Wix ADI vs Wix Editor

Wix ADI vs Wix Editor


Kluczowe problemy dla użytkowników chętnych do zbudowania strony internetowej obejmują elastyczność, łatwość użytkowania, projektowanie itp. Ludzie szukają kompleksowego rozwiązania, które zapewnia zaawansowane technologie tworzenia stron internetowych. Wix ma je wszystkie. Platforma ma kilka naprawdę unikalnych funkcji, takich jak niestandardowy instrument oparty na sztucznej inteligencji, znany również jako Wix ADI. Narzędzie ułatwia utworzenie witryny w zaledwie kilka minut, oferując gotowe układy w zależności od potrzeb.

Jednocześnie użytkownicy, którzy nie są nowicjuszami w procesie tworzenia witryny, mogą potrzebować pewnej swobody w projektowaniu. W tym miejscu Wix może być również dobrą opcją ze swoim edytorem Wix. Instrument oferuje większą elastyczność w zakresie dostosowywania i projektowania, chociaż wymaga ręcznego tworzenia strony internetowej od zera za pomocą technologii „przeciągnij i upuść”.

Obie opcje świetnie nadają się do szybkiego wdrożenia witryny. Pomagają początkującym budować różne typy witryn bez wysiłku. Z drugiej strony oba reprezentują dwa absolutnie różne podejścia do procesu budowy. Artykuł ma na celu porównanie Wix ADI i edytora oraz zdefiniowanie, który z nich może być najlepszym doświadczeniem dla różnych użytkowników.

Co to jest Wix Adi vs Wix Editor?

Wix Wix ADI – to platforma do tworzenia stron internetowych, która wykorzystuje Artificial Intelligence, aby umożliwić użytkownikom tworzenie witryn w kilka minut. Technologia ta nie jest nowa dla twórców stron internetowych, choć Wix poszedł nieco dalej, ulepszając swoje własne technologie oparte na sztucznej inteligencji. Aby utworzyć witrynę, użytkownik musi wykonać następujące kroki:

 1. Zaloguj się i wybierz Wix ADI.
 2. Odpowiedz na kilka pytań z przewodnikiem.
 3. Uzyskaj gotowy szablon witryny z zawartością (teksty i obrazy).
 4. Przejdź do trybu online ze stroną internetową.

System wykorzystuje unikalne algorytmy z wbudowanymi narzędziami projektowymi i botami, które generują odpowiednie treści bezpośrednio ze strony na Facebooku. Ostatecznie użytkownik otrzymuje witrynę gotową do opublikowania bez wysiłku za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Wix ADI jest dobry dla małych projektów, które nie wymagają dużej liczby funkcji i złożoności.

Wix Edytor Wix – to inna ścieżka do Twojej witryny. Użytkownik przejmuje kontrolę nad procesem budowania i ma szansę stworzyć całkowicie nowy projekt od podstaw, a także ręcznie dostosować już istniejący szablon. Chociaż nie ma algorytmów opartych na sztucznej inteligencji, edytor jest wyposażony w funkcję przeciągania i upuszczania, dzięki czemu bardzo łatwo jest utworzyć witrynę.

W rzeczywistości edytor ułatwia tworzenie nowej strony z pustej listy. Proces ten nie jest tak szybki jak w przypadku Wix ADI. Z drugiej strony użytkownik zyskuje znacznie większą swobodę projektowania i dostosowywania, co jest oczywiście zaletą w przypadku projektów o bardziej skomplikowanej strukturze.

1. Łatwość użycia

 • Wix ADI został opracowany, aby proces budowy był jak najłatwiejszy. Jest dostarczany z zerową krzywą uczenia się oprócz szczegółowych przewodników i samouczków, które wydają się jeszcze bardziej przyjazne dla początkujących w porównaniu do edytora Wix. Wystarczy zalogować się i odpowiedzieć na kilka pytań.

  Typ strony internetowej

  W pierwszym etapie system poprosi o zdefiniowanie niszy. Możesz wybierać spośród kilku kategorii, w tym dla małych firm, eCommerce, portfolio, blogu, studia projektowego itp. Kategorie są dość podstawowe. Trudno będzie wybrać odpowiedni. Powiedzmy, że musimy zbudować stronę internetową z muzyką.

  Specjalizacja

  Kolejnym etapem jest określenie kluczowej specjalizacji. Ponieważ postanowiliśmy zbudować witrynę muzyczną, system pozwoli ci wskazać, czy jest to studio muzyczne, zespół rockowy czy strona DJ-a. Każda kategoria ma podkategorie dla bardziej szczegółowego badania. Na przykład, jeśli zdecydujemy się promować muzyka lub zespół, platforma pozwoli ci wybrać gatunek muzyczny, styl, a nawet instrument, który odnosi się do muzyka. Możesz tworzyć witryny fanów, zestawy prasowe, sklepy cyfrowe, portfele itp.

  Wix ADI

  Funkcjonalność

  Teraz musisz wskazać funkcje swojej witryny. System będzie oferował sekcje blogów, formularze kontaktowe, strony produktów i niektóre inne sekcje, których możesz potrzebować na stronie. Jedynym problemem związanym z tą stroną jest to, że użytkownik ma dość ograniczony wybór. Na przykład, jeśli potrzebujesz aplikacji lub widżetu, który nie odnosi się do Twojej niszy, będziesz zmuszony przejść do Edytora (omówimy to nieco dalej).

  Stylizacja

  Ostatnim etapem jest wskazanie informacji kontaktowych i wybranie odpowiedniego stylu. Wix ADI zaoferuje kilka gotowych układów Wybierz ten, który Ci się podoba. Platforma automatycznie pobierze wszystkie niezbędne funkcje i ostatecznie stworzy witrynę dostosowaną do urządzeń mobilnych.

 • Edytor Wix utworzenie strony internetowej może potrwać dłużej, ponieważ proces budowania rozpoczyna się od zera lub pustej tablicy. Jednocześnie jest to niezwykle łatwe, a użytkownik zyskuje większą swobodę projektowania i dostosowywania. Nie ma potrzeby odpowiadania na pytania. Musisz tylko wskazać niszę od samego początku, wybrać edytor Wix i wybrać jeden z wybranych szablonów tematycznych, aby je edytować. Jeśli chcesz się wyróżnić i stworzyć własną witrynę, po prostu wybierz pustą stronę i zacznij tworzyć.

  Edytor Wix

  Jak teraz, użytkownicy Wix Editor używają technologii „przeciągnij i upuść”. Możesz swobodnie wybierać spośród potrzebnych elementów. Są one dostępne w panelu po lewej stronie. Dodawaj menu i strony, twórz interaktywne pokazy slajdów, edytuj nagłówki, pracuj z galeriami, sekcjami kontaktowymi, polami promocyjnymi, tabelami i nie tylko. Edytor umożliwia dodawanie ramek iframe HTML, integrowanie menu kotwicy itp. Możesz swobodnie przenosić bloki, usuwać sekcje, dodawać nowe, pobierać pliki multimedialne i pisać teksty w dowolnym miejscu. Użytkownicy mogą robić to samo z już istniejącymi szablonami, które mogą służyć jako inspiracja.

Czy Wix ADI jest dobry? Narzędzie z pewnością dobrze spełnia swoje podstawowe cele. Jest niezwykle szybki i łatwy w użyciu. Użytkownicy zaoszczędzą dużo czasu podczas tworzenia gotowych stron w ciągu kilku minut. Z drugiej strony użytkownicy mogą w pewnym momencie szukać większej elastyczności. W tym miejscu Edytor Wix może być lepszą alternatywą z nieskończonymi możliwościami tworzenia witryny z pustej listy. Konwersja strony ADI w edytor będzie dobrym rozwiązaniem.

2. Funkcje & Elastyczność

Obszar ten przynosi również wiele różnic między ADI a edytorem. Jednocześnie kwestia ta ma zasadnicze znaczenie w przypadku, gdy chcesz maksymalnie wykorzystać swój projekt pod względem użytkowników; zaangażowanie, przejęcie lub interakcja. Oto najważniejsze funkcje i elastyczność.

Widżety i aplikacje

Będąc algorytmem opartym na sztucznej inteligencji, Wix ADI wykonuje pracę dla ciebie. Automatycznie integruje wszystkie niezbędne aplikacje i dodatki w zależności od typu witryny i wybranej niszy. Dostajesz gotowy do użycia układ z zaledwie kilkoma zintegrowanymi aplikacjami. Z drugiej strony, możesz potrzebować więcej widżetów, biorąc pod uwagę ogromny wybór dostępny na Wix App Market. Jednak system nie pozwoli ci dodawać nowych aplikacji.

Wix Free App Market

Edytor Wix wygląda bardziej elastycznie pod względem dodatków. Użytkownicy mogą dodawać dowolne widżety, które im się podobają z rynku aplikacji bez żadnych ograniczeń. Otrzymujesz pełny dostęp do kalendarzy, narzędzi analitycznych, wyskakujących okienek, profesjonalnych galerii itp.

Funkcje SEO

Wix przez lata znacznie się poprawił pod względem SEO. Oprócz podstawowych opcji i ustawień SEO, takich jak edycja adresów URL, tytuły i opisy, platforma wdrożyła swoje rozwiązanie SEO Wiz. Zarówno ADI, jak i Editor nie różnią się znacznie z tego punktu widzenia. Mają praktycznie takie same ustawienia. Jednak główna różnica polega na tym, że w Edytorze możesz dodawać dodatkowe widżety, takie jak RabbitSEO lub SiteBooster, które nie są dostępne dla ADI.

Wix SEO Wiz

Blogowanie i eCommerce

Po raz kolejny nie ma różnicy między dwoma instrumentami, ponieważ Wix ADI pozwala dodawać funkcje blogowania i eCommerce od samego początku, a Edytor zapewnia pełną swobodę dodawania niezbędnych sekcji i aplikacji, kiedy tylko potrzebujesz. Ten fakt sprawia, że ​​Edytor jest nieco bardziej elastyczny, jeśli chodzi o wyświetlanie i dostosowywanie stron produktów.

Edytor sklepu Wix

Wix ADI vs Wix Editor: Edytor Wix wygląda na bardziej elastyczny pod względem dodawania nowych aplikacji i widżetów. Fakt ten zastrzega większą swobodę projektowania i dostosowywania, podczas gdy pozostałe funkcje wyglądają prawie tak samo dla obu alternatyw.

3. Wzory

Wix dostarcza ponad 500 różnych szablonów dostosowanych do urządzeń mobilnych, co stanowi więcej niż jakakolwiek inna platforma jest w stanie dostarczyć z wyjątkiem WordPress. Jednak większość z nich jest dostępna tylko dla użytkowników Edytora.

 • Wix ADI nie pozwala na dostęp do wyboru szablonów. Projektuje stronę internetową dla ciebie i zabiera ci trochę swobody dostosowywania jako kompromis. System oferuje tylko kilka układów niszowych, które odnoszą się do różnych nisz i pól. Jednocześnie możesz wybierać spośród 6 różnych stylów, takich jak Soho, Clear, Dandy, Fusion i kilka innych.

  Schemat kolorów Wix ADI

  Z perspektywy projektowej ADI również nie ma elastyczności. Użytkownicy mogą zmieniać tylko podstawowe kolory i style. Z drugiej strony może nawet nie trzeba czegoś zmieniać, ponieważ układy są dość stylowe i mają atrakcyjną paletę kolorów. Kolejną dobrą wiadomością jest to, że narzędzie ustanawia podejście modułowe. IT oznacza, że ​​nadal możesz kliknąć sekcję i zmienić jej style, teksty i inne elementy.

 • Edytor Wix zapewnia dostęp do niekończących się szablonów i pustych układów, aby rozpocząć proces budowy. Trudno znaleźć element, którego nie można przenieść ani dostosować. Ustawienia zaawansowane pozwalają zmieniać wymiary bloku lub wybierać spośród gotowych projektów. System ułatwia przeciąganie i upuszczanie elementów oraz wybieranie optymalnej liczby pikseli, aby uzyskać harmonijny wygląd.

Szablony edytora Wix

Wix ADI vs Wix Editor: Oba narzędzia są dostarczane z witrynami przystosowanymi do urządzeń mobilnych. Jednak Wix Editor rezerwuje więcej miejsca na edycję, przeprojektowanie lub dostosowanie dowolnego z 500 dostępnych szablonów.

4. Polityka cenowa

Ponieważ zarówno Wix ADI, jak i Wix Editor należą do tej samej platformy do tworzenia stron internetowych, cena nie jest ogromna. Jednak każdy plan zawiera szereg funkcji, których możesz potrzebować. Oto plany, które możesz wybrać:

 • Bezpłatny plan kosztuje niestandardowe reklamy i domenę 0 USD miesięcznie.
 • Plan kombinowany Kosztuje 11 USD miesięcznie z bezpłatną domeną i rozszerzoną przepustowością.
 • bez limitu kosztuje 14 USD miesięcznie z nieograniczoną przepustowością i funkcjami marketingowymi.
 • Pro Plan kosztuje 19 USD miesięcznie darmowe logo.
 • VIP kosztuje 29 USD miesięcznie z rozszerzonym miejscem do przechowywania i funkcjami promocyjnymi.
 • Plany biznesowe Basic / Unlimited / VIP kosztuje odpowiednio 20 USD, 25 USD i 35 USD miesięcznie dzięki funkcjom eCommerce.

Wix ADI vs Wix Editor: Być może nie potrzebujesz rozszerzonego planu z Wix ADI, ponieważ niektóre funkcje są wstępnie zainstalowane. Z drugiej strony, jeśli potrzebujesz większego i bardziej skomplikowanego projektu z bogatym zestawem funkcji, Wix Editor jest lepszą opcją dla planów Pro i VIP.

5. Jak przekonwertować ADI na edytor Wix?

Chociaż korzystanie z Wix ADI jest super szybkie i łatwe, użytkownicy mogą w pewnym momencie potrzebować przekonwertować swoje strony do edytora Wix. Może to być konieczne, gdy chcesz uruchomić skalowalną stronę internetową lub rozwijać swoją działalność. Procedura jest dość łatwa. Aby przekonwertować witrynę ADI na edytor Wix, wykonaj następujące czynności:

 1. Idź do deski rozdzielczej.
 2. Kliknij menu „Witryna”.
 3. Wybierz opcję Konwertuj na edytor.

Nastąpi przekierowanie do pulpitu edytora. Nie spiesz się, aby zapisać zmiany, ponieważ masz szansę wypróbować funkcje edytora. Jeśli ci się nie podoba, możesz wrócić do ADI bez zapisywania zmian. Jeśli uważasz, że Wix Editor jest bardziej odpowiedni. zapisz zmiany i rozpocznij edycję swojej witryny lub utwórz nową.

Użytkownicy mogą również przełączać się między edytorem a ADI. Innymi słowy, nadal istnieje szansa na powrót do ADI. Jest to jednak możliwe tylko w przypadku witryn opublikowanych PO 24 kwietnia 2017 r. W takim przypadku nastąpi przekierowanie do ostatniej zapisanej wersji witryny ADI. Aby wrócić, musisz:

 1. Idź do deski rozdzielczej.
 2. Kliknij menu „Witryna”.
 3. Wybierz opcję „Powrót do Wix ADI”.

Innym sposobem powrotu do Wix ADI jest skorzystanie z opcji historii witryny. Tam możesz przywrócić najnowszą kopię zapasową wersji ADI. Zobaczysz historię wszystkich wprowadzonych lub zapisanych zmian. Po prostu wybierz ten, którego potrzebujesz i wróć do wersji ADI.

Dolna linia

Wix jest z pewnością jedną z wiodących platform do tworzenia stron internetowych pod względem funkcjonalności i elastyczności. Z pewnością zadziała dla różnych typów stron internetowych eCommerce do mały biznes. Platforma wykorzystuje najnowsze osiągnięcia technologiczne, aby proces budowy był łatwiejszy i szybszy.

WixWix ADI jest idealny dla tych, którzy cenią sobie czas. System oparty na sztucznej inteligencji tworzy stronę internetową z odpowiednimi aplikacjami i widżetami w ciągu kilku minut. Otrzymujesz gotowy do publikacji projekt, który można dostosować z pewnymi ograniczeniami w zakresie projektowania i integracji. ADI jest dobre dla małych witryn dla tych, którzy mają istniejącą stronę na Facebooku i chcą ją przekształcić w solidną platformę online. Wix.com

WixEdytor Wix jest bardziej wszechstronnym instrumentem budowlanym o nieograniczonej swobodzie projektowania i dostosowywania. Użytkownicy mają swobodę wyboru, czy chcą zmienić istniejący szablon, wybrać typowy układ lub rozpocząć tworzenie od nowa. Niekończące się aplikacje i widżety, nieograniczona funkcjonalność przeciągania i upuszczania, ulepszone możliwości projektowania – to funkcje, których można oczekiwać od edytora. Wix.com

Dobra wiadomość jest taka, że ​​zawsze możesz przełączać się między dwoma narzędziami, kiedy tylko potrzebujesz. Tak więc, jeśli wybrałeś ADI jako poprzednią platformę, nie martw się, ponieważ możesz przejść do Edytora, gdy zajdzie taka potrzeba i odwrotnie.

Przegląd Tabela porównawcza

Wix ADIEdytor Wix
Łatwość użycia:Wix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix Editor
Funkcje:Wix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix Editor
Wzory:Wix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix Editor
Obsługa klienta:Wix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix Editor
Cennik:Wix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix Editor
Ogólny wynik:Wix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix EditorWix ADI vs Wix Editor

Wypróbuj Wix teraz

 Jest wolne

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map