Wix vs Webs

Wix vs Webs


Jeśli chodzi o profesjonalne tworzenie stron internetowych, Wix i Webs są twórcami stron internetowych, które zapewniają swobodę działania i kreatywne środowisko do projektowania stron internetowych. Systemy są wyposażone w rozbudowaną funkcjonalność, bogactwo narzędzi do dostosowywania projektów i przystępną politykę cenową, dzięki czemu są godnymi konkurentami. Jednak platformy różnią się także podejściem do projektowania stron internetowych i funkcjami, co często powoduje konieczność wyboru między nimi.

Szybka migawka:

WixWix – to znany na całym świecie program do tworzenia witryn internetowych typu „wszystko w jednym”, który pozwala tworzyć wszelkiego rodzaju strony internetowe, od projektów jednostronicowych po sklepy internetowe. System nie wymaga żadnych umiejętności kodowania ani projektowania stron internetowych, co czyni go idealnym wyborem dla wszystkich kategorii użytkowników, niezależnie od ich świadomości programistycznej. Wix

SieciSieci – to narzędzie do tworzenia stron internetowych dla majsterkowiczów, które koncentruje się głównie na rozwoju małych witryn internetowych i projektów osobistych. Niezależnie od specjalizacji, Webs wygląda na nieco przestarzały od pierwszego momentu, kiedy zaczniesz z nim pracować. Dotyczy to jego funkcjonalności, jakości szablonu i możliwości dostosowania. Webs.com

Czy istnieje potrzeba porównania dwóch twórców stron, jeśli różnica między nimi wydaje się dość oczywista? Czy Webs posiada funkcje lub narzędzia, dzięki którym może stać się godnym rywalem Wix? Aby się tego dowiedzieć, warto porównać platformy, ich funkcjonalność i możliwości dostosowania szablonu. Właśnie to teraz zrobimy.

1. Łatwość użycia

 • Wix. Kreator stron jest niezwykle prosty i wygodny dla każdego użytkownika, który zaczyna z nim pracować. Tak naprawdę nie ma znaczenia, jakie masz doświadczenie w projektowaniu stron internetowych i umiejętności kodowania – tworzenie stron internetowych za pomocą Wix jest szybkie i łatwe. Proces rejestracji składa się z kilku prostych kroków, a procedura dostosowywania projektu jest intuicyjna i szybka. Kreator stron internetowych oferuje logicznie skonstruowany pulpit nawigacyjny i panel sterowania, który zawiera przydatne wskazówki i podpowiedzi, dzięki którym proces projektowania stron internetowych jest zrozumiały dla wszystkich..

  Edytor Wix

  Wix jest wyposażony w atrakcyjny i wygodny edytor stron WYSIWYG, który pozwala użytkownikom obserwować i kontrolować wszystkie etapy procesu tworzenia strony w akcji. Ta funkcja jest równie przydatna dla profesjonalistów i początkujących. Jest jednak jeden niuans, o którym powinieneś wiedzieć przed subskrybowaniem narzędzia do tworzenia witryn. Chodzi o to, że Wix stosuje zasadę „absolutnego pozycjonowania”, która przyczynia się do tworzenia logicznie ułożonych układów stron internetowych. Jednocześnie ta funkcja nie pozwala zmieniać szablonów podczas procesu tworzenia strony internetowej, jeśli staniesz przed taką koniecznością. Pamiętaj o tym aspekcie, wybierając projekt strony od samego początku.

 • Sieci. Kreator stron internetowych nie jest łatwy w użyciu, niezależnie od intuicyjnego podejścia do projektowania stron internetowych. Co więcej, jego interfejs wydaje się zbyt przestarzały w porównaniu do współczesnych platform do projektowania stron internetowych, w tym Wix. Użytkownicy, którzy pracują z systemem po raz pierwszy, mogą uznać jego pulpit nawigacyjny i panel sterowania za przytłaczające. Przyzwyczajenie się do usługi z pewnością wymaga czasu, aby w pełni wykorzystać jej zestaw funkcji.

  Edytor stron internetowych

  Interfejs WWW składa się z dwóch obszarów – Pulpitu nawigacyjnego i Kreatora stron internetowych. Umożliwia to wybieranie i modyfikowanie wymaganych ustawień / elementów w celu dalszego stworzenia najbardziej odpowiedniego układu strony i projektu. Możesz także przejrzeć kilka kart tutaj, aby znaleźć statystyki strony, e-mail i ustawienia domeny, parametry SEO itp.

  Podobnie jak Wix, Webs jest wyposażony w edytor stron WYSIWYG, który pozwala kontrolować proces tworzenia stron internetowych w akcji. Dzięki funkcji przeciągania i upuszczania użytkownik może wybierać i dostosowywać pozycje modułów treści na stronie. W ten sposób można utworzyć układ i strukturę witryny za pomocą kilku kliknięć. Możliwe jest również skonfigurowanie ustawień strony internetowej poprzez dwukrotne kliknięcie wymaganych elementów dostępnych w odpowiednich sekcjach panelu sterowania.

Wix vs Webs. Wix zdecydowanie przewyższa Internet pod względem łatwości użytkowania. Podczas gdy sieci wyglądają na przestarzałe i nie dość łatwe do opanowania, Wix zapewnia imponującą łatwość użytkowania, intuicyjny charakter projektowania stron internetowych i wygodne podejście WYSIWYG. To ostatecznie skutkuje szybkim i łatwym rozwojem profesjonalnych stron internetowych bez znajomości kodowania.

2. Zestaw funkcji i elastyczność

 • Wix. Kiedy zajmuje się aspektem funkcjonalności, Wix nie wydaje się mieć żadnych konkurentów. Jest tu wszystko, czego potrzebujesz – zestaw funkcji Wix i narzędzia do dostosowywania projektu są na najwyższym poziomie. Jedną z niezaprzeczalnych zalet tego systemu jest zintegrowane narzędzie WIX ADI. Narzędzie oparte na sztucznej inteligencji pozwala na tworzenie stron internetowych w trybie automatycznym. Brak umiejętności kodowania czy potrzebne jest do tego doświadczenie w projektowaniu stron internetowych – wystarczy podać odpowiedzi na listę pytań, które system generuje domyślnie, i obserwować, w jaki sposób tworzy stronę internetową indywidualnie dla Ciebie. System używa przesłanych treści do uruchomienia projektu, który odpowiada Twojej niszowej specjalizacji i specjalnym wymaganiom. Im bardziej szczegółowe i pouczające są twoje odpowiedzi, tym wyższa będzie ostatecznie jakość i wartość twojego projektu.

  Edytor Wix

  Jeśli nie zamierzasz korzystać z Wix ADI, system pozwala na przejście do trybu edytora standardowego. W tym miejscu możesz indywidualnie dostosować ustawienia projektu, aby opracować spersonalizowany projekt strony internetowej, który będzie dostosowany do określonych parametrów. Możesz również opracować wersje swojej witryny na komputery i urządzenia mobilne.

  Czytaj także: Wix Editor lub Wix ADI: Który jest dla Ciebie lepszy?

  Wix App Market to kolejna mocna strona kreatora stron internetowych. To miejsce, w którym możesz wybierać spośród setek darmowych i płatnych aplikacji, widżetów i rozszerzeń, które przyczynią się do zwiększenia wydajności Twojej witryny. Integracja rozszerzeń zajmuje tylko kilka chwil, a ich dalsze zarządzanie jest łatwe i bezproblemowe.

  Kreator stron internetowych wyróżnia się także z tłumu dzięki zaawansowanym silnikom blogowania i eCommerce. Dzięki Wix możesz założyć w pełni funkcjonalne blogi i małe / średnie sklepy internetowe. Możliwe jest dostosowanie parametrów projektu, aby stworzyć spersonalizowany projekt bloga / sklepu internetowego. Co więcej, Wix może pochwalić się wysokiej klasy narzędziem Ascend, SEO Wiz, funkcjami marketingowymi i promocyjnymi, które pozwolą Ci maksymalnie wykorzystać wydajność witryny / biznesu.

 • Sieci. Kreator stron internetowych zapewnia również dostęp do wielu funkcji i narzędzi do projektowania stron internetowych. Obsługuje opcje integracji z mediami społecznościowymi, aby zapewnić aktywną interakcję użytkownika i promocję firmy. Integracja kont mediów społecznościowych z Twoim projektem nie tylko przyciąga uwagę użytkowników, ale także informuje obecnych i potencjalnych gości o nadchodzących wydarzeniach, aktualnościach, aktualizacjach stron internetowych / biznesowych i innych ważnych informacjach.

  Kolejną atrakcją sieci jest zintegrowana funkcja list lokalnych. Umożliwia pozyskanie Twojej firmy w najbardziej znanych lokalnych katalogach. Zwiększa to szanse Twojej firmy na zauważenie przez lokalnych mieszkańców, którzy szukają oferowanych usług / produktów. Aby znaleźć się na liście, musisz podać informacje o firmie (ogólne fakty, kontakty, szczegóły, specjalizacja, oferowane usługi / produkty), które zostaną automatycznie przesłane do lokalnych katalogów. Informacje te będą jeszcze bardziej atrakcyjne w wyszukiwarkach, które ostatecznie przyczynią się do skuteczniejszej promocji firmy. Podsumowując, Webs pozwala na zarejestrowanie Twojej witryny w ponad 100 lokalnych katalogach online w około 10 minut lub nawet szybciej.

  Przycisk edycji sieci

  Podobnie jak Wix, Webs jest wyposażony w eCommerce i silniki blogów. Możesz tworzyć blogi i sklepy internetowe, korzystając z zestawu funkcji systemu. Jednak platforma eCommerce firmy Webs jest mniej wydajna w porównaniu do tej oferowanej przez Wix. Ponadto kreator stron internetowych umożliwia integrację galerii zdjęć / filmów, korzystanie ze zintegrowanych narzędzi analitycznych, SEO Booster i innych niezbędnych funkcji.

Wix vs Webs. Jeśli chodzi o aspekt funkcjonalny, Wix znajduje się również na szczycie listy. Zestaw funkcji jest bardziej zaawansowany w porównaniu do sieci. Wystarczy spojrzeć na zalety przyznane przez zintegrowane narzędzie ADI, platformy blogowe i eCommerce, App Market, SEO, marketing biznesowy i funkcje promocyjne, aby przekonać się, że twórca strony zdecydowanie pokonuje swojego konkurenta.

3. Wzory

Tabela porównawcza projektu

WixSieci
Liczba tematów:500+750+
Darmowe motywy:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Elastyczny projekt:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Sortuj według branży:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Edycja kodu CSS:✘ NIE&# x2714; TAK
 • Wix. Kreator stron internetowych może się pochwalić jedną z najbardziej rozbudowanych, niesamowitych i profesjonalnych kolekcji szablonów. Obecnie liczba projektów, które system oferuje w celu dostosowania, przekracza 550 szablonów, a wiele innych jest w fazie rozwoju. System oferuje również wiele narzędzi dostosowywania projektu, aby nadać projektowi wysokiej klasy wygląd.

  Jakość szablonów Wix jest znacznie powyżej średniej. W rzeczywistości te tematy są najlepsze w niszy projektowania stron internetowych. Wszystkie są bezpłatne – po prostu wybierz projekt, który pasuje do Twojej niszy i zacznij dostosowywać go do swoich potrzeb. Kreator stron internetowych pozwala na edycję wersji stron stacjonarnych i mobilnych, aby zoptymalizować projekt do przeglądania na wszystkich urządzeniach.

  Projekt Wix

  Aby uprościć wybór szablonu, programiści Wix podzielili je na dziesiątki kategorii w oparciu o tematy, których dotyczą. Istnieją osobne kategorie popularnych i nowych tematów. Istnieje również opcja, która pozwala wybrać całkowicie pusty szablon strony internetowej, aby dostosować go od zera. To ostatecznie zapewnia spersonalizowaną obsługę witryny i wysoką wydajność. Dokonując wyboru projektu, nie zapominaj jednak, że Wix nie pozwala na zmianę szablonów ze względu na bezwzględne podejście do pozycjonowania. Oznacza to, że jeśli z jakiegoś powodu zdecydujesz się wybrać inny motyw, musisz ponownie przesłać treść, ponieważ poprzednio przesłane dane zostaną utracone.

 • Czytaj także: Przykłady prawdziwych stron Wix.

 • Sieci. Liczne są również szablony stron internetowych – ich liczba przekracza 750 motywów, zarówno darmowych, jak i płatnych. Projekt dzieli się na ponad 20 kategorii na podstawie nisz, do których należą szablony. Jednak jakość projektów stron pozostawia wiele do życzenia. Niezależnie od wybranego szablonu, będzie on wyglądał na przestarzały w porównaniu z szablonami oferowanymi przez innych współczesnych twórców stron internetowych. Aby uprościć wybór najbardziej odpowiedniego motywu, system oferuje możliwość skorzystania z filtru wyszukiwania, który pozwala uporządkować szablony na podstawie kategorii, do której należy witryna.

  Tematy WWW

  Oprócz przestarzałych szablonów, Webs oferuje również narzędzia do dostosowywania projektów niskiej jakości. Ich funkcjonalność i użyteczność są również gorsze niż oferowane przez Wix i innych współczesnych twórców stron internetowych. Opcje dostosowywania projektu stron internetowych są również ograniczone – twórca witryny nie ma żadnych zaawansowanych narzędzi do edycji HTML / CSS. W rezultacie opcje dostosowywania szablonu są dość ograniczone, co nie pozwala na tworzenie unikalnego projektu strony internetowej. Możliwe jest jednak dodawanie, usuwanie i rozmieszczanie dostępnych bloków treści w wymaganej kolejności, aby kontrolować wygląd witryny.

Wix vs Webs. Mówiąc o aspekcie projektowym, Wix jest niewymownym liderem w porównaniu. Kreator stron internetowych ma oszałamiającą kolekcję profesjonalnych szablonów, które są bezpłatne, responsywne i konfigurowalne. Tego samego nie można powiedzieć o projektach stron internetowych, które są przestarzałe i niskiej jakości.

4. Obsługa klienta

 • Wix. Kreator stron internetowych oferuje profesjonalną i wysokiej jakości obsługę klienta, co jest jedną z jego niezaprzeczalnych zalet. Możesz przeglądać Centrum pomocy usługi, które zapewnia dostęp do wielu samouczków tekstowych i wideo, wskazówek, postów i przydatnych wskazówek, jak ulepszyć projektowanie stron internetowych. Istnieje również możliwość przeglądania tematów dostępnych na forum systemowym. W tym miejscu można znaleźć zaktualizowane informacje dotyczące systemu. Jeśli spodziewasz się skorzystać z indywidualnej pomocy ekspertów Wix, kreator stron internetowych umożliwia kontakt z nimi za pośrednictwem poczty elektronicznej lub systemu sprzedaży biletów.

  Wsparcie Wix

 • Sieci. Obsługa klienta przez Internet jest na dość wysokim poziomie. Materiały i opcje dostępne w sekcji pomocy są więcej niż wystarczające, aby sprostać potrzebom użytkowników. Jak tylko zarejestrujesz się w systemie, otrzymasz szczegółowy przewodnik wideo, który zawiera podstawy pracy z usługą. Wśród innych opcji obsługi klienta w sieci Web warto wspomnieć o samouczkach wideo, często zadawanych pytaniach, bazie wiedzy i zaawansowanym wyskakującym asystencie czatu opartym na NanoRep, który zapewnia odpowiedzi na pilne pytania zadawane przez użytkowników w trybie czasu rzeczywistego. Ponadto abonenci abonamentu Premium mogą uzyskać dostęp do czatu na żywo, poczty e-mail i pomocy telefonicznej.

  Wsparcie sieci

Wix vs Webs. Obaj twórcy stron internetowych są godni uwagi, jeśli chodzi o obsługę klienta. Są wyposażone w bogate centra pomocy i mnóstwo wskazówek wideo / tekstowych. Podczas gdy Webs ma specjalne funkcje pomocy dla użytkowników planu Premium i zaawansowanego asystenta czatu opartego na NanoRep, Wix oferuje obsługę e-mail i biletów dla każdego użytkownika, który wybiera usługę dla celów osobistych / biznesowych w zakresie projektowania stron internetowych.

5. Polityka cenowa

 • Wix. Polityka cenowa twórcy strony jest dostępna dla każdego. System ma kilka planów, które mogą odpowiadać potrzebom wszystkich kategorii użytkowników. Istnieje absolutnie darmowa subskrypcja, która pozwala testować funkcjonalność kreatora stron internetowych na nieograniczony czas. Jeśli zdecydujesz się uruchomić projekt za pomocą narzędzia do tworzenia witryn, zostaniesz poproszony o uaktualnienie do jednej z płatnych subskrypcji. Należą do nich plany Standard oraz Business / eCommerce. Każda grupa planów z kolei dzieli się na kilka kategorii w zależności od ich specjalizacji i warunków.

  Standardowe subskrypcje są następujące: Combo (13 USD / mies), Bez limitu (17 USD miesięcznie), Pro (22 USD miesięcznie) i VIP (39 USD miesięcznie). Z kolei biznesplany obejmują Business Basic (23 USD miesięcznie), Business Unlimited (27 USD / mies.), Business VIP (49 USD / mies) i Enterprise (500 USD / mies). Wszystkie plany zawierają kilka opcji płatności, połączenie nazwy domeny, zwiększoną przestrzeń dyskową i inne zalety. Wix oferuje również regularne rabaty, kody kuponów i oferty specjalne, które pozwalają wybrać preferowaną subskrypcję po przystępnych cenach.

 • Sieci. Podobnie jak Wix, Webs również stosuje model freemium. Istnieje bezpłatny abonament i trzy subskrypcje premium, których koszt zaczyna się od 5,99 USD / mies i sięga 22,99 USD / mc. Wszystkie płatne plany oferują bezpłatne połączenie z domeną, 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy dla abonentów planu premium i inne korzyści.

WixSieci
Opcje cenowe:Standardowe plany:
&# x2714; Kombinacja (13 USD / mies);
&# x2714; Bez limitu (17 USD miesięcznie);
&# x2714; Pro (22 USD miesięcznie);
&# x2714; VIP (39 USD miesięcznie).
Plany biznesowe / eCommerce:
&# x2714; Business Basic (23 USD miesięcznie);
&# x2714; Business Unlimited (27 USD miesięcznie);
&# x2714; Biznesowy VIP (49 USD / mies);
&# x2714; Enterprise (500 USD / mies).
&# x2714; Starter (5,99 USD / mies);
&# x2714; Ulepszony (12,99 USD / mies);
&# x2714; Pro (22,99 USD / mc).
Funkcje:&# x2714; Bezpłatny plan;
&# x2714; Dużo miejsca do przechowywania;
&# x2714; Połączenie nazwy domeny;
&# x2714; Regularne rabaty;
&# x2714; Narzędzia SEO;
&# x2714; Kilka planów do wyboru.
&# x2714; 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy;
&# x2714; Darmowe nazwy domen;
&# x2714; 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy dla użytkowników premium;
&# x2714; Nieograniczona liczba stron;
&# x2714; Motywy premium;
&# x2714; Booster SEO.

Wix vs Webs. Plany cenowe Wix i Webs są na pierwszy rzut oka podobne, szczególnie jeśli chodzi o aspekt kosztowy. Jeśli przyjrzysz się bliżej obu systemom, przekonasz się, że Wix oferuje więcej planów do wyboru, a opcje cenowe są również bardziej wszechstronne. To sprawia, że ​​kreator stron internetowych jest bardziej atrakcyjnym wyborem dla różnych kategorii użytkowników.

Dolna linia

Wix i Webs to twórcy stron internetowych, które różnią się między sobą wieloma aspektami, w tym elastycznością, swobodą dostosowywania projektu, przystępnością cenową i funkcjonalnością. Decydując się na rozpoczęcie projektu osobistego lub biznesowego, należy uważnie przejrzeć i porównać zestaw funkcji i narzędzia obu systemów, aby wybrać ten, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

WixWix – jest liderem niszy do projektowania stron internetowych dla majsterkowiczów, która oferuje zaawansowane funkcje, narzędzia i opcje, które zapewniają systemowi znaczącą przewagę nad konkurentami. Kreator stron wyróżnia się z tłumu dzięki swojemu potężnemu narzędziu Wix ADI opartemu na sztucznej inteligencji, zintegrowanemu App Market, eCommerce i silnikom blogów, a także setkom bezpłatnych responsywnych i w pełni konfigurowalnych szablonów. Wix

SieciSieci – to kreator stron internetowych w chmurze, który umożliwia tworzenie projektów do użytku osobistego i biznesowego, ale brakuje mu funkcjonalności i swobody dostosowywania projektu. Szablony stron internetowych są liczne, ale wyglądają na przestarzałe i nie tak profesjonalne w porównaniu z innymi współczesnymi twórcami stron internetowych.Webs.com

Wybór między Wix a sieciami wcale nie wydaje się trudny. Niezależnie od porównywanych aspektów systemu, Wix nadal zachowa wiodącą pozycję. Kreator stron internetowych wyróżnia się funkcjonalnością, elastycznością, dostosowaniem projektu i wszechstronnością narzędzi do edycji stron internetowych. Polityka cenowa jest rozsądna i każdy z pewnością znajdzie tutaj plan, który będzie pasował do konkretnych potrzeb i preferencji dotyczących projektowania stron internetowych. Niezależnie od tego, czy zamierzasz uruchomić osobisty projekt strony docelowej, bloga, strony z portfolio lub sklepu internetowego, Wix powinien pozostać systemem.

WIX vs Webs: Tabela porównawcza

WixSieci
1. Łatwość10 z 109 z 10
2. Funkcje10 z 107 z 10
3. Projekt10 z 106 z 10
4. Wsparcie10 z 107 z 10
5. Ceny10 z 108 z 10
Ogólnie:10,0 z 107,0 z 10
Spróbuj teraz Spróbuj teraz
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map