3dcart İnceleme

3dcart.com İnceleme


3dcart, merkezi Tamarac, FL’de bulunan tanınmış bir e-Ticaret web sitesi kurucusudur. Uzun geliştirme tarihi (şirket 1997 yılında kuruldu) platformu çağdaş niş liderlerinden biri haline getirdi. Platformun işlevselliği, son 20 yıldır en yüksek seviyeye ulaşacak şekilde geliştirilmiştir. Buraya bir şeyler eklemek imkansız gibi görünüyor. Hizmetin saygınlığı ve yetkinliği söz konusu değil.

Platform, küçük ve orta ölçekli işletmeler için hepsi bir arada satış aracı olarak konumlandırıldı. Kitle, web’de ürün veya hizmet satmayı planlayan herkesi içerir. Bir acemi, profesyonel veya sadece meraklı bir kişi olmanız önemli değil – 3dcart potansiyel olarak herkesin ihtiyaçlarına cevap veriyor. Tek nüans, bu çağdaş pazarda mevcut tek kalite uzman web sitesi oluşturucu değildir.

Ana soru şudur: 3dcart kullanmaya değer veya ünlü rakiplerini keşfetmek mantıklı Shopify, Volusion ve diğer niş temsilcileri? Tüm en iyi hizmetler özelliklerine benzer. Her biri marka vurgularıyla birlikte gelir, ücretli tavaların şartları farklıdır ve kendi eko sistemlerine sahiptir. O zaman hizmeti kalabalıktan öne çıkaran şey?

1. Kullanım Kolaylığı

3dcart yapısal olarak sezgisel ve standart bir e-ticaret web sitesi kurucusudur. Görsel olarak basit, ama pratik söz konusu olduğunda işler çok daha karmaşık. Platform neredeyse tüm özellikleri emdi spesifik e-Ticaret sistemleri için.

Basit bir web mağazası oluşturmak için böyle gelişmiş ve zengin özelliklere sahip bir sistem kullanmak oldukça pahalıdır. Burada öğrenmeniz gereken çok fazla gereksiz şey var. Bu yeni başlayanlar için mümkündür, ancak görevle başa çıkmak biraz zaman alacaktır. Tüm sistem seçeneklerini keşfetmek için yaklaşık 1-2 haftaya ihtiyacınız olacak ve uygulamalarını deneyebilirler. Burada her şey mantıklı bir şekilde yapılandırılmış, ancak bu hala belli değil.

Buradaki iyi şey, sistemi ücretsiz olarak denemek için 15 gününüz olması. Ücretsiz deneme özellikleri, yazılımın karmaşıklık ve esneklik açısından gereksinimlerinizi karşılayıp karşılamadığına karar vermenizi sağlayacaktır. Yeni bir denemeye başlamak için hızlı ve kolay bir kayıt yapmanız yeterlidir.

Kullanıcının adını, e-posta adresini ve telefon numarasını belirtmesi gerekir. İyi haber şu ki, diğer bazı platformlar deneme süresi sona erdiğinde otomatik olarak ücret alıp ücretlendirdiği için kart bilgilerinizi belirtmek zorunda değilsiniz. Yani, 3dcart ile beklenmedik ücretler yok.

Bir sonraki aşamada, kullanıcılardan iş nişlerini belirtmeleri istenir. Basitçe, sağlanan sektörler listesinden seçim yapın, beklenen yıllık gelirinizi ve bu yazılımı gerçekten kullanmak istediğiniz nedenleri belirtin.

Son olarak, mağazanızı ve yalnızca bazı sayfalarını özelleştirebileceğiniz kontrol paneline ulaştınız. Kullanıcılar, kontrol panelinde farklı görevleri yerine getirmek için gerekli tüm aletleri bulacaklardır. Mağaza görünümünü değiştirebilir, ürün ekleyebilir ve yönetebilir, ödeme ağ geçitlerini entegre edebilir ve gönderim yöntemlerine ince ayar yapabilirsiniz.

3dcart Gösterge Tablosu

Gösterge panosu, gerçekten dikkat çekici olmayan basit bir arayüz tasarımıyla birlikte gelir. Bu mümkün olduğu kadar standart ve işlevseldir. Özlü, doygun, mantıklı ve güçlü – bu, 3dcart kullanılabilirliğinin yarattığı izlenimdir. Bu, bulabileceğiniz en basit CMS değil. Burada, birçok kullanıcı için yararlı olacağını kanıtlayan birden fazla öğretici var.

2. Özellikler & Esneklik

3dcart için gereken her şeye sahiptir bir web mağazası aç herhangi bir boyut ve karmaşıklık. Bu, işlevsellik açısından diğer niş canavarların gerisinde kalmayan profesyonel bir hizmettir. Bazı yönlerden, kutudan çıktığı gibi sunulan zengin modül ve ayarlar nedeniyle bunları bile mükemmelleştirir.

Hizmetin işlevselliği bazen gereksiz görünüyor. Seçeneklerin, entegrasyonların ve modüllerin dikkate değer kısmı, sistemle oluşturulan birden çok proje kullanılırken etkin olmayacaktır. 3dcart özelliklerle doludur. Potansiyeli en zorlu geliştiriciler için bile yeterli olacaktır. Birden fazla pazarlama ve SEO aracı, güçlü bir entegre CRM, bir blog, hediye sertifikaları, otomatik e-postalar, kullanıcı grupları, raporlar var vb.

Sistem tüm temel özellikleri sunar. Bunlar, çok sayıda ayrıntılı ayar, ödeme kabulü (PayPal, Square, Stripe, Amazon Ödemeleri, kredi kartları) ve teslimat (FedEx, UPS, USPS, DHL) hizmetlerini içeren ürünlerin içe / dışa aktarılmasını içerir. Belirli bir süre için satış istatistiklerine sahip depo stok ürün çizelgeleri de bulunmaktadır. Burada en önemli sosyal hizmetlerle entegrasyon desteklenmektedir. Ayrıca birden çok yönden, promosyon araçları, sipariş panosu vb. İstatistik koleksiyonundan da yararlanabilirsiniz..

3dcart Modülleri

Kullanıma hazır temel özellik setinin yanı sıra, bir kullanıcının çeşitli modüllere erişimi vardır. Varsayılan olarak birkaç düzine monte edilirken, diğerleri gerektiği gibi bağlanabilir. Tabii ki, yüklemeden veya kullanmadan önce ne anlama geldiğini anlamak önemlidir. Birden fazla entegrasyonun adı bir acemi için bir şey söylemeyeceğinden bunun için deneyime ihtiyacınız var. Her birinin kısa açıklamaları durumu kısmen basitleştirir.

3dcart Modülleri

Her modülün karakterine bağlı olarak kendi ayarları vardır. Birçoğunun uygulanmasının pano karmaşıklığını önemli ölçüde artırdığını söylemeye gerek yok. Modüller CMS eklentileri ile karşılaştırılabilir – her birinin kurulumundan ayrı bir arayüz sorumludur.

İşte birkaç örnek: Facebook Reklamları / Bağlan, AWeber, LiveChat, MailChimp, POS, RSS Feeds, Kayıtlı Arabalar, Webhooks, Doba, eBay, Grup Fırsatları, Hediye Paketleme, houzz, Birden Çok Gönderi, İstek Listesi, Kuşhane, Otomatik Yanıtlayıcı, Zapier, Çok Satanlar. Bu, tüm modül setinin yaklaşık dörtte biri kadar.

Ürün Yönetimi

Yeni bir ürün eklerken, türünü (fiziksel / dijital ürün veya hediye sertifikası), kategorisini seçebilir, depo stok listesine ekleyebilir, nakliye bilgileri ekleyebilir, SKU, MPN, GTIN, resimler / açıklama, çeşitli fiyat türleri ayarlayabilirsiniz ve gerekli herhangi bir miktarda ekstra özellik alanları (renk, boyut, malzeme vb.). Bu, mevcut tüm seçeneklerin sadece küçük bir kısmıdır – ayarların detalizasyonu burada gerçekten etkileyici. Ürün listesi kategorilere, isme, dağıtıcıya, üreticiye ve diğer parametrelere göre arama filtresini içerir.

3dcart Ürünler

Sipariş listesi çok ayrıntılı – tıpkı 3dcart özelliklerinin geri kalanı gibi. Gelişmiş arama, müşteri profilleri, hızlı işlemler (fatura sorunu, durum değişikliği veya silme vb.), Yazdırma seçeneği ve diğer tüm senaryolara ilişkin açık istatistikler. Bu arada, ürün görüntüleri kütüphanede saklanır, burada klasörlere ayrılırlar – bu, bulmayı, değiştirmeyi, yeniden adlandırmayı, görüntülemeyi vb. Kolaylaştırır.&indirme sırasında bırakma seçeneği de desteklenir.

Blog Yönetimi

Entegre bloglama motoru, diğer özelliklere kullanışlı bir ektir. Gibi niş platformların gerisinde değil WordPress tasarım sonrası özelleştirme ve yönetim açısından. Motor, standart statik sayfalar oluşturmayı, ayrı ürünlerin incelemelerini ve herhangi bir karmaşıklığın menüsünü alt paragraflarla biçimlendirmeyi mümkün kılar.

3dcart Blog

Web sayfası altbilgilerini ve başlıklarını, türlerini (genel veya özel) belirterek doğrudan düzenlemek de mümkündür. Aynı ilke, tüm web sitesi sayfalarının başlıklarının ve içeriğinin yönetimine de uygulanır. Kullanıcı kolaylığı için, her şey ayrı arabirimlerde depolanır ve hiyerarşiye göre sıralanır. Bu uygun bir yaklaşım.

Pazarlama araçları

3dcart çoklu entegre pazarlama araçlarıyla birlikte gelir. Örneğin, burada entegre alışveriş motoru eklentileri (Godatafeed, NextTag Feed Export, PriceGrabber.com ve Shop.com Export, Shopzilla, Bing, Google Ürün Feed’leri vb.) Vardır. Sosyal ağ düğme setlerini kod entegrasyonu yoluyla manuel olarak düzenlemek veya Sosyal Yer İşareti bölümünden hazır düğmeleri eklemek de mümkündür. Promotion Manager temel olarak biçimlendirmelerinin çeşitli algoritmalarıyla özel tekliflerin kurucusudur.

3dcart Pazarlama

Özel Teklifler bölümü, Bing reklamcılık için yararlı hizmetler, telefon numarasını 1-800 biçiminde alma, ücretsiz HubSpot CRM ve otomatik pazarlama için Muzaara’yı içerir. Standart ve otomatik postalar için e-posta şablonları oluşturma, hediye sertifikası grupları, içe / dışa aktarma, pazarlama kontrol listeleri – tüm bu özellikler burada da mevcuttur.

3dcart SEO

3dcart SEO Araçları hizmet avantajına sunulmaktadır. Robot / site haritası dosyalarını düzenlemek, standart URL’leri etkinleştirmek, 301 yönlendirmeleri eklemek, standart ve Açık Grafik meta etiketlerinin değerlerini girmek mümkündür.

3dcart SEO

Mobil cihazlara, harici analitik araçlara ve Ürün Sayfası Zengin Snippet’lerine daha hızlı web sayfası yüklemek için Google AMP teknolojisi de desteklenmektedir. Sosyal ağ hesaplarına bağlantılar eklemenin, manuel URL düzenlemeyi ve diğer bariz şeyleri de etkinleştirmenin mümkün olduğunu söylemeye gerek yok. Burada her şey var.

Satış Analitiği ve İstatistik

Analytics koleksiyonu ayrıca 3dcart’ta mümkün olan en iyi şekilde düzenlenir. Kar hesaplaması, kullanıcı etkinliği, stok kalemleri, satışlar, en iyi ürünler, nakliye varış yerleri, ödeme seçenekleri vb. İçin çok sayıda grafik vardır. İstatistikleri dosyalayın veya hemen güncelleyin.

Açıkçası, alışveriş sepeti görüntüleme seçeneklerini, ürün stoğunu, sayfalandırmayı, sıralamayı ayarlayabilir, görüntü simgeleri için tek biçimi ve web sitesi sayfalarındaki özel miktarı ayarlayabilirsiniz. Reklam banner’ları, bağlantı görüntüleme biçimleri, giriş formları, web sitesi araması, gibi standart tetikleyiciler için işlemler “Sepete ekle” düğmesi de burada ayarlanabilir. Bunun dışında müşteri anketi için bir form oluşturabilirsiniz. Entegre bir CRM mevcut verileri otomatik olarak toplar.

Tedarikçilerle Etkileşim

Ayrıca, tedarikçilere otomatik posta göndermeyi ve konumlarından nakliye masraflarını hesaplamayı mümkün kılacak ilginç bir Distribütör özelliği de var. Müşterileriniz ayrıca web mağazasında sunulan markalar hakkında bilgileri ayrı ayrı keşfedebilecekler.

Sen-ebilmek ulaşmak «Üreticileri» bölümünde açıklamaları, logo, SEO ayarları ile marka eklemek için. Bu, kendi yararınıza ve müşteri rahatlığı için ayrı bir web sitesi bölümünde belirtilen makale biçimindeki standart içeriktir..

Dahili CRM

3dcart, işletmenizi ve müşterilerinizi düzenli tutmak için entegre bir CRM platformuna sahiptir. Varsayılan olarak etkin değildir. Sistem Modüllerini kullanarak etkinleştirmeniz gerekecektir. Müşteri İlişkileri Yönetimi ile birini seçmeniz veya gerektiğinde kapatmanız yeterlidir.

CRM, müşterilerle olan etkileşiminizi otomatik olarak yeniden düzenleyecektir. Sattığınız ürün hakkında gerekli tüm verileri içerebilir. Ayrıca, sistem, gerekli geri bildirimleri oluşturmanıza ve entegre biletleme sistemi ile birlikte CRM platformu aracılığıyla müşterilerinizle etkileşime geçmenize yardımcı olacaktır. Aracı hızlı destek sağlamak ve müşterilerin sadakatini artırmak için kullanın, bu da kaçınılmaz olarak satış büyümesine neden olacaktır.

3dcart Güvenlik

Güvenlik yönü hakkında konuşmak gerekirse, web mağazası yönetici erişim ayarları (iki aşamalı kimlik doğrulaması desteklenir) ve IP – Güvenlik vardır. Bu, ayrı bağlantıları, tüm yerleri veya adres gruplarını engellemenize olanak tanır.

Genel olarak, 3dcart işlevsel olarak gelişmiş bir sistemdir. Emirlerin, modüllerin ve bölümlerin akışı o kadar zordur ki mükemmellik izlenimi yaratır. Burada eksik bir şey olabileceğini fark etmek zor. Buradaki özelliklerin aşırı doygunluğu ile ilgilidir – her şey başlangıçta deneyimli kullanıcıların ihtiyaçlarına ve becerilerine yöneliktir. Yeni başlayanlar gerçekten ihtiyaç duydukları seçenekleri seçmek zorunda kalacaklar ve sistem özellik setinin dikkate değer bölümünü görmezden gelecekler.

3. Tasarımlar & Şablonlar

3dcart kalite şablonlarında doludur. Sisteme eriştikten hemen sonra, varsayılan bir tema alırsınız, ancak önceden yüklenmiş yaklaşık 70 şablon da sunulur. Tek bir tıklamayla aralarında geçiş yapabilirsiniz. Açıkçası burada bir önizleme modu var. Ekstra şablonları silebilir veya yenilerini yükleyebilirsiniz – katalog ücretsiz yükleme için yüzün üzerinde tema ile birlikte gelir.

3dcart Temaları

Tüm şablonlar duyarlı ve orta derecede çok yönlüdür. Bunların çoğu klasik bir web mağazası yapısının varyasyonlarıdır, ancak oldukça sıra dışı niş çözümler de vardır. Hepsi etkileyici görünüyor. Herhangi bir kullanıcı burada uygun bir şablon bulabilir, her şey büyük ölçekte sağlanır. Her şablon, ayrı e-Ticaret nişine ayrılmış demo içeriği ile birlikte gelir.

3dcart Tema Editörü

Genellikle, 3dcart ile çalışırken kesinlikle stok şablonları kullanmanız gerekmez. CSS ve HTML editör seçenekleri nedeniyle burada her şey değiştirilebilir (stiller, resimler, renkler, standart başlıklar vb.). Bu, böyle gelişmiş bir sistemde görmeyi beklediğiniz çok tasarım özelleştirme seviyesidir. Ana sayfa yapısını değiştirebilir, başlıktaki kaydırıcıyı silebilir veya sistemin görsel düzenleyicisinde böyle bir şey yapabilirsiniz..

3dcart HTML / CSS Şablon Düzenleyici

Standart şablon öğelerinin çevirilerini ihtiyacınız olanlarla değiştirerek tasarım bölümünde web mağazası dilinizi manuel olarak da düzenleyebilirsiniz. Başka bir deyişle, İngilizce’den başka bir dile yerelleştirme manuel olarak yapılır. Bu pratik. Ayrıca burada çok sayıda olan manuel tasarım seçeneği, e-posta dağıtımları ve sistem mesajları için e-posta düzenleme var..

3dcart tasarım yönü hakkında son izlenim etkileyici. Gözlemlediğimiz, sistemin genel etkileyici işlevselliğinin arka planında dikkate değer basitleştirme (ilk bakışta). Bu, tasarımı kendi başlarına zorlayacak yeni başlayanlar için bir avantajdır. CSS ve HTML özelleştirme seçenekleri profesyoneller için yeterli olacaktır. Şablonlar iyi kaliteye sahiptir ve bunları istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

4. Müşteri Desteği

3dcart gelişmiş bir altyapıya ve güçlü teknik desteğe sahiptir. Canlı Destek Sohbeti tüm pano ekranlarında bulunur. Kaliteli bir bilgi tabanı, bir forum ve hatta e-Ticaret Üniversitesi bile var.

Web geliştiricileri için ayrı bir portal da var. Bunların hepsi büyük ölçekte gerçekleşti. Ayrıca, servisin 7/24 destek merkezini de arayabilirsiniz. Eşsiz müşteri desteğini sağlıyorlar.

5. Planlar & Fiyatlandırma

14 günlük deneme, tüm 3dcart özellik setinin test edilmesini mümkün kılacak. Hizmetle çalışmaya devam etmek için 4 ücretli plandan birine geçmeniz gerekir. Terimleriyle sağlanan özelliklerin telaşlı bir detalizasyonundan bahsetmek mantıklıdır. Faktörler ve ayrımlar listesi yeterince uzun olmasına rağmen, bunları anlamak zor değildir. Planları satın almadan önce şartlarını okurken dikkatli olmanızı öneririz. İşte kısa bir bakış:

 • $ 9 / Ay, Başlangıç ​​Mağazası – 1 kullanıcı, 100 ürün, API ve FTP erişimi, bağlantı alanı, 2 E-posta hesabı.
 • $ 19 / Ay, Temel Mağaza – 2 kullanıcı, sınırsız ürün, telefon desteği, 5 e-posta hesabı.
 • $ 49 / Ay, Artı Mağaza – 5 kullanıcı, CRM, müşteri grupları, 10 E-posta hesabı.
 • 129 $ / Ay, Pro Store – 15 malzeme kullanıcısı, otomasyon kuralları, ön siparişler, 30 E-posta hesabı.

İşlem ve kurulum ücretlerinin yokluğundan bahsetmek mantıklıdır. Web siteniz üzerinde çalışırken daha pahalı veya daha ucuz bir plana geçebilirsiniz. Bu arada, web mağazalarını diğer platformlardan 3dcart’a taşımak için kullanılan entegre bir program var, ancak bunu kullanmak için ödeme yapmanız gerekecek. VISA PCI Sertifikasyonundan da bahsetmeye değer, bu da barındırma işinin güvenilirliği hakkında konuşuyor.

Bunun dışında, Kurumsal düzey mağazalar için bir teklif var. Sadece 400 $ / ay için güvenli seviye 1 PCI Hosting, sınırsız malzeme kullanıcıları ve IP engelleme güvenlik özellikleri elde edeceksiniz. Bu nedenle, burada toplu çözümlerden pek bir ayrım yoktur. Sadece web mağazanızın büyük trafik akışına dayanabileceğinin farkında olacaksınız. Buna bağlı olarak, birçok yöneticiyi hizmetine bağlayabileceksiniz..

Dış hizmetlerin entegrasyonunun kullanımıyla ilgili masrafları da dikkate almak önemlidir. Hemen hemen hepsi başlangıçta ücretsizdir, ancak web sitenizin işlevselliğini genişletmek için bir fırsata yatırım yapmanız gerekecektir. Genel olarak, 3dcart fiyatları bu niş için oldukça standarttır ve rakiplerin fiyatlarına bağlanabilir..

6. Artıları ve Eksileri

3dcart çok güçlü bir e-ticaret ürünüdür. Tüm işlevselliği büyük faydasıdır. Seçeneklerin detalizasyonu ve özelliklerin çok yönlülüğü üst düzeydedir. Çekici ürün tasarımı oluşturmanıza, düzgün bir şekilde tanıtmanıza ve satış hacmini artırmanıza yardımcı olacak her şey var.

Artıları
Eksileri
&# X2714; Entegre işlevselliğin bolluğu;
&# X2714; Kaliteli entegre blog;
&# X2714; Çeşitli sayfalar için basit ve ayrı üstbilgi ve altbilgi kurulum seçenekleri;
&# X2714; Çoklu pazarlama ve SEO araçları;
&# X2714; Web sitesi dosyalarına FTP erişimi;
&# X2714; Alışveriş motoru eklentilerinin kullanılabilirliği;
&# X2714; Yararlı modüllerin zengin seçimi;
&# X2714; Güçlü ürün kartı editörü;
&# X2714; En çok kullanılan gösterge tablosu bölümlerinin yer imlerini oluşturma fırsatı;
&# X2714; Geliştirilmiş eko sistem ve iyi teknik destek.
Mode FTP modunun dışında dosya düzenlemeye sınırlı erişim;
Options Arayüz seçeneklerle aşırı doygun – donuk ve karmaşık görünüyor, buna alışmak zorundasınız;
New Yeni başlayanların ekstra yardım almadan ürünü sıfırdan keşfetmesi ve ustalaşması zor olacak.

3dcart karmaşıklığı göreceli bir kavramdır. Birisi için korkutucu görünebilir, ancak diğer kullanıcılar sistemin gücünü beğenecektir.

Sonuç

3dcart, işlevsellik açısından kesinlikle çağdaş pazardaki en iyi e-ticaret çözümlerinden biridir. Arayüz ve şablon özelleştirme seçeneklerinin rahatlığı ve kullanıcı dostu olması söz konusu olduğunda, servis Shopify’ın gerisinde – en belirgin rakibi. Ayarların detalizasyonu ile ilgili olarak, bir yandan sistemi mükemmelleştirir ve diğer yandan da ima edilen ayar türlerine bağlı olarak aynı seviyededir..

Genel olarak, platformu e-Ticaret web sitelerinin oluşturulmasında deneyimli olan kullanıcılara önerebiliriz. Hizmet seçenekleri ile doygun. Geliştiriciler, tüm yeni niş özellikleri eklemeye devam ediyor gibi görünüyor. Harici eklentiler kullanılarak diğer sistemlerde etkinleştirilen birçok entegre özellik vardır..

3dcart kullanmak mantıklı mı? Evet, ciddi niyetleriniz varsa ve pazarlama, SEO, kodlama vb.. Aksi takdirde, hizmet cansız görünecektir: çok dikkat gerektirir ve yüksek kalite standartları belirler. Sistemin özünü öğrenmeyecekseniz ve tüm özelliklerini avantajlı kullanacaksanız, bunu satın almak mantıklı değildir. Daha basit ve kullanımı kolay platformlar var.

3dcart’ı Ücretsiz Deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map