Rishikimi i hostGatorit

Shqyrtimi i hostGatorit


Vizitoni HostGator.com

Rishikimi i hostGatorit

Hostgator është një nga markat më të mëdha dhe më të njohura të pritjes në internet si në Amerikë ashtu edhe në atë global. I njohur për nivelin e tyre të lartë të mbështetjes dhe gamën e gjerë të planeve të pritjes, nuk është për t’u habitur që mbi tetë milion faqet e internetit janë besuar në HostGator.

Me një shumëllojshmëri të gjerë të planeve të mbajtjes së faqeve në internet që përfshijnë nga serverat e përbashkët drejt serverave të dedikuar, HostGator ofron plane të përballueshme dhe me funksione të paketuara që i përshtaten çdo nevoje. Jo vetëm kaq, ju mund të prisni mbështetje gjatë gjithë kohës që është e dyta për asnjë.

Karakteristikat e hostGatorit

E themeluar në 2002 dhe me qendër në Houston, HostGator ka përjetuar rritje të shpejtë dhe është vendosur si një nga udhëheqësit në industrinë e tij.

Planet e përballueshëm

Bandwidth i pakufizuar

Hapësirë ​​e Pafund Disk

24/7 Mbështetje

Garancia e kthimit të parave prej 45 ditësh

HostGator qëndron kokë dhe supet mbi ofruesit e tjerë të pritjes thjesht me anë të gamës së tyre të gjerë të planeve që kanë diçka që u përshtatet të gjithëve. Për dallim nga ofruesit e tjerë të pritjes në industri, në vend që të ngushtojnë shërbimet e tyre në planet themelore të pritjes së pritjes për buxhetin, HostGator janë të përkushtuar të plotësojnë nevojat më të përparuara. Planet e tyre të pritjes për 2015 për ofertë përfshijnë:

Planet themelore të përbashkët të pritjes

Serverë të dedikuar Linux dhe Windows

Planet e hostimit të shitësit

Pritja e serverit privat virtual (VPS)

Windows / ASP hosting

Të gjitha planet e HostGator janë me çmim konkurrues dhe ofrojnë vlerë të shkëlqyeshme për para, për të mos përmendur se ato janë bërë më shumë të përballueshme, falë opsionit të pagesës miqësore për buxhetin nga muaji për muaj të HostGator. Pra, pavarësisht nëse jeni duke filluar ose jeni një webmaster i krijuar, pagesa mujore janë zgjidhja perfekte për një menaxhim më të mirë të rrjedhës së parave.

Për më tepër, HostGator ju lejon të azhurnoni ose zvogëloni planin tuaj të hostimit në çdo kohë për t’iu përshtatur nevojave tuaja në ndryshim.

Ndarja e përbashkët

Ju mund të presin të gjitha tiparet standarde të një plani të përbashkët të pritjes me HostGator siç është hapësira e pakufizuar në disk dhe bandës së pakufizuar. Dy nga planet e tyre të përbashkëta të pritjes së programeve përfshijnë fusha të pakufizuara, nënfusha dhe fusha të parkuara. Për më tepër, të gjitha planet e HostGator përfshijnë përfundimin gjithnjë të popullarizuar cPanel që do të thotë që edhe më të rejat e webmasterëve mund të krijojnë një faqe interneti të konfiguruar mirë dhe lehtësuar.

ControlGator Controlpanel

Me HostGator mund të jeni të sigurt se do të keni të gjitha aplikacionet që duhet të keni në majë të gishtave, të tilla si WordPress, Drupal dhe Joomla për të përmendur, por disa. Për ata që kanë nevojë për tregti – karrocat e blerjes dhe SSL private nuk janë harruar as.

Për më pak se 5 dollarë në muaj ju mund të filloni me një plan të përbashkët pritës që përfshin hapësirë ​​të pakufizuar në disk dhe bandwidth, 99.9 përqind në kohë, bazat e të dhënave MySQL, llogaritë e postës elektronike, së bashku me një bibliotekë të fuqishme skriptesh të gjitha në gatishmëri për të instaluar.

Domenet e pakufizuara dhe parkimi i domain janë shtesa të përfshira në Planin e Foshnjës popullore. Përditësimi në Planin e Biznesit shumë të përballueshëm ju shikon të fitoni një adresë IP të dedikuar dhe një numër telefoni pa pagesë. Më në fund, për të rrumbullakosur etikën e vlerës së parave të HostGator-it, do të merrni një kupon $ 100 Adwords për të filluar fushatën tuaj të reklamimit në internet.

Hosting Green

HostGator janë një kompani e ndërgjegjshme për mjedisin që investon në kredi të energjisë së rinovueshme. Duke u mbështetur në energjinë e erës për të fuqizuar dhe ftohur serverat e tyre, është e qartë të shihet që HostGator kanë një interes të vërtetë për t’u kujdesur për mjedisin.

uptime & Performance

Shërbyer pothuajse gjysmë milioni klientësh përmes dymbëdhjetë mijë serverëve individualë, performanca e serverëve të HostGator është me rëndësi thelbësore për suksesin e saj të vazhdueshëm.

Kur u testua nga Pingdom, mesatarja në kohë ishte 99,99 përqind dhe koha e përgjigjes një befasuese 0.247 sekonda. Rezervime ditore dhe monitorimi rreth orarit të serverëve të tyre është pjesë e angazhimit të HostGator për të ofruar performancë të jashtëzakonshme në kohë.

Performanca është një nga faktorët më të rëndësishëm për t’u marrë parasysh kur zgjedh një ofrues të mbajtjes së faqes në internet. Për këtë qëllim, ne vendosëm të bëjmë testimin e performancës së vet në kohën e ngarkesës së faqes në faqen fillestare të HostGator.

Rezultatet e hostGatorit:

Faqe Hyrëse ngarkohet në 2.4 sekonda

Faqe Hyrëse është e ngarkuar plotësisht në 4.2 sekonda

(Rajoni i serverit të testimit: Dallas, SH.B.A. Lidhja: Kablloja (5/1 Mbps, 30ms). Data: 11 gusht 2013)

Garancia e kthimit të parave

Për paqen tuaj të plotë të mendjes, HostGator ofron një garanci të pakthyeshme të parave 45-ditore për kthimin e llogarive të reja. Për më tepër, planet e muajit për muaj të HostGator mund të anulohen në çdo kohë pa ndëshkime.

Features

Menaxhimi i faqes tuaj në internet nga prapaskenat është bërë e lehtë me ndërfaqen e rregulluar intuitivisht cPanel. Ju do të gjeni shkurtore të organizuara në mënyrë të përshtatshme në kategori të ngjashme me të gjitha opsionet e rëndësishme të mbështetjes dhe faturimit të vendosura në pjesën e sipërme të dritares brenda mundësive të thjeshta. Njoftimet për rinovim automatik dhe azhurnim janë përfshirë kështu që gjithmonë do të keni instalimet tuaja aktuale.

Seksioni i përshtatshëm i Softuerëve dhe Shërbimeve mundëson instalimin e lehtë të shërbimeve, dhe përdoruesit më të përparuar do të gëzojnë qasje në bibliotekat Perl, PHP dhe Ruby on Rails. Për më tepër, menyja QuickInstall përfshin dhjetëra mundësi të tjera softuerësh.

Softueri i galerisë së fotografive, rrjetet sociale, bloget, forume, tregtia elektronike dhe opsionet CMS janë të gjitha të përfshira në opsionet gjithëpërfshirëse të menusë së cPanel. Aplikime të tilla si WordPress, PrestaShop dhe Drupal 7 të gjitha mund të instalohen brenda disa minutave me vetëm disa klikime.

Aplikacioni i përfshirë i SiteBuilder lejon që të dyja faqet e internetit të thjeshta dhe ato komplekse të ndërtohen pa aftësi speciale të kodimit, ndërsa instrumentet e redaktimit dhe shabllonet e paracaktuara u japin përdoruesve fleksibilitetin për të krijuar faqe të personalizuara dhe plotësisht funksionale në vetëm disa minuta.

Për më tepër, për optimizimin e motorëve të kërkimit mund të regjistroheni drejtpërdrejt me Attracta përmes panelit të kontrollit. Nga atje ju mund të riblerni kuponin tuaj Adwords dhe të filloni dërgimin e trafikut të pagave për-klikim në faqen tuaj të re sapo të dalë dhe të funksionojë.

Grupi gjithëpërfshirës i mjeteve të webmasterit të HostGator bën që faqja juaj të vendoset dhe të zhvillojë një proces mjaft të thjeshtë, megjithatë, nëse keni nevojë për ndihmë, ekipi mbështetës është gjithmonë në gatishmëri.

MySQL dhe POP3 të pakufizuar

Pjesa më e madhe e ofruesve të mbajtjes së faqeve në internet kufizojnë numrin e bazave të të dhënave MySQL dhe llogaritë e postës elektronike POP3, megjithatë, me HostGator ata të dy janë të pakufizuar, gjë që është një përfitim kryesor për këdo që planifikon të ndërtojë faqe të mëdha dhe komplekse.

përmirësimi

Meqenëse HostGator ofron gjithçka nga llogaria më themelore e përbashkët e pritjes deri në një server të dedikuar, përmirësimi i llogarisë tuaj kur keni nevojë për burime të rritura nuk ka qenë kurrë më e lehtë. Plando plan pritës është hartuar në mënyrë që ndërsa rriteni faqen tuaj, ju lehtë mund të zhvendosni ingranazhet në nivelin e kërkuar. Këto plane të menduara mirë do të thotë që kurrë nuk do të duhet të paguani për tiparet që nuk ju duhen, dhe më e rëndësishmja, faqja juaj nuk do të tejkalojë kurrë aftësitë e HostGator.

Mbeshtetje teknike

Mbështetja është specialiteti i HostGator dhe askush më shumë sesa "teknik" mbështetur. Me anëtarët e ekipit mbështetës në gati 24/7, çdo çështje teknike që ju nevojitet të zgjidhet mund të adresohet shpejt. Pavarësisht nëse është e-mail, telefon apo chat live, mund të siguroheni se do të merrni mbështetjen që ju nevojitet. Së bashku me forumin e ndihmës dhe një sistem të biletave të mbështetjes në internet, HostGator gjithashtu siguron një bibliotekë me mësime video të dobishme dhe artikuj.

Stafi mbështetës është gjithmonë miqësor dhe i sjellshëm dhe më e rëndësishmja është jashtëzakonisht i ditur. Ju mund të prisni që të bisedohet përmes zgjidhjeve për çdo çështje teknike që lind, dhe çdo problem që të korrigjohet plotësisht. Edhe pse të gjitha kanalet e mbështetjes ofrojnë shërbim të shkëlqyeshëm, opsioni i bisedës live dihet se është rruga më e shpejtë për zgjidhjen e çështjeve.

Kodet e Kuponit të HostGatorit

Këtu gjeni kodet e kuponit HostGator (azhurnimi 2015 – testuar dhe duke punuar) për të kursyer para në pritje të përbashkët dhe plane të tjera nga HostGator. Përdorni këto kode të kuponave HostGator dhe merrni deri në 25 përqind zbritje dhe do të kurseni para.

Merr një dajak 30% zbritje të gjitha planet e hostimit në internet të HostGator, përfshirë serverët e dedikuar!

Merrni 30% zbritje – Përdorni kodin e kuponit: HOSTINGKINGDOM

Kopjoni kodin dhe shkoni te www.hostgator.com dhe ngjisni kur të bëni arkë.

Rreth HostGator

A e dini se HostGator u themelua në 2002 nga studenti i atëhershëm Brent Oxley në dhomën e tij të fjetjes në Universitetin Atlantik të Florida, duke përdorur vetëm tre serverë në internet (sot HostGator ka mbi 12.000 serverë).

burimi: hostgator.com/company

HostGator në Twitter

Testimonials HostGator

Me të vërtetë krenar për veten time për marrjen në blogun tim të parë dhe Hostgator ishte jashtëzakonisht i dobishëm në çdo rast për ta bërë atë të mundur (Alicia – 12 maj 2015)

Hostgator përfundimisht e rrit konkurrencën, me të vërtetë uber web hosting lirë! Karakteristika të shkëlqyera dhe me të vërtetë të lehtë për të instaluar një blog me WordPress (Lucas D – 29 Shtator 2014)

Mori një kohë për të krijuar llogarinë time të krijuar, por kjo është kritika ime e vetme. LIKE! (Camille – 22 korrik 2014)

Pak i zhgënjyer që humba shitjen më të fundit të promove të HostGator, të regjistruar gjithsesi dhe deri më tani (shumë) mirë. (Stan – 30 Mars 2014)

Host Gator me të vërtetë e rrit konkurrencën kur bëhet fjalë për të patur çmimin më të lirë! (Jackson – 4 janar 2014)

Themimi i lirë ishte faktori vendimtar për mua. Unë mendoj se reputacioni ishte gjithashtu. Deri tani kaq mirë! (Fred – 20 Shtator 2013)

Jam i lumtur. Gjoni nga mbështetja e HostGator me të vërtetë më ndihmoi në krijimin e blogut tim wordpress. Nuk mund të të falënderoj sa duhet! (Leila – 2 gusht 2013)

Shikuar përreth dhe krahasoi hoste të ndryshëm dhe nuk mund të gjente një host tjetër që mund të mposhte çmimet e HostGators. Bënë përshtypje edhe me tiparet e tyre. (Liam – 5 korrik 2013)

Vlerësimi mesatar i HostGator.com është

4.5 nga 5.
Bazuar në 8 shqyrtime.

Planet e HostGatorit & Çmimeve

HostGator ofron tre plane të ndryshme të pritjes së serverëve të ndryshëm; ofertën e një plani themelor, premium dhe pritje të biznesit.

hatchling

bebe

biznes

çmim

3.96 dollarë në muaj

6.36 dollarë në muaj

10,36 dollarë në muaj

Hapësira e diskut

i pakufizuar

i pakufizuar

i pakufizuar

Bandwidth

i pakufizuar

i pakufizuar

i pakufizuar

Fushat e lejuara

1

i pakufizuar

i pakufizuar

Numri juaj falas i telefonit

FALAS

IP e përkushtuar falas

SSL falas private

24×7 Mbështetje

Rezervime të menjëhershme

Asnjë kontratë!

Garancia 99.9% e Uptime

Garancia e kthimit të parave 45 ditë

Google AdWords

Kredi 100 $

Kredi 100 $

Kredi 100 $

Konfigurimi falas / i çastit

Domenet Addon / Parked

i pakufizuar

i pakufizuar

FTP anonim

Nënfushat

i pakufizuar

i pakufizuar

i pakufizuar

Llogaritë FTP

i pakufizuar

i pakufizuar

i pakufizuar

WordPress Hosting

Baza e të dhënave MySQL

i pakufizuar

i pakufizuar

i pakufizuar

CGI

CGI e shpejtë

PHP 5

Ruby On binarët

SSH

Perl

piton

SSI

cron

FrontPage

Curl

GD 2

Imazh Magjik

Streaming Audio / Video

Instalim falas i modulit

Llogaritë POP3

i pakufizuar

i pakufizuar

i pakufizuar

Posta në internet

E-mail Alias

Përgjigjet Auto

Lista e postimeve

Kap gjithçka

Vrasësi Spam

Forcimi i postës

Mbështetje IMAP

SMTP

Soholaunch

Mbrojtja e linjës së nxehtë

Menaxheri i mohimit të IP-së

Faqet e gabimit personal

Blogs të çastit

Portalet e çastit

PHPnuke e çastit

Forumet e çastit

Libri i menjëhershëm i miqve

Counter Instant

Formulari i menjëhershëm

Ridrejtoni URL-në

Menaxher i Skedarëve të Bazuar në Ueb

Drejtoritë e Mbrojtur nga PW

phpMyAdmin

AWStats (Azhurnime në kohë reale)

Webalizer

Menaxher i Raw Log

Regjistrat e Regjistrimeve

Shkrimet e gabimeve

Numri juaj falas i telefonit

FALAS

Lejohet SSL private

përfshira

IP e përkushtuar

$ 2.00 / Mo

FALAS

Shpërndarë SSL

osCommerce

ZenCart

Shporta e kubit

Përmbledhje e Shqyrtimit të HostGatorit

Pra, a është ndonjë HostGator ndonjë e mirë?

MIRA: Mbështetje miqësore 24/7 e klientit. Garanci e kthimit të parave 45-ditore. Planet e lira të pritjes. Përfshihen tiparet e pritjes. Koha e besueshme.

JO-SO-MIR: Vetëm rezervime javore të serverit. Regjistrime domaini disi të shtrenjta.

HostGator u krijua më shumë se një dekadë më parë dhe filloi me vetëm tre serverë. Ata që atëherë janë rritur në një gjigant me famë botërore brenda industrisë së web hosting.

Kompania ofron paketa pritëse për të përmbushur nevojat e çdo klienti, dhe karakteristikat e tyre, çmimet dhe mbështetja i bëjnë ata të shkojnë në një host pritës për mijëra e mijëra webmasterë.

Themeli i suksesit të HostGator është ndërtuar në serverë të shpejtë, të besueshëm dhe të qëndrueshëm – duke ofruar zgjidhje plotësisht të personalizueshme që i përshtaten nevojave të secilit klient. Me shpërndarjen teknike të jashtëzakonshme të HostGator të kombinuar me nivelet kryesore të shërbimit të industrisë së tyre, me të vërtetë nuk mund të gaboni. Dhe për paqen totale të mendjes ju keni garancinë e kthimit të parave prej 45 ditësh.

Një përmbledhje e Hostgator nga Mbretëria e Pritjes. Përditësuar për herë të fundit në 4 nëntor 2015.

Shtëpi ›Shqyrtime› Rishikimi HostGator

Përmbledhje e Shqyrtimit të HostGatorit

Pra, a është ndonjë HostGator ndonjë e mirë?

MIRA: Mbështetje miqësore 24/7 e klientit. Garanci e kthimit të parave 45-ditore. Planet e lira të pritjes. Përfshihen tiparet e pritjes. Koha e besueshme.

JO-SO-MIR: Vetëm rezervime javore të serverit. Regjistrime domaini disi të shtrenjta.

HostGator u krijua më shumë se një dekadë më parë dhe filloi me vetëm tre serverë. Ata që atëherë janë rritur në një gjigant me famë botërore brenda industrisë së web hosting.

Kompania ofron paketa pritëse për të përmbushur nevojat e çdo klienti, dhe karakteristikat e tyre, çmimet dhe mbështetja i bëjnë ata të shkojnë në një host pritës për mijëra e mijëra webmasterë.

Themeli i suksesit të HostGator është ndërtuar në serverë të shpejtë, të besueshëm dhe të qëndrueshëm – duke ofruar zgjidhje plotësisht të personalizueshme që i përshtaten nevojave të secilit klient. Me shpërndarjen teknike të jashtëzakonshme të HostGator të kombinuar me nivelet kryesore të shërbimit të industrisë së tyre, me të vërtetë nuk mund të gaboni. Dhe për paqen totale të mendjes ju keni garancinë e kthimit të parave prej 45 ditësh.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map