Rishikimi i DreamHost

Rishikimi i DreamHost


Vizitoni DreamHost.com

Rishikimi i DreamHost

Nga fillimet e tij të përulura në 1997 Dreamhost është zgjeruar për të pritur mbi gjysmë milioni fusha. Kompania u nis në Kaliforni nga katër diploma të shkencave kompjuterike, dhe tani ka një staf prej 50 punonjësve me kohë të plotë, duke i bërë ata një nga lojtarët kryesorë në industrinë e web hosting.

Pavarësisht rritjes, Dream Host ka vazhduar të vendos theks të fortë në shërbimin dhe mbështetjen e klientëve. Transparenca e plotë e kompanisë në lidhje me zgjidhjen e problemeve dhe angazhimin me klientët u ka fituar atyre një klient besnik dhe një reputacion yjor në mesin e webmasterave.

Karakteristikat e DreamHost

DreamHost është një tjetër host me përvojë shumë në internet që filloi në 1997 dhe ka qenë në heshtje në rritje dhe zgjerim të bazës së tij të klientëve deri më sot në 2015. Ata ofrojnë jo vetëm host të përbashkët, por edhe VPS, Cloud dhe Server të Dedikuar për pritjen e individëve dhe bizneseve që kanë nevojë diçka më e sigurt dhe fleksibël.

100% Garanci e Uptime

Bandwidth i pakufizuar

Hapësirë ​​e Pafund Disk

Domain të pafund të pritur

Garancia e kthimit të parave 97 ditë

Nëse doni një plan të përbashkët të pritjes së pritjes, mund të merrni gjithçka që ju nevojitet në DreamHost për 8,95 dollarë në muaj. Kjo përfshin ruajtje të pakufizuar dhe gjerësi të bandës, sa më shumë fusha që dëshironi dhe mbështetje teknike 24/7. DreamHost gjithashtu ju lejon të provoni pritjen e tyre për një periudhë prove 2 javore.

DreamHost ka shkuar në gjatësi të mëdha për të mbajtur një kontakt personal në punët e tyre të biznesit, të dëshmuara nga gazetat rastësore, zbavitëse që ata dërgojnë çdo muaj. Trajtimi i klientëve si njerëz në vend se statistikat i ka dhënë DreamHost themelin që ka në industri.

Dream Host ka disa pajisje mbresëlënëse për të plotësuar shërbimin e tyre më të lartë. Qendra e tyre e të dhënave strehojnë qindra servera me shumë CPU Debian Linux që presin 500,000 fushat në ngarkim të tyre. Lidhje të shumta të tepërta gigabit në internet, një gjenerator rezervë dhe një sistem UPS sigurojnë që sistemi të mbetet në funksion dhe të funksionojë në çdo kohë.

DreamHost Cpanel

DreamHost ofron një larmi planesh për të përmbushur nevojat e çdo webmasteri.

Në panelin e administratorit të të gjitha planeve të tyre të pritjes do të gjeni instalimin me një klikim për skriptet shtesë si WordPress, Joomla, MediaWiki dhe phpbb. Lista e aplikacioneve në dispozicion nuk është aq e fortë sa Fantastico, por shumica e shkrimeve të njohura janë atje, dhe aplikacionet që nuk përfshihen mund të instalohen lehtësisht me dorë.

DreamHost 1 Klikoni Instalues

Detajet e paketave të tyre të hostimit janë dhënë më poshtë:

Plani i përbashkët i mbajtjes në internet:

Ky është më themelori i paketave të hostimit të DreamHost dhe është i përshtatshëm për shumicën e webmasterave, pritja e përbashkët e DH përfshin:

Bandwidth i Pafund, Hapësira Disk dhe faqet e internetit për të pritur

Llogaritë e pakufizuara të postës elektronike, IMAP dhe SMTP janë aktivizuar

Mbështetje e plotë e SFTP / FTP dhe SSL

Debian Linux OS

Paneli i Kontrollit cPanel me një program instalimi me një klik

Me 8,95 dollarë, paketa ka çmim në fund të lartë për një pritje të përbashkët, por kjo është e kuptueshme, pasi DreamHost garanton 100% uptime dhe burimet e pakufizuara ofrojnë mjaft hapësirë ​​për rritje para se të duhet të azhurnoni në një paketë më të fortë. Ekziston gjithashtu një mënyrë prove që lejon webmasterët të vlerësojnë planin përpara se të kryenin.

Planet e hostimit të DreamHost VPS:

Për faqet e internetit që marrin trafik të rëndë dhe kërkojnë burime të dedikuara, pritja VPS (server virtual privat) është opsioni ideal. Një VPS është një server privat virtual i ndarë në serverin e tij fizik, i cili siguron disa nga këmbanat dhe bilbilat e një serveri të dedikuar pa etiketën e çmimeve të mëdha.

Nuk ka ndarje të burimeve me klientët e tjerë në një VPS për shkak të ndarjes midis serverëve virtualë. Kjo rezulton në më shumë besueshmëri, shpejtësi më të shpejtë të serverit dhe burime të dedikuara.

Planet e përkushtuara të serverit:

Për webmasterët me faqet e krijuara që kërkojnë shpejtësi maksimale, burime dhe fleksibilitet, serveri i dedikuar i serverëve është kulmi i opsioneve të pritjes. Siç sugjeron emri, klienti merr një server të tërë të dedikuar për faqet e tyre. Asnjë burim nuk ndahet, dhe serveri mund të konfigurohet plotësisht për të përmbushur nevojat e klientit.

Siç mund ta shihni, shumëllojshmëria e opsioneve të dedikuara që ofron DreamHost i lejon webmasterit të paguajnë vetëm për CPU, hapësirën e diskut dhe kujtesën që u duhen. Të gjithë serverët e dedikuar mbështesin gjuhët standarde të shkrimit CGI, Ruby dhe PHP4 & PHP 5. CRON është gjithashtu i disponueshëm për ekzekutimin e skenareve në mënyrë të automatizuar, dhe hyrja e plotë e shell në server është përfshirë me të gjithë serverët.

uptime & Performance

DreamHost është një nga shumë pak hostet që ofrojnë një garanci 100% në kohë. Testimi i pavarur tregon se ky nuk është thjesht një premtim bosh, pasi tepricat e shumta të ndërtuara në sistem ju mbajnë të lidhur gjatë gjithë kohës.

Si e rezervon DreamHost këtë premtim të guximshëm? Nëse faqet tuaja, posta elektronike, bazat e të dhënave, FTP ose SSH zvogëlohen si rezultat i ndonjë dështimi të sistemit, ju kreditoheni me një ditë falas të pritjes për çdo orë shërbimi të ndërprerë. Ndërprerjet raportohet të jenë jashtëzakonisht të rralla.

Kur zgjedhim performancën e ndërmarrjeve të mbajtura në internet, një tregues kryesor dhe faktor vendosës, për këtë arsye kemi vendosur të bëjmë disa testime të performancës tona. Ne testuam kohën e ngarkesës së faqes në faqen fillestare të DreamHost.

Rezultatet e DreamHost:

Faqe Hyrëse ngarkohet në 4.7 sekonda

Faqe Hyrëse është e ngarkuar plotësisht në 7.8 sekonda

(Rajoni i serverit të testimit: Dallas, SH.B.A. Lidhja: Kablloja (5/1 Mbps, 30ms). Data: 11 gusht 2013)

Ndihma për klientët

Mbështetja teknike për planet e përbashkëta sigurohet përmes një sistemi biletash, dhe shumica e pyetjeve iu përgjigjen brenda 12 orëve. Ekipi mbështetës është miqësor, i durueshëm dhe kompetent.

DreamHost aktualisht po zgjeron stafin e tij të ndihmës për të zvogëluar kohën e përgjigjes për biletat e ndihmës. Mungesa e mbështetjes së bisedës live për pritjen e përbashkët është një largim nga ajo që ofrojnë shumica e kompanive dhe mund të shihet si një zhytje e vogël kundër kompanisë, por në përgjithësi, mbështetja për llogaritë e përbashkëta është mjaft e përshtatshme.

VPS dhe planet e dedikuara përfshijnë një numër të caktuar të thirrjeve telefonike mujore për klientët që banojnë në SH.B.A., i cili siguron përgjigje të menjëhershme për çështjet teknike..

Ekziston gjithashtu një forum për mbështetjen e klientëve dhe një wiki për klientët DreamHost për të gjetur udhëzues proceduralë dhe të zgjidhjes së problemeve që zgjidhin çështjet e zakonshme të pritjes. Informacioni këtu është mjaft i plotë, duke e bërë atë një burim shtesë të shkëlqyeshëm mbështetës.

Kodet e Kuponit DreamHost

Këtu gjeni kodet e kuponit DreamHost (azhurnimi 2015 – testuar dhe duke punuar) për t’ju kursyer para në pritje të përbashkët nga DreamHost.com. Përdorni këtë kode të kuponit dhe do të merrni 40 dollarë zbritje në koston tuaj vjetore (119,40 $ 79,40 $).

Shko tek DreamHost.com

Përdorni kodin e kuponit: TAKE40DOLLARSOFF

Rreth DreamHost

Në 1997, katër studentë të Shkencave Kompjuterike në Harvey Mudd College në Claremont, CA filluan DreamHost në një server të vetëm Pentium 100 (të quajtur Destro) duke përdorur bandwidth të përbashkët në një linjë T1.

burimi: dreamhost.com/about-us

DreamHost në Twitter

Testimet e DreamHost

Asgjë përveç lavdërimit për Dreamhost, karakteristika të shkëlqyera, mbështetje dhe shumë të lira gjithashtu. Cheers! (Larry – 15 maj 2015)

Nënshkruar pasi pashë që DreamHost ka periudhën më të gjatë të provës, garanci për kthimin e parave 97-ditore! (Lluka – 23 korrik 2014)

Wow faleminderit, nuk jam i sigurt se si ju mund të përballoni djemtë të qëndroni në biznes pasi të keni shpërndarë ato kode të kursimit të kuponit $ $ $. Unë thjesht shpëtova një pasuri të vogël! (Cathy – 2 Mars 2014)

Ndoshta jo opsioni më i lirë rreth alternativave me kosto të ulët, por Dream Host e përbën atë kur bëhet fjalë për tiparet dhe kohën e duhur. (Omar – 4 janar 2014)

Nuk ka asgjë tjetër përveç lavdërimit për Dreamhost. Këtu është një host në internet që kujdeset për klientët e tyre (Tom – 22 Tetor 2013)

Dashuria që ofron instaluesi me një klikim që ofron DreamHost, ishte në gjendje që faqja ime WordPress të ngrihet dhe të funksionojë në asnjë kohë. (Sarah – 4 Gusht 2013)

Pak më e kushtueshme se hostet e tjerë, por zbulova që ju merrni atë që paguani me DreamHost. Kjo është pritja pa probleme, karakteristika të shkëlqyera dhe një ekip super miqësor. (Xavier – 29 qershor 2013)

Vlerësimi mesatar i DreamHost.com është

4 nga 5.
Bazuar në 7 shqyrtime.

Planet e DreamHost & Çmimeve

DreamHost ofron tre lloje të zgjidhjeve të pritjes; Planifikimi i përbashkët i Web Hosting, VPS dhe Serveri i Dedikuar. Më poshtë është një përmbledhje e planit të tyre më të njohur, planit të tyre të përbashkët të mbajtjes në internet.

DreamHost Ndarja e Ndaruar

 • 8,95 dollarë në muaj
 • Sigurimi i kohës së udhëheqjes pas blerjes: e menjëhershme
 • Burimet e CPU: Të përbashkëta
 • Burimet e RAM-it: Të përbashkëta
 • Baza e të dhënave të MySQL: Pafund
 • Qasja në Root (përmes sudo) dhe Ristartimi i largët: Jo
 • Adresa IP unike: Në dispozicion
 • Ruajtja e diskut: TB Pafund
 • Kopje rezervë personale: 50 GB
 • Bandwidth Mujor: TB Pafund
 • Domain Hosted: Pafund
 • Sistemi Operativ: Debian Linux
 • Qasja IMAP / POP / SMTP: Po
 • Qasja në Email me email: Po
 • Filtrimi i postës: Po
 • Filterimi i Spam: Spam Assassin
 • Gmail për yourdomain.com: Po
 • Adresat e postës elektronike: Pafund
 • Listat e shpalljeve: Pafund
 • Listat e diskutimit: Pafund
 • Përgjigjet Auto-Paguesve: Pafund
 • Regjistrim falas i domenit (.com, .net, .org, ose .info): Po
 • Domain falas WHOIS Intimitet: Po
 • Domain Hosted: Pafund
 • Nënfushat e hostuar: Pafund
 • Domainët e dërguar / pasqyruar: Pafund
 • DNS me porosi: Po
 • XCache: Jo
 • Kontrolli përmes API-së Tonë: Jo
 • Ruby on binarët: Po
 • Mbështetja e Perl: Po
 • Mbështetja PHP5: Po
 • Serveri i sigurt SSL (req. IP unik): Po
 • Siguria e zgjeruar në internet: Po
 • WebDAV: Po
 • Rikthim i të dhënave: Po
 • Statistikat e aksesit ditor: Po
 • Qasja te skedarët e logave të papërpunuara: Po
 • Pa flamur DreamBook.com: Po
 • RealAudio dhe Video (rrymë http): Po
 • Drejtoritë e Mbrojtura nga Fjalëkalimi (.htaccess): Po
 • Serveri FTP anonim (req. IP unik): Po
 • Serveri i bisedave Jabber: Po
 • Kredia e Google AdWords (deri në 75 dollarë): Po
 • Instaluesi me një klikim për aplikime: Po
 • Aplikacione të njohura me bazë në internet si WordPress: Po
 • 24/7 Mbështetje teknike përmes Chat Live: Jo (shiko përmirësimet më poshtë)
 • 24/7 Mbështetje teknike përmes postës elektronike: Po
 • Garancia 100% e Rrjetit Uptime: Po
 • Garancia e kthimit të parave 97-ditore: Po
 • Paneli i Kontrollit të Llogarisë me Bazë në Internet: Po

Regjistrohuni Tani – Rrezik falas – 97 ditë garanci për kthimin e parave

Përmbledhje e Rishikimit të DreamHost

Pra, a është ndonjë e mirë Dream Host?

MIRA: 97 ditë garanci për kthimin e parave. Garanci 100% e kohës. Emri i domain falas përfshihet. 1 klikues i instaluesit të softuerit. Reputacion i ngurtë.

JO-SO-MIR: Jo më e lirë. Jo 24/7 mbështetje teknike përmes bisedës live (azhurnimi).

DreamHost ka ndërtuar një reputacion të merituar si një host solid me serverë të besueshëm dhe shërbim të personalizuar. Ata kanë plane pritëse që të përshtaten gjithçka, nga një blog i vogël personal në një sit të vendosur të tregtisë elektronike me miliona hite mujore.

Periudha gjyqësore dyjavore lejon klientët të vlerësojnë planet e pritjes përpara se të angazhohen për një paketë, dhe çmimi është mjaft i ulët për VPS dhe paketat e dedikuara në lidhje me standardin e industrisë.

Për më tepër, garancia e kthimit të parave 97 ditë është një shenjë besimi dhe garancia 100% e kohës do të sigurojë që faqet tuaja do të funksionojnë gjatë gjithë kohës.

Një përmbledhje e Dreamhost nga Mbretëria e Pritjes. Përditësuar për herë të fundit në 4 nëntor 2015.

Shtëpi ›Shqyrtime› DreamHost Review

Përmbledhje e Rishikimit të DreamHost

Pra, a është ndonjë e mirë Dream Host?

MIRA: 97 ditë garanci për kthimin e parave. Garanci 100% e kohës. Emri i domain falas përfshihet. 1 klikues i instaluesit të softuerit. Reputacion i ngurtë.

JO-SO-MIR: Jo më e lirë. Jo 24/7 mbështetje teknike përmes bisedës live (azhurnimi).

DreamHost ka ndërtuar një reputacion të merituar si një host solid me serverë të besueshëm dhe shërbim të personalizuar. Ata kanë plane pritëse që të përshtaten gjithçka, nga një blog i vogël personal në një sit të vendosur të tregtisë elektronike me miliona hite mujore.

Periudha gjyqësore dyjavore lejon klientët të vlerësojnë planet e pritjes përpara se të angazhohen për një paketë, dhe çmimi është mjaft i ulët për VPS dhe paketat e dedikuara në lidhje me standardin e industrisë.

Për më tepër, garancia e kthimit të parave 97 ditë është një shenjë besimi dhe garancia 100% e kohës do të sigurojë që faqet tuaja do të funksionojnë gjatë gjithë kohës.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map