Adobe Dreamweaver vs. WordPress

Dreamweaver vs WordPress


Spojení dvou různých tvůrců webových stránek je docela obtížné nezmínit jejich srovnání. Pokusíme se však zkontrolovat Dreamweaver a WordPress – dvě platformy, které se zcela liší, pokud jde o použití, funkce, integraci a další základní problémy..

Hlavní poslání obou nástrojů je stejné (vytvořit web, jinak bychom je měli kdykoli zkontrolovat), ale prostředky, které poskytují, jsou opačné.

Stručný snímek:

Adobe DreamweaverAdobe Dreamweaver – je součástí komerčního balíčku produktů Adobe. Je k dispozici jako software ke stažení se sadou nástrojů pro zkušené webové designéry. Tato platforma je pro začátečníky špatným nápadem, protože vyžaduje hluboké znalosti programování. Jinak to nebude k ničemu, i když jeho editor přichází s některými integrovanými funkcemi WYSIWYG. Zkušení profesionálové ocení uvolněný Dreamweaver, který umožňuje vytvářet webové stránky s jedinečným designem a exkluzivní funkčností. Adobe DreamweaverAdobe Dreamweaver – je součástí komerčního balíčku produktů Adobe. Je k dispozici jako software ke stažení se sadou nástrojů pro zkušené webové designéry. Tato platforma je pro začátečníky špatným nápadem, protože vyžaduje hluboké znalosti programování. Jinak to nebude k ničemu, i když jeho editor přichází s některými integrovanými funkcemi WYSIWYG. Zkušení profesionálové ocení uvolněný Dreamweaver, který umožňuje vytvářet webové stránky s jedinečným designem a exkluzivní funkčností.

WordPressWordPress – je nejoblíbenější open-source CMS který se může pochlubit miliony živých webů. Termín „open-source“ znamená, že není třeba stahovat. Můžete si vybrat libovolnou šablonu a integrovat řadu pluginů a služeb dostupných online. Uživatelé mohou vytvářet a upravovat webové stránky online, zatímco systém je velmi snadno použitelný i pro lidi s technickými znalostmi. Systém usnadňuje vytváření webů jakéhokoli typu, i když některé dovednosti v oblasti kódování by se v budoucnu mohly hodit. WordPress.org

Opačný přístup k vytváření webových stránek ztěžuje srovnání Dreamweaveru a WordPressu. Oba systémy mají velmi málo společných věcí. Posláním revize je ukázat, kdy a jak by mohla být každá z platforem užitečná. Pokračujme!

1. Snadné použití

Jak již bylo zmíněno, Dreamweaver je aplikace ke stažení, zatímco WordPress je systém správy obsahu s otevřeným zdrojovým kódem. Tato skutečnost určuje opačný přístup k procesu vytváření a úprav webových stránek. Rozdíl se projeví, jakmile uživatel provede první kroky.

Začínáme

První, co musíte udělat, abyste mohli používat webový tvůrce Dreamweaveru, je stažení aplikace. Nejedná se o platformu SaaS. To znamená, že nebudete moci spravovat svůj web online z prohlížeče. Klíčovou výzvou je, že musíte mít nainstalovanou aplikaci na různých počítačích nebo se držet jediného procesoru. To má za následek nedostatečnou flexibilitu úprav.

Situace s WordPress je opakem. Není třeba stahovat žádný další software. Přestože budete možná muset šablonu stáhnout po registraci domény a výběru poskytovatele hostingu. To může nějakou dobu trvat. Na druhou stranu můžete téma nainstalovat přímo z řídicího panelu. Volba není rozhodující, zatímco proces je rychlý a snadný. Vše, co potřebujete, je postarat se o:

To jsou dva klíčové faktory, které se na vašem webu objeví. Nejlepší sázkou je pot pro poskytovatele hostingu optimalizovaného pro WP, jako je Bluehost. Dobrý nápad pro ty, kteří se nechtějí zabývat manuální integrací.

Editor webových stránek

Jak již víte, Dreamweaver je hlavně pro zkušené webové designéry. Měli byste mít dobrou znalost PHP, CSS a HTML vytvořit web od nuly. Dobrou zprávou je, že systém obsahuje videonávody a tipy které jsou povoleny po instalaci aplikace. Výukové programy popisují běžné chyby, kterým je třeba se vyhnout. Uživatelé se také naučí kódovat řádky a části, zkontrolovat systém na chyby, zvýraznit syntaxi atd. Tato videa samozřejmě nikdy nesplní nedostatek znalostí o kódování. Na druhou stranu mohou být stále po ruce.

Editor Dreamweaveru

Můžete sledovat video nebo přeskočit a vstoupit na hlavní panel. Pokud jste profesionální uživatel Adobe, budete seznámeni s rozhraním systému. Vypadá to prakticky stejně jako ostatní projekty z balíčku Creative Cloud. Vizuální je velmi výkonný s dostatkem webových nástrojů, které oživí jakýkoli návrhový nápad. Editor má minimální funkčnost WYSIWYG, která uživatelům umožňuje přeskupit nebo odebrat některé prvky stránky. Nestačí však přijít s plně funkční webovou stránkou připravenou k uvedení na trh. Uživatelé budou někdy vyžadovat integraci kódu.

WordPress je jednodušší řešení, i když někteří zkušení uživatelé mají také možnost upravit HTML / CSS webových stránek tak, aby implementovali různé koncepty webového designu. Hlavní výhodou je, že WP má kromě svého intuitivního editoru obsahu také jednoduché rozhraní. Zjistíte, jak systém funguje, i když jste ho ještě nikdy nepoužili.

Editor WordPress

Editor umožňuje vytvářet nové stránky a oddíly, upravovat a publikovat obsah, přidávat různé prvky na stránce, stahovat mediální soubory, přidávat značky, skripty, formátování textu atd. Bylo by pro nás špatné tvrdit, že WordPress je velmi snadné použít zejména ve srovnání s tradiční drag-and-drop systémy. Na druhou stranu je to mnohem snazší než Dreamweaver.

Úpravy kódu

Dreamweaver má výkonný editor kódu. Uživatelé jsou schopni pracovat s různými programovacími jazyky včetně JavaScriptu a HTML. Systém přichází s výběrem programovacích nástrojů a funkcí, které zahrnují řadu funkcí a prvků dostupných v knihovně kódů, nástroj pro ladění, režim náhledu prohlížeče a další.

WordPress také poskytuje přístup k editoru kódu webových stránek. Uživatelé mohou libovolně měnit, přidávat nové funkce, upravovat stávající rozvržení nebo dokonce vytvářet vlastní design. V obou případech budete potřebovat hluboký kódovací zážitek, i když Dreamweaver přichází s trochu širším výběrem řešení pro vizuální úpravy.

Nasazení webových stránek

Zatímco Dreamweaver je ve skutečnosti aplikace, která vyžaduje další instalaci, budete ji muset najít důvěryhodné serverové řešení stáhnout si připravený web a zpřístupnit jej online. S WP je nalezení místa pro hostování vašeho webu prvním krokem. Vlastně máte web spuštěný hned od začátku. Vše, co potřebujete, je publikovat nové stránky nebo aktualizovat stávající stránky.

Dreamweaver vs WordPress: WordPress se určitě snáze používá, protože Dreamweaver byl navržen pro zkušené webové designéry a kodéry. Proto nevidíme žádný zřejmý důvod, proč by se začátečníci rozhodli pro Dreamweaver.

2. Vlastnosti a flexibilita

Zatímco Dreamweaver je více pro-orientovaná platforma, uživatelé by neměli očekávat řadu tradičních funkcí, jako je SEO, eCommerce, atd. Hlavní myšlenkou této platformy je pomoci uživatelům oživit jejich nápady na webový design se silným vizuálním a kódovým kódem editor. WordPress má poněkud odlišný přístup, který nabízí kompletní sadu funkcí v balíčku, a to nejen pro vytváření, ale také pro propagaci projektu a pro interakci se zákazníky.

Dreamweaver je hlavní pro nadšence kódování, kteří rádi pracují s HTML, CSS, PHP a JavaScriptem. Navzdory nedostatku společných funkcí pro vytváření webových stránek poskytuje systém úplnou svobodu, pokud jde o návrh webových stránek:

 • Vývoj webových aplikací napříč platformami – můžete vytvořit web, který bude hladce fungovat na různých typech zařízení využívajících různé verze operačního systému.
 • Režim náhledu prohlížeče – Přestože je Dreamweaver aplikace ke stažení, uživatelé mohou po provedení nezbytných změn nebo úprav stále zkontrolovat, jak web vypadá v prohlížeči..
 • Automatické doplňování kódu – funkce je dostupná díky editoru dynamických kódů. To znamená, že platforma ukončí kód, abyste mohli dokončit funkci funkce, kterou potřebujete implementovat. Navíc systém během procesu vývoje poskytuje další tipy a rady pro kódování.

To jsou funkce, které se liší od Dreamweaveru od WordPress. Stále však mají některé společné.

Téma Marketplace

Přestože Dreamweaver neposkytuje šablony způsobem, na který jsme zvyklí, stále má předpřipravená rozvržení, která si uživatelé mohou přizpůsobit místo navrhování stránky od nuly.

WordPress vypadá pružněji nabízí tisíce bezplatných a placených rozvržení které se skvěle hodí pro jakýkoli typ webových stránek, od blogů po projekty elektronického obchodu. Klíčovou výhodou je, že není vyžadováno žádné kódování. Stačí nainstalovat šablonu, která se vám líbí, přidat obsah a publikovat nový web.

Systémové aktualizace

Obě platformy používají nástroje a služby, které vyžadují pravidelné aktualizace. Dreamweaver je dynamická platforma ke stažení. To znamená, že automaticky aktualizuje všechny své funkce a systémy, aby zajistil, že uživatelé budou mít prospěch z bezchybného kódování.

U WordPress se budete muset starat o aktualizaci motivů a pluginů ručně. WP vás však upozorní, až bude nová verze k dispozici. Vše, co potřebujete, je stisknout tlačítko a nechat si aktualizovat všechny své funkce WordPress.

Kromě toho bychom měli zmínit WordPress o extrémní flexibilitě, pokud jde o přizpůsobení a integraci služeb. Uživatelé si mohou vybrat z tisíců pluginů, které slouží k posílení SEO, zabezpečení, elektronického obchodování, interakce a dalších základních problémů, které určují budoucí úspěch projektu. Máte všechny nástroje vedle sebe, abyste vytvořili typ projektu, který potřebujete, aniž byste museli kódovat a implementovat další funkce.

Dreamweaver vs WordPress: všechny skvělé funkce, které poskytuje Dreamweaver, se týkají hlavně procesu navrhování a kódování webu. Zatímco WordPress je flexibilnější a komplexnější CMS s množstvím služeb nebo nástrojů pro integraci.

3. Návrh

Tabulka porovnání návrhů

DreamweaverWordPress
Počet témat:0Více než 10 000
Vlastní motivy:&# x2714; ANO&# x2714; ANO
Cena motivů:020 až 300 USD
Vizuální editor:&# x2714; ANO✘ NE
Citlivý design:&# x2714; ANO&# x2714; ANO
Úpravy kódu CSS:&# x2714; ANO&# x2714; ANO

Dreamweaver je platforma vyvinutá s cílem umožnit uživatelům vytvářet vlastní návrhy. Z tohoto důvodu se liší od WordPress s tisíci připravených šablon. Dreamweaver má také předem navržená rozvržení HTML. Nejsou však použity samostatně. Jinými slovy, pokud se rozhodnete pro šablonu rozvržení, ve skutečnosti dostanete plán ve formě kódu pro váš další webový návrh a proces kódování.

Hlavní výhoda takového přístupu spočívá v tom, že uživatelé Dreamweaveru nemají žádná omezení, pokud jde o úpravy kódu. Mohou navrhovat exkluzivní blogy, jedinečné digitální obchody, chytlavá portfolia atd. Výkonný vizuální editor a editor kódu zajistí kromě rychlého nasazení také bezchybný zážitek. Špatnou zprávou je, že všechny tyto funkce budou fungovat pouze pro zkušené profesionály. Začátečníci zde nemají co dělat.

WordPress je jednoduchá možnost pro netechnické techniky. Počet responzivních šablon je obrovský. Všechny jsou rozděleny do kategorií od obsahových webů po jednostránkové projekty, internetové obchody, webové stránky pro malé firmy atd. Dobrou zprávou je, že WP také poskytuje plný přístup k PHP nebo HTML kódu témat. Vše, co potřebujete, je definovat oblast a adresář, který chcete upravit a implementovat jakýkoli webový design, který chcete. Cesta je opět dobrá pouze pro odborníky na kódování nebo pro zúčastněné uživatele.

Šablony WordPress

Dreamweaver vs WordPress: obě platformy umožňují vytvořit vlastní design. Klíčový rozdíl je v tom, že WordPress má možnost pro nováčky i vzhledem k jeho připraveným šablonám, zatímco Dreamweaver ne.

4. Zákaznická podpora

Zatímco obě platformy předpokládají křivku učení, dostupnost zákaznické podpory je nezbytná. Dreamweaver je však jediný, kdo má svou vlastní péči o zákazníky Adobe jako součást balíčku Creative Cloud. Na druhé straně mohou uživatelé WordPress počítat s osobní podporou při použití prémiových šablon nebo pluginů, jakož i při použití WordPress společně s optimalizací WP Bluehost serverové řešení.

S Dreamweaverem se uživatelé mohou spolehnout hlavně na následující:

 • Oficiální centrum nápovědy Adobe – obsahuje podrobné návody ke všem produktům Adobe, včetně Dreamweaveru.
 • Centrum podpory Dreamweaveru – je k dispozici ve formě FAQ, která se týká všech hlavních bodů, jak začít, upravovat kód nebo nasazovat web.
 • Zákaznická podpora Adobe – je dobré pro uživatele, kteří mají technické problémy a musí je vyřešit přímo s oficiálním týmem technické podpory Adobe.

WordPress nemá své centrum nápovědy. Na druhou stranu jsou na webu k dispozici tisíce videí a konzultací, kromě četných fór specializovaných na WP, s profesionálními vývojáři připravenými pomoci. Většina pluginů WP již přichází s instalačními a nastavovacími návody, aby se věci urychlily.

Dreamweaver vs WordPress: Dreamweaver vypadá jako lepší volba, pokud jde o řešení technických a jiných problémů. Na druhé straně uživatelé WordPressu nebudou během vývojového procesu nikdy uvíznuti.

5. Cenová politika

Hlavní výhodou WordPress je skutečnost, že je k dispozici za nulové náklady. Na druhou stranu jsou některé výdaje nevyhnutelné. Můžete například chtít získat prémiovou šablonu, která vynikne. Cena se pohybuje od 30 do 200 $ v závislosti na designu šablony. Některé pluginy jsou k dispozici také ve verzi zdarma a premium. To znamená, že budete možná muset platit za rozšíření nebo vylepšené funkce služeb.

A co víc, budete si muset zaregistrovat doménu a zaplatit za hosting. Nejlepší je zvolit si Řešení serveru Bluehost pro WordPress, který začíná od 3,95 dolaru za měsíc se sadou základních funkcí v balíčku. Pokud se rozhodnete pro jiné poskytovatele hostingu, budete muset zaplatit někde mezi 5 a 10 $, bez rozšíření o plugin a nákladů na téma.

Dreamweaver je k dispozici jako součást balíčku Adobe Creative Cloud. To znamená, že si můžete vybrat z několika plánů pro jeden produkt nebo si vybrat všechny možnosti softwaru Adobe najednou. Plány jsou rozděleny do několika kategorií s balíčky pro:

 • Jednotlivci – 20,99 $ měsíčně pro jednu aplikaci a 52,99 USD pro všechny produkty Adobe;
 • Podnikání – 33,99 $ měsíčně pro jednu aplikaci a 79,99 $ pro všechny produkty Adobe;
 • Studenti a učitelé – 19,99 $ měsíčně pro všechny aplikace během prvního roku používání;
 • Školy a univerzity – 14,99 $ měsíčně pro jednu aplikaci a 34,99 $ pro všechny produkty Adobe

Kromě toho budete muset zaplatit za doménu a hosting zvlášť.

Dreamweaver vs WordPress: WordPress je levnější řešení se schopností použít jej jako all-in-one balíček, pokud se rozhodnete pro Bluehost. S Dreamweaverem platíte pouze za aplikaci a cena je mnohem vyšší, i když zvažujete speciální nabídky pro studenty a studenty nezisková organizace.

Sečteno a podtrženo

Klíčovým rozdílem mezi WordPress a Dreamweaver je skutečnost, že první z nich je platforma pro vytváření webových stránek a CMS v jednom balíčku, zatímco druhý je hlavním nástrojem pro webový design pro profesionály..

Adobe DreamweaverAdobe Dreamweaver – je platforma pro zkušené profesionály, kteří umí kódovat. Mezi klíčové vlastnosti patří výkonný vizuální editor a editor kódu se schopností vytvářet webdesign jakéhokoli stylu bez omezení. Všechny jeho nástroje jsou zaměřeny na kódování a implementaci technických linek, funkcí a prvků. Na druhé straně uživatelé získají úplnou svobodu a mohou použít jakýkoli nápad i přes typ projektu. Adobe DreamweaverAdobe Dreamweaver – je platforma pro zkušené profesionály, kteří umí kódovat. Mezi klíčové vlastnosti patří výkonný vizuální editor a editor kódu se schopností vytvářet webdesign jakéhokoli stylu bez omezení. Všechny jeho nástroje jsou zaměřeny na kódování a implementaci technických linek, funkcí a prvků. Na druhé straně uživatelé získají úplnou svobodu a mohou použít jakýkoli nápad i přes typ projektu.

WordPressWordPress – je jednodušší tvůrce webových stránek, ale s volností kódování a tvorby webových stránek. Klíčovou výhodou je, že nabízí všechny potřebné nástroje nejen pro návrh, ale také pro propagaci a růst vašeho projektu. Je to skvělé pro nováčky, kteří si mohou jednoduše vybrat šablonu, upravit obsah a uvést do provozu v hodinách. WordPress.org

Před výběrem platformy si dvakrát rozmyslete, zda máte dostatek zázemí pro zvládnutí stavebního procesu. WordPress může být rychlejší a jednodušší způsob, jak žít s novým projektem vytvořeným od nuly.

Adobe Dreamweaver vs WordPress: Srovnávací tabulka

Adobe DreamweaverWordPress
1. Snadnost8 z 108 z 10
2. Funkce7 z 1010 z 10
3. Návrh8 z 1010 z 10
4. Podpora9 z 109 z 10
5. Ceny9 z 1010 z 10
Celkově:8,2 z 109.4 z 10
Zkus to nyní Zkus to nyní
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map