Adobe Muse İncelemesi

Adobe Muse – kodsuz bir ortamda çalışmak için can atan özel web tasarımcıları için özel olarak geliştirilmiş bir masaüstü yazılımıdır. Araç, markanın Photoshop, Dreamweaver ve daha fazlası da dahil olmak üzere bazı ikonik ürünleriyle takım olmak için Adobe Creative paketinin bir parçası olarak tanıtıldı. Ana misyon, kullanıcıların sayısız profesyonel tasarım ve özelleştirme araçları sayesinde aynı anda işlevsel, etkileşimli ve ilgi çekici hale getirmek için yeni web sitesi tasarımları oluşturmalarına izin vermekti..


Kötü haber şu ki, Adobe Mayıs 2020’den itibaren platformunu artık desteklemeyecek. Bu, kullanıma sunulacak güncelleme, teknik destek ve uygulanacak güncellenmiş teknoloji olmadığı anlamına gelir. Hizmeti indirenler kullanmaya devam edebilir. Aynı zamanda resmi web sitesinden indirilemez.

Neyse ki, kullanıcıların Adobe Creative Cloud ürünlerini kullanmaya devam etmek için birkaç alternatifi var. İçerirler Dreamweaver deneyimli profesyoneller ve teknik olarak biraz daha az çekici Adobe Portföyü oluşturucu. Ancak, bazı insanlar Adobe Muse’u takdir edebilir ve sınırlamalara ve destek eksikliğine rağmen kullanmaya devam etmek isteyebilir. Eğer onlardan biri iseniz, bu inceleme kullanışlı gelecektir.

1. Kullanım Kolaylığı

Bu web sitesi oluşturucu profesyonel tasarımcıların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak geliştirildiğinden, tasarımcı olmayanlar için oldukça karmaşık görünebilir. Do-It-Yourself web sitesi kurucularının aksine, grafik tasarım konusunda önceden deneyim gerektirir. Editöre bir bakın – her biri daha fazla seçeneği gizleyen 5 araç çubuğu var!

Adobe Muse Editör

Düzenleyiciyi tipik bir DIY site oluşturucusuyla karşılaştırın:

Wix Editör

Sonuç olarak, Muse tıpkı diğer Adobe ürünlerine benziyor, çalışıyor ve hissediyor. Bu nedenle, InDesign, Illustrator veya Photoshop’ta çalışıyorsanız, arayüz sizi korkutmaz. Adobe Muse, oluşturma işlemini de basitleştiren sürükle ve bırak düzenleme prensibini kullanır.

2. Özellikler & Esneklik

Adobe Muse öncelikle grafik tasarımcılar için tasarlandığından, etkileyici bir tasarım araç seti sağlar. Bu, Muse ve DIY site üreticileri arasındaki temel farktır. Wix ve Weebly gibi site oluşturucuları kullananlar hazır öğeler yüklemek zorunda kalırken, Adobe Muse kullananlar doğrudan programa çizebilirler.

Adobe Muse Site Haritası Düzenleyicisi

Muse ile bir web sitesi oluşturmak, site haritanızı tanımlamakla başlar. Hazır olduğunda Kalıp sayfanızı tasarlamaya başlayabilirsiniz. Bu sayfa, web sitesinin her sayfasında kullanacağınız tasarımın bölümlerini içerecektir. Bu, ortak bir soruna çok akıllıca bir çözümdür.

Sayfalarınızı tasarladıktan sonra widget eklemeye başlayabilirsiniz. Editörde bulabileceğiniz ücretsiz widget’ların listesi ve etkileyici bir üçüncü taraf uzantıları kitaplığı var. Pencere öğeleri, site stilinize uyacak şekilde ayarlayabileceğiniz yapılandırılabilir ve biçimlendirilebilir bileşenlerdir.

Adobe Muse Widget'ları

Duyarlı Widget’lar

Duyarlı tasarıma olan talep her geçen yıl artmaya devam ederken, Adobe Muse mevcut başarılarında da durmuyor. Sistem geliştiricileri kısa bir süre önce hiçbir sorun yaşamadan esnek web sitesi tasarımı oluşturmaya izin veren duyarlı widget’ları tanıttı.

Şu andan itibaren, herhangi bir varsayılan Adobe Muse kompozisyon widget’ını bir sayfaya yerleştirmeden önce duyarlı hale getirmek mümkün hale geldi. Bu, Form, Slayt Gösterisi ve Kompozisyon widget’larında bulunan tüm içeriğin duyarlı hale geldiği ve tüm ekran boyutlarına ve çözünürlüklerine otomatik olarak ayarlandığı anlamına gelir. Bu, daha iyi web sitesi performansına ve mükemmel web tasarım sunumuna katkıda bulunur.

Öznitelikleri Kopyala ve Yapıştır

Yakın zamanda tanıtılan bir başka gelişmiş Adobe Muse özelliği, Öznitelikleri Kopyala ve Yapıştır. Bu seçenek, nitelikleri kopyalayıp bir web sitesi nesnesinden diğerine yapıştırarak web tasarım sürecini hızlandırmak ve basitleştirmek için kullanılır. Bu, opaklık, yazı tipi, kontur, dolgu rengi vb.Gibi en popüler niteliklerle ilgilidir..

Temel özelliklerden bahsetmişken, en yeni eklemelerden bazıları:

 • Metin senkronizasyonu. Web sitenizde aynı kopyayı kullanırsanız, artık kullanıldığı her yeri düzenlemenize gerek yoktur. Bu özellik sayesinde, tüm düzenlemeleriniz otomatik olarak sitenizde senkronize edilir. Ayrıca, kelimeleri aramak ve bunları mobil sürüm dahil tüm sayfalarda değiştirmek için Bul ve değiştir özelliğinden yararlanabilirsiniz..
 • Typekit ve binlerce premium web yazı tipi kendi kendine barındırılan web yazı tipleri. Kullanıcılar, başka bir yerden satın aldıkları yazı tiplerini Adobe Muse yazı tipleri menüsüne ekleyebilir. Ayrıca, Typekit’ten doğrudan Adobe Muse aracılığıyla font ekleyebilirler – gömme kodları veya lisanslama konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Ailenize, sınıflandırmaya ve daha fazlasına hızlıca göz atın. Daha sonra bu yazı tiplerini çevrimdışı olsanız bile kullanabilirsiniz.
 • Sağdan sola dil desteği. Kullanıcılar İbranice ve Arapça gibi sağdan sola dilleri kullanarak metin kapları, belirli sayfalar ve tüm siteler oluşturabilir.
 • Bloglar, vitrinler ve daha fazlası. Yeni Adobe Muse üçüncü taraf widget’ları, çevrimiçi bir mağaza eklemenize, WordPress veya Tumblr gibi herhangi bir blog hizmetinden bir blog entegre etmenize ve stil oluşturmanıza, fotoğraf albümü karuselleri eklemenize ve daha pek çok şey yapmanıza olanak tanır.

3. Tasarımlar

Adobe Muse’un kullanıma hazır şablonları yoktur – Muse size boş bir tuval verir; bu da başlıkları, gezinmeleri, düğmeleri, altbilgileri ve daha fazlasını sıfırdan tasarlamanız gerektiği anlamına gelir. Bu tasarımcılar için uygun olsa da, diğer kullanıcılar için bir yük olabilir.

Kullanıma Hazır Temalar:✘ HAYIR
Dış Tema Sayısı:10.000’den fazla
Ücretsiz Temalar:&# X2714; EVET
Ücretli Tema Maliyeti:19,99 TL
Duyarlı tasarım:&# X2714; EVET
Sektöre Göre Sırala:&# X2714; EVET
CSS Kod Düzenleme:&# X2714; EVET

İyi haber şu ki, Adobe Muse için özel olarak tasarlanmış şablonlar oluşturan ve satan birçok tasarımcı var..

Adobe Muse, Kaynaklar sayfasında en iyi şablon sağlayıcılarını sunar. Muse tasarımcıları için son derece güvenilir kaynaklardan bazıları, diğer onaylı sağlayıcılar arasında Muse-Themes, MuseFree, Musegain ve museGrid’dir; bazıları grafik, zaman kazandıran başlangıç ​​şablonları ve diğer kütüphane dosyaları da dahil olmak üzere tamamen ücretsiz tasarım kaynakları getirir.

Ancak, gelecekte web sitenize zarar verebilecek belirli bir kod içerebileceğinden, bilinmeyen kaynaklardan tema satın aldığınızda veya indirdiğinizden daima haberdar olmalısınız..

4. Müşteri Desteği

Adobe’de bir Müşteri Hizmetleri Sayfası, forumlar ve etkileyici bir bilgi tabanı var. Adobe Muse ile site oluşturmanın her adımını detaylandıran video ve yazılı eğitimler var.


Adobe Muse ile Web Sitesi Nasıl Oluşturulur

Ayrıca, gelişmiş tasarım tekniklerini daha ayrıntılı incelemenize yardımcı olacak üçüncü taraf son derece yaratıcı öğreticilerin tüm bir ekosistemi var.

5. Fiyatlandırma Politikası

Adobe Muse, bir Creative Cloud tek uygulama veya tam üyelik yoluyla kullanılabilir; ayrıca, aylık (aylık $ 24,99 / aylık) veya yıllık plan (14,99 $ / aylık) arasında seçim yapma seçeneği. Adobe Creative Cloud kullanıcısı değilseniz, Adobe Muse’u ücretsiz indirebilir ve 7 günlük deneme sürümünde kullanabilirsiniz.

Fiyatlandırma SeçeneğiMaliyet
Aylık olarak ödenen Yıllık Plan:$ 14.99 / ay
&# X2714;Yıllık Plan, ön ödemeli:$ 179.88 / yıl
Aylık plan:$ 24.99 / ay

Tüm Adobe Muse widget’larının ücretsiz olmadığını belirtmek önemlidir. Örneğin, sitenize bir blog beslemesi eklemek istiyorsanız, hem ücretsiz hem de ücretli widget’lar vardır. Örneğin, Orta Blog Besleme widget’ı ücretsizdir, ancak Flickr Slide veya WP Blog Embed ücretli (her ikisi de 6 ABD doları).

Sitenizi yayına hazır hale getirmeye hazır olduğunuzda, bir seçeneğiniz vardır – üçüncü taraf bir barındırma sağlayıcısı kullanarak sitenizi barındırabilir veya Adobe ile barındırabilirsiniz.

6. Artıları ve Eksileri

Artıları

 • Pürüzsüz Web Tasarım Süreci. Adobe Muse, web tasarımcılarının ihtiyaçları göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur. Bu, hem sistemi hem de sistemi biraz karmaşık olarak düşünebilen profesyoneller ve yeni başlayanlar ile ilgilidir. İlginç olan, sistemin gösterge paneli Photoshop’unkine benzer. Sonuç olarak, daha önce Photoshop ve diğer Adobe ürünleriyle çalışmış olan kullanıcılar, teknik olmayan olsalar bile Adobe Muse’a kolayca alışacaklar. Servis uygun bir WYSIWYG editörü ile birlikte gelir ve burada kodlama becerilerini kullanmaya gerek yoktur. Aynı zamanda, deneyimli web tasarımcıları HTML ve CSS becerilerini pratik yaparak sıfırdan harika web siteleri oluşturabilir.
 • Etkileyici Tasarım Araç Seti. Web sitesi oluşturucu, çok çeşitli web sitesi tasarım seçenekleri sunan etkileyici ve çarpıcı bir şekilde güçlü bir araç setine sahiptir. Arka planları değiştirerek, kaydırma efektleri ekleyerek, şekiller, renkler, simgeler vb. Ayarlayarak projenize kişiselleştirilmiş bir görünüm vermenizi sağlar. Sistem hazır şablon koleksiyonu sunmaz, ancak kendi web sitenizi oluşturmanızı mümkün kılar ihtiyaçlarınızı karşılayacak tasarım.
 • Gelişmiş Form Oluşturucu. Adobe Muse Form Builder, ad, kişiler, metinler, onay kutuları, düğmeler vb. Gibi çok çeşitli alanlar oluşturmanıza izin verir. Şu anda burada dosya yükleme seçeneği yoktur, ancak çevrimiçi formunuzu ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilir ve ayarları düzenleyebilirsiniz. kullanıcıların e-posta adresinize gönderdiği iletileri yeniden yönlendirmek için. Bu kolay ve kullanışlı.
 • Uzun Ücretsiz Deneme Süresi. Adobe Muse, tüm sistem özelliklerini avantajınıza keşfetmenizi sağlamak için 30 günlük ücretsiz deneme süresi sunar. Bu terim, diğer web sitesi kurucularının çoğundan daha uzundur ve web sitesi oluşturma yazılımının tüm özelliklerine alışmaya izin verir.
 • Çevrimdışı Web Sitesi Oluşturucu. Çevrimdışı bir web sitesi oluşturucu yazılımı olan sistem, İnternet bağlantısı olmasa bile kullanılabilir. Web sitenizin geliştirilmesi üzerinde çalışmaya başlamak için indirip kurmanız yeterlidir. Bu fazla çaba ve zaman gerektirmez.
 • Entegre Widget’lar. Platform, kapsamlı bir entegre ücretsiz ve ücretli üçüncü taraf uzantıları (widget’lar) seçeneği sunar. Bir kullanıcı, gerektiğinde hiç çaba harcamadan bunları tek tek yapılandırabilir ve düzenleyebilir.
 • Duyarlı Tasarımlar. Hizmet, sıfırdan duyarlı web siteleri oluşturmaya izin verir. Kısa süre önce, herhangi bir varsayılan Adobe Muse kompozisyon widget’ini bir sayfaya yerleştirmeden önce yanıt vermeyi mümkün kılan bir güncelleme yayınladı. Form, Slayt Gösterisi ve Kompozisyon widget’larında bulunan tüm içerik otomatik olarak tüm ekran boyutlarına ve çözünürlüklerine ayarlanır.
 • Saygın Şablon Sağlayıcılarla İşbirliği. Adobe Muse’un hazır şablon koleksiyonu yoktur, ancak kişisel ve iş amaçlı kullanım için temaları sıfırdan oluşturmaya izin verir. Aynı zamanda, web sitesi oluşturucu yazılımı, geniş bir şablon seçimi yelpazesi sağlamak için saygın şablon sağlayıcıları (MuseFree, Muse-Themes, Musegain, MuseGrid vb.) İle etkili bir şekilde işbirliği yapar..

Eksileri

Adobe Muse hiç kuşkusuz kod yazmayan kişilere çok yardımcı oluyor. Ancak, bunun çok küçük bir potansiyel kullanıcı tabanına sahip olduğunu düşünüyoruz. Web tasarımı ile grafik tasarım becerilerine, hareket tasarımı becerilerine ve etkileşimlerin nasıl oluşturulacağını anlamanız gerekir..

Bize göre, profesyonel grafik tasarımcıların, karmaşık projeler oluşturmak için geliştiriciler ve diğer uzmanlarla bir araya gelme olasılığı daha yüksektir. Bu, Adobe Muse’un özellikle zengin özelliklere sahip siteler yerine görsellere odaklanmış küçük statik web siteleri oluşturmak için kullanılacağı sonucuna varmasına rağmen, Muse bir blog ve e-Ticaret eklemeyi mümkün kılıyor.

7. Rakipler

Muse, tasarımcılar için kod içermeyen araçlar alanındaki tek oyuncu değil. Muse’un en büyük rakipleri Wix ve WordPress, tasarımcılar için özel olarak geliştirilmiş web tasarım süitleri. Farkı görmek için ayrıntılı karşılaştırma makalelerimizi okuyun:

Adobe Muse ve WordPress KarşılaştırmasıAdobe Muse ve WixAdobe Muse ve DreamweaverAdobe Muse ve Web AkışıAdobe Muse ve Squarespace

Adobe’nin ürününden daha mı iyi? Her şey neye ihtiyacınız olduğuna bağlı.

Sonuç

Adobe Muse, tasarımcıların geliştiricilerden bağımsız olarak web siteleri oluşturmasına ve yayınlamasına olanak tanır. Tasarıma odaklanan basit, statik web siteleri için mükemmel.

Profesyonel tasarımcılar için tasarlanan Adobe Muse, zengin grafik tasarım özellikleri sunar. Yaratıcı profesyonellerin en iyi yaptıklarını – tasarım yapmasına izin vermeye büyük önem verir. Ancak ne yazık ki Adobe Muse, rakip hizmetlerde bulabileceğiniz birçok yerleşik uzantıdan yoksundur. Tasarımcılar onları Muse Kaynakları arasında kesinlikle bulabilir, ancak bu süreci daha az akıcı hale getirir.

Adobe Muse’un çok özellikli arayüzü, onu normal müşteriye uygun hale getiriyor. Hızlı bir şekilde basit bir web sitesi oluşturmak ve yayınlamak istiyorsanız, Adobe Muse en iyi çözüm değildir. Kolay site oluşturma için daha az karmaşık, daha aerodinamik sürükle ve bırak site oluşturucuları vardır.

Adobe Now’ı deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map