Webflow vs. WordPress

webflow vs wordpress


Pokud jde o profesionální vývoj webových stránek, uživatelé často nemohou rozhodnout o nejvhodnější platformě, na kterou by se měli zaměřit. I když existují systémy, které si získaly celosvětovou popularitu díky své exkluzivní orientaci na profesionální vývoj webových stránek, existují i ​​ty, které se samy považují za řešení typu all-in-one, které zahrnují množství nástrojů a funkcí, které dobře fungují pro všechny kategorie uživatelů..

V důsledku toho se volba nejvhodnější platformy stává jednou z nejtěžších výzev jen proto, že většina uživatelů nevědí o jejich hlavních vlastnostech a nuancích, které stojí za pozornost. Po vyzkoušení a revizi mnoha nástrojů pro vytváření webových stránek pro webmastery jsme dospěli k závěru, že Webflow a WordPress jsou dva systémy, které určitě stojí za vyzkoušení, pokud máte v úmyslu navrhnout, spravovat a propagovat plnohodnotný projekt.

Stručný snímek:

WebflowWebflow – je webový tvůrce, který si udělal jméno jako populární cloudová platforma SaaS. Rozsah a složitost nástrojů a možností, které systém nabízí, mu daly vlastnosti podobné CMS, díky čemuž byl systém jakýmsi plátnem pro profesionální web designéry zaměřeným na sémantiku a vizualizaci webových stránek.. Webflow.com

WordPressWordPress – je open-source systém správy obsahu založený na PHP, který nevyžaduje žádný úvod kvůli jeho důvěryhodnosti a vysoké poptávce uživatelů po nástrojích a funkcích, které nabízí. WordPress je známý svými rozsáhlými integračními možnostmi a flexibilitou možností přizpůsobení designu webových stránek. WordPress.org

Oba systémy jsou hodnými konkurenty, což umožňuje vytvářet projekty bohaté na funkce. Stejně tak je třeba se naučit a zvládnout každou z nich, protože Webflow a WordPress přicházejí se složitými editory a množstvím nástrojů a prvků, které je třeba důkladně prozkoumat.. Která platforma tedy převládá nad konkurencí? Který z nich stojí za pozornost uživatelů a časovou nebo rozpočtovou investici? Jaké jsou rozdíly mezi nimi, které mohou ovlivnit váš výběr?

Přišli jsme s podrobným přehledem srovnání WordPress vs Webflow, abychom zdůraznili některé výhody a možné nevýhody systémů pro uživatele.

1. Snadné použití

 • Webflow. Webflow byl navržen pro profesionální vývojáře. Nikdy nebude obtížné pracovat s platformou, pokud znáte pojmy jako třída, DIV, Kontejner atd., Které se zabývají kódováním. Pochopení fungování systému Webflow Content Management nebude trvat dlouho.

  Webflow Editor

  Tato platforma vypadá dobře pro profesionální designéry, kteří pravidelně pracují s editory, jako jsou Photoshop nebo Adobe Muse. Rozhraní je docela stejné. Na všechny dostupné nástroje a sekci budete zvyklí opravdu rychle přidávat různé prvky, stylovat a umisťovat je.

  Webflow se může pochlubit pokročilým systémem správy obsahu se svým editorem webů, který uživatelům umožňuje přidávat nový obsah, znovu používat předchozí rozvržení a spolupracovat s dalšími vývojáři nebo designéry. Můžete definovat vlastní typy obsahu, ať už je to blogový příspěvek, člen týmu nebo projekt vytvářející vlastní pole pro každý typ.

  Webflow CMS

 • WordPress. Díky open-source povaze WordPress je platforma skvělou volbou pro profesionální vývojáře a designéry. Máte několik způsobů, jak přizpůsobit šablony nebo napsat kód pro budoucí web pomocí znalostí HTML / PHP a mnoha placených a bezplatných pluginů.

  Vizuální editor WordPress

  Jako platforma s otevřeným zdrojovým kódem umožňuje WordPress uživatelům zpracovávat úpravy PHP a HTML. Můžete upravit libovolnou šablonu a vytvořit tak pro web jedinečný styl. Zároveň můžete zdarma přidávat nové bloky a prvky. Určitě je budete potřebovat kvůli skutečnosti, že většina šablon WordPress je velmi jednoduchá a všechny vypadají podobně. Možná budete chtít navíc k důkladným znalostem HTML také nějaké další úpravy.

Webflow vs. WordPress: obě platformy vytvářejí různé filozofie v souvislosti s procesem vytváření webových stránek. Máme WordPress představující tisíce podobných šablon a potřebu přizpůsobit je znalostem HTML / PHP na jedné straně. A na druhé straně máme Webflow s jedinečným automatizovaným tvůrcem stránek a bez kódu. Snadné použití je problém, ve kterém se Webflow rozhodně ujímá vedení.

2. Sada funkcí a flexibilita

 • Webflow. Profesionální návrháři a vývojáři ocení skutečnost, že Webflow je 100% značně spravedlivý jako Webydo – dobře známý bílý štítek tvůrce webových stránek. To znamená, že jak nezávislí, tak agentury mohou k poskytování svých služeb využívat platformová zařízení. Webflow je platforma s vlastním hostitelem. Neznamená to však, že se na to musíte neustále držet. Tento software má možnosti exportu, které uživatelům umožňují nahradit celý webový kód a hostovat jej někde jinde, i když je to z hlediska bezpečnosti jen stěží nejlepší nápad (pouze tuto schopnost zmiňujeme).

 • Webflow Professional Editor

  Pokud plánujete spustit několik projektů současně, Webflow vám umožní přepínat mezi nimi a kopírovat a vkládat vaše předchozí rozvržení. Můžete duplikovat některé prvky i celé stránky z předchozího projektu.

  Software nabízí různé vestavěné funkce hned po vybalení a integrovaný hosting s bezplatným integrovaným certifikátem SSL, který nevyžaduje žádné prodloužení. Distribuované infrastruktury a integrovaná síť pro doručování obsahu jsou v seznamu dalších výhod Webflow Hosting, které mohou zlepšit výkon webových stránek..

  Typografie webového toku

  Webflow nyní přichází s vlastním integrovaným eCommerce motorem, který umožňuje uživatelům budovat a rozvíjet obchody s vynikajícím designem a výkonem. Systém dává uživateli zodpovědnost za vývoj webových procesů a sleduje všechny jeho kroky od samého začátku až po konečnou publikaci internetového obchodu. K zahájení a růstu vašeho internetového podnikání se systémem není třeba kódování.

  Elektronický obchod Webflow

  Zde můžete přidávat a spravovat sbírky produktů, přizpůsobovat integrovaný nákupní košík, přiřazovat tituly, popisy a specifikace cen každému produktu, který hodláte prodat. Webflow se integruje s externími službami, včetně Zapier, MailChimp, ShipStation, QuickBooks a dalších. Je také možné sledovat výkon webových stránek a stavy objednávek, přizpůsobovat transakční e-maily, integrovat efekty paralaxy a animace. Nakonec je jen na vás, jak upravit platební, přepravní a daňové parametry a aktualizovat podrobnosti internetového obchodu 24/7.

 • WordPress. Měli byste zvážit, že WordPress byl původně navržen jako platforma pro blogování. To znamená, že při vytváření jedinečných webových stránek jakéhokoli jiného typu budete muset kromě nekonečného seznamu pluginů provést spoustu kódování. WordPress poskytuje všechny doplňky, které budete potřebovat. Čím více jich však máte, tím více aktualizací budete muset provést. Některé pluginy mohou zároveň obsahovat škodlivé kódy. Může to mít negativní dopad nejen na výkonnost webových stránek, ale také na pozice vyhledávačů, provoz atd.

  Doplňky WordPress

  Weboví vývojáři ocení extra flexibilitu, pokud jde o hosting webových stránek. Mohou si vybrat z více možností a také použít své vlastní servery k hostování souborů na webu, i když tento postup vyžaduje dodatečné náklady a speciální dovednosti. Kromě toho může být WordPress integrován s jakoukoli službou třetí strany a poskytuje přístup k databázi webů WordPress, kde můžete pracovat s konfigurací souborů a dalšími.

Webflow vs. WordPress: WordPress vypadá složitější, protože budete muset vytvořit svůj web doslova od nuly. Neexistují žádné integrované služby ani předdefinované pluginy s výjimkou některých základních widgetů. Chybějící některé důležité prvky, například ochrana proti spamu, mohou být na úkor výkonu webových stránek. Na druhou stranu, Webflow přichází se všemi nezbytnými vestavěnými funkcemi, včetně integrovaného hostingu a prostředků digitální bezpečnosti.

3. Vzory

 • Webflow. Webflow Site Designer funguje jako nástroj pro automatizaci kódování, ve kterém můžete pracovat s HTML, CSS a JavaScript bez skutečného kódování. Můžete si vizualizovat kód a systém jej automaticky přizpůsobí vybranému rozvržení. Jinými slovy, Návrhář stránek zapíše kód pro všechny prvky a rozvržení.

  Tabulka porovnání návrhů

  WebflowWordPress
  Počet témat:20010 000
  Vlastní motivy:&# x2714; ANO&# x2714; ANO
  Cena motivů:Zdarma až 79 dolarůZdarma na 299 $
  Vizuální editor:&# x2714; ANO&# x2714; ANO
  Citlivý design:&# x2714; ANO&# x2714; ANO
  Úpravy kódu CSS:&# x2714; ANO&# x2714; ANO

  Pokud se nechcete zabývat webovým návrhářem, můžete si vybrat z nabídky připravených k použití 30 bezplatných a přibližně 100 placených šablon. Prémiové šablony se liší od bezplatných témat. Vypadají profesionálně a funkčně. Profesionální komunita webového toku navrhla všechny dostupné placené šablony. To znamená, že žádné třetí strany a 100 $ bezproblémový chod na stolních a mobilních zařízeních.

  Funkce animace určitě stojí za to věnovat zvláštní pozornost. K dispozici v sekci „Interakce“ na panelu umožňuje uživatelům oživit prakticky všechny prvky na svých webových stránkách. Můžete vytvářet animace pro nabídky, bloky, bloky obsahu, obrázky a další. Nástroj obsahuje dostatek různých možností k animaci až 90% obsahu stránky.

 • WordPress. Navzdory četným šablonám dodaným WordPress, všechny vypadají skoro stejně. I prémiová témata jsou omezena na vizuální efekty. V nastavení Možnosti motivu můžete přidat paralaxu a některé animace. Profesionální weboví návrháři a vývojáři však těžko vytvoří jedinečný web. Jako platforma s otevřeným zdrojovým kódem poskytuje WordPress plný přístup k souborům CSS. To znamená, že můžete změnit vzhled našeho webu změnou jeho kódu, aniž byste se rozhodli pro vizuální editor.

  Uživatelé mohou pracovat s barvou písma, typografií a obecným výkonem webových stránek. Pokročilá nastavení motivu umožňují změnit typografii, barvu písma, velikost názvu atd. Některé části stránky můžete upravit, změnit záhlaví, zápatí nebo postranní panel.

Webflow vs. WordPress: bez ohledu na to, jak dobře jste v úpravách HTML / PHP, nebude WordPress s pokročilým vývojářem stránek a interakcemi sotva poskytovat stejné nástroje pro svobodu designu a přizpůsobení jako Webflow. Platforma usnadňuje vytváření doslova všeho, zatímco systém automaticky publikuje a slučuje data.

4. Zákaznická podpora

 • Webflow. Tato platforma se může pochlubit obrovskou znalostní základnou poskytovanou digitální univerzitou. Zde najdete všechny potřebné informace o tom, jak začít s tvorbou webových stránek, kromě základních návrhů, hostování, integrace a dalších. Pro návštěvníky Webflow University je k dispozici 101 výukových videí. Kromě knowledgebase a video průvodců mohou uživatelé zůstat v kontaktu s zákaznickou podporou prostřednictvím telefonu nebo živého chatu.

 • WordPress. Přestože se jedná o open-source platformu, WordPress nemá tým zákaznické podpory. Můžete se spolehnout pouze na zkušenosti předchozích vývojářů a webových designérů, kteří čelili stejným problémům. Problematické problémy jsou zpravidla popsány na mnoha fórech dostupných online, včetně oficiální komunity WordPress.org.

WordPress vs Webflow: Webflow vypadá jako informativní platforma s vlastní obrovskou znalostní základnou, videy, online a telefonickou podporou. Na druhé straně by uživatelé měli být připraveni se učit všechno samo o sobě, pokud jde o WordPress.

5. Ceny

 • Webflow. Platforma má ZDARMA plán, i když vypadá příliš omezeně. Uživatel může vytvořit pouze dvě stránky v oficiální subdoméně platformy. Pokud potřebujete vybudovat větší projekt, můžete si vybrat několik placených plánů, které zahrnují Lite a Pro. Zde začínají všechny potíže.

  Situace s plány Webflow je trochu matoucí. Možná bude obtížné vybrat si správný plán. Na jedné straně máme dva jasné placené plány: Lite (16 $ / mo) a Pro (35 $ / mo). Na druhou stranu zde máme několik skupin plánů rozdělených do 3 kategorií. Zahrnují skupinu pro ty, kteří potřebují pouze 1 web, pro společnosti a pro ty, kteří vyžadují pravidelné designové stránky. V každé skupině najdete další 3 plány s různými cenami, které se pohybují od 0 do 36 $. Budete potřebovat nějaký čas, abyste zjistili, který plán vám nejvíce vyhovuje.

  WebflowWordPress
  Možnosti cen:&# x2714; Lite (16 $ / měsíc);
  &# x2714; Pro (35 $ ​​/ měsíc);
  &# x2714; Tým (35 $ ​​/ měsíc na uživatele).
  &# x2714; Hosting (10 $ / měsíc);
  &# x2714; Pluginy (10–20 $ / měsíc).
  Funkce:&# x2714; Plán zdarma;
  &# x2714; CMS;
  &# x2714; Neomezený hosting;
  &# x2714; Blogový stroj.
  &# x2714; Plné přizpůsobení;
  &# x2714; Silná komunita;
  &# x2714; Unikátní design.
 • WordPress. Platforma je 100% zdarma k použití. Budete však muset zvládnout spoustu dodatečných nákladů z místa, kde budete hostit svůj budoucí web k placeným prémiovým tématům a různým rozšířením pokaždé, když si chcete z vašeho SEO pluginu vzít maximum.

  Konečné náklady na vytvoření webové stránky pomocí WordPress mohou být ještě vyšší ve srovnání s placenými plány Webflow. Závisí to na počtu prémiových pluginů, které používáte. Kromě toho budete potřebovat prvotřídní hostingové služby, abyste zajistili hladký chod a výkon webových stránek. Ovlivní to cenu projektu.

Webflow vs. WordPress: Přestože se WordPress jeví jako nákladově efektivnější řešení, používání platformy může nakonec vést k vyšším nákladům na projekt, zejména pokud potřebujete jedinečný a solidní web s dobrým online výkonem. V tomto případě budete potřebovat další prémiové pluginy a spolehlivé hostitelské zařízení. Tyto faktory také ovlivní celkové náklady na webové stránky. Z tohoto hlediska vypadá Webflow jako lepší volba díky výběru plánů se všemi potřebnými nástroji v balíčku.

Sečteno a podtrženo

Která služba – Webflow nebo WordPress – má převahu nad konkurencí? Která z nich poskytuje rozsáhlejší možnosti přizpůsobení designu, aniž by byla ohrožena výhoda a přiměřená cena? Oba systémy mají co nabídnout profesionály v oblasti webdesignu, i když k procesu vývoje webových stránek používají poněkud odlišné přístupy a techniky.

WebflowWebflow je pěkný nástroj pro vytváření webů připravených k produkci od nuly bez programování. Umožňuje webovým návrhářům a vývojářům oživit své nápady pomocí Webflow jako plátna. Filozofii platformy lze charakterizovat jako inteligentnost bez kódování. Je však stále více zaměřena na odborníky na webový design než na první časovače. Tato skutečnost by neměla zůstat bez povšimnutí. Webflow.com

WordPressWordPress je renomovaný systém pro správu obsahu, který přináší stovky bezplatných šablon a pluginů pro snadné vytváření různých typů webů, což osloví nováčky i webmastery. Bez ohledu na složitost se tato platforma ukázala jako bezchybná pro různé online účely, jako je výkonné blogování, eCommerce a další oblasti webové reprezentace.. WordPress.org

Po dokončení analýzy obou platforem můžeme dojít k závěru, že konečný výběr služby pro vytváření webových stránek by měl odpovídat vašim individuálním požadavkům na webový design, potřebám, očekáváním a odbornosti webového designu. Přes velké množství alternativy, Zdá se, že Webflow má větší potenciál pro webové designéry ochotné přijít s pevnou webovou stránkou a zvyklí spolupracovat s tvůrci webových stránek SaaS, jako je Čtvercový prostor. Má řadu vlastních vývojových nastavení a hodný integrovaný eCommerce engine.

Je také flexibilnější a funkčnější díky kombinaci svých nástrojů Designer a Editor, které jsou moudře integrovány do CMS. Přiměřená cenová politika, výběr plánů, integrovaná bezpečnost SSL a úžasné nástroje pro navrhování zaostávají WordPress za stejně omezené šablony, přesto však platforma stále vyhrazuje vývojářům svobodu přizpůsobení.

Přehled srovnávací tabulky

WebflowWordPress
Snadnost použití:Webflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPress
Funkce:Webflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPress
Vzory:Webflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPress
Zákaznická podpora:Webflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPress
Ceny:Webflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPress
Celkové skóre:Webflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPressWebflow vs WordPress

Vyzkoušejte Webflow Now

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map