Wix vs Magento

wix vs magento


Tym razem wyróżnimy dwie platformy do tworzenia stron internetowych, które mogą pochwalić się dobrą opinią wśród właścicieli witryn. Są to Wix i Magento. Oba systemy posiadają potężny zestaw funkcji niezbędnych do uruchomienia i zarządzania funkcjonalnym sklepem internetowym.

Podobnie każdy z nich ma indywidualne rozróżnienia i cechy, o których użytkownicy powinni wiedzieć przed dokonaniem ostatecznego wyboru.

Szybka migawka:

WixWix – jest najbardziej znanym twórcą stron internetowych, którego zakres funkcji, narzędzi i opcji pozwala na uruchomienie małych i średnich sklepów internetowych. Kreator stron internetowych działa równie dobrze dla początkujących, jak i dla doświadczonych twórców stron internetowych zaangażowanych w tworzenie projektów zorientowanych na klienta. Dzięki Wix możesz stworzyć w pełni funkcjonalny sklep internetowy bez najmniejszych umiejętności projektowania lub kodowania. Wix.com

MagentoMagento – jest jednym z najpopularniejszych twórców stron internetowych zorientowanych na eCommerce. System pozwala budować strony internetowe różniące się złożonością, podejściem do projektowania stron internetowych, budżetem i innymi parametrami. Co więcej, opanowanie i zarządzanie sklepami internetowymi opartymi na Magento jest często wyzwaniem dla niedoświadczonych projektantów stron internetowych ze względu na złożoność usługi. Magento.com

Który kreator stron internetowych może zaoferować więcej funkcji eCommerce? Który z nich będzie liderem porównania? Aby odpowiedzieć na te pytania i zdefiniować korzystne cechy obu systemów, warto porównać Magento z Wix z punktu widzenia ich głównych parametrów. Właśnie to zamierzamy zrobić w przeglądzie. Przygotujmy się na dudnienie!

1. Łatwość użycia

 • Wix. Jest to jeden z najprostszych i najbardziej przyjaznych dla twórców stron internetowych, który został stworzony specjalnie dla użytkowników, którzy nie mają pojęcia o niuansach tworzenia stron internetowych i wiedzy programistycznej. System umożliwia uruchomienie strony od zera bez potrzeby posiadania zaplecza technicznego, programowania lub programowania.

  Edytor Wix

  Pulpit nawigacyjny systemu oraz jego interfejs mają logiczną strukturę i intuicyjne przeglądanie. Edytor WYSIWYG wraz z funkcją przeciągania i upuszczania pozwalają kontrolować każdy etap procesu projektowania stron internetowych, widząc wcześniej wprowadzone zmiany. Możesz łatwo zarządzać sklepem internetowym w zależności od potrzeb i celu projektu, dodawać i dostosowywać sekcje, widżety, rozszerzenia i inne wymagane elementy.

  Wix ADI eCommerce

  Edytor motywów zawiera zestaw narzędzi potrzebnych do stworzenia spersonalizowanej strony internetowej oraz ustalenia tożsamości marki i oryginalnego stylu. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie tworzyłeś stron internetowych, Wix nie pozwoli ci się zgubić.

 • Magento. W przeciwieństwie do Wix, Magento nie może się pochwalić takim samym poziomem przyjazności dla użytkownika. Platforma zawsze wydawała się niejasnym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy nie mają specjalnych umiejętności edytowania lub kodowania. Wydanie wersji Magento 2.0 prawie nie ułatwiło procesu budowy. Gdy będziesz musiał dodać dowolną nową funkcję lub edytować określoną sekcję, będziesz musiał dobrze poradzić sobie z HTMLem i nauczyć się podstaw platformy Magento.
 • Edytor Magento

Wix vs Magento. Wix wygląda na lepszą opcję dla nie-programistów. Ma prostsze funkcje edycji i nie wymaga umiejętności technicznych. Z drugiej strony zarządzanie Magento będzie trudnym wyzwaniem nawet dla użytkowników, którzy mają przynajmniej podstawowe doświadczenie techniczne i projektowe.

2. Zestaw funkcji i elastyczność

 • Wix. Kreator stron internetowych wyróżnia się funkcjonalnością. Opcje eCommerce nie są wyjątkiem. System jest wyposażony w zintegrowany silnik eCommerce, którego użycie skutkuje stworzeniem atrakcyjnych wizualnie małych i średnich sklepów internetowych o wysokiej wydajności.

  Projektując sklep internetowy z Wix, możesz utworzyć wiele list produktów ze szczegółowymi opisami i obrazami. Można również podzielić je na kategorie i podkategorie, aby zapewnić wygodne i oszczędzające czas wyszukiwanie produktów.

  Doświadczeni projektanci stron internetowych docenią opcję pracy w standardowym edytorze stron internetowych. Istnieje możliwość wybrania szablonu, który najbardziej odpowiada niszom biznesowym, a następnie ręcznego dostosowania go za pomocą narzędzi dostępnych na pulpicie nawigacyjnym. To wymaga więcej czasu i wysiłku, ale jest to pewny sposób na stworzenie jedynego w swoim rodzaju projektu sklepu internetowego, który będzie się różnić od reszty.

  Użytkownikom, którzy dopiero zaczynają doskonalić swoje umiejętności projektowania stron internetowych, z pewnością spodoba się ten pomysł Wix ADI. To narzędzie, które automatycznie tworzy witrynę od zera, korzystając z wcześniej przesłanych informacji biznesowych. Jest to opcja znacznie szybsza niż przy użyciu standardowego edytora.

  Edytor sklepu Wix

  Co więcej, twórca witryny dba o wygodę właścicieli witryn i odwiedzających, którzy korzystają z mobilnej wersji sklepu internetowego. Dostępny w systemie mobilny edytor pozwala zarządzać i aktualizować stronę internetową z dowolnego miejsca, w którym jest połączenie z Internetem. Pamiętaj, że zmiany wprowadzone w trybie mobilnym nie są odzwierciedlane w wersji stacjonarnej sklepu internetowego, podczas gdy zmiany wprowadzone w trybie stacjonarnym są automatycznie wyświetlane w trybie mobilnym.

  Wix Mobile Editor

  Na uwagę zasługuje również kreator stron Wix ze względu na App Market, w którym można wybierać między darmowymi i płatnymi widżetami, rozszerzeniami i dodatkami eCommerce, które mają zostać zintegrowane z witryną eCommerce. Możesz tu znaleźć wiele opcji, czy to formularz rejestracyjny biuletynu, narzędzie wyszukiwania witryny, kreator formularzy, pole rezerwacji, sekcja recenzji klientów lub dowolny inny widget ukierunkowany na eCommerce. Kreator stron internetowych obsługuje również 17 opcji płatności, w tym popularne na całym świecie PayPal, Braintree, Stripe i inne alternatywy.

  Wix pozwala właścicielom witryn łatwo obsługiwać promocje, kampanie reklamowe i wydarzenia specjalne dla potencjalnych klientów. Właściciele sklepów internetowych mogą aktywować kody kuponów, wyprzedaże i rabaty, aby przyciągnąć jak najwięcej klientów.

 • Magento. Jeśli chodzi o Magento, dodanie dodatkowych funkcji może być wyzwaniem. Jako platforma typu open source platforma wymaga głębszego zaangażowania technicznego. Po wybraniu tego konkretnego narzędzia do budowania możesz liczyć tylko na osobiste możliwości utrzymania lub zatrudnić profesjonalnego programistę w celu dodania nowych funkcji.

  Funkcje Magento

  Niektórzy mogą zdecydować się na Magento Connect i uzyskać potrzebne aplikacje. jednak, każde rozszerzenie spowoduje wzrost kosztów. Po raz kolejny musisz mieć dobre umiejętności kodowania, aby dodawać nowe rozszerzenia. Za każdym razem, gdy chcesz uruchomić nowy program lojalnościowy lub zintegrować system marketingu e-mailowego, musisz zatrudnić profesjonalnego programistę.

Wix vs Magento. Wix wydaje się być prostszą ścieżką, jeśli chodzi o zakładanie sklepu internetowego od zera bez żadnego wysiłku. Użytkownicy otrzymują szablon w pełni wypełniony rozszerzeniami i zawiera potrzeby małego sklepu internetowego. Magento wygląda na bardziej skomplikowane z punktu widzenia dodawania nowych aplikacji i dodatków.

3. Wzory

Tabela porównawcza projektu

WixMagento
Liczba tematów:550Zwyczaj
Edytor mobilny:&# x2714; TAK✘ NIE
Projektowanie stron internetowych AI:&# x2714; TAK✘ NIE
Opór&Upuszczać:&# x2714; TAK✘ NIE
Zoptymalizowany pod kątem urządzeń mobilnych:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
 • Wix. System oferuje przyzwoitą kolekcję gotowych na urządzenia mobilne szablonów eCommerce, których możesz użyć do tworzenia małych i średnich sklepów internetowych. Jakość szablonów jest na najwyższym poziomie – mają profesjonalny i imponujący wygląd, który jest zrozumiały od pierwszego wejrzenia. Niezależnie od tego, jaki motyw wybierzesz, możesz być w 100% pewien, że Twój sklep internetowy przyciągnie uwagę odbiorców docelowych, zachęcając do chęci przeglądania listy produktów.

  Każdy szablon pozwala tworzyć i sprzedawać około 100-150 produktów ze szczegółowymi opisami i zdjęciami dla lepszego przyciągania klientów. Istnieje również możliwość wybrania pustego motywu do samodzielnego zaprojektowania sklepu internetowego. Zapewniając proste i intuicyjne przeglądanie stron internetowych, Wix pozwala wybierać i integrować aplikacje i narzędzia marketingowe w celu tworzenia atrakcyjnych podglądów produktów.

  System zawiera kolekcję zdjęć stockowych, a także obszerne galerie zdjęć, które zapewniają wyjątkowy wygląd stron internetowych. Dzięki zaawansowanej funkcji przewijania Paralaksy i opcji integracji wideo Twoja witryna będzie miała bardziej atrakcyjny i niepowtarzalny wygląd.

 • Magento. Szablony Magento mają profesjonalny wygląd z listą właściwie zorganizowanych kategorii. Po prostu przejdź do Magento Marketplace i wybierz motyw, który Ci się podoba. Platforma oferuje obecnie 13 tematów związanych z e-commerce. Platforma ma również responsywne szablony z animowanym projektem, efektami przewijania itp. Większość z nich wygląda świetnie, ale są dostępne tylko w wersji płatnej.

Wix vs Magento. Kolekcja szablonów eCommerce Wix jest bardziej obszerna i bogata w funkcje w porównaniu do tej oferowanej przez Magento. Kreator stron internetowych umożliwia stosowanie elastycznych narzędzi dostosowywania projektu, opcji integracji i motywów jakości do tworzenia profesjonalnych i w pełni funkcjonalnych projektów eCommerce.

4. Obsługa klienta

 • Wix. Wix zapewnia pełną obsługę klienta w celu rozwiązania dowolnego problemu. Użytkownicy mogą skontaktować się z zespołem pomocy technicznej, jeśli mają pytania związane z rozliczeniami, domenami, ustawieniami sklepu Wix itp. Zachęcamy do zadawania pytań na początku, a także do ubiegania się o pomoc w zarządzaniu już istniejącą witryną. Wix gwarantuje natychmiastową pomoc techniczną i inne rodzaje pomocy.

  Interfejs usługi zawiera wiele wskazówek, wskazówek i wskazówek dotyczących maksymalizacji efektu pracy z usługą. Bez względu na przycisk, który chcesz aktywować, aby wykonać określone działanie, zobaczysz ikony pomocy nad nim, aby zrozumieć jego konsekwencje. Istnieje również dostęp do oficjalnego forum platformy, na którym można znaleźć wiele tematów, gałęzi i sekcji z artykułami, przewodnikami, często zadawanymi pytaniami i innymi pomocnymi źródłami informacji.

 • Magento. Magento wygląda na trudniejsze, jeśli chodzi o obsługę klienta. Chociaż platforma ma własne centrum pomocy, wygląda na mniej pomocną, tylko z niektórymi podstawowymi sekcjami, takimi jak Porady lub FAQ. Chociaż nadal ma forum programistów, na którym można wyszukiwać niezbędne informacje lub prosić o poradę, spowoduje to, że proces tworzenia będzie bardziej czasochłonny. Obsługa klienta jest dostępna tylko dla subskrybentów wersji Enterprise, co nie jest dobrą wiadomością dla właścicieli małych firm.

Magento vs Wix. Wix wydaje się być bardzo pomocny dla początkujących, którzy dopiero zaczynają budować swój pierwszy sklep internetowy. Platforma oferuje bogate centrum pomocy z zaznaczonymi wszystkimi podstawowymi problemami. Jednocześnie możesz skontaktować się z zespołem pomocy technicznej Wix, jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi na pytanie lub potrzebujesz pilnej pomocy technicznej. Zespół wsparcia Magento wygląda mniej informacyjnie. Centrum pomocy zawiera kilka ogólnych oświadczeń, a wsparcie na żywo jest dostępne tylko dla uprzywilejowanych klientów.

5. Polityka cenowa

 • Wix. Wix wydaje się być bardziej opłacalnym rozwiązaniem w porównaniu z innymi twórcami stron internetowych, w tym Magento. Platforma ma bezpłatny wieczny plan, który pozwala przetestować cały zestaw funkcji, który Cię interesuje. Istnieje osobny plan eCommerce dla sklepów internetowych. Jego koszt stanowi obecnie 16,50 USD / mc. Plan oferuje wystarczającą przepustowość i przestrzeń dyskową do hostowania, zarządzania i aktualizowania w pełni funkcjonalnej witryny eCommerce. System regularnie oferuje rabaty, które mogą czasami stanowić 50% lub nawet więcej, w zależności od okazji. Te zniżki i oferty specjalne dotyczą głównie planów zaawansowanych, w tym subskrypcji eCommerce.

 • Magento. Magento wygląda na mniej korzystnego z ekonomicznego punktu widzenia. Nadal oferuje bezpłatny plan. Ma jednak ograniczony zestaw funkcji, które nie wystarczą do zbudowania zadłużonego sklepu internetowego. Użytkownicy nadal będą musieli płacić więcej za dodatkowe funkcje i dodatki dostępne tylko za opłatą. Na przykład pojedynczy System Czatu Prywatnego będzie kosztował 39 USD tylko po to, aby informować klientów. Czy to jest warte tych pieniędzy? Na pewno nie.

Wix vs Magento. Chociaż Magento CE jest bezpłatny, nie będziesz w stanie poradzić sobie bez dodatkowych kosztów. Każda nowa wtyczka lub rozszerzenie, które musisz zainstalować, wymaga dodatkowych pieniędzy. Weź również pod uwagę miesięczną opłatę ustaloną przez dostawcę usług hostingowych. Wix oferuje bezpłatne usługi hostingowe oraz dziesiątki bezpłatnych aplikacji dla Twojego sklepu.

Wniosek

Wix i Magento to narzędzia do tworzenia stron internetowych, których można użyć do osiągnięcia tego samego celu – stworzenia funkcjonalnych, bogatych w funkcje i imponujących sklepów internetowych. Pomimo wspólnego celu, systemy mają zupełnie inne podejście do procesu tworzenia stron internetowych, funkcji eCommerce, narzędzi dostosowywania projektu i złożoności opanowania systemu. Podczas gdy Wix to wszechstronny kreator stron internetowych z potężnym silnikiem eCommerce, Magento jest specjalistycznym systemem znanym z bogatego zestawu funkcji.

WixWixjest znanym twórcą stron internetowych, który oferuje bogaty zestaw funkcji, profesjonalne szablony gotowe do użytku mobilnego, imponujące narzędzia do dostosowywania i osobny plan dla projektów eCommerce. System nie oznacza znajomości umiejętności kodowania, aby umożliwić użytkownikom tworzenie sklepów internetowych wyposażonych w zalety eCommerce. Dlatego zasługuje na uwagę wszystkich projektantów stron internetowych bez wyjątku. Wix.com

MagentoMagento to wyspecjalizowana platforma eCommerce oparta na chmurze, której celem jest tworzenie odrębnych cyfrowych doświadczeń handlowych. System jest pełen zaawansowanych eCommerce i opcji marketingowych, zapewniając dostęp do zaawansowanych technologii projektowania stron internetowych i wielu opcji dostosowywania. Pomimo tego Magento nie jest łatwe do opanowania dla użytkowników, którzy nigdy wcześniej nie byli zaangażowani w tworzenie stron internetowych. Jest to kluczowe wyzwanie, które często uniemożliwia użytkownikom preferowanie tego narzędzia do tworzenia witryn. Magento.com

Na podstawie wyników porównania doszliśmy do wniosku, że Wix ma jeszcze wiele do zaoferowania w zakresie tworzenia witryn eCommerce użytkownikom o zróżnicowanym doświadczeniu w projektowaniu stron internetowych i umiejętnościach.

Przegląd Tabela porównawcza

WixMagento
Łatwość użycia:Wix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs Magento
Funkcje:Wix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs Magento
Wzory:Wix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs Magento
Obsługa klienta:Wix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs Magento
Cennik:Wix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs Magento
Ogólny wynik:Wix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs MagentoWix vs Magento

Wypróbuj Wix teraz

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map