Wix vs Google Sites

Wix vs Google Sites


Pokud jde o vývoj webových stránek, převládající množství uživatelů začíná váhat mezi několika nástroji pro vytváření webových stránek. Právě proto je porovnání těchto služeb tak důležité.

Po přečtení recenzí nejdůležitějších parametrů systémů, o které se zajímáte, budete mít jistotu, že si vyberete. Dnes budeme hovořit o rozdílech a charakteristických vlastnostech dvou tvůrců webových stránek – Wix a Google Sites.

Stručný snímek:

WixWix – je světově populární tvůrce webových stránek typu vše v jednom, který pokrývá široké spektrum potřeb uživatelů při budování webu. Systém se může pochlubit řadou pokročilých funkcí, jako jsou umělá inteligence, Ascend, stovky responzivních šablon, výkonné nástroje pro přizpůsobení designu a univerzální cenové plány, aby vyhovovaly všem potřebám rozpočtu a webového designu.. Wix.com

Weby GoogleWeby Google – je webový tvůrce, který je velmi jednoduchý zvládnout pro všechny kategorie uživatelů. Systém také poskytuje spolehlivou hostitelskou platformu a vytváří intuitivní prostředí pro vytváření webových stránek. Soubor funkcí, který nabízí, je poměrně jednoduchý a dobře funguje pro vývoj běžných webových stránek pro každodenní použití. sites.google.com

Přestože oba systémy umožňují vytvářet plně funkční projekty, stále se zdá docela divné srovnávat světově proslulé služby jako Wix s méně známou platformou Google Sites. Je zcela jasné, že Wix je více funkční, intuitivní a funkční.

Jde o to: jaké jsou důvody, díky nimž vystupuje z davu a existují nějaké věci, s nimiž se dokáže vypořádat a které nelze pomocí Webů Google dokončit?? Znamená to, že rozdíl mezi platformami skutečně stojí za to z dlouhodobého hlediska? Která služba – Weby Google vs Wix – je výhodnější pro určité cílové publikum? Nyní je nejvyšší čas to ujasnit. Pojďme.

1. Snadné použití

 • Wix. Wix je v současné době jedním z nejvíce uživatelsky přívětivých a nejintuitivnějších tvůrců webových stránek s vizuálním editorem. Je dodáván s pohodlnou možností přetahování podporující přímou editaci webových stránek, která má za následek ohromující zážitek z budování webu WYSIWYG. Služba strukturálně zahrnuje řídicí panel (místo, kde upravujete hlavní nastavení webových stránek) a editor (oblast, ve které ve skutečnosti pracujete na vývoji svých webových stránek v režimu WYSIWYG). Mimochodem, Wix Editor vám umožňuje aplikovat Parallax Scrolling efekt na váš projekt a zvýšit dojem, který na uživatele vytváří.

  Editor Wix

  Celkově je celé systémové prostředí navrženo ve stejném grafickém stylu, včetně aplikací. To vytváří pocit jednoty rozhraní, což usnadňuje zvyknutí si na něj. Bez ohledu na značné množství možností může tento webový tvůrce zvládnout i uživatel s nulovou zkušeností s webovým designem.

  Wix ADI Editor

  Trvá to několik hodin, než se zapamatují pozice prvků a částí systému a naučí se, jak provádět úpravy, přidávat nové funkce a navrhovat stránky, pomocí dostupné kolekce widgetů..

 • Weby Google. Webové stránky Google jsou z hlediska rozhraní podobné textovému editoru Stránky. To, co uvidíte, je dokument, ve kterém budete pracovat, a 3 oddíly možností vpravo realizované prostřednictvím karet. Správa webových stránek se příliš neliší od úpravy sestavy s formátovanými textovými a mediálními prvky. Toto je jednostránkové rozhraní. Vše, co v něm není zahrnuto, se dále objeví v vyskakovacích oknech bez přechodů.

  Editor webů Google

  To se děje na stejné obrazovce. Není divu, že tato služba je velmi snadná. Prvky a možnosti, které můžete použít, jsou viditelné současně. Je dokonce teoreticky nemožné něco zde smíchat. Prozkoumání služby závisí na vašem zájmu a zkušenostech od půl hodiny do jednoho dne.

Wix vs Google Sites. Pokud se primárně zaměřujeme na snadnost použití v této sekci, pak je vůdce zřejmý – to je Wix. Rozhraní systému je jednoduché, funkční, intuitivní a uživatelsky přívětivé. Uživatelé mohou jasně vidět výsledek své práce díky editoru webových stránek WYSIWYG. To hodně záleží na netechnologech, kteří právě prozkoumávají systém, a tak ocení příležitost provést požadované úpravy před zveřejněním na webu..

2. Sada funkcí a flexibilita

 • Wix. Wix je all-in-one řešení pro vytváření webových stránek použitelné pro vývoj různých typů webových stránek. Umožňuje vytváření firemních webových stránek, portfolií, vstupních stránek, fór, webových stránek restaurací, hotelů, komerčních a neziskových organizací, akcí, online obchodů s fyzickými a digitálními produkty (fotografie, hudba, video, soubory), herních webů, blogů a další typy projektů.

  Takové všestrannosti funkčních funkcí je dosaženo prostřednictvím bohaté sady widgetů, velkého výběru dostupných aplikací (tj. Modulů), možností integrace kódu, absolutního umístění prvků webové stránky (bez nutnosti zohlednit síť a sousední prvky) a flexibilních nastavení každého bloku (pozadí, animace, písma, rozvržení).

  Nástroje Wix Editoru

  Nepopiratelným vrcholem tvůrce webových stránek je jeho pokročilé Nástroj Wix ADI. Funkce Intelligence umělého designu pomáhá uživatelům vytvářet slušné webové stránky pouze pomocí několika kliknutí. Poskytuje podrobné pokyny a sady otázek, které pomáhají uživatelům automaticky vytvářet webové stránky pomocí odeslaných odpovědí a obsahu. Tato funkce bude velkou pomocí pro první uživatele, kteří se nemohou chlubit bohatými zkušenostmi s webovou tvorbou, ale přesto mají v úmyslu zahájit plnohodnotné projekty.

  Pro ty uživatele, jejichž kódovací dovednosti jsou na slušné úrovni, nabízí systém příležitost použít standardní editor Wix k ručnímu vytváření a správě kvalitních webových stránek. Kromě toho má Wix mobilní editor, jehož použití umožňuje vytvářet a upravovat mobilní verzi vašeho webu bez ovlivnění varianty desktop.

  Wix také vyniká z davu díky své silné funkci Turbo. Wix Turbo je sada technologií a nástrojů používaných ke snížení celkové doby načítání webových stránek. To je možné díky implementaci technologií a funkcí, které optimalizují dobu vykreslování prohlížeče bez ovlivnění jeho výkonu.

  Tvůrce webových stránek se také může pochlubit rozsáhlými možnostmi blogování které vám umožní vytvořit a aktualizovat blog kdykoli si budete přát, psát a plánovat příspěvky, umožňovat komentáře uživatelů, vybírat jedinečné návrhy blogů, nastavovat parametry SEO atd. Stejně tak se Wix pyšní výkonným eCommerce motorem, který vám umožní spouštět a spravovat malé- online obchody střední velikosti.

  Wix ADI eCommerce

  Pokud si přejete přidat výkon do projektu, na kterém pracujete, neváhejte se dostat na trh Wix App Market. Na tomto místě můžete procházet několik widgetů, rozšíření a doplňků a dále je integrovat do svých webových stránek. Widgety, které jsou zde k dispozici, jsou bezplatné a placené. Je jen na vás, abyste vybrali požadované prvky.

  Dalším klíčovým rysem tvůrce webových stránek je Wix Ascend. Jedná se o pokročilé obchodní řešení typu vše v jednom, které zahrnuje všechny obchodní nástroje, které můžete potřebovat k vytvoření profesionálního projektu. Celkově je zde k dispozici více než 20 produktů, které lze efektivně využít ke spuštění, správě a propagaci vašeho projektu. Všechny nástroje jsou pečlivě rozděleny do sekcí a skupin podle jejich účelu a indikace (můžete procházet nástroje interakce se zákazníky, nástroje propagace webových stránek, možnosti marketingu a další).

  Wix Code – jedinečný nástroj pro tvorbu webových aplikací – je další výhodou systému to přijde na potřeby všech kategorií uživatelů. Umožňuje všem spouštět a upravovat webové aplikace, aniž by bylo nutné prokazovat dovednosti kódování a povědomí o základech programování.

 • Weby Google. Webové stránky Google se nepoužívají pouze k vytváření veřejných webů. Používá se také k návrhu interních a intranetových webů. Tato služba ideálně pracuje pro týmovou práci na vývoji projektu.

  Máte velký výběr webových aplikací Google, včetně dokumentů, listů, kalendáře, Gmailu atd. To umožňuje přidávat dokumenty na stránky, grafy, prezentace, obrázky, diagramy, video formuláře YouTube, mapy s určeným umístěním atd. … z cloudu.

  Jinými slovy, cloudové aplikace Google se používají jako widgety (poskytovatelé obsahu) pro weby Google. Přidáním prvku na stránku (video, dokument nebo prezentace) získáte blok, jehož rozměry lze regulovat podle vašich potřeb.

  Zdroj vložení stránek Google

  Jeden blok může obsahovat několik prvků, jako je název, video a popis v náhodném pořadí jejich umístění vůči sobě. Nástroje pro formátování obsahu jsou standardní a zahrnují písmo, barvu, seznam, zarovnání, odkaz. Je možné vytvořit více stránek, z nichž každá bude v horním menu.

  Nejsou zde žádná nastavení SEO ani možnost připojení domény k vašemu webu. Můžete přidat libovolný počet uživatelů pro spolupráci a výměnu vizuálních dat, například vytvořit online životopis nebo publikovat dokumenty s mediálními prvky pro přístup veřejnosti. Weby Google se vyplatí tyto úkoly používat, ne více.

Wix vs Google Sites. Účelem těchto služeb je řešit různé typy úkolů. Wix umožňuje vytvářet atraktivní komerční weby se složitými funkcemi, spisovatelské blogy, weby vývojářů her nebo hudebníků s možností platby online a také projekty elektronického obchodování..

Google Sites je lehké řešení pro podporu komunikace a sdílení dat v týmu. Toto je jedna z částí rozsáhlého cloudového nástroje Google spolu s aplikacemi pro správu dokumentace, mapy atd.

Pokud jde o sadu funkcí, Wix je určitě vůdce, což je docela pochopitelné. Specializovaný tvůrce placených webových stránek je ve srovnání s bezplatnou zabalenou aplikací od společnosti Google mnohem funkčnější.

3. Vzory

Tabulka porovnání návrhů

WixWeby Google
Počet témat:5506
Mobilní editor:&# x2714; ANO✘ NE
Návrh webových stránek AI:&# x2714; ANO✘ NE
Táhnout&Pokles:&# x2714; ANO&# x2714; ANO
Optimalizace pro mobily:&# x2714; ANO✘ NE
 • Wix. Wix je špičkovým lídrem, pokud jde o kvalitu hotových šablon. Ve skutečnosti nabízí nejlepší designy na současném trhu s webovým designem. Celkový počet motivů v současné době přesahuje 550 šablon, které jsou ve výchozím nastavení mobilní a plně přizpůsobitelné. Pokud očekáváte lepší kvalitu šablony, můžete vybraný design ručně upravit pomocí systémového editoru.

  Stačí jedno kliknutí, aby systém automaticky upravil šablonu tak, aby vyhovovala všem typům mobilních a stolních zařízení. Galerie šablon je pravidelně aktualizována, aby uživatelům nabídla pokročilé návrhy. Pokud se vám nepodaří najít vhodné téma mezi vzorky, které poskytuje Wix, existuje možnost vybrat prázdnou šablonu a přizpůsobit ji od nuly.

  Chcete-li upravit návrhy, můžete přidat nové bloky, integrovat widgety a rozšíření, nastavit parametry vrstvy, použít více efektů, animované pozadí a další prvky v závislosti na výklenku, který váš web patří, a výsledku, který chcete využít. Nezapomeňte, že při práci na projektu nebudete moci přepínat šablony kvůli funkci absolutního umístění prvků, kterou společnost Wix nabízí.

 • Weby Google. Webové stránky Google nemají galerii návrhů akcií. Místo toho vám bude nabídnuto 6 jednoduchých motivů, které změní schéma stránky písem a umožní vybrat hlavní barvu prvků.

  V důsledku toho budou webové stránky vypadat podobně z pohledu designéra. Budou mít stejnou barvu a styl písma. Příležitost obarvit bloky podobným způsobem nebo nastavit vlastní obrázek na pozadí přidává rozmanitost zde.

  Neexistují žádné další nástroje pro přizpůsobení designu. Stránky Webů Google se mohou od sebe vizuálně lišit v důsledku rozdílu v kombinaci prvků a jejich vzájemného umístění. Všechny weby vytvořené pomocí platformy vypadají velmi podobně. Rozdíl je v obsahu a jeho formátování.

Wix vs Google Sites. Pokud jde o srovnání designu, existuje jasný rozdíl mezi profesionálním tvůrcem webových stránek a zjednodušenou aplikací pro firemní intranet. Je samozřejmé, že Wix přichází se všemi výhodami plnohodnotného systému – dokonalá sada návrhářských šablon optimalizovaných pro mobily, pokročilé nástroje pro přizpůsobení a příležitost vytvořit si vlastní témata od nuly..

4. Zákaznická podpora

 • Wix. Wix nabízí výkonné středisko podpory, které zahrnuje kanál YouTube, fórum, rozsáhlé středisko podpory a působivou sekci FAQ. Možnost inteligentního vyhledávání umožňuje najít odpovědi na téměř všechny otázky, které uživatel má. Pokud se vám to stále nepodaří, můžete zkusit použít systém vstupenek. Při práci na vývoji webových stránek se nad každým upravitelným prvkem zobrazí otazník. Stačí umístit kurzor nad něj a získat potřebné informace o použití uvedeného prvku a tipy na jeho praktické použití.

  Znalostní základna tvůrce webových stránek je bohatá, je poučná videa a návody, které jsou jasné a srozumitelné hned od začátku. Pokud ještě zbývají nějaké dotazy, můžete kontaktovat odborníky společnosti Wix e-mailem.

 • Weby Google. Weby Google přicházejí s referenční částí navrženou ve stylu značky, která je lakonická, jednoduchá a srozumitelná. V případě potřeby můžete také navštívit fórum nápovědy pro weby Google.

Weby Google vs Wix. Technická podpora systémů je realizována odlišně kvůli rozlišení mezi typy platforem. Wix nabízí více referenčních materiálů a poskytuje přístup ke komunikaci s vývojáři.

5. Cenová politika

Při analýze těchto kritérií není co porovnávat, protože weby Google jsou bezplatnou cloudovou aplikací. Ano, bude vám nabídnuto 10 GB místa na disku pro vaše soubory, měli byste mít možnost připojit vlastní doménu, přidat favicon a nastavit nejjednodušší SEO. Ale to je vše. Tyto špatné příležitosti dokazují jediný fakt: systém nebyl vytvořen pro návrh komerčních webových stránek. Můžete jej používat zdarma po neomezený časový interval.

Wix může také nabídnout věčný bezplatný plán, který se neliší od plánu nabízeného na Webech Google ve smyslu: získáte funkčnost a místo na disku, ale nebudete moci připojit svou vlastní doménu. Budete však moci nastavit SEO a další funkce.

Wix navíc nabízí několik placených plánů, které umožňují vytvoření internetového obchodu, připojení doménového jména k webové stránce, rozšíření objemu místa na disku, získání užitečných aplikací jako bonus atd. Celkově vzato webový tvůrce zaplatil 5 předplatné, jehož cena začíná na 4,50 USD / měsíc pro nejlevnější Connect Domain Plan a až na 24,50 USD / měsíc pro nejdražší VIP plán. Nezapomeňte, že plán připojení domény neodstraní systémové reklamy z webu. Chcete-li se jich zbavit, musíte upgradovat na Combo Plan a vyšší.

Standardní cena Wix

Wix navíc nabízí několik placených plánů, které umožňují vytvoření internetového obchodu, připojení doménového jména k webové stránce, rozšíření objemu místa na disku, získání užitečných aplikací jako bonus atd..

Pokud jsou weby Google zcela bezplatnou službou, má smysl ji porovnat s bezplatnou verzí Wix. Již jsme definovali, že Wix je v tomto srovnání lídrem i za těchto okolností: má menší omezení a více příležitostí za jiných stejných podmínek.

Při použití placených plánů se funkce stává pokročilejší. Proto webové stránky Google nemají šanci vyhrát srovnání.

6. Klady a zápory

Wix je výkonný tvůrce webových stránek, jehož použití bude zajistit více výhod. Podívejme se na nejdůležitější z nich:

 • Ohromující obchod s aplikacemi, nabízí aplikace, které vypadají skvěle, pracují důsledně a snadno se integrují;
 • Vizuální editor, což je trochu smíšené kvůli rozmanitosti možností, ale stále docela flexibilní;
 • Wix kód a Wix ADI – technologie, které nemají analoga, které mohou konkurenti nabídnout. Takové věci, jako jsou databáze a umělá inteligence, tvoří budoucnost vytváření webových stránek;
 • Pěkný Průvodce SEO, generování užitečných tipů pro nováčky;
 • Slušné šablony;
 • Působivé středisko podpory;
 • Vysoká frekvence propagačních kampaní, nabízí slevy za placené plány.

Je zřejmé, že je snadné najít nevýhody v tak rozsáhlé systémové funkčnosti, jako například:

 • Omezení šířky pásma kanálu ve dvou počátečních plánech nepřispívají k důvěryhodnosti systému;
 • Bez ohledu na vysokou kvalitu rozhraní je to stále trochu je těžké ji používat hned od začátku, takže si musíte zvyknout;
 • Je žádoucí mít možnost importovat produkty z CSV nebo XML soubory, které zatím nejsou k dispozici.

Wix není ideální tvůrce webových stránek, ale rozhodně se snaží být nejlepší. Vysoká míra vývoje mu umožňuje být lídrem ve výklenku a vytvářet slibné vyhlídky pro uživatele. Na tomto pozadí jsou malé chyby neviditelné.

Weby Google je zpočátku stojí za chválu díky své intuitivní povaze. Ještě jsme se nesetkali s jednodušší službou vytváření webových stránek. To je podstata jeho přitažlivosti.

 • Přístup k celé sadě Google Apps umožňuje vytvářet webové stránky s různým obsahem, formátování jako standardní dokumenty v textových editorech. Můžete navrhovat vizuálně přitažlivé dokumenty? Pokud ano, bude pro vás snadné ovládat stránky Google.

 • Můžete použít soubory z cloudu značky, včetně obrázků, videí, dokumentů, grafů atd. To je velmi výhodné. Webové stránky reagují, což je také výhoda.

 • Stejně jako jakékoli jiné cloudové aplikace od Googlu udělíte zvolený typ přístupu svým kolegům nebo přátelům. Služba nemá žádné nevýhody, pokud jde o zadané funkce – vše zde funguje skvěle.

Weby Google však ztratí přitažlivost pro firmy mimo své útulné prostředí. To je hlavní nevýhoda systému: nebudete moci vytvořit web, který vám pomůže vydělat (prodat, přilákat klienty, propagovat něco atd.).

V systému nelze spravovat blog, vytvořit fórum nebo internetový obchod, navrhnout atraktivní galerii atd. Nemůžeš tady udělat mnoho. To je problém, který vám nedovolí brát Servery Google vážně.

Sečteno a podtrženo

Která možnost – Wix nebo Google Sites – je výhodnějším řešením pro web design a pro koho? Oba tvůrci webových stránek umožňují vytvářet a publikovat webové stránky. Avšak přístupy, které používají, sady funkcí a hlavní parametry systému, si jasně uvědomují, že systémy se hodně liší. I srovnání možností bezplatných verzí dělá z Wix výhodnější variantu pro všechny kategorie uživatelů. Tím nechceme zmínit výhody poskytované placenými plány.

WixWix je dokonalý tvůrce webových stránek pro uživatele, jejichž očekávání a snaha o webový design přesahují běžné cíle vývoje webových aplikací. Systém je v současné době nejlepší ve výklenku a nabízí vynikající funkčnost, pokročilé nástroje pro přizpůsobení designu, obrovskou sbírku šablon optimalizovaných pro mobilní prohlížení a jedinečná řešení pro úpravy designu. Wix.com

Weby GoogleWeby Google je tvůrce webových stránek, který pozoruhodně zaostává za Wixem z hlediska funkčnosti a vizuální prezentace. Systém může dobře fungovat pro jednoduché projekty, které neimplikují možnosti integrace nebo složitá řešení webového designu. sites.google.com

Porovnání těchto dvou platforem jasně ukazuje vítěze – Wixe. Pokud stále váháte, uvědomte si, že Weby Google se většinou budou líbit těm lidem, kteří aktivně používají Google Apps v režimu týmové práce. Zde můžete spravovat projekty a sdílet osvědčené postupy ve spolupráci se svými členy týmu. Pokud však chcete vytvořit komplexní komerční webové stránky s pokročilým výkonem a bezkonkurenčním vizuálním dopadem, pak je Wix bezpochyby tou nejlepší volbou.

Přehled srovnávací tabulky

WixWeby Google
Snadnost použití:Wix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google Sites
Funkce:Wix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google Sites
Vzory:Wix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google Sites
Zákaznická podpora:Wix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google Sites
Ceny:Wix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google Sites
Celkové skóre:Wix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google SitesWix vs Google Sites

Vyzkoušejte Wix Now

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map