Wix vs Webnode

Wix vs Webnode


Wix i Webnode to dwa narzędzia do tworzenia witryn, które oferują zaawansowane funkcje, szablony jakości i zaawansowane narzędzia do dostosowywania projektu.

Jednocześnie istnieje wiele niuansów, które różnią się między sobą systemami, szczególnie jeśli chodzi o ich główne cele i implikacje.

Szybka migawka:

WixWix – jest światowej sławy twórcą stron internetowych typu „wszystko w jednym”, który umożliwia wykonywanie szerokiego spektrum zadań związanych z tworzeniem stron internetowych. Usługa cieszy się popularnością ze względu na łatwość użycia, wygodę i intuicyjny charakter. Wix.com

WebnodeWebnode – to kreator stron internetowych w chmurze, który został stworzony przez czeską firmę. Posiada przyjazny dla użytkownika interfejs, ciekawe, ale nieco skomplikowane funkcje, imponujące szablony i różnorodne opcje dostosowywania projektu. Kreator stron internetowych służy głównie do uruchamiania dwóch rodzajów stron internetowych – projektów osobistych / biznesowych i sklepów internetowych. Webnode.comWebnode – to kreator stron internetowych w chmurze, który został stworzony przez czeską firmę. Posiada przyjazny dla użytkownika interfejs, ciekawe, ale nieco skomplikowane funkcje, imponujące szablony i różnorodne opcje dostosowywania projektu. Kreator stron internetowych służy głównie do uruchamiania dwóch rodzajów stron internetowych – projektów osobistych / biznesowych i sklepów internetowych.

Obaj twórcy stron internetowych na pierwszy rzut oka wydają się profesjonalni i wiarygodni. Który z nich może jednak zapewnić więcej korzyści współczesnym użytkownikom? Czy istnieje platforma, która może oferować bardziej zaawansowane funkcje i narzędzia? Jakie niuanse należy wziąć pod uwagę przy wyborze między tymi usługami? Porównanie Webnode vs Wix pomoże to wyjaśnić.

1. Łatwość użycia

 • Wix. Kreator stron internetowych oferuje wyjątkową łatwość obsługi i wygodę. Jest to wynik oferowanego przez system edytora „przeciągnij i upuść”, bogatej kolekcji gotowych bloków i szablonów, wydajnej obsługi klienta i szablonów jakości, których można użyć do stworzenia porządnej strony internetowej.

  Platforma umożliwia zaprojektuj wysokiej jakości stronę internetową od podstaw, nawet jeśli nie jesteś profesjonalnym projektantem stron internetowych. Aby zarejestrować się w usłudze, wybierz wymagany projekt i dostosuj go, przesyłając własne treści.

  Wix Standard Editor

  Możliwe jest stosowanie efektów paralaksy, integracja plików multimedialnych (dostępne są różne formaty), zmiana tła i czcionek, schematu kolorów strony internetowej i innych elementów. Te kroki pomogą Ci uzyskać unikalną spersonalizowaną stronę internetową, która prawie nie wymaga żadnych problemów.

 • Webnode. Kreator stron internetowych ma obecnie ponad 30 milionów zarejestrowanych użytkowników, co czyni go jednym z liderów niszowych. Usługa obsługuje ponad 20 języków, co poszerza grono odbiorców i umożliwia łatwe tworzenie wielojęzycznych stron internetowych.

  Edytor Webnode

  Wygodny edytor usługi „przeciągnij i upuść” pozwala dodawać wymagane sekcje strony internetowej (na przykład cennik lub kontakty) i treści (posty, filmy, galerie, ankiety itp.). Jedynym problemem jest to, że edytor Webnode nie jest dość intuicyjny i przyzwyczajanie się do niego zajmuje trochę czasu.

Wix vs Webnode. Jeśli chodzi o łatwość użycia, Wix jest prostszy i bardziej zrozumiały w porównaniu do Webnode. Jednocześnie jest potężny i zapewnia szeroki zestaw funkcji, których można użyć do założenia strony internetowej. Jest to szczególnie ważne dla niedoświadczonych użytkowników, którzy szukają łatwej platformy do rozpoczęcia swoich projektów.

Z kolei Webnode jest trudniejszy do opanowania. Pulpit nawigacyjny jest bardziej skomplikowany i istnieje wiele elementów, które musisz zbadać przed użyciem ich podczas procesu projektowania stron internetowych. Dlatego Wix ma więcej zalet w tym zakresie.

2. Zestaw funkcji i elastyczność

 • Wix. Kreator stron internetowych może pochwalić się wieloma funkcjami, których inteligentne połączenie i integracja pozwala tworzyć przyzwoite witryny różnych typów. Na początek Wix ma dwie opcje edycji stron internetowych w celu zaspokojenia potrzeb i umiejętności użytkowników.

  Standardowy edytor Wix jest trudniejszy do opanowania, co oznacza, że ​​działa lepiej dla doświadczonych użytkowników. W standardowym edytorze znajduje się wiele sekcji i elementów, z których każdy ma znaczący wpływ na projekt i działanie witryny.

  Drugą opcją edycji strony jest zaawansowane narzędzie Wix ADI. Jest to swego rodzaju osobisty asystent projektowania stron internetowych, który udziela wskazówek na każdym etapie procesu projektowania. Automatycznie projektuje też witrynę internetową na podstawie informacji, które podasz na żądanie systemu. Ta opcja jest prostsza i oszczędza czas, co oczywiście działa lepiej dla początkujących.

  Wix ADI Editor

  Wix App Market to kolejna atrakcja systemu i jedna z jego najbardziej niezwykłych funkcji. Jest to najlepsze miejsce dla użytkowników, gdzie mogą napotkać wiele widżetów i aplikacji pasujących do różnych nisz.

  Wix jest również znany ze swojego silnika blogów, który umożliwia podłączenie bloga do twojej witryny. Odbywa się to za pomocą kilku kliknięć i daje możliwość zarządzania, edytowania i aktualizowania bloga według własnych upodobań.

  Na uwagę zasługuje również funkcja Wix eCommerce. Umożliwia uruchomienie sklepu internetowego i zarządzanie nim, wykorzystując cały zestaw funkcji usługi.

  Wix ADI eCommerce

  Kreator stron internetowych wyróżnił się również ze względu na swoją moc Funkcja Turbo. Jest to zestaw zaawansowanych technologii i narzędzi, które mają na celu skrócenie całkowitego czasu ładowania strony, a tym samym poprawę jakości wideo i obrazu oraz zwiększenie wskaźnika zaangażowania klientów.

  Kolejną atrakcją narzędzia do tworzenia witryn jest możliwość połączenia forum z witryną w celu stworzenia społeczności online. System oferuje w tym celu wygodną aplikację, która umożliwia rozpoczynanie nowych rozmów i tematów, łączenie istniejących motywów i gałęzi forum, dodawanie nowych postów i plików multimedialnych, włączanie opcji komentowania itp..

  Wix to narzędzie do tworzenia witryn, które działa równie dobrze zarówno dla początkujących, jak i dla profesjonalnych projektantów. Ta ostatnia kategoria użytkowników może korzystać z Wix Arena funkcje. Daje dostęp do społeczności projektantów, gdzie można budować relacje partnerskie, znajdować nowych klientów, a nawet korzystać ze specjalnych bonusów / ofert od twórcy strony.

  Wix wyróżnia się także z tłumu dzięki otwartej platformie programistycznej Corvid, która jest uważana za potężnego kreatora aplikacji internetowych. Do korzystania z tej funkcji nie są wymagane umiejętności i wiedza w zakresie kodowania, a wszystkie narzędzia do tworzenia stron internetowych są dostępne w jednym miejscu dla większej wygody.

  Wix niedawno wprowadził swój zaawansowany Narzędzie wynurzania – kompleksowe rozwiązanie biznesowe, które obejmuje bogaty zestaw narzędzi do projektowania stron internetowych w jednym miejscu. Podsumowując, użytkownicy mogą wybierać spośród 20 produktów, z których każdy ma na celu wykonanie określonego zadania, aby skutecznie rozpocząć, zarządzać i promować Twoją firmę. Ascend by Wix oferuje wiele korzyści, które pomogą Ci opracować odpowiednią strategię SEO, śledzić tendencje zachowań klientów, stosować funkcje marketingowe itp.

  Wix Ascend

  Kreator stron internetowych ma mobilny edytor, który umożliwia tworzenie stron zoptymalizowanych pod kątem mobilnego przeglądania od samego początku. Użytkownicy mogą zarządzać wersjami witryn stacjonarnych i mobilnych osobno. Zmiany wprowadzone w wersji na komputery są automatycznie wyświetlane w trybie mobilnym. Zmiany wprowadzone w wersji mobilnej nie będą jednak wyświetlane w wersji komputerowej.

  Wix Mobile Editor

  Wreszcie, programiści Wix zadbali o właściwą promocję stron internetowych zbudowanych z systemem. Potężne narzędzie SEO Wiz umożliwia ustawienie wszystkich wymaganych parametrów dla dobrej optymalizacji strony internetowej w wyszukiwarkach. Aby uprościć proces, system oferuje szczegółowe instrukcje, jak zrobić wszystko dobrze. Możliwe jest również zintegrowanie specjalnych wskaźników i narzędzi analitycznych z App Market w celu śledzenia wydajności witryny, aktywności klientów, źródeł ruchu i fluktuacji, a także innych parametrów, które mają duże znaczenie dla Twojej witryny. To zdecydowanie pomaga stronom Wiz zajmować wysokie pozycje w wyszukiwarkach i wytrzymać konkurencję niszową.

 • Webnode. Webnode jest pełen funkcji, nawet jeśli korzystasz z bezpłatnego abonamentu. Niezależnie od typu witryny, którą planujesz uruchomić, masz dostęp do obszernych opcji eCommerce, edytora HTML, możliwości zbudowania nieograniczonej liczby stron, opcji blogowania itp..

  W przeciwieństwie do Wix, Webnode nie może się pochwalić tak szeroką kolekcją widżetów i aplikacji. Istnieją pewne bloki, które możesz połączyć ze swoją witryną, ale nie będziesz w stanie zintegrować przydatnych aplikacji i widżetów.

  Ustawienia Webnode

  Webnode oferuje możliwość uruchomienia sklepu internetowego, ale przygotuj się na fakt, że nie będzie on tak potężny i bogaty. Strony internetowe Webnode eCommerce oferują niezły asortyment produktów, ale zdecydowanie brakuje im niektórych niezbędnych funkcji, takich jak opcje importu / eksportu, tworzenia kodu kuponu, możliwości tworzenia wariantów produktu itp..

  Jeśli chodzi o SEO, Webnode ma wystarczająco dużo opcji, aby podnieść pozycję w rankingu witryny. Aby to zrobić, możesz dostosować tagi tytułu, wypełnić meta opisy, adresy URL itp. Nie musisz generować mapy witryny samodzielnie – system zrobi to automatycznie. Pamiętaj jednak, że nie można jeszcze utworzyć tutaj przekierowań 301, a niektóre szablony nie mają przyjaznej SEO struktury nagłówków.

Wix vs Webnode. Webnode zdecydowanie pozostaje w tyle za Wix pod względem zestawu funkcji i elastyczności. Tworzenie i zarządzanie wysokiej jakości sklepami internetowymi i blogami za pomocą Webnode jest możliwe, ale ma wiele ograniczeń i brakuje niezbędnych funkcji. Zestaw funkcji systemu nie wygląda imponująco, zwłaszcza w porównaniu z Wix, który zapewnia dostęp do wielu zaawansowanych narzędzi, w tym funkcji Ascend, Wix ADI, Wix Turbo, opcji tworzenia forum i wielu innych.

3. Wzory

 • Wix. Kolekcja stylistyczna tego systemu jest jedną z najobszerniejszych i najbardziej imponujących w tej niszy. Na dzień dzisiejszy kreator stron internetowych ma ponad 550 szablonów, przy czym nowe są regularnie opracowywane i dodawane. Wszystkie projekty Wix charakteryzują się wyjątkową jakością i doskonałym wyglądem. Dzielą się na ponad 70 galerii szablonów pod względem tematów, do których się odnoszą. Jeśli z jakiegoś powodu nie uda Ci się znaleźć motywu, który Ci się podoba, możesz wybrać pusty szablon i rozpocząć tworzenie własnego projektu od podstaw.

  Tabela porównawcza projektu

  WixWebnode
  Liczba tematów:550200
  Motywy niestandardowe:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
  Koszt motywów:WolnyWolny
  Edytor wizualny:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
  Elastyczny projekt:&# x2714; TAK NIE&# x2714; TAK
  Edytor mobilny:&# x2714; TAK&# x2714; NIE

  Dostosowywanie szablonów Wix nie wymaga wiele wysiłku i czasu. Nawet początkujący może poradzić sobie z zadaniem na najwyższym poziomie, postępując zgodnie ze wskazówkami, które system automatycznie generuje.

  Aby ulepszyć wygląd swojej witryny, możesz wybierać i zmieniać palety kolorów, tła, czcionki i style. Można również zmodyfikować typografię, aby dostosować ją do projektu witryny, edytować menu, integrować różne pliki multimedialne itp. Co więcej, możesz dodawać i dostosowywać paski i kolumny, przesyłając do nich treści związane z witryną.

  Jedyny niuans, który należy wziąć pod uwagę, to to, że Wix nie pozwala na zmianę szablonu podczas procesu projektowania stron internetowych. Jeśli zdecydujesz się wybrać inny szablon, cała przesłana treść zostanie utracona i będziesz musiał zacząć od samego początku. Oznacza to, że wybór szablonu powinien być mądry i dokładnie przemyślany.

 • Webnode. Kolekcja szablonów do tworzenia stron internetowych obejmuje obecnie ponad 200 motywów, ale zależy to od rodzaju projektu, nad którym planujesz pracować. Jednak system nie przoduje w jakości szablonów i jest to wyraźnie widoczne od pierwszego wejrzenia. Nawet te szablony, które początkowo wyglądają imponująco, okazują się miernej jakości, gdy zaczniesz je dostosowywać.

  Wszystkie szablony Webnode domyślnie reagują, co jest oczywistą zaletą. W zakresie, w jakim system koncentruje się głównie na rozwoju witryn osobistych, biznesowych i eCommerce, szablony odpowiadają tym tematom. Pochodzą ze strukturą zgodną ze specjalizacją systemu. Jednak szablony wyglądają na przestarzałe, zwłaszcza w porównaniu z szablonami oferowanymi przez innych współczesnych twórców stron internetowych. Wiele motywów wygląda podobnie, różniąc się tylko obrazami i schematami kolorów.

  Wybór projektu jest wygodny w Webnode. Możesz podejrzeć preferowane szablony w trybie pełnoekranowym przed podjęciem decyzji o wyborze. Aby dostosować wybrany motyw, musisz edytować każdy blok, z którego składa się strona internetowa. W prawym górnym rogu każdego bloku znajduje się przycisk ustawień (koło zębate), który umożliwia edycję kolorów tekstu i czcionek, wybieranie zdjęć stockowych lub przesyłanie własnych.

  Podobnie jak Wix, Webnode nie zezwala na zmianę wybranego motywu w ruchu. Dokonując wyboru, musisz być uważny.

Wix vs Webnode. Nie musisz być profesjonalistą, aby zrozumieć, że szablony Wix są znacznie lepsze niż szablony Webnode. Wix może się poszczycić szerszą kolekcją motywów, głębszymi opcjami dostosowywania projektu i większą liczbą kategorii szablonów. Jakość szablonów Wix jest wyższa niż w przypadku motywów Webnode. To są prawdziwe przykłady tego, jak powinny wyglądać profesjonalne motywy. Z kolei Webnode nie zapewnia tego samego stopnia elastyczności projektowania. Jego szablony są dość przeciętne i wyglądają bardzo podobnie do siebie. Dlatego jeśli chodzi o Webnode, nie może nawet konkurować z Wix w aspekcie projektowym.

4. Obsługa klienta

 • Wix. Kreator stron internetowych znany jest z profesjonalnej obsługi klienta. Możesz przeglądać bibliotekę z wieloma wskazówkami, bogatą bazą wiedzy, samouczkami wideo i tekstowymi, przydatnymi zaleceniami i instrukcjami. Istnieje również blog tematyczny, który zawiera wiele oddziałów i sekcji zawierających wszystkie informacje związane z usługami.
 • Webnode. Obsługa klienta jest jednym ze słabych punktów usługi. Jakość usług wsparcia jest na przyzwoitym poziomie, a liczba dostępnych opcji pozostawia wiele do życzenia. Jedynym rozwiązaniem, z którego możesz skorzystać, jest baza wiedzy. Zawiera artykuły informacyjne podzielone na kilka kategorii w oparciu o zapytania potencjalnych użytkowników.

Webnode vs Wix. Porównując opcje obsługi klienta, Wix zajmuje również znacznie wyższą pozycję niż Webnode. Wynika to z różnorodności usług wsparcia, które obejmują obszerną bazę wiedzy, porady, samouczki tekstowe i wideo, blog tematyczny itp. Webnode ogranicza obsługę klienta tylko do bazy wiedzy. Jest to znacząca wada, szczególnie dla początkujących.

5. Ceny

 • Wix. Polityka cenowa twórcy stron internetowych jest jedną z jej zalet. Koszt planów zdecydowanie zależy od jakości świadczonych przez nich usług. System ma bezpłatny, niekończący się plan, który jest dobry do testowania systemu, ale nie działa z nim przy tworzeniu stron internetowych.

  Pamiętaj, że abonament Connect Domain nie jest wart swoich kosztów, ponieważ nie usuwa banera reklamowego usługi z gotowej witryny i nie pozwala na korzystanie z własnego favicon. Jaki jest sens uaktualnienia? Jeśli planujesz uruchomić przyzwoitą stronę internetową do użytku osobistego lub służbowego, lepiej zacząć od planu Combo. Ta opcja, podobnie jak inne płatne plany, obejmuje bezpłatny hosting, połączenie z nazwą domeny, miejsce na dysku (jego objętość może się różnić w zależności od wybranego planu), zintegrowane Google Analytics i obsługa klienta Premium.

 • WixWebnode
  Opcje cenowe:&# 10004; Połącz domenę (4,5 USD / mies);
  &# 10004; Kombinacja (8,50 USD / mies);
  &# 10004; Bez limitu (12,50 USD / mies);
  &# 10004; eCommerce (16,50 USD / mc);
  &# 10004; VIP (24,50 USD / mies).
  &# 10004; Limited (3,95 USD / mies);
  &# 10004; Mini (5,95 USD / mies);
  &# 10004; Standard (11,95 USD / mc);
  &# 10004; Profi (19,95 USD / mc).
  Funkcje:&# 10004; Narzędzie AI;
  &# 10004; Silnik blogów;
  &# 10004; Darmowa domena;
  &# 10004; Sklep internetowy;
  &# 10004; Rynek aplikacji;
  &# 10004; Wejdź przez Wix;
  &# 10004; Wix Turbo;
  &# 10004; Corvid przez Wix;
  &# 10004; Forum Wix.
  &# 10004; Edytor HTML;
  &# 10004; Responsywne szablony;
  &# 10004; Edytor blokowy.
 • Webnode. Kreator stron początkowo pozycjonuje się jako usługa bezpłatna. Kiedy jednak uzyskasz wgląd w to, zdajesz sobie sprawę, że istnieje kilka płatnych opcji do wyboru w zależności od twoich potrzeb i oczekiwań. Ograniczony plan to podstawowy plan, który pozwala dołączyć własną nazwę domeny. Mini Plan obejmuje wszystko, czego potrzebujesz, aby prowadzić prostą, ale imponującą stronę internetową. Standardowy plan jest zrównoważonym planem dla każdej strony internetowej i najlepszym wyborem dla wszystkich kategorii użytkowników, niezależnie od ich poziomu wiedzy. Z kolei Plan Profi pozwala budować w pełni wyposażone strony internetowe dla profesjonalistów.

Wix vs Webnode. Wix ma bardziej elastyczną politykę cenową w porównaniu do Webnode. Ten bezpłatny plan umożliwia testowanie głównych funkcji systemu bez pośpiechu i niedogodności. Webnode nie ma bezpłatnego abonamentu, mimo że oferuje bezpłatny 14-dniowy okres próbny. Jeśli chodzi o płatne plany, ich koszt jest podobny w obu systemach. Wix ma jednak większy wybór i dlatego wydaje się lepszym rozwiązaniem dla użytkowników szukających godnej korelacji cena / jakość.

Dolna linia

Wix i Webnode wyglądają zupełnie inaczej od pierwszego wejrzenia. Kiedy zaczynasz odkrywać platformy, zdajesz sobie sprawę, że różnią się one od wszystkich twoich punktów. Dotyczy to funkcjonalności, łatwości użytkowania, dostosowywania projektu, wyboru szablonu, obsługi klienta i polityki cenowej. Jeśli chodzi o dostosowywanie projektu i obsługę klienta, Webnode nieco brakuje funkcjonalności.

WixWix – to zaawansowany kreator stron internetowych, który zapewnia dostęp do wielu zaawansowanych funkcji, jedynego w swoim rodzaju narzędzia Wix ADI, wszechstronnych funkcji dostosowywania projektu i rozwiązań edycyjnych, a także przystępnej polityki cenowej, która odpowiada potrzebom wszystkich kategorii użytkowników. Wix.com

WebnodeWebnode – to kreator stron internetowych w chmurze, który ma również wiele funkcji i opcji dostosowywania projektu, ale parametry te są nieco mniej intuicyjne i wydajniejsze w porównaniu do Wix. Opanowanie systemu zajmuje więcej czasu, co nie jest najlepszym rozwiązaniem dla początkujących. Webnode.comWebnode – to kreator stron internetowych w chmurze, który ma również wiele funkcji i opcji dostosowywania projektu, ale parametry te są nieco mniej intuicyjne i wydajniejsze w porównaniu do Wix. Opanowanie systemu zajmuje więcej czasu, co nie jest najlepszym rozwiązaniem dla początkujących.

Jeśli chodzi o Wix, kreator stron internetowych wyróżnia się wyborem projektu, jakością szablonu, funkcjonalnością i opcjami wsparcia. Gdy tylko zdecydujesz się na uruchomienie witryny, warto wypróbować oba narzędzia do tworzenia witryn, aby wybrać ten, który będzie dla Ciebie najlepszy. Naszą rekomendacją jest jednak Wix. Funkcjonalność usługi i wygoda użytkowania przewyższają Webnode.

Wix vs Webnode: Tabela porównawcza

WixWebnode
1. Łatwość10 z 108 z 10
2. Funkcje10 z 107 z 10
3. Projekt10 z 107 z 10
4. Wsparcie10 z 108 z 10
5. Ceny10 z 107 z 10
Ogólnie:10 z 107,4 z 10
Spróbuj teraz Spróbuj teraz
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map