jest bardzo łatwym i prostym narzędziem do tworzenia stron internetowych, które jest idealne dla początkujących. Jest wyposażony w prosty edytor „przeciągnij i upuść”, dobre funkcje początkowe, a także funkcję eCommerce do tworzenia nie tylko stron internetowych opartych na treści, ale także sklepów internetowych. Mamy wątpliwości co do niektórych jego funkcji, takich jak Mobile Editor, Weebly Promote oraz import / eksport szablonów. Ale ogólne wrażenie jest dobre. Weebly.comWeebly jest bardzo łatwym i prostym narzędziem do tworzenia stron internetowych, które jest idealne dla początkujących. Jest wyposażony w prosty edytor „przeciągnij i upuść”, dobre funkcje początkowe, a także funkcję eCommerce do tworzenia nie tylko stron internetowych opartych na treści, ale także sklepów internetowych. Mamy wątpliwości co do niektórych jego funkcji, takich jak Mobile Editor, Weebly Promote oraz import / eksport szablonów. Ale ogólne wrażenie jest dobre.

WordPressWordPress może być tańszym i bardziej elastycznym rozwiązaniem. To, co niektórzy użytkownicy uważają za wadę systemu, będzie ogromną zaletą dla innych. Przejmujesz kontrolę nad każdym etapem procesu programowania, możesz planować swój budżet z wyprzedzeniem, a także wprowadzać w życie unikalne pomysły projektowe i funkcjonalne dzięki nieograniczonemu dostępowi HTML / CSS. WordPress.org

Jeśli nie musisz w ogóle zajmować się nauką, Weebly jest lepszą opcją, podczas gdy WordPress będzie działał dobrze z kreatywnymi użytkownikami pomimo braku doświadczenia.

FAQ Weebly i WordPress

Pytanie: Czy Weebly lub WordPress jest lepszy?

Odpowiedź: To zależy od doświadczenia użytkowników i zaplecza technicznego. Jeśli masz wiedzę na temat programowania i projektowania stron internetowych, WordPress oferuje więcej możliwości, a Weebly jest lepszy dla początkujących dzięki łatwemu procesowi tworzenia stron internetowych, pakietom wszystko-w-jednym i intuicyjnemu interfejsowi.

Pytanie: Jak przenieść moją stronę Weebly do WordPress?

Odpowiedź: Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z prostej usługi przenieś Weebly do WordPress importując pliki oryginalnej witryny Weebly i konwertując je na WP. Główną zaletą procedury jest to, że jest w 100% bezpieczny dla początkowego projektu.

Pytanie: Co jest lepsze dla SEO: Weebly lub WordPress?

Odpowiedź: Jako oprogramowanie typu open source WordPress rezerwuje dużo miejsca na zaawansowaną optymalizację SEO. Oprócz dostępnych wtyczek i narzędzi promocji treści użytkownicy mogą edytować kod witryny, dzięki czemu jest ona bardziej przyjazna dla użytkownika. Weebly oferuje tylko podstawowe ustawienia, chociaż ma zespół specjalistów SEO.

Pytanie: Weebly lub WordPress – co jest bezpieczniejsze?

Odpowiedź: Jako kompleksowe rozwiązanie do budowania stron internetowych, Weebly ma już zintegrowane zabezpieczenia i zabezpieczenia. Ponadto system automatycznie obsługuje wszystkie aktualizacje i kopie zapasowe. Dzięki WordPress będziesz musiał zarządzać procesem bez słońca, korzystając z CMS razem z Bluehost.

Weebly vs WordPress: Tabela porównawcza

WeeblyWordPress
1. Popularność8 z 1010 z 10
2. Użyteczność10 z 1010 z 10
3. Łatwość10 z 107 z 10
4. Dostosowanie9 z 1010 z 10
5. Integracje8 z 1010 z 10
6. Szablony10 z 109 z 10
7. Mobile8 z 1010 z 10
8. Promocja9 z 109 z 10
9. Wsparcie10 z 108 z 10
10. Ceny8 z 109 z 10
Ogólnie:9,0 z 109,3 z 10
Spróbuj teraz Spróbuj teraz
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map