8B İnceleme

8b – Yeni başlayanların bir web sitesi başlatması için tamamen ücretsiz bir çözüm olarak gelen yeni başlatılan bir web sitesi oluşturucusudur. Platform, ücretsiz olarak küçük bir işletme kurmak isteyenler için harika bir şekilde çalışabilir minimum veya hiç kodlama becerisi olmayan. Çeşitli kategoriler ve iş nişleri için iyi şablon seçenekleriyle kullanımı kolay tarayıcı tabanlı bir yazılım olarak gelir.


Web sitesi oluşturucu, gelecekteki sitenizi mobil cihazlar aracılığıyla düzenlemek için bazı harika araçlara sahiptir. Oturum açmadan hazır bir proje yayınlamaya giden yol sizi birkaç saatten fazla sürmez. 8b, esneklik ve iş genişletme açısından hala biraz sınırlı görünse de sıfır maliyetle beklediğinizden daha fazlasını sunar. Bu kez, bu yeni sürükle ve bırak platformu tarafından sunulan tüm özellikleri ve avantajları inceleyeceğiz.

1. Kullanım Kolaylığı

Başlangıçta yeni başlayanlara ve teknisyen olmayanlara yardım etmek için tasarlanan 8b web sitesi oluşturucu, profesyonel ve mobil uyumlu siteleri sıfırdan oluşturmak için basit araçlar sunuyor. Sistem, çok fazla kodlama gerektirmeyen sezgisel bir arayüze sahiptir. Bir web sitesi oluşturmak size birkaç basit adım atacaktır:

 1. Google veya Sosyal hesabınızı kullanarak hızlı bir şekilde oturum açın ve “Başlayın” düğmesine basın.
 2. Kategorilere ayrılmış şablonlarla anında sayfaya aktarılacaksınız. Seyahat, danışmanlık ve oyundan fotoğrafçının portföylerine, emlak ve restoranlarına kadar çeşitlilik gösterir..
 3. Bir şablon seçtikten sonra, basit bir tema düzenleyicisinin yardımıyla şablonu düzenleyebilir ve özelleştirebilirsiniz..
 4. Düzenlemeyi bitirdikten sonra, menüdeki “yayınla” düğmesine basın ve web sitenizle çevrimiçi olun.

Editöre gelince, 8b tipik bir sürükle ve bırak işlevine sahiptir. Bir yandan, özellikle deneyimli web tasarımcıları için oldukça sıradan görünebilir. Öte yandan, yeni başlayanlar, kodlama veya programlama becerileri gerekmediği için böyle bir açıklığı bir yarar olarak görürler. Tek ihtiyacınız olan değiştirmek istediğiniz bölüme veya öğeye tıklamak.

8b editörü

Gösterge tablosu, her bölümü veya metni değiştirmek için basit araçlar sunar. Örneğin, başlığı işaretleyebilir ve yazı tipini veya başlığı değiştirebilirsiniz. Sistem çeşitli özel görüntüler sunacak veya kendi resimlerinizi indirebilirsiniz.

Yeni bir eleman eklemeniz gerekiyorsa, sağdaki bir çarpı işaretine tıklayın ve ihtiyacınız olan bloğu seçin. Bunlar özellikler, referanslar ve galerilerden zaman çizelgelerine, iletişim formlarına, makalelere vb. Kadar uzanır. Öte yandan, tüm bölümler tipik ve benzer görünüyor. Gösterge tablosunda başlamak için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm temel öğeler bulunmasına rağmen, kullanıcılar çok fazla ayrıcalık beklememelidir.

Soldaki ayarlar bazı genel enstrümanları içerir. Burada web sitesi stillerini değiştirebilir, yeni sayfalar ve projeler oluşturabilir veya “yayınla” düğmesine basarak projeyi dağıtabilirsiniz. Harika haber, hareket halindeyken site oluşturmak için 8b editörüne mobil cihazlar üzerinden de erişilebilmesidir. Bununla birlikte, 8b tarayıcı tabanlı bir platform olduğundan, İnternet bağlantısı olmadan sayfaları düzenleyemezsiniz.

2. Özellikler & Esneklik

Daha önce de belirttiğimiz gibi, kullanıcılar tamamen ücretsiz olan bir web sitesi oluşturucusundan çok fazla esneklik beklememelidir. Öte yandan, bazı ücretli platformlar 8b’nin kesinlikle sahip olduğu en azından temel özellikleri sunamıyor.

 • Ücretsiz Web Sitesi Oluşturucu – Sistem şu anda hem şirketler hem de bireyler için ücretsizdir. Firmalara ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlara atıfta bulunur. Herhangi bir kullanıcı platforma erişebilir ve ücretsiz olarak bir proje yayınlayabilir. Açıkçası en büyük 8b avantajlarından biridir.
 • Basit Tema Editörü – tabletleri ve akıllı telefonları kullanarak sayfaları özelleştirmek ve hareket halindeyken değişiklik yapmak için masaüstü modunda ve bir mobil web sitesi oluşturucusunda kullanılabilir.
 • Google AMP – bu özellik hızlı performans ve gelişmiş kullanıcı deneyimi sağlamak içindir. Yazılım, iyi yükleme hızı ve mobil kullanım kolaylığı sağlamak için Google AMP ile birlikte çalışır.
 • Sınırsız Proje – sınırsız olarak istediğiniz kadar site oluşturmak için 8b yazılımını kullanabilirsiniz.
 • İyi Şablon Koleksiyonu – platform geniş bir düzen seçimine sahip olmasa da, ihtiyacınız olan bir şablon bulacaksınız. Küçük işletme şirketleri, hobiler, bireyler, kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve dijital mağazalar için çeşitli kategorilere ayrılmıştır..

Yararlanıcı özellikleri burada biter. Platform, SEO ayarları açısından oldukça sınırlı görünüyor. Yalnızca sayfa başlığını, açıklamasını ve URL’sini düzenleyebilirsiniz. İnceleme modu veya anahtar kelime göstergesi yok. Aynı zamanda bu ayarlar yalnızca sayfanın tamamı için kullanılabilir, ancak satır blokları veya öğeler için kullanılamaz. Örneğin, ana sayfanız için H1, H2 ve H3 başlıklarını ayarlayamazsınız.

8b özellikleri

Özel widget veya eklenti yoktur. Kullanıcılar web sitelerini postalama hizmetleriyle entegre edemezler. Platform, iletişim formlarını oturum açarken belirttiğiniz e-postaya otomatik olarak bağlar. Bu, kullanıcı edinme açısından zor olabilir. En azından temel e-Ticaret özelliklerinin olmaması, çevrimiçi mağaza şablonlarının kullanılabilirliği göz önüne alındığında sinir bozucu görünüyor. Eklenecek alışveriş sepeti yok. Tek yapabileceğiniz bağlantı, müşterilerinizi ayrı bir web sitesine veya açılış sayfasına yönlendiren “satın al” düğmesinin altına yerleştirmektir.

Bu bölümü özetlemek gerekirse, 8b yalnızca gelecekteki genişletme planları olmayan küçük web siteleri için iyidir. Öte yandan, sistem ihtiyacınız olduğu kadar çok web sitesi oluşturmanıza izin verir. Her zaman ücretsiz olarak yeni bir proje başlatabilirsiniz.

3. Tasarımlar

8b şu anda 18 farklı kategoriden şablonlar ve temalar sunmaktadır. Hepsi ücretsiz. Oldukça şık ve modaya uygun görünüyorlar. Aynı zamanda, mobil cihaz türüne rağmen herhangi bir ekran boyutuna ve boyutuna uyabilirler. Şablonlar tabletlerde ve akıllı telefonlarda harika çalışır.

Kullanıcıların web tasarımının çoğunu uygulaması gerekmez. Paketteki tüm gerekli araçlara sahip sezgisel arayüz ve gösterge paneli sayesinde yazı tipleri, stiller ve renklerle çalışmak çok basittir. Sadece ihtiyacınız olan bölümü işaretleyin ve tipografi ile stilleri değiştirin. Kendi resimlerinizi indirebilir veya belirli bir şablon kategorisine başvuran müşteri galerilerinden seçim yapabilirsiniz.

8b şablonları

Hareket halindeyken projenizi düzenlemenizi sağlayan 8b mobil web sitesi oluşturucudan bahsettik. Özellik, kullanım kolaylığı göz önüne alındığında iyi çalışabilir. Aslında masaüstü modunda çalışmakla aynı. PC’nizde fare kullanmak yerine tek yapmanız gereken düzenlemek için bir bölüme dokunmaktır.

Şablonlar, özel özellikler veya yerleşik widget’lar olmadan tipiktir. Ancak, çok profesyonel ve akıllı görünüyorlar. Küçük web siteleri için ücretsiz olarak iyi bir çözüm.

4. Müşteri Desteği

8b’nin nispeten yeni bir platform olduğu düşünüldüğünde, destek ekibinin seviyesini değerlendirmek zordur. Bununla birlikte, şirketin müşterilerin iletişim kurması için bazı belirgin yolları yoktur. Örneğin, anında çözüm için 8b uzmanlarıyla Canlı Sohbet veya telefon yoluyla iletişim kuramayacaksınız..

Öte yandan, bunları e-posta ile yazabilirsiniz. Platform, YouTube kanalını farklı türdeki web sitelerinin nasıl oluşturulacağına dair bazı video eğitimleriyle başlattı. Ayrıca, Facebook’ta 8b topluluğuna girebilirsiniz. Şu anda yaklaşık 450 abonesi olmasına rağmen, soru sormanın veya bir çözüm aramanın iyi bir yolu olabilir..

5. Fiyatlandırma Politikası

Platform şu anda kullanımı ücretsizdir. Bu, herkesin oturum açmasına ve konuma rağmen sıfırdan yeni bir web sitesi oluşturmaya başlayabileceği anlamına gelir. Şirketin yakın gelecekte ücretli planlar yapmayı planlayıp planlamadığı hakkında hiçbir şey bilinmemektedir. Blogumuzla bağlantıda kalın ve sizi haberdar edelim.

6. Artıları ve Eksileri

8b, küçük web siteleri ve sınırlı bütçeler için iyi bir seçenektir. Sadece küçük işletme projenizle ücretsiz olarak gidebilirsiniz. Platform, hızlı performans, basit düzenleme, iyi şablonlar, mobil cihazlar üzerinden erişim vb.Gibi bazı belirgin isabetlere sahiptir. Ancak, bazı eksileri nedeniyle büyüyen ve daha karmaşık projeler için çalışmayacaktır..

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Sisteme kaydolmadan bile bir web sitesi oluşturmaya başlayabilirsiniz.
&# X2714; Kullanımı kolay sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu.
&# X2714; Gizli ücret veya yenileme ücreti olmadan tamamen ücretsiz.
&# X2714; Küçük işletmeler, portföyler, kar amacı gütmeyen kuruluşlar veya hobiler için iyi.
&# X2714; Google AMP sayesinde iyi web sitesi performansı.
&# X2714; Ücretsiz oluşturmak için sınırsız web sitesi.
Higher Daha üst sıralarda yer almak için SEO özelliklerinin olmaması.
Custom Özel Uygulama Mağazası veya yerleşik widget’lar ve eklentiler yok.

Ayrıca, şu anda entegre edilecek üçüncü taraf hizmetlerinin olmadığını bilmelisiniz.

Sonuç

8b alanında ilk adımlarını atıyor web oluşturma araçları. Ancak, kodlama becerisi olmayan küçük işletme siteleri oluşturmak için hızlı ve ücretsiz bir araca ihtiyaç duyan kullanıcılara referansta kesinlikle büyük bir potansiyele sahiptir. Platform sağlam bir dizi temel özelliklere sahiptir. Şablon seçimi farklı iş ve diğer nişleri kapsarken kullanımı ve düzenlenmesi kolaydır.

Küçük siteler için iyi çalışabilirken, daha karmaşık projeler kesinlikle SEO ayarları, e-Ticaret, pazarlama veya tanıtım açısından daha zengin bir özellik gerektirecektir. Burası, daha gelişmiş ücretli web sitesi oluşturma platformlarını aramanız gerekebileceği yerdir.

Şimdi 8b’yi deneyin

Howard Twitter profilim Facebook profilim e-mail Linkedin profilim

yazar hakkında

Ben Howard Steele, bu web sitesinin kurucusu ve genel yayın yönetmeni. Web oluşturma 10 yılı aşkın ile bu görev BT olmayan bir kişi için ne kadar karmaşık ve yorucu biliyorum. Hangi hizmeti seçeceğinize karar veremiyor musunuz? Benden tavsiye istemekten çekinmeyin. Sadece web sitenizin ihtiyaçlarını tanımlayın, size memnuniyetle yardımcı oluruz..

Ana Sayfa »Yorumlar» 8B İnceleme

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map