Wix vs Squarespace

Powinienem wybrać Wix czy powinienem się zarejestrować Squarespace? Jeśli czytasz ten artykuł, prawdopodobnie masz trudności z podjęciem decyzji, czy umieścić swoją przyszłą obecność w sieci w rękach całkowicie przebudowanego Squarespace, czy spróbować szczęścia z Wix, prawdopodobnie najłatwiejszym narzędziem do budowania stron internetowych. Chcemy ułatwić ci podjęcie tej decyzji.


Właśnie zaktualizowaliśmy nasze porównanie Wix vs. Squarespace, więc zagłębimy się w pięć obszarów, które naszym zdaniem wpłyną na twoją decyzję:

1. Łatwość użycia

 • Wix. Wix jest łatwy. Kiedy otwierasz panel sterowania po raz pierwszy, masz wrażenie, że używasz go od lat – jest dobrze zorganizowany, przyjemny dla oka i naprawdę motywujący. Praca z nim to prawdziwa przyjemność.

  Możesz łatwo dostosować swoją stronę w środowisku edycji WYSIWYG, po prostu przeciągając elementy projektowe i widżety na płótno. Wadą tego podejścia – zwanego „pozycjonowaniem bezwzględnym” – jest to, że nie możesz zmienić swojego motywu w przyszłości.

  Wix Editor - Kreator stron Wix

  Możesz zmienić swój istniejący motyw według własnego uznania, ale nie ma możliwości powrotu do galerii i wybrania nowego projektu. Jedynym sposobem na to jest zbudowanie innej witryny (od zera), a następnie przeniesienie na nią konta Premium.

  Panel sterowania Wix jest podzielony na dwa obszary: Dashboard i Editor. Pulpit nawigacyjny pozwala w łatwy sposób zarządzać ustawieniami witryn, a Edytor zapewnia całkowitą wygodę tworzenia witryn WYSIWYG.

  Najnowsza aktualizacja edytora Wix sprawia, że ​​proces tworzenia strony internetowej jest jeszcze łatwiejszy, a efekt jest lepszy. W szczególności przeprojektowany edytor pozwala tworzyć pełnoekranowe tła wideo, budować przewijane strony z łatwą nawigacją dzięki nowej funkcji Strips Layout; dzięki nowemu edytorowi możesz nadać swojej witrynie zupełnie nowy wymiar dzięki efektom przewijania paralaksy.

  Wix ADI

  Wix ADI – Artificial Design Intelligence – rewolucyjne rozwiązanie, które pozwala tworzyć dostosowane strony internetowe, ucząc się informacji o osobie lub firmie. Do uruchamiania stron internetowych z Wix ADI nie są wymagane żadne umiejętności kodowania. Narzędzie poprowadzi Cię przez cały proces tworzenia stron internetowych, zapewniając szczegółowe wskazówki i rekomendacje.

  Musisz podać informacje związane z witryną, aby system mógł zrozumieć, jakiego rodzaju witryny dokładnie potrzebujesz. Budowanie projektów za pomocą Wix ADI jest niezwykle łatwe i wygodne. Ma to największe znaczenie dla nietechnicznych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w niszy projektowania stron internetowych i chcą tworzyć strony internetowe dla majsterkowiczów bez umiejętności kodowania lub doświadczenia.

 • Squarespace. Wcześniej Squarespace miał wiele punktów bólowych związanych z UX. Na szczęście większość z nich została rozwiązana. Najnowsza wersja konstruktora (Squarespace Seven) jest znacznie łatwiejsza niż jej poprzednik. Niemniej jednak wciąż jest gorszy od Wix. Na pewno jest krzywa uczenia się. Ale gdy zrozumiesz jego logikę, aktualizacja witryny stanie się łatwa i szybka.

  Edytor Suqrespace

  Mimo że Squarespace jest narzędziem do tworzenia witryn WYSIWYG, jego edytor stron jest nadal mniej intuicyjny w porównaniu do tego oferowanego przez Wix. Jest też jedna znacząca awaria edytora – system nie ma opcji podglądu, a wszystkie wprowadzone zmiany są zapisywane automatycznie. W rezultacie odwiedzający mogą zobaczyć witrynę taką, jaka jest, ze wszystkimi błędami, które możesz przypadkowo popełnić. Powoduje to konieczność posiadania co najmniej pewnych podstaw programowania lub doświadczenia w projektowaniu stron internetowych, aby uniknąć problemów.

  Co więcej, musisz przyzwyczaić się do edytora stylów Squarespace. Nie jest to tak skomplikowane, ale wciąż istnieją pewne niuanse, które należy zapamiętać, aby skutecznie z nim pracować. Na przykład musisz przesunąć sekcje i obiekty, aby uporządkować je odpowiednio i dostosować stronę według potrzeb. Jednak niektóre szablony mają ustalone pozycje dla wszystkich elementów i ich przenoszenie lub zmiana może być niemożliwa, nawet jeśli chcesz. Podsumowując, projektowanie strony internetowej od podstaw przy użyciu edytora Squarespace jest nieco bardziej skomplikowane.

Wix vs Squarespace. Bez wątpienia Wix jest zabawniejszy i łatwiejszy w użyciu. Squarespace ma bardziej stylowy, dopracowany wygląd, ale jest mniej intuicyjny. Zanim zaczniesz dostosowywać swoją witrynę Squarespace, zapoznaj się z filmami pomocy.

2. Zestaw funkcji i elastyczność

 • Wix. Jeśli Twoim celem jest zbudowanie strony internetowej w jednym miejscu bez pisania kodów, Wix może być odpowiedni dla Ciebie. Oferuje wystarczającą liczbę narzędzi do tworzenia różnych witryn: blogów, witryn firmowych, witryn eCommerce i innych.

  Większość funkcji to natywne opcje, które można włączyć bezpośrednio z panelu sterowania. Inne są oferowane jako rozszerzenia innych firm dostępne za pośrednictwem Wix App Market. Oznacza to, że Twoja witryna ma potencjalnie ogromny zestaw funkcji. Oto kilka przykładowych aplikacji z rynku: Kreator formularzy, wyszukiwanie w witrynie, formularz zapisania się do newslettera, recenzje klientów, rezerwacja terminu i więcej.

  Wix Apps Market - Kreator stron Wix

  Jedynym minusem rynku jest to, że aby uzyskać pełnię wrażeń z aplikacji, musisz za to zapłacić oprócz standardowej opłaty Wix. Oznacza to, że miesięczna opłata może wzrosnąć do trzydziestu, a nawet czterdziestu dolarów w zależności od zainstalowanych aplikacji. Dobrą wiadomością jest to, że większość aplikacji ma darmowe podstawowe wersje.

  Przyjrzyjmy się bliżej podstawowym cechom Wix:

  eCommerce: Wix ma wewnętrzny silnik eCommerce, który ma wszystko, czego potrzebujesz, aby założyć prosty sklep. Tak jak wszystko w Wix, twoim sklepem będzie zarządzał interfejs wizualny.

  Menedżer sklepu umożliwia organizowanie produktów w kolekcje, prezentowanie określonych produktów w najlepszych miejscach w witrynie (wyróżnianie bestsellerów i promowanie comiesięcznych promocji), tworzenie opcji produktów, takich jak rozmiary lub kolory, dodawanie wielu zdjęć do każdego produktu, dostosowywanie wiadomości z podziękowaniami, ustaw wiele opcji płatności, ustaw reguły wysyłki i podatków dla każdego produktu i nie tylko.

  Fragment historii - Przykłady Wix eCommerce

  Blogowanie: Możesz łatwo dodać bloga do swojej witryny i korzystać z następujących funkcji: zaplanowane posty, sekcja Polecane posty, komentarze na Facebooku lub Disqus itp..

  Trzy lata temu Wix zebrał 127 milionów i rozpoczęła się jego pionowa ekspansja. Najwyraźniej marketerzy Wix postanowili stworzyć gotowe, gotowe rozwiązania dla różnych sektorów biznesowych, a jednym z ich pierwszych projektów stały się hotele Wix. Kolejnym dobrym rozwiązaniem biznesowym stały się Wix Restaurants – zestaw aplikacji, które pozwalają stworzyć oszałamiającą stronę kawiarni / restauracji z wbudowanym menu online i usługą dostawy.

  Restauracje Wix

  Drugą wadą niewiarygodnej łatwości użycia Wix jest brak dostępu do kodu źródłowego witryny. Wix oferuje mnóstwo opcji, ale nie pozwala ci poprawiać CSS / HTML twojej witryny. Nie ma możliwości sprawdzenia i wyczyszczenia kodu. Użytkownicy nie mogą nawet ponownie zapisywać automatycznie generowanych adresów URL, które nie są czytelne dla ludzi, ale mogą łatwo skonfigurować przekierowania 301 na niestandardowe adresy URL na te strony.

  Forum: Teraz możesz utworzyć forum dla swojej witryny Wix. To narzędzie jest bezpłatne i możesz dodaj go do istniejącej witryny. Widżet Forum Wix jest łatwy w użyciu i szybki do zainstalowania z Wix App Market. Zawiera opcję komentowania, włączoną funkcję subskrypcji, publikację po publikacji, edycję, planowanie i usuwanie, a także integrację zdjęć i filmów.

  Kod Wix: jest to potężne narzędzie, które pozwala tworzyć różne typy aplikacji internetowych bez żadnych umiejętności programowania. Nawet początkujący może uruchomić wysokiej jakości aplikację Kod Wix. Nie ma potrzeby zajmowania się edytorem tekstu ani innymi narzędziami do uruchamiania aplikacji i zarządzania nią – system ma logiczną strukturę, która umożliwia wykonanie niezbędnych czynności w celu dalszego tworzenia aplikacji internetowej, która naprawdę działa. Konstruktor aplikacji umożliwia uruchamianie baz danych ze wszystkimi informacjami związanymi z witryną, dodawanie nowych treści do aplikacji, tworzenie nowych efektów witryn i osadzanie ich w dostępnych elementach.

 • Squarespace. Squarespace jest bogaty w funkcje. Jego zestaw funkcji wygląda bardziej kompaktowo, ponieważ nie ma rynków aplikacji. Podobnie jak Wix, Squarespace ma wewnętrzną platformę eCommerce i silnik blogów. Zamiast skupiać się na tym, co łączy tych twórców stron, opiszmy najważniejsze różnice, które w rzeczywistości są zaletami Squarespace.

  Suqrespace Add Block

  1. Squarespace obsługuje wiele poziomów dostępu: możesz dodać wielu współautorów, w tym administratorów, redaktorów treści, moderatorów komentarzy i inne typy użytkowników.
  2. Import Eksport. Squarespace umożliwia łatwe importowanie treści blogów z Blogger, Tumblr, WordPress, Posterous i Squarespace 5, podczas gdy sprzedawcy detaliczni mogą importować treści handlowe z BigCartel i Shopify. Możesz także wyeksportować zawartość swojej witryny Squarespace do WordPress.
  3. Squarespace otwiera kody i pozwala zmieniać wszystko, od nagłówka do stopki. Możesz to zrobić przy użyciu rodzimych narzędzi programistycznych, jako użytkownik platformy programisty.
  4. Squarespace ma rodzinę aplikacji na iOS i Androida, które pozwalają zarządzać witryną z dowolnego miejsca.

Squarespace vs Wix.  Chociaż Squarespace wydaje się być bardziej elastyczny, nie jest to wyraźny zwycięzca. Chociaż Squarespace pozwala całkowicie przebudować witrynę w profesjonalny sposób, utrzymując architekturę witryny w czystości, nie ma ona tak wielu przydatnych aplikacji, jak Wix.

Wix jest świetną opcją dla biznesu, osobistego bloga lub strony portfolio. Jeśli jesteś zadowolony z wybranego szablonu, funkcji i wydajności strony Wix, możesz nie potrzebować wszystkich tych dzwonków i gwizdków, które Squarespace ma do zaoferowania.

3. Wzory

Tabela porównawcza projektu

WixSquarespace
Liczba tematów:55067
Import motywów:✘ NIE&# x2714; TAK
Edytor wizualny:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Zmiana motywu:✘ NIE&# x2714; TAK
Zoptymalizowany pod kątem urządzeń mobilnych:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
 • Wix. Kreator stron internetowych ma jedną z najbardziej imponujących kolekcji szablonów na rynku nowoczesnego projektowania stron internetowych. Na dzień dzisiejszy obejmuje ponad 550 wysokiej jakości motywów, a galeria jest regularnie aktualizowana. Szablony dzielą się na kategorie tematyczne, aby uprościć wybór użytkowników.

  Jeśli nie uda Ci się znaleźć motywu odpowiadającego Twoim potrzebom i specjalizacji lub po prostu chcesz nadać swojej witrynie niepowtarzalny wygląd, możesz wybrać pusty motyw, aby zaprojektować projekt od podstaw..

  Pamiętaj, że system nie oferuje opcji zmiany szablonu, więc nie spiesz się i dokonaj mądrego wyboru od samego początku.

  Widok mobilny. Wix oferuje łatwy w użyciu mobilny edytor, który pozwala użytkownikom dostroić zoptymalizowany widok strony przy użyciu tych samych narzędzi przeciągania i upuszczania. Możesz zmieniać rozmiar, przenosić i pokazywać / ukrywać elementy bez wpływu na normalny widok witryny.

  Sprawdź, co naprawdę oparte jest na Wix eCommerce strony internetowe, blogi i portfele wygląda jak.

 • Squarespace. Szablony Squarespace mają bogate obrazy, wyrafinowane czcionki i minimalne układy. Jestem zakochany w ich projektach. Można jednak powiedzieć, że ich szablony są monotonne. Dobrą wiadomością jest to, że niestandardowy CSS można zastosować do dowolnego projektu szablonu.

  Widok mobilny. Wszystkie szablony Squarespace zostały zaprojektowane z myślą o świecie wieloekranowym. Wszystkie reagują. Użytkownicy nie mogą jednak edytować widoku mobilnego – w najlepszym razie mogą włączyć pasek informacji mobilnych.

  Zobacz, co opublikowano Squarespace handel i Różne wyglądają strony internetowe.

Wix vs Squarespace. Projekty Squarespace pozostawiają więcej miejsca na personalizację, podczas gdy projekty Wix są bardziej zróżnicowane. Wix ma wbudowany edytor mobilny; Squarespace pozwala edytować tylko pasek informacji mobilnych. Tak więc Wix jest zwycięzcą w nominacji Designs

4. Obsługa klienta

 • Wix. Każdy edytowalny element w panelu sterowania zawiera małą ikonę znaku zapytania – wystarczy kliknąć go, aby dowiedzieć się więcej o obiekcie, który zamierzasz edytować. Wix oferuje również obszerne centrum pomocy z filmami, artykułami instruktażowymi i forum. Wiele pytań zostało już zadanych i udzielono na nie odpowiedzi.

 • Squarespace. Squarespace oferuje pomoc premium, w tym samouczki, czat na żywo i obsługę poczty e-mail. A Squarespace ponownie zaczął organizować warsztaty jeden na jeden, które odbywają się w ich biurach obsługi klienta w Nowym Jorku.

Squarespace vs Wix. Obaj twórcy stron internetowych oferują wystarczającą ilość zasobów pomocy, ale Wix wydaje się być bardziej przyjazny dla odbiorców, ponieważ mają silny wbudowany silnik pomocy.

5. Polityka cenowa

 • Wix. Wix ma darmową wersję i pięć płatnych pakietów: domena Connect (4,50 USD / mc), Combo (8,50 USD / mc), Unlimited (12,50 USD / mc), eCommerce (16,50 USD / mc) i VIP (24,50 / mc), jeśli przejdziesz z rocznym planem.

  Zwróć uwagę na fakt, że wersja Wix o najniższej cenie (4,50 USD miesięcznie) wyświetla reklamy marki Wix.

  WixSquarespace
  Opcje cenowe:✓ Połącz domenę (4,50 USD / mies);
  ✓ Combo (8,50 USD / mies);
  ✓ Nieograniczony (12,50 USD / mies);
  ✓ eCommerce (16,50 USD / mc);
  ✓ VIP (24,50 USD / mies).
  ✓ Osobiste (12 USD miesięcznie);
  ✓ Biznes (18 USD / mies);
  ✓ Sklep podstawowy (26 USD miesięcznie);
  ✓ Sklep zaawansowany (40 USD / mies).
  Funkcje:✓ Darmowa strona internetowa;
  ✓ Setki profesjonalnych tematów;
  ✓ eCommerce;
  ✓ Nieograniczona przepustowość.
  ✓ Darmowa nazwa domeny;
  ✓ Certyfikat SSL;
  ✓ Wsparcie 24/7;
  ✓ Nieograniczone miejsce na dane i przepustowość.
 • Squarespace. Squarespace nie ma darmowych planów. Możesz używać go bezpłatnie tylko przez 14 dni. Płatne pakiety zaczynają się od 12 USD / mc i rosną do 46 USD / mc. Twój wybór będzie zależeć głównie od typu strony internetowej – osobistej lub biznesowej lub eCommerce (podstawowej lub zaawansowanej). Główną różnicą między opcjami pakietu są dodatkowe funkcje, oba warianty planów płatnych mają prawie taki sam zestaw standardowych opcji.

Wix vs Squarespace. Dzięki Wix możesz uzyskać bezpłatną witrynę na całe życie, jeśli nie masz nic przeciwko wyświetlaniu ich reklam i korzystaniu z subdomeny, podczas gdy Squarespace nie ma żadnych bezpłatnych planów. Myślę, że oba narzędzia do tworzenia witryn są uczciwie wycenione. Squarespace jest znacznie droższy, ale nie oferuje więcej w tej cenie.

Wniosek

Który z nich jest bardziej skuteczny: Wix czy Squarespace? Jeśli szukasz darmowej gry, znajdziesz ją tylko w Wix. Pod względem funkcjonalności i swobody dostosowywania masz większe szanse na stworzenie wyjątkowej strony internetowej dzięki Squarespace.

Ponownie, wybór będzie zależeć od twoich potrzeb i twojego budżetu. Jeśli nadal nie wiesz, czy potrzebujesz strony internetowej, czy po prostu chcesz wypróbować swoje umiejętności webmasterów – Wix jest dla Ciebie najlepszą opcją. Pozwala ci grać tak długo, jak chcesz, czy pasuje do twoich potrzeb.

Ponieważ każdy projekt internetowy jest inny, możemy dać Ci tylko ogólne informacje. Ale powinny wystarczyć, aby dać ci dobry pomysł. A jeśli masz innych do dodania, chcielibyśmy usłyszeć je w komentarzach.

Przegląd Tabela porównawcza

WixSquarespace
Łatwość użycia:Wix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs Squarespace
Funkcje:Wix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs Squarespace
Wzory:Wix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs Squarespace
Obsługa klienta:Wix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs Squarespace
Cennik:Wix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs Squarespace
Ogólny wynik:Wix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs SquarespaceWix vs Squarespace

Utwórz stronę internetową za pomocą Wix

 Jest wolne

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map