Rishikimi i Hosting GoDaddy

Shqyrtim GoDaddy


Vizitoni GoDaddy.com

Rishikimi i Hosting GoDaddy

GoDaddy u themelua nga Bob Parsons në 1997, kjo është një kompani me një rekord të gjatë për të ofruar shërbim të shkëlqyeshëm. Përveç pakove të pritjes, GoDaddy gjithashtu ofron regjistrimin e domain.

GoDaddy hosting ka të gjitha tiparet që do të prisnit: email, cpanel, softuer për blogezim, karrocat e blerjeve dhe më shumë. Me GoDaddy ju mund të blini dhe regjistroni emrat e domain dhe t’i presni në të njëjtin vend. Karakteristikat e disponueshme të kombinuara me përkushtimin e tyre për shërbimin ndaj klientit do ta mbajnë GoDaddy në krye të paketës në 2015.

Karakteristikat GoDaddy

GoDaddy është një nga ofruesit më të mirë dhe ofron hosting që është i lehtë për të filluar me të, dhe vjen me serverë të besueshëm dhe të shpejtë. GoDaddy është gjithashtu regjistruesi më i madh i domeneve në Internet që nga 2005. Ata kanë regjistruar dhjetëra miliona emra domainesh dhe ai numër vazhdon të rritet. Ata kanë qenë pothuajse për sa kohë që Interneti ofron shërbime të regjistrimit të domain.

Përfshirë Emrin e Domainit

Bandwidth i pakufizuar

Hapësirë ​​e Pafund Disk

Uebfaqe shtesë të pakufizuara

Garancia e kthimit të parave prej 45 ditësh

Këtu më poshtë është një listë gjithëpërfshirëse e veçorive të mbajtjes në internet të GoDaddy është renditur më poshtë:

Hapësira e diskut: GoDaddy ofron tre nivele të ndryshme të planeve të pritjes. Në Paketa e ekonomisë hapësira e diskut tuaj është e kufizuar në 100 GB për një çmim të ulët mujor. Webmasteri mesatar ka shumë të ngjarë të mos përdorë 100 Gigs. Nëse shqetësoheni se mund të mbaroni hapësirën, dy paketat e tjera, Deluxe dhe Ultimate, siguroni ruajtje të pakufizuar. Këto pako janë pak më të shtrenjta, por të dyja janë akoma të përballueshme.

Bandwidth i pakufizuar: Secili nga planet e GoDaddy vjen me një bandë të pakufizuar. Këto plane janë plane të përbashkëta pritëse. Me një pritje të përbashkët, faqja juaj e internetit ndan gjerësinë e bandës me faqet e internetit të tjera. Të gjitha faqet ndajnë gjerësinë e brezit të pakufizuar. Nëse ndonjë prej siteve fillon të marrë më shumë vizitorë, ata përdorin më shumë bandwidth dhe performanca e faqeve të tjera mund të vuajë. Për shumicën e njerëzve kjo nuk do të jetë kurrë çështje. Përditësimi në një VPS ose një server i dedikuar do të zgjidhë çështjet e gjerësisë së bandës. GoDaddy ofron këto mundësi, kështu që azhurnimi do të jetë i lehtë.

Uebfaqe të pakufizuara: Plani i Ekonomisë lejon vetëm një emër domain. Kjo do të jetë në rregull nëse planifikoni të keni vetëm një faqe në internet. Ju gjithmonë mund të kaloni në një nga planet e tjera të hostimit më vonë. Nëse tashmë keni më shumë se një sit ose po planifikoni të filloni më shumë se një sit, mos shkoni në Planin e Ekonomisë. Planet Deluxe dhe Ultimate do t’ju lejojnë të shtoni sa më shumë faqe në internet që dëshironi dhe t’i kontrolloni të gjitha për një panel kontrolli.

Përfshirë Emrin e Domainit: GoDaddy ofron një nxitje të këndshme të vogël nëse blini një paketë të pritjes vjetore. Blerja e ndonjë prej pakove vjetore të pritjes do t’ju marrë një emër domain falas. Kjo është një mënyrë e shkëlqyeshme për të kursyer para sepse nuk keni nevojë të blini një emër domaini veç e veç.

Llogaritë e postës elektronike: Secili nga tre planet vjen me një numër të caktuar llogarish email: 100, 500 dhe 1000. Ndërsa shumica e njerëzve nuk do të ju nevojiten as ofertat e 100 llogarive të postës elektronike në planin bazë, merrni kohë për të marrë parasysh sa llogari ju nevojiten. Nëse mendoni se do t’ju duhet më shumë se 100 llogari me email, vendosni për një plan më të lartë. Më e rëndësishme se numri i llogarive të postës elektronike është sasia e ruajtjes. Plani i ekonomisë ka vetëm 100 MB ruajtje të postës elektronike. Kjo do të thotë që do t’ju duhet të fshini postat elektronike rregullisht, në mënyrë që të mund të merrni postë elektronike të reja. Dy planet e tjera kanë 500 MB dhe 1 GB. Mundohuni të kuptoni se sa hapësirë ​​do t’ju duhet për të zbuluar se cili plan është më i miri për ju.

Instalimi me një klik: Ka mbi 150 aplikacione përfshirë softuer falas CMS të disponueshëm (për shembull WordPress). Me të gjitha planet e GoDaddy këto aplikacione mund të instalohen me një klik. Mund të keni të instaluar një faqe në internet profesional dhe të filloni të postoni përmbajtje brenda disa minutash.

Paneli i Kontrollit cPanel: Planet e pritjes përdorin cpanel. Kjo e bën më të lehtë për ju të kontrolloni gjithçka në lidhje me faqet e internetit tuaj me vetëm disa klikime të miut. Do të keni mundësi të bëni gjithçka më shumë përmes cpanel, në vend që të prisni mbështetje teknike.

kontroll i perëndishëm

Serverë të përkushtuar: GoDaddy ofron VPS dhe serverë të dedikuar me çmime të arsyeshme. Kjo ju lejon të azhurnoni hostin tuaj ndërsa faqja juaj e internetit rritet. Shumë pronarë të uebfaqeve zbulojnë se pasi faqet e internetit të tyre fillojnë të marrin shumë vizitorë në muaj, atyre u duhet më shumë hapësirë. Përditësimi në një server të dedikuar është i lehtë me GoDaddy.

Garancia e kthimit të parave: GoDaddy ofron një garanci për kthimin e parave. Ju mund të merrni një rimbursim me 48 orë në blerjet mujore të pritjes dhe 45 ditë nëse keni blerë një plan për një vit. Ata gjithashtu ofrojnë kredi të çmuar në dyqan nëse anuloni pas atyre kohërave.

Kuponë reklamimi falas: GoDaddy ofron kredi reklamuese së bashku me paketën pritëse. Në kohën e shkrimit ato përfshijnë një kredi për Google AdWords, Bing Ads dhe Facebook. Ato gjithashtu përfshijnë një kredi për 10 imazhe të aksioneve për faqen tuaj te internetit. Këto karakteristika, veçanërisht emri i domain dhe cpanel falas, bëjnë që GoDaddy të presë një zgjedhje të mirë për këdo që nga fillestarët tek ekspertët. Nivelet e ndryshme të planeve ju lejojnë të blini vetëm sasinë e veçorive që ju nevojiten. GoDaddy e bën të lehtë për të azhurnuar ju duke pritur në çdo kohë, kështu që gjithmonë të keni shërbimin që ju nevojitet.

Uptime dhe Performanca

GoDaddy është në krye të klasës kur bëhet fjalë për kohën e ngarkesës së faqes dhe besueshmërinë. Ata mburren me kohën më të shpejtë të ngarkesës së faqeve në të gjithë industrinë. Ata kanë një garanci kohore prej 99.9%. Ky është vërtet standardi i industrisë dhe nuk duhet të pranoni më pak se kjo. Testimi i pavarur i performancës së GoDaddy që nga 1995 tregon që ato kanë një mesatare prej 99,99% në kohën e duhur. Ky lloj i besueshmërisë do të thotë që nuk keni pse të shqetësoheni për uebfaqen tuaj që po zhduket.

Rezultatet e GoDaddy:

Faqe Hyrëse ngarkohet në 3.62 sekonda

Faqe Hyrëse është plotësisht e ngarkuar në 4.86 sekonda

(Rajoni i serverit të testimit: Miami, SHBA. Lidhja: Kablloja (5/1 Mbps, 30ms). Data: 11 maj 2014)

Mbeshtetje teknike

Në tregun e sotëm të pritjes, mbështetja teknike 24/7 është normë midis kompanive të mëdha pritëse. GoDaddy nuk është një përjashtim. Ata ofrojnë mbështetje telefonike, bisedë të drejtpërdrejtë dhe ndihmë me email përmes 24 orëve në ditë 7 ditë në javë. Shumica e çështjeve zgjidhen brenda disa orësh. Sajti përmban një bazë të dhënash të madhe të problemeve që hasen shpesh. Një kërkim i shpejtë i këtyre shpesh mund të zgjidhë problemin tuaj pa pasur nevojë të flisni me mbështetje teknike.

GoDaddy ka një qendër trajnimi të mbushur me mësime video që ju mësojnë se si të bëni gjithçka nga lidhja e një domeni tek ndërtimi i një uebsajti deri tek përfshirja në mediat sociale. Kjo zonë është plot me këshilla të shkëlqyera se si të përfitoni sa më shumë nga faqja juaj e internetit.

Kodet e Kuponit të Pritjes GoDaddy

Këtu ju gjeni të fundit dhe duke punuar Kodet e kuponit pritës të GoDaddy (Azhurnimi 2015 – testuar dhe duke punuar) për t’ju kursyer para në planet e web hosting nga GoDaddy.

Merr 1,99 $ / muaj pritje

sas199hos1 – KLIKONI KETU T TO KODIN AKTIVITET

Merrni 10% zbritje nga porosia juaj

sas10order – KLIKONI KETU T TO KODIN AKTIVITET

Merrni 15 dollarë nga porosia juaj 75 $

sas15order – KLIKONI KETU T TO KODIN AKTIVITET

Merrni 5 dollarë nga porosia juaj 30 $

sas5order – KLIKONI KETU T TO KODIN AKTIVITET

Rreth Shko Babi

A e dini se GoDaddy u themelua në 1997 themeluesi i saj Bob Parsons është një veteran i Trupave Detare të Shteteve të Bashkuara.

burimi: godaddy.com/about-us

GoDaddy në Twitter

Testimet e GoDaddy

Keni qenë duke marrë fushat e mia me GD për vite me rradhë dhe vendosa të presë edhe hostet, me të vërtetë edhe dramë falas dhe çmim të shkëlqyeshëm (Freddy – 28 Prill 2015)

Një mik e rekomandoi zotin dhe ata kanë qenë të shkëlqyeshëm deri më tani duke pritur blogun e nënës sime (së shpejti do të jetë). (Carolyn – 28 Shtator 2014)

Kanë pasur emra domenesh me Godaddy për vite me radhë, vendosëm të provoni hostimin e tyre, deri tani kaq të mirë. (Kamera – 21 korrik 2014)

Mora pritjen për blogun tim përmes Babi Pak javë më parë. Me të vërtetë sherr falas dhe deri më tani (shumë!) Mirë. Mimet e tyre janë shumë të mira! (Liz – 7 maj 2014)

Vlerësimi mesatar i GoDaddy.com është

4 nga 5.
Bazuar në 4 shqyrtime.

Planet e hostimit të GoDaddy & Çmimeve

GoDaddy ofron një sërë paketash të përbashkëta pritëse për të zgjedhur, si dhe VPS më të fuqishme dhe alternativa të dedikuara të serverit.

Plani i Pritjes së Ekonomisë

 • Nga 3.49 dollarë në muaj
 • 1 domain shtesë
 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk
 • Bandwidth mujor i pakufizuar
 • Emri i domain falas me plan vjetor
 • Adresat falas të postës elektronike
 • Instalimi me një klik të 200+ aplikacioneve falas
 • MySQL & Baza e të dhënave të Windows SQL
 • Paneli i kontrollit të cpanel
 • Monitorimi 24/7 i sigurisë dhe mbrojtja e DDoS
 • Mbështetje teknike 24/7
 • Kredi 100 $ falas e Google AdWords
 • Kredi 100 $ falas për reklama në Bing
 • Kredi Falas 50 $ në Facebook

Regjistrohuni Tani – Rshtë pa rrezik – garancia e kthimit të parave 45 ditë

Plani i hostimit luksoz

 • Nga 4,49 dollarë në muaj
 • Domenet e pakufizuara të shtesave
 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk
 • Bandwidth mujor i pakufizuar
 • Emri i domain falas me plan vjetor
 • Adresat falas të postës elektronike
 • Instalimi me një klik të 200+ aplikacioneve falas
 • MySQL & Baza e të dhënave të Windows SQL
 • Paneli i kontrollit të cpanel
 • Monitorimi 24/7 i sigurisë dhe mbrojtja e DDoS
 • Mbështetje teknike 24/7
 • Kredi 100 $ falas e Google AdWords
 • Kredi 100 $ falas për reklama në Bing
 • Kredi Falas 50 $ në Facebook

Regjistrohuni Tani – Rshtë pa rrezik – garancia e kthimit të parave 45 ditë

Plani përfundimtar i strehimit

 • Nga 7.49 dollarë në muaj
 • Domenet e pakufizuara të shtesave
 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk
 • Bandwidth mujor i pakufizuar
 • Emri i domain falas me plan vjetor
 • Premium DNS
 • Adresat falas të postës elektronike
 • Instalimi me një klik të 200+ aplikacioneve falas
 • MySQL & Baza e të dhënave të Windows SQL
 • Paneli i kontrollit të cpanel
 • Monitorimi 24/7 i sigurisë dhe mbrojtja e DDoS
 • Mbështetje teknike 24/7
 • Kredi 100 $ falas e Google AdWords
 • Kredi 100 $ falas për reklama në Bing
 • Kredi Falas 50 $ në Facebook

Regjistrohuni Tani – Rshtë pa rrezik – garancia e kthimit të parave 45 ditë

Përmbledhje e Shqyrtimit të GoDaddy

Pra, a është në internet GoDaddy që pret ndonjë të mirë?

MIRA: pricemimi i lirë. Garanci e kthimit të parave të vlerësuara. Emri i domain falas. Aftësia për të përmirësuar në VPS ose host të dedikuar.

JO-SO-MIROOD: Llogaritë e postës elektronike janë të kufizuara. Ndërtuesi i faqes në internet është shtesë. Duhet të blini një plan më të shtrenjtë për faqet e internetit të pakufizuara.

Të gjitha të thënë GoDaddy është një vend i shkëlqyeshëm për këdo që të presë një faqe në internet. Planet janë me çmime mjaft konkurruese për t’u përshtatur në shumicën e buxheteve. Ekzistojnë një mori karakteristikash të shkëlqyeshme dhe cpanel e bën të lehtë për t’u përdorur.

Në Godaddy ofron plane që janë perfekte për dikë që vetëm përdoruesit fillestarë dhe të avancuar me uebfaqe të shumta. Të kesh mundësi të një VPS dhe serverë të dedikuar do të thotë që ndërsa faqja jote rritet ju lehtë mund të azhurnoni hostin tuaj që të përputhet.

Karakteristikat, garancia për kthimin e parave dhe përmirësueshmëria e bëjnë GoDaddy një zgjedhje të shkëlqyeshme për të gjitha nevojat tuaja të mbajtjes në internet.

Një përmbledhje e GoDaddy nga Mbretëria e Pritjes. Përditësuar për herë të fundit në 4 nëntor 2015.

Shtëpi ›Shqyrtime› Rishikimi GoDaddy

Përmbledhje e Shqyrtimit të GoDaddy

Pra, a është në internet GoDaddy që pret ndonjë të mirë?

MIRA: pricemimi i lirë. Garanci e kthimit të parave të vlerësuara. Emri i domain falas. Aftësia për të përmirësuar në VPS ose host të dedikuar.

JO-SO-MIROOD: Llogaritë e postës elektronike janë të kufizuara. Ndërtuesi i faqes në internet është shtesë. Duhet të blini një plan më të shtrenjtë për faqet e internetit të pakufizuara.

Të gjitha të thënë GoDaddy është një vend i shkëlqyeshëm për këdo që të presë një faqe në internet. Planet janë me çmime mjaft konkurruese për t’u përshtatur në shumicën e buxheteve. Ekzistojnë një mori karakteristikash të shkëlqyeshme dhe cpanel e bën të lehtë për t’u përdorur.

Në Godaddy ofron plane që janë perfekte për dikë që vetëm përdoruesit fillestarë dhe të avancuar me uebfaqe të shumta. Të kesh mundësi të një VPS dhe serverë të dedikuar do të thotë që ndërsa faqja jote rritet ju lehtë mund të azhurnoni hostin tuaj që të përputhet.

Karakteristikat, garancia për kthimin e parave dhe përmirësueshmëria e bëjnë GoDaddy një zgjedhje të shkëlqyeshme për të gjitha nevojat tuaja të mbajtjes në internet.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map