Stablehost: Një zgjidhje dhe ekspert i përballueshëm për mbajtjen në internet

Kur të vijë koha për të zgjedhur një kompani web hosting për blogun tuaj, faqen tuaj personale, biznesin tuaj ose faqen tuaj të e-commerce, ka fjalë për fjalë mijëra opsione atje për të zgjedhur.


Me miliarda faqet që kanë ardhur në internet që kur përdoruesit filluan të grumbulloheshin në internet 20 vjet më parë, fusha është bërë e mbushur me ofrues të pritjes së faqeve në internet. Nuk është për t’u habitur, kjo arenë konkurruese nënkupton se ka të gjitha nivelet e çmimit dhe vlerës.

Së bashku me koston e kompanisë tuaj pritëse, duhet të merrni parasysh sa vijon:

 • shpejtësi
 • siguri
 • shërbim
 • shkallë

Ne do t’i kalojmë këto një nga një dhe pastaj do të flasim pak për atë që Stablehost ka për të ofruar.

Tofarë duhet të kërkoni në një Zgjidhje Web Hosting

Globe me CPU

shpejtësi

Shpejtësia e faqes tuaj është e lidhur drejtpërdrejt me gjerësinë e bandës, që është një masë se sa rrjedhin të dhëna mund të trajtojë faqja juaj. Kur një përdorues hyn në faqen tuaj me një shfletues, serveri i ofruesit të pritjes merr një kërkesë dhe më pas përgjigjet duke shërbyer fjalë për fjalë përmbajtjen e faqes tuaj. Ndërsa trafiku në faqen tuaj rritet, do t’ju duhet më shumë bandwidth për të qenë në gjendje të jepni më shumë të dhëna dhe të trajtoni kërkesën.

siguri

Siguria është e gjitha e rëndësishme në çdo biznes apo faqe ecommerce, sigurisht. Vizitorët dhe klientët tuaj duhet të jenë të sigurt se informacioni i tyre është i sigurt, veçanërisht në mjedisin e sotëm të të dhënave si në median sociale ashtu edhe në tregtinë elektronike..

Shoqata e Kartave të Kredive të Northn ka vendosur një seri standardesh për sitet e sigurisë në internet dhe tregtinë elektronike, dhe sitin e saj Certifikatë SSL është thelbësore për ato standarde. Nëse keni vërejtur një ikonë të vogël të bllokuar në seksionin e adresës së internetit të shfletuesit tuaj, kjo do të thotë që një sit ka një certifikatë SSL – që është një lidhje e koduar midis shfletuesit dhe serverit të internetit të hostit. Ky kriptim është një garanci që çdo informacion i kaluar midis dy sistemeve do të jetë i sigurt dhe privat. Certifikatat SSL gjithashtu rrisin renditjen e SEO për ecommerce dhe faqet e biznesit.

shërbim

Shërbimi, natyrisht, është gjithashtu një shqetësim i madh për çdo faqe në internet. Nëse nuk jeni në kërkim të një kompanie pritjeje në internet, do t’ju duhet të pyesni se çfarë lloj shërbimi ndaj klientit dhe mbështetje që mund të ofrojnë. A ka mbështetje telefonike 24-orëshe? A bëhet mbështetja përmes postës elektronike ose chat? A ofron ofruesi një sistem biletash ndihme? Nëse po, sa e shpejtë është koha e kthesës? A ka ndonjë lloj garancie në kohë?

Në dritën e këtyre shqetësimeve, le të flasim Stablehost ata duhet të ofrojnë.

Pse jo e qëndrueshme?

Logoja e qëndrueshme

Në Stablehost, ju mund të zgjidhni nga disa opsione dhe nivele të ndryshme, në varësi të faqes dhe nevojave tuaja.

 • WordPress: WordPress është larg dhe larg opsioni më i njohur për blogerët, me mbi 70 milion përdorues në të gjithë botën që përdorin këtë platformë të lehtë për t’u përdorur. Për përdoruesit e WordPress, Stablehost ofron më shumë se 10,000 tema falas që janë perfekte për përdorim celular, tabletë ose kompjuter. Shtë një mjet i përsosur për blogerët, mund të instalohet me një klik të vetëm dhe është plotësisht i përshtatshëm me të HTML ose kod.
 • Ndarja e përbashkët: Nëse keni një sit më të vogël, pritja e përbashkët është një mundësi e shkëlqyeshme. Pritja e përbashkët thjesht do të thotë se një numër uebfaqesh të veçanta po përpunohen përmes të njëjtit server. Mendoni për serverin si një ndërtesë apartamentesh dhe secilën faqe në internet si një apartament. Pritja e përbashkët mund të ketë kufizime kur bëhet fjalë për hapësirën dhe burimet e ruajtjes, por është me kosto të efektshme. Zgjidhjet e përbashkëta të strehimit të Stablehost përfshijnë hapësirë ​​të pakufizuar në disk, bandë të pakufizuar, uebfaqe të pakufizuara (me planet Pro ose Platinum), mbështetje emaili 24/7/365 (email dhe telefon me planin Pro), zgjidhje të problemeve me skriptet dhe mbrojtje të DDoS.
 • Ndërmarrja në internet e ndërmarrjeve: Edhe nëse jeni fillestar ose një startup pa përvojë, Stablehost e lehtëson punën me opsionet e mbajtjes së faqes në internet. Ju mund të shijoni paqe të plotë të mendjes dhe sigurisë me hapësirë ​​të pakufizuar në disk, gjerësi bande pa kufij, faqe interneti të pakufizuara (në nivele Pro dhe Platinum), 500 llogari për server (50 në nivelin e Platinum), zgjidhje të problemeve me skriptet, mbështetje emaili 24/7/365 (email dhe telefon në nivelin Platinum), dhe 2 Gbit / s të mbrojtjes DDoS.

Serverë privatë të virtualizuar

Shumë pronarë të faqeve të internetit po gjejnë serverë të virtualizuar (VPS) të virtualizuar për të qenë një kompromis i mirë midis serverëve të përbashkët dhe hostit të dedikuar, i cili është aty ku secila faqe ka serverin e vet. VPS përfshin softverin e virtualizimit që i mundëson secilës faqe të funksionojë sikur të ishte vendosur në një server të dedikuar. VPS është fleksibël dhe vetë-kontrollues, me një numër të burimeve të alokuara që mund të funksionojnë si një mikrosistem i izoluar i vetvetes.

Nëse jeni duke menduar që VPS do të jetë një opsion i mirë për biznesin tuaj, shikoni disa nga planet dhe veçoritë e VPS që Stablehost duhet të ofrojë, duke përfshirë gjëra të tilla si:

 • Pajisjet e nivelit të ndërmarrjeve me 96 koncerte RAM, hard disk SSD të pastër dhe harduer të dyfishtë E5-2620 – të gjitha të azhurnuara dhe të fuqishme.
 • Mbështetje e ekspertëve të industrisë, me teknikë të Nivelit 3 që dinë gjithçka që duhet të dinë për sistemet dhe serverët e tyre. Pa ngecje, pa mashtrime, pa përgjigje zhgënjyese – thjesht mbështetje e fortë nga teknikët të cilët dinë për çfarë flasin.
 • Virtuozzo dhe teknologjia KVM
 • Bankat e serverëve Phoenix, Chicago dhe Amsterdam

Të gjitha VPS-të i nënshtrohen një procesi të shqyrtimit të mashtrimit dhe më pas aktivizohen manualisht (gjë që mund të zgjasë deri në 24 orë). Planet VPS ofrojnë shpejtësi deri në një gigabit, me shpërthime deri në 1000 Mit / s nëse është e nevojshme. Pronarët e faqeve të internetit kanë kontroll mbi faqet e tyre, dhe të gjitha planet VPS vijnë plotësisht me qasje rrënjësore dhe SSH për autonomi në vendime dhe konfigurim. Në fund të fundit, faqja e internetit e kujt është, sidoqoftë?

Disponueshmëria e lartë e grumbulluar Hosting

Nëse keni lexuar në lidhje me rrjetet e grumbulluara të ruajtjes, por pak jeni të prapambetur nga çmimi, Stablehost dëshiron të flasë me ju. Zgjidhjet e tyre të grumbulluara të pritjes monitorojnë shëndetin e të gjitha disqet SSD një herë në 60 sekonda. Sa herë që një skedar shtohet ose ndryshohet në një faqe në internet, transferohet automatikisht në serverin më të mirë që është në dispozicion në atë moment të veçantë në kohë.

Nëse ka një mbingarkesë ose një problem të papritur të harduerit, faqja juaj e internetit automatikisht zhvendoset në një makinë tjetër, kështu që nuk keni ndërprerje në shërbim dhe vetëm performancën më të mirë të mundshme. Ky sistem i kasafortave dhe kopjeve rezervë do të thotë që nyjet e dështuara zbulohen automatikisht, dhe faqet e internetit janë caktuar në një server të ndryshëm brenda 60 sekondave për një siguri të joproduktive. Hostim i grupuar është një mundësi veçanërisht e rëndësishme për faqet e e-commerce që fjalë për fjalë nuk mund të përballojnë joproduktive.

Përkushtuar Hosting

Për disa site, hostimi i dedikuar është mënyra e vetme për të bërë kuptim. Nëse parashikoni shumë trafik, nevoja për një bandë të gjerë ose paqe të mendjes që vjen me siguri shtesë, pritja e dedikuar është një mundësi e shkëlqyeshme.

Nëse kjo jeni ju, Stablehost ofron zgjidhje të dedikuara të serverëve që janë Linux-, Unix- ose i bazuar në Windows, me serverë që janë të shkallëzuar për tu përshtatur vetëm me ndonjë buxhet apo nevojë të veçantë për pritjen. Ju mund të zgjidhni nga 4, 8 ose 16 GB RAM me serverë të personalizuar të disponueshëm nëse keni nevojë për më shumë, të gjitha me performancë dhe besueshmëri fenomenale. Folks në Stablehost madje do të migrojnë gjithçka nga serverët tuaj aktual për serverët e tyre të dedikuar falas.

Këtu keni një ndarje të shpejtë të çmimeve dhe paketave për serverët e dedikuar:


Shkalla 1

PROFESIONAL

$

145

/ mo

 • Intel Pentium G3450 3.4GHz 2C

 • 4 GB RAM

 • Hard disqet 2 x 300 GB SAS

 • 2 TB trafik


Rezervoni tani

PREMIUM

$

165

/ mo

 • Intel Xeon E3-1250L 2.0Ghz 4C

 • 8 GB RAM

 • Hard disqet 2 x 300 GB SAS

 • 2 TB trafik


REZERVONI TANI

ULTIMATE

$

245

/ mo

 • Intel Xeon E5-2603 v3 1.65GHz 6C

 • 16 GB RAM

 • Hard disqet 2 x 300 GB SAS

 • 4 TB trafik


Rezervoni tani

Nëse jeni duke kërkuar për një emër domain, të folmet në Stablehost ju kanë mbuluar gjithashtu. Të gjitha fushat e reja janë të disponueshme me adresa .uk, .club, .xyz, .nyc, ose .bio, me mbrojtje falas WHOIS për të siguruar identitetin tuaj në internet. Domaindo domen vjen me adresën e vet të postës elektronike që mund të përcillet në llogarinë tuaj aktuale Gmail ose Outlook, me një redaktues DNS dhe mbështetje të nivelit të lartë për t’ju ndihmuar kur keni nevojë për ndihmë.

Karakteristikat e faqes ndërtuese

Një aspekt i Stablehost që përdoruesit me të vërtetë janë dashuruar është zgjedhja e mjeteve dhe burimeve të mundshme për ndërtimin e faqeve të internetit nga toka lart. Stablehost ofron qindra shabllone me tema të tilla si Restoranti, Biznesi, Portofoli, Stafi, Blogu, dhe më shumë, të ndërtuara me HTML5 dhe krijuar nga stilistë me përvojë, profesionistë.

Mjetet e tyre për krijimin e faqes në internet janë të lehta për t’u përdorur – aq të thjeshta sa tërheqja dhe heqja e imazheve (nuk kërkohet kodim). Ju mund të gjeni udhëzues video dhe FAQ që mund t’ju ecin gjatë procesit, me burime që mund të lidhin lehtë faqen tuaj në media sociale si Facebook dhe Twitter. Modelet janë optimizuar për ueb, celular dhe tablet, dhe mjetet SEO janë madje të disponueshme për të përmirësuar renditjen e motorit të kërkimit të faqes tuaj me vetëm disa klikime të miut.

Sistemi i shitësit

Po kërkoni të shtoni një rrjedhë tjetër të të ardhurave? Planet e hostimit të shitësit të Stablehost ju lejojnë të sjellni të ardhura të konsiderueshme duke shërbyer si kompaninë tuaj të web-de-fakto për mbajtjen e klientëve. Për 9,95 dollarë në muaj, mund të merrni paketën Themelore prej 20 GB hapësirë ​​në disk dhe të presë deri në dhjetë klientë, ose të azhurnoni në Pro me 40 GB hapësirë ​​në disk dhe deri në 50 klientë për 19,95 dollarë në muaj. Për shitësit e nivelit të lartë që duan të marrin 50 klientë ose më shumë, ka paketën Plus, me 60 GB hapësirë ​​në disk dhe deri në 100 klientë.

Të gjitha këto vijnë me pajisje hard drive SSD, bandwidth të pakufizuar, memorje PHP të LiteSpeed ​​(deri në nëntë herë më shpejt se shumica e serverave), softuer cPanel me standard të industrisë për menaxhimin e faqeve të internetit, dhe rezervë R1 që ruan me vlerë disa javë për të rivendosur pikat dhe mbështetur të gjitha faqet në baza ditore. Dhe sigurisht, mund të mbështeteni në të njëjtën mbështetje të shkëlqyeshme që pritet të prisni me qendrën e ndihmës të Stablehost. Ju gjithashtu mund të bëheni një bashkëpunëtor me Stablehost, duke fituar deri në $ 55 për çdo klient që ju referoheni atyre (të gjitha që paguhen përmes PayPal).

Rreth Stablehost

Stablehost

Së bashku me një përzgjedhje fantastike të shërbimeve dhe tipareve me çmime të ulëta, këto janë disa nga gjërat që bëjnë Stablehost një vend kaq i shkëlqyeshëm për të bërë biznes:

 • Stablehost është një ekip i shtrënguar fort prej rreth 15 personash që janë të angazhuar thellësisht në ato që bëjnë dhe që mund t’i japin vëmendje personale nevojave tuaja. Ashtë shumë larg nga kompanitë e mëdha, pa fytyrë mega të markave të internetit që kanë mijëra të punësuar dhe ju trajtojnë më shumë si një numër (ose një shumë në librin kryesor) sesa një kompani apo një individ.
 • Panelet e kontrollit të Stablehost për web dhe VPS host janë standarde të industrisë. Nuk ka nevojë të rindërtoni timonin, dhe Stablehost dëshiron ta bëjë më të lehtë për klientët të mbajnë kontrollin e faqeve të tyre të internetit dhe nuk duhet të arrijnë të shpejtojnë në një sistem krejt të ri të panelit të kontrollit kur ata bëjnë një ndërrim të kompanive pritëse.
 • Ndërsa grupi thelbësor i Stablehost mund të jetë i vogël, ato janë në pronësi private dhe kanë qenë në një ecje të qëndrueshme të rritjes që nga fillimi i tyre në 2009. Ata nuk mbajnë asnjë borxh dhe i palosin të gjitha të ardhurat përsëri në Stablehost për shkathtësi dhe reagim. Ata janë një kompani me klientë që vazhdojnë të ofrojnë karakteristika të reja dhe përparime të reja për klientët.

Këto janë vetëm disa nga gjërat që e bëjnë Stablehost një zgjedhje unike nga të gjithë mijërat e ofruesve të mbajtjes së faqeve në të gjithë botën. Ata ofrojnë një kombinim të sigurisë, shërbimit, fleksibilitetit dhe shpejtësisë me çmime që rrahin konkurrencën kur krahasoni ato që ofrohen në të vërtetë dhe vendoseni në tryezë në atë pikë çmimi.

Më e mira nga të gjitha, shërbimet dhe opsionet e tyre janë plotësisht të shkallëzueshme dhe janë të gatshme të rriten kur biznesi juaj hiqet ose faqja e internetit tuaj fillon të sjellë më shumë trafik. Stablehost nuk beson në t’ju shoqërojë shërbimet dhe çmimet që janë më shumë se ato që ju nevojiten, me shpresën se përfundimisht mund të rriteni në të.

Nëse po shikoni opsione për mbajtjen në internet, sigurisht që ia vlen koha juaj t’i jepni atyre një fotografi.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map