Rishikimi Bluehost

Shqyrtim Bluehost


Vizitoni Bluehost.com

Rishikimi Bluehost

Bluehost është një nga kompanitë më të përballueshme të pritjes në internet në botë. Themeluar në vitin 2003, ata vazhdojnë të rriten dhe tërheqin më shumë se 20,000 klientë të rinj çdo muaj.

I njohur për besueshmërinë e ngurtë të shkëmbit, pritja e përbashkët e Bluehost vjen e plotë me hapësirë ​​bujare të diskut dhe bandës, emrit falas të domain-it plus një sërë karakteristikash shtesë të hostimit siç janë kopjet automatike dhe instalimi me një klikim i WordPress.

Duke u larguar gjithmonë nga rruga e tyre për të ndihmuar klientët e tyre, ju mund të jeni i sigurt për të marrë të gjithë mbështetjen teknike që ju nevojitet.

Karakteristikat Bluehost

Që nga fillimi në 2003, Bluehost ka ofruar gjithmonë shërbim me cilësi të lartë duke mbajtur ritmin me zhvillimet teknike dhe përmirësimet në industri.

Ndërsa nevojat e webmasterëve kanë evoluar, gjithashtu ka edhe ofertën Bluehost. Reputacioni i tyre për besueshmërinë dhe shërbimin cilësor është fituar mirë dhe është arsyeja pse ata mbesin një udhëheqës në industrinë e web hosting ultra-konkurruese.

Përfshirë Emrin e Domainit

Bandwidth i pakufizuar

Hapësirë ​​e Pafund Disk

Uebfaqe shtesë të pakufizuara

Garancia e kthimit të parave 30 ditë

Shërbimi i jashtëzakonshëm i Bluehost është i kombinuar me një ofertë të mbushur me veçori dhe industri udhëheqëse të kohërave. Kjo është e gjitha e mundur për shkak të infrastrukturës së tyre më të lartë të rrjetit. Qendra e tyre e hi-tech e të dhënave është shumë mbresëlënëse dhe krenohet me lidhjen e internetit me lidhjen e tyre OC-48 me një bandë të jashtëzakonshme 2 GB / sec.

Serverat e procesorit kuadrat, monitorimi 24/7, një gjenerator rezervë me naftë dhe rezervat e depozitimit të pasqyruar rrumbullakojnë listën e karakteristikave të qendrës së të dhënave.

Edhe pse paketa themelore e pritjes e Bluehost është në një server të përbashkët, specifikimet janë larg nga tipike kur krahasohen me standardet e industrisë për planet e përbashkëta të pritjes..

Përmbledhje e serverit Bluehost

Serverat e Bluehost ekzekutohen në shpërndarje Linux prej 64 bitësh. Për më tepër, ngadalësimi i tepërt i CPU-së dhe ngadalësimet e serverëve nuk ekzistojnë në këtë konfigurim ndërsa performanca super e shpejtë e faqes ruhet edhe në kohën e përdorimit të pikut. Këto specie janë të vështira për tu përputhur dhe për t’i lënë konkurrentët e Bluehost që të ndjekin.

Paneli i kontrollit

Për administratën në fund, Bluehost siguron ndërfaqen e preferuar të industrisë cPanel. Me karakteristikat e tij gjithëpërfshirëse dhe dizajnin intuitiv, webmasterët kanë gjithçka që u nevojitet për të lançuar dhe mirëmbajtur me lehtësi faqet e tyre.

Për më tepër, vetë aplikacioni i Bluehost-it Faqe Wizard mundëson krijimin e faqeve në kërkim profesional që do të krijohen me vetëm disa klikime. Menaxhimi i skedarëve të bazuar në ueb dhe mbështetja e skenarit për Fantastico janë vetëm disa nga shumë karakteristika të tjera që cPanel krenohen.

Kontrolli Bluehost

Scripts

Mbështetja SimpleScriptts, Mojo dhe Fantastico u mundëson përdoruesve të instalojnë shpejt një larmi të gjerë të paketave të softuerëve të njohur si WordPress, Drupal dhe Joomla. Asnjëherë më parë nuk ka qenë kaq e lehtë të instalosh bloge, forume, galeritë e imazheve, sondazhet dhe sistemet e menaxhimit të përmbajtjes.

falas 1 klikoni instaloni skriptet

Popullariteti Fantastico de Luxe në mesin e webmasterave është dëshmi për funksionimin e tij të thjeshtë, dhe përfshirja e tij në planin e Bluehost i shton edhe më shumë vlerë ofertës së tyre të mbushur tashmë të paraqitur. Për përdoruesit më të përparuar që preferojnë të instalojnë skriptet me dorë, Bluehost mbështet të gjitha gjuhët e shkrimit të njohura, përfshirë:

CGI

piton

PERL 5

PHP4 & PHP5

Ruby në shina

Punët CRON, Apache .htaccess dhe porosi php.ini janë gjithashtu të mbështetura

WordPress tani është një nga platformat më të përdorura për përdorim të blogeve dhe menaxhimit të përmbajtjes në botë dhe nuk ia vlen asgjë që Bluehost ofron 1-Klikoni në instalimin e WordPress me të gjitha paketat e tyre të pritjes.

uptime & Performance

Karakteristikat e ngarkuara me vlera për paketat e pritjes së parave janë të rëndësishme, por asgjë nuk ka rëndësi më të madhe sesa hosti juaj në internet që ofron besueshmëri themelore të rrjetit. Pretendimet për 99.9% në kohë janë të gjitha mirë dhe të mira, por vetëm disa nga zgjedhjet mund të mbështesin premtimet e tyre me të dhëna aktuale.

Bluehost është krenar për integritetin e tyre në rrjet dhe e rendit atë si një nga karakteristikat e tyre kryesore. Më nuk duhet që webmasterët të shqetësohen për humbjen e biznesit sepse faqja e tyre është në rregull. Në fakt, joproduktive është një nga arsyet më të përhapura pse pronarët e faqeve zhvendosen nga ofruesit e mediokrit në një kompani si Bluehost që marrin angazhimin e tyre për të 99.9% up-time shumë seriozisht.

Testimi i pavarur në një sit të organizuar nga Bluehost zbuloi vetëm tridhjetë minuta kohë joproduktive gjatë një periudhe 90-ditore. Ajo që është vërtet mbresëlënëse në lidhje me këtë rezultat është se, nga joproduktimi i përgjithshëm, të tridhjetë minutat u identifikuan si mirëmbajtje e planifikuar. Koha e planifikuar e Bluehost është planifikuar gjithmonë gjatë periudhave kur trafiku në ueb është jashtë nivelit për të mbajtur ndikimin në minimum.

Një webmaster gjithmonë do të gjejë çdo sasi të joproduktive të papranueshme, por 30 minuta në 90 ditë është e barabartë me 99.93% në kohën e duhur, që është një rezultat shumë mbresëlënës. Duke pasur parasysh që performanca është një faktor kryesor në zgjedhjen e një ofruesi të një web hosting, ne vendosëm të ndërmarrim disa teste të performancës tona. Ne testuam kohën e ngarkesës së faqeve të faqes fillestare Bluehost .

Rezultatet Bluehost:

Faqe Hyrëse ngarkohet në 3.4 sekonda

Faqe Hyrëse është e ngarkuar plotësisht në 5.1 sekonda

(Rajoni i serverit të testimit: Dallas, SH.B.A. Lidhja: Kablloja (5/1 Mbps, 30ms). Data: 11 gusht 2013)

Ndihmë & mbështetje

Bluehost u ofron klientëve disa mënyra për të hyrë në mbështetjen e tyre teknike, njëra prej të cilave është Qendra e Ndihmës Bluehost. Qendra e Ndihmës përmban një bazë të dhënash të plotë për problemet dhe rregullimet e zgjidhjes së problemeve, së bashku me udhëzimet për qindra detyra të menaxhimit të sitit. Shtë mënyra më e shpejtë dhe e lehtë për të zgjidhur çështje të vogla.

Përndryshe, klientët me probleme më komplekse munden dorëzoni një biletë ndihme përmes Qendrës së Ndihmës dhe do të merrni email ose mbështetje live sipas nevojës. Biletat u përgjigjen gjithmonë në më pak se 12 orë, ku shumica adresohen vetëm brenda 1-2 orësh.

së fundi, Mbështetje e drejtpërdrejtë e telefonit ofrohet gjithashtu 24/7. Kjo lejon klientët të flasin drejtpërdrejt me një ekspert teknik dhe t’u përgjigjen të gjitha pyetjeve të tyre në mënyrë gjithëpërfshirëse. Klientët jashtë Shteteve të Bashkuara nuk janë harruar as me numrat e telefonit shtesë që sigurohen posaçërisht për ta.

Kodet e Kuponit Bluehost

Këtu ju gjeni Kodet e kuponit Bluehost (Azhurnimi 2015 – testuar dhe duke punuar) për t’ju kursyer para në planet e web hosting nga Bluehost. Përdorni këtë kupon Bluehost.com për të marrë 30 përqind zbritje për të kursyer para tani.

Merrni 30% zbritje nga planet e pritjes Bluehost.

KLIKONI KETU T TO KODI AKTIVATON

Rreth Bluehost

A e dini se objektet Bluehost përfshijnë një seli 50,000 metra katrorë dhe dy lokacione qendrore të të dhënave dytësore, secila prej gjithsej mbi 20,000 metra katror të hapësirës së qendrës së të dhënave.

burimi: bluehost.com/about-us

Bluehost në Twitter

Dëshmitë Bluehost & Ratings

Web hosting i shkëlqyeshëm, nga marrja e ndihmës me pyetjet para shitjes deri tek ngritja e faqes time të wordpress në internet (Ted – 15 maj 2015)

Jam i emocionuar me Blue Host. Vendosa të filloj një blog të modës dhe marrja e një emri domaini, pritja dhe instalimi i shtypit Word me Blue Host ishte vërtet e lehtë. (Lauren D – 28 janar 2015)

Vlera më e mirë për paratë e pritjes së lirë, duart poshtë! (Henry S – 1 Tetor 2014)

Keni qenë me këta njerëz për vite me radhë, thjesht kam marrë një plan tjetër. Asnjëherë mos u mërzit me askënd tjetër, pritja më e lirë dhe më e mira! (Chris – 24 korrik 2014)

Faleminderit Bluehost.com – mbështetja juaj miqësore ishte atje për mua kur të kisha nevojë për ju! (Tom – 30 Mars 2014)

Unë kam qenë me shumë ofrues të web hosting përgjatë viteve dhe Blue Host është për mendimin tim një nga alternativat më të mira me kosto të ulët. (Sam – 2 Janar 2014)

Nënshkruar një ditë tjetër. Sajti ka përfunduar dhe gjithçka ishte vërtet e drejtpërdrejtë që merrej me Bluehost. (Trish – 18 Shtator 2013)

Keni nevojë për shumë ndihmë për transferimin e faqes time në BH. Ishin të mahnitshme. Shërbim i tillë i mahnitshëm i klientit, shumë i lumtur. (James – 11 gusht 2013)

Vlerësimi mesatar i Bluehost.com është

5 nga 5.
Bazuar në 7 shqyrtime.

Planet Bluehost & Çmimeve

Bluehost kanë një qasje të drejtpërdrejtë ndaj pritjes së përbashkët. Ato ofrojnë vetëm server të përbashkët Linux të ndarë në dy plane të thjeshta; një plan standard pritjeje dhe një plan pritës profesional (Bluehost gjithashtu ofron VPS, serverë të përkushtuar dhe mbajtjen e menaxhuar të WordPress).

Plani Standard i hostimit

 • 3,95 dollarë në muaj
 • Hapësirë ​​e pakufizuar e ruajtjes së diskut
 • Bandwidth mujor i pakufizuar
 • Domaine të Pafund të Shtesave (Një regjistrim falas i domain me llogari)
 • Nënfushat e pakufizuara
 • Domainë të pakufizuar të parkuar
 • Domainat ndërkombëtarë të përkrahur
 • 1000 Llogari FTP (përfshirë mbështetje anonime FTP)
 • Llogaritë e pakufizuara të IMAP ose POP3 të pakufizuara
 • Mbështetje e Sigurt për IMAP
 • Adresat e pakufizuara të dërgimit me email
 • Filterimi me postë falas Spam-Assassin
 • Paneli i Kontrollit cPanel
 • 50 Baza e të dhënave Postgre SQL ose MySQL
 • Shtesat e përparme 2000/2002/2003
 • Ruby on Rails, CGI, Python, Perl 5, PHP 4&5 Shkrime
 • Përfshinë plotësisht serverin e mbështetur (SSI)
 • Qasja në SSH me Shell
 • Mbështetje Fantastico
 • Qasja CRON dhe .htaccess
 • Instalim i Shkrimeve me 1 Klikim Falas
 • 100 $ Ofertë e Reklamimit në Google
 • 24/7 Telefon, Bisedë & Ndihmë me email

Regjistrohuni Tani – Rrezik pa pagesë – 30 ditë garanci për kthimin e parave

Plani Pro Hosting

 • 19,95 dollarë në muaj
 • Hapësirë ​​e pakufizuar e ruajtjes së diskut
 • Bandwidth mujor i pakufizuar
 • Domaine të Pafund të Shtesave (Një regjistrim falas i domain me llogari)
 • Nënfushat e pakufizuara
 • Domainë të pakufizuar të parkuar
 • Domainat ndërkombëtarë të përkrahur
 • 1000 Llogari FTP (përfshirë mbështetje anonime FTP)
 • Llogaritë e pakufizuara të IMAP ose POP3 të pakufizuara
 • Mbështetje e Sigurt për IMAP
 • Adresat e pakufizuara të dërgimit me email
 • Filterimi me postë falas Spam-Assassin
 • Paneli i Kontrollit cPanel
 • 50 Baza e të dhënave Postgre SQL ose MySQL
 • Shtesat e përparme 2000/2002/2003
 • Ruby on Rails, CGI, Python, Perl 5, PHP 4&5 Shkrime
 • Përfshinë plotësisht serverin e mbështetur (SSI)
 • Qasja në SSH e Shellit
 • Mbështetje Fantastico
 • Qasja CRON dhe .htaccess
 • Instalim i Shkrimeve me 1 Klikim Falas
 • 100 $ Ofertë e Reklamimit në Google
 • 24/7 Telefon, Bisedë & Ndihmë me email
 • U shtuan më shumë CPU, memorje dhe burime
 • Përfshirë SiteBackup Pro
 • Adresa IP Dedikuar falas
 • Certifikatë falas SSL
 • Privatësia e Emrit të Domainit
 • 10 Llogaritë Falas Spinave të Postinit

Regjistrohuni Tani – Rrezik pa pagesë – 30 ditë garanci për kthimin e parave

Përmbledhje Rishikimi Bluehost

Pra, a është ndonjë e mirë Bluehost?

MIRA: E lirë. Respektuar. Mbështetje e shkëlqyeshme e klientit. Emri i domain falas përfshihet.

JO-SO-MIR: Asnjë mbështetje për ASP (Windows). Transferimi i llogarisë tuaj të pritjes në Bluehost nuk është falas.

Në përgjithësi, Bluehost janë një ofrues i besueshëm i shërbimeve pritëse që nuk i lënë klientët e tyre të duan. Specifikimet teknike kryesore të tregut, mbështetje të fortë dhe joproduktive praktikisht zero krijojnë bazën për ofertat e tyre të përqendruara te klientët.

Gama e gjerë e karakteristikave që Bluehost ofron me një kosto kaq të ulët, i vendos ato në krye të tabelës së vlerës për para. Në të vërtetë, oferta e tyre është pothuajse e pashembullt në industri.

Kështu që nëse jeni duke kërkuar për një kompani pritëse të lirë dhe të besueshme, atëherë duhet ta konsideroni me forcë Bluehost. Jo vetëm që ata janë një nga ofruesit më të vendosur përreth, por reputacioni i tyre në industri është i patëmetë.

Me paketat e tyre të vlerësimit të jashtëzakonshëm, nuk është për t’u habitur që më shumë se 20,000 klientë të rinj besojnë në Bluehost çdo muaj. Një garanci për 30 ditë kthim parash do të thotë që nuk keni asgjë për të humbur dhe gjithçka për të fituar, kështu që pse të mos bashkoheni me Bluehost sot?

Një përmbledhje e Bluehost nga Mbretëria e Pritjes. Përditësuar për herë të fundit më e fundit në 4 nëntor 2015.

Shtëpi ›Shqyrtime› Rishikimi Bluehost

Përmbledhje Rishikimi Bluehost

Pra, a është ndonjë e mirë Bluehost?

MIRA: E lirë. Respektuar. Mbështetje e shkëlqyeshme e klientit. Emri i domain falas përfshihet.

JO-SO-MIR: Asnjë mbështetje për ASP (Windows). Transferimi i llogarisë tuaj të pritjes në Bluehost nuk është falas.

Në përgjithësi, Bluehost janë një ofrues i besueshëm i shërbimeve pritëse që nuk i lënë klientët e tyre të duan. Specifikimet teknike kryesore të tregut, mbështetje të fortë dhe joproduktive praktikisht zero krijojnë bazën për ofertat e tyre të përqendruara te klientët.

Gama e gjerë e karakteristikave që Bluehost ofron me një kosto kaq të ulët, i vendos ato në krye të tabelës së vlerës për para. Në të vërtetë, oferta e tyre është pothuajse e pashembullt në industri.

Kështu që nëse jeni duke kërkuar për një kompani pritëse të lirë dhe të besueshme, atëherë duhet ta konsideroni me forcë Bluehost. Jo vetëm që ata janë një nga ofruesit më të vendosur përreth, por reputacioni i tyre në industri është i patëmetë.

Me paketat e tyre të vlerësimit të jashtëzakonshëm, nuk është për t’u habitur që më shumë se 20,000 klientë të rinj besojnë në Bluehost çdo muaj. Një garanci për 30 ditë kthim parash do të thotë që nuk keni asgjë për të humbur dhe gjithçka për të fituar, kështu që pse të mos bashkoheni me Bluehost sot?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map