Adobe Dreamweaver CC İncelemesi

Adobe Dreamweaver CC – güçlü bir çevrimdışı görsel web sitesi geliştirme aracı, Uygulama alanı, farklı türdeki web sitelerinin ve çevrimdışı uygulamaların oluşturulması, yayınlanması ve daha fazla yönetilmesine kadar uzanır. Program Creative Cloud hizmetine dahil edildi, bu da tüm avantajlarının tadını çıkarmayı mümkün kıldı.


Adobe, Muse desteğinin durdurulduğunu açıkladıktan sonra Adobe Dreamweaver etkileyici bir popülerlik kazandı. Sonuç olarak, Adobe ürünleriyle çalışmaya alışmış olan web tasarımcıları ( Adobe Muse), sisteme iyi bir alternatif arama gereği ile karşı karşıya kalmıştır. En iyi Adobe ürünlerinden ve en işlevsel araçlardan biri olan Dreamweaver, hızlı bir şekilde profesyonel web tasarımcıları tarafından seçim aracı haline geldi.

Yeni başlayanlar, sırayla da kullanabilirler, ancak Adobe Muse ile karşılaştırma bununla birlikte basit projeleri bile başlatmak için yazılımın tüm nüanslarını öğrenmek ve keşfetmek biraz zaman alacaktır. Şu anda aynı seçeneğe sahipseniz, Adobe Dreamweaver CC incelemesi ana sistem parametrelerini temizlemeye yardımcı olur.

1. Kullanım Kolaylığı

Adobe Dreamweaver CC’nin kullanımı oldukça kolaydır. Bununla birlikte, aynı zamanda, standart çevrimiçi ve çevrimdışı web sitesi oluşturucularıyla çalışmaya alışmış kullanıcılar için biraz karmaşık ve şaşırtıcı görünebilir. Çevrimdışı tabanlı bir yazılım olarak, sistem ön indirme ve kurulum gerektirir. Ancak bu çok zaman almaz. Yapmanız gereken Adobe platformuna abone olmak veya oturum açmak için mevcut hesap verilerini (zaten varsa) belirtmektir..

Bundan hemen sonra, web tasarım yeterlilik seviyenizi, uzmanlaştığınız niş ve proje üzerinde çalışacak kullanıcı sayısını sağlamanız istenecektir. Bu, Adobe Dreamweaver CC’nin bireysel projeler geliştirmeyi mümkün kıldığı ve aynı zamanda ekip işbirliğini teşvik ettiği anlamına gelir. İkinci seçenek, ısmarlama müşteri projelerinin oluşturulması üzerinde çalışan web tasarım ajansları için iyi çalışıyor.

Adobe Dreamweaver Editör

Programı kurduktan hemen sonra, bir web sitesi oluşturmaya ve özelleştirmeye başlayabileceğiniz sistemin kontrol paneline yönlendirileceksiniz. Yeni başlayanlar için eğitimi öğrendikten ve mevcut dosya türlerinden birini seçtikten sonra, sistemin kapsamlı galerisinden bir şablon seçmeniz veya “Hızlı Başlangıç” seçeneğini tercih etmeniz önerilir. Proje üzerinde zaten çalıştıysanız ve daha fazla özelleştirme için kaydettiyseniz, dosyayı açabilir ve durduğunuz yerden düzenlemeye devam edebilirsiniz..

Ayrıca, buradaki “Yardım” bölümünde birden fazla öneri, ipucu ve öğretici bulunmaktadır. Bu, sistemin teknisyenler tarafından keşfedilmesini kolaylaştıracaktır. Sonuç olarak, hizmetin kontrol paneli oldukça anlaşılabilir ve mantıksal olarak yapılandırılmış olup projeniz üzerinde kolayca çalışmaya başlamanıza izin verir.

2. Özellikler & Esneklik

Adobe Dreamweaver CC, karmaşıklık düzeyi ve uygulama alanına göre çok sayıda tasarım özelleştirme aracıyla birlikte gelen bir web sitesi oluşturma yazılımıdır. Yeni başlayanlar hizmetin tüm karmaşıklıklarını öğrenmek için kesinlikle daha fazla zamana ihtiyaç duyarken, sistem yetkin web geliştiricileri için oldukça esnektir. Fark etmeniz gereken şey, yazılım programlama dillerinin kullanımını ima ettiği için burada bilgi kodlamadan gitmenin imkansız olduğudur. Şimdi sistemin temel özellikleri hakkında daha fazla bilgi edelim.

Hangi web tasarım adımını uygularsanız uygulayın, hangi araçları kullanırsanız yapın ve ne yaparsanız yapın, sonuç görsel önizleme modunda açıkça görüntülenir. Aynı zamanda, HTML, CSS, JSP, XML, PHP, JavaScript ve daha fazlası dahil olmak üzere kodlarla çalışabileceğiniz kod düzenleyicisine erişebilirsiniz..

Adobe Dreamweaver Kod Düzenleyici

Kodlarla çalışmak, Dreamweaver’da, kodları eklemeye başladıktan sonra sizin için yazan otomatik bir kod tamamlama aracıyla birlikte biraz daha basitleştirilmiştir. Profesyonelleri programlamayan kullanıcılar için bu yararlı bir özellik.

Sistem, kullanıcıların yayınlama, kodlama, web sitesi tasarımı ve yönetim uzmanlığını geliştirmeye yardımcı olan düzenli olarak güncellenmektedir.

Adobe Dreamweaver CSS Tasarımcısı

Yazılım, geliştiricilerin çeşitli masaüstü ve mobil cihazlara uyacak web siteleri ve uygulamalar başlatmasına izin verir. İhtiyacınız olan şey, projenizi sistemde kodlamaktır ve tabletler, masaüstü bilgisayarlar ve farklı ekran çözünürlüklerine ve boyutlarına sahip cep telefonlarında daha iyi görüntüler..

Yazılımın öne çıkan özelliklerinden biri de kapsamlı entegrasyon seçenekleri. Sistem, web tasarımcılarının ihtiyaçlarına odaklananlar da dahil olmak üzere diğer Adobe ürünleriyle sorunsuz bir şekilde bütünleşir. Bu, Adobe Stock Marketplace ve Creative Cloud Library entegrasyonu açısından mümkün olur. Böylece Illustrator CC, InDesign CC, Photoshop CC, Premiere Pro CC, After Effects CC, Dimension CC ve Animate CC ve daha fazlası dahil olmak üzere birden fazla Adobe ürününü web sitenize seçebilir ve entegre edebilirsiniz..

Bunun dışında, sistem GitHub, Bitbucket, Business Catalyst vb. Gibi üçüncü taraf sistemlerin ve hizmetlerin entegre edilmesine izin verir. Son olarak, Dreamweaver en son Chromium Embedded Framework sürümleriyle entegre olur. Bu, web tasarımcılarının HTML-5 uyumlu projeleri başlatmasına ve birden çok CSS ızgarası, Firefox öğesi vb. Görüntülemesine olanak tanır. Dreamweaver, web sitesi oluşturma sürecini basitleştirmek için görsel araçların daha iyi kodlanmasını düzenlemesini ve görsel araçların uygulanmasını sağlayan Bootstrap 4 desteği ile birlikte gelir..

Kapsamlı Adobe Stock Marketplace’e ulaşırken, seçebileceğiniz ve projelerinize doğrudan Creative Cloud’dan indirebileceğiniz çarpıcı resim ve illüstrasyon koleksiyonuna göz atabilirsiniz. PSD dosyalarından toplu içerik dışa aktarma da mümkündür, bu da varsayılan olarak mobil cihazlar için optimize edilmiş ve projenize en uygun şekilde çeşitli formatlarda ve çözünürlüklerde bulunan Photoshop belgelerindeki fotoğrafları kullanarak zaman kazanmanıza yardımcı olur..

Diğer önemli Adobe Dreamweaver özellikleri arasında, gerçek zamanlı göz atma önizlemesi, sözdizimi vurgulama ve denetleme, Typekit Marketplace’in kullanılabilirliği, çok dilli destek (İngilizce, Lehçe, Felemenkçe, İsveççe ve Türkçe dilleri), Adobe Edge web yazı tipi seçimi, entegre Sertifika ve CMS desteği ve daha fazlası.

Ayrıca okuyun: Sıfırdan bir CMS oluşturma – bir içerik yönetim sistemi kullanarak web sitenizi başlatmanın ayrıntılı bir kılavuzu.

3. Tasarımlar

Tema Sayısı:Özel tema yok
Ücretsiz Temalar&# X2714; EVET
Sektöre Göre Sırala:✘ HAYIR
Duyarlı tasarım&# X2714; EVET
CSS Kod Düzenleme:&# X2714; EVET

Adobe Dreamweaver CC, diğer harici kaynaklardan tema indirme ve yükleme fırsatı sunar. Bu örnekler ücretsiz ve ekstra ücret karşılığında sunulmaktadır – en çok ihtiyacınız olan seçeneği seçmek size bağlıdır. Dreamweaver, Joomla, Drupal ve WordPress şablonlarını entegre etmeyi sağlar ve ayrıca görüntülenebilecek her tür cihaz için duyarlı düzenler oluşturmak için ızgara tabanlı bir sistemle birlikte gelir.

Üçüncü taraf web geliştiricileri tarafından tasarlanan şablonlara öncelik vererek, daha sonra web sitenizin güvenliği için tehlike oluşturabilecek kötü amaçlı kodlar içermeyen tasarımları almak için güvenilir bir satıcıyla anlaşma yaptığınızdan emin olun. Yazılım, çeşitli nişlere uyan entegre başlangıç ​​şablonlarının mevcudiyeti nedeniyle hızlı web sitesi yayınlamasına izin verir..

Böylece, Dreamweaver ile HTML e-postalarını, bloglarını, e-Ticaret web sitelerini, açılış sayfalarını, portföyleri ve diğer ticari ve ticari olmayan projeleri kolayca başlatabilirsiniz. Bootstrap’in entegrasyonu, farklı cihazların ekranlarına sığacak şekilde dinamik olarak uyarlanan web sitelerinin oluşturulmasına katkıda bulunur.

4. Müşteri Desteği

Adobe Dreamweaver CC çeşitli türlerde müşteri destek seçenekleri sunar. Sistem kullanımı ile ilgili en yaygın soruların cevaplarını bulabileceğiniz zengin bir Yardım Merkezi bulunmaktadır. Kullanışlı ve zaman kazandıran arama filtresi seçeneği nedeniyle, kullanıcılar ilgilendikleri konuları ilgili arama sorgusunu yazarak bulabilirler. Sistem cevapları otomatik olarak çözer. Adobe ayrıca topluluk forumları, kullanıcıların sistemden en iyi şekilde nasıl yararlanabileceği konusundaki deneyimlerini ve fikirlerini paylaştıkları birden fazla konuyu ve tartışmayı kapsar. Dahası, Adobe kaliteli telefon, bilet ve canlı destek sunar.

Adobe Dreamweaver CC çoğunlukla deneyimli web tasarımcılarına odaklanmış olsa da, yeni başlayanların ihtiyaçlarına çok dikkat ediyor. Yazılım, tüm kullanıcı kategorileri için çok çeşitli öğreticiler, kılavuzlar ve kılavuzlar sunar. Burada sistem imaları, web geliştirme süreci, yazılımla başlatılabilecek proje türleri, web tasarımı ve kodlamanın temelleri ve ayrıca sonucu etkileyebilecek özel platformlar hakkında daha fazla bilgi edinebilirler. Burada yeni başlayanlar için bir Dreamweaver forumu da var.

5. Fiyatlandırma Politikası

Adobe Dreamweaver CC’nin tamamen ücretsiz bir planı yok, ancak platformu 7 gün boyunca uzatan ve gelecekte platformu kullanmayı planlayan herkes için bir zorunluluk olan ücretsiz bir deneme sunuyor. Ücretli abonelikler için, yazılımın tüm kullanıcı kategorilerinin ihtiyaçlarını, gereksinimlerini ve bütçesini karşılamak için çeşitli kişisel ve kurumsal planları vardır..

Eğitim kurumları için okullar ve üniversiteler gibi ayrı planlar da vardır..

Bireysel Planın maliyeti 29,99 $ / ay (yıllık abonelik ile 239,88 $ / yıl) ve 100GB bulut depolama alanı, kişisel portföy web sitesi oluşturucu, premium yazı tipleri, sosyal medya araçları ve diğer avantajlar sağlıyor. İş Planı’nın maliyeti 29,99 $ / aylık (359,88 $ / yıl).

Okullar ve üniversiteler için planların maliyeti her kullanıcı için aylık 14,99 $, cihaz başına lisans planının maliyeti ise 155,88 $ / yıl. Eğitim kurumları abonelikleri Adobe Lisansı dağıtma ve yönetim özelliği, her Lisans için 100 GB bulut depolama alanı, 7/24 teknik destek, ürün uzmanlarına bireysel erişim ve diğer temel özellikler ile birlikte gelir.

6. Artıları ve Eksileri

Adobe Dreamweaver CC, her tür kullanıcı için birçok araç ve seçenek sunan oldukça güçlü ve zengin özelliklere sahip bir platformdur. Sistemin mümkün olan seçimi konusunda hala şüpheleriniz varsa, sayıları ve korelasyonları tarafsız karar vermenize yardımcı olabilecek artılarını ve eksilerini belirtmek mantıklıdır. İşte gidiyorlar.

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Zengin özelliklere sahip web tasarım yazılımı;
&# X2714; Kolay kurulum;
&# X2714; İpuçları, kılavuzlar ve diğer destek seçenekleri bolluğu;
&# X2714; Dinamik kod düzenleyici;
&# X2714; Gerçek zamanlı tarayıcı önizlemesi.
✘ Sınırlı ürün numarası;
Begin Yeni başlayanlar için karmaşık;
Knowledge Kodlama bilgisi gerektirir;
✘ Pahalı planlar.

Sonuç

Adobe Dreamweaver CC, görsel bir editör ile gelen ve kodlama becerilerinin uygulanmasını gerektiren güçlü bir çevrimdışı web tasarım aracıdır. Yazılım, oldukça hızlı ve basit bir işlem olan ön indirme ve kurulum gerektirir. Yazılım, farklı web sitesi türlerinin geliştirilmesi için harika çalışıyor ve Adobe Muse ile daha önce çalışmış ve siteyi aramaya başlayan kullanıcılar için de iyi bir seçim. Dreamweaver alternatifi son kesilmesinden sonra.

Dreamweaver’ın özellik seti temel olarak web tasarım ajansları için çalışan veya büyük ölçekli projeler oluşturmak için yeterli beceri ve deneyime sahip yetkin kodlayıcılara yöneliktir. Yeni başlayanlar, sistemi şaşırtıcı ve karmaşık bulacaktır, ancak yine de sistemin ürettiği yönergeleri ve ipuçlarını izleyerek küçük projeler geliştirmek için kullanabilirler. Sonuç olarak, Adobe Dreamweaver CC, bol miktarda özellik setini nasıl kullanacağını bilenler için iyi bir seçimdir.

Programlama bilgisine sahip olamıyorsanız, aşağıdaki gibi daha basit alternatifler aramak mantıklıdır web sitesi kurucuları aynı görevler dizisini tamamlayan ve daha basit ve daha uygun web tasarım ortamı sağlayan.

Adobe Dreamweaver’ı Şimdi Deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map