Yola vs Weebly

W ciągu ostatniego roku widzieliśmy wiele nowych funkcji, nowe responsywne szablony, oficjalne wydania i różne konkursy. To był rok pełen kamieni milowych dla wielu twórców stron internetowych, w tym Weebly i Yola.


Niektóre z największych aktualizacji dotyczyły głównie eCommerce i różnorodności wzornictwa. Co oznacza, że ​​nadszedł czas, aby zmienić nasze porównanie Weebly vs Yola, abyś mógł podjąć świadomą decyzję.

Wixyola.com
Kreator strony internetowejWeeblyYola
Najlepszy dla:Portfele, blogi, sklepy internetoweStrony promocyjne, strony jednostronicowe
ŁatwośćWszystko jest intuicyjneDobry dla początkujących
Szablony:Wstępnie zaprojektowane szablony posortowane według typu strony internetowejZły zestaw szablonów (tylko 16)
Pomoc techniczna:Wsparcie dla biletów e-mail, odpowiedzi społecznościSamouczki i formularz kontaktowy
Opcje blogowaniaBlog jest na pokładzieBrak blogów
Opcje SEO:Standardowe opcje SEOAutomatyczne monitorowanie SEO
Opcje cenowe:Bezpłatnie do 38,0 USD / mcBezpłatnie do 16,66 USD / mc
Oficjalna strona internetowa:www.weebly.comwww.yola.com

1. Łatwość użycia

 • Yola. Yola jest przyjazna dla użytkownika od momentu jej uruchomienia w 2007 roku. Edytor jest dobrze zorganizowany i wygodny. Każda funkcja jest dostępna. Podobnie jak Weebly, Yola ma „dok” zawierający różne widżety i elementy do projektowania stron internetowych (linie, dzielniki kolumn, przyciski itp.), Które można przeciągnąć na płótno.

  Edytor Yola

 • Weebly. Weebly jest bardzo łatwy. Zapewnia przyjazne dla użytkownika środowisko do edycji oparte na WYSIWYG i zasadach przeciągania i upuszczania. Ponadto Weebly oferuje poręczny pulpit nawigacyjny i narzędzie do planowania witryny, które pomogą ci poprowadzić kaczki z rzędu. Czy wiesz, że najważniejszym powodem, dla którego ludzie nie kończą swojej witryny, jest brak jasnego planu?

  Weebly Editor

Yola vs Weebly. Weebly jest tutaj wyraźnym zwycięzcą. Oparty na WYSIWYG i zasadach edycji metodą przeciągnij i upuść, Weebly maksymalnie upraszcza ten proces. Nie wymaga kodowania.

Bazując na osobistym doświadczeniu, Weebly zapewnia lepszą obsługę. Podoba nam się jego nowoczesny wygląd i lakoniczny interfejs.

Pamiętaj, że zarówno Weebly, jak i Yola pozwalają przeciągać elementy tylko do określonych obszarów na stronie, w porównaniu do Wix, gdzie masz pełną kontrolę nad pozycją każdego elementu, czy to logo, menu czy przycisku.

Podejście Wix nazywa się „pozycjonowaniem bezwzględnym”, a jego drugą stroną jest niemożność zmiany motywów. Yola i Weebly używają „modelu pudełkowego”, który jest nieco restrykcyjny, ale umożliwia użytkownikom zmianę szablonów w dowolnym momencie.

2. Zestaw funkcji i elastyczność

 • Yola. Yola oferuje wystarczającą liczbę narzędzi do stworzenia ładnej strony korporacyjnej lub prostego sklepu internetowego. Nie oferuje jednak żadnych wbudowanych rozwiązań blogowych – radzą zintegrować blog Tumblr.

  Wśród zalet są: 3000 bezpłatnych profesjonalnych zdjęć; pełne skanowanie optymalizacji strony i automatyczne monitorowanie SEO; Wykaz firm Yola. Uwaga: funkcje te są częścią płatnych subskrypcji.

  Yola ma własny system eCommerce, który można włączyć jako dodatek. Jest zintegrowany z ponad 20 bramkami płatności, pozwala łatwo zarządzać zapasami, śledzić zamówienia, a także dostarczać kupującym wyceny wysyłek w czasie rzeczywistym. Istnieje możliwość oferowania rabatów za pośrednictwem kuponów.

 • Weebly. Weebly ma własny silnik blogów z mnóstwem zaawansowanych widżetów, moderacji komentarzy i opcji multimedialnych:

  • zaplanowane publikowanie, w tym wiadomości z udostępniania społecznościowego;
  • dodatkowe systemy komentowania: komentarze na Facebooku, Disqus i Weebly;
  • konfigurowalny kod nagłówka i stopki w postach i nie tylko.

  Imponujące są także możliwości Weebly eCommerce: możesz sprzedawać towary cyfrowe i do pobrania (zostaną one automatycznie dostarczone twoim klientom e-mailem z jednorazowym bezpiecznym linkiem). Wszystkie sklepy Weebly zawierają bezpłatny mobilny koszyk i kasę.

  ECommerce Weebly

  Weebly jest jednym z nielicznych narzędzi do tworzenia witryn, które obsługują rejestrację członków. Możesz utworzyć do 100 profili użytkowników za pomocą abonamentu Pro lub pozwolić odwiedzającym zarejestrować się w Twojej witrynie za pomocą abonamentu biznesowego.

  Weebly ma aplikacje na Androida i iOS (na iPhone’a i iPada), które pozwalają użytkownikom edytować istniejące witryny i tworzyć nowe z dowolnego miejsca.

Weebly vs Yola. Weebly pozwala na większą personalizację. Jego zestaw funkcji jest bardziej rozbudowany.

3. Wzory

Tabela porównawcza projektu

WeeblyYola
Liczba tematów:5515
Koszt motywu:WolnyWolny
Import motywów:&# x2714; TAK✘ NIE
Opór&Upuść edytor:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Zmiana motywu:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Czuły:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
Edytor kodu CSS:&# x2714; TAK&# x2714; TAK
 • Yola. W ciągu ostatniego roku zespół Yola znacznie poprawił kolekcję szablonów. Ma teraz wiele nowych stylowych wzorów z pięknymi czcionkami i nowoczesnym układem treści. Możesz zmieniać szablony w dowolnym momencie. Aby edytować wygląd witryny, możesz użyć edytora WYSIWYG lub skorzystać z zaawansowanej opcji CSS witryny, dostępnej tylko dla użytkowników Premium.

  Niestety nowe motywy (podobnie jak stare) domyślnie nie reagują. Aby Twoja witryna była dostosowana do urządzeń mobilnych, musisz zaktualizować swoje konto.

 • Weebly. Weebly oferuje lepszy wybór szablonów. Są również nowoczesne i stylowe, a ponadto – wyglądają i działają nienagannie na różnych urządzeniach. Jeśli używasz starego motywu, możesz uzyskać dostęp do edytora mobilnego i ręcznie dostosować wygląd mobilny swojej witryny.

  Podobnie jak Yola, Weebly pozwala zmieniać motywy w dowolnym momencie, dopóki nie znajdziesz właściwego. Dla zaawansowanych użytkowników Weebly zarezerwował darmowy edytor HTML / CSS z poręcznym menedżerem plików. Weebly pozwala Ci eksportować swoją pracę.

  Jeśli chcesz wyjść poza to, co jest dostępne w oficjalnej bibliotece, znajdziesz wielu dostawców zewnętrznych, którzy opracowują szablony dla Weebly.

Yola vs Weebly. Weebly jest wyraźnym zwycięzcą. Oferuje tak zaawansowane opcje, jak edytor HTML / CSS i responsywne motywy za darmo, a Yola rezerwuje je tylko dla użytkowników premium.

4. Obsługa klienta

 • Yola. Dostępna jest kolekcja samouczków, często zadawanych pytań i wsparcie ze strony społeczności. Możesz również przesłać bilet pocztą elektroniczną. Niedawno zauważyliśmy, że Yola zaczęła zapewniać wsparcie telefoniczne.

 • Weebly. Weebly ma obszerną bazę wiedzy, bezpłatny czat na żywo, e-mail i wsparcie telefoniczne. Mają świetną kolekcję filmów, które obejmują prawie każdy etap tworzenia witryny za pomocą Weebly.

Weebly vs Yola. Naszym zdaniem obaj twórcy witryn oferują wystarczającą ilość zasobów pomocy.

5. Polityka cenowa

 • Yola. Jest bezpłatny pakiet i trzy subskrypcje premium. Yola eCommerce jest oferowana jako dodatek i może być używana z dowolnym pakietem za 10 USD miesięcznie.

Yola&Tabela porównawcza cen Weebly

WeeblyYola
Opcje cenowe:✓ Starter (8 USD / mies);
✓ Pro (12 USD miesięcznie);
✓ Biznes (25 USD / mies);
✓ Wydajność (38 USD / mies).
✓ Lite (9 USD / mies);
✓ brąz (4,16 USD / mies);
✓ srebrny (8,33 USD miesięcznie);
✓ Złoto (16,66 USD / mies).
Funkcje:✓ Darmowy plan;
✓ Przeciągnij&Drop Editor;
✓ Opcje członkostwa;
✓ Sklep internetowy;
✓ Kampanie e-mail marketingowe.
✓ Nieograniczona liczba stron;
✓ Darmowa domena niestandardowa;
✓ SEO Analytics;
✓ Edycja CSS;
✓ Nieograniczony ruch.
 • Weebly. Weeby postępuje również zgodnie z modelem freemium: istnieje niekończący się bezpłatny plan i trzy pakiety premium. Najniższa płatna wersja Weebly kosztuje tylko 8 USD miesięcznie. Należy pamiętać, że Weebly pobiera opłatę transakcyjną (3%), jeśli eCommerce jest włączony w ramach planu Pro lub Starter. Dla użytkowników biznesowych ta prowizja wynosi 0 $.

Yola vs Weebly. Obie platformy są w rozsądnej cenie. Wydaje się jednak, że Weebly jest bardziej opłacalny. Chociaż jego plany są nieco droższe, oferuje znacznie więcej funkcji w tej cenie.

Wniosek

Yola i Weebly to jedne z najłatwiejszych narzędzi do tworzenia stron internetowych, jakie kiedykolwiek testowałem. Oba oferują wystarczająco dużo narzędzi, aby stworzyć przyzwoitą stronę internetową. Jednak zestaw funkcji Weebly okazuje się znacznie lepszy.

Wypróbuj Weebly teraz!

 Jest wolne

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map