Adobe Portföy İncelemesi

Adobe Portfolio – hem yeni başlayan fotoğrafçılar hem de özel profesyoneller için değerli bir platformdur basit bir yol aramak İnternet’te tanınabilir bir kamu yüzü oluşturmak. Profesyonel galeriler muhtemelen becerilerinizi ve yaratıcılığınızı tanıtmanın en iyi yolu olsa da, Adobe Portfolio içeriği yönetmenize ve iyileştirmenize ve değerli tasarım özelliklerinden yararlanmanıza, etkileyici dinamik galeriler oluşturmanıza ve kendinizi küresel web kitlesi.


Platform bir süredir web sitesi oluşturma pazarında. Profesyonel tasarım araçlarını göz önünde bulundurarak bazı belirgin artıları var, ancak yeni başlayanlar araçla çalışmayı başlangıçtan biraz zor bulabilir. Sistem beklediğiniz kadar kolay değil. Aynı zamanda, hizmetlerinizi satmak için hiçbir e-Ticaret özelliği yoktur. Öte yandan, Adobe Portfolio’nun profesyonel galeriler ve fotoğrafçıların kapak sayfaları açısından sunabileceği bir şey var.

1. Kullanım Kolaylığı

Adobe Portfolio, Creative Cloud kullanıcıları için ücretsizdir. Sistem başlangıçta aptallar için bir web sitesi oluşturma aracı olarak başlatıldı. Bu, inşaat sürecinin HTML veya CSS bilgisi gerektirmez. Adobe Portfolio içerik oluşturucuları, tipik WYSIWYG editörlerine kıyasla sayfa özelleştirmenin biraz daha zaman alabilmesine rağmen, kullanımının çok kolay olduğunu iddia ediyor.

Yazılımın ana misyonu, kullanıcıların daha az zamanda dinamik galeriler, güzel portföyler ve kapak sayfaları oluşturmalarını sağlamaktır. Dahası, sistem Google Cloud entegrasyonu içeren mevcut içeriği güncellemeyi kolaylaştırır, bu da cüzdanınızdaki baskıyı azaltmanız gerektiğinde iyidir.

Adobe Portföy İncelemesi

Başlangıç

İnşaat sürecine girmeden önce, bir galeri mi, yoksa tek sayfalık bir site mi planlayacağınızı seçmeniz gerekir. İncelememizde, en iyi çalışmalarınızdan bazılarını vurgulamak için çarpıcı bir resim galerisine ihtiyacınız olduğunu düşünelim.

Bir sonraki aşama, gelecekteki siteniz için bir tema seçmektir. Platform, başlangıçtan itibaren 12 farklı düzen sunar. Özelleştirme işlemi sırasında bile temanın değiştirilmesi sorun olmayacaktır. Bu nedenle, çeşitli şablonlarla denemeler yapmaktan korkmayın. Son adım, Google veya Facebook hesabınızı kullanarak oturum açmak (veya yalnızca e-postanızı ve şifrenizi belirtmektir). Sistem sizi otomatik olarak kontrol paneline aktarırken bir onay mektubu alacaksınız.

Düzenleme Süreci

Seçtiğiniz şablonda, çalışmalarınızı ve kişilerinizi içeren temel sayfalar zaten olacaktır. Bunları düzenlemeye başlayabilir ve yeni sayfalar oluşturabilirsiniz. Kullanıcılar gerekli tüm araçları sol kenar çubuğunda bulacaklardır. Burada yeni albümler, galeriler veya sayfalar ekleyebilir, kendi resimlerinizi yükleyebilirsiniz, vb. Kullanıcılar için işleri kolaylaştırmak için tüm fotoğraflarınızı buradan içe aktarmanıza olanak tanıyan bir entegrasyon özelliği vardır. Behance, Photoshop veya Adobe Stock.

Adobe Portföy İncelemesi

Burada ayrıca galeri yazı tiplerini değiştirebilir, metin blokları, “Hakkımda” bölümleri ekleyebilir, tema düzenini tercihlerinize bağlı olarak değiştirebilirsiniz. Genel düzenleme işlemi oldukça basittir. Ancak, bazı sorunlar biraz garip görünüyor. Örneğin, her yeni sayfa otomatik olarak menüde görüntülenir ve düzenleme şansı yoktur. Ayrıca, hazır bölüm düzenleri olmadan sıfırdan bir sayfa oluşturmanız gerekecektir..

Adobe Portföy İncelemesi

Genel ayarlar SEO dostu bir web sitesi başlığı ve açıklaması oluşturmayı mümkün kılar. Burada ayrıca simgeleri ve favicon’u yükleyebilir ve analitiği entegre edebilirsiniz.

Adobe Portfolio, satır içi düzenleme özelliği ve sezgisel arayüzü göz önünde bulundurularak gerçekten aptallar içindir. Ancak, yapım sürecinin bazı yönlerini anlamak için daha fazla zaman gerekebilir.

2. Özellikler ve Esneklik

Adobe Portfolio, resimlerle çalışmak ve çalışmalarınızı sergilemek için çekici galeriler oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm araçlara sahiptir. Yalnızca birkaç tıklamayla fotoğraf koleksiyonlarını içe aktarmak için temel bir entegrasyon işlevi sunar. Aynı zamanda, kullanıcılar bazı sağlam tasarım özelliklerine ve daha fazlasına erişecekler. Takdir edeceğiniz bazı temel özellikler şunlardır:

 • Basit Proje İçe Aktarma – Photoshop Lightbox, Behance veya Adobe Stock ile entegrasyon, projelerinizi yüklemeyi kolay ve hızlı hale getirir.
 • Otomatik Görüntü yeniden boyutlandırma – sistem resimlerinizi otomatik olarak optimize eder ve gerektiğinde çözünürlüğü azaltır. Dosya formatına rağmen yükleme süresini iyileştirir. Adobe Cloud’unuzla senkronize edilmiş RAW görüntüleri bile yükleyebilirsiniz. Bu özellik, kullanıcılar renk veya piksel ayarlarını değiştirmek zorunda kalmazken disk alanı kullanımını optimize etti.
 • Anında Görüntü Tasviri – Adobe Portfolio, kaç kez değiştirirseniz veya düzenlerseniz değiştirirseniz tüm resim sürümlerinizi senkronize eder. Eski sürümü indiren ve yeni bir yükleme oluşturan diğer yazılımların aksine Adobe Portfolio, fotoğrafı her değiştirdiğinizde yeni düzenlemeyi anında günceller.
 • Sınırsız Fotoğraf Koleksiyonu – Daha önce, yeni bir koleksiyon oluşturmanın yeni bir sayfa oluşturmayı gerektirdiğini belirtmiştik. Kullanıcılar ihtiyaç duydukları kadar koleksiyon oluşturmakta özgür oldukları için ilk başta bir dezavantaj gibi görünebilir. Farklı tür ve tarzdaki çalışmaları birleştiren çeşitli topikal koleksiyonlar görüntüleyebilirsiniz.
 • Bir Etki Alanını Bağlama – sistem, web sitesinin tanınmasını artırmak için kendi alan adınızı bağlamanıza olanak tanır. Ancak, entegrasyon süreci parkta yürüyüş olmaktan çok uzaktır. Yerleşik Adobe etki alanını değiştirmek için, platform veya GoDaddy veya Dreamhost. Portföy yoluyla bir alan adı satın alırsanız, Namecheap. Temel sorun, tüm ayarların manuel olarak yapılmasıdır. Bir kullanıcı, DNS Kayıtlarını değiştirmekten ve doğru IP adresini ve ana bilgisayarı belirtmekten sorumludur. İhtiyacınız olan IP adresini bulmak için genel Portföy ayarlarına gitmeli ve “Alan adını bağla” bölümüne bakmalısınız..

Adobe Portföy İncelemesi

Ayrıca tüm Creative Cloud kullanıcılarının gelişmiş güvenlik araçlarına, şifre korumasına vb. Ek olarak çok sayıda Adobe fontlarına erişebileceğinden de bahsetmeliyiz. En azından temel e-Ticaret özelliklerini bulamadık. Çevrimiçi resim satan insanlar için bir dezavantaj olabilir. Öte yandan, ziyaretçilerinizi ödeme sayfasına yönlendirecek bağlantıyı ekleyebilirsiniz.

3. Tasarım

Daha önce de söylediğimiz gibi, sistem yaklaşık 12 farklı tema sunuyor. Tüm şablonlar mobil uyumludur ve benimsenen galeriler ve stiller içerir. Bu, portföyünüzün mobil cihazlarda da sorunsuz çalışacağı anlamına gelir. Tasarım iyidir. Tek sorun, sayfa özelleştirmesi için bazılarının beklediği kadar yer olmamasıdır. Galeri türleri ve metin blokları dışında özelleştirilecek hiçbir şey yok.

Adobe Portföy İncelemesi

Öte yandan, galeri düzenlerinin seçimi geniştir. Burada tam genişlikte bir stil seçebilir veya aynı anda birkaç dinamik galeri ve Lightroom albümü oluşturabilirsiniz. Sorunsuz içe aktarma ve sosyal medya entegrasyonu, profesyonel koleksiyonlarınızı kolayca yüklemenizi ve çevrimiçi olarak kullanıcılarla paylaşmanızı sağlar.

4. Müşteri Desteği

Adobe büyük bir takipçi topluluğunu artırdı. Bunlar, dünyanın her yerinden ilgili forumlar, YouTube videoları vb. Aracılığıyla yardım etmeye hazır olan kullanıcıları içerir. Burada Adobe ürünlerinin nasıl entegre edileceği, portföy oluşturma temelleri, web sitesi ayarları, sorun giderme vb. Hakkında kılavuzlar bulabilirsiniz..

Yazılımın ayrı bir Fiyatlandırması vardır & Creative Cloud üyeliğinin kullanımını ve diğer finansal yönleri açıklayan Faturalandırma SSS. Kullanıcılar ayrıca iletişime geçmek için geleneksel bir posta sistemini tercih edebilirler. Sadece talebinizi gönderin ve yanıtları bekleyin. Aboneler için canlı sohbet özelliği veya telefon desteği yok.

5. Fiyatlandırma Politikası

Adobe Portfolio, Adobe Creative Cloud ile entegredir. Bu, Creative Could abonelerinin platformu ücretsiz kullanabileceği anlamına gelir. Şanslı bir Adobe kullanıcısı değilseniz, hala mevcut Adobe Fotoğrafçı paketlerinden herhangi birini satın almakta özgürsünüz. Profesyonel bir galeri oluşturmak ve çevrimiçi olmak için ihtiyacınız olan her şeye sahipler. Creative Cloud Fotoğrafçı planları aşağıdaki gibidir:

 • Başlangıç ​​Planları 9.99 dolara mal olacak. Photoshop CC, Lightroom CC ve Lightroom Classic CC gibi önemli Adobe ürünlerine ve 20 GB depolama alanına ek olarak web sitesi özelleştirme özelliklerine erişim içerir.
 • Gelişmiş Plan aylık 19,99 $ maliyeti ve bir öncekiyle aynı özelliklere sahiptir. Tek fark, 1 TB depolama alanı almanızdır.
 • Creative Cloud Komple Planı aylık 52,99 $ mal olacak. Tüm Adobe uygulamalarına ve işlevlerine tam erişim sağlar.

Adobe Portföy İncelemesi

Bir yandan, Adobe planları çok esnek değil. Öte yandan, inşaat sürecinde ihtiyacınız olan her şeyle birlikte gelirler. Ayrıca alan adınızı ayrı olarak kaydetmeniz ve yönetmeniz gerektiğini unutmayın; bu da yıllık 10 ila 20 ABD dolarıdır.

6. Artıları ve Eksileri

Adobe Portfolio, açısından basit ve etkili bir araçtır bir fotoğrafçının portföyünü oluşturmak. Sınırsız fotoğraf koleksiyonunun yanı sıra dinamik galeriler oluşturmak için bir dizi iyi özelliğe sahiptir. Sistem, beklediğiniz kadar özelleştirme aracı olmasa da bir dizi şık düzene sahiptir..

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Anında görüntü içe aktarma.
&# X2714; Behance ile entegrasyon.
&# X2714; Şık ve mobil uyumlu şablonlar.
&# X2714; Otomatik fotoğraf optimizasyonu.
&# X2714; Creative Cloud kullanıcıları için ücretsiz.
✘ e-Ticaret aracı yok.
Advanced Gelişmiş SEO ayarları yok.
Templates Şablonları özelleştirmek için CSS’ye erişim yok.
✘ Pahalı planlar.
Hosting E-posta barındırma yok. Ayrı olarak barındırmanız gerekecek.

Alt çizgi

Adobe Portfolio, yalnızca Creative Cloud aboneliğiniz olması ve diğer Adobe uygulamalarını ve araçlarını kullanmanız durumunda çarpıcı bir portföy oluşturmak için iyi bir platform olabilir. Aboneliği yalnızca satın almayı planlıyorsanız, muhtemelen daha uygun fiyatlı planlara ve e-Ticaret, SEO, bloglama vb..

Bir yandan, yazılım çevrimiçi olmak ve halka açık yüzünüzü temsil etmek için profesyonel bir araç gibi görünüyor. Öte yandan, yerinde özelleştirme ve gelecekteki proje büyümesi açısından esneklikten yoksundur..

Adobe Portfolio’yu Şimdi Deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map